Jeugd van Schouwen geniet onbezorgd Zeeuwse Almanak a SCHOUWSE BEZWAREN TEGEN R.T.M. TRAJECTEN BEHANDELD 3.W in beroemde geneesmiddelen in f tablet doen wonderen! JONGE ZEEUW TERUG UIT V.S. MET SCHAT AAN INDRUKKEN DE HEER A. METS, SECRETARIS VAN V.V.V., GEHULDIGD Agenda PROVINCIALE ZEBU WUB COURANT WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1956 VOOR HET EERST SINDS DE RAMP Dankbaar gebruik van „De Koebel" „We gaan naar strand, of het nou stormt of niet" zö beslist de zesjarige Hans uit Zierikzee met zyn ongewoon diepe stem en in een minimum van tijd rennen bijna honderd jongensbenen over de houten vloer van „De Koebel". Vijf minuten later ligt het conferentie oord „De Koebel", even buiten de kom van Burgh en nog geen maand geleden in gebruik genomen» stil en verlaten. Precies zevenenveer tig jongens van acht tot twaalf jaar uit geheel Schouwen-Duive- land genieten hier op initiatief van de maatschappelijk werkster voor dit eiland, mej. A. Erasmus, een week lang onbezorgde vakantie. Voor deze kinderen, die vooral na de februari-ramp nog nooit met va kantie zijn geweest is 't iets prach tigs zich hier te kunnen uitleven in het duingebied van Westenschou- wen, dat verschillende onder hen zelfs nog nooit gezien hadden. „Van 's morgens vroeg tot 's avonds bedtyd zijn ze één brok vitaliteit", zegt mej. Erasmus. De jongens zijn onderverdeeld in twee groepen, een van de acht- tot tienjarigen en een van tien- tot twaalfjarigen. Alleen voor de zesjarige Hans „met de diepe stem" is een uitzondering gemaakt wat de leeftijd betreft cn deze peuter wordt dan ook door allen „bevaderd" en „bemoederd". De grote jongens zijn onderverdeeld in groepen van viif onder leiding van een „hoofdman', die voor de orde moet zorgen. „En dat is hun best toe vertrouwd", aldus de leidster. De gehele dag zijn ze in de weer om aanwijzingen en verma ningen rond te delen van „Hé, Fiet, is je bed netjes opgemaakt" of „Zeg joh, de juffrouw vraagt om stilte". Een binnen- en buitenprogram- ma voor elke dag zorgt er wel voor, dat allen aan hun trek ko men. Vanzelfsprekènd "prefereert de troep het buitenprogramma met als hoofdschotels strandbe- zoek en zwemmen, duinwandelin gen en speurtochten, maar ook binnen brengen ze de dag heus wel door. Het hoogtepunt 'van week is een grote rortei rtenwedstrijd op het strand met prijzen voor het mooiste bouwwerk. Verder is er elke dag wel één jarig eh dan is het 's morgens groot feest. Mej. Erasrrius wordt bijgestaan door een uitgebreide staf. Er zijn twee onderwijzeressen en een nog studerend meisje, vier padvinsters, een leerlinge van de huishoudschool en een mannelijke „oppasser", die de kleinere jongens onder de duim moet houden, hetgeen wel nodig is, zo ver zekert de leidster. Vérdèr zijn er twee huisvrouwen uit Zierikzee die hun echtgenoten een week in de steek lieten om hier voor net eten te zorgen, „Over de medewerking van iedereen hebben we niets dan lof", vertelt mej. Erasmus, even enthousiast als haar pupillen zelf, verder. Een boer in Schudde'oeurs zorgde voor de aardappels en als er nog iets moet zyn, dan heeft de leiding het maar te vragen. Een kweker in de zelfde plaats verschafte het kamp 10 kg andijvie voor 1,25. Een kruide nier uit Zierikzee gaf een flinke kor ting en 'n kruidenier in Burgh kwam met een stapel prijzen aandragen voor de wedstrijden. Een huisvrouw kwam met een fles slaolie, de Rotary- club sprong financieel by en zo zijn er nog veel meer medewerkers. Een ding vervult mej. Erasmus met trots; cle kinderen van het kamp zijn afkomstig uit alle kerkelijke en met-kerkelijke gezindten. Zij heeft toestemming van de her-vormde stich ting voor maatschappelijk werk op Sohouwen-Duiveland gekregen om al le kerkelijke geledingen aan te schrij ven en deze verleenden alle mogelijke- medewerking. Wanneer Uit kamp slaagt zijn er plannen om