Eerste steen gelegd voor bouw nieuw Vlissings bejaardenhuis KAPPIE WALCHEREN GESLAAGDE LUISTERWEDSTRIJD NIEUWE HUISVESTING VOOR BESCHERMING BEVOLKING en de STUNTERS VK1JJJAU 2.1 JULJ l'JSO fttUVlNClALhi 'A hi hi U W 8 hi VO U H ANT 5 PIETER LAGENDIJK (92) HANTEERDE TROFFEL Nauwe relaties tussen Gasthuis en de gemeente Wolphaartsdijk Donderdagmiddag, kort na vier uur, heeft de 92-jarige heer Pleter La gendijk op het bouwterrein aan de Koudekerkseweg te Vlissingen onder aan wezigheid van zeer vele genodigden en van hen, die na bij de bouw betrokken zijn, officieel de eerste steen gelegd voor het nieuwe Vlissingse tehuis voor bejaarden, dat daar momenteel wordt gebouwd. Daar zullen In de toekomst 152 bejaarden hun onderkomen vinden en een goede verzorging genieten. Bij het tehuis komen ook nog 24 kleine flatwoningen, die eveneens ten dienste van de ouden van dagen en dan speciaal de gehuwden onder hen wor den gebouwd. Het was voor de 92-jarige hij is de oudste bewoner van Het Gasthuis naar hij later verklaarde, een groot genoegen deze steen in „zijn" toekomstige woning te mogen metselen. Maar er zal nog wel enige tijd mee heen gaan, eer de bejaarden er in kun nen trekken, zo vertelde de heer J. Moll, directeur van Gemeentewerken, later tijdens een bijeenkomst in „Bri tannia", want voor de bouw van dit tehuis zijn 500 werkbare dagen uitge trokken en „dank zij" de strenge vorst van de afgelopen winter zijn er wel enkele dagen bij ingeschoten. Toch streeft men er naar het bouw werk volgend jaar omstreeks deze tijd gereed te hebben. Op de bouwplaats werden de vele genodigden welkom geheten door de heer W. de Ridder, voorzitter van het college van regenten en regentessen van het Gasthuis. In het bijzonder verwelkomde hij o.a. de heer M. D. A. Glerum, hoofdingenieur-directeur der directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in Zeeland, burge meester en wethouders van Vlissingen en oud-burgemeester S. A. N. van Oever en van Wolphaartsdijk. Spreker herinnerde aan de moeilijk heden, die het Gasthuis heeft gekend, vooral rond de bevrijding en hij noem de de 7e oktober 1944 een ware zwar te dag, omdat de oudjes toen uit hun evacuatieplaats Ellewoutsdijk moes ten verdwijnen wegens dreigende bombardementen en er van de ge bouwen, waarin zij gehuisvest geweest waren, vrijwel niets overbleef. Uit die tjjd ook stamt de nauwe re latie tussen het Gasthuis en de ge meente Wolphaartsdijk, waar de be jaarden toen een goed onderkomen en alle medewerking vonden. De heer De Ridder gaf voorts uiting aan de dankbaarheid van het college voor dit Ledenvergadering ver. „Rijwielpad Walcheren" Ledenwerving loopt nog steeds niet naar wens. Tijdens de donderdagavond in het Vlissingse gemeentehuis gehouden ledenvergadering van de vereniging „Rijwielpad Walcheren" is het jaar verslag over 1955 uitgebracht. De re kening over dat jaar werd goedge keurd en de begroting over 1956 eveneens. De samenstelling van het bestuur onderging geen wijziging, omdat het aftredende bestuurslid werd herbenoemd. Over de aanleg van een rijwielpad voor de verbinding Domburg-Oostkapelle-Oranjezon deelde de waarnemende voorzitter, burgemeester D. Kodde van Zoute- lande, mee, dat de mogelijkheid be staat hiertoe over te gaan buiten be zwaar van de verenigingskas. Er kan op D.A.C.W.