JIMMYEN RINUS DE ROBOT Kampeerhuisjes een klasse apart WALCHEREN EXAMENS IN TYPEN EN STENO TE VLISSINGEN AFGENOMEN W0J3&IÜDAU 1 AUGUSTUS 1956 rKOVlNVlALh, Z ti bj U W S B V O U U A N T 5 (slot van pagina 1.) er een grote toeloop, waardoor het noodzakelijk bleek deze zaak op wat groter schaal aan te pakken. Men zal zich herinneren, dat de stichting Nieuw-Walcheren aan dc gemeente Koudekerke een 23.000 gul- en beschikbaar stelde te besteden voor een recreatief doel. Dit was het resultaat van de inzameling onder het Vebena-personeel en thans heb ben in de stichting, die het complex in het Vebena-bos beheert zitting V.V.V., de gemeente, Nieuw-Walche ren, een van de eigenaren van het bungalow-complex. Er is gezorgd voor een riolering, een zuiveringsin stallatie. gas en water en de bouw van nieuwe zomerhuizen wordt be oordeeld door de adviseur van de stichting, ir. Rothuizen uit Middel burg, waarbij strenge eisen gelden. Alleen in Koudekerke en Vrouwen polder worden dergelijke zomerhui zen gebouwd, die voldoen aan de eisen en waarbij de gemeenten de grond in erfpacht geven. Kampeerhuisjes klaar met do bouw van een derge lijk geheel van zomerhuisjes is men er niet om de aanvraag cp te vangen van woongelegenheid voor recreatie ve doeleinden. Natuurlijk kan de ge meente vol trots wijzen op deze unie ke vestiging en aantrekkelijkheid als woongenieente, maar de problemen van het sociaal toerisme zijn van ge heel andere aard. En dan komt men terecht bij de karppeerhuisjes, zoals Koudekerke die thans heeft laten verrijzen niet zó ver van het Vebena-bos waarbij als bijzonder voorbeeld mag gelden, dat zij gedurende de winter niet be hoeven te worden afgebroken. De kampeerhuisjes, waarvan het beheer pok in handen van een stich ting is, vormen 'n klasse apart, méér geschikt voor de mensen met een kleine beurs maar ook deze overwe ging gaat niet alleen op voor dit ge val. In Koudekerke heeft- men thans be reikt dat een dergelijk complex kan verrijzen, welke voldoet aan de eisen van de provinciale planologische dienst, zodat in mei van dit jaar de toestemming afkwam voor de bouw van permanente kampeerhuisjes, waarbij een overgangstermijn tot 1 mei 1957 in acht wordt genomen. Dit geheel valt dus onder dó normale bouwverordening. Voorbeeldig Zelfs een kort verblijf in dit cen trum van kampeerhuisjes van Koude kerke leert al, dat men er in alle op zichten in is geslaagd een goed ver zorgd geheel te krijgen. De bezoekers worden vooral getrof fen door de centrale was- en toiletge legenheid met een douche voor de kampeerders, die aan hel strand \va-: ren en zich nog. eens duchtig willen reinigen alvorens te gaan slapen. De bouw werd mogelijk gemaakt door de strengere eisen voor wat op zet en inrichting betreft, door deze centrale voorzieningen en zo is het niet meer nodig, dat deze huisjes nog vóór de winter worden afgebroken. Het is daarbij een voordeel dat een gemeente mede éen dergelijke zaak aanpakt, die er zoals in Koudekerke met deze 35 kampeerhutten prima uitziet. Ook de bewoners toonden zich enthousiast. De heer en mevrouw A. J. W. Ringelman 'n gereedschaps maker bij Philips in Eindhoven waren door een advertentie van de huidige eigenaresse van een der kam peerhuisjes op het idee eekomen een dergelijk huisje te huren. Het echt paar was van mening, dat zij hier een uitstekende vakantiegelegenheid hadden verkregen. Niet duur óók: slechts 40 gulden per week. Vol be wondering waren zij voor de centra le was- en toiletgelegenheid en het feit, dat de kampbewoners deze zélf moeten schoon houden, was voor hun enthousiasme allerminst een belem mering. De heer W. Sies uit Breda, een dagbladinspecteur, die