KAPPIE Tevreden Reden? Eden RESTAURATIE EN NIEUWBOUW MIDDELBURGS GYMNASIUM WALCHEREN MARKTBERICHTEN BEVORDERING TECHNISCHE SCHOOL- MACHINISTENSCHOOL en de STUNTERS SS SïAATtf DAG 30 JULI 1056 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TOCH EEN NIEUWE GYMNASTIEKZAAL! B. en W. vragen machtiging voor bouw en een krediet B. en W. van Middelburg stellen de raad voor hen machtiging te Verle nen de betrokken architecten op te dragen de restauratie van en de nieuwbouw bij het voormalig mili tair hospitaal bestekklaar te maken, opdat men de vereiste goedkeuring kan aanvragen. Bovendien wordt voorgesteld om zodra de godkeurïng is ontvangen subsidie voor deze res tauratie aan te vragen bij het rijk en de provincie. Zoals, reeds gemeld, zal in dit monumentale gebouw het Stedelijk. Gymnasium worden geves tigd. De raad ging in 1954 reeds met deze bestemming akkoord en besloot toen eveneens de restauratieplannen door ir. H. de Lussanet de la Sablo- nière te doen ontwerpen en de plan nen voor de nieuwbouw door ir. F. H. Klokke, beiden architect te Mid delburg. Bovendien werd reeds een krediet van 25.000 toegestaan ter bestrijding van de kosten der voor bereidingen. Het schetsplan voor restauratie en nieuwbouw is thans gereed. Zoals reeds uitvoerig be richt, wordt het voormalige hospitaal het hoofdgebouw en komen er twee vleugels bij. De minister van O., K. en W. acht het plan aanvaardbaar. Egalisatiewerkzaamheden op Walcheren aanbesteed Ne Nederlandse Heidemaatschappij Ijeeft namens de Herverkavelirïgs- commissie Zeeland in het gebouw Ruilverkaveling aan de Loskade te Middelburg een drietal bestekken aanbesteed, omvattend het egaliseren van percelen en het graven van ka- velsloten, een en ander-met bijkomen de werken, op Walcheren. De gun ningen werden aangehouden. Op bestak L 119 werd als volgt in geschreven: H. van Zon, Middelburg, i 45.950; Aann. Mij. Zeeland, Middel burg, f 49.780; Fa. Eland, Volleer en Gebr. Geldof, Vlissingen-Serooskerke, f 49.900; W. Uyl, Amsterdam, f53.000; Fa. Hillen en Roosen, Am sterdam, f53,500; Fa. Thijsse, De Jong en De Wilde, Den Haag, f 55.000 Aann. Mij. Amsterdam, Den Haagjlf 56.650; Fa. J. D. Janse, Mid delburg, f 57.500; Walcherse Aann. Mij., Middelburg, f 58.000; J. de Oude en K. T, de Oude, Biervliet, f66.900; Fa. v.h, J. M. Dekker en Zn., Papen- drecht, f 67.276'; B. Stegink, Vlissin- gen, f 68.000. De volgende inschrijvingen kwa men binnen op bestek ~L 122: Aann. Mij. Zeeland, f 106.780; .Fa. Eland, Volker en Gebr. Geldof, Vlissingen- SerooskerKg,Cl ÏPSJOCL;Jjla. .Thijsse, De Jongen; Wilde, -Den Haag, f 114.452; H. van Zon, Middelburg, f117.670; W., Uyl, Amsterdam, f 124.000; Fa. v.h. J. 'M. Dekker en Zn., Papendrecht, f124.400; Fa. J. D. Janse, Middelburg, f129.000: Fa. Hil len'"en Roosen, Amsterdam, f129.500; Amsterdamse Aann. Mij., f129.500; Fa.! J. de Oude en K. T. de Oude, Biervliet, f150.000. Op bestek-L(128 -werd als volgt in geschreven: M. - Uyl, Middelburg, f 141.800; Fa. v.h. J. M. Dekker èn Zn Papendrecht, f146.400; Fa. J. D. Janse, Middelburg, f148.500; Fa. Thijsse, De; Jong .en De Wilde, Den Haag, f 16T5Ó0; W. Uyl, Amsterdam, f154.000; Gebr. Van 't Verlaat, Har- dinxveld, f 154.300; Fa. Eland, Volker en