-bemoeiïng worden gerekend en mogelijk zullen instanties bijdragen verlenen. De heer Kodde zei voorts o.m., dat het polder bestuur wel wil meewerken aan het herstel van het rijwiel pad Vlissingen- Ritthem. Het tegelrijwielpad in het Vlissingse Nollebos werd door de vereniging in beheer overgenomen, evenals het gedeelte rijwielpad Big- gekerke-Zoutelande. Het agendapunt „Verlenging termijn en wijziging van de statuten"' kon om statuaire rede nen nog niet worden behandeld. Hier voor zal nog een bijzondere vergade ring worden belegd. In het jaarverslag wordt o.m. op gemerkt, dat het ondergraven van de tegels in het rijwielpad door de mollen nog steeds zorgen baart, hoe wel er een kleine verbetering is te constateren. Het zandbed is namelijk gewijzigd en daarin schijnen de mol len „minder goed te aarden". In de loop van het verslagjaar bleek overi gens weer, dat de tegels in het rij wielpad Vlissingen-Zoutelande uit hun verband waren geraakt. De ver- slagbrenger meende, dat het berijden van het rijwielpad door auto's en mo toren daaraan niet vreemd zal zijn. Ook is weer geconstateerd, dat ver schillende paaltjes aan het zelfde rij wielpad zijn beschadigd of uitge rukt; de rijwielborden hebben het ook weer moeten ontgelden. Het werven van leden gaat vol gens het verslag nog steeds niet naar wens; een enkel nieuw lid komt zich nu en dan eens melden. Een gunstige uitzondering hierop maakt Westkapelle, waar ver schillende inwoners zich als lid hebben laten inschrijven, dank zij de door burgemeester mr. M. Tydeman gevoerde propaganda. Blijkens de rekening van ontvangsten en uitgaven over 1955, die in totaal 10.292,84 beloopt, resteerde aan het eind van dat jaar 7911,75 aan „re serve voor herstel oorlogsschade aan rijwieljiaden en vermoedelijk nog te verrekenen voorschotten". Dat is 272,37 minder dan het saldo van het voorgaande jaar. De begroting voor 1956 geeft aan beide zijden een totaal van 10.290,70 met een post voor onvoorzien van 83.20. Sint Laurens De opbrengst van de collecte voor de kinderbescherming werd in St.-Laurens 00.45. nieuwe gebouw, waarin ook is ge dacht aan ruimte voor de gehuwden. Nadat hij nog een kort overzicht had gegeven van de indeling van het te huis, sprak hy de hoop uit, dat men mocht rekenen op de medewerking van de Vlissingse bevolking en het be drijfsleven ten behoeve van de bejaar den. Handig hanteerde de heer La gendijk daarna de troffel om de specielaag aan te brengen, waarin de „eerste steen" moest worden gevat. Vervolgens zette hij de steen op de daarvoor bestemde plaats. Na de steenlegging richtte de heer Lagendijk nog een kort woord tot de aanwezigen. Oorkonde Burgemeester mr. B. Kolff las de oorkonde van de steenlegging voor, die daarna, tezamen met de thans gangbare munten naar oud ge bruik in een loden koker werd op geborgen om achter de steen in de muur te worden ingemetseld. De heer Kolff richtte zich in zijn korte toe spraak in het bijzonder tot de mede werkers aan de bouw, die hij dankte voor de voortvarendheid en het ple zier, waarmee het werk wordt gedaan en die hij namens het college van re genten en regentessen een gratifica tie overhandigde. Voorts ondersteunde de heer Kolff o. m. het beroep, dat de heer De Ridder op de burgerij had gedaan. In de grote zaal van „Britannia", waar de genodigden na de