KAPPIE Ook voor repen! VLISSINGSE KOOPACTIE WERD FEESTELIJK AFGESLOTEN WALCHEREN KLMffi hit de ETHER MEDEWERKING AAN VLISSINGS STREVEN VOOR PAAUWENBURG? en de STUNTERS DUNDEitDAu 2ü JuLl 195Ö PUOVlNÜlALü Éi Éi U W Li U U U E A N T 5 PRIJSUITREIKING OP GROTE MARKT Neptunus deelde flinke prijzen uit Vlissingen telt sedert woensdag avond enkele tientallen gelukkige mensen meer, onder wife één uiterma te gelukkige. Deze laatste is do heer A. Strofe, die op het Ravènstoinplein woont, en woensdagavond om precies vijf minu ten voor tien een cheque van duizend gulden in ontvangst, nam. De goede gever hiervan was de grote heerser der zeeën, zijne majesteit Neptunus, namens de organisatoren en deelne mers aan de Zeehelden-koopactie van de Vlissingse middenstand. Deze prijsuitreiking geschiedde onder zeer gróte belangstelling op de verlichte Grote Markt en werd muzikale luis ter bijgezet door de show- en, dans- band „The Melodians" uit Roosen daal. Rond negen uur had zich een me nigte van vele honderden vermoede lijke prijswinnaars of in ieder ge val belangstellenden rond het plein op de Grote Markt verzameld om getuige te zijn van de grootse af sluiting der koopactie. Voor de bekendmaking der lagere en de uitreiking der hogere prijzen sprak de voorzitter van het actieco mité van de Vlissingse Zomershow, de heer G. W. Oskamp, de talrijke aanwezigen toe. Hij gaf onder meer te kennen, dat deze koopactie in tegenstelling tot die van vorig jaar zeer geslaagd genoemd mocht worden, hetgeen trouwens ook mocht blijken uit het feit, dat de tienduizen den èn nog eens tienduizenden „zee helden" reeds enkele dagen vóór het einde van de actie niet meer voor handen waren. Vervolgens werden de namen van de winnaars der prijzen van tien en vijfentwintig gulden bekendgemaakt een en ander afgewisseld met een dansje. De spanning steeg uiteraard, toen Neptunus op liet podium ver scheen om de prijzen van 50.— tot en met 1000.aan de gelukkige winnaars ter hand te stellen. Niet alle prijzen in één keer de deur uit, maar slechts enkele tegelijk, was de opzet, en daarom werd een dansje ge- Tenslotto klonk dan het trom petgeschal en verrees Neptunus van zjjn zetel om de hoofdprijs- winnaar de prijs ter hand te stel len. Het is begrijpelijk, dat de heer Stroo zich wat onwennig voelde, toen hij het podium beklom. Trou wens, men krijgt nimmer de gele genheid om aan het in ontvangst nemen, van hoofdprijzen te wen nen Naast de enveloppe met de chèque ontving de heer Stroo van Neptunus de uitnodiging om op 35 augustus a.s. met hem uit te va- Vrachtauto reed over vierjarig meisje Met de schrik vrij In Terneuzen is woensdagmiddag een merkwaardig ongeluk gebeurd. Óp de splitsing Industrieweg-Rijksweg werd de wielrijdster G. M. P. N.N, uit Terneuzen, die op haar fiets ook haar vierjarige dochtertje vervoerde, aangereden door een zeswielige, met zapd geladen vrachtauto, bestuurd dóór C. D K. uit Hoek. De wielrijd ster werd opzij geworpen, maar /het meisje kwam onder de vrachtwagen terecht. De vrachtwagen denderde toen over het kind heenzonder dat één der wielen het kind echter raakte. Zowel moeder als dochter He pen dan ook geen verwondingen op. Dokter Van Zanten vervoerde het tweetal naar huis. De fiets werd vol komen vernield. Pakistaans bezoek aan Zeeland De secretaris-generaal van het Pa kistaanse ministerie van maatschap pelijk werk, Khan Choudury, die thans in Nederland vertoeft, zal vrijdag en zaterdag een bezoek