Gebr. Geldof, Vlissingen-Seroos kerke, f 154.800; H. van Zon, Middel burg, f 158.890; Fa. Hillen en Roosen, Amsterdam, f 156,739; Aann. Mij. Zeeland, Middelburg, f'156.739. Verkeerscommissie te Vlissingen geïnstalleerd Verkeersonveiligheid moet bestreden worden. Vorige weelc is de door de gemeen teraad van Vlissingen ingestelde „Verkeerscommissie" als zodanig door de burgemeester van Vlissingen geïnstalleerd. Burgemeester nir. B. Kb Iff wees er in zijn installatierede op, dat, hoewel Vlissingen geen moei lijkheden heeft met een druk door gaand verkeer, de steeds toenemende verkeersonveiligheid en het steeds drukker wordende verkeer noodza ken om steeds krachtiger en doeltref fender de strijd tegen die verkeers onveiligheid aan te binden en te blij ven voeren en dat het daarom nood zakelijk is ook in onze stad ervaren weggebruikers tezamen mét lien, die uit hoofde van hun functie bemoeie nis hebben met verkeersaangelegen- heden in één commissie te verenigen om zo de beste maatregelen voor een vlot en veilig verkeer te kunnen be ramen en overwegen en het gemeen tebestuur desgevraagd of op eigen initiatief voor te lichten. De burgemeester wees er de com missie op, dat een viertal belangrijke objecten reeds ligt te wachten'op het advies van de commissie, te weten: een plan tot wijziging- van de verbou wing rond het Betje Wolffplein waar door wijziging van de verkeersbanen aldaar noodzakelijk is; de plannen tot aansluiting van de ontworpen nieuwe invalsweg op het stadsweg ennet; eén plan tot wijziging van het' sta tionsplein en modernisering- van de Prins Hendrikweg eri ten slotte overwegingen over de noodzaak van het aanbrengen van verkeerslichten op verschillende kruispunten, zodat er voorlopig dus reeds werk genoeg' voor de commissie ÏS. - y, -. Na de installatie verkoos de com missie als haar^vöorzitter ir. J. H. Krïëtemeijer. Een secretaris gal nog Worden aangewezen. De commissie sprak zich Uit dat zij steeds zal open staan voor en gaar ne suggesties en denkbeelden van weggebruikers zal ontvangen welke strékken tot verhoging van de ver keersveiligheid en welke bij elk lid der commissie kunnen worden inge diend. Verder herinneren B. en W. aan het voornemen om aan de Bach- ten Steene een turnhal te bou wen, waartoe een krediet van 238.192 werd toegestaan. Van dit plan moest echter worden af gezien, omdat men het van de zijde van het ministerie te duur vond. De minister van O., K. en W. stelt echter dat eis, dat bij de bouw van nieuwe scholen voor voorbereidend hoger en middel baar onderwijs moet worden voor zien in de behoefte aan gymnas- tiekruimte, die voldoet aan de z.g. V.H.M.O.-eïsen. De kosten van een dergelijk lokaal mogen afgezien van inrichting en centrale verwarming de 150.000 niet overschrijden. Het architecten bureau Wesselo en Van Voorst uit Bussum ontwierp nu een nieuw plan voor een gymnastiekzaal. B. en W. stellen de raad voor dit lokaal te doen bekostigen uit het krediet, dat voor de turnhal was bestemd. Zij becijferen de lasten globaal op een bedrag van 12.581,25. Hierbij is aangenomen, dat geen inventaris moet worden aangeschaft, terwijl de andere exploitatielasten kunnen wor den bestreden uit de huren wegens medegebruik door verenigingen. B. en