KAPPIE Verdeling van de rampenfondsgelden WALCHEREN RAAD KOUDEKERKE SPRAK OVER VLISSINGS UITBREIDINGSPLAN Waar zijn onze schepen? en de STUNTERS DINSDAG 31 JULI 1956 t RO V I N V 1 A L E ZEEUWSE COURANT (Slot van pag. 1) behoeve van sociaal-culturele projec ten Icon worden verkregen. Drie commissies bestaande uit leden' van het Zeeuwse Watersnood Comité hebben alle aanvragen voor deze projecten beoordeeld en zonodig is de commissaris der koningin daar bij als arbiter voor de eindbeslissing opgetreden. De Stichting Zeeland voor Cultu reel en Maatschappelijk Werk had een groot aandeel in het voorberei dende werk. Thans is men zover, dat een bedrag van totaal 637.867 een definitieve bestemming heeft gevon den, terwijl voor het resterende be drag wel nuttige werken zijn aange wezen, maar nog nadere besprekin gen gevoerd moeten worden met ge meentebesturen enz. Algemene posten Op de verdeelstaat is een algemene post opgenomen van 50.000 voor muziekinstrumenten van harmonie- kapellen, jeugdclubs enz. Opdat de rampschade-uitlcering tot de volle waarde van het verloren-gegane kan worden aangevuld. Daarnaast is er een algemene post van 50.000 ter bevordering van het jeugdwerk. Over de besteding van deze post zal de Provinciale Jeugdraad (in oprich ting) adviseren. Locale posten Hierna volgt een opsomming van de locale posten. Aan Anna Jacoba- polder is 45.000 toegezegd voor 't te stichten dorpshuis, waarvan men ech ter de financiering nog niet geheel tot stand bracht. Brouwershaven krijgt 15.000 als aanvulling voor de kosten van een zwembad. Bruinisse zal aanvullende gelden krijgen voor een jeugdgebouw, maar het plan moet nog onderzocht worden. Di'eisehor ontvangt 25.000 om de verbouwing van de oude openbare school tot dorpshuis mogelijk te ma- t. Duivendijlce, Eikerzee en Scha ken. rendijke krijgen voor het sportveld een (aanvullend) bedrag van 2000 ten behoev.e van een kleedlokaal. Ellemeet ontvangt een aanvullend bedrag van ruim 6500 voor verbouw van een noodschool tot verenigings gebouw en bouw van een kleedlokaal. Te Haamstede zal .5000 besteed worden aan een barak van het Ned. Padvinders Gilde. Een sportveld voor Kerkwerve moet nog nader bezien worden. Nieuwerkerk wordt geholpen met ruim 12.000 voor een dorpshuis (de inrichting wordt nog nader be zien) en 6000 voor een gebouw van de ned. hervormden. Te Noordgouwe zal men 6000 besteden aan de mu ziektent en het verenigingsgebouw Voor de verenigingsgebouwen te Noordwelle, Oosterland en Seroosker- ke moeten de plannen nog bekeken worden. De bestemming van gelden voor het slot Moermond te Renesse is voor lopig aangehouden. Sirjansland krijgt 10.000 voor zijn verenigingsgebouw. Voor Zierikzee wil men 100.000 be steden aan projecten in die stad, maar men kan het er onderling moei lijk eens worden over die projecten, Zonnemaire ontvangt 15.000 voor zijn verenigingsgebouw. Voor Ouwer- kerk is de stichting van een dorps huis nog in studie. Op Tholen Totzover Sint-Philipsland en Schou- wen-Dulveland. Op Tholen krijgt Poortvliet 15.000 voor een vereni gingsgebouw, Scherpenisse 9000 voor het streekcentrum, St.