Sociale betekenis van de Deltawerken JIMMY EN RINUS DE ROBOT Waar zijn onze schepen? CENTRO Uw bromfiets Avontuur in de Residentie PRO V1UOI A LE ZEEUWSE VO U K a W T VRIJDAG 20 JULI 1956 Mag niet worden onderschat (Sjot vaij pagina 1) de voet gevolgd; de volle inschake ling- van nlle geïnteresseerde maat schappelijke groeperingen hierbij be tekent tevens het aanbrengen vap wat de econoom de interne stabilisa tor noemt. Wat dit betreft is de in teresse yan de kerken, politieke par tijen, vakbeweging enz. vap niet te onderschatten belang. Deze groepen treden tegelijk aJs subject en object op in het komende proces. Om nog- even de laboratorium-terminologie te gebruiken zou men kunnen zeggen: in hun reageerbuizen reageren zij zelf. UÏTVQERINGSWERKEN. De grote waterstaatswerken in de Wieringermeerpolder hebben in de 30-er jaren in de Wieringermeer gro te spanningen veroorzaakt. De sta ven van de betrokken diensten ves tigden zich in kleine villa's in de dor pen; de gehuwde arbeiders kregen geen woning omdat men bang was dat zij na uitvoering van het werk zouden blijven rondhangen. De aan nemers moesten wél voor huisvesting- der ongehuwden en gescheiden van hun gezinnen levenden zorg dragen, hetgeen vaak in woonwagens, tram wagens, keten enz. gebeurde. Met 't oog op brandgevaar werden deze 500 m van de bebouwde kom neergezet, wat assimilatie belemmerde. Dé on kerkelijkheid en de criminaliteit ste gen sterk, de onderen namen een af weerhouding aan -o-m. tegen de bijzondere scholen van de vreemde lingen maar de jeugd imiteerde hun levensstijl: dansen, zondagssport, bioscoop e.d. Tot overmaat van ramp bleven in de crisisjaren toch velen na afloop van liet werk in krepeer- situaties rondhangen, daarmee de ge meente armlastig makend. EEN LES. Hier ligt een les voor het deltage bied, n.l. het huisvesten van de del ta-werkers in plagtsen, die later toch een uitbreiding zullen ondergaan, zulks om de spanningen op te vangen. Voor de onderzoekers betekent dit: sociologisch, studie en voorlichting over dergelijke repercussies (niet ie der gemeentebestuur beseft deze ten volleiwaterstaatkundig, in welke buurt moeten de werkers wonen?; economisch-geografisch, welke plaat sen zijn er, die op grond van verbe terde vestigingsfactoren later wel vaartsimpulsen zullen krijgen?; pla nologisch, hoe sluit de ruimtelijke or dening hierop aan Hier is natuurlek samenwerking geboden. INDUSTRIALISATIE. Een tweede punt is de industriali satie, waarvoor onderzoekingen in Z. O. Drente b.v. van de directeur van de Enkalon-fabriek. dr. ir. F. Prakke, toepasselijk zijn. Ook hier dus een Vele rijders starten heden voor zevende Benelux Ronde. Vanmorgen, vrijdag, gaat op de Grote Markt in Bergen op Zoom de 7e Beneluxronde van start voor een traject van ruim 1000 km door Ne derland, België en Luxemburg en wel speciaal door verschillende van de mooiste streken, die deze landen be zitten. Volgens de laatste gegeven, die donderdagavond in Bergen op Zoom bekendgemaakt wei-den, kan deze ron de op een goede deelneming rekenen, Vele rijders waren reeds gearriveerd, zodat men tot een totaalstand van ruim 130 kwani. Hiervan bestaat on geveer 40 procent uit auto's. Men hoopt tot een totaal aantal van in ieder geval boven de 150 te komen. Verwacht werd gisteren o.a. nog een contingent van 30 Duitse motorrijders. Donderdagavond ging hét op en om de Grote Markt in Bergen op Zoom feestelijk toe, daar verschillende at tracties waren georganiseerd. Ook za terdagavond in Middelburg, waar de rijders over de finish zullen