Walkowiak heroverde gele trui in Grenoble op Wout Wagtmans KLANKBORD j Stakingen niet zeer populair GEDRAG VAN AMERIKAANSE MILITAIREN IN EUROPA TWEE CANADESE WAARNEMERS IN PALESTINA ZWAAR GEWOND WOENSDAG 25 JULI 1956 PROVINCIALE ZEEUW S E COURANT S f EINDELIJK ZEGE VAN CHARLY GAUL Tweede plaats in landenklassement bedreigd door Italiaanse ploeg (Van een speciale verslaggever) De 29-jarige Roger Walkowiak van de Noord Oost Centrale-ploeg, de fnan, die in de Tour de France tot nu toe een zeer sterke indruk heeft ge- jnaakt, geregeld in de voorste gelederen te vinden Is en bovendien In prima lichamelijke conditie schijnt te zijn, heeft te Grenoble, na de tweede zware Alpenetappe de gele trui op Wout Wagtmans heroverd. De zware ritten tot Bayonne en de daarna gevolgde Pyreneeënétappen hebben de krachten ook van de sterkste renners sterk aangetast. Het gevolg Is, dat de nog moeilijker Alpenétappes de laatste restjes aan energie en uithoudingsvermogen uit de lichamen der afgejakerde renners zuigen. Zo lijkt de Tour de France van dit jaar veel op een afvalwedstrijd en successievelijk vallen verscheidene fa vorieten voor de eindoverwinning in Parijs af. Slechts vier man zijn over gebleven: Walkowiak, Wagtmans, Bauvin en Adrlaenssens; alle andere kanshebbers, Ockers, Bahamontes en Ganl en verder Darrigade, Lauredi en Picot zjjn teruggevallen, sommigen zelfs in bijzonder sterke mate zoals Ger- rit Voorting. Ook de groene trui kreeg een ande re eigenaar. De rappe klimmer Stan Ockers, die als tweede, na de Luxem burgse Alpinist Gaul in Grenoble ar riveerde werd aanvoerder in het pun tenklassement. In Turijn, waar men de vorige dag, als eerste kennismaking met de Tour de France maar meteen op een over winning van de plaatsgenoot Nino Defilippis was getracteerd, kon de be langstelling dinsdagmorgen, ondanks het vroege tijdstip van vertrek, 8 uur, overweldigend worden genoemd. De renners lieren zich evenwel onbewo gen door al die tienduizenden uitwui ven en bleven een vijftigtal kilome ters in broederlijke eensgezindheid bijeen. Te vechten zou er nog genoeg overblijven. In het stadje Susa liep de daar be kende Italiaan Coletto even weg om een priemie te winnen, maar hij kwam meteen terug. Maar in het naburige stadje Giaglione, waar de dertig ki lometer lange klim naar de pashoog te van de Mont Cenis begon, kwamen de cracks haar voren. De klimmers Gaul en Brankart, Bahamontes en Lo- rono en Huot. De Spanjaard Baha montes demarreerde het felst, nam een minuut voorsprong, maar bleef niet lang alleen. Hoewel hjj sterk en zeer regelmatig klom werd hij spoe dig bedreigd door de Belg van Genech- ten en door Gaul. Onze landgenoten Wagtmans en de mede-verdediger van de gele trui Jan Nolten probeerden aan vankelijk by te blijven, doch zij konden hel hoge tempo van de spe cialisten niet volgen, op 10 km voor de pashoogte, waar de tour weer op Frans gebied terugkeerde, lagen zy 3 min. achter op Baha montes en zijn gevaarlijkste con currenten, ouder wie zich ook de Frans-nationaal Bauvin bevond, die op de derde plaats stond In het algemene klassement. Maar nog een halve minuut achter Wagtmans kwam Nello Lauredi, één van zijn naaste belagers voor de gele trui. BERGPREMIE. Bahamontes reed alleen onder het bonte spandoek door op de plaats waar het klassement voor de eerste bergpremie werd opgemaakt, op pre cies 76 km van het vertrek. De Belg Van Genechten kwam als tweede bo ven met 47 sec. achterstand op Baha montes. En op 1 min. 50 sec. kwam een groepje renners, die als volgt wer den geplaatst: 3. Gaul, 4. Huot, 5. Lo- rono, 6. Ockers, 7. Meyzenq, 8. Walko wiak, 9. Adriaenssens. Als tiende ar riveerde Bauvin op 1 min. 55 sec. op 2 min. 52 sec. verschenen Wagtmans en Nolten op de top als elfde en twaalfde, in gezelschap van de Ita liaan Nencini en de Belg Close. Daan de Groot