steenleg ging een verversing werd aangebo den, werd nog gesproken door de he ren Glerum, Moll, de aannemer, de heer W. F. Christiaansen, de oud wethouder van Vlissingen, de heer L. P. van Oorschot en ds. J. Kwast. Middelburg Schoolzwemwedstrijden Bjjna 200 leerlingen van oir- lagere scholen uit Middelburg hebben don derdag deelgenomen aan wedstrijden, die georganiseerd door een com missie uit de leerkrachten donder dagmiddag in het Middelburgse zwembad werden gehouden. Er wer den nummers vrije slag en estafette verwerkt. De uitslagen luiden: 50 m. vrije slag jongens 11-12 jaar: 1. Piet de Wolf (Singelstraatsehool), 2. To- bie Coppejans (Singelstraatsehool), 3. Koos van Splunder (School J)13- 14 jaar: 1. Aadie Booij (School J), 2. Tonny Hendrikse (Singelstraatsch.), 3. Jan van Oosten (Ireneschool) meisjes 11-12 jaar: 1. Rosita Rijkse, 2. Magda Visser (School J), 3. Mar- ga Verboon (Zuidsingelschool)13-14 jaar: 1. Lia Riemens (Zuidsingel), 2. Jopie Wondergem (School C), 3. Le- nie Luijendijk (Chr. school 't Zand). Estafettes 5 x 50 m. vrije slag: meis jes: 1. School J, 2. Zuidsingelschool 3. Gravenstraatschool; jongens: 1. School J, 2. Zuidsingelschool, 3. Ire neschool. Voorts zwommen de leerlingen van enkele scholen deze middag voor het diploma. Het is de bedoeling, dat de leerlingen van de overige scholen dit in september zullen doen. C.P.M.B. en C.J.B.T.B. bijeen Tijdens een gecombineerde verga dering der afdelingen A en B van de Christelijke Plattelands Meisjes Bond en der afdeling Midelburg en om streken van de Christelijke Jongeren Boeren- en Tuinders Bond, die woens dagavond in de Bogardzaal werd ge houden, heeft de heer J. C. F. van Kamer gesproken over het onderwerp „Muziek". De heer Van Kamer, die directeur is van de christelijke mu ziekvereniging „Onda" te Middel burg, behandelde met name de psy chische zijde van dit onderwerp èn koos daarbij als uitgangspunt het ge geven, dat de muziek in wezen een gave van God is. Spreker betoogde o.a. dat de muzikale ontwikkeling van de mens gelijke tred houdt met zijn culturele vorming. „De muziek behoort ook tot de godsdienst", aldus de heer Van Ka mer. „In het belang van ons christen zijn vervult de muziek een dienende taak. Daarom heeft de mens de ver antwoordelijkheid zijn talenten op muzikaal gebied goed te gebruiken. Het verheerlijken van een mens, die schone klanken produceert, is uit den boze, zo zei spreker ook. Hij wees er verder op, aat de mens door de muziek geestelijk verheven kan worden, hg wordt gelukkiger. Helaas is in Nederland de muziek en de zang verwaarloosd. Spreker was daarom dankbaar voor de oprichting van de Zeeuwse Muziekschool en voor het feit, dat men op de scholen aandacht schenkt aan het muziekonderricht. Na de pauze beantwoordde de heer Van Kamer nog enkele vragen. De rest van de avond werd gevuld met o.a. een modeshow-wedstrijd en een koppel-spraakwaterval. Examen De heer J. Huser uit Middelburg behaalde het praktijk-diploma boek houden van de Nederlandse Asso ciatie voor Praktijk-examens. Waarschuwing voor verkeer Om het snelverkeer bij het zwem bad te Middelburg aan de Poelendae- lesingel, in verband met de vele overstekende kinderen tot voorzich tigheid te manen, heeft men op de Poelendaelesingel een levensgrote metalen meisjesfiguur geplaatst en op de