eveneens gedurende enkele dagen al in het kampeercentrum. vertoefde, deelde deze bewondering. De familie Sies heeft ervaring over geheel Walche ren. Zij waren in Vrouwenpolder, in Zoutelande en nu dus ook in Koude kerke. Ook.het feit, dat zij zondag J.I. even gevlucht zijn voor 't geweld aer elementen, vermocht niet veel af breuk te doen aan de algemene waar dering. Enkele bezwaren waren, dat de vrouw des huizes de rust van Vrou wenpolder prefereerde, meer waarde- Mr. H. C. J Zaaijer te Goes overleden Oudste adyocaat en procureur in Zeeland In de ouderdom van 75 jaar Is maandag in het St.-Joannaziekenhuis te Goes overleden mr. H. C. J. Zaaij er, advocaat en procureur aldaar. Mr. Zaayer, die 22 januari 1881 te Apeldoorn werd geboren, promo veerde in 1912 aan de rijksuniversiteit te Leiden. Op 31 januari van datzelf de jaar werd hij als advocaat en pro cureur beëldigd aan de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg Twee jaar was hij werkzaam in de Zeeuwse hoofdstad, waarna hij zich in Goes vestigde. Hier heeft mr. Zaaijer zijn gehele leven gewerkt en is hij zich één gaan gevoelen met de Zeeuwen. Van 1914 tot 1946 was mr. Zaaijer ook directeur van het bijkantoor Goes van Centraal Beheer terwijl hjj voorts o.a. Griffier van de Tuchtrechter voor de Prijzen is geweest. Vijf en twintig jaar, tot aan 1942, was mr. Zaaijer ook voorzitter van de Vereniging „De Ambachtsschool" te Goes. Tot op heden maakte hij nog deel uit van het bestuur. In 1942 werd hij door de bezetters in gijzeling genomen en bracht hij twee jaar door in het kamp te St.-Mi- chielsgestel. De crematie is bepaald op vrijdag a.s. in het crematorium te Dieren. ring had voor de bezorging door de dagelijkse leveranciers, (lie vaker de boodschappen kwamen brengen, ter wijl de jeugd de voorkeur gaf aan Zoutelande om dat daar meer ver tier was en de onderlinge saamho righeid groter. De heer des huizes prees allereerst de post, die er zelfs voor zorgde, dat hij net avondblad uit Rotterdam op tyd had alsmede post, die des mor gens nog in Breda voor hem besteld zou moeten zijn. Hy had vooral be zwaren tegen de parkeerregeling, die nog wat te stringent is naar zijn me ning. Romantiek ontbreekt Maar wat vooral trof in deze op somming van wensen en verlan gens was het feit, dat deze familie in Zoutelande nog de romantiek trof van het verblijf in kampeer huisjes en in Koudekerke op de open vlakte zonder voldoende be schutting zich wat eenzaam voelde. Uiteraard spelen hierbij de na tuurlijke omgeving en de grotere beschutting van de kampeerhuis jes in Zoutelande een rol, maar de ze verschillen kunnen toch ook te rug gebracht worden tot de vraag reeds gesteld of men door een teveel aan regelingen en cen traal gemak niet een deel van het genot van het kamperen teniet doet. En voor de exploitanten van deze centra van kampeerhuisjes is voorts vooral van belang de vraag, waarom dan in Koudekerke dank zij een pro vinciale verordening de kampeer huisjes in de winter niet behoeven te worden afgebroken. Zilveren medaille Oranje- Nassau voor J. S. Adriaanse Veertig jaar bij Stoomtram „Walcheren" Aan de heer J. Adriaanse uit Sou burg, dio dinsdag 40 jaar werkzaam was bij de Stoomtram „Walcheren", is do zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oran je Nassau verleend. Van deze onderscheiding werd mede deling gedaan door de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. dc Ca- sembroot, tijdens een bijeenkomst in liet gebouw van de Stoomtram te Middelburg. Jhr. De Cascmbroot was hierbij aanwezig als voorzitter van de raad van bestuur van de P.Z.E.M. en spel de de jubilaris het eremetaal op de borst. De heer Adriaanse is