Tweede Kamer-fractie P.v.d.A, wijst program van prof. Romme af KERKVOOGD UIT SASSENHEIM VERDUISTERDE TWEE TON H' B'J WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 EINDE VAN KABINETSCRISIS NOG NIET IN ZICHT Medewerking van Chr.-Historische kant (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer-fractie van de P.v.d.A., die dinsdagmiddag in het gebouw van de Tweede Kamer van half drie tot even over half vijf vergaderd heeft, heeft besloten het door prof. Romme opgestelde re geringsprogram in zijn geheel af te wijzen. Dit geschiedde nadat mr. Burger, de voorzitter van de fractie, een uiteenzetting van de situatie had gegeven. Wij vernamen, dat het besluit om het program van prof. Romme af te keuren als basis voor verdere besprekingen zonder moeite una niem is genomen. Reeds voor de vergadering van de socialistische fractie vernamen wij dat de P.v.d.A., hoewel zij in het pro- §ram enkele punten aantrof, die haar ekend voorkwamen uit het program Drees, het stuk, dat prof. Romme aan de verschillende fracties ter be oordeling had voorgelegd, te zeer van K.V.P.-politiek doordrenkd vond en dat het haar te veel aan pauselijke encyclieken deed denken om er haar fiat aan te kunnen hechten. De heer Tilanus, de voorzitter van de fractie der C.H.U., heeft de forma teur meegedeeld, dat het program in het algemeen zijn instemming heeft, doch dat hij op enkele punten toch wel kanttekeningen wenst te maken. Van Chr. Historische kant kan prof. Romme dus voldoende medewerking verwachten voor een redelijke kans op succes. De V.V.D. zal de formateur schrif telijk haar oordeel over het program geven. Wij vernamen, dat dit oordeel in het algemeen niet ongunstig is. Doch dat neemt niet weg, dat zij be- zwaren heeft. Met name gelden ze 't aanhangig maken van een algeme ne grondwetsherziening. U itzonderingspositie Op de vraag van drs. Korthals, wat liet plaatsen van de V.V.D. in een uitzonderingspositie betekent de formateur heeft aan drs. Korthals niet gevraagd, of hij zijn geestverwanten wil adviseren in een door hem te vormen kabinet zitting te nemen en aan de andere fractieleiders wel heeft de for mateur geantwoord, dat hij een partijen-kabinet niet uitsluit, maar dat hij over de juiste breed te van de „brede basis" niet eerder zal kunnen beslissen dan nadat hij de reacties van de vijf fractievoor zitters op zijn desbetreffende vraag en op zijn program kent. Evenals de P.v.d.A. vergaderde ook de Tweede Kamerfractie van de Recreatie (Slot van pag. 1) den Hollander, president-directeur van de Nederlandse spoorwegen het denkbeeld van een spoorlijn over de Delta-dammen zonder meer afwijst, omdat de recreatie die spoorlijn slechts zeven weken per jaar rendabel zou maken, dan geeft hij daarmee te gelijk het zeer beperkte karakter van de recreatie-exploitatie aan. In de provincie Zeeland zal men daarom de recreatie slechts als een zeer tijdelijke en dus „bijkomstige" bestaansbron mogen zien. Er zullen voor de Zeeuwse bevolking blijvende bestaansbronnen nodig zijn en wat ligt meer voor de hand, dan dat men b(i landaanwinning eerder denkt aan vestigingskansen voor jonge boeren dan aan tijdelijke zomergasten? Het zelfde geldt voor de stichting van klei ne en middelgrote industrieën, waar aan in Zeeland zo grote behoefte be staat en waarvoor men gronden be schikbaar dient 4e stellen. Deze pro vincie zal in de toekomst zijn bevol king, waarvan er nu velen wegtrek ken, moeten vasthouden. Dat kan alleen wanneer men aan de mogelijke wegtrekkers een bestaan weet te bieden in bedrijven, die regel matig werk verschaffen. Bij alle waardering voor het schone en toeristisch aantrekkelijke Zeeland zal men altyd moeten beseffen, dat het in deze provincie de ploegen op do akkers en de rokende fabrieksschoor stenen zijn, die de welvaart moeten brengen. De recreatie kan er dan een schep je boven op doenalleen maar een schepje! K.V.P. dinsdagmiddag. Zij zal de for mateur mondeling meedelen, of zij met zijn program akkoord gaat. Hoe haar houding zal zijn, is, gezien de nauwe relatie tussen de K.V.P.