gaan, zul len de nodige feestelijke zaken te be leven zijn Elke groep van ongeveer 20 deelnemers, die vanuit de richting Goes arriveert, wordt namelijk naar de Dam gedirigeerd. Daar worden de rijders opgewacht door de Signaal- afdeling van „Achilles", die dan een muzikaal escorte naar de finish op de Markt zal vormen. Bovendien zullen op dit plein films in de open lucht worden vertoond. Tevens geeft het Middelburgs muziekkorps een concert, dat wordt aangeboden door de Ver eniging „Handelsbelang". De Markt zal geïllumineerd zijn. Een en ander begint omstreeks 10.30 uur. laboratorium-voorbeeld, dat ons in formeert over de eerste confrontatie met industrieën, waarbij b.v. bepaal de kerken zeer afzijdig1 stonden; over do bouwhausse, die vooral de jeugd beïnvloedt eir wrijvingen doet optre den tussen de agrarische en indu striële sfeer; over de komst van een nieuwe bedrijfsleiding en van ge schoolden van elders; tenslotte over de kritische vierde fase waarin de reputatie van het bedrijf wordt ge vestigd of gebroken. De binding van de ongeschoolde streekarbeiders kan het beste geschieden via him eigen kleine werkploeg. Het oprichten van eigen personeelsverenigingen doet de tegenstellingen verscherpen; aanbe volen is volgens dr. Prakke de bestaande plaatselijke verenigingen, maatschappelijk en kerkelijk in te schakelen, zodat deze oog krijgen voor de nieuwe sociale structuur.' RECREATIE. Ten derde: de recreatie. In liet bul letin wordt een reportage aangehaald van Max Dendermonde over Loos- drecht, „de naakstc stad te water", wgar 20.000 stedelijke „bloterikken" zondags zeilend en dansend vertoe ven te midden van 5000 kerkse men sen. Een studie over Zandvoort van het Hervormde Instituut heeft over de gevolgen veel aan het licht ge bracht: funest voor de jeugdvereni gingen. overdreven aandacht voor de „fysieke cultuur" van de vakantie ganger, het ontbreken van menselijk contact tussen vreemdeling en ver huurder enz. HET BELEID. Het sociale „laboratorium" kan dus het een en ander duidelijk maken. Daarna kunnen de correcties worden bestudeerd. Heel belangrijk wordt de „ontmoeting" geacht, een modern psychologisch begrip -ontmoeting tussen de bovengeschetste partijen. Wij voegen hieraan nogmaals toe flat juist de voortijdige inschakeling van de maatschappelijk geïnteresseerde kringen hiertoe onmisbaar is. De conclusie kan luiden, dat de be langstelling van hefc deltagebied voor het deltapro,jeet nog steeds niet groot genoeg is. Zij /.ai dit pas zijn als alle groeperingen en instituten gereed zijn om de concentrische cir kels te geleiden, die ontstaan als 't eerste brok keilecm in het rvater wordt geworpen. De belangwekkende beschouwing van drs. De Jong mag gezien worden als een waardevolle bijdrage om deze zo noodzakelijke belangstelling te wekken. (Advertentie) U heerlijk niks-doen... en uw camera maar FLITS doen! Bij vakantie hoort flitsen, bij vakantie-uitrusting horen Philips „Photoflux"iampjes FLITS - en geen binnenhuis- of avondtafereeltje ontsnapt u. FLITS - en u hebt geen gebrek aan zonlicht. FLITS - en weer bent u een waardevolle foto rijker! Flits daarom met Philips „Photoflux"lampjesze geven veel licht, zijn klein en... maar 25 cent.. Waarom hier niet geflitst? Met Philips „Photo- flux" altijd rake foto's Herverkavelingspersoneel hield sportdag Het personeel van de bureaus van de Herverkaveling heeft dinsdag middag hun normale werkzaamheden in de steek gelaten. Deze middag was nl. geheel gewijd aan sport. Vijf ploe gen nl. uit Sint-Maartensdijk, Middel burg, Zierikzee