JIMMY. EN RINUS DE ROBOT ZEEHELDEN-KOOPACTIE WERD EEN OVERWELDIGEND SUCCES WALCHEREN Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN DINSD/ G 24 JUL,! 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RUMOER ROND VAN HOEPEN Neptunus reikt woensdag in Vlissingen zelf de prijzen uit. De zeohelden-koopaktie van de Vlissingse middenstand ter gelegenheid van de Tweede Vlissingse Zomershow is een overweldigend succes gewor den. Morgen (woensdag)avond zal zUne majesteit Neptunus, koning aller zeeën, in hoogsteigen persoon op de Grote Markt de prijswinnaars bekend maken en hun de prijzen overhandigen. Deze „plechtigheid" wordt feeste lijk en muzikaal omlijst door de showband „The Melodians" uit Roosendaal, die wat muziek zal brengen tussen de bedrijven door en na afloop de mu ziek verzorgt voor het openluchtbal. Ook overhandigt Neptunus woensdag avond de wisselbeker aan het winnende team van de zevenhandbalwedstry- den. Er is rond die Vlissingse zeehelden nogal het een en ander te doen ge weest ook buiten de winkels of lie ver: in hoofdzaak bulten de winkels. De organisatoren hebben dat niet alle maal voorzien en trouwens: ze heb ben het niet kunnen voorzien. Ieder een heeft kennis kunnen nemen van de ruilbeurs, die op woensdag- en za terdagmiddagen op de Kleine Markt werd gehouden en waar de zeehelden werden gevraagd en aangeboden, ge lijk zulks met waardevolle effecten Sèschiedt op de „echte" beurs. „Ik eb een De Ruyter. Wie ruilt deze voor een Van Hoopen"? Vult U de andere namen maar in. Deze en der gelijke „offertes" vierden op de Kleine Markt hoogtij. Over Van Hoepen gesproken; voor al over deze mensenredder is veel te doen geweest. De familieleden van deze heer Van Hoepen, die nog in Vlissingen wonen, kunnen daarover meepraten. Want niemand wist in het begin de juiste data van geboorte en overlijden van Van Hoepen. En dan ging men bjj de familie te rade. De bel stond „wit-gloeiend" en de Van Hoepons waren de wanhoop nabij. „Hierbij zenden wij U dc acht zee helden en de stationschef", schreef de firma, die de afbeeldingen van de zee helden had gedrukt. Die „stations chef" was dan Van Hoepen gezien de merkwaardige vorm van zijn hoofddeksel UIT DE HAND GELOPEN. „De actie is ons eigenlijk een beet je uit de hand gelopen", verklaarde een van de organisatoren. Dat „uit de hand lopen" is niet zo erg', want er kunnen geen onaangename dingen ge beuren. Maar de organisator doelde voornamelijk op öe kongsi's, die hier en daar gevormd zijn. Zo is hot o.m. duidelijk geworden, dat vrijwel alle employé's op het kantoor van een groot zeer groot Vlisslngs be drijf alle series „in één pot" hebban gedeponeerd. Het vermoeden bestaat zelfs en is gerechtvaardigd, dat een hele Vlissingse buurt „botje bij botje" heeft gedaan om de hoofdprijs voor het hoogste aantal ingeleverde series in de wacht te slepen Deze beide gevallen bewijzen, dat de belangstelling voor de actie van de Vlissingse middenstanders toch wel groot geweest is. De or ganisatoren hebben het vormen van dergelijke kongsi's niet kun nen voorzien. En zo dit dan al wèl het geval geweest was, wat had men er dan tegen kunnen doen. Dit is wat de organisator bedoelde, toen hij het had over „uit de hand lopen". Voorts is gebleken, dat velen van de levensbeschrijvingen, die bij de se ries moeten worden ingeleverd, een min of meer diepgaande studie heb ben gemaakt. Daarover weet in het bijzonder de beheerder van het Vlis singse stadsarchief mee te praten. Er werden ook gegevens van elders verzameld en