In Middelburg wordt binnenkort „beiaarddag" gehouden KldtUSSH ÉÜÉÏFIIJME Droste Nieuwe koopjes Zaterdagmorgen 9 uur BOBBE Nieuwe koopjes PPD HEEFT NU MET EEN GROOT RUIMTETEKORT TE KAMPEN VAN Itvin TOT Zeeuwse Almanak *'4 N V. v h GEBR. POLAK VLISSINGEN INTERNATIONAAL GYMNASTIEK- EN VOLKSDANSFEEST GEOPEND Agenda 2 PRO V 1 N 01 AL hi A EE U ft o E O U L R A A '1 ZATERDAG 21 J ULI 1956 CONGRES OP DONDERDAG 26 JULI Aantal gastconcerten en aantrek kelijke carillonluisterwedstrijd Op donderdag- 26 juli a-s. zal In Middelburg een „belaarddag" worden ge houden. Volgende week houdt de Nederlandse Klokkenspel Vereniging haar congres in de vorm van een „reizende vergadering" door Brabant en Zee land, waarbij men op verschillende plaatsen zal bijeenkomen en Middelburg is nu uitgekozen voor de jaarlijks aan dit congres verbonden „beiaarddag". Er nemen ongeveer 20 beiaardiers aan dit congres deel, die afkomstig zijn uit ons land en uit België. De belaarddag wordt na aankomst van de congressisten begonnen met een ontvangst door B. en W. in het stadhuis. Ondertussen is dan het eerste Lange Jan concert van deze dag reeds be gonnen. Van 11 tot 12 uur vroeger dan gewoonlijk op donderdag dus bespeelt namelyk stadsbelaardier Th. O. Ferwerda zjjn „toreninstrument". „R hap sod ie". Tussen de eerste en de tweede be speling is er echter een ander onder deel van deze wedstrijd. Dan zal de heer Créman namelijk een speciaal voor deze gelegenheid door hem ge componeerde „Nederlandse Rhapso die" ten gehore brengen. In dit werk zullen vijf volksliedjes zijn opgenomen waarvan het publiek de namen dient in te vullen. De jury, bestaande uit de heren Staf Nees, voorzitter; Sjef van Balkom, Ferdinand Timmermans en mr. De Waard, zal de formulieren beoordelen en de uitslag bekendma ken. De prijzen bestaan uit boekwer ken. die op het beiaardwezen betrek king hebben. Bij ongunstig weer word de wedstrijd zo mogelijk in de Kloostergang van de Abdij gehouden. Liefhebbers kunnen op deze dag de beiaard van de Lange Jan bezichti gen. De gelegenheid hiertoe staat open van 15 tot 17 uur. Men dient zich daartoe cp het stadhuis aan te melden. De deelneming aan deze be zichtigingen, tijdens welke de heer Flucie van Bergen uit Sneek aan het klavier zal zijn gezeten, moet echter beperkt worden gehouden in verband met de geringe ruimte boven in de to ren. Verder zullen er drie gastconcerten worden gegeven, alle door beiaardiers van builen Middelburg. Deze begin nen om 14 uur; van dit tijdstip tot 14.45 bespelen achtereenvolgens de heren Piet Broerse, Vlissingen en Leen 't Hart, Delft het carillon. Het tweede optreden volgt om 17 uur. Tot 17.45 uur zullen achtereenvolgens de beiaardiers A. van Oöik, Zeist en P. Bakker. Nijkerk hun kunnen doen ho ren. Het derde en laatste concert wordt van 21.15 uur tot 22 uur gege ven door Gaston van den Bergn uit Mechelen (B). Om 20 uur begint een onderdeel van deze dag, waarvoor naar men hoopt interesse van de zij de van het publiek zal bestaan. Het is een luisterwedstrijd in drie onderdelen, waartoe de gegadig den zich dienen te begeven naar het Eerste Abdijpleln bij de Pro vinciale Bibliotheek, waar zit plaatsen worden ingericht. De Ni voorzitter de Nederlandse Klokkenspel Vereniging, de beken, de mr. Romke de Vvaard uit Am sterdam, zal deze wedstrijd leiden en een toelichting geven. De deelnemers zullen dan