volgend jaar de hulp in te roepen van de school voor maat schappelijk werk. „Als we dan op de ouders, doktoren, predikanten en de kerken van het eiland kunnen reke nen, dan wordt dit jeugdkamp iets groots", verzekerde mej. Erasmus tot slot met overtuiging. Motie in Axelse raad over woningverbetering De heer C. v. Lendegem, lid van de Axelse gemeenteraad voor de P.v.d. A. heeft 'n verzoekschrift ingediend dat vermoedelijk in écn der eerstvol gende zittingen in behandeling zal komen. In dit verzoekschrift wordt gewezen op het feit. dat de 48 woningen der Ver. tot Verbetering der Volkshuis vesting in de Julianastraat, door ge brek aan financiën niet voldoende verbeterd kunnen worden (aanleg waterleiding enz.) Daar het gemeen telijk Woningbedrijf jaarlijks een ren tewinst van pl.m. f 17.000 maakt, ad viseert cle heer van Bendegem de Ver. tot Verbetering der Volkshuisvesting op te heffen on cle woningen in be heer en onderhoud over te geven aan het Gemeentelijk Woningbedrijf, on der benoeming van 1 of 2 bestuursle den van de op te heffen vereniging in de Commissie van Bijstand in het Be- Ireev van het Gemeentelijk Woning bedrijf, Advertentie chocolade in z'n fijnste vorm „Midden Zeeland" verhoogt vastrecht voor gas De N.V. maatschappij tot gasvoor- zienlng Midden Zeeland, waarin thans het provinciaal gasbedrijf Zee land, cn het gemeentelijk gasbedrijf te Goes officieel zijn samengevoegd, heeft moeten besluiten het vastrecht tarief in haar gehele verzorgings gebied te verhogen. Een en ander houdt verband met de sterk gestegen kolenprjjzen in de' afgelopen maan den, zo wordt medegedeeld. Het vast recht wordt met ingang van de meteropnamo van 1 augustus ge bracht van 0.65 op 1.00 per maand. Engels jacht was in nood op Oosterschelde Het Engelse jacht „Thoma", af komstig uit Bishops-'Stortfort (Essex), dat op weg was van Blankenberge naar Vlissingen, voer maandagavond in plaats van de Westerschelde, de Oosterschelde op. T'oen men omstreeks 8 uur in het Westgat voer, scheurde een zeil en tot overmaat van ramp sloeg ook de motor af. Het in moeilijk heden verkerende jacht werd vanaf de vuurtoren te Haamstede opge merkt. De havenmeester van Burgh- sluis. de heer C. A. van Overbeeke, werd gewaarschuwd en deze voer met de bemanning van de zeehondenjager „Usquert 15" naar het jacht. Ondanks de woelige zee slaagde men erin het jacht, dat met twee Engelsen was be mand, tegen 1 uur de haven van Burghsluis binnen te slepen. COMMISSIE VERGUNNINGEN PERSONENVERVOER Busverkeer wel mogelijk op Brouwershaveii-Noordwelle De Commissie Vergunningen Perso nenvervoer heeft, nadat op 11 april j.l. te Rotterdam een openbare zitting was gehouden, thans buslist op de be zwaren, die waren ingebracht, tegen 't verzoek van de Rotterdamse Trani- weg-Maatschappij (R.T.M.) te Rotter dam, om verlenging en wijziging van haar vergunning voor de uitoefening van autobusdiensten op Sohouwen- Duiveland. De commissie over woog, dat de herziening van het we- VAN TOT Het zag er ernstig solUppersknecht uit MEEVALLER.... naar uit, dat een „F Brumisse naar zijn maandsalaris zou kunnen fluiten, maar liet viel nog mee. Hy had de pegulauten Juist in zijn pnrtemonnaie doen verdwijnen toen hij dit voorwerp overboord liet vallen. Het werd door de golven in dank aanvaard. Hetgeen juist geschiedde aan het eind van de naven. De jongeman keelt begrijpe lijkerwijs sip, Eén zijner collega's trok zich zijn lot. aan en toog by laag water ter speurtocht. Het gelukte IJSJE Het lisje is al oud, Het dateert al van jóren veer de tweede wereldoor log, teen er zelfs een liedje op werd genwaM, dat ging over »de ijscoman van de buurt". Sindsdien moet er al een duizelingwekkend aantal kinde ren zijn geweest, dat dwingende drein gezang en aanhief, met als uni forme tekst: Moe/ mag k een yssie Dat lied moet in alle toonaarden zijn gezongendat