aan Zeeland brengen. Vrijdag gaat hij naar Kinderzorg te Middelburg, naar Kruiningen en naar „Xepenoord" te Oostlcapelle van de Stichting Rusthuizen. Voor zaterdag staan bezoeken aan het rusthuis ,,'t Anker" te Tholen en aan Stavenisse op het programma. De excursie zal o.a. worden meege maakt door drs. Th. Westerhout, pla noloog bij de P.P.D. Zoals bekend heeft de heer Westerhout deel uitge maakt van een groep deskundigen der V.N., die in Pakistan bij de opbouw van het maatschappelijk werk hulp verleenden. Autobus reed tegen een gevel in Goes Knaap draaide aan een verkeerde knop Met een angstig zwaaiende jonge man in de cabine reed woensdagavond rond half zeven een lege A.M.Z.-bus op het parkeerterrein aan de Westsin gel tc Goes, langzaam het trottoir op en kwam tegen de gevel van de sla gerij Van 't V. terecht. Een fiets, die tegen de muur stond, werd lelijk vernield, een ruit werd ingedrukt een tweede fiets geraakte onder de achterwielen van de bus en verder liep een en ander met slechts lichte schade aan gevel en bus af. Na aankomst van de bus uit Wemel- dinge, had de chauffeur blijkbaar ver zuimd het knipperlicht van de rich tingwijzer uit te schakelen. Hij ging naar de cantine om te eten, maar toen hij bemerkte dat het lichtje nog brandde, zou de jongeman Van E. dit even voor hem gaan uitdraaien, Deze zette zijn fiets tegen de bus, wilde zich van zijn vrijwillig opgenomen taak kwijten, doch draaide per onge luk aan de verkeerde knop. De motor startte en de bus begon te rijden, met het geschetste gevolg. De jongeman geraakte door het gebeurde zodanig van streek dat hij flauw viel. ren en het weekeinde zijn gast te zjjn onder water. DE PRIJZEN Vóór de prijsuitreiking van dé koop actie werd ooit de prijs overhandigd aan de vertegenwoordigers van 't ze- venhandhalteam, dat de Competitie in het Bellamypark had gewonnen. De wisselbekers gingen zowel voor de dames als voor de heren naar „Ma rathon". Alle deelnemende verenigin gen ontvingen een herinneringsvaan tje. De winnaars van de zeehelden-actie, die de prijs uit handen van Ncptünus ontvingen, waren: Voor de series met de „gekleurde" zeeheld: 1000.-A. Stï'óo: 5Ö0.-— P. A. de Klerk; 1300.C. van de Ketterij; 200.L. Jasper seVan de Vrie; 100.M. Th. MaasVan Keiler; 50.— Zwaantje Daalhuizen, mevr. Van Hijfte, Til. Krul en C. Rerjnhoudts. Voor het hoogste aantal ingelever de series: 300.-— K. J. Boogaard; 200.^- L. C. Baljêll; 150,mevr. Van Wezel; 100.— A. J. Aernolitse; 50.— R. van de Pöl. Wethouder van Aardenburg gewond bij auto-ongeluk BH ëên auto-ongeluk op £e weg Aardenbuïg-Eede werd woensdag avond de Aardenburgse weth. A. I. C. ernstig gewond. De heer C. wilde in dé bocht bij de Schependomsekreek de auto van de brandweer van Aar denburg, waarvan hij commandant is, passeren. Hierbij moet hij de macht óver het stuur zijn kwijtgeraakt, doordat een paaltje langs de kant van de weg werd geraakt. De' wagen vloog uit de bocht en de heer C. werd er uit geslingerd. Ernstig gewond bleef hH op het wegdek liggen. Nadat de artsen J. C. Hage en N. Rijk eerste hulp hadden verleend, werd het Slachtoffer naar het ziekenhuis in Öostburg overgebracht. De Aardenburgse brandweerlieden hadden èen brandje geblust in een paar Vaten olié op het erf van de heer M. de Paepe tê Eede. Zij waren op de terugweg naar de garage t.oen het ongeluk gebeurde. Benoeming Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat werd, te rekenen van 1 juli 1956, de