-frac- tie en prof. Romme, die voorzitter is van deze fractie, niet twijfelachtig. Wij vernamen omtrent het program nog, dat prof. Romme de defensie paragraaf uit het program Drees neeft overgenomen. Dr. Drees wilde niet vastleggen, dat de staatsuitga ven ten achter moeten blijven bij het nationale inkomen, omdat hij deze stelling onaanvaardbaar acihtte in een periode van dalende conjunctuur. De K.V.P. maakte bezwaar tegen de hou ding van dr. Drees. Prof Romme heeft de stelregel nu wel in zijn pro gram opgenomen, doch hij heeft er aan toegevoegdin een tijd van hoogconjunctuur. In het program komt ook een pas sage voor over de kanalen-kwestie en zijn wij goed ingelicht over de wering van revolutionaire volks vertegenwoordigers uit de openbare colleges. Moskou: Accoord over Japanse oorlogsmisdadigers Op de eerste dag van de dinsdag te Moskou begonnen Sowjet-Russisch Japanse besprekingen is overeen stemming bereikt over het naar hun land terugzenden van oorlogsmisda digers, die hun straf hebben volbracht. Nederlander vermoord in Brastagi Naar in Djakarta wordt vernomen is de Nederlander G. Ph. Bouma door vier gewapende lieden in zijn pension in Brastagi (Sumatra) om het leven gebracht. De heer Bouma was in zijn werkkamer bezig, tóen zaterdagavond vier gewapende mannen het huis bin nendrongen en hem neerschoten. Er zijn geen tekenen, dat roof het motief van deze misdaad is. Niet minder Amerikaanse troepen in Europa De Verenigde Staten zijn niet van plan de Amerikaanse troepensterkte in Europa te verminderen. Dit is dins dag officieel in Washington bekend gemaakt. De Westduitse ambassadeur, Kre kerier, heeft maandag een onderhoud met Foster Dulles gehad. Men meent te weten, dat hij de bezorgdheid van de Westduitse regering heeft uitge drukt over de voorgenomen Ameri kaanse troepenverminderingen. De Joegoslavische president, maarschalk Tito, verblijft mo- H menteel op uitnodiging van de M Griekse koninklijke familie op n het Griekse eiland Korfoe. Ook de koninklijke familie en de eerste minister van Grieken- H land zijn aanwezig en zij be- spreken daar de situatie rond- f§ om het oostelijk deel van de H Middellandse Zee, alsmede de p kwestie Cyprus. V.l.n.r.: ziet men op deze foto de Griekse p p eerste minister Karamanlis, p koning Paul van Griekenland en maarschalk Tito. M iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Drie en een half jaar gevangenisstraf geëist Drie-en-cen-half jaar gevangenis straf heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Den Haag dinsdag ge- eist tegen de 57-jarige administrateur G. H. Z. uit Sassenheim, die in de af gelopen tien jaren in totaal ongeveer 216.000 gulden zou hebben verduis terd. Z., die ruim dertig jaren kerk voogd van de Hervormde Gemeente in Sassenheim is geweest, was voordat hij een eigen administratie- en assu rantiekantoor oprichtte, klerk bij een notariskantoor. Ten nadele van de N.V. Harry de Leeuw in Sassenheim, bij welke firma hij procuratiehouder was, verduister de hij in twee jaar tijds ongeveer 78.500 gulden. Toen de politie de zaak ging onderzoeken Z. had zich zelf aangegeven bleek dat deze N.V. bij leveranciers nog voor 75.000 gul den aan schulden had, die volgens de boeken allang betaald zouden zijn. In de jaren 1950 tot 1955 eigende Z. zich ten nadele van de Hervormde Ge meente in Sassenheim ongeveer 25.000 gulden toe. Behalve dat Z. admini strerend kerkvoogd van deze gemeen te was? bekleedde hij er ook de func tie van penningmeester van het bouw en torenfonds.. Een bedrag van 12.000 gulden, dat hij'van een mej. L. v. d. Laan had ontvangen om er een hy potheek voor te zoeken, gebruikte hij eveneens voor zijn eigen bedrijf. Voorts