luisteren naar de werken, die op de beiaard van de Lange Jan worden gespeeld door de heer Willem Créman uit Zwolle. Deze zal vijf werken ten gehore bren gen, namelijk: 1 Koekoekpreludium, Matthias van den Gheyn2 Kling- klang, B. Bruin; 3 Tempo di menuet- tcv, Willem Créman; 4 Preludium in bes, Jef Denijn en 5 Rhythmendans, Staf Nees. Het publiek krijgt een for mulier, waarop dit vijftal werken in genoemde volgorde staat vermeld. Enige tijd later zullen de werken nog maals worden gespeeld, maar dan m een geheel andere volgorde. Deze rangschikking moeten de deelnemers aan de wedstrijd invullen. (Advertentie) beginnen wij met NIEUWE KOOPJES in de CONFECTIE- en STOFFENAFDELING Het is SEIZOEN- OPRUIMINGSFEEST bij: UW MODEHUIS IN VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak. Drie zwaargewonden bij autobotsing Op kruispunt „Potjes" onder Cadzand. Vrijdagnamiddag rond half vijf Is op het kruispunt, „Potjes" onder Cad zand een ernstige autobotsing ge beurd, waarby drie personen zwaar gewond werden. De aanrijding ontstond, doordat de hotelhouder P. F. uit Cadzand geen voorrang verleendq aan een personen auto, die bestuurd werd door de heer A. J. D. van K. uit Amsterdam. De auto's reden met vrij grote snelheid tegen elkaar en werden vrijwel ge heel vernield. Zowel de beide bestuur ders als de mede-inzittende van de Amsterdamse auto, de echtgenote van de heer Van K., werden zwaar ge wond. Zij werden overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg. Later werd nog gemeld, dat de gewonden niet in levensgevaar verkeren. Onteigening in Zoutelande. Bij Koninklijk Besluit zijn de per celen aangewezen, die onteigend zul len worden ten algemene nutte en ten name van de Polder Walcheren ten behoeve van de aanleg van een dijk langs het Oostgat met de daarbij behorende toegangswegen in Zoute lande tussen de strandpalen 2 en 14, op het Zuiderstrand, in de Noordwa tering van de Polder Walcheren. Bin nen zes maanden na de datum van de Ned. Staatscourant waarin dit be sluit is openbaar gemaakt, zal de vor dering tot onteigening moeten worden ingesteld. JAARVERSLAG OVER 1955: (Advertentie) Neem 't er goed van... Veelomvattende werkzaamheden In het jaarverslag van de Provin ciale Planologische Dienst voor Zee land over 1955 wo-rdt o.a. gezegd, dat in deze periode de zorg voor do ge meentelijke uitbreidingsplannen door de komst van een nieuwe planoloog, die speciaal met dit werk werd belast, met nieuw elan ter hand kon worden genomen. De hoeveelheid arbeid op ait gebied neemt echter nog steeds toe. De aanwezigheid van de nieuwe functionaris maakt echter de huisves ting van de dienst zo ontoereikend, dat een blyvende oplossing voor dit probleem niet meer gevonden zal worden zonder tot tussentijdse maat regelen over te gaan, aldus het ver slag. Dit werd één der nijpendste vraagstukken voor de P.P.D. Met vreugde maakte het verslag ook melding van de goedkeuring dooi de kroon van het Streekplan Walche ren 1951. „Hoewel op verschillende punten door de kroon herzieningen zijn opgelegd stemt het tot grote vol doening, dat thans voor zo'n belang rijk gebied als Walcheren een rechts geldig en dus rechtszekerheid biedend plan tot stand is gekomen", zo wordt gezegd. De uitvoerige open bare behandeling van dit plan is naar de mening van de samenstellers van dit verslag van zeer groot belang ge weest om het publiek met de