misschien kan 't stads archief daarvan profiteren, want hot betrokken actie-comitió heeft de ar chivaris toegezegd, dat hij de beschik king zal krijgen over alle binnenge komen gegevens. Van de 500 in omloop gobraohte blau we zegels, die dus kans geven op een prjjs, zijn er rond 100 niet ingezonden, zodat er 400 voor de prijsvaststelling overgebleven zijn. Van de andere ze gels Is ongeveer de helft spoorloos. Er zal In totaal f 4500.aan prijzen uitgekeerd worden. Er is in Vlissingen de laatste tijd „geraffineerd gekocht". Er waren namelijk klanten, die hun aankopen zo inkleedden, dat zij daarvoor zoveel mogelijk zakjes ontvingen. Iemand, die bijvoorbeeld gebruikelijk bepaal de artikelen van 85 cent per stuk kocht, nam er nu 6 tegelijk, omdat hij voor die f 5.10 vijf zakjes ontving! en voor zes maal 85 cent geen enkele. In het kader van de Zoraershow-ac- tle zal voorts van 16 tot. en met 23 augustus a,s. een etalagewedstrijd worden gehouden, waarbij het er dan ditmaal niet om gaat, wie de mooist ingerichte etalage heeft. De deelne mende winkeliers zullen hun etalage zó inrichten, dat de kyker er een spreekwoord of gezegde In kan ont dekken. Er zullen lUsten worden ge maakt met de namen van de deelne mende winkeliers en met de te vinden spreekwoorden en gezegden. Uiter aard blijft het dan aan de kijkers om uit te maken wélk spreekwoord by wélke etalage behoort. Duizenden kinderen gaan met vakantie Denkt om het steeds afnemende natuurschoon Een deel van de Nederlandso jeugd Is reeds met vakantie en een ander deel zal binnen enkele dagen volgen. Dit betekent, dat enkele honderddui zenden jongens en meisjes de natuur intrekken en dat evenzovelen hun vakantie genieten in de stad of op het dorp. Dit betekent, ook een gevaar voor het natuurschoon, dat Neder land nog heeft, en dat toch al steeds schaarser wordt door de eisen van land- en stedebouw. Om dit gevaar tot een minimum te beperken, heeft de stichting „Werkcomité Natuurbe houd en Recreatie." gemeend de jeugd uit de vierde en vijfde klassen der la gere scholen te moeten voorlichten over de wijze, waarop zij zich in de natuur dient te gedragen door volop van haar vrijheid te genieten, maar toch niets te vernielen. Zij doet dat door middel van een klein boekje, dat de naam „Fiede- wiet" draagt en dat maandagmorgen door de onderwijzers op de Vlissing se scholen werd uitgereikt aan de daarvoor in aanmerking komende leerlingen. Officieel en symbolisch geschiedde deze uitreiking in de Frans Naeroboutschool op de Grote Markt door de wethouder van onder wijs, de heer W. Poppe. De heer Poppe vertelde de jongens en meisjes het een en ander over de Schoonheid van Walcheren en Schou- wen-Duiveland vóór de inundatie van deze eilanden en ook, dat de land bouw en de stedebouw steeds meer van het natuurschoon in Nederland opeisen. Hij zei ook tot de kinderen, dat zij zien gerust in de natuur mochten vermaken en dat dit kan zonder vernielingen aan te brengen. Met een hartelijk applaus beloofden de aanwezige kinderen aan het ver zoek van het werkcomité Natuurbe houd en Recreatie te zullen voldoen. Middelburg Chr. Burgerschool Aan de Chr. Burgerschool (u.l.o.) te Middelburg (Singelstraat 20) werden van het le leerjaar bevorderd 63, niet bevorderd 16 leerlingen, van het 2e leerjaar bevorderd 56, niet bevorderd 11 leerlingen en van het 3e leerljaar bevorderd 39, niet bevorderd 2 leer lingen. Van het 4e leerjaar (23 leer lingen) behaalden 20 leerlingen het mulodiploma (19 A, 1 B; geëxami neerd voor B en geslaagd