DUIZENDEN TOEHOORDERS BIJ TAPTOE TE TERNEUZEN WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN M.G.D. IN MIDDELBURG HEEFT WEER WAARDIGE HUISVESTING EN RINUS DE ROBOT KLA.M dit de ETHER MAANDAG 23 JUL,! ifcüo PROV IH (JIALki 24 Bki U W to UU U tt A. t\IT GROTE BELANGSTELLING Muziekfestival slaagde voortreffelijk. Duizenden waren zaterdagavond op het. Terneuzense marktplein aan wezig, toen daar door het fanfare korps der genie te 's-Hertogenbosch, onder leiding van kapelmeester ad judant o.o. Von Berg, het slotconcert, gevolgd door showexercitie en tap- tqe, van het door de „Harmonie Ter- neuzen" georganiseerde muziekfesti val, gegeven werd. Op dit sluitstuk, dat muzikaal van uitstekende kwali teit was en dat ook op spectaculair gebied veel bood, kunnen zowel het uitvoerende korps als de organisato ren van het in alle opzichten geslaag de festival, met recht trots zijn. Aan de tweede dag van het festival werd behalve door de „Harmonie Terneuzen" en het fanfarekorps der genie, eveneens deelgenomen door „Uit het Volk, voor het Volk", Bres- kens, directeur de heer P, Brakman, „Con Amore", Hoedekenskerke, di recteur de heer De Geus, „De Vol harding", Zaamslag, directeur de heer J. Meijers, „St. Cecilia", Philip pine, directeur de heer Cornelisse en „Prinses Juliana", Baarland, direc teur de heer Van Doeselaar. Na de opstelling van de stoet op de Markt, werd een muzikale wande ling door de overbevolkte straten van de binnenstad gemaakt, waarna op de Markt werd geconcerteerd door de gezelschappen uit Breskens, Hoe dekenskerke en Zaamslag en in de Nieiiwstraat door de korpsen uit Ter- neuzen, Philippine en Baarland. Voor deze concerten, die over het algemeen op zeer behoorlijk peil stonden, bestond grote belangstel ling. Tüdens de muzikale rondgang werden de besturen der vereni gingen in de raadszaal door het Terneuzense gemeentebestuur ontvangen. Burgemeester mr. P. H. \V. F. Teilegen sprak daarbij een welkomstwoord, waarin hy er onder meer op wees, dat het festi val, dat zeer velen op de been had gebracht, blijkbaar ook een grote aantrekkingskracht had voor de zuiderburen. De heer Teilegen noemde dit festi val, waaraan ook door verenigingen van boven de Westerschelde werd deelgenomen, een uiting van de ver bondenheid der Zeeuwen naar buiten. Ofschoon de Westerschelde schijn baar wel eens een diepe scheiding vormt, zijn gelegenheden als deze er, om aan te tonen, dat men elkander taoh steeds weer weet te vinden en mr- Teilegen verbond daaraan de wens, dat dit ook in de toekomst zal voortduren. Namens de „Harmonie Terneuzen" verwelkomde de heer C. L. de Smidt de gasten, waarna hij dank bracht aan het gemeentebestuur voor de ont vangst en ook aan het thans aanwe zige Philippine, dat de eerste dag verstek moest laten gaap. Nadat de heer van Fraayenho- ven, bestuurslid van „De Volhar ding", Zaamslag, dank had gebracht aan het Terneuzense gemeentebe stuur en de „Harmonie Terneuzen", werd een verversing aangeboden en werden de herinneringsmedailles uit gereikt. Brandweerwedslrijden te Terneuzen. Onder auspiciën van de Brand weerinspectie in het district Breda werden zaterdagmiddag te Terneu zen brandweerwedstrijden gehou den, waaraan werd deelgenomen door een achttal ploegen van de B.B.