ingenieur van de rijks waterstaat in vaste dienst ir. F. J. Spren- ger benoemd tot ingenieur 1ste klasse van de rijkswaterstaat in vaste dienst, ter standplaats Vlissingen. Middelburg Nieuwe route voor ringrijders De route van de optocht der deel nemers aan de ringrijdcrij van „Handelsbelang" en de R.Z.V., die vandaag, donderdag, wordt gehou den, is in overleg met de verkeers politie enigszins gewijzigd en luidt thans ais volgt: Molenwater, Heren gracht, Seisdam, Houttuinen, Lan- gevielc, Markt, Nieuwe Burg, Kerk straat, Lange Delft, Markt, Graven straat, Zusterstraat, Plein 1940, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Molstraat, Koepoortstraat, Molenwater. De prijsuitreiking van deze wedstrij den zal na afloop om 20 uur geschie den in de bovenzaal van de Schouw burg door burgemeester mr. dr. N. Bolkesteln van Middelburg. Programma Molenwaterconcert Het Molenwaterconcert van vrij dagavond 27 juli a.s. zal worden ver zorgd door het Middelburgs Muziek korps onder leiding van de heer Piet de Rooij. Dit optreden komt in de plaats van het uitgesteld concert van 11 mei j.l. Het programma, dat geheel uit marsen en~walsen bestaat, luidt als volgt: 1. B. B. en C. P. mars, Ord- Hume; 2. Donausagen, wals, J. Fu- cik; 3. Jhr. mr. De Casembroot mars, P. de Rooij; 4. An Dieh, wals, E. Wald teufel, arr. Bouchel; 5. Trafalgar, mars, W. Zehle; 6. Frères joyeux, R. Valstedt; pauze. 7. Imperial echoes, Sanfori; 8. Graaf van Luxemburg, wals, F. Léhar; 9. Estudlantina, wals, E. Waldteufel; 10. The Liberators, mars, E. Ahcliffe. Drukte aan de Loskade Behalve de coaster „Rubicon", ge laden met hout uit Rusland, ligt thans ook aan de Loskade de coas ter „Koh-i-noor", domicilie Gronin gen, die woensdagmorgen arriveer de, eveneens geladen met gezaagd hout uit .Rusland. Deze lading is, evenals die van de „Rubicon", be stemd voor de Houthandel Alberts. Vlissingen Verkeersongevallen Dinsdagavond omstreeks acht uur reed een Zweedse auto in de Paul Krugerstraat te Vlissingen de Vlis singse bromfiets'berijder K. aan. De heer K. reed naast de wielrijdster K. uit Breskens. Beiden, kwamen te val len, waarbij mej. K. tegen een ge- parkeerde auto viel. De bromfietser liep een bloeduitstorting in het lin kerbeen, op. De beide rywielen en de geparkeerde auto werden beschadigd. Woensdagmorgen rond kwart over tién verleende een uit de Sottegem- straat te Vlissingen komende perso nenauto, die bestuurd werd door de heer W, uit Vlissingen, geen voorrang aan een over de Bonedijkestraat na derende personenauto, bestuurd door een andere heer W., eveneens uit Vlis singen. Er ontstond'een lichte botsing, waarbij een mede-inzittende van de eerstgenoemde auto een hoofdwonde opliep. Er werd geen schade aan dè auto's gemeld. In de Verlengde Glacisstraat te Vlis singen speelden woensdagmorgen en kele kinderen met een bal. Omstreeks kwart over twaalf rolde deze bal de Badhuisstraat over, waar juist de bromfietsberijder Van de P. uit Vlis singen naderde. Van de P. trachtte al rijdende de bal weg te schoppen, maar dit mislukte. De bal kwam on der een zijner bromfietswielen en hij maakte een lelijke smak. Met een hoofdwonde werd de heer Van de P. naar het ziekenhuis „Bethesda" over gebracht. Westkapelle Avondwijding in Ned. Herv. Kerk Vanavond zal in de nêd. herv. kerk te Westkapelle een avondwijding worden gehouden, die om acht uur begint. Voorganger is ds. W. Oost hoek, ned. herv. predikant te West kapelle, die