-Annaland 25.000 voor het dorpshuis en Sint Maartensdijk ruim 11.000 voor uit breiding enz. van het verenigingslo kaal. Stavenisse komt hoewel zwaar getroffen op de2e lijst niet voor, omdat uit andere giften reeds afdoen de werd geholpen. Voor Walcheren staat een instuif- gebouwtje te Arnemuiden en een dorpshuis te Veere en Gapinge op de lijst, maar de plannen zón nog niet definitief. Zuid-B ev eland Uitvoeriger is de lijst voor Zuid- Beveland. Driewegen zal hulp krijgen voor zijn dorpshuis, maar het plan moet nog afgewacht worden. Te Elle- woutsdijk wordt bij wijze van uitzon dering iets voor de kleuterschool ge daan. Dat zal 20.600 kosten. De ver- enigings- en jeugdclubhuisvesting te Hansweert en de vestiging van een parochiehuis te Kwadendamme zal financieel mogelijk gemaakt worden zodra er. aanvaardbare plannen zijn. Voor Kruiningen staat nog iets ten bate van de padvinderij op het pro gram. Het kreeg reeds 90.000 voor een dorpshuis. Een dorpshuisgebouw tje voor Oostdijk moet nog nader be keken worden. Rilland zal maximaal 50.000 krij- gèn voor een dorpshuis, maar met die bijdrage zal voor de gemeente de fi nanciering van de bouw nog niet vol tooid zijn. Voor Wolfaartsdijk's dorps, huis is een bijdrage van 40.000 toe gezegd en daarmee is de financiering van de bouw wel verzekerd. Waarde krijgt een bijdrage voor zijn vereni gingsgebouw. maar gewacht wordt op liet plan. Te Krabbendijke zal men van een oude kweekschool een sociaal centrum maken, waarvoor 7000 wordt geschonken. Z.-Vlaand er en In Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt Zaamslag 12.000 voor verbetering van het jeugdgebouw. Te Breskens en te Hoek worden plannen voor vereni- gings- en leugdgebouwen nader be zien, Hoofdplaat krijgt een bijdrage van 25.000 voor een parochiehuis en 4000 voor verbouw van het consis torielokaal der n.h. kerk Hontenisse zal een bijdrage van 38.000 krqgen voor een ontspanningsterrein met kleedlokaal enz., terwijl in de ned. herv. pastorie een jeugdlokaal inge richt zal worden, waai-voor 4000 beschikbaar is. Sasput ontving 15.000 voor zijn parochiehuis, welk bedrag reeds is verwerkt en dus ook werd uitbetaald. Het vormingscentrum Hedenesse kon met 10.000 gesteund worden voor verbouw en Inrichting. Ossenisse zal steun ontvangen voor zijn paro chiehuis, maar het plan moet nog bekeken worden. Tenslotte zullen er ook nog steun gegeven worden voor objecten in Teimeuzen en Graauw. Het wachten is op de plannen. Noord-Beveland Op de bovenstaande lijst ontbreekt Noord-BeveJand, omdat dit gebied een speciale gift van 500.000 ter be schikking kreeg van Nieuw-Zeeland. Over de verdeling van deze gelden is tossen de besturen van de beide ge meenten Wisselcerke en Kortgene reeds overeenstemming bereikt. Er komt een rusthuis te Kortgene en het rusthuis te Wissekerke wordt uitgebreid. Dan zal er 15.000 be steed worden voor een verenigingsge bouw in Kats. Ook zijn er nog plannen voor de verenigingshuisvesting in Kamperland, Colijnsplaat en wellicht Geersdijk. T egenvallers Het zal duidelijk zijn, dat op een zo grote lijst van projecten, waarvan verscheidene nog slechts planmatig zijn, de kans op financiële tegenval lers niet gering is. Daarop is dan ook gerekend en op de persconferentie kon de heer de Casembroot mededelen, dat hij nog de beschikking heeft over een fondsje, waaruit enige extra financiering mo gelijk zal zijn. Behalve de commissaris der konin gin, verstrekten ook het lid van Ge- dep. Staten, de heer A. Schout en de directeur van de Stichting Zeeland, mr. J. P. Hornstra uitvoerige inlich tingen over de besteding van de gel den der 3-miljoen-pot in Zeeland. De heer Schout verklaarde, dat er bij het onverhoopt afvallen van be paalde projecten nog aan een tweede uitkeringsronde gedacht kan worden. Bij die tweede ronde zullen mogelijk de rusthuizen te Haamstede en Tho len een bedrag ontvangen, omdat zij thans nog iets te kort komen. Arbeider in Sluiskil bij val gedood. Maandagmiddag viel de 22-jarige ongehuwde bankwerker P. D. E. W. uit Hulst bij werkzaamheden op bet terrein van de C.N.A. te Sluiskil door onbekende oorzaak van een drie me ter hoge ladder. Met een schedelbasïs- fracluur werd het slachtoffer in zorg wekkende toestand naar het r.