en twee uit Goes heb ben op het sixn-tterrein te Kloetinge onderling strijd geleverd. Als winnaar kwam uiteindelijk de ploeg uit Zierikzee uit de bus, terwijl de „Zoutkeet", Goes tweede werd. De hoofdingenieur-directeur van de cultuur-technische dienst, de heer L. Appelman uit Goes, overhandigde de wisselbeker' aan de ploeg uit Zie rikzee. Deze ploeg mocht tevens een herinneringsplaquette in ontvangst nemen. Voor de andere ploegen waren eveneens prijzen aanwezig. De uitslagen luiden als volgt: Voetbal: „Zoutkeet"St. Maartens dijk 50; ZierikzeeMiddelburg 1 1; „Secretariaat" (Goes)St. Maar tensdijk 23; ..Zoutkeet" (Goes) Zierikzee 0—2; MiddelburgSecreta- •iaat 30. Volleybal heren: ZierikzeeSecretari aat 1621; Sint-MaartensdH „Zoutkeet" 1025; „Zoutkeet" dijk -Mid delburg 223; Middelburg„Secre tariaat" 9J3; ZierikzeeSint- Maartensdijk 717. Volleybal dames: Zierikzee„Secre tariaat" 1612; „Zoutkeet"„Secre tariaat" 1517; „Zoutkeet"Zierik zee 16—18. Hardlopen heren .junioren: 1 Van der Post, Zierikzee, 2 Lokhorst, „Zout keet". Hardlopen heren senioren: 1 Mey- borg, Middelburg, 2. Franeke. Zierik zee. Hardlopen dames: J. Verhoek, „Se cretariaat", 2 M. Berrevoet, Zierik zee. Zaklopen heren senioren: 1 W. van Steenbergen, „Secretariaat", 2 Ntf- hof. Zierikzee. Zaklopen heren junioren: 1 J. Kalmt- hout, „Secretariaat", 2 H. Onstenk, Zierikzee. Zaklopen dames: J. A. Moens, Mid delburg, 2 Mevr. Torenslager, Zierik zee. Estafette heren senioren: Zierikzee. Estafette lieren junioren: „Zoutkeet" Estafette dames: „Secretariaat". Eindklassement: Zierikzee 280 pun ten, „Zoutkeet" 228, Sint-Maartens dijk ??,1. „Secretariaat" 195, Middel burg 133. Vlissinger Van Sluijs wordt onafhankelijke De bekende Zeeuwse wielrenner- Bram van Sluijs uit Vlissingen heeft bij de K.N.W.U. een licentie aange vraagd voor onafhankelijke. Deze. renner heeft tal van goede prestaties - verricht. In vele koersen befiaalde hij eervolle plaatsen. Voortreffelijk was zjjn tiende plaats in de Olympia's tour door Nederland en zijn elfde plaats in de Omloop van de Kempen. Van Sluijs zal in de „Acht van Chaam" bij dé profs starten. 07. Jimmy had de grootsie moeite, de loodzware Rl- nus in zijn eentje naar zijn auto te brengen. Hij had eerst vol verbazing naar het vreemde gedrag staan kij ken van J-Xenkie Hoefnagel die er zo onverwacht van door wfis gegaan, zonder zelfs af te rekenen. Maar toen Jimmy van zijn verwonderingen bekomen was, begon het tot hem door te dringen dat dit helemaal niet ple zierig wasDie Henkiè floefnagel wantrouwde hem. Dat had hij direct al gemerkt. Hij had hem met tegen-: zin naar de plek gereden En nu hij er hals over kop vandoor was gegaan, wa.s de conclusie helemaal niet moeilijk. Henkie ging in Heideropsveen alarm slaan, met het wel zekere gevolg, dat ook de bende van pro fessor X. aan de weet zou komen wat zich intussen had afgespeeld. Deze gedachte gaf Jimmy niet alleen vleu gels maar oók de nodige kracht, Hij vatte Rinus Robot stevig om diens middel en droog hem naar de auto, HIJ rukte de portier opep en trachtte Rlnus naar binnen te wringen. Achterin gipg onmogelijk en daarom plant te hij de robot naast zich op de voorbank. Maar ook dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan, I-Iet stalen gevaarte gaf niet mee en Jimmy moest heel voorzich tig manoeuvreren en passen en moten voordat Rlmia goed en wel in de auto zat. Jimmy veegde met zijn zak doek over zijn vorohoofd, want hij had het warm ge kregen van dit karweitje, 't Heeft mij ten minste tien kostbare minuten gekost" bromde