Volksdansont moeting in Goes werd verbroederingsfeest Geen hogere huur voor Griffioen Middelburg Zeeuwse Almanak van uitvin [li tot M. H. BOASSON ZONEN N.V. H.M D.T, TRAD ZATERDAG OP IN GENTSE SCHOUWBURG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT MAANDAG 23 JULI 1956 ONTVANGST TEN STADHUIZE Veel belangstelling voor optreden van buitenlanders „De verbroedering tussen de volkeren wordt het beste bereikt door een ontmoeting van de gewone mensen, van hart tot hart", zo sprak pater J. Seufert uit Würzburg zaterdagmorgen op het stadhuis te Goes, toen de Oostenrijkse en Duitse gasten van „Kasporgo" officieel door het gemeen tebestuur werden ontvangen. Deze woorden werden duidelijk onderstreept tijdens dit internationale bezoek: Het grote volksdans- en gymnastlek- festgn in „de Prins van Oranje" te Goes groeide zaterdagavond uit tot een ware manifestatie van de verbroedering tussen jonge sportmensen. In de raadszaal ontving burgemees ter Ten Kate met de gemeentesecre taris en de wethouders Van Melle en Roose de gasten, waarbij vooral de Salzburgers met hun kleurrijke kos tuums een bijzonder feestelijk cachet aan het geheel gaven. De burgemees ter toonde zich zeer verheugd deze buitenlandse bezoekers in Goes te mo gen verwelkomen en sprak de hoop uit, dat hun verblijf zou mo gen bijdragen tot een versteviging van de banden tussen de volkeren. De onvermoeide voorzitter van ..Kasporgo", de heer C. W. Vervest sprak een dankwoord voor de harte lijke ontvangst, waarna ook enkele leiders van de buitenlandse groepen een woordje spraken. De Duitse con sul-generaal, de heer Koster, die nog slechts kort in ons land werkzaam is, verklaarde in Parijs te hebben gezien hoe de regeringen moeizaam pogen tot een verenigd Europa te komen. Wat hij hier thans had gezien, was ook een edel streven om tot een goe de verstandhouding tussen de volke ren onderling te geraken. De heer Stockklausner sprak na mens de Salzburgers, die (liep on der de indruk zjjn gekomen van het vele en schone, dat hen hier is bereid. Als groet uit het alpen land bood een der meisjes burge- gemeester Ten Ivate een tuil al penroosjes en een boekwerk aan. Pater RimpI, die de groep uit Neu renberg vergezelde, vertolkte ais vluchteling uit Tsjeeho-Slowakije de (lank van zijn lotgenoten, voor het vele dat liet Nederlandse volk reeds in christelijke naastenliefde voor de vluchtelingen heeft ge daan. Ook van Neurenberg kreeg de bur gemeester een boek met platen. Pa ter Seufert uit Würzburg, die even eens de waarde van dit bezoek voor 't streven tot eenwording van Europa- schetste, bood een verzameling plaat werken aan. Op zijn beurt overhan digde burgemeester Ten Kate de lei- VEEL BELANGSTELLING De volksdans- en gymnastiekde- monstratie trok zaterdagmiddag dui zenden naar de Grote Markt. De bui tenlandse gasten met „Kasporgo" en de keurtuniers van S.S.S. uit Breda, die bovendien nog hun drumband had den meegebracht, boden daar de toe schouwers een afwisselend program ma van volksdansen, ritmische oefe ningen, Oostenrijkse zang en muziek. Het ïesiyn bereikte 's avonds zijn hoogtepunt in „de Prins van Oranje" waar voor een totaal uitverkochte zaal, alle groepen nogmaals hun bes te beentje voorzetten. Het Salzbur- ger-trio begon zijn optreden met twee menuetten van Mozart, Marianne Helmrelch die zich reeds een grote populariteit in Goes had verworven oogstte nieuwe successen met haar gezellige Salzburgerliedjes en verder kwamen zowel de dansgroepen van Salzburg als van Neurenberg. Würz- burg en „Kasporgo" in bonte afwis seling voor het voetlicht. Met frisse volksdansjes en ritmische oefeningen leverden zij hun aandeel aan dit ver broederingsfeest, Uiteraard genoten de dames van „Kasporgo" met de Zeeuwse dansen in him uitstekend verzorgde klederdracht de aandacht van de buitenlandse bezoekers. Bui tengewoon geslaagd was ook het op treden van de Bredase Keurturners, die een knap nummer gymnastiek aan het hoogrek