namelijk officieel een employé van de P.Z.E.M. maar gedetacheerd bij de Stoomtram „Walcheren". In 1916 trad hij in dienst bij de vroegere n.v., die de elektrische tram VlissingenMiddel burg exploiteerde. In 1920 kwam de jubilaris in dienst van de P.Z.E.M., toen deze maatschappij de tramlijn overnam. In 1946 ging do concessie naar de S.T.W. over en werd de heer Adriaanse bij deze gedetacheerd. Bij de tram was hij wagenbestuurder en conducteur, thans is de jubilaris con troleur. Nadat de commissaris der koningin in deze bijeenkomst hét woord had fevoerd sprak de directeur van de toomtram, de heer C. Bruins, die de gebruikelijke enveloppe aanbood. Burgemeester P. C. Sprenger van Oostkapelle bracht gelukwensen over namens de commissie van dagelijks toezicht op de S.T.W. en overhandig de een draagTnedaille. Burgemeester A. H. S. Stemerding van Souburg feliciteerde deze inwoner van zijn ge meente eveneens. De jubilaris, die verschillende ge schenken in ontvangst te nemen had, kreeg ook van de zijde der P.Z.E.M. een enveloppe met inhoud. Namens de P.Z.E.M.-personeelsvereniging ,,0. en O", sprak de heer J. Huser, voorzitter en voor de personeelsvereniging en de personeelskem van de S.T.W. voerde de heer L. Mimi aard het woord. Mevrouw Adriaanse kreeg bloemen. De jubilaris sprak woorden van dank. Dé bijeenkomst werd ver der bijgewoond door mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, lid van de raad van bestuur van de P.Z.E.M. en de af delingschefs en leden van de perso neelskem der S.T.W. Middelburg Carillonbespeling De stadsbeiaardier van Middelburg de heer Th. C. Ferwerda, zal zater dag 4 augustus van 20 tot 21 uur het carillon van de Veerse stadhuistoren bespelen. Het programma voor dit concert luidt: 1 Improvisatie; 2 Zes volksliedjes; 3 a Menuet, Mozart; b Menuet, Beethoven; 4 My old Ken tucky home; 5 a Etude, Söchting; b Allegretto, Concone; c Mars, Conco- ne; d Etude, Czerny; 6 Zes volkslied jes uit „Kun je zingen, zing dan mee"; 7 Sonatme, Kunlzu; 8 a Het Beekje en b De ruiter, beide Burg- müller; 9 Allegro, Lichner. Wedvlucht De Middelburgse vereniging van postdui- venhouders „Zeelandia" hield een wed vlucht uit Moeseroen over een afstand van 88 km. De duiven kwamen zeer traag. De eerste had een snelheid van 450,76 p. min., de laatste prijsdulf had een snelheid van 202,04 p. min. Er waren 168 jonge duiven in concours. De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: 1. R. Dirven, 2, 3 en 7 B. Biezen: 4. P. J. van Belzen, 5. A. Hooftman, 6. H. Hooftman, 8. M. Jaspers, 9. J. J. Snoep, 10. J. van Belzen. Verhoging perron station N.S. Op het stationsemplacement van de Nederlandse Spoorwegen te Middel burg is men begonnen met de werk zaamheden voor de verhoging van 't 2e perron dat op dezelfde hoogte zal worden gebracht als het le perron. Deze verhoging is noodzakelijk in ver band met de volgend jaar ingaande elektrificatie. Vlissingen Prijs op concours behaald De jeugdige accordeonist Gerard Audenaerdt te Vlissingen behaalde op het te Hengstdijk gehouden accordeon concours in de ere-afdeling de eerste prijs met grote onderscheiding. Jeugdige Vlissingse won eerste prijs op accordeonwedstrijd De 11-jarige Willy Thiele uit Vlissin gen heeft op de internationale accor deonwedstrijd, die zondag in Hengst dijk werd gehouden, de eerste prijs gewonnen. Bovendien kreeg zij het diploma a (met lof). Willy is leerlinge van de muziekschool te Vlissingen. Grijpskerke Uitstapje ouden van dagen De ouden van dagen te Grijpskerke maakten dezer dagen met een tweetal autobussen het jaarlijkse uitstapje, dat ditmaal Rotterdam ten doel had. In de Maasstad werd een bezoek ge bracht aan de