hij, sprong achter tiet stuur, startte de motor, keerde het wagentje heel han dig en reed de zandweg af. Ririus zat met-een ondoor grondelijk gezicht naast hem te schuddebollen Aagtedijk 17 80 mijl oost Alexandria. Aalsum 18 v. Antwerpen naar Hamburg. Aagtekerk 18 te Antwerpen. Abbekerke 18 van Bilbao n. Antwerpen Akkrumdljk 19 van Rotterdam n. Brer - Albireo 17 te Hamburg. Alphard 18 te Rio de Janeiro. Alnati pass. 18 Fernando Loronho. Amerskerk 18 te Genua verwacht. Annenkerk pass. 18 Finisterre naar Las Falmas. Andijk 18 te Rotterdam. Artemis 19 te Curasao. Arendskerk 19 van Rotterdam naar Mar seille. Arkeldijk 10 van Havana naar Antwerpen Arnedijk 10 te Antwerpen. Averdijk 19 te New Orleans. Axeldijk 17 15 mijl van Natal. Blommersdijk 18 te Antwerpen. Britsum 17 310 mijl zuidoost Fernando Loronho. Bontekoe 19 te Makassar verwacht. Boschfontein 18 te Dar es Salaam. Camitia 19 te Londen. Coltica 19 te Paramaribo. Dalerdijk 17 130 mijl zuidwest San Sal vador. Delfshaven 18 te Narvik. Delft 17 759 mijl west Azoren. Dongedijk 17 550 mijl zuidwest Azoren. Ena 18 te Curagao. Esso Nederland 18 van Suez naar Ras Tamira. Esso Den Haag pass. 10 Gibraltar haar Antwerpen. Gaasterland 18 te Santos. Grootekerlce 18 te Amsterdam. Öfote Beer pass. 18 Kaap Race naar Quebec. Hudson 14 90 mijl noordwest Fayal. Haulerwijk 19 250 mijl zuid Sable eilanden Heemskerk 19 van Port Said naar Genua. Houtman 18 van Mahe naar Mombassa. Jagersfontein 18 van Kaapstad naar Port Elisabeth. Korenia pass. 18 Azoren n. Philadelphia. Kabylia 17 180 mijl oost Guadeloupe. Kalydon 18 te Curagao. Kieldrecht 19 van Genua naar Milos. Kinderdijk 17 620 mijl west v. Lands End. Krebsia 18 te Hongkong. Katelysia 20 te Balikpapan verwacht. Kylix 19 te Mauritius. Kryptos 18 te Fao, Kara pass. 17 Timor. Laagkerk 19 te Genua. Leersum 18 van Amsterdam n. Hamburg. Lekkerkerk pass. 17 Kuria Murla eil. Loenerkerk 19 te Rotterdam. Lissekerk 17 Golf van Masira. Maetsuycker 16 van Singapore naar Dja karta. •leliskerk 18 te Shanghai. Molenkerk 17 te Antwerpen. Muidcrkerk 17 1550 mijl noordwest van Fremanlle. Mijdrecht 17 920 mijl oost Buenos Aires. Mureng 16 van Miri naai- Geelong. Nias 18 van Los Angeles naar San Fran cisco. Nieuw-Amsterdam 18 te New York. Johan van Oldebarnevelt pass. 18 Al giers naar Port Said. Oostkerk 18 te Sydney. Ondina 18 270 mijl zuidwest Sombrero. Oranjefontein 17 600 mijl oost van St.- Helena. Overijssel 18 te Port Sjvettenhem. Polydorus 15 van Cebu naar Singapore. Prins Alexander 17 760 mijl oost Belle Isl. Prins Willem II 17 van Port Alfred naar Le Havre. Ridderkerk 19 le Genua. Roepat 19 le Djibouti. Schelp wijk pass. 18-Perim naar Suez. Schiedijk 18 te New York. Singkep 17 te Surabaja, Sliedrecht 26 te Rotterdam' verwacht. Sibajak 10 te Sydney. Slbigo 18 te Brisbane. Sunetta 18 46 mijl noord Muscat. Stad Dordrecht pass. 18 Finisterre naar Ceuta. Stad Leiden 18 van Rotterdam n. Bombay Stad Rotterdam 18 te Midcllésborough. Straat Soenda 17 van Singapore naar port Swettenham. Stentor pass. 13 Finisterre naar Madeira. Tomori 17 340 mijl noordoost St.- Maarten Triton 18 te Maracaibo. Tiba 17 100 mijl noord St.-Vincent. Tibia 19 130 mijl zuidwest Kaap Comorin. Tjisadane 17 te Naha. TJiwangi 16 van Balikpapan n. Hongkong Utrecht 16 te Beyrouth, van Cloon 17 van Tj. Priok n. Brisbane. Vasum pass. 17 The Brothers. Van Waerwijok 16 van Beira n. Mtwara. Waal 17 van Limasol naar Famagusta. Waterman 18 van Las Palmas n. Walvis baai. Willem Barendsz 10 te Rotterdam verw. Wonorato 17 te Chittagong. Willemstad 19 te Trinidad. Zuiderkruis 10 te New York. 21 juli. Vlissingen Terneuzen Hansvveert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.: 1.06 1.32 2.04 2.30 2.42 1.86 2.01 2.18 1.31 1.56 13.23 13.52 14.26 14.52 15.06 2.04 2.19 1.32 7.22 7.51 8.26 8.10 8.23 1.78 1.96 1.50 1.73 U.