onafscheidelijk in een groep je met de groene truidrager Picot, had 5 min. 35 sec. achterstand op Baha montes en Gerrit Voorting zat in een klein peloton, dat 8 min. 15 sec. had verloren. In de afdaling verloor Bahamontes terreinwinst. De groep Wagtmans sloot zich Dij Ockers c.s. aan en het peloton werkte nu ook de achterstand in. Marigil meldde zich het eerst op de top van de Col de la Croix de Fer, ge volgd door Padovan, Van Genechten, Gaul, Bahamontes, Ockers, Walko wiak, Meyzenq, Huot en Adriaens sens. Hier liep Wagtmans achterstand op. Nog een derde berg, de Col du Luitel, hadden de renners voor de boeg. Daar was het Gaul, die het hoogste punt als eerste passeerde, volgd door Ockers, Bahamontes. Y\ kowiak, Van Genechten en Nencini. Gaul was daarna niet meer in te ha len. Hij bezette de eerste plaats in het klassement voor Ockers, Nencini, Ba hamontes en Walkowiak. De Zwitser Traxelen en de Luxem burger Bolzan zijn uit de strijd geno men omdat zij 10 min. na de sluiting van de controle arriveerden. De Span jaard Chacon werd alsnog in het étap peklassement als 92e geklasseerd. Het eerste wat Wagtmans vroeg, toen hij van zijn fiets stapte, was wie of de étappe gewonnen had. Gaul verder durfde hij niets te vragen. Toen hebben wij hem maar verteld, dat hij zijn gele trui was kwijtgeraakt, het geen hij intuïtief al lang had geweten. Walkowiak stond nu 3 min. 42 sec. voor hem in het algemene klassement. Jan Nolten had zich volkomen op geofferd voor Wout Wagtmans en zat uitgeput in het gras. Daan de Groot trok een gezicht alsof hij al die bergen weer in zijn gedachte voor zich zag. Gerrit Voorting arriveerde als 49e, Van der Pluym als 71e. En Sjef Lahaye sloot met Chacon de rij van 92 renners, die deze tweede alpenétappe overwonnen. De Limbur ger kwam bijna een uur later binnen dan de winnaar Gaul. Intussen wordt ook de tweede plaats van Nederland in het landenklasse ment sterk bedreigd. De Italiaanse ploeg komt de laatste dagen naar vo ren en staat thans derde achter Ne derland met slechts 37 seconden ver schil. ERNSTIGE KLACHTEN OVER: Vonnissen in Engeland Het gedrag van de Amerikaanse militairen die zijn gelegerd in Enge land en West-Duitsland staat op nieuw in het middelpunt der belang stelling. Een Britse rechtbank te Bir mingham veroordeelde maandag j.l. twee 17-jarige Amerikaanse neger soldaten tot vyf jaar gevangenisstraf wegens de aanranding van een jong Engels meisje. De rechter noemde hun misdaad „zo afschuwelijk, dat ik mij geen stotender geval van aanran ding kan voorstellen". Enige uren voordat de rechter in dit geval uitspraak deed, stelden de Britse autoriteiten de datum vast waarop de Amerikaanse luchtmacht soldaat James Jordan (20 jaar) zal worden gehangen wegens het ver moorden van een Britse arbeider. Ten zij nog anders wordt beslist, zal Jor dan op 9 augustus worden opgehan gen. In West-Duitsland deed zich een nieuw geval van aanranding voor. De 18-jarige vrouw van een Amerikaan se soldaat, die in de Ver. Staten is, werd in de bossen nabij Schleissheim (Münehen) door twee Amerikaanse soldaten aangevallen, toen zij met haar twee weken oude baby liep te wandelen. Het Amerikaanse leger en de Westduitse politie stellen een on derzoek in. Intussen heeft Wilburg Brucker, de Amerikaanse minister voor het leger, in Bonn besprekingen gevoerd over het gedrag van de Amerikaanse sol daten. Men meende volledig in staat te zijn een oplossing te vinden voor dit probleem, aldus de minister. RONDE VAN FRANKRIJK 1956 f {/"ETAPPE GRENOBLE SA/NT ET/ENNE 1££kmJj2SJUU TE SAAI. In Anderson in de Vere nigde Staten werd meneer Andes ge arresteerd omdat hij tijdens een poli tieke bijeenkomst twee staven dyna miet tot ontploffing had gebracht. Hij vertelde aan de politieagenten dit ge daan te hebben, om de bijeenkomst een beetje te verlevendigen. „Ik kon trouwens van