-k. zie kenhuis te Sluiskil overgebracht, waar hij des avonds is overleden. Scheepvaartstremming De Rijkswaterstaat vestigt er de aandacht op, dat ten behoeve van de uitvoering van onderhoudswerk zaamheden aan de deuren van de Middensluis te Terneuzen de scheepvaart door die sluis volledig zal zijn gestremd op donderdag 2 augustus 1956, van 7 tot 19 uur. Gedurende deze stremming zal de scheepvaart als volgt worden gere geld: Alle binnenschepen met een lengte van ten hoogste 55 m. en een breedte van ten hoogste 7.50 m schutten door de Oostsluis, uitge zonderd vaartuigen geladen met licht ontvlambare of licht ontplof bare lading en niet ontgaste vaar tuigen. Laatsgenoemde vaartuigen en alle overige vaartuigen schutten door de Westsluis. Binnenschepen bestemd voor de Westsluis moeten in de Westbuiten haven meren op de eerste 4 meer- stoelen gerekend van het buiten- sluishoofd van de sluis. Boven de sluis moeten binnenschepen meren langs de wetelijke kanaaloever op een afstand van ten minste 400 m ten zuiden van de sluis. Benoeming De heer P. H. Boon, vroeger te Goes en thans werkzaam als assistent by de gemeentelijke havendienst te Dordrecht, is met ingang van 1 sep tember a.s. benoemd tot havenmees ter te Wageningen. Middelburg Kermis opende poorten. Het bonte geheel van vermaakïn- riohtingen, dat thans onder de naam kermis de Middelburgse Markt weer voor een week bezet, opende maan dagmiddag zijn poorten. Reeds direct kon men van een vrij grote belang stelling voor dit „luna-park" spreken. Hoewel de kermis ditmaal kwantita tief wat tegenvalt, zullen de liefheb bers constateren, dat de kwaliteit de verwachtingen niet teleurstelt. Er zijn diverse grote attracties, zowel wat af metingen als wat inhoud betreft. Daaronder neemt de „achtbaan", die vanwege zijn grootte op het parkeer terrein werd opgesteld, een voorname plaats in. Het is reeds jaren geleden, dat een dergelijke inrichting te Mid delburg stond. Ook de cake-walk is één van de grotere zaken, die veel belangstelling trekken, evenals de auto-scooter, een vermaak, dat nooit op het programma, ontbreekt. Wie „draaien" wil kan ruimschoots terecht in een zweefmo len en diverse caroussels. De schom mel ontbreekt niet, evenmin trouwens als- schiettenten, werptenten en de be kende ronde tentjes, waar het balletje de cijfers doet oplopenTot slot is er ook weer een overvloed aan con sumptietenten, waaruit de bekende gebaksgeur over het plein wasemt. De kermis zal tot en met zaterdagavond geopend zijn. Padvinders in Folkestone De groep van ongeveer 40 pad- vlndsters en padvinders uit Middel burg, die tegelijkertijd met de sport lieden en andere „uitwisselaars" naar Folkestone is vertrokken, had een goede overtocht en vermaakt zich best tezamen met de Britse col lega's. Ook daar maakten men de storm mee, die echter goed werd doorstaan. Dit bleek uit een telegram van de leider van deze groep, hop man Scheele, dat in opgewekte be- woordigen was