zal spreken over „De avondzon lokt". De gemeentezang zal niet alleen door het orgel worden be geleid, doch ook door pistonblazers. Voorts wordt medewerking verleend door het Moria-kerkkoor te Westka pelle. Domburg Ouderavond kleuterschool Voor de ouderavond van de Dom- burgse kleuterschool, die dezer dagen werd gehouden, bestond veel belang stelling. De heer A. Passenier gaf een overzicht van de voornaamste be palingen van de wet op het kleuter onderwijs. Hij wees op de gunstige financiële bepalingen, waaronder in de toekomst gewerkt kan worden. Voordat men recht heeft op een twee de leerkracht dient het leerlingen aantal 51 te. bedragen, hetgeen voor deze kleuterschool een grote moeilijk heid is, omdat de kinderen pas met hun vierde jaar naar school mogen. Het aantal leerlingen zal daardoor waarschijnlijk teruglopen tot 40, zo dat men het met één leerkracht moet doen. Dc heer G. Lanen werd tot com missie-lid gekozen. Aan de leidsters zal een gratificatie worden toege kend. Na afloop van de vergadering werd in één der lokalen het werk van de kleuters bezichtigd. Ook de burge meester van Domburg, mr. W. J. E. Crommelin, en de raadsleden bezich tigden liet tentoongestelde werk. Zoutelande Film over „Vrederust" Vrijdagavond wordt in het vereni gingsgebouw Middendorp te Zoute lande een film gedraaid over de psy chiatrische inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Tevens zal gespro ken worden over het onderwerp „Der Zeeuwen trots op Brabants bodem". VRIJDAG 27 JULI. HILVERSUM I. -102 m 746 Uc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA, VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Wötérst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 11.15 Pianorecital. 11.40 Voor de jeugd. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuln- bouwmeded. 12.35 Sport ©n prognose. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13,55 Beursber. 14.00 Or- gelconc. 14.30 Voordr. 14.50 Gram. 15,20 Lichte muz. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.40 Gr. 18.00 Nws. 18.15 ACt. 18.20 Dansmuz. 18.50 Met de deur in huis, vakvérenigingsnws. 19.00 Voor de kinderen. 19,10 Gemengd koor. VPRO: 19,30 Het godsdienstig leven in ons gezih. caus. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 2u.oo Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamerkoor. 20.30 Bespiegelingen aan de East River, 20.40 Ouder en oud worden, caus. VARA; 21.00 Gram. 21.40 De vijf ver bonden ringen, klankb. 22.00 Instr. kwint, en soliste. 22.23 Buitenl. weekoverzicht. VPRO. 22.40 Vandaag, cans, 22.43 Avond- wijding, VARA: 23.00 Nws. 23,15—24.00 Concertgebouworkest, HILVERSUM II. 298 m 1007 kC/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kal, 8.00 Nws. en weerbéï. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Vocaal Dubbelkwart. 12,00 Angelus. 12,03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwme- ded. 12.33 Voor de vrouwen van het plat teland. 12.40 Pianospel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Ballrbom- ork. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Kamer- ork. en solist. 14.35 Gram. (Tussen 15.00 en 18.00 Ronde van Frankrijk). 15.00 Lich te muz. 15.30 Dansmuz, 16.00 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Lichte muz. 17.40 Koersen. 17.45 Pianorecital. 18.05 Amus. muz. 18.30 Vragenbeantw, 18.45 Ronde van Frankrijk. 