diergaarde Blijdorp, waar men zich uitstekend vermaakte. Oji de tergureis werd gepauzeerd in Lewedorp, waar het woord werd ge voerd door de voorzitter van het or ganiserend comité, de heer Dronkers. Hij dankte o.a. de ingezetenen van Grijpskerke voor hun spontane mede werking om dit uitstapje te doen sla gen. Namens de ouden van dagen bracht de heer Tissink dank voor de zorg en de moeite, die men zich gege ven had om ook dit uitstapje te ofga- niseren. Nieuw- en Sint Joosland Geslaagd en benoemd Voor het hoodakte-examer. tc Bre da slaagde de heer S van dor Slurjs, onderwijzer aan de chr. school te Nieuw- en Sint-Joosland. die per 1 september a.s. werd benoemd aan de Prinses Julianaschool te Breda. RAAD SEROOSKERKE Dokter D. A. Schilt kreeg eervol ontslag. Aan dokter D. A. Schilt werd tij dens de vergadering van de gemeen teraad van Serooskerke (W.), die maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester P. Dregmans werd gehouden, eervol ontslag verleend als gemeente-arts. In zijn plaats werd be noemd dokter G. Schep. Voor de geneeskundige, die belast is met de armenpraktijk, werd een in-, .structie vastgesteld. Aan de Christel: lrjke bewaarschool werd een voor schot verleend. De vergoeding per lo kaal werd vastgesteld op 1304,70 en de vergoeding per kleuter op 459. Op een verzoek van de centrale van r.-k. militaire tehuizen om subsidie werd afwijzend beschikt. De N.V. „Stoomtram Walcheren" diende een verzoek in om een bijdrage van 100 voor de vervaardiging van een film van enige plaatsen op Walcheren in het belang van het vreemdelingenver keer. Het verzoek werd afgewezen. De gemeenterekening van *1955 vertoonde voor de gewone dienst een voordelig saldo van 6801,59. De ka- pitaaldienst liet een nadelig saldo van 57.240,44 zien. De begroting van de kring Oostkapelle der Vleeskeurings dienst werd goedgekeurd. De leden van de stembureaus krij gen met ingang van 1 januari 1956 een presentiegeld van 15. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: C. Meeder—Janse, z. P. E. van Moolenbroek—Flipse, z. J. H. Ro- dermond—v. d. Leek, z. J. Trimp—Hol- werda, z. M. J. Brakman—Allewijn, z. A. Teleparij—van Aggelen, z. Ondertrouwd: A. van Schaik, 28 j. en M. Mesu, 18 J. J. Mes, 25 j. en C. v. d. Broek, 29 j. M. van Raaij, 26 j. en M. W. S. G. Visser,. F. van 't Hof, 25 j. en L. A. Vader, 21 j. C. van Wallenburg, 24 j. en E. Zwigtman, 23 j. F. van Hercules, 25 J. en D. Drioel, 20 ,1. J. Braat, 25 j. en J. M. Jongepier, 25 j. H. Wolters, 30 J. en J. A, van Liere, 26 j. Getrouwd: E. Vooijs, 28 j. en C. Mari- nissen, 24 j. A. van den Berg, 24 3. en C. A. Wondergem, 24 j. Overleden: H. de Rijke, 56 j. man van S. Sol. T. Davidse, 68 j. vr. van J, A. Gi- deonse. J. L. Bos, 85 j., wed. van P. van 't Westeinde. J. Verhage, 89 j„ man J. Blok. J. J. Akkerman, 72 j. man van C. A. S. de Keijzer. De heer A. Mets gehuldigd (Slot van pag. 2) van V.V.V.-zijde veel waardering voor het optreden van het actiefonds en voor de organisatie van de zomer- show. In dit verband wees spreker op de noodzakelijkheid van coördinatie in het gemeentelijk subsidie-beleid voor wat betreft deze drie vormen van acties voor Vlissingen. Tenslotte bracht de heer Verhagen de dank van het bestuur over aan de heer Mets en hij sprak de wens uit, dat deze nog lang in het belang van V.V.V. zal kunnen werken. De ere-voorzitter, mr. B. Kolff, bur gemeester van Vlissingen, merkte in zijn woord van hulde o.a. op, dat vele verenigingen moeite hebben om be stuursleden te krijgen. Des te meer waardering moet men hebben voor de heer Mets, die deze taak al zolang op eigen wens verricht. Mr. Kolff bracht hiervoor de grote dank van