kan niet anders. Dat beseften wij weer eens toen er onlangs in een winkel te Vlissingen twee kinderen bedachtzaam aan zulk een ysprodukt likten, in volledige overgave, helemaal weggerukt uit de wereld van alledag Een winkelende huisvrouw zag het ook. Ze keek er lang. en aandachtig naar en tenslotte kreeg ze iets pein- zends in haar blik. Wat afwezig wandelde ze weg. .Even later zagen we haar terug. Bij een ijscokarretje. Ze keek wat schichtig om zich heen, wendde zich toen tot de ijscoman en sprak reso luut; „Eèn van tien". Ze heeft die versnapering niet op straat opgegeten. Zó ver durfde ze niet ie gaan. Ze borg de ijsco zorg vuldig op. In haar schortzak. Al waar het ding, voor en aleer ze thuis was, langzaam maar zeker gesmol ten is Want zo gaat het met jeugdillusies. hem de „gelddrager" aan de zee te ontrukken en weer aan de rechtmati ge eigenaar ter hand te stellen. ZEEHOND De geschiedenis herhaalt zich. Ook in het vangen van zeehonden. Vorig jaar vingen de kinderen van de fami lie M. Z. te Griethe gemeente Zaamslag een jonge zeehond aan de zeedijk; zij gaven het dier aan „Blijdorp" te Rotterdam. Deze dier gaarde werd ook dezer dagen weer verblijd met eenzelfde gift. De jonge zeehond die wederom door een zoon tje van do familie Z. gevangen was, werd door de jongeman zelf aan de diergaarde afgeleverd. DIAMANT Op 5 augustus a.s. zal het echt paar F. Verstraeten-van de Bran den te Clinge zijn diamanten brui loft vieren. De nu respectievelijk 83 en 77 jaren tellenden, echtelie den zijn nog zeer kras en zullen ongetwijfeld ten volle genieten van het feest, dat men te hunner ere in Clinge gaat houden. GOUD. Een dag eerder en dus op zaterdag 4 augustus a,,s. is er een gouden brui loft te vieren en wel te Ellewouts- dyk. Het middelpunt van het feest vormen de heer en mevrouw W. Oele van Gemert. Chefarine .,4' dtanaroidt b«cK«imd door Kol beiunddeol Cheleri Kijkje in een kampeercentrum in Zóutelande. Verscholen tussen de bo men liggen de vele kampeerhnisies. (Foto P.Z.C.) Vijf ton voor Noord-Beveland Zoals gemeld, heeft Noord-Beve- land thans 500.000 uit de gift. van Nieuw Zeeland gekregen. Bij de on derlinge verdeling van deze golden, waarover met beide gemeentebestu ren op het eiland volledige over eenstemming is verkregen, gaat er 365.000 naar Kortgene en 135.000 naar Wissekerlce. Van de voor de gemeente Kortgene beschikbare gelden is 250.000 toe gekend voor de bouw van een be jaardencentrum in het dorp Kort gene. Voorts is een bedrag van 25,000 uitgetrokken voor een wijlc- gebouw in dit dorp en 10.000 voor een daarbij te bouwen consultatie bureau voor de t.b.e.-bestrijding, Ook Colijnsplaat krijgt een wijkgebouw, waarvoor 20.000 werd uitgetrok ken. Voorts is 20.000 bestemd voor een verenigingsgebouw in Kats en 25.000 plus 15.000 voor een zelf de gebouw in Colijnsplaat. In Wissekerke gaat ongeveer de helft van het aan deze gemeente toegekende bedrag, n,l. 70.000 naar de sector bejaardenzorg. Dit bedrag zal besteed worden voor de bouw van een vleugel aan het bestaande rusthuis Vredestein te Wissokorke. Het Groene Kruis te Wissekerke krijgt 25.000 voor een wijkgebouw en verder zullen de schuldenlasten op de bestaande verenigingsgebou wen te Kamperland en Wissekerke worden verminderd met respectieve lijk 18.000 en 12.000. Tenslotte blijft nog 10.000 gereserveerd voor een object in Geersdijk, waarvoor plannen worden ingewacht. De ge dachten gaan daarbij uit naar een verenigingsgebouw, Onderwijsbenoeming De heer H. J. ten Hacken is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot leraar in vaste dienst aan de af deling r.h.b.s. van het openbaar ly ceum te Goes en aan de r.h.b.s. ie Middelburg. De heer Ten Hacken was tot dusver tijdelijk leraar aan die scholen. gcupiaii op Schouwen cn Duiveland tengevolge van de wederopbouw en de herverkaveling een aanpassing van de