Blauwedijk een idem jongens figuur. Beide figuren zijn in de na tuurlijke kleuren geschilderd, met de bekende verkeerspannekoek opgehe ven in de hand; zodat ze goea op vallen. Van onze adverteerders Hotel „De Schuur" heropend Aan de Varkensmarkt 15 te Mid delburg heropende de heer J. v. d. Berge woensdag het hotel-café-res- taurant „De Schuur", dat tot voor enige maanden het eigendom was van de heer P. Huijssoon. Aan deze heropening ging een ingrijpende ver bouwing vooraf, maar het cafébedrijf ging door. Door een achter het café gelegen kamer er bij te trekken is de zaal op de benedenverdieping thans aanmerkelijk groter geworden, waar aan wel behoefte bestond. Het inte rieur werd grondig vernieuwd. De cafézaal maakt nu een prettige indruk doordat lichte tinten werden toegepast en de entourage verant woord is. Bovendien werd een goede verlichting aangebracht. Met deze heropening heeft Middelburg er bo vendien dringend nodige hotel ruimte bij gekregen. Op de bovenver dieping bevinden- zic-h namelijk 8 ho telkamers, die tezamen 14 bedden kunnen bevatten. Op de heropenings dag werd de vernieuwde zaak, die 'n aanwinst mag worden genoemd, druk bezocht en mocht de eigenaar vele bloemstukken in ontvangst nemen. Onderwijsvoorstellen B. en W. van Middelburg schrijven de raad, dat dr. H. van der Linde, hervormd predikant te Middelburg, sedert 15 november 1954 als leraar in tijdelijke dienst is aan het Stedelijk Gymnasium voor „Kennis van de Bijbel en Cultuurgeschiedenis van het Christendom". Het college van cura toren heeft voorgesteld deze leraar een vaste aanstelling te verlenen. B. en W. gaan daarmee akkoord en stel len voor dit te besluiten. Verder stel len B. en W. voor de tijdelijke aan stelling van de heer C. G. van der Linden als leraar aardrijkskunde, die op 31 augustus afloopt, te ver lengen, zulks ook op voorstel van het curatorium. Tenslotte wordt voorgesteld aan de heer F. J. Wert- wijn op diens verzoek met ingang van 1 oktober 1956 eervol ontslag te verlenen als leraar aan de Gemeen telijke Avondschool voor Nijverheids onderwijs, Wedvlucht De Middelburgse postduivenhouders- ver. „De Telegraaf" hield een wed vlucht op Vilvoorde. De uitslag van de jonge duiven, waarvan er 158 in concours waren, luidt: 1, 6 en 10 Jac. Jonkheer; 2 en 4 A. v. Schaik; 3 en 8 P. A. Philipse; 5 J. de Ridder; 7 Jac. Poortvliet; 9 J. G. v. d. Driest. De uitslag voor de oude duiven 58 in concours —luidt: 1 L. C. de Kam; 2 R. Vader; 3 en 10 G. Annot; 4 en 5 Jac. Jonkheer; 6 en 9 E. van Vlaande ren; 7 C. L. Daane; 8 W. Daane. Chr. middenstanders naar Brugge Uitgaande van de Chr. Midden stands Vereniging te Middelburg zal dinsdag 4 september a.s. voor leden en introducés een excursie naar Brugge worden gemaakt. Het is de bedoeling, dat men daar dc verlichte objecten zal bezichtigen. Een en an der houdt verband met de plannen van de V.V.V. om ook in Middelburg nog voor meer verlichting zorg te dragen. Men zal in deze oude Vlaam se stad zien hoe een dergelijke ver lichting het in de praktijk doet. Er zal om 16.30 uur worden vertrokken en men keert terug met de laatste boot. Oogsi van de straat Bij de Middelburgse politie zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende In de periode van 18 tot en met 23 juli j.l. gevonden voorwerpen: verschillende soorten