bete. nis en de noodzaak van de planol in kennis te brengen. Het wordt ook een achteruitgang geacht, dat in het ontwerp van de nieuwe Ruimtewet VOOR OUD EN JONG. Er wordt in Oosterland hard ge werkt nog steeds om de gevol gen van de watersnoodramp te boven te komen en dat. niet alleen; er wor den ook voorzieningen getroffen, die er vóór 1 februari 1953 nog niet wa ren. Zo zijn dan aan de Sint-Joosdyk weer enkele bejaardenwoningen ver rezen. Zy zyn thans zover gereed, dat zij dezer dagen door de bewoners zul len worden betrokken. Ook voor de jeugd doet Oosterland het nodige. Van gemeentewege is een speeltuin opgericht op een terrein in de nieuwbouw „om de jeugd van de straat te houden". Men wil komen tot GENOEG De radio gaf, zoals in de morgen uren al jaren een goede gewoonte is, getrouw om de zoveel minuten de juiste tijd aan en in dat Oostburgse gezin werd er met aandacht naar ge luisterd „De juiste tijd is nu kwart over acht", zo klonk het ongeveer uit de luidspreker en vijf minuten la ter: „De juiste tijd is nu tien minu ten voor half negen" Om half negen meldde de omroe per ook weer prompt, dat het nu pre cies half negen was. De jongste telg uit het huisgezin, een vierjarige knaap, wendde zich toen tot de luid spreker en sprak trouwhartig: „Nou hoeft het niet meer, hoor. Pappie is nou al teeg"..... de oprichting van een speeltuinver eniging, die dan op het gemeentelijk sportveld, „De Saele" een definitieve speeltuin zal inrichten. OESTERLARVEN. Het begint te zomeren; zeer tot voldoening van de oesterkwekers. Want de temperatuur van het Scheldewater is inmiddels opgelo pen tot boven de achttien graden en dat is nu juist hetgeen de oes terlarven nodig hebben om in le ven te blijven. Het aantal larven per liter water is momenteel nog te gering om een redelijke aanslag tc verwachten. Volgende weck wordt dit echter anders, omdat dan de tweede broedvaltop wordt verwacht. WEGVERBETERING. De Kanaalkade te Axel de hoofd verbinding van de kom dier gemeente met de verkeersweg AxelHulst, is dezer dagen na verbetering weer vrijgegeven voor het verkeer, De weg is verbreed en rechtgetrok ken en dit betekent voor het intensie ve verkeer een belangrijke vooruit gang. deze wijze van behandeling en de sta tus van rechtsgeldigheid „om hals is gebracht". Ook in het verslagjaar werd- weer veel aandacht geschonken aan de Structuurwijzigingen,'"die 'Delta plan en Drie-eilandenplan voor Zeeland met zich zullen brengen. „De tijd begint zichtbaar te nade ren, dat de voor-studies op dit ter rein in meer concrete voorstellen zullen moeten worden omgezet", aldus het verslag. „Ook hierbij zal van de P.P.D. met zijn coördine rende taak ongetwijfeld meer ar beid worden gevraagd". Verder maakt het verslag uitvoerig melding van de veelomvattende werk zaamheden in 19o5. O.a. werd een studie gemaakt van de verkeersinten siteit in Zeeland. De resultaten daar van werden in een voorlopige nota samengevat. De onderzoekingen met betrekking tot een eventuele inpolde ring van het Land van Saaftinge wer. den eveneens samengevat in een no ta. Met het oog op de wenselijkheid om de eventueel te winnen polder in zijn structuur harmonisch te doen aansluiten op het aangrenzende vaste land werd ook dit gebied in het onder zoek betrokken, Daartoe werd o.a. een enquête gehouden onder de bewo ners van de in die streek gelegen woonkernen. De