-vrïjwillige- en bedrijfsbrandwe- ren te Terneuzen, Sluiskil en Drie wegen. De jury voor deze wedstrijden, die ten dele werden bijgewoond door burgemeester mr. P. H. W. F. Telle- gen en de beide wethouders, de he ren M. de Vos en J. den Hamer, be stond 'uit de heren H. Pilaar, brand weercommandant te Goes, voorzit ter, E. Visscher, hoofdinstructeur- adviseur van het brandweerwezen te Middelburg, De Hartog, brand weercommandant te Heinkenszand en Th. J. Schuitemaker, ondercom mandant te Middelburg. Hoofdin specteur van Sehendel van het dis trict Breda was eveneens btf de wed strijden aanwezig. De prestaties der deelnemende ploegen, die in verband met een fic tieve brand in een autoplaatwerke rij in de 2e Kortestraat een tweetal opdrachten moesten vervullen, wa ren over het algemeen fceer bevredi gend en de wedstrijden, waarvan de organisatie berustte bij dé heren J. Smit, plaatsvervangend hoofd B.B. en A .de Vin, hoofdinstructeur B.B. brandweer, hadden een vlot verloop. Na afloop der wedstrijden werd in de, dank zij de goede zorgen van de heer J. H. Will in een aantrekke lijke eetzaal herschapen brandweer garage, een koffiemaaltijd gehou den, die verzorgd werd door de Dienst sociale verzorging B.B., on der leiding van de heer J. Stenvert. Bij deze gelegenheid werd het woord gevoerd door burgemeester Teilegen, die de deelnemers verwel komde, en de heer Matthijssen, die een overzicht gaf van de wedstrij den en dank bracht aan allen, die medewerkten tot het welslagen daarvan. De heer K Reinders, hoofd der B.B. te Terneuzen, sprak het slotwoord. De uitslag der wedstrijden was als volgt: eerste prijs met wisselbe ker Vrijwillige brandweer Terneu zen, commandant de heer R. Hame link. Deze commandant, de jongste der deelnemenden, verwierf eveneens de bevelvoerdersprijs. 2. B.B. ploeg Terneuzen, commmandant de heer J. Rottier. 3. B.B, ploeg Terneuzen, commandant de heer H. de Bokx. 4. B.B. ploeg Driewegen, commandant de heer J. de Kraker. Alle comman danten der deelnemende ploegen mochten verder een herinnerings medaille in ontvangst nemen. De heer I. de Hulster, voorzitter van „Uit het Volk, voor het Volk" te Breskens, wees er vervolgens op, dat een goede buur beter ls dan een verre vriend- Door de dichting van de Braakman zjjn Terneuzen en Bres kens thans buren geworden en waar Terneuzen thans getoond heeft een geede buur te willen zijn, zal ook Breskens alles doen om de vriend schap te verstevigen. Na afloop van het slotconcert werd in hptei „Des Pays Bas" de kapel meestér van het fanfarekorps der genie, adjudant o.o. Von Berg, voor gesteld aan de burgemeester van Terneuzen, waarbij laatstgenoemde de kapelmeester complimenteerde voor het onder diens leiding gegeven voortreffelijk concert. Wederom autobotsing op kruispunt „Potjes". Zondagavond rond 7 uur heeft zich op het kruispunt „Potjes" on der Cadzand wederom een autobot sing voorgedaan, waarbij een dame een hersenschudding opliep en enke le anderen licht gewond werden. Een uit de richting Cadzand ko mende personenauto, bestuurd door de heer J. J. v. d. V. uit Sint-Jan steen, verleende geen voorrang aan een uit de richting Sluis naderende auto, bestuurd door de heer S. uit Utrecht. Er ontstond een botsing, waarbij de beide auto's licht bescha digd werden. De echtgenote van de heer Van de V. liep een lichte her senschudding op en moest per am bulance naar het ziekenhuis te Oost burg worden overgebracht, Enkele andere inzittenden van de auto van Van de V, werden licht gewond. De medereizenden van de heer S. uit Utrecht bekwamen geen letsel. Vllssingen Middelburg Industriehuishoudschool te Middelburg. BEVORDERDEN. De uitslag der bevorderingen -luidt: Van de le naar de 2e klas primaire op leiding: J. Bastiaanse, J. Boogaard, M. W. Bopne, A, P, Contant, J. J. Dinge- manse, H. M. Geertse, M. J. C. Harinck, W. Hoek. W J. Hoogstraten, C. A. Jobse, B. I. Kroon, T. Labruijère, A. C. G. de Leeuw, C, Louwerse, J. A. Marijs, J. P. G. Marijs, M. Neve, JVL J. de Pries ter, W. A. A. Schrier, J. Spruijt, P. W. Tevel, L H. Verschiere, J. J. de Voogd, M. A. de Witte, C. G. v. d. Berg, F. v. U. Broelce, P. Dekker, D. C van Hoes- burg, j, M. P. Geldof, J. Mi de Groot, B. Jobse, M. P. Joosse, S. M. Kreukniet, M. Kwekkeboom, P. M. Mersie, M. J. Mervel, J. J. P L. Minderhoud, M. Min naar, M. A, Pjeterse, M. P. Poortvliet, L. j. Russchen. M. J. Sinke, H G. Snel, R. M. Steutel, M E. C. cje Vos. 'J. C. de Vrieze; H. P. Wigard, E. C. Alfons, A. M. Bakker, M. W. de Buck, C. P. David- se, C. Dellebeke, L. P. Dezutter, D. A, Gabpiëise, C. de Oraauw, L, J. van Hemert, L. Hoebeke, M. Joosse, Li Ka mermans, J. Knuijt, N. M. Maas, J. M, Meeyse, N, Minde?houd, J. F. Qnderdijk, S. Paunussa, M, P. Reijnierse, J. M. van Sorgen, E. K. de Vin, C. E. Wesdórp en M. de Witte. Van de le naar 2e klas huisnaaisters: F. Boone, M. J. Fljpse. P, W. Groenen- berg. C. C. Hitijahubessy. A. C. Hui bregtse, J. M. Lems, M. H. Ludikhuize, P. Lijnse, E. Minderhoud, C. de Nooijer, G, c. vay Olfeybeek, M. Provoost, S. F. Snijders, W, Vermeulen, M, M. van Sor gen en T. de Vin. Van de le naar de 2e klas assistente in de huishouding; J. C. Boone, G. H. Ro mer en B. C. C. Ypma. DIPLOMERINGEN. De volgende diploma's werden uitge reikt: Primaire opleiding: p, J. Acda, S. C. J. de Blieck, J. Cornelisse, A. N. M. van palen, M. C. Gillisse, M. G. de Groene, P. den Hollander, J. M. de Jong, W. C. Kaat, C. Kasse, M, Kentln, E, J. Krijger, E. C. Leonhart, A. P. Looise, J. F. Ludik huize, C, J, de Pagter, M. de Priester, P, Sturm, A. de Wijze, J. M. Cornelisse, C. S. A. Grootveld, C. Hamelink, J. T. Hokke, J. A. Lawalata, J. J. v. Leerdam, E. A. de Leeuw, A. M. Louwerse, M. Meerman, J. w, Pouwer, P. M. Stevense, L. Vermeulen, J. J. van Wel, J. WiUemse, T. J, Wandergem, C. Baas, C, M. Besuijen, J. Besuijen, E. Boone, A. A. Boshom, J. H. Ja- cobse, J. Jeras, S. Karelse, F. Knolle, S. Knuijt, C. A. Koole, M. C. Kwekke boom, J. C, Labruijère, G. Leenhouts, J. MarteIJn A. M. Matthijsse, J. Minder houd, W. E. Pouwer, J. de Rijke, T. Vo gel. J, J. de Voogd, c. j, m, Buüs, m. J. Duigeman.se, J. A, Geertse, C. M. Gideon- se, P. M. van der Hage, J. Huibregtse, c. Tj Janse, J. M, Klqmpe, J. M. Koole, J. W. Leijnse, N. Lous, N. J. Louwerse, J. Melis, J. Minderhoud, A. P. j. van Sigehm, K .W. Snijders, J. M. de Voogt, C. Mt Vos, M, Vreeke en A. Westerbeke. 9 leerlingen ontvingen geen diploma. Hulsnaaister: S. N. P. Boogaard, M. E. Corthals, N. J. Gideonse, C. Metres, E. C. Oele (verklaring), J. Pouwer, J. Slab ber, P. de Vos en J. P, M. zandburg. Assistente in de huishouding: C. J. Ak kerdaas, E. J. Corthals, C. S. Dekker, N. D. Flipse, J. A. de Graaf, P. Hendrik- se, J. Kommers, C. Lauws, J. Oosthoek, J. Ovaa, T. C. Schroevers, S. Volkers en C. Wagenaar. Kinderverzorgster: N. J. v. d. Bosse, J. Jobse, E. van Keulen, J. M. J. Luteijn, G. v. d. Marei, Y. M. Meeuse, C. P. oiy- slager, M. W. de Pree, J. de Reiger, N. van Rooijen, P. A. Sohoonaard en L. w. Verhage. Tevens zijn geslaagd voor het theore tisch gedeelte van het examen voor kin- derverzorgstcr in koloniehuizen, uitgaan de van de centrale raad voor kinderuit zending: N. J. v. d. Bosse en J. de Reiger. Nieuwe buurt heet „Stromenwijk". B. en W. van Middelburg hebben besloten