19.00 Nws. 19.10 Rc- geringsuitz.: Emigratierubriek: mr. ir. B. W. Haveman, commissaris voor de emigratie, vertelt van zijn bezoeken aan een aantal Nederlandse emigranten in Australië. 19.30 Verz. progr. voor de mil. 20.20 Act 20.35 De gewone man. 20.40 Lichte muz. 21.00 Gram. 21.30 Ronde van Frankrijk. 21.40 Lichte muz. 22.05 Italiaan se chansons. 22.23 Gram. 22.40 Idem. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Oostkapelle Gymnastiekuifvoering Vorige week gaf de gymnastiekver eniging te Oostkapelle een goed ge slaagde uitvoering Op het plein voor de openbare school. Voor dit evene ment bestond grote belangstelling, ook van de zijde der badgasten. Het gebodene ondervond veel waardering, velen zullen het dan ook op prijs stel len, dat de vereniging in augustus a.s. nogmaals een dergelijke openluchtuit voering zal houden. Verkeersdiploma's uitgereikt In het verenigingsgebouw te Oost kapelle werden aan de leerlingen van de beide lagere scholen die geslaagd waren voor het verkeersexamen, de diploma's uitgereikt. Burgemeester F. G. Sprenger, die de diploma's aan de geslaagden overhandigde, druk te aê kinderen op hét hart om het geleerde in de praktijk ten uitvoer te brengen. Twee kinderen hadden zo wel het praktische als het theoreti sche gedeelte van het. examen zon der fouten afgelegd. Dat waren Si mon .Löuws en Mimie Roose en zij kregen hiervoor een extra consump tie. De heer Sprenger sprak woor den van dank tot de instructeur, op perwachtmeester C. Verhage, voor de gegeven lessen. Hij bood hem een boekenbon aan. De kinderen gaven, de heer Verhage een rokertje ten ge schenke. (Advertentie; (I altijd ivelkom VOORSTELLEN AAN KOUDEKERKSE RAAD Scheldestad wil uitbreiding op gebied van buurgemeente en W. van Koudckerke stellen de gemeenteraad, die maandag 30 juli bijeenkomt, voor medewerking te verlenen aan hét, streven van Vlissin gen om het uitbreidingsplan „Fatm- wenburg", dat op grondgebied van Koudekerke is gelegen, te realiseren, B. en \V. van Vlissingen hebben ver zocht voor dit deel van Koudekerke, dat wellicht bij de wijziging der ge meentegrenzen aan de Scheldestad komt, een uitbreidingsplan te mogen vaststellen om daarna tot bebouwing te komen. Zij wijzen daarbij op hel feit, dat. alle aanwezige bouwgrond in hun stad reeds in optie is gegeven, zodat, meermalen gegadigden teleur gesteld moeten worden. Dit betekent, zo vinden B. cn W. van Vlissingen, dat zich een noodtoe stand is gaan ontwikkelen. Het colle ge is tot de conclusie gekomen, dat slechts in de behoefte aan bouwgrond kan worden voorzien wanneer buiten de huidige grenzen -voorbereidingen worden getroffen voor het uitbrei den van de bebouwing. B. en W. van Vlissingen stellen zich voor het ont werpen van een plan aan een stcde- bouiwkundige op te dragen. Alle daar aan verbonden kosten zullen voor Vlissingen zijn. Koudekerke behoeft slechts medewerking van formele aard te verlenen. B. en W. van Koudekerke delen de raad naar aanleiding van dit verzoek mee, dat zij geen redenen vinden om de gevraagde mede werking te weigeren. Zij wijzen daarbij op liet feit, dat de raad bij do behandeling van de grenswijzi gingen liet standpunt heeft inge nomen, dat in beginsel moest wor den ingestemd met de toekomsti ge grens met Vlissingen. Naar hun mening dient echter aan deze medewerking de voorwaarde te worden verbonden, dat het plan „Paamvenburg" geen gronden zal omvatten, waarover in het kader van de te verwachten grenswijzi gingen verschil van mening be staat tussen de betrokken ge meenteraden. Verder