onderzoekingen naar oorzaak en achtergrond van de Zeeuwse migratie vonden voortgang. Een en ander vergt omvangrijke détailstudies, waarvoor ook een intensief contact met andere organen nodig is. Gedurende het ver slagjaar konden echter belangrijke vorderingen worden gemaakt, zodat verwacht mag worden, dat in dit jaar de resultaten kunnen worden gepubli ceerd. In verband met een inventari satie van alle recreatie- en natuur- ruimte in Zeeland ten behoeve van de Rijksdienst voor het Nationale Plan werden uitgebreide terreinverkennin gen verricht. Zuidbevelandse rundveefokdag Momenteel worden voorbereidingen getroffen voor een op dinsdag 11 sep tember a.s. te Goes te houden grote Zuidbevelandse Rundveefokdag. Deze fokveedag zal worden gecombineerd met een provinciale Zeeuwse schapen- fokdag. Vele rundveehouders hebben reeds hun medewerking toegezegd, waardoor een ruime inzending van dieren verzekerd Een keurcollectie runderen zal deelnemen in de aparte „produktieklassè", waarvoor een zil veren wisselbeker beschikbaar is. Rotterdamse kinderen naar Zeeland kinderen van de gereformeeri. dagsscholen en weekelubs uit Rotter dam een veertiendaagse vakantie in Zeeland doorbrengen. De jongelui vinden voornamelijk onderdak in Vrouwenpolder, Zaamslag, Goes, Mid delburg en Vlissingen. I: Uw zenuwen wordt U volledig dt baas met Altijd ivelkom! PASTILLES Toelatings- en overgangs examens M.T.S. Vlissingen. Voor het toelatingsexamen voor de Schakelklas aan de Vlissingse M.T.S., gehouden op 17, 18 en 19 juli 1956, slaagden de volgende kandidaten: R. W. de Bliek, Breskens; A. Boon, Middelburg; J. W. Epker, Middel burg; D. A. Joziasse, Middelburg; A. Pelupessy, Breskens; A, P. Poort vliet, Hansweert; H. J. Rejack, Goes; P. van Rooijen, Westkapelle; P. Sloo- ver, Goes; N. van de Sluis, Lewedorp; A. J. Smallègange, Wolfaartsdijk; P. A. Sommeijer, Vlissingen; J. C. Staal, Yerseke; I. van de Wege, Groede; B. van der Wildt, Oudelande. Afgewezen 4 kandidaten. Van de Schakelklas werden bevor derd naar de le klasse M.T.S. A. J. Andrade, Vlissingen; W. A. J. Blankenburg, Vlissingen; P. de Buck, Biggekerke; A. de Keijzer, Middel burg; H. J. Seijbel. Middelburg; A. W. Waardenburg, Middelburg; G. W. B. de Groote, Kloetinge: J. Gideonse, Oost-Souburg. Niet bevorderd 2 kan didaten. Van de le klasse werden bevorderd naar de 2e klasse M.T.S. Afd. Werktuigbouwkunde: A. J. Dobbelaar, Wissekerke; A. W. Dusebout, Breskens; J. A. de Groot, IJzendiike; L. Maas, Vlissingen; D. H. Rubé, Vlissingen; W. Schecle, Axel; W. J. Schreur, Vlissingen; J. J. Smit. Kloteingc; G. H. M. Vierhout, Vlissingen. Niet bevorderd 2 kandi daten. Afd. Weg- en Waterbouwkunde: J. J. M. Antheunisse, Middelburg; D. J. Bliek, Nw. en St.-Joosland; J. P. Brouwer, Amstelveen; S. P. Goud- berg, Vlissingen; A. L. M. van Hoe pen, Kruiningen; D. L. Huissoon, 's-Gravenpoldcr; J. W. Mijnsbergen, Vlissingen; A, Remijn, 's-Heer Arendskerke; J. F. Schets, Koudeker- ke; A. Verbrokkem Vlissingen; T. M. J. de Vrieze, Souburg. Niet bevor derd 3 kandidaten. Van de 2e klasse werden bevorderd naar de 3e klasse M.T.S. Afd. Werktuigbouwkunde: R. R. Augustijn, Middelburg; H. E. de. Bert, Vlisingen; H. I. de Bliek, Breskens; J. C. B. Boender, Middel burg; J. A. den Boer, Middelburg; O. L. Cannegieter, Vlissingen; P. van der Graaf, Vlissingen; A. J. Hooijmans, Vlissingen; A. Horstink, 's-Heer Arendskerke; A. M. de Jonge, Schoon- dijke; F. J. Kaan, Terneuzen; D. P. Luteyn, Oostburg; A. H. C. van Mal- degem, Vlissingen; C. J. Mijnsbergen, Vlissingen; P. A. Remery, Terneu zen; A. de Rooij, Yerseke; M. J. Scha- leven, Renesse; C. S. Taal, Middel burg: J. W. Till.ema, Middelburg; A. C. Wieland, St.