W. hopen binnen afzienbare tijd een voorstel te doen inzake een aan vullend krediet voor restauratie en nieuwbouw van het gymnasium. Secretaris voor de Zeeuwse C.B.T.B. De heer S. de Baar uit Groningen. Tot secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. is, met ingang van 1 septem ber a.s. benoemd de heer S. Baar te Groningen. Hij zal als zodanig drs. J. J. Knibbe opvolgen, die zoals be- bend, in gelijke functie benoemd is voor Overijssel—N.O.P. De heer Baar werd 9 mei1926 te Uithuizermeden geboren. Hij is belij dend lid van de Gereformeerde Kerk, gehuwd en vader van één kind. Be heer Baar. zoon van een landbouwer, is in het bezit van het diploma mulo en diploma middelbare landbouw school te Groningen. Sedert mei 1948 is hij werkzaam als. adjunct-secretaris van de Groningse C.B.T.B. Voorts heeft hij. vele jarên een leidinggevende rol gespeeld in het jeugdwerk in Groningen, onder meer in de Gereformeerde J.Vv én de Ar- jos. Momenteel is hij nog secretaris van de C.j.B.T.B. in Groningen en lid van het bondsbestuur van de Neder landse C.J.B.T.B. Middenstandsexamen. Op de laatste dag slaagden de volgende kandidaten voor het mid denstandsexamen mej. J. C. de Vis ser, Middelburg, mej. L. de Visser, Aagtekerke, mej. J. F. de Vóog, Mid delburg, J. en W. Vos, Zoutelande, J. en mej. P. Westerbeke. Westkapelle. W. H. C. Wiegel, Vrouwenpoldèr, mej. J. de Witte, Zoutelande, A. Wou ters, Ritthem, M. R. van LJzcrloo, Vlissingen, mej. J. Zandee, Kortgené, J. C. Ovaa, Souburg, W. F. Maas, Vlissingen. Zeven kandidaten werden afgewezen. In totaai werden dit jaar 182 kandidaten geëxamineerd. Van hen werden er 33 afgewezen, dat is 18,1 procent. Liefdadigheidsavond voor Indische Nederlanders In Britannia te Vlissingen. Het Zeeuwse comité, dat gelden (en kleding) inzamelt voor steunver lening aan Nederlanders in Indonesië heeft zaterdag een bijzonder geslaag de liefdadigheidsavond gegeven in de grote zaal van „Britannia" te Vlis singen. Er werd een gevarieerd program van lichte en serieuze kunst uitge voerd en er werd kort, maar krach tig gesproken over de noodtoestand, waarin talrijke Indische Nederlan ders zich thans bevinden in Indone sië. Voor het landelijk comité sprak de heer Hammé en voor het Zeeuwse comité de heer v. d, Worm, die ook de conference tussen de programma nummers verzorgde. Zij wekten op tot het verlenen van steun. Aan het slot van de avond herdacht de heer Damsté nog wijlen de heer R. L. Soesman, die zich op Walcheren z<5- veel-moeite heeft gegeven om de zaak van de Indische Nederlanders te die nen. - Wat het programma betreft, mag geconstateerd worden, dat 'het op goed peil stónd. Ër werden Oosterse dansen en danspantomines uitge voerd, die men tot nog toe zelden in Nederland zag. Vooral de Menang- kabause kaarsendansen hadden ie ders bewondering. Enkele humoristi sche dansen brachten de zo gewenste afwisseling. Daarna was -er een show van Oos- terse klederdrachten, werd êr gede clameerd en gezongen en werd het „Largo" van Handel in gedramati seerde vorm uitgevoerd. Een groep Ambonezen bracht en kele liedjes met krontjong-begelei ding ten gehore. Het zou ons te ver voeren elk num mer van het veelomvattend program uitvoerig te bespreken.. Wel