voor A 3 leerlingen). Van de 11 leerlingen, die tevens examen deden voor de eisen van het middenstandsdiploma alge mene handelskennis, slaagden 10 leer- lingen. Tevens slaagden uit dit leer jaar 11 van de 13 leerlingen voor het diploma machinoschrijven (120 aan slagen per minuut), opgeleid onder leiding van het Instituut v. Voortge zet Handelsonderwijs. Ingeschreven voor de nieuwe cur sus 95 leerlingen. Deze cursus begint met 3 eerste klassen, 2 tweede-, 2 der de- en 2 vierde klassen. Op 1 septem- ber treden de heren J. Maas en A. Rietdijk in functie als vaste 8e en 9e leerkracht. Het volgend voorjaar wordt het nieuwe gebouw Olmenlaan 8 betrokken, met 8 leslokalen en 2 vaklokalen berekend op een capaciteit van rond 250 leerlingen, Het werke lijke aantal leerlingen zal dan onge veer 260 bedragen. Examen. Voor het examen verkeersonder- richt slaagden aan de Rijkskweek school te Middelburg de heren J. Boon, C, J. Kooman, P. Minet, E. J. Polak en C. J. van Wijk, allen uit Middelburg. Houtcoaster uit Rusland Maandagmorgen arriveerde aan de Loskade te Middelburg de coaster „Rubicon", domicilie Groningen, ge heel geladen met gezaagd hout uit Rusland, bestemd voor de Houthan del Alberts, alhier. Met de lossing werd onmiddellijk begonnen. Aagtedljk 20 35 mijl zuidwest van Caprl. Aardijk 23 te Soerabaja. Abbekerk 21 te Rotterdam. Adonis 21 te Port of Spain. Aldaöl 21 van Rotterdam naar Bremen. Ainati 22 te Rio de Janeiro. Alphacca 21 van New York naar Curacao. Alamak 21 van Dubai naar Muscat. Almdtjk 23 te Havana. Amerskerk 22 van Genua naar Port Said. Anner.kerk 21 v. Las Palmes naar Kaap stad. Artemis 21 van. Port Cabello n. Houston. Arendskerk 21 van Le Havre «aar Mar-, seille. Attis 21 ie Rotterdam. AxoldUk -20 520 mijl noordoost Paramaribo Ball 22 van Semarang naar Soerabaja. Banka 23 te Genua. Blitar 22 te Tj. Priok, Beninkust yi van Freetown n. Le Havre. Bontekoe 2(. te Donggala. Boissevain 24 te Port Elizabeth verwacht. Cottiea 23 te Trinidad. Crania 23 te Bombay. Delfshaven 2C van Narvik n. Rotterdam. Delft 20 Doo mijl zuidwest Lands End. Dongedljk 21 pass. Sclllys n. Antwerpen. Eibergen 2< te Amsterdam. Esso Nederland 21 120 mijl noordoost Masawa Eos 21 van Rotterdam naar Malta. Esso Den Haag 23 te Antwerpen. Gaasterlano 21 van Santos naar Port Allegro. Grote Beer 21 te Montreal. Gulneekust 21 van Brake naar Hamburg. Houtman 2d te Mombassa. Jangersfonimn 24 te Durban verwacht. Jason 22 vor Rotterdam naar Bremen. Kara 2a van Ballkpapan naar Singapore. Kinderdijk 2i te Rotterdam. Korenia 20 700 mijl west Azoren. Koratia 20 150 mijl noord Ras Fartak. Krebsia 20 130 mijl zuid Hongkong. Kots Agoer.g 21 te Soerabaja, Kryptos 13 van Fao naar Balikpapan, Laagkerk <1 van Genua naar Port Said, Lagnkoeas pass. 22 Ouessnnt. Lawak 21 te Beira, Liberty Bel' pass 21 Ouessnnt naar Rot terdam. Llevsvrouwekerk 21 van Aden naar Suez. Lekkerkerk 22 te Hartapoint. Lissekerk 22 te Assab. Maas 32 te Rotterdam. Maashaven 22 te Rotterdam. Moordrecht pass. 22 Suez naar Mena al Ahmadi. Molenkerk 2r te Rotterdam. Muiderkerk 20 485 mijl noordwest Kaap Leeuwin. Murena 20 50 mijl noordwest Djakarta. Nleuw-Amsterdam 20 van New York naar Southampton. Noordam pass. 22 Sclllys naar New York. Ootmarsum pass. 2a Keywest n. Houston. Johan v. Oldenbarnevelt 22 te Port Said. Oranje pass. 22 Perim naar Suez. Oranjefontein 20 420 mijl zuid Kaap Las Pnlmas. Overijssel 22 te Singapore. Orestes 20 570 mijl noordoost Puerto Rico. Polydorus pass. 23 Sabang naar Djibouti. Prins Alexander 