het gemeentebestuur tot uiting. Eigen wens Bekend is, dat de heer Mets zo zijn eigen wens heeft voor wat betreft de doortrekking van de boulevard, waar in het gemeentebestuur hem niet al tijd heeft kunnen volgen. Misschien, dat het nieuwe pad over de Nolledijk hem in dat opzicht enige voldoening heeft kunnen schenken. Maar de „doortrekking" aan de andere zijde zag burgemeester Kolff niet zo vlug gebeuren. De voorzitter van de provinciale Zeeuwse V.V.V. en lid van het hoofd bestuur van de A.N.V.V., mr. J. Moo- lenburgh, herinnerde aan de „goede oude tijd", toen de secretaris van V.V.V. het leeuwenaandeel in het werk had. Hij huldigde de heer Mets voor zijn 25-jarige werkzaamheid als secretaris en bood hem namens de A.N.V.V. een fraaie legpenning aan, die bij deze bijzondere ge beurtenissen wordt uitgereikt. De heer H. Smits, hotelhouder te Vlissingen, haalde herinneringen op uit de tijd, toen de heer Mets nog in de Vlissingse Courant schreef. In zijn dankwoord bracht de heer Mets ontroerd dank aan alle sprekers voor de woorden van.hulde en waar dering. Hij vertelde, - dat hij immer enthousiast was geweest en is voor de mogelijkheden van Vlissingen. In zijn beginperiode haalde hij zich overigens nog eens een reprimande van burge meester Van Woelderen op de hals, toen hij sprak over „een modderstad- je". Spreker hoopte dat het doortrek ken van de boulevard zich niet zou beperken tot de nieuwe weg over de Nolledijk. Hij roemde de prettige sa menwerking in het bestuur, o.a. met de oude bestuursleden als de heren F. van de Velde sr. en C. Bikker en hij sprak de verwachting uit, dat het be stuur ook in zijn huidige samenstel ling onder leiding van de heer J. L. Verhagen zeer veel voor de Schelde- stad zal kunnen doen. De heer Verhagen wees daarna in -het bijzonder nog op het belang van het toerisme ih economisch opzicht en 'de noodzakelijke samenwerking in breder verband ten behoeve niet al leen van Walcheren, maar ook van de provincie en daarbuiten. VELE GESLAAGDEN Officiële publikaties VLISSINGEN. OPENSTELLING KANTOOR DIRECTE BELASTINGEN, INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN. Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis dat krachtens beschikking van de di recteur van 's Rijks belastingen en do meinen te Breda d.d. 27 juli 1956, no. 4874/4271, afdeling: personeel en organi satie, het kantoor der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Vlis singen met ingang van l augustus 1956 voor het publiek zal zijn geopend: a. voor het doen van betalingen inzake directe belastingen op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9—12 uur; b. voor het doen van betalingen inzake omzetbelasting op alle werkdagen, behal ve des zaterdags, van 9—12 uur en van 14—15 uur en des zaterdags van 9—12 uur; c. voor het doen van aangiften van goederen ten invoer in het vrije verkeer en voor alle betalingen, met uitzondering van die bedoeld onder de letters a en b, op alle werkdagen, behalve des zater dags, van 9—12 uur, en van 14—16 uur, en des zaterdags van 9—12 uur; onder be paling dat op alle werkdagen, behalve des zaterdags, tot 17 uur gelegenheid wordt gegeven tot het doen van aangif ten ten invoer in het vrije verkeer, waarvan de behandeling in verband met het spoedeisende karakter van de zen ding niet kan worden uitgesteld; d. voor alle andere verrichtingen op alle werkdagen, behalve des zaterdags, van 912 uur en van 1417 uur en des zaterdags van 9—12 uur. Vlissingen, 31 juli 1956. Door Nationale Vereniging van Leraren Steno „Groote" Dezer «lagen werden in Vlissingen exa mens afgenomen in typen en steno door de Nationale vereniging van Leraren in stenografie „Groote". De uitslagen lul den als volgt: Macliineschrijven Nederl. 