mijn plaats af niet eens ZIJN LAND. Bij Opotiki, eveneens m de Verenigde Staten, kwam het huis van de Britse immigrant M. A. Emmerson driehonderd meter naar oeneden van een heuvel gegleden. De bewoner kwam naar buiten en gaf aan zijn verontwaardiging lucht door te zeggen „Dergelijke dingen getaeu- ïen niet in Engeland". APEKOPPEN. Van 45 resus apen die maandag uit de Hamburgse die- ïentum zyn ontsnapt, zijn er inmid dels 33 gevangen. De overige twaalf veroorzaken veel vrolijkheid, doch ook veel ergernis. De politie- en brandweermannen die hen najagen slaan dikwijls een zeer dvvaas figuur en worden door de dieren bekogeld met dakpannen en stenen. Vele bewoners van Hamburg krij gen de schrik van hun leven als zij onverwacht een aap in huis vinden die hen bekogelt met hun eigen kop jes en schotels. Vragen over de regeling uitstel militaire dienst Tweede-Kamerlid steil vragen over belangen onderwijzers Het Tweede-Kamerlid de heer Van Sleen heeft aan de ministers van oor log en marine en van onderwijs, kun sten en wetenschappen vragen gesteld over de regeling tot uitstel van mili taire dienst voor „hen, die hebben deelgenomen aan de spoedcursussen voor het behalen van de lagere akte als onderwyzer en die op deze grond uitstel van eerste oefening hebben ge kregen" en „voor 1 oktober 1956 een betrekking vervullen aan een twee- of driemansschool". Deze regeling heeft volgens hem veel aan waarde inge boet door de bepaling, dat de uitstel- verlenging slechts zal worden ver leend voor het schooljaar 1956'57. Hij bepleit een verandering in die zin, dat voor de duur der hoofdaktestudie, althans voor het schooljaar 1957 1958, opnieuw uitstel van eerste oefe ning zal worden verleend. Hij vindt het voorts onjuist, dat on der de regeling slechts vallen dege nen, die geboren zijn in de jaren 1935 of 1936, en derhalve van deze gunsti ge bepaling uitgesloten worden de on derwijzers, geboren in de jaren 1933 of 1934. H(j is van oordeel, dat ver schillende scholen hierdoor in een noodtoestand zullen komen te verke ren en vraagt, het aangegeven voor behoud te doen vervallen. Brabantse kunstschilder Jo Enthoven overleden Hintham bij Den Bosch overleden de kunstschilder Jo Enthoven, die in Brabant grote bekendheid en waar dering genoot. Hij koos vooral het landschap en de bloemen tot onder werp voor zijn doeken. Het Brabantse heidelandschap met de bloeiende brem was het bekende genre waarin Jo Enthoven zijn schilderkunstige kwa liteiten uitte. Mussolini's kinderen krijgen uitkering De 23-jarige Anca Maria Mussolini en haar 28-jarige broer Bruno zullen van de Italiaanse staat uitkeringen van resp. 120.000 lire (720 gulden) en 70.000 lire (420 gulden) per maand krijgen uit geconfisqueerde eigendom men van hun vader. Een hiertoe strekkend verzoek was reeds jaren geleden ingediend. Een tribunaal heeft nu uitgemaakt, dat Anna Maria en Bruno inderdaad in behoeftige omstandigheden verkeren, aangezien ook hun moeder, Rachele Mussolini, zich in moeilijke financiële omstandigheden bevindt. Dinsdagochtend is het in Birming ham tot ongeregeldheden gekomen toen stakers trachtten een lorry, die door een van de poorten van het Austinterrein af moest, tegen te hou den. Op de foto ziet men bereden po litie, die een weg baant voor de lorry. Tussen de lorry en de agenten dron gen de posters echter weer op on danks het optreden van de agenten. (Tele foto) LANDMIJN ONTPLOFTE Tijdens het zoeken naar Jordaanse infiltranten Twee Canadese waarnemers van de Verenigde Naties zijn gisteren zwaar gewond door de ontploffing van een mijn op de Scopusberg in één van Palestina's gedemilitari seerde zones. De officieren zijn geïdentificeerd als majoor Marcel Breault en ma joor George Flint. Een Jordaanse Garantieprijs voor de melk verhoogd Op 1 mei werd in de landbouw een loonverhoging van 3 In de akkoord- lonen