22 te Rotterdam. Ridderkerk 22 van Genua naar Port Said. Rijndam 21 te Rotterdam. Rijnkerk 20 van Manilla naar Singapore. Roepat 20 10 mijl zuidoost Abu Ali. Samarinda 21 van Trinidad n. Kaapstad. Schelp wijk 23 van Port Said naar Lands End. SUedrecht pass. 22 Gibraltar naar Ant werpen. Sibajak l aug. te Soerabaja verwacht. Statue of Liberty 20 60 mijl zuidwest Ras Fartak. Sunelta 2a van Abadan naar Karachi. Stad Leiden 23 te Gibraltar. Straat Malakka 23 te Fenang. Straat Soenda 20 te Penang. Stentor 21 van Madeira naar Barbados. Talisse 22 op de rede van TJ. Priok. Triton 22 te Turks eil. Telamon 22 te Philadelphia. Tiba 20 240 mijl zuidwest Madeira. Tjiwangl 20 te Hongkong. Tomini 22 van Rangoon naar Colombo. utrecht 23 te Port Said. Van Cloon pass, 20 Flores. vasum 20 120 mijl noordoost Aden. W. Alton Jones 23 var Suez naar Mena al Ahmadi. Willem Ruys pass. 23 Perim n. Colombo. Wonosobo 22 van Manilla naar Masinloe. Willemstad 22 te Curasao. Zuiderkruis 21 van New York naar South ampton. Benoeming bij ontvanger Tot ambtenaar ten kantore van de gemeente-ontvanger te Middelburg werd door B. en W. benoemd de heer L. Vermaas uit Middelburg. Verkeersdiploma's uitgereikt Uitgaande van de Vereniging voor Veilig Verkeer „Middelburg en Om streken" werden ook in Middelburg de diploma's weer uitgereikt aan de lagere schooljeugd, die met succes aan het verkeorsexamen deelnam. Het betrof hier tien scholen in de ge hele stad, De resultaten van het exa men waren over het algemeen zeer gunstig. Enkele scholen boekten een percentage geslaagden van 100! Tal van leerlingen maakten zowel in het theoretisch als in het praktisch exa men geen enkole fout, zodat hier ge sproken kon worden van goed onder wijs, dat zijn nut kan afwerpen voor dé verkeersveiligheid van de toe komst. Vlissingen Kinderspelen Zaterdag hield de buurtvereniging Paul Krugerstraat en omgeving te Vlissingen kinderspelen voor de kin deren van de leden op de speelplaats van de R.H.B.S, Door de jongens en meisjes is met animo gestreden om de beschikbaar gestelde prijzen. De ze prijzen werden gewonnen door de volgende kinderen Jongens. Koekhappen: 1. P, van Bokstel; 2, J. Roderwijn. Vlaggetje steken: 1. E. Bode, 2. J. Roderwijn. Bloempotlopen: 1. R. Minderhoud, 2. P. dc Groot, Hooiwagenloop: 1. P. do Groot. 2. D. Bos, 3. P. Keim. De trein halen: 1. G. Bos, 2. P. Herman, 3. J. v. Keulen. Ezelprik: 1. H. Voor hans, 2. G. Bos. Ringrijden op dc fiets: 1. G. Koster, 2. A. Grosveld, 3. G. de Ruyter. Indianenduel: 1. K. Kooger, 2. W. Erdelman, 3. R. Jan sen. Meisjes: Koekhappen: 1. J. van Bokstel, 2. J. Louwerse. Ezelprik: 1. M. Heyn8dijk, 2. A. v. d. Sande, 3. R. Moorman. Vlaggetje steken: 1. M Pot, 2. A. v. d. Sande, 3. M. Fran- cissen. Ballenwerpen: 1. N. Heyns- dijk, 2. M. Oelc, 3. T. de Groot. Bal- lenloop: 1. E. Bode, 2. M. Koch, 3. I. Dickshoorn. Flessenwerpen: 1. Ph. Willems, 2. A. v. w. Linde, 3. M. Koch. Kinderwagenloop: 1. C. van Schaik, 2. J. Jongman. Was ophan gen: 1. M. Hemolaar, 2. A. Hage- man. Biggekerke Concert Zaterdagavond a.s. om half acht zal de muziekvereniging „Willen is Kunnen" te Biggekerke een concert geven op het Dorpsplein. Diplomauitreiking aan de Nijverheidsdagschool In Vlissingen werden de diploma's uitgereikt van de 4-jarige dagschool voor de nijverheid. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van dc wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, en werd o.m. bijgewoond door de commissaris van toezicht op het nijverheidsonderwijs, de heer H. G. C. de Reeper, hoofd van de opleidingen der Kon. Maatschappij „De Soholdc", ir. J. P. Rerdenis van Berlckom, di recteur der N.V. „De Vitrite Fabriek" te Middelburg, de leraren der school, de leermeesters van de bedrijfsoplei dingen en vele ouders van geslaagden. Ir. Berdenis van Berlekom wees in zijn toespraak op het belang van ar beid voor de mens, vooral wanneer er sprake is van arbeidsvreugde en goed vakmanschap. Er is in Nederland een groot gebrek aan prima vakmensen, speciaal in de metaal-industrie. Ir. Berdenis van Berlekom was er van overtuigd, dat, naarmate de techniek zich verder ontwikkelt, de behoefte aan geschoolde arbeiders steeds groter wordt en dat de mogelijkheden voor de half- en ongeschoolden in verband met. de voortschrijdende mechanisatie steeds kleiner worden. De heer De Reeper sloot zich bij de ze woorden aan. Hij vestigde er de aandacht van de geslaagden op, dat, nu het diploma eenmaal behaald is, men niet met de studie mag stoppen. Men dient verder te studeren om „bij" te blijven. Hiermee worden tevens de kansen op promotie groter, hetgeen gebleken is uit het feit, dat een aantal personen, die hun opleiding aan de school kregen, in het bedrijf kader functies bekleden. Ook de directeur van de dagschool voor de nijverheid voerde nog het woord. Wethouder Poppe reikte met een toepasselijk woord de getuig schriften uit. De geslaagden zijn: Plaatwerken: A.- C. Burgers, R. de Feyter (met lof), L. Jobse, M. Marinisse, J. J. van Pee- nen en M. Stroo. Koperslagers: L. C. van de Broek, L. de Buc, H. A. Joosse, M. de Rid der, B. v. d. Werf, J. P. Verplanke. Bankwerken: A. Adriaanse (met lof). D. J. M. van Aken (met lof), J. Bertijn, J. de Bree, J. van Eenen- naam, M. Goedegebure, J. de Keyzer, J. M. Maas (met lof), G. Th. Man- naart, J. de Nooyer (met lof), M. J. Pikaar (met lof), I. J. Tange, C. Ven- tcvogel (met lof), P. C. van Belzen, J. F. Breurken (met lof), A. Th. Ca rol (met lof), F. H. Dirven (met lof), P. Peene, C. Stenhuis (met lof), en J. W. de Wolff. Draaiers en frezers: M. Arendse, J. Hollebrandse, J. P. van Iren, J. Roelse, A. J. Buyck, A. Harms, F. H. Bassie, C. F. Roelse en C. F. Schets. Scheepsbouw: G. J. Beeke, D. Suur- mond (met lof), B. van Vliet en P. J. Woltering (met lof). Er werden 12 kandidaten afgewezen. Vrouwenpolder C.J.M.V. Middelburg hield „zomerfeest" Ongeveer 150' kinderen van 6 tot 14 jaar namen zaterdag deel aan het zo merfeest van de afdeling Middelburg der C.J.M.V., dat in samenwerking met de V.V.V, in Vrouwenpolder op het zomerwoningenterrein bij de dui nen werd gehouden. De kinderen waren verdeeld in een 15-tal groepen en iedere groep droeg de naam van een dier. Zo zagen wij de waterhoentjes steltlopen en in een andere hoek van het terrein waren de „tijgers" aan het ringsteken op de step. Consumpties, die gratis ter beschik king werden gesteld, hielpen de dor stige kelen van de kinderen lessen. Het C.J M.V. tamboers- en pijpers- korps „Juliana" uit Middelburg maak te in het begin van de avond een kor te wandeUng door Vróuwenpolder, waarna naar het, terrein werd gemar cheerd. Daar gaf het korps een con. cert en tijdens dit concert werd een grootscheepse speurtocht naar „die ven" gehouden, waar een groot aantal personen aan deelnam. Toen de „mis dadigers" waren opgespoord, begon het volksdansen en mastklimmen door de ouderen van de C.J.M.V. Als slotstuk van dit zomerfeost voerde men het wagenspel „Tijl sticht Utopia" op, hetgeen voortreffelijk werd gedaanDe boerenkapel, die aan dit spel zijn medewerking verleende, „deed" het goed. Met een taptoe door „Juliana" werd dit geslaagde zomerfeest waarvoor vooral van de zijde der badgasten veel belangstelling bestond, besloten. VEILING MIDDELBURG. 