gesteld. In dit verband zij nog gemeld, dat tijdens het telefonisch doorgeven van het verslag van de eerste dag der stedenontmoeting Folkestone-Mid- delburg (zie P.Z.C. maandag) een tweetal misverstanden zijn ontstaan voor wat betreft de namen der mo torrijders. Hun leider is namelijk de heer Koone, niet Koole en de deel nemer Brouwer moet zijn A. Bou- wens. Onderwijsvoorstellen. B. en W. van Middelburg doen de raad een voorstel ter benoeming van hoofdleidsters aan de drie openbare kleuterscholen, tot stichting waarvan de raad enkele maanden terug be sloot. Zij wensen de huidige hoofd leidsters van de beide voormalige Nutskleuterseholen, die door de ge meente werden overgenomen, in hun functie bestendigd te zien. Het zijn mej. H. W. Dourleijn van de Vlas- marktsdhool en mej. E. P. Woltman van de Sehuitvlotstraatschool. Aan de kleuterschool 't Zand ontstaat een va cature met ingang van 1 september wegens huwelijk. Het college doet de volgende voordracht ter benoeming: 1. mej. J. A. de Rijk, Middelburg, leidster aan de Vlasmarktschool; 2. mej. W. van Meerendonck, Middel burg, hoofdleïdster aan de kleuter school in Veere. Voorgesteld wordt voorts d<f in het gebouw van de kleuterschool aan 't Zand aanwezige inventaris over te nemen. Met het bestuur der Vereni ging Kleuterschool aan 't Zand is hier omtrent overlegd en men kwam tot overeenstemming over een prijs van f 1250. Tot slot wordt voorgesteld me dewerking te verlenen aan de Ver eniging voor Geref. Onderwijs voor het aanschaffen van drie oliestook- kaohels, het veranderen van de ver lichting en het kopen van nieuwe leesboekjes, alles ten behoeve van de Herengrachtschool, Hiermee zal een totale uitgave van f5265,40 zijn ge moeid. Sportmiddag K.V. „Swift" De Middelburgse Korfbalvereni ging „Swift" hield haar jaarlijkse sportmiddag, waaraan de Swiftjeugd- met groot enthousiasme deelnam. De wedstrijden omvatten zeven onder delen, namelijk 1 minuut sneldoelen, afstanddoelen, balwerpen met plaat sen, verspringen, sprietlopen, hard lopen met verschillende hindernissen en ringsteken per fiets. Dit evene ment, aat met goed weer werd be gunstigd, slaagde uitstekend, mede doordat de meisjes en jongens ook versnaperingen ontvingen. De uitslagen luiden: Pupillen: meisjes: 1. Marleen Walraven; 2. Janneke Viergever; 3. Agaath van der Weel; jongens: 1. Paul Sanderse; 2. Karei van Iwaarden; 3. Peter van den Ouden; meisjes 12-13 j.: 1 Frie da Zeylmaker; 2. Ineke Franchi- mont; 3. Koos Bouman; jongens 12- 13 jaar: 1. Ben Bruggeman; 2. Eddy de Wilde; 3. Kees van Strlen; meis jes 14 jaar en ouder: 1. Ina de Pag- ter; 2. Elly Acda; 3 en 4 Nel Mervel en Els Meister; jongens 14 jaar en ouder: 1. Wim van Renen; 2. Docky Vatteroth; 3. Leo Geldof. Vrouwenpolder Film over „Vrederust" Dinsdagavond om acht uur wordt in het verenigingsgebouw te Vrou wenpolder een film over „Vrederust" vertoond. Sint Laurens De te Sint Laurens gehouden col lecte voor de Blindenhulp „De fak kels bijeen" bracht 62.99 op. „Marden Girl Singers". Dertien lieftallige meisjes uit Wales, die tesamen „The Marden Girl Sin gers" vormen en onder leiding staan van de heer W. J. Owen, nebben maandagavond in „Britannia" te Vlis- singen een zeer aantrekkelijk pro gramma uitgevoerd van een twintig tal liederen, voornamelijk volkslied jes uit Wales, aangevuld met enkele Engelse liederen. Dit kinderkoor de leden variëren in leeftijd van de twaalf tot de achttien jaar