trajecten van de R.T.M. noodzake lijk maakt. De gemeentebesturen van Duiven- dljke, Eikerzee en Ellemect hadden bezwaar gemaakt, dat het traject BrouwershavenBrijdorpeLoopers kapelleEikerzee—EllemectNoord welle", wordt vervangen door het tra ject: „Brouwershaven—Den Osse Scharendijke—Qudendijke Noord- welle", waarbij de R.T.M. er klaarblij kelijk van uitgegaan is, dat in de toe komst over 't eerstgenoemde traject geen verkeer rhet autobussen zou kunnen geschieden. De commissie verklaart echter, dat haar „van bevoegde zijde" is mede gedeeld, dat de weg tussen Brouwers haven en Noordwelle over Brijdorpe en Looperskapelle als landbouwweg A (herverkaveling) geschikt zal wor den gemaakt en als zodanig waar schijnlijk reeds gereed zal zijn bij 'de aanvang van de nieuwe vergunnings periode van cle R.T.M. Do commissie is op grond daar van, met de gemeentebesturen van Duiveiulyke, Eikerzee en Ellemeet overtuigd, dat Tiet oude traject over Brijdorpe en Looperskapelle met een kleine Wijziging, zodat Scharendijke daarin zal worden opgenomen de voorkeur ver dient boven de route Den Osse. De commissie heeft dienover eenkomstig de vergunning gewij zigd, met dien verstande dat afwij king mogelijk is, zulks ter beoor deling van de Rijksinspecteur van het Verkeer, zolang bovenbedoel de wegen nog niet voor autobus- verkeer geschikt mochten blijken te zijn. De commissie meent verder, dat de mogelijkheid en de wenselijkheid van een afzonderlijke dienst „Zierikzee Brouwershaven", waarom het ge meentebestuur van Eikerzee had ver zocht, bij de goedkeuring van cle dienstregeling door genoemde Rijks inspecteur onder het oog zal kunnen worden gezien. Aan de wens om een nieuwe ver binding van Zierikzee met de West hoek van Schouwen tot stand te bren gen over de route „Zierikzee—Kerk- werveScharendijke", meent de comissïe niet tegemoet te kunnen ko men afgezien van de huidige onge schiktheid van de betrokken wegen voor autobusverkeer in verband met cle ongewenste gevolgen van de hierdoor voor de R.T.M, noodzakelijke reorganisatie van haar vervoervoor- ziening. Andere bezwaren De commissie deelt, mede, dat het verzoek om de trajecten „Noordgou- wcKerkwerve" en „Zierikzee (ha- I E TOEGERUST met een over stelpend aantal enthousi aste indrukken heeft de jeugdige Middelburger Pim de Pagter dinsdag weer voet op vaderlandse bodem gezet, na 'n verblijf van een klein jaar in de Verenigde Staten. Zestien jaar en vrij onervaren was hy, toen hij verleden jaar september, na zijn eindexamen H.B.S. per „Johan van Oldenbamevelt" naar Amerika voer; als een ze ventienjarige „bereisde roei" is hy nu teruggekeerd. Vele erva ringen ryker. rvaringen, waar hij spon taan en met verve van ge tuigt en waar eens temeer weer uit blijkt, dat „de jeugd van tegenwoordig" om deze versleten term dan nog maar eens te gebruiken vergele ken met nauwelijks enkele tien tallen jaren terug toch wel unieke kansen krijgt. Als zes tienjarige naar Amerika! Zo maar, dank zij zo'n uitwisse lingsprogramma in dit geval via de „American Field Servi ce" waartoe de Amerikanen het initiatief namen en waar al tallozen profijt van hebben ge trokken. F lm de Pagter deed dat ook. Uit zijn verhalen blijkt overdui delijk, dat dit verblijf in de Ver enigde Staten aan hem goed be steed is geweest. Een vol school jaar maakte hij mee op een „highschool" in Cedar Rapids (Iowa) en hij werd in die peri ode wel volledig „ondergedom peld" in het Amerikaanse leven van alledag. Dat -vergde aan vankelijk wel enige aanpassing. „De eerste 14 dagen zat ik tij dens de lessen soms compleet te slapen", zo bekent hij ruiter lijk. De veelheid van indrukken, de reis per boot en de tocht per bus cn trein naar zijn „stand plaats" deden zich uiteraard gelden. Maar na die eerste veertien dagen wist hij zich dan ook met de souplesse de jeugd eigen snel aan te pas sen. „Je moet