brachten. Voor de pauze heeft kapelaan Van Stee namens „Kasporgo" dank ge bracht aan de pleegouders, die de' ruim tachtig gasten huisvesting bie den. Bij monde van de heer M. A. van Egeraat werd de voorzitter van „Kas. porgo", de heer Vervest, die zich zo wel voor de vereniging als thans voor dit feest bijzonder verdienstelijk maakte, een hartelijke huldiging be reid. Hem werd een schemerlamp aan geboden, terwijl mevr. Vervest bloe men mocht ontvangen. Ook mevr. Van Gurp werd een ruiker bloemen geoffreerd. Van de buitenlandse groe pen ontving de heer Vervest eveneens enkele geschenken. Een gezellig samenzijn besloot het geslaagde festijn. Naar de heer Ver vest nog mededeelde, komen de zater dagmiddag door Fox Movietone ge maakte filmopnamen van de demon stratie deze week reeds in de bios coopjournaals. Voorts is „Karporgo" uitgenodigd op te treden voor een kleurenfilm over de folklore. Steltlopen was één van de onderdelen in het programma van het ..zomer feest" van de afdeling Middelburg der G.J.M.V.. dat zaterdag in Vrou wenpolder werd gehouden. Eén der deelnemer tjes is met .rasse schre den" op ioeg naar de finish. (Foto P.Z.C.) VERKEERSONGEVAL noord en van oost tot west" de scho- Op het kruispunt bij het station te Borssele gebeurde dezer dagen een klein verkeersongeval. Een auto, be stuurd door de heer S. uit Borssele, kwam in aanrijding met een motor fiets, bestuurd door de heer W. uit Sluiskil. De heer W. kwam by deze aanrijding zo ongelukkig terecht, dat één zijner knieschijven werd verbrij zeld. Dokter Kieviet verleende eerste hulp en liet W.t na hem behandeld te hebben, naar zijn woning overbren gen. Er bestond bij deze botsing ook vrij wat materiële schade. De heer S, mankeerde niets. HET BADHUIS. Het badhuis in Sint-Annaland „doet het goed", zo vernemen wij tot onze grote vreugde uit die gemeente. Tijdens de weekeinden komen er zo om en nabij en dikwijls meer dan 300 baders. Er doen zich natuurlijk ook wel eens moeilijkheden voor, maar die nemen de badlustige Sint- Annalanders gaarne voor lief. Zoals vorige week bijvoorbeeld, toen tussen 11 en 1 uur de druk op het water wat aan de lage kant was en dientenge- gevolge 40 adspirantbaders naar huis gestuurd moesten worden... „VAN ZUID TOT NOORD...." Dezer dagen hadden de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen op de Walcherse dorpen een bijzonder prettige dag. De heren E. Visscher en F. A. Dosendaal, achter eenvolgens voorzitter en bestuurslid van dè Vereniging voor Veilig Ver keer „Middelburg en Omstreken" trokken toen namelijk .„van zuid tot len langs om de geslaagden voor het bekende verkeersexamen hun diplo ma's uit te reiken. De heer Visscher maakte van deze gelegenheid gebruik door overal zijn jeugdig gehoor op te wekken de beruchte „zwarte vlek" zo klein mogelijk te doen houden en de verkeersregels daartoe stipt na te le ven. SCHOOLPRIJS METSELEN De heer C. J. Lensen te Axel ver wierf bij het verlaten van de Tech nische School te Terneuzen de Schoolprijs Metselen. Op grond van deze mooie prestatie mocht hg deelnemen aan de landelijke wed strijd metselen met bakstenen te Rotterdam. SCHUDDEBEURS... Dank zij een anonieme dichter in het dagblad „Het Parool" vandaag een almanak, die wij zo maar uit dat blad voor het overschrijven hadden, hetgeen wij dan ook prompt voor U gedaan hebben, 't Gaat over Schud- debeurs, het schone vers, en het luidt als volgt: „Hier heeft een boer uit Zierik zee, die aan gewetenswroeging lee, zijn boerebeurs zo vól als mud, van homaar zomaar leeggeschud. Het geen toen in het groene gras één grote grabbelage was. Gaatfiscus- knoeiers, profiteurs, ter bedevaart naar Schuddebeurs Ga, grutjestel ler. gierigaard, naar Schuddebeurs ter 'bedevaart Dat Schuddebeurs naar al uw poen, nog eens kan grab belen als toen Verwonderen zal het niemand nietdatSchuddebeurs nog steeds zo Met"! (Advertentie) MIDDELBURG NOORDSTRAAT 19-21. Onze toonzalen zijn voor het publiek toegankelijk