geniet in Wales en Engeland een grote be kendheid en is er ook zeer gevierd. Het heeft maandagavond zijn faam zij het dan, dat aeze blijkbaar nog niet tot Vlissingen heeft kunnen door dringen eer aang edaan. Voor het optreden van de meisjes sprak de heer J. Oosterling een kort openingswoord, waarin hij o.m. uiting gaf aan zijn teleurstelling over de slechte bezetting van de zaa! er was slechts een klein vijftigtal be langstellenden. Hij meende dan ook, dat aan de organisatie van deze avond een en ander moet hebben ont broken. De heer Oosterling gaf ook tevoren een korte explicatie over de uit te voeren nummers. Aan het eind van de avond dankte de echtgenote van de Vlissingse bur gemeester, mevrouw F. Kolff-Krui- singa. de meisjes en haar directeur voor 't optreden en ook zij gaf uiting aan liaar teleurstelling over de mini male bezetting van de zaal. Zij verze kerde desalniettemin, dat de aanwezi- feh van harte genoten hebben van etgeen het koor gebracht had en zij hoopte, dat de meisjes nog eens in Vlissingen zouden terugkomen. Heden (dinsdag) avond om half acht geeft het koor nog een kort con cert in de Vlissingse jeugdherberg, woensdag worden opnamen gemaakt voor een uitzending van de A.V.R.O. volgende week, en donderdag a.s. tre den de meisjes in Axel op. Bromfietser gewond bij aanrijding op Rijksweg. Op de rijksweg te Biezelinge Is maandagmorgen nabijde Oudendijk de heer v. d. V. uit Terneuzen met zijn brommer in botsing gekomen met een Belgische personenauto. Het on geval gebeurde doordat de heer v. d. V. de weg over wilde steken. De bromfietsberijder werd gewond en moest overgebracht worden naar het ziekenhuis te Goes. De schade aan de bromfiets was aanzienlijk. Faillissement Uitgesproken is het faillissement van B. Besems, aannemer-straatwer ker te Vlissingen. Rechter-commis- saris van dit faillissement is mr. B. S. Sieperda, tot curator werd be noemd mr. W. K. H. Dieleman uit Middelburg. Vlissingen Bestuursmutatie Wegens overplaatsing van de heer J. van Wagtendonk te Vlissingen naar Dordrecht als districtsbestuur der van de Algemene Ned. Metaal- bedrjjfsbond, is tot secretaris-pen ningmeester van de afdeling Vlïssin- Ïen van deze bond benoemd de heer Bliek, secretaris van de Vlissingse Bestuurdersbond. GEEN BOUWGROND MEER Brandweerlieden krijgen nu 2 per uur. Vlissingen, dat door een uitgebreide woningbouw praktisch geen bouw grond meer bezit, is bijna in de meest letterlijke zin van het woord bezig door zijn grenzen te breken! Daar de wet, waarin de bekende grenswijzi gingen geregeld zullen worden ,nog wel even op zich zal laten wachten, heeft deze gemeente bii de Koudc- kerkse raad het verzoek Ingediend om medewerking bij het treffen van voorbereidingen voor de bebouwing van de grond der gemeente Koude- kerke. die na de grenswijziging bij Vlissingen komt. Vlissingen wil dus, nog voordat de grenswijziging definitief zal zün, een uitbreidingsplan vaststellen. Het be treft hier dc grond, waarop het plan „Paauwenburg" gerealiseerd moet worden De gemeente Vlissingen heeft dit verzoek kunnen doen, omdat de Koudekerkse raad in beginsel heeft ingestemd met de toekomstige grens wijziging met Vlissingen. Maandagmiddag, toen de raad van Koudekerke bijeenkwam en voor het eerst gebruik maakte van de nieuwe meubels in de raadszaal, werd dit be zoek behandeld. Na een korte discus sie werd besloten de medewerking te verlenen, echter onder een bepaalde voorwaarde. Deze