120 aansl./mln.: Geslaagd: de dames Y. A. Back, P. E. den Besten, A. A. Bosdijk, J. C. Bot, C. J. M. Castenmlller, S. ,T. Grim, W. L. van Holthuysen, J. W. Hooftman. C. F. Jacobse, C. J. B. Jonker (met lof), C. Z. Labruyère, J. de Lange (met lof), N. Legemaate, E. C. van Loo, I. Minnaar, H. G. Net, A. van Offenbeek, (met lof), C. van Ouwerkerk, M. J. Poortvliet (met lof). I. van Ranst, G. H. Romer, C. J. Tinbergen, P. Vader. C. C. Vriens en de heren H. I. Cornelisse, W. Geelhoed. C. J. Janse, P. F. A. Pouwer, W. Schroe- vers, C. van der Zouwcn, allen tc Mid delburg: de dames N. A. Blomaard, R. Hollander, M. Hoogesteger, A. M. Lako, j. K. van Liere, M. A. de Muynck, J. du Pont, A. Rouw, Y. J. Schout, J. S. den Toomfer, I. N. Verhoeven, H. A. J. v. d. Wal, N. K. C. van iJzerloo. en de heren H. Fruytier, B. J. Hoogesteger. A. A. Heijdens, P. Stroo, W. D. Theune, A. M. C. de Vlieger, allen Vlissingen: de dames N. Boogaard, L. C. Minder- houd, Aagtekerke: S. J. le Grand (met lof) en de heren F. v. d. Hooft en W. D. Lucas, allen Aardenburg; de dames M. Gerrltse en G. Meerman, Arnemulden; A. W. van Helleman (met lof) en K. Job- se en de heer P. Babijn, allen Blggeker- ke; de dames K. J. v. d. Heuvel, M. Koster, R. van Meenen, J. Vergouwe, M. M. de Ruysscher (met lof) en de heren F. P. de Feijter, J. de Visser, allen Bres- kens; de heer A. de Lijster, Cadzand; M. Trielier, Domburg; J. F. c. Ocké, Hoek; A. J. van Donge, L. Hovijn, L. Maas en de heren P. A. Sinke en P. v. Vlaanderen, allen Koudekerke; de da mes J. de Buck en M. B. Gastel en de heer L. A. C. Wisse, St. Laurens; de da mes N. J. Huige cn M. Paulussen. Nw.- en St. Joosland: M. M. den Dekker, L. van Rhee, C. Salakorij, A. van 't West einde en de heren W. P. Daansen, M. P. den Hollander. M. P. Kesteloo, Oostburg; de dames J. M. Leenhouts, Retranche- ment; A. Goulooze, Ritthem; L. Boone (met lof) Serooskerke; de heer J. M. Roos, Sluis; de dames A. van Eenennaam, S. Folcherts, C. C. Gillissen, J. Post, M. T. J. A. Pothuizen, J, M. Tange, C. F. Wensvoort en de heren A. L. Brasser, G. Vingerling, allen Souburg: de dames S. A. Douw, A. J. v. d. Hooft. L. Poppe (met lof). Veere; de heer R. Boogaard, Westkapelle; de heer P. C. Leijnse, Zou te Zoutelande. Bewijzen van vaardigheid In het machl- Marktberichten VISMIJN VEERE. 31 juli. Aangevoerd: 2525 kg export garnalen 192—282; 151 kg handelsgarnalen 115—122; 40 kg bot 33—64; 184 kg tong (middel) 255—357; 40 kg. rog 16—38; 1 kg vislever 582; 5 kg ongesorteerde vis 35 —38, VEILING MIDDELBURG, 31 juli. Zwarte bessen: export 226.8i 100 kg., aanvoer 5000 kg. 2e soort 198 per 100 kg. aanvoer 400 kg. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 31 juli. Aanvoer in totaal 3111. Week- totaal 461G. Vette koeien en ossen 430. Gebruiksvee 989. Vette kalveren 150. Graskalveren 253. Nuchtere kalveren 377. Varkens 167. Biggen 264. Paarden 97. Veu lens 70, Schapen of lammeren 285. Bok ken of geiten 29. Vette koeien prijs In cents p. kg le kw. 324—348. 2e kw. 230—314, 3e kw. 260—280. Vette kalveren prijs ln ets per kg. le kw. 300—310, 2e kW. 280—290, 3e kw. 240—260. Slachtpaaraen prijs ln ets. per kg le kw. 250, 2e kw. 230, 3e kw. 210. Prijs ln ets p. kg le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 525 400 3 Nuchtere kalveren 87 73 Biggen 62 60 Veulens 525 430 3 Schapen 140 120 1 Kalfkoeien '200 950 7 Melkkoeien icoo 950 7 Vare koeien 875 750 6 Vaarzen 880 750 6 Pinken 650 500 4 Vette koeien aanvoer als vorige week. handel stil, prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hoger. Gra3kalveren, aanvoer iets groter, handel rustig, prijzen vooral niet hoger. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel vlotter, prijzen Iets stijver Biggen, aanvoer groter, han del stil, prijzen als vorige week. Slacht- paarden aanvoer als vorige week, han del lui, prijzen onveranderd. Veulens, aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Schapen, aanvoer klein, handel lui. prijzen constant. Lammeren, aanvoer klein, handel lui, prijzen con stant. Melkkoeien, aanvoer gewoon, han del slepend, prijzen onveranderd. 76. Knarsetana«-na en machteloos nad professor X. moeten toezien, hot Jlmmy de robot op de vrachtwagen slingerde en er daarna vandoor was gegaan. Hij had nog alles gedaan om de robot tot actie te brengen, maar de vrachtauto was te snel weggereden en hij had hem wegens zijn lekke band niet kunnen volgen. Bovendien lag Krijn Knuppelaar nog bewusteloos op de weg. De professor wierp zijn zendertje opzij, stapte uit zijn auto en boog zich over zijn assistent, die bezig was weer wal bij te komen. Maar niet zodra had de oud-bokser, die ln zijn jonge jaren »eifs nog eens kampioen van Europa was geweest, de ogen opgeslagen of de professor stortte een regen van verwijten over hem uit. „Jij bent me een mooie assistent!", schreeuwde hij hem toe. „Betaal ik je daarvoor zes tientjes m at week. Je iaat je door de eerste de beste vent met één tik knock out slaan. En dat beweert, dat nij een paai jaar geleden kampioen van Europa is geweest ln het middengewicht. En ik. goeie sul, heb dat nog geloofd ook! Vooruit, sta 00, brekebeen. We moeten als oe weerlicht een nieuw wiel opzetten en dan gaan we dat stelletje nog achterna ook. Die meneer Brown dacht zeker, dat-ie nou voorgoed van me af is...." Krijn Knuppelaar ^rabbelde langzaam overeind. Hij voelde zich duizelig en zag nog sterretjes telkens als hij zijn ogen even sloot. Hij haalde wat ge- rejdschap te voorschijn en begon de auto van zijn baas vakkundig op te krikken. Af en toe streek hij met zijn hand even over zijn kaak, die hem gemeen pijn deed.... neschrüven werden afgegeven aan: de dames H. J. Lodder, C. A. de Witte, Vlissingen; de heer G. Provoost, Dom burg; mej. R. Stokkcrman, Groode: mej. C. E. Vinke. Hoofdplaat; de heer S. Go- verse, Koudekerke; de heer K- Rink- houd. Oostburg. Machineschrljven Nederl. 175 aansl./mln.: Geslaagd mej. J. F. C. Ocké. Hoek en mej. C. P. Polderman (met lof). Middel burg. Machineschrljven Duits 120 aanslJmln-: Geslaagd de dames B. Donker (met lof) en C. P. Polderman (met lof), Mid delburg en J. T. Zeilstra. Vlissingen. Machineschrljven Frans 120 aansl./mln.: Geslaagd de dames B. Jonker (met lof) en C. P. Polderman, Middelburg en J. T. Zeilstra, Vlissingen. Machineschrljven Engels 120 aansl/min.: Geslaagd de dames B. Donker (met lof) Middelburg en J. T. Zeilstra, Vlissingen. Kantoorsteno Nederl. 130 lettergr./min.: Geslaagd de dames J. M. le Due (met lof), J, M. Hooftman (met lof), J. Looi- sc, J. M. Poppo, A. S. van Renen, L. Schouten (met lof), C. A. Tange (met lof), Middelburg; J- P- Bels, A. E. M. Bruis—Somers, J. W. de Leeuwen, J. J. van Splulnder, Vlissingen; M. RL Schel ling (met lof). Domburg; L. v. d. Vorst, Serooskerke. Kantoorstcno Nederl. 163 lettergr./min.: Geslaagd de dames J. M. le Duc( met lof). A. N. FluUmers (met lof), beiden Middelburg. Kantoorsteno Engels 100 letterg./min.: Geslaagd de dames M. J. A. T. Bo- gaert, J. M. Bos. Middelburg. Kantoorsteno Frans 100 lettergr./min.: Geslaagd de dames J. J. Haas (met lof), H. -M. Kögeler (met lof) en C. E. Vierhout, Vlissingen. - Kantoorstcno Duits 100 lettergr./min.: Geslaagd de dames H. M. Kögeler, C. J. Somers, C. E. Vierhout, Vlissingen. Dictaat Nederl. 