aan de straten, aan te leggen tussen de Baarsjessprink, de Lage- weg en de Nieuwe Vlissingseweg, de namen te geven van Zeeuwse stro men. Deze buurt, waar binnenkort zal worden begonnen met de bouw van 336 woningen, zal worden aangeduid met de naam „Stromenwijk". Uitslag verkaping. Ten overstaan van notaris mr. P. Loeff te Middelburg werd geveild: het huis met schuurtje en erf aan het Domburgs Schuitvlot 27-29. Ko per werd de heer P. de Plaa te Mid delburg voor f 5500 en een pakhuis met erf aan de Lange Geere, hoek Papestraat. Koper werd de heer A. de Kam te Middelburg voor- f1050. Uitslag verkoping. Ten overstaan- van notaris mr. P. Loeff te Middelburg werd in West- kapelle geveild het buis met schuur en bouwland aan de Molenweg te Westkapelle, groot 18.07 a. Koper werd de heer Adr. Huibregtse uit Westkapelle voor f 11.111. De zingende Jacobstoren Ook dit jaar is doqr het gemeente- bestuur van Vlissingen een aantal be faamde beiaardiers uitgenodigd om een bespeling te geven op het carillon van de Jacobstoren. Het eerste van de reeks van 6 concerten wordt a.s. woensdagavond van Sr—9 uur gege ven door de beroemde klokkenist van Rotterdam, Ferd. Timmermans. Voorts werden o.m. uitgenodigd Chris Bos, dom-bciaardier in Utrecht en Arie Peters uit Nijmegen. Er wordt wel eens gedacht dat car rillonconcerten weinig publiek trek ken. Men vergeet daii echter dat de lüisteraars niét, zoals bij een zaalcon cert op één plaats zijn geconcen treerd, maar zich door de gehele stad verspreid bevinden. Pogingen om het publiek op een z.g. luisterplaats bij een te brengen worden in Vlissipgen ondernomen, doch "mep zal niet kun nen voorkomen, dat velen het prefe reren om al wandelende, of voor een geopend raam van het klokkenspel te genieten. Wie evenwel een uur lang, ongehin derd door het lawaai van het verkeer en aandaohtig naar deze zomeravond- beiaardcqnperten in Vlissingen wil luisteren, vindt op de zogenaamde „Erve van Bok", te bereiken door een poortje in de Walstraat, een zeer ge schikte plaats. Afscheid bij Plantenziekte- kundige dienst Zaterdagmiddag heeft het personeel yan de Plantenziektekundige dienst van de Zeeuwse eilanden tijdens een intieme bijeenkomst in „De Land' bouw" te Goes afscheid genomen van de heer M, van Gorsel uit Scherpenie- se, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd deze dienst gaat verlaten. Namens de di rectie dankte de heer S. K. Phaff uit Goes, technisch-hoofdambtenaar, de scheidende voor het vele werk, dat hij voor de P. D. heeft verricht. De kring-ambtenaar van de Zeeuw se eilanden, de heer j. Hertgers uit Goes, sprak eveneens woorden van dank en wees voorts op de plichts getrouwheid van de heer Van Gorspl. Hij bood namens het personeel de scheidende ep zijn echtgenote enkele cadeaus aan. Voorts spraken de heer S. Balkenen de uit Wolfaartsdijk als collega, de plaatsvervangend kringambtenaar, de heer N, O. de Regt uit 's-Arendskerke, collega J. Keur uit Scherpenïsse en de administrateur, de heer j. de Kok uit Goes. Ter afwisseling werden enkele tech nische geluïds- en kleurenfilms ver toond, en een wedstrijd in hersengym nastiek gehouden. Besloten werd met een gezamenlijke koffiemaaltijd, De heer M. van Gorsel begon zijn loopbaan bij de Plantenziektekundige dienst in 1946 als aardappel-inspec- tie-controleur. Grijpskerke Uitstapje naar Amsterdam. De hervormde jeugdvereniging te Grijpskerke maakte onder leiding van ds. I. J. Wisse een uitstapje naar Amsterdam. Daar werd o.m. liet na tionaal monument op