moet nog vermeld worden, dat iedereen belangeloos meewerkte en dat in het dankwoord van de heer v. d. Worm bijzondere waardering werd betuigd aan mevr. H. P. van Leeuwen-Maag denberg, dié het grootste deel van de organisatie dezer liefdadigheids avond voor haar rekening had ge nomen. De mechanische muziek bij de Oosterse dansnummers werd gepro duceerd door de heer M. Meulmees- ter. Dank zij de vrijgevigheid van vele Vlissingse middenstanders kon een verloting Wórden gehouden, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de noodlijdenden. Prijzen van deze verloting kunnen nog afgehaald worden bij de heer Bruin, Scheldestraat 78, Vlissingen. Tot slot van de avond was er een geanimeerd bal. Nederlaagtoernooi Als laatste bracht het jeugdelftal van Vlissingen een bezoek aan Meeu wen in Zoutelande voor het neder laagtoernooi. De rood-witten wonnen met 2-6 en kwamen daardoor op de tweede plaats. Winnaar van dit toer nooi werd het jeugdelftal van Mid delburg, dat met 2-17 w,on. RCS werd derde door een 4-6 overwinning.' en. Zeeland Sport, dat als enige een ne derlaag te slikken kreeg (6-4), eiri- digde op de laatste plaats Junioren naar K.N.V.B.-kamp Vrijdag in alle vroegte zijn 14 ju- .nioren van de VC Vlissingen onder leiding van een lid van dê jeugd commissie. vertrokken naar Zeist, waar zij een week zullen doorbren gen in het KNVB-jeugdkamp. De jongens zullen deze Week in een toer nooi uitkomeh tegen tal van anderg clubs, doch bovendien verschillende excursies en uitstapjes maken. Examen. Te Rotterdam slaagderu voor het exa men hoofdakte b de heren C. M. Dekker, onderwijzer aan de? Jul. van* Stolberg- school te Vlissingen en I. J. de Boo, on derwijzer aan de Oranjeschool te Vlissin gen. Te Utrecht slaagdè voor het examen hoofdakte a de heer W. Rauwe, onder wijzer aan de Oranjeschool te Vlissingen. Middelburg Onderwijzer benoemd De heer H. Lous te 'Middelburg, vroeger te Oostkapelle, is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot le raar aan de lagere landbouwschool op Texel. Examen De heer T. J. Joosse te Middelburg slaagde te Rotterdam voor de akte Ni. Auto reed sloot in. Door de gladheid van het Wegdek, tengevolge van terplaatse in uitvoe ring zijnde grondwerken, kwam zon dagmorgen een door ds. J. B. van M., gereformeerd predikant te Oostburg Bestuurde personenauto in een langs dë betonweg te Temeuzen lopende sloot terecht. De auto, die slipte, reed eerst op een langs de weg liggende verhoging, waarb\j ZD kantelde. De predikant werd uit de wagen geslingerd. Het onbestuurde voertuig kwam hierna weer op de wielen terecht en reèd vervolgens met geringe snelheid in de aan de overzijde van de weg lo pende sloot. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, doch de auto, die met behulp van een tractor weer op het droge werd gebracht, werd aanzienlijk beschadigd. HOOG EN LAAG WATER 31 juli Vlissingen T^rnêuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 7.16 7.39 8.10 8.26 8.43 2.03 1.42 1.62 19.34 19.58 20.21 20.39 21.00 1.99 1.25 1.45 1.22 1.42 2.12 1.51 2.12 1.83 1.96 2.13 1.58 1.78 13.33 13.53 14.24 14.15 14.35 1.48 1.61 1.78 1.20 1.38 (Advertentie) Van ouds de héél bekende VIRGINIA: VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 