21 juli. Fruit: Zwarte bessen (export) 206,20 per 100 kg. Aanvoer 18 ton. Zwarte bessen 2e soort, 185 per 100 kg. Aanvoer 1700 kg. VLASMARKT ROTTERDAM. 23 juli. Waterroot vlas: lage soorten van ,35 tot 1,55; middensoorten tot 1,85; best vlas tot 2,35; Dauwroot vlas: lago soorten van 1,20 tot 1,40; middensoorten tot l.flo; best vlas tot 1,00; Brcekvlas: van 75 tot 1,35, naar gelang van kwaliteit en bewer king; Gezwingelde lokken van 30 tot 87', Markt weinig veranderd, De kleinere produktle werd slechts gedoeltolljk ver kocht, de meeste vraag blijft voor de goede middensoorten. De prijzen waren over het algemeen onveranderd, enkele middensoorten iets hoger. Aanbod van dauwrootvlas kleiner, prijzen vrijwel on veranderd. de beste soorten blijven ge vraagd. Breekvlas weinig aangeboden, prijzen onveranderd. Gezwingelde lokken niet gevraagd, prijzen onveranderd. Met het trekken van de nieuwe oogst is een begin gemaakt, verwacht wordt dat tegen het einde der week de oogst overal zal aanvangon. Handel te vcldo vindt vrij wel niet plaats. „Rampvlucht" voor duiven vanuit Bergen op Zoom Da vereniging van poslduivenhou- ders ,,'t Fort" te Bergen op Zoom hield zondag een wedvlucht ten bate van de afd. Bergen op Zoom van het Ned. Rode Kruis, die in de ware zin des woords een rampvlucht geworden is. Dc deelnemers verloren rond 65 7o van hun duiven en over de oorzaak hiervan tast men vooralsnog in het duister. Men vermoedt, dat de duiven ten gevolge van mist, onweer of een an dere afwijkende weersgesteldheid hun koers kwijl zijn geraakt. Onder de gedupeerden zijn er, die yan de 24 in- gekorfde duiven slechts één exem plaar terugkregen. Het betrof hier een vlucht vanuit Ouvraine (België) over een afstand van ongeveer 130 km. In totaal werden vanuit Bergen op Zoom. Halsteren, Lepelstraat en De Kladde 1524 duiven ïngekorfd, alle van leden aangesloten bij de Bergen op Zoomse Concourscombinatie. Maan dagmiddag waren nog slechts rond 300 duiven geregistreerd. Ook bij een vlucht vanuit Chartroi in Frankrijk werden grote verliezen geleden. Van de 300 oudere duiven, die deze wedvlucht over 555 km mee vlogen, keerden slechts een twintig tal duiven terug. Aan de „Rode Kruis- vlucht" uit Bergen op Zoom namen over het algemeen jonge duiven deel, waarvan de eigenaren nog grote ver wachtingen koesterden. Zeeuwse amateurs zullen film van de veren maken Tijdens de vergadering, die de Zeeuwse Vereniging voor Amateur- filmers (Z.E.V.A.F.) dezer dagen te Vlissingen hield, werden mededelin gen gedaan over een zomerwedstrijd, die onder de leden wordt uitgeschre ven. De bedoeling is, dat de liefheb bers een film maken over het onder werp „Veren in Zeeland". De Ingeko men rolprenten, die maximaal 30 m lang mogen zijn worden door een jury beoordeeld. Ook voor fotodia's staat deze strijd open. De films zullen na dien worden opgezonden naar de Ne derlandse Vereniging van Smalfil- mers ter verdere beoordeling. Tijdens deze vergadering werden de heren ir. H. Broekhoff, Vlissingen, G. A. van Bockel, Souburg en J. Flik ken, in het bestuur gekozen. Eerstge noemde volgt als penningmeester me vrouw C. J. A. van der Veen-Roth op. Besloten werd, dat de vereniging zal toetreden tot de Nederlandse Vereni ging voor Wetenschappelijke Film te Utrecht. Daardoor heeft men toe gang tot de nationale en