een beetje mee doen", zo verklaarde hij dat zelf simpelweg. Wit hy er geleerd heeft De meest uiteenlopende zaken, In het eerste half jaar maakte hij cplleges mee in muziek (er was een eigen, om vangrijk schoolorkest, waarjp Pim cello speelde), Amerikaan se geschiedenis, literatuur en staathuishoudkunde. In het tweede halfjaar deed hij mee met o.m. journalistiek, sociolo gie enautorijden! Dat frappeert toch telkens weer in cle verhalen, die Neder landse jongeren uit Amerika meebrengen; de zin voor prak tijk, die op de Amerikaanse middelbare scholen'' 'gedemon- streerd wordt. Hiermee bereikt men ook, dat de „teen-agers", de jonge ren, met plezier naar school gaan. Pim de Pagter wist dat treffend te illustreren: „De meisjes huilen gewoon, wan neer de schooltijd om Is". In Nederland worden nog wel eens pogingen gedaan om de Als afscheidsgeschenk mocht Pim de Pagter (rechts) van zijn mede-scholieren in Cedar Rapids een fraaie schrijfmachi ne in ontvangst nemen, die ook de bewondering van zijn broer Hanm (links) wegdroeg. (Foto P.Z.C.) jeugd in te prenten, dat „de schooltijd, de mooiste tyd van je leven is". In de Verenigde Staten is dat bepaald overbo dig. Daar beseft de jeugd dat zelf terdege! oogtepunten tijdens de Amerikaanse periode I_J De jeugdige "do Pagter lacht breed: „Dat is een speci fiek journalistieke vraag", merkt hy op, daarmee bewij zend, dat de lessen in dit ede le ambacht niet verspild zyn geweest.... Er waren hoogtepunten. De dipioma-uitreiking, die met groot ceremonieel gepaard gaat, een reis naar Washington waar men Foster Dulles en Stephen Galatti (de grondleg ger voor het uitwisselingspro- gram van cle „American Field Service") ontmoette ende ervaring, dat mensen uit vele landen, van zeer uiteenlopende nationaliteiten, allemaal vrien den kunnen zijn, allemaal gelijk zijn. Pim de Pagter formuleert 't in z'n jeugdige overmoed wat erg eenvoudig; „We all want to be happy". Dat is een mooi ge meenschappelijk uitgangspunt „we wiilen allemaal gelukkig zyn", een even simpele als eer lijke beginselverklaring, die in derdaad hoop geeft voor de toe komst. Want als men vla de uitwis selingsprogramma's mocht be reiken, (lat al die jongeren daar inderdaad oprecht naar blijven streven, dan is dat een niet te onderschatten winstpunt! Mis schien wel belangrijker, dan de overigens toch ooit bijzonder nuttige ervaringen, die zij op doen. De jeugdige Zeeuw Pim de Pagter heeft in ieder geval een schat aan ervaringen opgedaan waarmee hij zyn ondernemings lust ruimschoots beloond weet! illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllil'HIIIIKIIliillllll ven) KerkwerveMoriaanshoofd" te doen vervallen, waartegen het ge meentebestuur van Kerkwerve zich verzet heeft, gegrond is op de onge schiktheid voor autobusverkeer van de wegen in kwestie en op de gebleken zeer geringe vervoerbehoefte. Bediening van Kerkwerve waar- an de bebouwde kom op betrekkelijk korte afstand van de nieuwe weg, waarover de autobusverbinding „Zie rikzeeBrouwershaven" wordt on derhouden, is gelegen zal naar de mening van de commissie onder de gegeven omstandigheden leiden tot ongewenste gevolgen t.a.v. door de R. T.M. te onderhouden, belangrijker te achten routes. Met de toevoeging van het traject .ZijpeBruinisse', acht de commis sie een blijvende verbetering bereikt van cle vervoervoorziening op Schou- wen-Duiveland. De nieuwe vergun ning aan de R.T.M. geldt tot 31 de cember 1967. WERKER VOOR VLISSINGEN. Beloond met legpenning van de A.N.V.V. In een buitengewone bestuursverga dering van de V.V.V. Vlissingen werd dinsdagavond in restaurant „Britan nia" de heer A. Mets, secrotaris van deze V.V.V., van vele zijden hulde ge bracht voor de .wijze, waarop hij ge durende niet minder dan 25 jaar dit secretariaat verzorgde. Als blijk van waardering werd hem de legpenning van de A.N.V.V. uitgereikt, die alleen bij deze bijzondere gelegenheden wordt toegekend. Het was voor de heer A. Mets, die vergezeld was van zijn echtgenote, evenals voor de bestuursleden van de V.V.V. Vlissingen en genodigden een wel bijzondere avond. De heer J. L. Verhagen, voorzitter van de V.V.V. in de Scheldestad, herinnerde er in zijn openingsrede aan, dat de heer Mets op 7 juli jJ. het feit kon herden ken van dit zilveren jubileum. Hij heeft, zo getuigde de heer Verhagen, gedurende die jaren het stempel op het V.V.V.