stelien B. en W. voor opnieuw een besluit te nemen, dat een herzie ning van het uitbreidingsplan wordt voorbereid. Een dergelijk besluit werd ook reeds op 1 augustus 1955 genomen. De lange tijd van voorbe reiding hield aanvankelijk verband met het uitblijven van de koninklijke goedkeuring op het Streekplan Wal cheren. Thans moet zij echter worden toegeschreven aan het feit, dat de ontwerper voor de uitbreidingsplan nen voor de dorpskom en het duinge bied, ir. A. Rothuizen uit Middelburg zich niet voldoende vrij kan maken om tot een verdere detaillering van de schetsplannen te komen. B. en W. betreuren deze gang van zaken zeer. Dit geldt te meer nu op het gebied van de woningbouw in Koudekerke een verheugende activiteit valt te be speuren. Er is dan.ook opnieuw con tact opgenomen met de stedebouw- Officiële publikaties VLISSINGEN. MEDEWERKING INGEVOLGE ART. 72 L.O. WET 1920. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad dei- gemeente Vlissingen in zijn vergadering van 20 juli 1956 aan het r.-k. kerk- er. schoolbestuur alhier medewerking is ver leend ten behoeve van de onder het bestuur staande St. Paulusschool aan dt Adriaen Cqprtelaan voor: a. de bouw van een rijwielbergplaats an nex berging voor tuingereedschap; b. een afrastering van het schoolterrein en de aanleg en beplanting van terrein rondom de school. Vlissingen, 21 juli 1956. 1 Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 25 juli. Fruit: Aardbeien per kg 139 166. Frambozen p. doos 1145. Perziken per st. 3—13, per kg 130—150. Rode bes sen 72—115. Witte bessen 443. Kruisbes sen 4—60. Kersen 46—95. Netmeloenen 68— 122. Druiven (Frankenthalers) 260-273. To maten- 24—51. Madeleinen (kroet) 23—33. Vroege aardappelen: bonken 9—10, grote 9—10. drielingen 5—7, kriel 3—4. Aanvoer 92.000 kg. Groenten: Bloemkool A 34—62, B 17— 47, C 13—22. Komkommers A 26—34, B 2134, C 1428. Kropsla 323, Augur ken A 75, B 42, C 21, D 19—20. Bospeen 11—28. Boslcroten 2—10. Waspeen 10—25. Kroten per kg 6—8. Andijvie 9—21. Pos telein 17—42. Spinazie 13—25. Tuinbonen 8—16. Doperwten 27—70. Dubb. princessen 100—167. Snijbonen 128—155. Uien 11—32, Zilveruien 14—44. Peulen 47. Rode kool 6—12. Savoye kool 16—25. Spitskool 20— 36. Rabarber 8—12. VISMIJN VEERE. 26 juli. Export garnalen, aanvoer 3982 kg, 132—170, Schar, aanvoer 178 kg, 27— 59. Bot, aanvoer 184 kg, 16—30. Wijting, aanvoer 6 kg, 18. Middel tong, aanvoer 153 kg, 241313. Rog, aanvoer 102 kg, 16—26. Ongesorteerde vis, aanvoer 11 kg, 19. Tarbot aanvoer 4 kg, 178. iï „De kerels zijn ja mal met hun Duizeldaderl" bromde Kappie, terwijl hij spoorslags naar de Kraak terugholde. „Ze moeten hem voor een ander aan zien! Zoveel begin ik er nu wel van te begrijpen. Maar die klont moet ja niet zo met zich laten sollen! Als ik hem zomaar laat gaan, zie ik hem nooit meer terugl" Gelukkig lag de Kraak nog rustig aan het kleine steigertje. Daar was ten minste niets mee gebeurd I Kappie slaakte een zucht van verlichting. „En nu: maar zo gauw mogelijk op- atomen naar Follywood," mompelde hij. „Dan zal ik eens een hartig woordje mei die ultgetaande land haaien spreken en als ze de Maat niet heel gauw laten aaan, konden ze wel eens een bult zorgen krijgen!" Hij wilde juist de loop plank van de Kraak op gaan. toen hij opeens een vreemd geluid hoorde. „Drommels, dat lijkt Ja wei weer een vliegtuig!" bromde hij, „Zou die klont nu alwéér bezig zijn?" Inderdaad stoof met veel geweld een water- vliegtuig