internationa le wetenschappelijke fllmotheken. Verder werden enkele mededelingen gedaan inzake 't a,s. winterprogram- ma, waarin verschillende fums van bekende filmers en werk van eigen leden zullen worden vertoond. Trio Pali Lakatos voor de radio Het trio Pali Lakatos, dat in het restaurant „Britannia" te Vlissingen speelt, zal a.s. donderdag van vijf uur tot half zeven concerteren voor een radio-opname. Het trio wordt voor die gelegenheid versterkt met een bassist. Het concert wordt maan dag 6 augustus a-s. te 22 uur uitge zonden. VEILING MIDDELBURG. 23 JuU. Aardappels aanvoer 65 ton. Bon ken 10—10.40, grote 9—11.20, drieling 7.50 —3.50, kriel 3—4. Fruit. Aardbeien p. kg 83—1.46, p. doo» 35—44. Rode bessen 41—100. Witte bessen 21—63. Kruisbessen 33—70. Perziken st. 6— 34. Frankcnthalers 257—270. Frambozen kg. 130, doos 27—41. Pruimen st. 8—11, kg. 149. Tomaten 20—56. Netmeloenen 88 —115. Groenten. Bloemkool A 32—49, B il ls. Komkommers A 23—32, B 22, C 20. Andijvie 11—23. Bospeen 10—35. Waspeen 7—19. Bopkroten 4—10. Kroten kg 3—11. Rode kool 11—17. Postelein 12—25. Tuin bonen 11—21 Spinazie 15—18. Rabarber 7—18. Dubbele Princ. 132—174. Snijbonen 102—152. Uien 20—24. Sla 5—20. Doperw ten 37—68. Savoye kool 20—31, Spitskool 24—33. GRAANBEURS ROTTERDAM. 23 juli. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Haver, naar kleur en kwaliteit, 27,50 tot 29,50. Peulvruchten: Groene orwten en schok kers door het aanhoudende slechte weer zeer vast met flinke kooplust. Notering voor beide soorten circa 50; Bruine bo nen, prijshoudend, tot 42,50. VEEMARKT ROTTERDAM. 23 juli. Aanvoer ln totaal 1742, waarvan 914 vette koeien en ossen en '828 varkens. Prijs in cents per kg. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 324—348 280—314 280—280 Varkens (1. g.) 192 190 188 Prijzen: vette koelen: enkele prima'g boven notering; varkens: lager, zwart varkens 168—172. HOOG EN LAAG WATER U.-fN.A.P. U. N.A.P. U.—N.A.P. U—N.A.P 25 juli Vlissingen 3.28 2.16 15.37 2.16 9.41 1-71 22.13 2.10 Terneuzen 3.55 2.30 16.06 2.30 10.10 1.82 22.42 2.21 Hansweert 4.36 2.45 16.42 2.43 10.44 2.01 23.16 2.40 Zierikzee 5.01 1.52 17.09 1.36 10.17 1-42 22.45 1.78 Wemeldinge 5.12 1.79 1727 1.63 10.43 1.64 23.06 2.04 70. Jimmy Brown reea met een matig vaartje ln de richting van Wilgenwolde, „Als ik eerst maar Zwolle bereikt heb", dacht hij „Dan rijd ik daar een grote ga rage binnen en laad Rinus in een snellere wagen over". Jimmy had zijn gas-peda-u zo diep mogelijk Ingetrapt, maar harder don 65 km. oer uur wilde zijn wagentje tooh niet lopen. ..Als die kerels er de lucht van hebben gekregen, dat ik langs deze weg ben gereden", mijmerde hij. „dan zullen zij mij spoedig ingehaald hebben". Hij keek voortdurend in zijn échteruit-kijk-spiegeltje en elke auto die hem met grote snelheid achterop kwam om hem daarna te passeren hield hij scherp in de ga ten. Maar een half uur lang gebeurde er niets bijzon ders. Jimmy kreeg al hoop dat hij Zwolle nog tijdig zou kunnen bereiken, toen hem opnieuw een grote auto ach terop reed. Het was een zwarte Amerikaan die met ra zende snelheid naderde, maar in plaats van te passeren, eensklaps inhield en achter Jimmy bleef rijden.Deze had dat dadelijk in de gaten en begreep, dat hij nu ex tra op zijn qui vive moest zijn. Het was vrij druk op de weg en het letk nem niet waarschijnlijk, dat de heren onmiddellijk tot een aetie zouden overgaan. En dat gebeurde ook niet. De zwarte wagen bleef op ruime af stand achter hem rijden en maakte geen aanstalten