sleutels, portemonnaie's met en zonder inhoud, handschoenen, zijden sjaal, cheque van 5 pond, koffer met textiel, paar kinderschoentjes, slerkus- sen. groene capuchon, stalen duimstok, wit windjack, broche met 6 dubbeltjes, witte gymnastiekschoen, gele kanarie, capuchon, padvindersriem, zakje met brood en handdoek, hondenriem, double damespolshorloge, motorbril, paar brui ne rijwieltassen, 5 Jonge eenden, kinder ringetje, 2 paar witte schoentjes, blauw emaille bord, gekleurde hoofddoek, don kerblauw jasje met ritssluiting, zwarte band met broche, damespolshorloge, blauw meisjes sportjack, 2 jongensjasjes, herenrijwiel, stofbril, kinderschoentje, gekleurde sjaal. De volgende voorwerpen werd gevon den in het zwembad en terug te beko men aan het kantoor van deze Inrich ting: 2 jongensjasjes, blauw windjack, rood windjack, rode swaeter, grijs met blauwe trui, verschillende handdoeken, 2 ceintuurs, paar sokken, dubbeltjesarm band, portemonnaie met inhoud, zakkam, zonnebril, ringetjes, haardspelden, onder- kleding, badmutsen, armbanden. Vlissingen Gevonden voorwerpen Aan het politie-bureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: enkele rijwielen en autopeds, portefeuille met inhoud, enkele huissleutels, bolerootje, koffer met inhoud, gummibal, muntbil jetten, twee muurtegels, portemonnaie met inhoud, schakelarmbandje, plunje- zak, bezem, een grijs jasje, vulpen, bad handdoek met onderbroekje, plastic em mer, schopje en bal. reischeque, jasjes, portemonnaie's met Inhoud, badhanddoek met zeep, zwembroek met handdoek, zon nebril, padvindersriem, schakelarm bandje, pakje inhoudende kindersokjes en ritssluiting, kindersehoentje, ceintuur, padvinderspetje, b^JIonbroekje en enige sleutels. Voor de hoofdakte slaagde te Rot terdam, de- heer M. Ganse te Vrou wenpolder. Te Rotterdam slaagde voor hoofdakte A de heer W. van der Heide, onderwij zer aan de Julianaschool te Souburg. (Advertentie) (Slot van pagina 1). vonnis „geslaagd" of „gezakt" uit de mond van burgemeester Bolkestein te horen. Van de 26 candidaten bleken er 17 geslaagd. Een schoon en sterkend resultaat! Van deze 17 behoorden er 15 tot de „gewoon-muzikalen", ter wijl er 2 één Middelburger en één Utrechtenaar „supermuzikaal" ble ken: zij hadden gehoord dat Willem Créman in zijn rapsodie bij de vijf volksliederen er twee bij had gesmok keld. Zij slaagden cum laudc en kre gen bg hun diploma een boek over Amsterdamse beiaarden. Onder de „gewone" geslaagden werden even eens 2 boeken verloot. Daarmee was het einde gekomen van een geslaagde dag en een aller aardigste wedstrijd, waarvoor de or ganiserende instelling, de Nederlandse Klokkenspelvereniging alle hulde ver dient. Het is te hopen, dat een derge lijk evenement dat ontegenzegge lijk een grote propaganda Inhoudt voor het beiaardspel hier nog me nigmaal zal worden herhaald. Ontvangst Het gezelschap beiaardiers was 's morgens officieel door het gemeente bestuur ontvangen in het stadhuis. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein sprak een begroetingswoord en zeide verheugd te zijn, dat de vereniging een beiaarddag in Middelburg wilde de Nederlandse Middenstandsexamens Op de derde dag zijn weer 31 kandida ten geslaagd voor het middenstandsexa men. Het waren: mej. N. en P. Lievense t.e Westkapelle. A. F. Lindhout, Hoede- kenskerke. P. H. Louisse. Kruiningen; mej. V. M. Meeuse, Westkapelle; J. Me lis, Zoutelande; P. Melis, Borssele; mej. W. Melis, Meliskerke; mej. M. M. Meijers, Serooskerke (W.)J. W. Moelaart, Sehoon- dijke; M. Moelker, Nieuwdorp; C. Mol, Koudekerke; I. J. Mulder, Breskens; mej. N. Noordhoek, Goes; mevr. Z. Nijp- jes—Van Siooten, Sint-Laurens; J. Nijsse, Kortgene: mej. A. J. en mej. J. M. Oly- slager. Middelburg; J. Paardekooper, Borssele: S. Paauwe, Yerseke: M. Pas- senier, Middelburg: J. L. de Pauw, Hans- weert; mevr. A. Philipse—Daniëlse, Goes; mej. S. C. Post, Kortgene; mej. J. de Pree, Souburg; mej. A. M. de Regt, Co- lijnsplaat; mej. A. Ridderhof, Yerseke: A. T. O. Roelofs, Meliskerke: M. van Roon, Middelburg: M. J. Ruisaard, Yerseke; A. J. J. Sandee, Y'erseke. Elf kandidaten werden afgewezen. VERGADERING IN ZIERIKZEE Mr. F. Th. Dijckmeester als voorzitter benoemd Tijdens de algemene vergadering van de kringraad van Kring Zeeland VI der Bescherming Bevolking Schouwen-Duiveland, die onder lei ding van burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens van Renesse in het stadhuis te Zierikzee gehouden werd, is mr. F. Th. Dijckmeester, burgemeesteer van Zierikzee, be noemd als voorzitter van de kring- raad. Aangezien een onverhoopt ef fectief optreden van de B.B. m be langrijke mate kan worden bevorderd door een snel optreden vanuit 'n cen traal punt, achtte het dagelijks be stuur van de kring het gewenst, dat de voorzitter in Zierikzee woont, te meer daar in deze gemeente de kern van het B.B.-apparaat gevestigd is. Sedert het overlijden van de vroe gere burgemeester van Zierikzee, jhr. mi'. J. Schuurbeque Boeije, is de functie van voorzitter waargenomen door mr. Lunsingh Tonckens. Mr. Dijckmeester dankte namens de kringraad de heer Lunsingh Tonc kens voor zijn uitstekende leiding ge durende die tijd. Tevens moest een nieuwe admini strateur worden benoemd, daar de huidige functionaris, de heer J. J. Dorst, per 1 juni eervol ontslag ver leend werd. Met algemene stemmen benoemde de kringraad de heer W. Bouwer te Zierikzee in vaste dienst met een proeftijd van ten hoogste één jaar. Zoals bekend heeft de ad ministrateur een volledige dagtaak. Burgemeester J. L. van Leeuwen van Brouwershaven dankte de heer Dorst voor de wijze, waarop hij steeds de B.B.-zaken heeft behartigd. Daar de vervanging van de voor zitter werd geregeld, moest thans ook die van de secretaris-penning meester vastgesteld worden. Het da gelijks bestuur achtte het meest doel matig, dat de administrateur met de ze vervanging belast zou worden, waartoe dan ook werd besloten. Daar de vroegere huisvestingsruim- te van de B.B. op het eiland te klein was, besloot de kringraad thans de chr. kleuterschool „Rehoboth" aan de Manhuisstraat te Zierikzee te. nemen. Hier is ruimte aanwezig voor het op slaan van materiaal, het houden van oefeningen en cursussen en even tueel voor administratieve doelein- dem Over het huurcontract, zijnde 750.per jaar, zullen nog onder handelingen gevoerd worden met het bestuur van de kleuterschool. Een punt van bespreking vormde voorts het toekennen van presentie- felden aan leden van het dagelijks estuur, die het burgemeestersambt uitoefenen, hetgeen door Ged. Staten niet wenselijk geacht werd. Enkele kringraadsleden waren wel voor een