verduisterde hij geldbedra gen in zijn hoedanigheid van penning meester van christelijke schoolvereni gingen in Sassenheim. De verdediger, mr. W. de Clercq, verzocht de rechtbank rekening te willen houden met de omstandighe den, welke verdachte tot zijn onjuiste i daden hadden geleid, bij het bepalen van de straf. Pleiter wees er op, dat Z. steeds sober had geleefd en ten gevolge van het foute beheer van zijn eigen kantoor, waarvan hij de leiding niet aankon, tot de misdrijven was gekomen. De rechtbank zal over acht dagen vonnis wijzen. KLANKBORD RUST. Tijdens de rust van een voetbalwedstrijd tussen twee school elftallen in Nigeria, ging het hoofd van de school, waarvan het elftal met 10 achterstond, het veld in en gaf zijn spelers met een Spaans rietje een afstraffing. Niettemin verloor het team tenslotte met 5—0. VOCHTIG In Benton, in de Ver enigde Staten heeft de gemeenteraad in een verordening vastgelegd, dat een boete van vijf dollar zal worden opgelegd aan degene, die binnen de grenzen van de gemeente een water pistool „afvuurt". De mensen die het in hun hart mochten halen om een waterpistool te verkopen, krijgen 25 dollar boete. OPPAS. Mevrouw Rose Apone uit Springfield in de Verenigde Staten liet de volgende advertentie in een plaatselijk blad plaatsen: „Kinderop pas, per uur, per dag en per week. Onervaren, niet betrouwbaar, onbe hoorlijke hoge prijzen, geen referen ties De volgende dag belden niet minder dan vijftig geïnteresseerde ouders op. Madame Manguin heeft, in tegen stelling tot andere jaren, haar ont werpen onmiddellijk vrijgegeven voor publikatie in plaats van een maand nadat zij haar collectie te Parijs heeft gepresenteerd. Bijgaand ziet men een aantal schetsen voor halslijnen ge ïnspireerd op de schermdegen. Eerste Kamer herdacht minister Kernkamp (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft dinsdagmid dag in haar openbare vergadering de pas overleden minister van Overzeese Rijksdelen, prof. dr. W. J. A. Kern kamp, herdacht. De voorzitter, mr. J. A. Jonkman, schetste de grote betekenis, die prof. Kernkamp heeft gehad voor de tot standkoming van de nieuwe rechts orde voor het koninkrijk en voor de ontwikkeling van Nieuw-Guinea. De minister-president, dr. W. Drees, sloot zich namens de regering hierbij aan. Daarna getuigden ook de gevol machtigde minister van Suriname en van de Nederlandse Antillen, de he ren mr. dr. R. H. Pos en W. F. M. Lampe, van de grote waardering, die de bewoners van deze rijksdelen voor de arbeid van wijlen prof. Kernkamp koesteren en van de warme vriend schap, die zij altijd voor hem hebben gevoeld. Alle aanwezigen hoorden de rede voeringen staande aan. De Eerste Kamer aanvaardde ver der na een korte opmerking van de heer Reijers (c.h.), die door minister Van Oven beantwoord werd, een wetsontwerp tot nadere regeling van het toekennen van een uitkering en een pensioen aan gewezen ministers, staatssecretarissen, leden van Gede puteerde Staten ener provincie en wethouders ener gemeente, alsmede van pensioen aan hun weduwen en wezen en een wetsontwerp tot wij ziging van.de regeling van het pen sioen van weduwen en wezen van overleden leden en overleden gewezen leden van de Tweede Kamer. Tenslotte hechtte de Eerste Kamer haar goedkeuring aan een wetsont werp tot vaststelling van de rechts vorm van de landbouwhogeschool in Wageningen. Alweco wil Nederlandse scootermobiel bouwen In Den Bosch werd dinsdag de al gemene vergadering van aandeelhou ders gehouden van de N.V. Alweco te Veghel. Medegedeeld werd, dat de directie hoopt, in februari 1957 op de R.A.I. tc kunnen uitkomen met een Nederland se scootermobiel naar het type van de Bambino. Dit project heeft vertraging ondervonden door de liquidatie van de Duitse fabriek in samenwerking waarmede de Bambino in licentie zou worden gebouwd. (vhaivi „creèert jolige mevrouwtjes Zuiderkruis