op werkdagen van 8.30-12.30 en 2-5.30 's Zaterdags 8.30-12 (levering uitsluitend via de detailhandel). Vermoedelijk weer geval van kinderverlamming In Zeeland is er weer één geval van vermoedelijke kinderverlamming bij gekomen. Volgens 'n voorlopige mel ding gaat het hier om een 5-jarig kind in Middelburg. Of men hier defi nitief met deze ziekte te maken heeft zal echter eerst over enkele weken bekend zyn. Verder kwamen er in de laatste week geen gevallen bii in onze pro vincie. De huidige toestand wordt door de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid niet verontrus tend genoemd. Tentoonstelling werken van Dirk Koets geopend Zaterdag werd in de bovenzaal van ,,'t Lammetje" te Veere een ten toonstelling geopend van de werken van wijlen Dirk Koets. Deze ten toonstelling wordt gehouden onder auspiciën van de culturele commis sie van de stichting „De Schotse Huizen" te Veere. Op deze tentoon stelling treft men een aantal, wer ken van deze Veerse schilder aan, die welwillend door de eigenaren ter beschikking werden gesteld. Ook kan men in ,,'t Lammetje" enkele pentekeningen van Koets zien. In zijn openingswoord richtte de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, zich tot de echtgenote van de overleden schilder, waarbij hij o.m. opmerkte, dat te-1 genover de beperking in de wereld I het universele werk van Dirk Koets staat. Hierna ging jhr. Den Beer Poortugael over tot de bespreking van de tentoongestelde werken en hij sthetste de kwaliteiten der af zonderlijke schilderijen. Voor de opening van deze exposi tie waren slechts de eigenaars dei- tentoongestelde werken en een en kele persoonlijke vriend van de overleden schilder uitgenodigd. Grote Rode Kruis-oefening in Wilhelminapolder. In de Wilhelminapolder nabij Kat- seveer werd zaterdagmiddag een oe fening gehouden van de Rode Kruis- colonne uit Goes, Krabbendijke, Bors* sele, Krulnlngen Zierikzee en Tholen. In het Medisch Centrum te Goes werd alles gereed gemaakt om bij het eerste alarm uit te rukken. Zo werd ook een verzamelplaats voor gewon den en een noodhospitaal met een caT paciteit -van acht bedden transport- klaar gemaakt. Op het alarmsein rukte een E.H.B. O.-ploeg en twee ambulancewagens uit, terwijl ook het materiaal voor de verzamelplaats voor gewonden naar het terrein van de ramp er zouden bommen gevallen zijn gedirigeerd. Intussen werd in Goes in allerijl een noodhospitaal in het veilingsgebouw ingericht. Daar de capaciteit te ge ring bleek, werd aan Middelburg om een uitbreiding van tien bedden ver zocht. Op het bedrijf „Groenje" in de Wilhelminapolder werd een verzamel plaats voor gewonden ingericht, waar de „slachtoffers" dertig jongens van de r.k. jongensschool uit Goes speelden deze rol voorlopig bijeen gebracht werden, in afwachting van- het vervoer. Later kwamen nog mel dingen van calamiteiten in de omge ving van de Kweekhoeve en het be drijf Rotterdam, terwijl ook een dijk breuk ontstond,zodat de verzamel plaatsen weer moesten worden ver plaatst. Zelfs bleek het nodig patiën ten per boot te vervoeren, daar de wegen naar de plaats van de ramp waren vernield. Met drie ambulances, een vrachtauto en een aantal perso nenwagens werden de „slachtoffers" tenslotte naar het noodhospitaal ver voerd. De leiding berustte bij dokter J. B. van Weltcn uit Goes, terwijl verder o.m. aanwezig waren de kring- commandant voor Zeeland, dokter M. Huygens uit Westkapelle, het hoofd bestuurslid overste W. P. Rodenburg uit Den Haag en de doktoren C. M. van Hoorn uit Zierikzee en R. Ver- meer uit Goes. Mulo-examens te Goes en te Bergen op Zoom Te Goes slaagden zaterdag acht tien kandidaten voor het M.U.L.O.- examen. Het diploma-A werd uitge reikt aan J. Willeboer, E. v. d. Vel de, beide Goes. F. M. de Waal, Hoe- dekenskerke. A. Kopmels, Wol- faartsdijk, S. A. Douw, Veere, R. Boogaard, Westkapelle, J. A. Kerk- hove, J. M. Kerkhove, beide 's-Heer- Arendskerke, W. N. Jcremiasse, El- lewoutsdïjk, J- M. de Jager. Kapelle W. Buys, Oost- en West-Sou burg. De volgende geëxamineerden ont vingen het M.U.L.O.