tegemoetkoming, totdat de heer Van Leeuwen opmerkte, dat het dagelijks bestuur zich met de wens van Ged. Staten akkoord verklaard had. In de rondvraag wenste de burge meester van Burgh, jhr. A. van Cit- ters, als lid van de regionale commis sie voor bluswatervoorziening, een overzicht te verkrijgen van ae blus watervoorziening in de kommen der gemeenten. Voor de ramp was hier over een rapport opgemaakt naar aanleiding van een brief van de com missaris der koningin. De heer M. Haverhoek, kringhoofd van het bu reau Schouwen-Duiveland, verklaar de zich bereid het oude rapport te vernieuwen. Op een waag van de heer Van Leeuwen deelde de heer Ha- verhoek tenslotte mee, dat de oefe ningen weer in september zullen be ginnen. 23. De piloot van het wa tervliegtuig stuurde zijn toestel naar de kant en klom er uit. „Het is ja precies de Maat!" stelde Kappie vast, die haastig de Kraak weer verlaten had, omdat hij wel eens wilde weten, wat die dubbelganger met z'n boze gezicht hier zocht. „Hé, hédaar!" riep hij. ..Bent U soms ene Dulzel- dader?" De piloot van het water vliegtuig bleef staan en keek Kappie onvriendelijk rnaar nieuwsgierig aan. „Ja. en wat zou dat dan?" vroeg bij nors. „Dat zou niets", ant woordde Kappie, „als ze mijn stuurman niet voor U aangezien hadden 1 Die S11- verstein heeft hem Ja alle maal vreemde kunsten la ten maken met vliegtuigen en zo en nauwelijks stond die klont weer met twee voeten op de aard, of Sil- verstein nam hem mee in zijn auto naar Folly- wood!" Het gezicht van Duizeldader was langzaam op storm gaan staan en ineens barste hij los: „Wéti Klokkespelvereniging, mr. Romke de Waard uit Amsterdam, beantwoordde de toespraak van de burgemeester en vertelde, dat voor het eerst in de ge schiedenis van zijn vereniging de le den een soort „reizend congres" hiel den. Hij bood zijn verontschuldigingen aan de gemeentebesturen van Vlissin gen, Veere, 's-Hertogenbosch en Ber gen op Zoom aan, omdat men in deze gemeenten ondanks hun verzoeken geen beiaarddag had kunnen houden. Vervolgens ging mr. De Waard nader in op ae betekenis van^deze dag, waar bij hij betoogde' dat het er met name om ging het publiek te interesseren voor het toreninstrument. „Teveel nog beschouwt de bevolking een beiaard als een vrolijke accen tuering van het straatlawaai en te wei nig als een instrument waarop artis tieke prestaties van hoog niveau mo gelijk zijn" aldus mr. De Waard. 's Middags werden concerten gege ven door Piet Broerse, W. Harthoorn, Leen 't Hart, A. van Ooik en P. Bak ker. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 26 Juli. Zwprte bessen: export 233.30 —235.70 per 100 kg. Aanvoer: 32 ton. Twee de soort 214.30. Aanvoer: 2 ton. VISMIJN VEERE. 26 Juli. Export garnalen, aanvoer 3459 kg, 68—94. Schar, aanvoer 132 kg, 18—37. Bot, aanvoer 151 kg, 16—27. Middel tong, aanvoer 132 kg, 217—321. Rog, aanvoer 138 kg, 16—26. Poon, aanvoer 7 kg, 16. Tarbot, aanvoer 1 kg, 245. VEILING SCHERPENISSE. 