hem voorbij te gaan. Minutenlang gebeurde er niets en Jimmy's hoop toch nog Zwolle te kunnen bereiken steeg weer. Maar eensklaps hoorde hij naast zich een geluid dat .hem verontrustte.... En dat geluid maakte Rlnus 1 Het was een korte heldere klik geweest, ge volgd door een licht, maar duidelijk gezoem.... Oesterkwekers bespraken het nieuwe seizoen Het Bedrijfschap voor Vlsserüpro- dukten zond aan de diverse oesterver enigingen een voorstel voor een rege ling voor het seizoen 1956—'57. Hier bij zou o.m. een quotering voor de ex- gort ingesteld worden, terwijl de kwe- ers basiscijfers zouden krijgen, waarop zij, rekening houdend met de walverkoop, tot ten hoogste 30 van de export aan het fonds zouden kun nen leveren. Is dit cijfer bereikt, dan koopt het fonds niets meer, ongeacht of een kweker persoonlijk wel iets ver kocht heeft. Op een gecombineerde bestuursver gadering van „Vebo", „Zeeuwse Oes ter" en „Oesterbelangen" is dit voor stel als onaanvaardbaar afgewezen. Verschillende stemmen gingen op voor vrijhandel. Men krijgt genoeg van regelingen, die toch niet voldoen aan de gesteJde verwachtingen. Daar de besturen de overproductie op 40 sohatten, zou, om een tekort te schep pen, 50 uit de markt genomen moe ten worden. Aangezien dit een ingrij pende maatregel ia, was het gewenst eerst de mening van de leden te horen en hen gelegenheid te geven zich over één en ander uit te spreken of zelf met voorstellen te komen. Hiertoe werd zaterdagmiddag een gecombineerde ledenvergadering van de „Vebo" en „Zeeuwse Oester" ge houden onder voorzitterschap van mr. N. Vlaming. Na een langdurige bespreking bleek de meerderheid der aanwezigen niets te voelen voor een voortzetting der regelingen. Besloten werd dan ook aan het Bedrijfschap te berichten, dat naar de mening dezer verenigingen de oosterhandel geheel vrij moet worden gelaten. Dokter J. J. van den Berg te Goes overleden Maandagmorgen is in het zieken huis Oostwal te Goes op 66-jarige leeftijd overleden de heer J. J. van den Berg, arts te Goes. Dokter Van den Berg, geboortig uit Bruinisse, studeerde aan dc ge meentelijke universiteit van Amster dam en vestigde zich op 13 september 1917 als huisarts in Goes, Tot 1945 heeft hij zijn praktijk uitgeoefend, waarop hy na ongeveer een jaar als schoolarts werkzaam te zijn geweest, als controlerend geneesheer bij Cen traal Beheer in dienst kwam. Bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd heeft hjj deze functie neergelegd. Door zijn vriendelijk en minzaam optreden genoot dokter Van den Berg veler hoogachting en waardering. De Geref. kerk van Goes heeft hü enkele jaren gediend als diaken. De teraardebestelling Is bepaald op donderdag a.s„ des middags twee uur. Middenstandsdiploma In de krant van maandag jl. was onder de geslaagden voor het Mulo examen A genoemd de naam van de heer R. Boogaard, Westkapelle. Ver meld dienl nog te worden dat deze kandidaat tevens het middenstands diploma behaalde. (Nagttktnnen artvertentie) Heden overleed na een kortstondig lijden, onze geliefde zorgzame vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder JANNETJE WISSE, geb. DE NOOIJER, op dc leeftijd van ruim 64 jaar. Uit aller naam. A. WISSE. Arnemuiden, 22 juli 1956. Molenweg 83. Heden overleed, na een geduldig gedragen Hjden mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder MAATJE LENA .MEULENBERG— KABBOORD op de leeftijd van 81 jaar. Namens de familie, P. H. MEULENBERG. Kortgene, 23 juli 1956.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3