voorwaarde, die gesteld werd door de heer P. Flipse en die overgenomen werd door de gehele raad, houdt in, dat er bij het uitwerken van de uitbreidingsplannen van Koudekerke en Vlissingen van een zekere samenwerking sprake is tussen de stedebouwkundigen, zodat er, waar de belde gemeenten elkaar raken, geen grote verschillen ont staan in bouwtype enz. Uit kamperen Zaterdag vertrokken enkele groe pen leerlingen van het kinderkoor „Jong Leven" uit Vlissingen naar de omgeving van Oisterwijk om daar een deel van hun vakantie in kampen, door te brengen. De kinderen worden begeleid door bestuursleden van het koor. Examens Mej. A. Zeventer uit Vlissingen slaagde te Den Bosch voor het exa men coupeuse. De heer M. J. Dourleïn te Vlissin gen slaagde te Rotterdam voor het examen voor de akte N IV van het nijverheidsonderwó's. Carillonconcerf. Op dinsdag 31 juli en dinsdag 7 augustus 's avonds van vier tot vijf en op zaterdag 4 augustus, 's avonds van half acht tot half negen, zal de heer W. L. Harthoorn, stadsjjeiaardier te Goes, het carillon van de St.-Jacobs- toren te Vlissingen bespelen. Aagtedijk p. 27 Plnisterre. Aardijk 29 Priok n. Singapore. Akkrumdijk 28 R'dam. Aldabi 1 R'dam n. B. Aires. Alphard 29 B. Aires. Alnati 29 Montevideo. Alwaki verm. 30 Hamb.-n. Bremen. Alhena 2 Bahia verw. Almkerk 27 TsJngtao n. Honkong. Amerskerk 27 Djibouti. Ameland 29 Dakar ri. Curacao. Arendskerk 29 Genua n. Pt.-Sald. Arkeldijk 27 60 m w. Scilly. Arnedijk 29 Antwerpen. Banka p. 27 Valencia, Beninkust 30 Le Havre. Bontekoe 27 Bitoeng n Gorontalo. Camitia 28 Brunsbuttel. Cottlca 27 520 m n.o. Barbados. Crania 31 Calcutta verw. Delfshaven 27 25 m n.w. Den Helder. Gaasterland 30 Itajai. Grote Beer 27 1500 m v. Lands End. Guïneekust 28 R'dam. Heemskerk p. 27 Gibraltar. Houtman 30 Belra. Jason 28 R'dam. Jagersfontein 4 Durban n. A'dam. Kabylia 30 Malta n, Piraeus. Kalijdon 27 225 ffi n.o. Paramaribo. Kieldrecht 30 Pt.-Sald. Kinderdijk 28 Bremen. Korovlna 28 Stanlow verw. Koratia 29 Malta n. Philadelphia. Krebsia 27 160 m o. Ceylon. Katelysia 30 Miri. Kryptos 27 40 m z.o. Ceylon. Langkoeas 30 Pt. Said. 1 augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 9.03 9.19 1.56 1.74 1.36 1.53 U.+NA..P. 20.45 1.57 21.09 21.30 21.48 22.05 1.75 1.90 1.22 1.40 2.20 2.40 3.07 2.41 3.10 1.73 1.86 2.03 1.48 1.67 U.N.A.P 14.40 1.46 15.01 15.28 15.20 15.36 1.58 1.76 1.18 1.37 Lekhaven 30 Buenos Aires. Liberty Bell p. 28 Oporto. Lievevrouwekerk 27 Pt.-Sald n. Genua. Limburg 1 R'dam verw. Loenerkerk p. 29 Gibraltar n. Marseille. Llssckerk 28 Suez. Maasdam 28 New Vork. Molenkerk p. 28 Ouessant. Mijdrecht 27 Durban. Murena 27 120 m z.w. Perth. Nieuw Amsterdam 28 R'dam. Noordam 28 New York. Oostkerk 28 Melbourne. J. v. Oldenbarneveldt p. 28 Guardaful. Oranje p. 29 Gibraltar n. Southampton. Oranjefonteyn p. 29 ouessant. Polydorus 27 650 m z.w. Colombo. Peperkust 29 Novfcrolondo verw. Pendrecht 28 R'dam. Prins Willem II 28 R'dam. Ridderkerk 27 Suez n. Aden. Rijndam 29 Southampton n. New York. Roepat p. 29 Gibraltar n. Hallfax. Samarinda p. 27 Fernando Noronha. Sarangan 28 Sorong. Sehelpwljk 27 565 m n.o. Gibraltar. Schledljk 29 Antw. Slbajak 4 Djakarta verw. Statue of Liberty 27 31 m z.o. Ras el Hadd. Sibigo 28 Melbourne. Sunetta 29 Karachi n. R'dam. Stad Leiden 30 Pt. Said. Stad Rotterdam 27 90 m n.w. Bergen. Straat Malakka 29 Priok n. Brisbane. Tablnta 29 Pt.