-diploma-A met inbegrip van het middenstandsdiplo ma: J. E. van Liere, L. C. Seheele, M. Hamelink, M. M. van Dronge- len, allen Terneuzen, K, M. Coppo'ol- se, SintTLaurens. J. Dees, Zaamslag, J. K. van Es, Axel. Voor het Mulo-examen diploma-A slaagden te Bergen op Zoom: L. M. Smolders, Middelburg; K. K- van Leeuwen, Kloetinge: J. W. Capelle, Goes; P. D. E. v, Eijkeren, 's-Hee- renhoek; J. A. C. Vernaeve, We§t- dorpe; J. E. Vanhuijfte, Sluiskil; G. K. M. Lafort, idemJ. Hallograaf, idem; P. 'd Haens, Sas van Gent; L. A. L .Wijne, Terneuzen; I. S. R. N. Miechielsèn, Zaamslag. Voor het examen diploma-B slaag den J. J. M. Gommers, Sluiskil: P. A. de Soomen, idem; L. A. M. Guil- liet, Philippine. Dr. Gravemeyer sprak voor diakenen Zaterdagmiddag kwamen hervorm de diakenen uit alle delen van de provincie naar „De Prins van Oran je". om dr K. H. E, Gravemeyer te horen vertellen over zijn verblijf in ■Zuid-Afrïka Na in 't kort de Trek der boeren en de historische ontwikkeling 'te hebben geschetst, schilderde hij de hedendaagset situatie op kerkelijk erf. Spreker vertelde over de strijd der boeren om hup eigen aard te handha ven tegenover de Engelse overheer sing. In dit verband wees hij ook op de vaak verkeerde voorlichting in de wereldpers Na de pauze sprak mevr. De Beaufort— Hooft Graafland van Drie bergen, bestuurslid van „Zonneglo ren", over dit sanatorium en de nood zakelijkheid van kerkbouw aldaar. Iri zijn slotwoord drong dr. Gravemeyer aan op hulp voor deze bouw. De di aconieën hebben daar een taak, om dat het sanatorium ook het werk is van de diaconie. De bijeenkomst was belegd door de Provinciale diaconale commissie in Zeeland, terwijl het Werkverband van Hervormde diaconieën in ,de classis Goes, als gastheer optrad. De leiding van deze middag berustte bij de heer A. G. Heijboer uit Goes. Groot succes met „Het Mannion-mysterie" Zaterdagavond heeft „Het Mid delburgs Dillettanten Toneel" in de Gentse schouwburg voor een uit verkocht huis groot succes ge oogst met een uitstekende voor stelling van „Het Mannion-myste rie van Philipp Weathers. Dit stuk werd, zoals bekend, in apil j.l. door H. M. D. T. in Middelburg opge voerd ter gelegenheid van het zes de lustrum der vereniging. Bij de aanvang der voorstelling werden de Middelburgers welkom geheten door de heer A. de Frenne, voor zitter van de Koninklijke Maat schappij „De Melomanen", de Gentse vereniging, waarmee reeds jarenlang een uitwisseling bestaat. De heer De Frenne begroette m het bijzonder de burgemeester van Mid delburg, mr. dr. N. Bolkestein, die de reis naar Gent met de Middelburgse toneel-enthousiasten had meegemaakt, alsmede de schepen van Gent. prof. Haequart, en de kanselier van de Ne derlandse consulaat, de heer Koch. De heer De Frenne betoogde, dat hij bij het welkom heten van H.M.D.T. „afstand kon doen van al wat vorme lijk is, om daarmee plaats te maken voor gevoelens van grote vriend schap". De toespraak van de Gentse gast heer werd beantwoord door de heer W. de Pagter als voorzitter van H.M. D.T. „Wanneer Gent en Middelburg in één adem worden genoemd, dan denken velen aan de uitwisseling tus sen de „Melomanen" en onze vereni ging", zo zei de heer De Pagter. Hij herinnerde er aan, dat deze voorstel ling de vijfde was, die H.M.D.T. in Gent gaf en de vierde in het kader van de Gentse fecstweek. „Wij voelen ons in het taalverwante Vlaanderen thuis en wij horen graag uw taal, waarvan Guido Gezelle naar waar heid heeftgetuigd, dat zij wonder zoet was". VERZORGDE VOORSTEtUlNG. Dezè Gentse voóVstelling van H.M.D.T. was evenals dat in april te Middelburg het geval was uitstekend verzorgd en oogstte van het geestdriftige Gent se puoliek langdurige bijval. De heer De Frenne getuigde aan het slot van de opvoering van zijn groot respect voor de wijze, waar op de Middelburgers dit stuk ten tonele