zou aan groot gevaar ontsnapt zijn Op Atlantische Oceaan werd Noor aan oog geopereerd. Dinsdagochtend arriveerde in Rot- 'erdam het emigrantenschip Zuider kruis uit New York. Het is waar schijnlijk, dat het scliip gedurende deze reis aan een groot gevaar ont snapt is. Aan boord deden althans hardnekkige verhalen de ronde, die in deze richting zouden wijzen. Een andere hijzonderheid tijdens de af gelopen reis van het schip is geweest de operatie aan boord van een Noor se zeeman, die vorige week woens dag midden op de Atlantische Oceaan van het Noorse schip Havhok werd overgenomen. De Noor seinde, dat het beman ningslid Gudleif Mikkelsen, zware pijn had gekregen aan liet rechter oog. Dokter G. L. Th. Dii-ksen van de Zuiderkruis liet zich bijzonder heden van het geval meedelen dooi de marconist van het Noorse vaar tuig. Naar de mening van de arts zou de man blind worden aan het oog als hij niet werd geopereerd. Toen de dokter korte tijd later naar het andere schip was gebracht, bleek zijn diagnose zeer juist geweest te zijn. Aan boord van de Zuiderkruis werd geopereerd. In Rotterdam is de dankbare Noor van boord gegaan. De verhalen over het grote gevaar waaraan het schip ontsnapt zou zijn, betreffen een zaak, die zondagmor gen om half zeven gepasseerd zou zijn. Er was slecht zicht. Plotseling doemde er vlak voor de Zuiderkruis een grote scheepsromp op. Het moet het Franse schip Liberté geweest zijn. Op het allerlaatste ogenblik wendden de schepen de steven en passeerden elkaar. Het was niet mo gelijk van dit bericht een bevesti ging te krijgen, maar de scheepsarts vertelde zi.in broomvoorraad te heb ben moeten aanspreken voor eèn stuurman (Telefonisch van een speciale verslaggeefster) Parijs, diiisdagavond. Coco Chanel de onverwoestbare moest tivee jaar ge leden, toen ze weer na jarenlange vergetelheid 'n collectie mode bracht, de recenties lezen in het ziekenhuis. Het waren slechte recenties maar als troost had ze om zich heen staan de boeketten bloemen, die alle groten in de mode wereld haar gezonden hadden. Uit respect of misschien teel uit dank baarheidwant Coco Chanel de onver woestbare had zelfs met haar slechte collec tie toch weer wat origi naliteit, wat inspiratie toegevoegd aan de Pa- rijse mode, die bedreigd werd door een veel meer co7nmerciële A7nerikaan- se 7nodeeen veel ineer 7iationale Britse 7710de, 'n 7ieel 7neer uitbundige Italiaa7ise 7710de en '71 veel 777akkelijker te dra- gen Weense en Zwitser se 'mode. We willen niet zo onbarmhartig zijn om te verklappen hoe oud madame Chanel is, 77iaar als U weet, dat ze al wereldberoemd was in 1920 en dat ze bevriend was 7)iet Mistinguet, dan weet U het wel. Onver- woestbaar is ze niette min en 7iog altijd eigenwijs, want terwijl dan na twee jaar lachen Dior en de anderen ein- delijk haar la7ige rokke7i iiebben overgenoinen, Jco77it Coco met korte jasjes: jongeTisjekkers zijn het haast en soms dan nog met vier vier kante zakken er op. Al- weer niet 7nooi, maar Zaten we afwachten hoe £cm 'ParaMjsvoqe} op Aef hoofdchique Jvt parijs Dior het, volgend jaar of zo, van haar afgekeken en „vertaald" heeft. ij wordt oud, Pierre Balmain, maar men vergeet dat ieder seizoen weer, als men zijn collectie .Jolie ma dame de France", „het Jolige mevrouwtje", ziet. Wat een levenslust en wat een vakmanschap. Leveyislust 077idat „jolie" waar te 7nake7i, maar 'n O7iovertroffe7i v akman- schap 0771 het jolige 7iooit tot iets banaals te Zaten ontaarden: Balmain cre- eert werkelijk mevrouiv- tjes. Balmain beheerst een coupe, die door 7iiemand in Parijs geëve7iaard wordt, aZZeen bij hem ziet men elk seizoe7i weer 7nonden van vak- meyisen open zakken van verbazing: dit jaar heeft hij de coupe van de schouderlij7i in de vo rige collectie iets naar voren gebracht 7iog weer vervolmaakt. Rond en iets aflopend zijn de schouders in zij7i collec tie en