-Said. Tomori 28 Curacao n. New Orleans. Tiba p. 28 Perlm. Tibia p. 27 Perim. Tyro 29 R'dam n. Belfast. Tomlnl 28 Colombo n. Suez, utrecht 29 Aden n. Ummsaid. Vasum 27 160 m n.w. Muscat. Weltevreden 27 Pt. Swettenham. Waal 27 tskanderun n. Lissabon. Waterman 30 Kaapstad. Willem Ruys 30 Belawan. Willemstad 1 Aruba verw. Zuiderkruis 29 Southampton. 26. Voor de Maat goed en wel wist wat er gebeurde, was hij door een jubelende schare filmsterren binnen gehaald. „Laat me toch los!" sput terde hij. „Ik moet varenI Naar Lutjewiert Ik wil weg!" Maar het gezelschap dacht er niet over, hem te laten gaan. „Hoor die Duizeldaalder!" werd er geroepen. „Zojuist heeft hij zeven keer zijn leven gewaagd en nu al weer grapjes maken!" De hoofdrolspeler school de Maat een grote krans over zijn hoofd en Silver stem hief zijn glas op en riep: „Op de grootste stun- ter van Follywoodl Op Ha rold Duizeldader!" Intussen had de echte Duizeldader zich naar de buitenwijken van Longelos gehaast. „Hn. hij is thuis!" grom de hij, toen hij op het par keerterrein van een grote fabriek een enorme vrachtauto zag staan. Hij ging naar de chauffeur, die er net uitklom, tikte do man op zijn schouder en zei: „Ha, die Karelt Je kent me nog wel hè? Duizeldader! Ik kom dat gepantserde wagentje van jou nog eens lenen! Ik moet er een grapje mee uithalen vooi de turn. net als laatst!" Karei vond het goed en nadat de mannen het over de prijs eens waren geworden, maakte Duizeldader aanstalten om achter het stuur te klimmen. „En nou zal ik ze eem. .aten zien, hoe een Duizel dader wraak neemt!" giomde hij in zijn baard. „Ik rij dat hele huis van SUverstein ondersteboven, dan neb ik ze allemaal in één klap!" Een ramp „Als het uitbreidingsplan van onze gemeente alsmaar uitgesteld wordt dan betekent dit op de duur een ramp voor Koudekerke", zei de heer P. Flipse. toen de raad een voorstel van B. en W. behandelde over de voorbe reiding van het uitbreidingsplan. De ontwerpen van de uitbreidingsplan nen, ir. A. Rothuizen, kan zich name lijk niet voldoende vrij maken om tot verdere detaillering van de gemaakte schetsplannen te komen, zodat het uitbreidingsplan nog enige tijd op zich laat wachten. De raad ging ak koord, nadat burgemeester J. L. Dregmans had toegezegd met de heer Rothuizen te zullen spreken. Tot nog toe kregen de vrijwillige brandweerlieden in Koudekerke f 1 per uur als „vergoeding voor het optreden in geval van brand". Nu stelden B. en W. voor er f 2 van te maken. „Dat is natuurlijk een mooie verbetering", zei ae heer K. van Sparrentak (ar), „maar is het nu nog niet te laag. Is 2,50 niet mogelijk?". Daarmee was de raad het niet eens, nadat burgemeester Dregmans had uiteengezet, dat ook eventuele schade wordt vergoed, en dus werd het 2. De rekening van het burgerlijk arm bestuur over 1955 kreeg: vlot de goed keuring van de raad. Deze rekening laat op de gewone dienst aan inkom sten en uitgaven een totaalbedrag van 14.677,30 zien. De christelijke bewaarschool kreeg een voorschot van 1759 op dc gemeentelijke ver goeding voor 1956. Ten behoeve van de stichting „Ver pleeg- en rusthuizen Walcheren" werd de betaling van rente en aflos sing gegarandeerd van een door deze stichting bij de n.v. Bank voor Neder landse gemeenten te Den Haag in re kening-courant op te nemen krediet van 75.000 aan te gaan voor de duur van ten hoogste vijf jaar. In de gemeentebegroting 1956 werd een wijziging aangebracht, die onder meer betrekking heeft op de voorge