hadden gebracht. Hij sprak woorden van lof tot actrices en acteurs, waarbij in het bijzonder noemde de hoofdrol-vertolkster, mevrouw J. B. van VerreHan- gard. Blijkens het „open doekje" voor deze actrioe tijdens de voor stelling en. het applaus, dat op de woorden van de heer De Frenne volgde waren de talrijke Gentse toneelminnaars het hier van harte mee eens. Nadat de heer De Frenne de speel sters en spelers een klein geschenk had aangeboden, sprak de heer De Pagter woorden van dank onder aan bieding van een geschenk voor „De Melomanen", waarbij hij de hoop uit sprak, dal deze Gentse toneelvereni ging op haar beurt weer in Middel burg een gastvooxstelling zou komen geven. De uitwisseling werd besloten met een geanimeerde ontvangst in 't club lokaal van de Koninklijke Maatschap pij „De Melomanen", waarbij over en weer nog vriendelijke woorden wer den gesproken en waarna de Middel burgers per bus de terugweg aan vaardden. „Goed Wonen" in ongelijk gesteld De kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, heeft zaterdag een beschikking uitgevaardigd in de zaak tussen de gemeentelijke stichting „Goed Wonen" en de bewoners van de Grïffioenbuurt te Middelburg over de huurverhoging van fi per maand als bijdrage in het onderhoud van de beplantingsstroken van dit woning complex. De kantonrechter stelde „Goed Wonen" in het ongelijk, zodat de 6 nïef behoeft te worden betaald en de huur voor de meeste huizen op 51.90 per maand gesteld blijft. De eisende partij werd veroordeeld in de kosten van deze zaak. Zoals indertijd gemeld, stelde de I-Iuuradviescommissie Middelburg zich reeds eerder op een afwijzend stand punt ten aanzien van deze bijdrage, die met ingang van 1 januari j.l. zou moeten ingaan. De zaak werd vrijdag 13 juli voor de kantonrechter in raad kamer behandeld. Zaterdagmorgen las de kantonrechter tijdens een openba re zitting, die druk was bezocht, zijn beschikking voor. De kantonrechter overwoog hij zijn uitspraak, dat artikel 9 van de Huurwet in dit verband niet kan worden toegepast. Dit artikel spreekt o.a. van de z.g. bijkomen de prestaties door de verhuurder ten gerieve van dc huurder. De gewraakte beplantingsstroken wer den aangelegd bij het stichten van dit woningcomplex. De stroken hebben voor de bewoners slechts het effect van uitzicht. Zij kijken er op, maar mogen de stroken niet betreden, daar hiertoe een streng verbod wordt gehandhaafd. Er kan dus geen sprake van zijn, dat de verhuurder door de aanwe zigheid van deze stroken een bijko mende prestatie levert. De stroken zijn echter wel belangrijk voor de ..standing'" van deze woningbuurt, zo overwoog de kantonrechter. Uit een en ander vloeit echter naar zijn me ning voort, dat huur en verhuur in deze buurt niet meer omvat dan uit sluitend het huurbedrag, dat men voor het bewonen van de huizen is verschuldigd. Daarom mag' de huur niet met een dergelijke bijdrage wor den verhoogd. VLAGGEN UIT! Zoals men zich zal herinneren vormden de bewoners destijds een comité van actie dat veel steun onder vond. Het comité riep op tot weige ren van betaling van het nieuwe huur bedrag. Tot dusver hebben de bewo ners dan ook alleen het oude bedrag betaald. Na enige tijd nam „Goed Wo nen" hangende de zaak hiermee genoegen. Met financiële medewerking van de bewoners was het comité ook in staat zich van rechtskundige bijstand te verzekeren in de vorm van mr. F. W. Adriaanse uit Middelburg. Namens de eisende partij trad als raadsman in deze zaak op mr. A. J. van der Weel uit Middelburg. Gedagvaard was één der leden van het comité, de heer A. W. van Nun en, voor alle huurders. De leden van het comité woonden zater dag de uitspraak bij en verspreidden kort daarna in de buurt een circulaire, waarin van het heugelijk feit mede deling werd gedaan. Tevens verzocht men de Griffioenbewoners uit vreug de de vlag uit te steken. Hieraan werd op ruime schaal gevolg gegeven Ond erwijsbenoeming De heer N. J. Dekker, onderwijzer aan