de Dam bezich tigd en men maakte een rondvaart door de havens. Op de.terugreis werd langs het koninklijk paleis in Soest-: dijk gereden. Gapinge Reisvereniging op stap. De reisvereniging van Gapinge maakt8 tjezer dagen haar jaarlijks uitstapje, Het doel was ditmaal Brussel, waar men o.a. de historische gebouwen bezichtigde. Onderweg be wonderde men nog de zandtapijten ep schilderijen van de heer Peter van Haasbeeck. De reis, die door uit stekend zomerweer werd begunstigd, was uiterst gezellig en de trip mag dan ook als geslaagd worden be schouwd. Biervliet Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging te Biervliet „De Hoop" nam deel aan een wedvlucht, vanuit Moescroen. De uitslag was als volgt: Oude duiven; J. van Ee 1 en 4; M. Deveneijns 2 en 3; J. Dingemanse 5; H. de Ruijs- scher 6; J. de Meijer 7; J. Lecluijze 8; J. Boeije 9; Ch. van Vooren 10. Jonge duiven: J. Lijbaart 1, 8 en 9; H. de Ruijsscher 2; R. Blomme 3 en 6; P. van der Linde 4; Gebr. du Puij 5 J. Lecluijze 7; J. Boeije 10. Dezelfde vereniging nam deel aan de wedvlucht vanuit Dourdan. Uit slag: Oude duiven: J. Boeije 'l; G. van Poucke 2 en 4; J. van der Linde 3 en 6; A. du Puij 5 en 10; Gebr. du Puij 7 en 8; Ch. van Vooren 9. Jonge duiven: M. Deveneijns 1 en 4; P. van der Linde 2; A. Boeije 3; H. de Ruijssche 5 en 7; Gebr du Puij 6, 8, 9 en 10. Examen Bij de in Broda gehouden examens slaagde de heer A. Borm te Bier vliet voor de hoofdakte lager onder wijs. Burgerlijke Stand TERNEUZEN, Bevallen: B. A. de Smet-Van Cieem- putte, d.; M. S. Michielsen-Herman, d.; E. Hamelink-Van Dixhoorn,. d.; J. M. A. A. Verhaegen-Dellaert, z.; S. M. Aalbers- Van den Bos, d.; N. S. 't Gilde-Hamelink, z.; J. Eijke-De Feijter.- zN- S. Dekker- De Feijter z.\ J. H. Elve-Van Aalst, d,; S. F. Goossen-Scheele, z.; M. L. J. Schel- strarte-Van Maele, z. Ondertrouwd: C. Ribbens, 23 j. en J. A. Romeijnsen 21 j.; H. ,de Zwarte, 21 j. en A. de Footer, 20 j.j H. Groeneveld, 30 j. en T. B. de Vlugt, 25 j.; T. L. Dobbelaar, 24 1. en K. M. Klaassen, 20 j.; C. C. Bak ker, 24 j. en D. Bakker, 23 j. Getrouwd: J. Engels, 28 j. en P. S. de Smit, 22 j. Overleden: H. G, Kooman, 60 j.: M. van Boven, 65 j„ e. v. P. J. H. van Wij'ck; T. J. Bakker, 80 j., geh. gew. met A. B. de Vries. Axel Uitbreiding boekenbezit. Het boekenbezit van de chr, bibliotheek te Axel is uitgebreid met de volgende werken: E. W. Grosheide en G. P. van Itterzon; Christelijke encyclopedie: J. Brummelkamp; Ethiopië. Verzameling technische onderwerpen 1955; M. C. Ver- burg: Het Deltaplan: Nel Verschoor—Van der Vlis: loek Bergsma; Jo Kalmijn- Spierenburg: Fransje vindt haar weg: P. Bakker: Ciske; Jo van Dorp—Ypma; Ge liefde zoon: Sally Salminen: Prins EKlam. Jeugdboeken: P. Prins: De wonderlijke reis van Sjourd Douwema; Nanaa: Wat Pauke bereikte. Marktberichten VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 20 juli. Andijvie 7—17, bloemkool 1 A 33—58. idem 2 A 23—34, idem B 21—42, sla 3—12.30, komkommers 1 A 21—28, idem 1 B 17—21, idem 1 C 15—17, perziken 1 A 17— 36, idem 1 B 12—22, idem 1 C 10—14, Gol den Japan 1.18—1.45, Jun Blood 1.01—1.24, Ontaria 1.13—1.71, Jucunaa, m. d. 2 A 1.50—1.70, Roem v. Charl 2 A 1.30, Climax 1 A 2.50—2.60, Idem 2 A 1—2.10, Madam I a 2,20, idem 2 A 1.80—1.80, Grandia 2 A 1.30 —1.40, Jucunda, z. d., 154.10155.60, kruis bessen 51—87, aardappelen, gr., 9—14.30, idem, p., 9—12.50, idem, kr. en kl. p., 1.50 —9.30, spitskool 19—24, doperwten 35—70, tuinbonen 10—17, dubb. prins, l 1.861.64, idem 2 