27 juli. Andijvie 7—14. bloemkool l A 41—79, idem 2 A 1G—66. idem B 10—47, sla 8—29, komkommers 1 A 24—32, Idem 1 B 13—27, Idem 1 C IS—22, perziken 1 A 21— 41, idem 1 B 10—21, Idem 1 C 18, Gol den Japan A 1.47—1.70, Idem B 1.26—1.62, idem C 1.16—1.36, Ontario A 1.78, idem B 1.G3, rode bessen 1 A 11.17, idem 2 A 69 1.09, idem B 58—70, zwarte bessen 1 2.15— 2.23, idem 2 2.68, kruisbessen 37—90, Gran- dia 2 A 1.14—1.22, kersen 51—88, vr. aard appelen, gr. 9—U.90, Idem, p., 9, Idem, kl. p. en kr., 3—7.50, eigenh., gr., 6.5011.10, idem, p. en kr., 2.10—6.30, dubb. prins, l, 1.24—1.46. idem 2 81—1.41, stoksnilbonen l 1.67—2.09 idem 2 1.07—1.73, stamsnijbo- nen 2 81—1.40, tuinbonen 13—20, doperw ten 32—74, kroten 4,5—6.70, selderij 2—3.80, Bospeen '10—27, rabarber G—17, spitskool 16—24, uien 4—13, waspeen 13^-28, tomaten 1 A 38—39, idem 1 B 37—39, idem 1 C 48, idem 1 CC 34. Alicante 1 2—2.X0. Het weerln Europa. Vólgens de rapporten van gisteravond 7 uur: Stockholm: onbewolkt 23 gr. Oslo: zwaar bewolkt 18 gr. Kopenhagen: regenbui 21 gr. Aberdeen: regen 13 gr. Londen: regen 16 gr. Amsterdam: half bewolkt 23 gr. Luxemburg: licht bewolkt 23 gr. Parijs: regenbui Bordeaux: half bewolkt 21 gr. Grenoble: zwaar bewolkt 31 gr. Nice: onbewolkt 26 gr. Berlijn: half bewolkt 25 gr. Frankfort: onweer 24 gr. München: regen 26 gr. Zürich: regen 22 gr. Genèvé: regenbui 26 gr. Locarno: zwaar bewolkt 25 gr. Wenen: onbewolkt 31 gr. Rome: onbewolkt 33 gr. AJaccio: onbewolkt 28 gr. Mallorea: onbewolkt 29 gr. Timmeren I: Experimenteer naar He klas: P. Brasser, Koudekerke; A. de Buck, Big- gekerke (prijs): L. Gilde, St. Laurens: J. v. d. Guchte, Souburg; S. A. v. d. Hage, Domburg; N. Hengst, Westkapelle (prijs); W. Houmes, Westkapelle: M. HUige, Sou burg; J. Jongepïer, Vlissingen; A. Lieven- se, Westkapelle; G. Poortvliet, Arnemui- den; J. Poppe, Koudekerke; J. J. Ridder- hof, Middelburg; J-. ;Riemens, Seroosker— ke; P. Sciiroevers, Arnemuiden. Voorwaardelijk bevorderd: G. Joosse, Middelburg: J. M. Kempe, Kamperland; P. A. van Moolenbjoek, Middelburg. Niet. beyprderd: Y leerlingen". Timmeren I naSr timmeren" n: P. J. van Belzen, Middelburg; A. Brasser, Westka pelle; J. Duvekot, Vrouwenpolder (prijs); J. Geertse, Vrouwenpolder; J. de Meul- meester, Arnemuiden; J. de Muynck, Kamperland (prijs); J. Provoost, Dom burg; J. Siereveld. Arnemuiden; A. Sin- ke, Grijpskerke; T. de Wispelaere, Sou burg. Voorwaardelijk bevorderd: C. F. Radings, Spttb1iPgf'-£.' C. Verhagé, Vlissingen. Niet bpvorderd: 3 leerlingen. Metselen T-;hoar He klas: D. Adriaanse, Middelburg; J. Blaas, Aagtekerke (prijs); 1. Bliek, Arnemuiden: J. Bode. Mid delburg; A. A. Geervliet, Middelburg; K. van Keulen, Westkapelle: L. Meeuwse, Nieuw!and; M. de Ridder, Biggekerke; C. P. de Rooy, Oost-Souburg; J. H. Schuyer, Middelburg; L. Verhage— Westkapelle, (prijs); P. Vreke, Sérooskerke; J. Wester beke, Westkapelle. Voorwaardelijk bevorderd: P. Wevers. Middelburg, Niet bevorderd: 3 leerlingen. Öchilderen-I naar 2e klas: J. van Belzen, Arnemuiden; M. Cosijn, Middelburg: F. Maas, Vlissingen; J. Pouwelse, Westka pelle (Rrijs). Elektrotechniek I naar 2e klasse: A. J. M. v. d. Broeke, Vlissingen; A. D. Deegens, Middelburg; G. Dingemanse, Vlissingen; P. van Eenennaam, Souburg: A. F. den Engelsman, Souburg; M. C Gabriëlse, MiddelburgS. Harinck, Middelburg; M. G. 