-Laurens; B. J. de Winter, Yerseke; H. B. Woltering, Vlissingen; W. Wouters, Westkapel le. Niet bevorderd 5 kandidaten. Afd. Weg- en Waterbouwkunde: H. C. Bleuzé, Goes; L. P. Bot. Oost burg; J, J. Flipse, Middelburg; T. Ka mermans, Middelburg; J. Koole, Sou burg; D. Labruyère, Middelburg; J. A. Luitwieler, Vlissingen; J. A. Pau- we, Souburg; D. W. Zandee, Vlissin gen. Niet bevorderd 9 kandidaten. HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. Mulo-examens Goes Te Goes slaagden vrijdag tweeën twintig kandidaten voor het M.U.L.O.- examen. Het diploma-A werd uitge reikt aan W. S. Millenaar, D. Heijt, K. Clignett, H. M. van Reijmersdal, allen Vlissingen, K. A. Leenhouts, M. J. Louwerse, J. L. Niesthoven, A. La gendijk. allen Middelburg, N. M. P. de Kubber, Zaamslag, P. Steenbak ker, Wolphaartsdijk, S T. v. d. Woestijne, Breskens en W. v. d. Berg, Bruinisse. Aan de volgende geëxamineerden werd het diploma-A met inbegrip van het middenstandsdiploma uitgereikt: I. C. Beije, C. B. Kousemaker, T. Kruithof, H. Kattenberg, allen Goes, J. F. M. Kooman, Kortgene, G. P. Geelhoed, Colijnsplaat, J. v. d. Schel de, P. Goudriaan, beide Zierikzee, H. C. van 't Hof, Brouwershaven en A. de Kok. Nieuwdorp. Examens De heren J. Bakker en P. F. de Houck, resp. te Zierikzee en IJzendij- ke, slaagden te Amsterdam voor het examen Engels m.o.a. Voor het mulo-examen diploma A slaagden vrijdag te Bergen op Zoom L. C. M. van Liere, Goes; A. A. A. Aarsen, Sluiskil: M. C. Cornells, Philippine; V. C. Janse, 's-Heerenhoek; P. C. Paree, 's-Heerenhoek: E. Peij, Vogelwaarde. Voor diploma B slaagden: J. H. L. M. v. Alem, Sluiskil en J .E. van Dommele, Sas van Gent; G. H. Buijsse, Groede; H. E.M. Coenen, Koewacht. VLAGGENPARADE VOOR GOES' STADHUIS Gasten brachten fris programma VELE HONDERDEN GOESENAREN hebben vrijdagavond op de Grote Markt een voorproefje gehad van het internationale gymnastiek- en volks- dansfestijn dat vandaag, onder auspiciën van de plaatselijke r.-k. gym nastiekvereniging „Kasporgo", zal worden geboden. De frisse jodelliedjes hebben geklonken en bij de muziek van de accordeon hebben de Salzbur- gers in hun schilderachtige kostuums de opgewekte, ongekunstelde volks dansen uit het Alpenland gebracht. Met verder het optreden van de meisjes uit Würzburg en de dames van „Kasporgo" kreeg dit verbroederingsfestyn, dat op waardige wijze werd begonnen met een vlaggenparade een goede start. Vóór de openingsceremonie op de Grote Markt, werd eerst een mars door de stad gemaakt. Het tamboers- en pijperkorps „Excelsior" in zijn kleurrijke parade-uniform, opende de stoet, waarin alle leden van „Kaspor go" meeliepen en vooral natuurlijk de Salzburgers en de-meisjes uit Würz burg in him klederdracht de bijzonde re aandacht genoten. De groep uit Neurenberg arriveerde eerst rond half zeven, zodat deze niet aan deze openingsavond kon deelnemen. Tegen kwart voor acht verzamelden allen zich vóór het stadhuis, waar een groot podium is geplaatst, waarop ook vanmiddag de diverse groepen zullen optreden. Terwijl de r.