als de manne quin zich 077idraait, dan ziet men de monden weer opeiigaan. Want andere Paryse couturiers 7710gen dit seizoen capes bedacht /lebben Castillo zelfs drie capes over elkaar Pierre Balmain bereikt liet cape-effect, in man- te' en pakjes vooral, zo7ider er capes van te 77\ake7i. Hoe? dat is Bahnains geheim we hebben er alleen van kunnen zien, dat de stof voor de rug uit de hals wijd uitplooit voor het cape-effect, en dat dan oi?istreeks de taille de stof weer wordt ingeno- men, en hoe hij zo'n lap stof dan in de zij- en schoudernadeii verwerkt, is het probleem voor uw naaister, 7nocht U haar ooit een lap stof en een 77iodeplaat van Balmain ko77ien brengen oxxidat U er óók eens uit wilt zien als een jolie 77iada77ie de France. Het silhouet van de mantel is doorgaans die van '71 biervat, al klinkt dat niet zó elegant. Het beteke7it in elk geval, dat de somen aan de on- derkant iets i7ige)iome7\ zijn. De inouwen zijn zeer rvijd om de schou ders en dus laag ingezet. Sluitingen soms met houten knopen tot onder- aan, doch Balmai7i is het liever als U tevreden bent met een sluiting aan de hals, in de vorm van een slip stof, die U 077islaat als shawl of knoopt, U hebt dan wel uw handen nodig om de mantel dicht te hou den als het waait, «1 aar waf wilt U anders met uw handen doen? Er is niet op gerekend, dat U met 7iw Balmain-rnantel op de fiets gaat. Nieuvj bij Balmairi zijn de driekwart jasjes; nog al vierkant en toch nog met een cape-effect. Er hoort dan een heel rustig en beschaafd strak ja- poxmetje 07ider. Fan wol in elk geval men mag dan kiezen tassen tweed zelfs in rose of een Schotse ruit. Nergens in Schotland zult U zulke mooie Schotse ratten zien van paars met groen en diep en warm rood als in Parijs bij Balmain. ij madame Manguin zij7i het mooist de halssluiti7igen. Nog al ingewikkeld met shawls, die aan één kant va7i de boord komen en dan van vore? 1 moeten worden doorgehaald door een slip in de revers. Voor de rest: rokke7i op 7ioT77iale le7igte als er zo iets bestaat als een normaZe lengte. Want xiooit zijn we o?is zo zeer bewust geweest be?ien e?i enkels en kuiten en knieën te hebben als thans in Parijs. We zit ten gewoon, als vrouwen onder elkaar, op de Pa ri/se shows 7iaar eikaars benen te kijken en stil zwijgend de één te ver oordelen tot de lange rokken van Dior en Heim en de ander mag dan wel, oyndat ze sla7ike bene?i heeft, zich bij Maggy Rouff houden. Want Maggy Rouff als buitenbeeiitje heeft kortere rokken voorge- schreveii; zulke rokken, die men altijd als net 77ievrouwtje op visite naar beneden zit te schuiven. Tenslotte melden we U dan als inodeniemotje uit Parijs dat het heel chique is om des avonds de volle tooi van een Pa- radijsvogel met het kopje er nog aan in het haar te dragen. Pa poea's in Fak-Fak moe- ten al bij drommen vo gels schiete7id liet oer woud iritrekken. Het Wereldgebeuren. Niet op rolletjes Als er iemand heeft gemerkt, dat het leven van een politicus niet op rolletjes verloopt, dan is het de Japanse heer Sjigemitsoe wel. Toen hy een kwart eeuw geleden, na de bezetting van Mandsjoerqe, op een tribune in Sjanghai stond te kijken naar een japanse militaire parade, ontplofte een bom, die voor de opper bevelhebber bestemd was, vlak bjj hem. Sjigemitsoe, die toendertijd Ja pans gezant in China was, heeft bij dat incident een been verloren. Niet alleen lichamelijk, maar ook geeste lijk werd hij gekwetst, toen hij in 1945, na de capitulatie van zqn land, het wapenstlfstandsverdrag ondertekende aan boord van de Amerikaanse oor logsbodem Missouri. De hoge hoed in de hand, stond Sjigemitsoe daar in diep stilzwijgen voor de Chinese dele gatie de „vijf minuten van de Japan se schande" uit. Hij werd verdacht van schuld aan Je oorlog als Japans mi nister van buitenlandse zaken, boven dien tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld. Lang