de Chr. Burgerschool (hoofd de heer C. Kranendonk) aan de Singel straat te Middelburg, is benoemd tot leraar aan de landbouwhuishoud- school te Sommclsdijk (Z.H.). Zeeuws Landjuweel voortaan om de twee jaar? Jaarlijkse wedstrijd te grote inspanning voor deelnemers Naar wij vernemen hebben de Zeeuwse besturen van de Nederland se Amateur-Toneelunie en het Werk verband Katholiek Amateurtoneel aan de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk te Middelburg verzocht te willen nagaan of het Zeeuws Landjuweel met in gang van 1957 in plaats van jaarlijks beter om de twee jaar kan worden gehouden. Over deze .aangelegenheid is enige tijd geleden gesproken in de toneel commissie vaii de Zeeuwse Culturele Adviesraad, waarbij paar voren kwam, dat een jaarlijkse wedstrijd voor de deelnemende verenigingen een te gro te inspanning vergt. Ook met het oog op het werk van de Zeeuwse toneel adviseur zou het beter zijn het Land juweel niet elk jaar te herhalen. Be sloten werd toen het definitieve ad vies voor Ged, Staten mede te laten afhangen van de inzichten, die bij de toneelverenigingen zelf over deze aangelegenheid bestonden. Na ampel beraad zijn de besturen van de over koepelende organisaties tot het inzicht gekomen, dat inderdaad eën tweejaar lijkse toneelwedstrijd weliswaar over weging verdient, doch dat het onjuist zou zijn in dit verband reeds het vol gend jaar het Landjuweel uit te stel len. Aan de Stichting Zeeland is nu verzocht het provinciaal bestuur voor te stellen het landjuweel in elk ge val in 1957 wél doorgang te doen vin den, doch om daarna te overwegen of een termijn van twee jaar aanbeveling verdient. Ernstig verkeersongeval te Nieuw- en St. Joosland. Twee gewonden fietser en motorrijder Te Nieuw- en Sint-Joosland heelt zich zaterdag een ernstig verkeers ongeval voorgedaan, waarbij de wiel rijder L. uit Domburg en de motorrij der B. uit Apeldoorn vrij ernstig wer den gewond. Het ongeval gebeurde doordat L. bij café Halfweg plotseling met zijn fiets aan dé hand de weg overstak zonder op het verkeer te letten. Op dat moment kwam uit de richting Goes de motorrijder P. J. B. uit Apeldoorn met duo-passagier, die L. niet meer kon ontwijken. L. werd enige meters meegesleurd, terwijl de motor in de wegberm terecht kwam. Dokter P. J. Brons uit Nieuw- en Sint-Joosland en later dokter M. L. van der Moer verleende eerste hulp. Het bleek dat L. een zware hersen schudding en verwondingen aan het gezicht opgelopen had, terwijl bij de motorrijder een beenbreuk werd ge constateerd De duopasagier kwam met de schrik vrij. Beide gewonden werden naar het ziekenhuis in Mid delburg overgebracht. De fiets werd vernield en de motor licht bescha digd. De politie stelde een onderzoek in. Faillissementen in juni. In Nederland werden gedurende de maand juni 96 faillissementen uit gesproken (vorig jaar 106). In deze periode werd in Zeeland één failisse- ment genoteerd. In totaal werden van januari tot en met juni over het gehele land 585 (vorig jaar 604) fail lissementen uitgesproken, i Advertentie LIKDOORNS VERWIJDERD MET WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en iksterogen verschrompelen met wortel on al. Bevat gezuiverde wonderolie, iodlum en het. pijnstillende benzocaïne. ken flesje NOXACORN Antiseptisch Llkdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U onnoemelijk veel ellende. (502) VANDAAG. Middelburg Electro: „De glorie van het leven", (18 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „The Kentucklan", (cl- nemasc.), (14 jr.), 20 uur; Kunstmu seum: Expositie werken Zeeuwse Kunstenaars Kring, 10—12, 14—17 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 0—23 uur. Ylissingen Alhambra: „De regen kwam". (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Heersers der vallei", (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: „Met een kwartje de we reld rond", (a.l.), 18 en 21 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2