ove: üt rivier en hei eerste ogenblik dacht Kappie werkelijk, dat hij de Maat ln de cockpit zag zitten. En toch had hij hem nog geen half uur ge leden naar Follywood zien vertrekken. Doch in eens drong de waarheid tot Kappte door. ..Dat moet 1a de échte Duizeldader zijn!" mom pelde hij. „En zijn gezicht staat op stormweerl Als dat maar geen moeilijkheden geeft!" kundige om te bevorderen, dat belde plannen zo spoedig mogelijk tot stand komen. Voorgesteld wordt vervolgens de garantie van dc kasgeldlening aan dc Stichting Verpleeg- en Rusthuizen „Walcheren" te wijzigen op verzoek van deze instelling. Gezien de krappe positie op de geldmarkt van dit ogen blik wil de Stichting de mogelijkheid bezitten om in plaats van een kas geldlening van 75.000 oen rekening- courant-overeenkomst van 5 jaar maximaal tot dit bedrag aan te gaan. B. en W. stellen de raad ook voor de rekening over 1955 van de Gemeen telijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg good te keuren. Dc gewo ne dienst laat in inkomsten en uitga ven een totaalbedrag van 11.677.80 zien. De Chr. Bewaarschool heeft een voorschot gevraagd op do gemeente lijke vergoeding over 1956. B. en W. stellen voor dit voorschot, dat 1759 zal bedragen, te verlenen. Ook wordt voorgesteld con wijziging ln de ver ordening op de brandweer aan te brengen door de vergoeding van de brandweerlieden van 1 per uur in geval van optreden bij brand te bren gen op 2 per uur. Het wil B. en W. namelijk voorkomen, dat het huidige uurloon niet meer in overeenstem ming is met het tegenwoordige loon peil. (Nagekomen advertenties) De heer en mevrouw VÏSCHERWE YEN S geven U met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon ROB, die bij het H. Doopsel de na men ontving Robertus George Celina. Vlissingen, 24 juli 1956. Wilhelminastraat 21. Na een kortstondige ziekte is zacht en kalm heengegaan op d© leeftijd van 76 jaar mijn innig geliefde man en onze zorgzame va der, behuwd- en groot vader ADRIAAN PIETER CORNELIS ONDERDIJK, oud-Ned. rivierloods, Amsterdam: P. J. ONDERDIJK— VERHEUL. Vlissingen: M. N. MACARE ONDERDIJK. W, N. F. MAC ARE. TONNY. NELLEKE. EDDY. Amsterdam-Zuid. 25 juli 1956. Herculesstraat 3 I. Thuis liever geen bezoek. De overledene is op gebaard in één der rouwkamers P. C. Hooftstraat 183. Be zoek van 10—16 uur. De crematie zal plaats hebben te Velsen zater dag 28 juli a.s. na aan komst van trein 11.29 uur, halte Driehuis— Wester veld. Vertrek vanaf de rouwkamer te 10 uur. De trein voor belang stellenden vertrekt te 11 uur van het Centraal Station te Amsterdam. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde zorgzame man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JACOBUS EMBREGTS in de ouderdom van ruim 80 jaar. Vlissingen: A. EMBREGTS— BUIS. Haarlem D. EMBREGTS. L. EMBREGTS LABRUIJERE. Klein- en achterkleinkinderen. Vlissingen, 25 juli '56. Verk. Quakk.straat 24. De teraardebestelling zal plaats vinden op za terdag 28 juli a.s. des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. Heden overleed plotse ling, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, de heer PIETER ANTHONIE COLIJN in de ouderdom van ruim 69 jaar. Groede: M. S. COLÏJN- DE RUYSSCHER Breskens: S. M. FRELIER- COLIJN M. FRELIER Groede: M. S. STOKKERMAN -COLIJN J. STOKKERMAN Breskens: J. A. LEENHOUTS- COLIJN J. P. LEENHOUTS en kleinkinderen Groede, 25 juli 1956. Straatweg O 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3