heeft hq niet „ge zeten": in 1948 liet men hem op ere woord los. En geruime tijd zwaait hij alweer de scepter op buitenlandse za ken. In die functie heeft hij met zjjn bevallige dochter al een reis naar Amerika gemaakt. Ook nu bevindt hij zich weer ver van het vaderland, ditmaal zon der zgn dochter. De reis is im mers minder als gezelligheidje be doeld, dan het bezoek aan de Verenig de Staten. Sjigemitsoe, die inmiddels bijna zeventig jaar oud is, ging giste ren in Moskou aan de conferentieta fel zitten met zqn Russische collega Sjepilow. En de inzet van die bespre kingen is de normalisering van de be trekkingen. In Londen, op „neutraal terein", is dat onderwerp al eerder aangesneden op lager niveau, maar zonder succes. Dat nu de twee minis ters van buitenlandse zaken zich over het probleem buigen, is wel een teken van het grote belang, dat deze kwes tie langzamerhand heeft gekregen. Dit belang is door de Russen op de spits gedreven door de Japanners min of meer in een economische dwangpo sitie te brengen. Een van de manieren, waarop het overbevolkte Japan in zijn levensonderhoud moet voorzien, is de visvangst. En de Russen hebben ge dreigd, de rijke visgronden bij de Ko- rillen voor de Japanners ook buiten de twaalf-mqlzone te verbieden, wan neer de nieuwe visserijconventie tus sen de twee landen niet in werking treedt. Over de nieuwe visserijconventie werd men het eens in juni van dit jaar. Sjigemitsoe's bezoek zat er meteen aan vast: in het com muniqué dat erover werd uitgegeven, stond uitdrukkelijk vermeld dat dit verdrag niet in werking zou treden, wanneer niet in de allernaaste toe komst, op het laatst op 31 juli, bespre kingen tussen Japan en de Russen zouden beginnen over de normalise ring van de betrekkingen. Gelukkig voor Japan is niet bepaald, dat die be sprekingen moeten slagen. Dan zou Sjigemitsoe nog vaster aan handen en voeten gebonden zijn, dan nu al het geval is. Dat hij minder losjes aan de conferentietafel zit dan collega Sje pilow, staat wel vast. Herhaaldelijk herinnert de oppositie in het Japan se parlement hem aan de verkiezings belofte van zijn partij, dat de betrek kingen met de Sowjet-Unie zouden worden hersteld. De Japanners kun nen de stem van Rusland niet missen wanneer het gaat over hun toetreding tot de Verenigde Naties. En bovendien zitten zij met exportmoeilqkheden, wat de katoen betreft. Ook die kaart zal Sjepilow wel uitspelen. Tegenover dit alles heeft Sjigemit soe alleen maar de troef in han den van het al of niet uitwisselen van ambassadeurs. Hij is altijd ervan doordrongen geweest, dat men de wens van de Russen niet moest ver vullen, zonder van hen een waardige tegenprestatie te vragen. Hq wenst dat de Russen niet alleen de twee in de buurt vair Hojkaïdo gelegen eilanden Sjikotan en Habomai, maar ook de Zuid-Koeril- len terug zullen geven, een verlangen dat door velen van zqn landgenoten wordt gedeeld. In Japan verwacht men, dat hij nu zijn aanspraken zal be perken tot twee eilanden van de Koe- rillen, Koenasjiri en Itoeroep. Japan zou bereid zqn, de andere aanspraken voor te leggen aan een internationale instantie. Het is uitgesloten, om een ander punt op de Russische verlanglijst te vervullen: dat de zee-engten worden gesloten voor elke derde gewapende machtdan zou de Japanse Zee practisch door de Russische vloot worden gecontroleerd. Misschien kan Sjigemitsoe nog wat afdingen van de Russische eisen; kennelijk is hy zelf gegaan omdat hij er haring of kuit van wilde hebben, zowel in de letter lijke als in de figuurlijke zin des woords. SJIGEMITSOE ....moeilijk parket in Moskou,... De vereniging van oud-leden van het corps tolken der Koninklijke Landmacht, heeft in den Haag twee legpenningen uit gereikt. welke resp. bestemd zijn voor president Eisenhower en veldmaarschalk Montgomery.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 5