en de tijdlonen doorgevoerd. In de kostprijzen welke door het land- bouw-economisch instituut worden berekend resulteert deze loonstijging in een verhoging van de loonpost met 0.20 per 100 kg melk met 3.7 vet. Ingevolge de toezegging van de rege ring, dat goedgekeurde loonsverho- ~'_gen zullen worden doorberekend in garantieprijzen, welke voor ver schillende landbouwprodukten zijn vastgesteld, heeft de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning daarom de garantieprijs voor melk verhoogd van 22.80 tot 23. per 100 kg melk met 3.7 vet. De verrekenprijs voor consumptie- melk blijft ongewijzigd, zodat de con sumentenprijs tengevolge van deze loonstijgingen in de landbouw geen verhoging ondergaat. Agent schoot aangehouden man na sommatie in voet Een agent heeft gisternacht in de Elandstraat te Amsterdam een man op heterdaad betrapt bij het openbre ken van een geparkeerde reparatie handkar van het G.E.B. De agent, met het pistool in zijn hand, sommeerde de man voor hem uit naar het bureau te lopen. Op de lijnbaansgracht draai de de aangehoudene zich echter plot seling om en liep met een voorwerp in de hand dreigend in de richting van de agent, die daarop een schot loste en de man in de voet trof. gedelegeerde van de gemengde wa penstilstandcommissie van de Ver enigde Naties werd eveneens ge wond. De Israëlische politie had de waar nemers opgeroepen, nadat het niet mogelijk was gebleken om een aantal Jordaniërs, die later werden ver sterkt met eenheden van het Arabi sche Legioen, uit een huis te doen vertrekken. Nieuwe formateur (Slot van pagina 1). Drees tegen de zin der K.V.P. weigerde in zijn program vast te leggen, of vast te leggen in de for mulering, die de K.V.P. verlang de. Zonder socialisten Zo professor Romme als de meest wenselijke situatie voor ons land beschouwt een kabinet op zo breed mogelijke basis, dan kan hij wel weer ogenblikkelijk naar dè koningin teruggaan om haar mede te delen, dat hij de vererende op dracht niet kan aanvaarden. Pro beert hij een kabinet te vormen op een smallere basis, waarvan hij, blijkens verschillende uitlatin gen zijnerzijds in wezen afkerig is, dan zal het een kabinet zijn zon der de Partij van de Arbeid. K.V.P., A.R.P., V.V.D. en C.H.U. beschikken samen over zestig zetels in de Tweede Kamer. Een voldoende grondslag, zo komt ons voor, om het te proberen. Zou de V.V.D. niet meedoen, dan zou de confessionele coalitie slechts over 51 zetels beschikken. Dat lijkt ons te wankel om er een stevig be wind op te bouwen. Maar waarom zouden de liberalen niet meedoen? Prof. Oud heeft vroeger al gestreefd naar een nauwe samenwerking met de A.R. en de C.H.U., naar de vor ming van een zogenaamde „Derde Macht", zonder daarvoor enthousias me bij de Protestant-Christelijke par tijen te kunnen wekken. Zou prof. Romme niet kunnen pro beren de „Derde Macht" enig leven in te blazen en dan met deze macht in zee te gaan? Men zou ermee bereiken, dat de P. v.d.A., welker deelneming aan de re gering tot haar snelle groei heeft bij gedragen, althans voor vier jaar zou worden uitgeschakeld. Het Wereldgebeuren. Engeland: gevecht De staking bij de British Motor Corporation, die dertien Engelse autofabrieken omvat, is dinsdag haar tweede dag ingegaan. De vak bondsleiders probeerden harts tochtelijk de 79 van de arbei ders die maandag toch aan 't werk waren gegaan, alsnog te bewegen tot solidariteit. Via geluidswagen hielden ze toe spraken. Niettemin trokken de ar beiders in groten getale naar de automobielfabrieken, zeer tot leed wezen van de stakers, die nu inder daad ver in de minderheid zijn ge raakt. Met dat al werd het er niet vreed zamer op: Posters gingen op de ;-rond liggen, zodat de trucks de fa- irieken niet konden binnen rijden. Elders sleurden stakers een chauf feur uit zijn vrachtwagen, lieten de banden leeglopen en barricadeerden de fabrieksingang. Voor de poort van de Austin-fabrieken werden de werk willigen zelfs door een grote menigte stakers opgewacht, die onder leiding van vakbondsmensen de goedwillen de arbeiders te lijf zouden-zijn ge gaan. wanneer de politie niet hard handig in de bres was gesprongen. Charges van bereden politie waren later op de dag nog nodig. Bij de M. G.