-werk in Vlissingen gezet en dat begon al toen hij, op verzoek destijds van burgemeester C. van Woelderen, met dit werk startte. De heer Mets begreep welke moge lijkheden Vlissingen bood en hij is er in geslaagd gedurende de afgelo pen jaren zijn jeugdig enthousiasme t.e bewaren. Naast tegenslagen is ook veel vreugde zijn deel geweest bij de uitoefening van deze functie en dit alles geschiedde in goede santenwer king en in vriendschappelijke geest in het V.V.V.-bestuur. In de tijd vóór de oorlog, toen de V.V.V. nog geen eigen bureau had, was het de heer Mets, die optrad ais correspondent en alle verzoeken uit binnen- en buiten land beantwoordde. Na de oorlog had men eerst een houten bureau voor het V.V.V .-secre tariaat, maar de ontwikkeling daarna ook als reisbureau, bewees de nood zakelijkheid van verdere uitbreiding. Ook financieel nam het werk van V.V.V., dat thans zo uitstekend wordt geleid door mej. N. E. Priester, in be tekenis toe. De heer Verhagen bracht voorts hulde aan mevrouw Mets, die haar echtgenoot gedurende al die tijd zo trouw terzijde stond. Hij memoreerde nog in het bijzonder de grote liefde, die de jubilaris heeft voor zijn ge boorteplaats Vlissingen. De taak van V.V V. betreft voorna melijk het trekken van vreemdelingen naar Vlissingen maar tooh is er ook (Vervolg op pag. 5) Zuivelprodukten rolden na aanrijding over de straat Op de Antwerpsestraatweg te Ber gen op Zoom reed dinsdagmorgen een vrachtauto met aanhangwagen, be stuurd door C. van D. uit Hulst, tegen een paard en wagen van de melkhan delaar J. van G. uit Bergen op Zoom. Van D. verleende geen voorrang aan een uit de tegenovergestelde richting komende militaire auto, waardoor de vrachtauto tegen de melkwagen be landde. Het gevolg was, dat een groot aan tal eieren, pakjes margarine en fles sen melk en koffiemelk naar het aard oppervlak verhuisden. De schade wordt op f 100 geschat. Het paard werd gewond en moest door een dierenarts behandeld wor den. Vóór de komst der politie legden twee verkeersbrigadiertjes van de St.-Vincentiussehool het drukke ver keer om. Tegen Van D. werd proces verbaal opgemaakt. Grenswijzigingscommissie Gedeputeerde Staten hebben op voor stel vai> de afdeling Zeeland der Ver eniging van Nederlandse gemeenten tot lid van de grenswjjzigingsoommis- sie voor Noord- en Zuid-Beveland aan gewezen, de lieer S. J. van Dijke, se cretaris van Kapelle, die de heer B. Burger, oud-secretaris der gemeente Goes, opvolgt. Examens Voor het te Utrecht gehouden exa men middelbaar Nederlands a. zijn geslaagd mej. C. J. H. Steketee te Baarland en de heren J. ICoutekamer te Zóutelande en L. C. Velthuizen te Goes. Voor het te Den Haag gehouden examen handenarbeid l.o. is geslaagd de heer P. Zandee te Goes. VANDAAG. Middelburg Electro: „Modern Times", (a.l.), 15, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De man met een miljoen" (CFA)), (a.l.), 20 uur; Kunstmuseum: Exposi tie werken Zeeuwse Kunstenaars kring, 10—12, 14—17, 19.30—21.30 uurl Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: „Omstreden hu welijk", (14 jaar), 19 en 21 uur: Luxor: „Het miljoenen complot", (18 jaar), 20 uur. Goes Grand: „Eén keerde niet terug", (14 jaar), 20 uur. Veere ,,'t Lammetje": Eretentoonstel- ling werken wijlen Dirk Koets, 10— 12.30, 13.30—17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2