130 lettergr./mlnuut: Geslaagd de dames J. M. le Due (met lof), A. N. Pluymers (met lof), Middel burg; H. M. Kögeler, C. J. Somers, Vlis singen. Stenotypiste Nederl.: Geslaagd de da mes A. de Graaff (met lof), Vlissingen; N. Klap (met lof). Middelburg; R. S. Aerssens (met lof voor typen). Souburg; P. Westerbeke, Westkapelle. Stenotypiste Engels: Geslaagd mej. A. N. Pluljmers (met lof), Middelburg. Stenotypiste Frans: Geslaagd mej. J. Cornelisse, Middelburg. Diploma's voor particulier secretaresse werden uitgereikt aan de dames J. Cor nelisse, Middelburg; J. J. Haas, H. M. Kögeler, C. E. Vierhout, allen te Vlissin gen. Franse kolenwagen reed Goese personenauto aan Over het verkeersongeval dat de fara. J, Goedee uit Goes vorige week nabij Mulhouse in Frankrijk is over komen, vernemen wij nog, dat hun auto werd aangereden door een kolen- auto, die niet goed rechts hield. Met zeer grote snelheid botste deze wagen tegen de Nederlandse personenauto op, welke goed rechts van de weg reed en een snelheid van slechts 40 km had. De auto. van de heer G. werd geheel vernield. De heer Goedee brak by de botsing zes ribben en zyn neusbeen, terwijl zijn echtgenote drie gebroken ribben en een grote beenwonde opliep. Bei den maken het thans redelijk wel. Vermoedelijk zullen zij nog drie we ken in het ziekenhuis te Mulhouse verpleegd moeten worden. Hun vier kinderen, waarvan er slechts twee lichte verwondingen opliepen, zijn maandagavond met kennissen naar Goes teruggekeerd. Afscheid bij de Ned. Spoorwegen Nadat de machinist, de heer A. Ha mers uit Goes, dinsdagmiddag voor de laatste maal in zijn loopbaan bij de Nederlandse Spoorwegen, z'n „kar" op het stationsemplacement te Goes had stilgezet, werd hij door tal van col lega's, zijn echtgenote en de stations chef, de heer P. B. G. Vermij, opge wacht, om op hartelijke wijze afscheid van hem te nemen. De chef sprak als eerste „Bram, de machinist bij de tractie" toe. Al was de scheidende ingedeeld bij de tractie Roosendaal, toch hoorde hij thuis in de grote gemeenschap van het station te Goes, aldus de chef. Als blijvend aandenken bood hij de heer Hamers, die nu met pensioen gaat, een ets van de Grote Kerk van Goes aan Van de heer Nieuwenhuis mocht de scheidende een tekening in ontvangst nemen. De heer J. C. Koster dankte de heer Hamers voor de prettige samen werking. terwijl hij hem als voorzitter van de Spoorwegsportvereniging „De Combinatie" een asbak overhandigde. Namens de collega's werden de scheidende machinist sigaren aange boden. De heer M. Rovers sprak na mens het rangeerpersoneel. De heer Hamers is zevenendertig jaar bij de Nederlandse Spoorwegen in dienst geweest. Moordzaak Sluiskil op 17 augustus voor rechtbank Ter zitting van de rechtbank te Middelburg van vrijdag 17 augustus a.s. zal de z.g. Sluiskilse moord wor den behandeld. Verdachte is de 39- jarige Vlissinger F. K., die tenlaste gelegd wordt, de 45-jarige vrouw M. v. T. uit Arnhem om het leven te heb ben gebracht. Dit zou gebeurd zijn in de late avonduren van de 14e no vember van het vorig jaar onder Sluiskil langs het kanaal Terneuzen- Gent. Het ontzielde lichaam van de vrouw werd de volgende dag 's morgens vroeg aao de kanaaloever gevonden. Nog dezelfde dag is K. gearresteerd, namelijk toen hij in het schaftlokaal van decokes:a >1 ek in wilde breken, waar kleding*: hingen. De lfip die voor de p.- is, een beke.Tv avond had hij vermoorde ver zocht. Deze zaak zal van de vrouw •«•mber legde K., seen onbekende - Hi i)e bewuste ^•.'/t'!schap van de 'ode café's be- vvrujuedeljjk tijdens een zitting met gesloten deuren wor den behandeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3