1.15—1.64, snijbonen 1 1.47—1.70, id. 2 95—1.59, stamsnijbonen 54—1.02, rabarber 13—15, selderij 2.70—8, bospeen 11—27, was- peen 10—23. tomaten 1 A 42—44, idem 1 B 43—48, idem 1 C 40, idem 1 CC 24, rode bessen A 62—1,24, zwarte bessen 2,27—2.37, kersen 63—1,17. AANWINST VOOR HET GARNIZOEN Vele militaire autoriteiten woonden ingebruikneming van nieuw gebouw bij Aan het Molenwater te Middelburg werd vorige week het nieuwe ge bouw van de Militair Geneeskundige Dienst betrokken, zodat deze instel ling thans het Militair Hospitaal heeft verlaten. Daarmee kwam een eind aan een traditie van meer dan anderhalve eeuw. Want reeds sedert om streeks 1800 verbleven de zieke militairen in dit historische gebouw, dat al lang niet meer geschiHt was voor dit doel en thans gerestaureerd zal worden om als hoofdgebouw voor het nieuwe Stedelijke Gymnasium to dienen. Het nieuwe M.G.D.-centrum is zaterdag met enige plechtigheid tijdens een byeenkomst in de Generaal-Majoor Berghuijskuzerno in ge bruik genomen. Middelburg, overste A. Kornet, sprak De garnizoenscommandant van de genodigden onder wie burge meester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg en vele militaire autori teiten in de officierscantine toe.. Hn uitte zijn blijdschap, dat het mo gelijk geweest is een nieuw en afzon derlek gebouw voor de M.G.D, te stichten, dat een semi-permanent ka rakter draagt- De M.G.D.die het hospitaal moest verlaten, kon name lijk niet in de bestaande gebouwen van de kazerne worden onderge bracht. Ook bleek het niet mogelijk haar een plaats te geven in de ge projecteerde uitbreiding van de ka- Eed e Verkeersdiploma's aan schooljeugd uitgereikt, In het parochiehuis te Eede wer den de diploma's uitgereikt van de verlieersexamens, die onlangs dooi de leerlingen van de Aardénburgse lagere scholen werden afgelegd. Het college van B. en W. en adjudant Meertens van de rijkspolitie waren bij de uitreiking aanwezig. In zijn toespraak tot de verzamel de jeugd wees de heer Meertens niet alleen op een juiste toepassing van de verkeersregels, maar ook op het behoud van het natuurschoon, Nadat de burgemeester van Aardenburg, de heer J, M. A. C. van Dongen, de ad judant en zijn medewerkers dank had gebracht voor het werk, dat zij in het belang van de kinderen de den, reikte hij de diploma's, speldjes en mouwemblemen aan de J.07 ge slaagden uit. De geslaagden zijn: van de open bare lagere school: S. Samusamu, S. Verplanke, W. van HermoB, G. Nies- kens, J, Sapia, R. Ririhena, L. Brak man. J. van Gaelen, A. Likumahua, F, Sinay, J. van Tuil, T. Schram de Jong, H. Hol, J. de Maree, F, Laisi- na, C. Rosseel, G. van aelen, J. Cam- bier, J. Henry, J. Izaak, H. Ririhena, L. Rikunxahu, W. van der Hooft en T. van de Flassche, in totaal 24 kin deren. Van de r.-k. school te Eede: L. Standaert, H. Dezutter^ E. Mille, L. Heijndrikx, L. van Winsberghe, A. oethals, A. Rootsaert, R. de Cock, de Paepe, J. Lampert, M. Verhoe ven. H. Rootsaert. W. Cuelênaere, J. de Groot, F. de Smet, A. Goossens, E. Dhondt, G. Heijndnkx, R. Baute, R. de Croock, F. de Buck, A. van Belleghem, D. de Taeïje, L, Root saert, R. Notbus, G- Goossens, M. Roedts, F. de Croock, G. Verstraote, A. Vermeire, W. de Cock, R. van Queckelberghe, A. Melens, G. Lam- paert, W. de Jaegher, W. Marteijn, E. de Vreeze en A. van Parijs, in totaal 38 leerlingen. Van de r.