-k. gemengde zangver eniging „Arti et Amicitiae" onder lei ding van haar directeur, de heer J. H. Tamminga, achtereenvolgens het Oostenrijkse, het Duitse en het Neder, landse volkslied zong, werd met het hysen van de drie vlaggen het feest officieel geopend. Met muziek, volksdans en ritmi sche oefeningen werd de vele toe schouwers hierna nog een gezellig uurtje geboden. Gracieus brachten de Salzburgers hun dans, Marian ne Helmreich liet haar gehoor ge- Vierde ringrijderij in sjezen op Molenwater in Middelburg „Handelsbelang" en Z.R.V. organiseren evenement op donderdag 26 juli. Donderdag 26 juli a.s. zal de vere niging „Handelsbelang" in Middel burg voor de vierde maal haar reeds tot een traditie geworden ringrijderij in versierde sjezen houden op het Molenwater, die steeds in samenwer king van de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging wordt gehouden. Deze keer Is dit folkloristische evenement, dat altijd vele toeristen naar de Zeeuwse hoofdstad trekt, weer groter van op= zet dan de vorige jaren. Zo nemen er thans ook individuele ringryders aan deel, waarmee men van twee wedstrijden kan spreken. Om half tien 's morgens begint 't individuele ringsteken, waaraan 24 rijders, afkomstig van alle Walcher- se dorpen deelnemen. Zij ryden in 'n speciale baan, die bij de Industrie- en Huishoudschool zal worden inge richt. Om tien uur vangt het rijden van de paren in de sjezen aan, waar voor zich 23 „équipages" opgaven. Omstreeks 12 uur wordt een middag pauze gehouden, waarna de deelne mers om 13 uur in optocht door een groot deel van de stad zullen trek ken. Deze stoet zal zeker een hoogte punt van de dag worden, daar aan dit onderdeel veel moeite zal worden be steed. Vooraf gaan hoornblazers, die worden gevolgd door 12 rijders te paard in klederdracht. Zij worden weer opgevolgd door 2 ponywagens, die ook aan de wedstrijd deelnemen. Daarachter komen enkele z.g. oude verenwagens met passagiers en folkloristische entourage waarna het in klederdracht gestoken muziek korps „E.M.M." uit Serooskerke (W.) een afwisseling vormt. Tot slot ko men de sjezen en nogmaals 12 ring rijders te paard. Tijdens het ringrijden, dat hierna wordt voortgezet, concerteert „E.M. M." op het Molenwater. Omstreeks 17 uur zullen de wedstrijden afgelopen zijn. Inmiddels zijn de versierde sje zen ook gekeurd door een speciale jury voor de versieringen, 's Avonds om 20 uur volgt in de bovenzaal van de Schouwburg de prijsuitreiking van deze dag. De organisatoren hebben voor dit festijn met name veel propa ganda gemaakt aan de Belgische zee kust. „Handelsbelang" hoopt vele prijzen te ontvangen. Twee gewonden by motor ongeluk te Scherpenisse Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur is in de Langeweg te Scherpenisse een motorongeluk gebeurd, waarbij de be stuurder, de dragline-machinist P. R. en zijn duo-rijder, tamelijk ernstig gewond werden. R. moest remmen en uitwijken voor een tegenligger die hij waarschijnlijk te laat opgemerkt heeft, daar het hard regende. De motor reed tegen een vrachtauto die langs de kant van de weg gepar keerd stond. Met zware inwendige kneuzingen werden beide rijders in een naburig huis binnengebracht. La- Later konden zij naar hun kosthuis vervoerd worden. De motor werd zwaar beschadigd. nieten van goede, onvervalste jo- delzang, een jeugdig trio deed het publiek kennis maken met „Hack- brett" muziek, terwyl