't Hoen, Vlissingen; S. W. V. d. Hooft, veere; F. M. de Jonge, Middelburg; M. J. Koole, Vlissingen; A. M. van Loon, Mid delburg; A. Lous, Westkapelle (prijs); A. Onwijn, Middelburg: J. Postma, Vlissih- gen; E. w. Preyers, vlissingen: H. A. Sig- termans. Middelburg: J. Strop, Koudeker ke; R. Suurm'ond, Vlissingen (prijs); C. Ton, Serooskerke; B. D. Verdouw, Bres- kens: P, Beenhackker, Souburg; j. v. d. Hoeven, Vlissingen. Voorwaardelijk bevorderd: A. Bosschaart, Souburg. Niet bevorderd: 5 leerlingen. Rankwerken A naar 2e klasse: c. Adri aanse, Sérooskerke (prijs); j. C. Barent- sen, Serooskerke; A. W. Bommeljè, Kou dekerke: A. Boogaard, Middelburg; L. Eoogaard; Aagtekerke: A. v. d. Broeke, Oostkapelle; H. J. Crücq, Nieuwland; L. G. Dingemanse. Vlissingen; M. Gabriëlse, Westkapelle; W. J. Hardenberg, Vlissin gen; L. C. M. Heinsen, Vlissingen; A. G. Hoefkens, Middelburg; I. M. v. d. Hooft, Vlissingen; W. Kesteloo, Middelburg; J. M-. Lubsen, Middelburg; J. L. Marteyn, Arnemuiden (prijs)J. C. Nijssen, Vlissin gen; G. M. Smolders, Middelburg; A. C. van Waarde, Nieuwland; R. M. Zanders, Vlissingen; H. J. Kerkhove, Vlissingen. Voorwaardelijk bevorderd: L. Boone, Koudekerke. Niet bevorderd: 6 leerlin gen. Bankwerken I B naar lie klas: J. van Aalst, Vlissingen; C. Adriaanse, Melisker- ke; W. J. van Belzen, Arnemuiden; R. Beukert, Middelburg; C. J. Bouwens, Mid delburg (prijs); R. Coppoolse, Grijpsker- ke; P. J. van Eenennaam, Middelburg; J. P. Geysels, Vlissingen; A. 't Gilde, Mid delburg; 'J. den Hollander, Middelburg (prijs); R. E. Lentze, Middelburg; L. Mln- derhoud, Zoutelande; F; Sturm, Vrouwen polder; H: H. W. Tinbergen, Middelburg: W. D. Verplanke, Breskens; L. Wagenaar, Vlissingen; G. A. van Sighem, Westkapel le. Voorwaardelijk bevorderd: W. J. Bou wens, Middelburg; A. B. C. D. Kreefft, Vlissingen; P. Schout, Ritthem; H. Sturm, Oostkapelle. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Bankwerken I exp. naar de 2e klas: R. van Belzen, Arnemuiden; J. P. Bostelaar, Middelburg: P. v. d. Broeke, Oostkapelle; W. A. van Helleman, St. Laurens; F. S. v. d. Hooft, Veere; A. Kleinepier, Biggeker ke (prijs); M. A. Kosten, Middelburg; M. A. J. van Lieshout, Vlissingen; W. J. D. Lievense. Zoutelande; J. Maehielse, Rit them: W. Maljers, Veere; J. de Nooyer, Arnemuiden; G. J. D. Roelse, Middelburg; L. A. van Rooijen, Westkapelle (prijs); J. Sanderse, Middelburg: M. W. van Schalk, Middelburg; H. v. d. Werff, Middelburg; J. Wondergem, Oostkapelle; J. J. Zan dee, Vlissingen; R. Boogaard, Westkapel le. Voorwaardelijk bevorderd: w. P. Passe- nier. Domburg. Niet bevorderd: 5 leerltn1- gen. MACHINISTENSCHOOL le klasse theoretici, bevorderd naar de 2e klasse: E. F. Eekhout, Vlissingen: L. C. Gerritsen, Middelburg; A. Goudzwaard, Goes; A. Hoekman, Urk; J, Marcussen, Middelburg; J. C. J. Menheëre, Lewe- dorp; J. W. Oosthoek, Middelburg (prijs); W. Roelse, Vlissingen; T. J. Vijver, Mid delburg; j. walraven, Middelburg (prijs); J. Sonnevijlle, Vlissingen: J. B. Lawalata, Middelburg: C. J. den Hollander, Vlis singen. Niet bevorderd: 5 