-k. jongensschool te Aar denburg: W. Braet, E. Dierikx, E. van Ecke, T. Lippens, A. Gecrnaert, J. Ruba, H. van Damme, F. Klooté, A. Debbaut, R. Haegeman, W, Dhondt, E. Dhondt, B. Dezutter, A. Verkeste, E. Cauwels, R. Rïjckaert, J. Hermie, J. Steckelinck, A. van Deursen, W. Blaeke, A. van de Vij ver, J. van de Voorde, Th. Gijs, T. de Clerck, J. Lampo, W. de Rooze en H. Maenhout, in totaal 27 leerlingen. Van de r.-k. meisjesschool te Aar denburg: P. de Rooze, J. de Baerde- maeker, B. Paridaen, L .de Smet, M. Talloen, G. Temmerman, L. Ver- wulst, R. Robesin, M. Cauwels, C. va nden Bunder, C. Cuelenaere, R. Dierikr, G. Lippens, M. Onderdonck, A. Paridaen, R. Temmerman, J. van den Bunder en R. de Wispelaere, in totaal 18 leerlingen. HOOG EN LAAG WATER U.-f-N.A.P, U.+N.A.P. 24 juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 2.54 3.23 4.01 4.28 4.39 2.13 2.27 2.43 1.49 1.76 15.05 15.34 16.10 16.40 16.55 2.13 2.27 2.39 1.36 9.11 9.40 10.14 1.71 1.82 2.01 1.43 1.65 21.40 22.09 22.43 22.17 22.33 2.08 2.19 2.38 1.74 1.99 69. Bulle, de waard van „In de Vergulde Geit" had weinig moeite gehad om van Henkie Hoefnagel het hele verhaal over diens avontuur met de „dader" van de roofoverval los te krijgen. „En waar stond die auto van die vent precies?" vroeg hij. „In wat voor dennenbos?" Henkie Hoefnagel was nog steeds heftig opgewonden. Met brede armgebaren wees hij in de richting van de Achterweg. „Hij stond op 't Bolderpad tussen de den rietjes van boer Bolder. En misschien staat hij er nog wel, want hij heelt in zijn eentje nóóit die ijzeren pop in dat kleine wrakke autootje kunnen laden", riep Hen kie triomfantelijk uit. Deze mededeling wekte blijkbaar de aotiviteit van Bulle op. Hij sprong op, greep Henkie onverhoeds bij de arm en bracht hem naar de buiten deur. „Ga onmiddellijk de veldwachter waarschuwen, Henkie", riep hij „Hij schijnt niet te komen. Zoek hem waar je hem zoeken kunt. 't Is van 't grootste belang!" Henkie rende blazend van opwinding de deur uit," maar nauwelijks was hij verdwenen of Bulle rukte de kelder deur open en klepperde de trap af.... Geen vijf minuten later sprongen twee mannen in een óp het dorpsplein geparkeerde auto, die met een luid brommende motor koers zette in de richting van de Achterweg! Zij reden regelrecht naar 't Bolderpad, zetten hun auto zo neer dat een auto, die langs 't Bolderpad zou rijden, niet zou kunnen passeren, sprongen er uit en renden met z'n tweeën 't Bolderpad op. Zij keken links en rechts om zich heen, maar van Jimmy en de robot was niets meer te bekennen. zerne. Spr. dankte allen, die aan de tot stand homing van deze nieuwe aanwinst hadden meegewerkt. H|j noemde in dit verband speciaal dokter M. Reijerse. arts te Middelburg, die tot voor kort chef M.G.D. was. Hierna voerde maiuor Hoofd- muil, eerstaanwezend ingenieur van de genie uit Bergen op Zoopi, het woord om het gebouw over te dragen namens zijn dienst, diu de leiding van het werk had, In zijn korte toespraak dankte de majoor o.a. de burgemeester van Middelburg voor diens medewer king In deze en merkte hij op, dat de aannemer, de heer S. A. Versluljs uit Middelburg, het werk tot tevredenheid heeft ver richt. Met deze woorden gaf hn het gebouw over aan de chef-M. G.D., reserve eerste luitenant arts Verheij, die dit „geschenk" onder grote dank aanvaardde. Het gezelschap begaf zich daar na te voet naar het nieuwe gebouw voor een bezichtiging. Tijdens dit bezoek constateerde men, dat inder daad van een aanwinst kan worden gesproken. Het nieuwe M.G.D.