26. juli. Eigenheimers, bonken 5.30, ge wone I 7.50—8.91, II 7. Bintjes bonken 10, gewone 8. Doré, gewone I 11.13—11.56, II 9.06—9.20, drielingen 4,65. Aanvoer 50 t. VEILING ST. ANN AL AND. 26 juli. Eigenheimers, bonken 6.66, ge wone I 9.51—9.70, II 7.50—9, drielingen 7.08—9.50, voer 2.80. Bintjes, bonken 10.17 —12.17, gewone I 9.31—9.74, II 7.50—3.75, drielingen 4.37. Doré, bonken 9. gewone I 12.40, H 9.01—9.20, drielingen 7.78. Bonen 1.20. Aanvoer 200 ton. Zandzakkendam rond Zierikzee verdwijnt De zandzakkendam die na de ramp rond de stad Zierikzee werd aange legd, zal nog voor de winter worden opgeruimd. Men acht het gevaar voor overstromingen door diverse verbeteringen aan de dijken langs Schouwen-Duiveland thans voldoende verminderd. Wou Jij me vertellen dat de opnamen al klaar zijn en dat die halve gare stuurman van jou MIJN plaats heeft ingenomen? Die ellendeling! Die on derkruiper! En dat sta je me daar doodkalm te ver tellen? Begrijp je dan niet, dat die kerel me een miljoen door mijn neus geboord heeft? Dat zal ik hem Inpeperen!" Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: C. w. Kooman-Rooze, z; D. S. Saman-v. d. Berge, d. Ondertrouwd: J. van Ouwerkerk, 24 J. en C. Meliefsie, 22 j.; W. J. Koole, 26 j. en M. J. Schipper, 28 j.; L. Adrlaanse, 26 j. en A. J. Kooman, 21 j; H. J. Neels, 23 J. en E. M. Schenk, 21 j.; N. van Regteren, 24 j. en E. w. de Rijke, 25 j.; R. G. de Grëef, 25 j. en C. C. Gabriëlse, 28 j.; J. Melse, 25 j en L. Jobse, 20 j.: A. D. H. Broeksma, 52 j. en D. E. Goeman, 43 j. Getrouwd: H. C. van Eenennaam, 25 J. en a. Matthjjs, 23 j.; p. Bleuzé, 51 j. en H. Oosse, 38 j.; F. C. M. van Leeuwen, en P. M. J. van Luijk, 19 j.; a: van Wijhe, 23 j. en C. Adriaanse, 22 j.; J. H. Romp, 24 j en S. Krijger, 21 j. Overleden: P. J. Wolf, 84 j„ weduwn. van P. van der Kreeke; C. Tilroe, 38 j., geh. met J. van den Berge; B. Janse, 78 J„ geh. met J. de Rijke; H. M. Blomber gen, 38 j., geh. met G. Kranen; C. de Punder, 52 wedn. E. de Kraker. Aagtekerke Bejaarden naar Antwerpen De ouden van dagen van Aagte kerke maakten dezer dagen hun jaarlijkse uitstapje naar Antwerpen. Via Breskens reed men naar de Bel gische havenstad, waar de gehele dag in de dierentuin werd doorge bracht. Na een rondrit door de stad keerde men 's avonds via Bergen op Zoom weer huiswaarts. Westkapelle Concerten Aanstaande zaterdag geeft de chr. gereformeerde zangvereniging Looft den Heere, te Westkapelle een uitvoe ring in de muziektent. Zondag geeft de heer L. Verhulst uit Leiden een concert op het orgel van de ned. her vormde kerk. Oostkapelle Jaarvergadering voetbalvereniging Onder voorzitterschap van dokter P. Bom kwam de voetbalvereniging ...Oostkapelle" in algemene vergade ring bgeen. De heren J. C. B. de Bruijne, A. de Korte en G. Maranus werden in het bestuur herkozen. In de keuzecommissie werden benoemd de heren J. Lampers en J. Jobse De vereniging telt nu 52 leden en neemt aan de competitie deel met een se nioren- en een juniorenteam. Uitvoe rig besprak de vergadering het be lang van regelmatig en intensief trai nen. Tot trainer werd benoemd de heer C. Slikker, onder wiens leiding dinsdagsavonds de junioren en don derdagsavonds de senioren zullen oefenen. De voorzitter deelde nog mee, dat het nieuwe kleedlokaal om streeks eind augustus zal gereedko men. Hij wenste beide ploegen een goed seizoen toe. Arnemuiden Wedvlucht De postduivenhoudersveren. „Voor waarts" te Arnemuiden, hield een wedvlucht op Vilvoorde. Uitslag 1 C de Ridder: 2. 4 CasD. van Belzen; 3 Cal jouw; 5. 9 en 10 Gebr. de Ridder; 6 B. v. Belzen Lz.; 7 Onderdijk; 8 H. de Meulmeester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3