leerlingen. le klasse praktici, bevorderd naar dè 2e klasse: C. Bolle, Goes; P. L. M. Everaert, Terhole; A. D. Goedhart, Middelburg; A. Heydens, Vlissingen; H. J. Keulemans. Middelburg; B. H. v. d. Lee, Vlissingèn; N. G. Moelker, Renesse; J. F. H. Nanu^ ruw. Middelburg: J. G. J. de Nooyer, 's Heer Hendrikskinderen; H. v. Sluys, Middelburg (prijs): H. J. Stam, Vlissin gen: A. A. de Voogd. Nieuwland: J. w. Weug, Vlissingen; N. Weug, Vlissingen; P. Roelse, Westkapelle (prijs); C. P. Bou- cherie, Vlissingen. Voorwaardelijk bevorderd: G. J. A. Boo ne. Middelburg: P. H. M. Meulenberg, Kortgène. Niet bevorderd: 8 leerlingen. 25. Silverstein was met een ontzaglijke snelheid naar Follywood gereden met de sputterende Maat naast zich. ,,Ik wil terug!" Jammer de de ongelukkige stuur man. - „Ik wil naar Lutje wier, ik wil naar de Kraak!" Doch Silverstein trok zich niets van zijn jammerklacht ten aan. - „Ja, ja," suste hij, „je mag alles .wat Je Willi Maai eerst ga je mee naar Be- vérhèüVél, mijn buitenver blijf! Al mijn sterren waeh- ten op je én ze zouden me vat doen, als ik je niel meebracht om het succes van, die schitterende opna men te Vieren! Kijk, we zijn er all" En met knarsende rem men bracht Silverstein dc- wagen tot stilstand vooi een prachtige villa. Op hel grasveld zat een heel ge- 'elschap onder parasols van een koele drank te geh'.etei naar toen men Sil verstein en de Maat omwaaide, ging er een luid gejuich op. „Daar is hijl Leve Duizeldader!" klonk het van qlle kanten, terwijl de verbijsterde Maat niet Wist, waar hij het moeken moest. Maar ondérwijl liet de echte Duizeldader zijn watervliegtuig dalen in de haven van Langelos, vlakbij Follywood! ..Zo grauwde hij „nu zal ik die dubbelgangei van me eens «noris leren' En reken maar, dat lk ei een stunt van zal maken!" VEILING KAPELLE. 28 Juli. Fruit: Zwarte bessen (export) 213,90; II 207.90; Rode bessen: Prolific (ex port) 78,20: II 78.20: Til 77.40; Duitse zure II 78.20; ni 77,45—77,,60. Kersen: Klerken I 84—85; II 62-«4: Hl 1856; Krieken I 62; II 38—52; III 25; Mar kiezen II 59—60; Hl 34: Vleeskersen I 41 —45: II 36: Abesse do Moulon II 33; Zure Morellen I 30; Zwarte Blanche II 30. Rode bessen per kg I 83—93: II 4&—63; Kruisbessen I 37—49: II 23—37; Pruimen: Ruth Gestettcr I 77—88; II 45—54; fabr. 16; Early Laxton grof 87—96; fabr. 23—31; Frambozen per doos I 57: II 2542: Aard- beten per kg 1SJ; Dubb. Princessebonen Z 113—136. VEILING MIDDELBURG. 28 juli. Fx-ult: Zwarte bessen (export) 215,50—217,30. Aanvoer 15 ton. Tweede soort 200.10. Aanvoer 1,5 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 23 Juli. Fruit: Zwarte bessen I 210; II 195; Rode bessen II 77; III 76; Frambozen I 170; afw. 145. Ongeluk tijdens vakantiereis. Tijdens zijn vakantieverblijf in Duitsland, heeft ds. C. Metselaar, ned. herv. predikant te Goes, dezer dagen een ongeluk met zijn scooter gehad. In de omgeving van Worms slipte hij namelijk op het natte weg dek. Ds. Metselaar brak hierbij een bovenarm en hij moest ter verple ging in het Lutherhaus te Worms worden opgenomen. Zijn echtgenote die op de duo zat, bleef ongedeerd. Volgens de laatste berichten maakt ds. Metselaar het naar omstandighe den goed. Zodra het medisch verant woord