-fabriek is intussen een eigenaardi ge situatie ontstaan: van de 1040 ar beiders staakt er daar één... In en kele van de fabrieken lijdt de pro- duktie grote schade. Italië: 80 treinen Tachtig treinen reden dinsdag door Italië. Normaal zijn het er 5.920. Alleen die treinen reden, welke niet gemist konden worden. Ze waren met soldaten bemand. De Italianen hebben hiermede duide lijk laten zien, dat de stem van de vakbonden een gezaghebbende voor hen is en dat het hen met de strijd voor betere arbeidsvoorwaarden ernst is. Tweehonderd duizend spoorwegarbeiders gaven aan de oproep voor de 24-uursstaking ge volg. De duizenden toeristen namen hun toevlucht tot autobussen en vliegtui gen of wijzigden hun afspraken. De spoorwegen hadden een flink aantal bussen ingezet en dit werd door de toeristen dubbel gewaardeerd, vooral ook omdat men op deze wijze beter gelegenheid had mooie plekjes te be kijken. Intussen bezetten ingenieurs van het leger het hoofdkantoor van de spoorwegen. Militairen werd ge leerd hoe ze een trein moesten rijden, onder het tergend gelach van de luie rende stakers. Politiemannen vatten post op de voornaamste spoorweg overgangen. militairen in volle oor logsuitrusting vormden escortes voor de voornaamste treinen. Het kwam overigens nergens tot botsingen. De spoorwegarbeiders, die gemiddeld ruim 240.per maand verdienen, willen een verhoging, die neerkomt op 21.per maand. Frankrijkfiasco In Frankrijk is de staking op 'n volslagen mislukking uitgelopen. Ook hier zouden de spoorwegarbei ders, althans een gedeelte van hen, voor vier en twintig uur op dins dag het werk neerleggen. Van tevoren had de leiding van het vakverbond van spoorwegma- chinïsten en stokers, dat de sta king had uitgeroepen, al bekendge maakt, dat, in Algerije hoewel men het nadrukkelijk een deel van de Franse Republiek noemde het spoorwegverkeer niet lamge legd zou worden om de troepenbe wegingen daar niet te hinderen. Hieruit valt de conclusie te trek ken, dat men een ogenblik in de waan heeft verkeerd, dat men in het land zelf wel de treinenloop ernstig zou kunnen belemmeren. Hiervan nu is n ogenblik sprake geweest. Om f zeven dinsdagochtend liepen de treinen vrijwel normaal, aldus een zegsman van de Franse spoorweg maatschappij. In Parijs vielen slechts drie van de talrijke stations uit: de forenzen konden zich dan ook nor maal naar hun werk begeven. Ook voor de rest van Frankrijk bleef „lamleggen" maar een illusie. Slechts op enkele van de honderdien stations was het werk iets vertraagd of ge deeltelijk gestopt. Ook de Franse spoorwegarbeiders ging het bij hun demonstratie om verbetering der ar beidsvoorwaarden. Balkanraadsels Er is mets bekendgemaakt over de onderwerpen, die zijn aange roerd tijdens de gesprekken van de Joego-Siavische president Tito met zijn hoge Russische bezoeker: Anastas Iwanowltsj Mikojan, de eer ste vice-premier. Mikojan Is de laatste tijd nogal eens op reis, hetgeen overi gens voor hem niet zoiets bijzonders is als voor sommige andere Sowjet- grootheden, die lange tijd niet verder keken dan Rusland lang is. Enkele tientallen jaren heeft Mikojan belang rijke functies bekleed op het gebied van binnen- en buitenlandse handel en van de voedselvoorziening. En uit dien hoofde had hij nogal wat kontac- ten met vreemdelingen. Zo maakte hij in 19.36 een uitstapje naar de Ver enigde Staten, en het resultaat van die reis bestond voor Rusland uit de opbouw van conservenfabrieken. Eveneens met