-cen trum voldoet aan hoge eisen. Er is o.a. in opgenomen een grote zieken zaal, kleinere zalen voor onderoffi cieren en officieren, isoleer- en be handelkamers, een keuken, ruimten voor artsen en verplegend personeel en een .wachtkamer voor het zieken rapport, Het gebouw is van ej-ote ramen voorzien, zodat lioht en lucht ruim toegang hebben en wordt door middel van een oliestookinrichting verwarmd. Verdere sprekers Vervolgens gingen de genodigden weer terug naar de kazerne, waar in de officierscantine nog verschillende sprekers het woord voerden en ver versingen werden aangeboden. Na mens de territoriaal bevelhebber, ge neraal Bührman van Vreden, sprak kolonel-arts Van Kothe, hoofd van de sectie geneeskundige dienst van de staf. Namens de Inspecteur Geneeskun dige Dienst Koninklijke Landmacht bood kolonel-arts Krijgen gelukwen sen aan. Burgemeester Bolkestein feliciteer de namens het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad. Hü wees op de belangrijkheid van een goed on derkomen voor de zieke militair en was blij, dat de belangen van 't gar nizoen en van de gemeente in deze kwestie kazerne-hospitaal parallel lopen. Spr. noemde de nieuwe huis vesting van de M-G.P- de eerste stap op de weg naar algehele sanering van het militaire gebouwencomplex in Middelburg en hoopte, dat de rest binnen afzienbare tijd zal volgen. Tot slot sprak nog kolonel Boon, commandant van hét geniecomman- dement, waaronder 't garnizoen res sorteert. De bijeenkomst werd ook bijgewoond door kolonel Van Duin, territoriaal bevelhebber Zuid-West. DINSDAG 24 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws, 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de hulsvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa ters t. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Mezzo-sopr. en piano. 11.50 Gram. 12,00 Theaterork. 12.30 Land- en tuinbouwme- ded. 12.35 Zang en piano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.35 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.45 Licht progr. 17.30 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: dr. Arn. Saalborn: Bijbelse fi guren in de literatuur weerspiegeld. Eerste lezing. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Lichte muz. 19.20 Voor de jeugd. 19.35 Dansmuz. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.00 Gr. 21.55 Alt en piano. 22.25 Klaver vier, hoor spel. 23.00 Nws. 23.15 Koersen in New York en New York calling. 23.20 Journ. 23.30—24.00 Gram. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Promenade ork. en soliste. 11.00 Voor de vrouw. li.Sü Gram. 1U>0 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Musette ork. en soliste. 12.30 Land- en tuinbouwmeöed. 12.33 Instr. Octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.60 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Kamerork. en soliste. 14.30 Metropole ork. (Tussen 15.00 en 18.00 Ronde van Frankrijk). 15.00 Lichte muz, 15.30 Chansons. 15.55 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekeniof. 17.00 Voor de jeugd. 17.10 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: R. D. Simons „Sprekende doeken in Suri name". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Ronde van Frankrijk. 18.35 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.10 Ronde van Frankrijk. 20.30 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Pianorecital. 21.05 Strijkork. en sol. 22.15 „Ontrouw", caus. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. televisieprogramma. NTS: 20.30 Journ. en weerber. 20.45 Filmprogr. 22.15—22.30 Ronde van Frank rijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7