is, zal hij per trein naar huis terugkeren. Smokkelauto - en 900 kg boter - in beslag genomen. Aan de doorlaatpost te Sint-Anna- ter-Muiden, gemeente Sluis, werd vrijdagavond een smokkelauto, gela den niet boter, in beslag genomen. Dienstdoende ambtenaren vermoed den reeds, dat er „iets" niét in orde was en achtervolgden de auto, die via het Dorpsplein te Sïnt-Artna-ter- Muiden langs de Nederherenweg naar België reed. Er werden dradenmes- sen op de weg gestrooid. Dit had tot gevolg, dat de auto vier lekke banden opliep. Toch slaagde de chauffeur er in door te rijden. Met behulp van de Belgische douanedienst benaderde men de auto van Belgische zijde. In middels hadden de Inzittenden genro- beerd de boter te verstoppen in een nabij gelegen graanveld. Er werd 900 kg roomboter in beslag genomen en vanzelfsprekend ook de auto. Van de inzittenden was geen spoor te vin den. Ingevolge een Benelux-overeen- komst, die kort geleden van kracht werd, was het de eerste keer. dat de beide douanedien .ten samen de ach tervolging verrichtten. Inmiddels zijn enkele personen in erband met deze smokkelaffairc verhoord. De heer S. Hoogstra 40 jaar dierenarts. Het was zondag 40 jaar geleden, dat de heer S. Hoogstra te Zoutelan de zijn loopbaan als dierenarts be gon. Hij werd op 3 juli 1890 te Zet ten geboren. In Gouda liep de heer Hoogstra de H.B.S. af. Nadat hij in juli 1916 het diploma als dierenarts behaald had, diende hij tot 1919 als reserve paardenarts in het leger, waarna ng in Colijnsplaat zijn prak tijk begon. In december 1922 vestig de hij zich in Middelburg als opvol ger van dokter De Waard. Het bestuur van de afdeling Wal cheren van de Z.L.M. wenste dê ju bilaris zaterdag geluk, waarbij hem een boekenbon werd aangeboden. Er waren bloemstukken van collega's uit Zuid- en Noord-Beveland en Wal cheren en van de afdeling Zeeland van de Maatschappij voor Dierenge- neeskunde. Ook het bestuur en het personeel van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland stuurden bloemen. Zondag kwam een aantal collega's de jubilaris feliciteren, waarbij de heer Hoogstra wees op de prettige onderlinge samenwerking. KERKNIEUWS BEROEPEN In samenwerking met de Ger. Ge meente te Nieuwerkerk is door de Ger. Gemeente te Oosterland beroe pen ds. J. B, Bel, predikant te Krabben dijke. NED. HERV. KERK. Beroepen te Dreischor Th. J. Remmers, vik. te Hoogeveen; te Stellendam W. A. S. Laurense te Hoevelaken. NED HER. GEMEENTE. Ds. W. M Maas, predikant der Néd. Herv gemeente te Vlissingen, heeft bedankt voor het beroep naar Amster- dam^West. LAATSTE NIEUWS Suezkanaal moet open blijven De drie Westelijke diplomaten die besprekingen voeren over de Suez- kanaal-kwestie zijn het er zondag avond over eens geworden dat het kanaal open moet blijven voor sche pen van ieder land ondanks de natio nalisatie. Voorts waren de diploma ten het eens over de ernst van de toe stand. In een gemeenschappelijke verkla ring maakten de drie staatslieden bekend dat zij zullen aandringen op „het zoeken naar middelen welke de vrije doorvaart door het Suezkanaal garanderen". Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy en Rinns de Robot blijven overstaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3