Amerikanen onderhan delde hy 1n de tweede wereldoorlog, toen de Sowjet-Unic op grote schaal materialen betrok bij Uncle Sam. Ui teraard was hij bij dat alles een van de naaste medewerkers van Stalin. Hy was op het twintigste congres van de communistische partij in Mos kou de eerste, die Stalins nagedachte nis een tikje gaf; zoals bekend heeft partijsecretaris Kroesjtsjew daar toen met een rede van zes uur een schepje bovenop gedaan. Voordat Mi kojan op Brionl aankwam, was hy op visite geweest in Hongarye en men heeft reden om aan te nemen, dat hy daar de doorslag heeft gegeven tot het besluit van de machtige man in dat land, Rakosl om af te treden als eerste secretaris van de communisti sche partij. Al is er niets uitgelekt over de be sprekingen tussen Tito en Miko jan, men mag rustig aannemen, dat Mikojan van de gelegenheid ge bruik heeft gemaakt om Tjto te vra gen, of de gebeurtenissen in Honga rije naar zijn zin waren. En het is waarschijnlijk, dat Tito heeft gezegd: ik ben verheugd, maar niet voldaan. Rakosi is het zoveelste offer, dat uit de andere communistische landen op Tito's altaar wordt gebracht. Molo- tow is verdwenen uit het Russische ministerie van buitenlandse zaken; de Poolse premier Bierut is doodgegaan voordat hem een afzetting kon over komen; Tsjervenkow heeft het niet meer voor het zeggen in Bulgarije en nu heeft dan ook Rakosi het veld moeten ruimen in Hongarije. Maar het zal Tito niet bevallen, dat erkende Stalinisten Gheorghiu-Dej en Hoxha nog aan de macht zijn respectievelijk in Roemenië en in Albanië. En of hy nu in zijn nopjes is met de vervanging van Rakosi door een andere Stalinist Erno Gero, wordt terecht betwijfeld. De.toekomst zal leren, of Mikojan erin geslaagd is, Tito te verzoe nen met de benoeming van Gero, in de toekomst zal ook blijken,' of hij nieuwe offers (in Roemenië en in Al banië) heeft aangekondigd, en wat nu Titos tegenprestatie voor al deze vriendelijkheden zal zijn. Of zou de communistische handelaar in dit ge val het vuur uit zyn sloffen lopen zon der in een of andere vorm betaling te verwachten Voorlopig blijft het ant woord op deze vragen nog in neveicn Verborgen en terwijl Mikojan zijn my sterieuze reis met onbekende be stemming heeft vervolgd, is Tito met zijn charmante echtgenote scheep ge gaan op het marine-opleidingsvaar- tuig Galeb. Op het eiland Korfoe zijn zij nu de gasten van koning Paul en koningin Frederika van Griekenland. Voor de besprekingen is onder meer de Griekse generaal Milos Shumonia uitgenodigd, die een belangrijke rol vervulde bij de voorbereiding van het verdrag tussen Joego-Slavië, Turkije en Griekenland in 1954. Dat Balkan- Eact, waarin Joego-Slavië zich ver- ond met twee niet-communistische landen, was een doorn in Russische ogen. Nieuwsgierig ziet men uit naar de resultaten van dit bezoek van Tito aan Korfoe. Zal er nieuw leven komen in de Balkanbrouwerij? En zullen de drie landen erin slagen, de banden nauwer aan te halen ondanks de te genstelling tussen Turkije en Grieken land over de kwestie-Cyprus Of zal Tito op een of andere manier probe ren, zich van deze banden te ontdoen Het zijn allemaal vraagtekensin raadselen wandelt de mens over de Balkan. Interessant zou het zijn, te weten in hoeverre Mikojan de ant woorden weet. ANASTAS MIKOJAN ...mysterieuze reis... MMUIHM J Ploegleider no. één I Behalve Wout Wagtman- 1 heeft ook de Nederlandse ploeg- leider Kees Pellenaars vele ge- luk wensen in ontvangst moe- ten nemen aan de finish in Tu- s rijn. In een concours uitge- schreven door de radio-omroep van de tour, werd Pellenaars namelijk uit twaalf kandidaten gekozen tot „ploegleider num- mero één van de Tour 1956" |f Hij had deze titel te danken M m aan zijn enthousiasme, zrjn rak- tische kwaliteiten en zijn strijd- s H lust. n

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3