de groep meisjes uit Würzburg ook enkele aardige dansjes bracht. Tenslotte nog het optreden van „Kasporgo", de gastvrouw van dit in ternationale feest. Met een tweetal goed uitgevoerde ritmische oefenin gen leverden de dames een geslaagde bijdrage aan deze avond. Voor vanmiddag drie uur staat er weer een openlucht-optreden op het programma, met vooraf een mars door de stad. waaraan ook een show- band uit Roosendaal deelneemt. Zo als bekend, wordt het festün van avond besloten met een groots optre den van volksdansers en keurttur- ners. Zomerexamens der Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Uitgaande van de Stichting Vak opleiding Bouwbedrijf zullen dit jaar ook in Zeeland weer op drie plaat sen de zomerexamens van het lande lijke leerlingenstelsel in het bouwbe drijf worden afgenomen. Er nemen 60 kandidaten timmeren aan deel, 8 kandidaten metselen en één tegelzet ter. In totaal zullen deze zomer over het gehele land 2000 kandidaten wor den geëxamineerd, die hun opleiding volgens dit leerlingenstelsel beëindi gen. De examens worden afgenomen aoor een commissie, waarin zowel werkgevers en werknemers als het nijverheidsonderwijs is vertegenwoor digd. In totaal heeft de Stichting Vak opleiding Bouwbedrijf in geheel Ne derland thans ingeschreven 6000 leer lingen, namelijk 500 timmerlieden, 950 metselaars, 25 betontimmerlie- den, 20 betonijzervlechters en 5 te gelzetters. In Hulst zal het examen worden afgenomen in de technische school van 24 tot en met 27 juli. De uitreiking der diploma's zal hier ge schieden op zaterdag 28 juli om 14.30 uur. Van 30 juli tot en met 2 augus tus zal in de Goese technische scnool het examen worden afgenomen en de diploma's worden uitgereikt op vrij dag 3 augustus om 15 uur. Tenslot te zijn dfe examens in de T. S. te Mid delburg van 31 juli tot en met 3 au gustus en de diploma-uitreiking za terdag 18 augustus om 14.30 uur. Benoeming Tot bijzonder lid van het college van beroep voor het bedrijfsleven werd op voordracht van het produkt- schap voor landbouwzaden benoemd, de heer D. J. van der Have te Kapel- IeBiezelinge. VANDAAG. Middelburg Electro: „De glorie van het leven", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „The Kentuckian", (ci- nemasc.), (14 jr.), 20 uur; Kunstmu seum: Expositie werken Zeeuwse Kunstenaars Kring, 10—12, 14—17 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 923 uur; Markt: Aankomst Benelux Ronde, 19.30—24 uur; Graanbeurs Dam; Postzegelruilbeurs ..Philatelica", 14— 17 uur. Vlissingen Alhambra: „De regen kwam". (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Eén keerde niet terug", (14 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Met een kwartje de we reld rond", (a.l.), 19 en 21 uur; tuin Schuttershof: openluchtspel, 20 uur; Markt en Prins van Oranje: interna tionaal gymnastiek- en volksdansfeest „Kasporgo", 15 en 20 uur; Medisch Centrum: oefening Rode Kruis, 14 uur. Veere ,,'t Lammetje": opening exposi tie werken wijlen Dirk Koets. MORGEN. Middelburg Electro: „SJors van de re bellenclub", (a.l.), 15.30 uur als vandaag, 19 en 21.15 uur; Kunstmu seum: als vandaag, 14—17 u.; Schouw burg: als vandaag, 14.30 en 20 uur; Molenwater: als vandaag, 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Heersers der vallei", (14 jr.), 15 uur; als vandaag 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2