nomen aankoop 700) van een lange mat voor het gemeentelijk gymna stieklokaal. Burgerlijke Stand VLISSINGEN Bevallen: C. P. de Smit—De Bruijn, z.; M. W. Ippeti—Rab. d.; F. Schroevers— Moesman, z.; N. de Bruijne—De Zwart, Z.; P. J. Zwigtman—Lous, z.; M. W. Lan- su—Verbraak, z.; E. M. C. Dijst—Verkerk d.; J. P. Klaassen—Rouw, z.: N. B. Bee- rens—Kok, d.; S. A'. Parent—Sinke, d.; M. de Zwarte—Pierssens, z.; M. Koningstem Steketee, z.; B. M. van Bellen—Valckx, d.: A. Romijn—Charmes, d.; L. Pijl—Cla- risse, d.; C. S. v. d. Brugge—De Feijter, z.; D .C. Kloeg—Schijven d. Ondertrouwd: H. L. de Paauw 30 Jr. en J. van Loon 22 jr.; F. D. Verheij 34 jr. en W. MuUer 25 jr. Getrouwd: J. P. de Klerk 24 jr. en S, M. A. Houweling 21 jr.; A. P. Withagen 48 jr. en W. Kort 30 jr.; J. Nieuwkoon 22 jr. en c L. Luitwleler 21 jr.; F. Rijs- dijk 29 jr. en E. L. visser 21 jr. Overleden: Abraham I. P. van Over- beeke 74 jr. e.v. J. G. Hoogesteger; Jo hanna G. Staats 87 jr. e.v. J. Hendrikse: Susanna Lute 59 jr. e.v. C. G. Balmakers; Johanna E. v. d. Sande 80 Jr. e.v. J. A. Belfroid. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 30 juli. Aardappelen: Eerstelingen bon ken 63: grote 5—7,70; drielingen 3—5; kriel 2,50—3; Bintjes bonken 6,20; grote 4—5. Aanvoer 70 ton. Fruit: Frambozen per doos 36—53; Per ziken per stuk 11—35; Pruimen per stuk 6—10; Kersen 51—34: Tomaten 26—61; Ap pelen val 6—30; Peren kroet 18; Witte bessen 56; Rode bessen 63—117; Kruisbes sen 28—41; Netmeloenen 65—105; Oranje ananasmeloenen 101—132; Frankenthalers 98—263. Groenten: Bloemkool A 46—60; B 27— 46; C 17—25; Komkommers A 1724; B 1519; Sla 7—23; Dubb. Princessebonen 107—124; Snijbonen 113—153; Bospeen lo ss; Boskroten 7—10: Waspeen 27—36: Kro ten per kg 6—13; Wagenaars 76—99; Zil veruien 35; Andijvie 19—31; Postelein 46 —52; Rabarber 17—21; Doperwten 69: Tuinbonen 8—24; Spitskool 18—40; Savoye kool 21—25; Rode kool 6—19; Uien 23; Ra- berber 16—20; Augurken B 55—64; D 21; Prei 52—58. De eerste prei werd aangevoerd door de heer J. Warners uit Domburg. VEEMARKT ROTTERDAM 30 juli. Aanvoer in totaal 1504. Vette koelen en ossen 892 Varkens 612. Vette koelen, prijs in cents per kg, le kw. 324—348. 2e kw. 280—214—, 3e kw. 260—230. Varkens (lev. gew.) prijs in cents per kg ie kw. 194, 2e kw. 192, 3e kw. 190. Vette koelen, aanvoer kleiner; handel ta melijk; prijzen als vorige week. enkele prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer kleiner; handel aanvanke lijk goed; prijzen iets hoger, zware met moeite te plaatsen; 170—172. KERKNIEUWS Prot. kerken in Indonesië achter oproep Herv. Synode De generale synode van de raaa de Protestantse Kerken in Indonesië heeft zich geheel achter de jongste oproep van de generale synode van de Herv. Kerk in Nederland inzake öe kwestie-Nieuw-Guinea gesteld. Dit heeft de woordvoerder van de sy node in Indonesië, Dosodiwirjo me degedeeld. NED. HERV. KERK Beroepen te Ijlst: S. v. d. Bos te Nyeveen; te Beetgum: R. Hoen, kan didaat te Zuidlaren. Aangenomen naar Tiet jerk: G. Jonkers, kand. te Sluipwijk. Benoemd tot hulpprediker te Vlaar- dingen: J. van Lam balgen en Joh. Hoogendam, catecheten aldaar. Bedankt voor Ede, wijkgem.' Een: J. Wieman te Oudewater. GEREF. KERKEN ART. 81 Beroepen te Breukelen: E. R Post- ma te Blokzijl; te Leerdam (2e pred. pl.): G. Zomer te Vrouwenpolder. Bedankt voor Goes: K. J. Kapteyn te Nykerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7