—N.A.P. 10.51 1.86 20.20 1.98 20.52 2.16 20.37 1.60 20.46 1.84 OF FNIGF FCHTF DUÉBFlZlt TJEER0 A0EMA 42 Het meisje lachte. „U is een fantast", zei ze. Ze Jteek opnieuw op haar polshor loge. „Ik zal U niet lang tot last zijn, mijnheer, want ik moet huiswaarts." '.Woont U bij uw familie?" vroeg de ingenieur. „Neen", zei liet meisje, „ik woon op kamers. Ik beschik over mijn eigen tijd. maar het zou op mijn hos pita een wat vreemde indruk maken, als ik zo laat alleen thuiskwam." „Ik zal U begeleiden", beloofde Stcensma. „Mag ik U iets presente ren?" Hij keek rond naar de kellner, maar zag er geen in zijn nabijheid. Er werd op dat moment niet ge danst. De jongelui aan de tafeltjes zaten twee aan twee dicht naast elkaar. De jongens hadden merendeels de rechterarm beschermend om hun meisjes geslagen en hier en daar lag een bruin of blond gelokt hoofdje vertrouwelijk op de schouderkant van een colbertje. Zij luisterden alleen naar een re freinzanger, die bij de begeleiding van diverse instrumenten liedjes kweelde door een soort scheepsom- rooper van celluloid, waarvan hij, om zich overal verstaanbaar te ma ken, de opening beurtelings naar di verse zaalhoeken wendde. Wie is Loesie? Loesie is een snoesie. Loesie is liet meisje van de drummer van de band. „Doet U geen moeite", zei het meisje, toen zij zag, dat hij nog naar een kellner zocht, „ik vrees, dat ik zal moeten vertrekken. Wilt U mis schien een taxi voor me bestellen?" „Ik heb een beter voorstel", zei Steensma. „Het is mooi weer en lich te maan. Laten wij wandelen." Het meisje liet een snelle taxeren- de blik over haar tqfelhéer gaan. „Goed", zei ze enigszins aarzelend- „Ik vertrouw op uw geleide, mijn heer." Steensma wenkte een naderbij ko mende kellner en rekende af. Het mannetje van de garderobe hield zijn jas op en reikte hem hoed, stok en handschoenen over en de por tier, die met zijn linkerhand een fooitje accepteerde, schoof met de rechter gedienstig de gordijnen ter zijde. Buiten lag een bijna verlaten straat in het bleekblauwe maanlicht, dat de vensters der huizen in glim mende lijntjes zette en de daken ver zilverde. „Waarheen mag ik U geleiden?" vroeg Steensma, haar hoffelijk een arm biedend. „Ik heb kamers op de Prinoesse- gracht", zei het meisje. „Als U wilt, mag U mij Riota noemen." KIETA. Zij liepen enige tijd zwijgend naast elkaar, ieder in eigen gedachten ver zonken. Boven hun hoofden welfde een koe pel van donker fluweel, die met on telbare diamantjes bestrooid was. Sterren en sterretjes schitterden en twinkelden, zij groepten samen tot bekende figuren of vormden door hun onberekenbare afstand 'n trans parante vlek. Het rustige licht van een planeet was als een stervormig larppje, dat men hoog aan de hemel temidden van al die schitterHehtjes had opgehangen, „Het is een wondermooie avond", zei het meisje, Steensma drukte haar arm iets vaster tegen zich aan. „Ons lot staat in de sterren be schreven". zei hij. „Ik weet niet on der welk sterrenbeeld jij gehoren bent en ik ben ook het mijne verge- i ten, maar als het waar is, dat er op die miljarden lichtende bollen we zens zijn, die zich voor onze levens loop interesseren, dan vormen wij zeker een paar, dat zij met belang stelling zullen bekijken." „Misschien", zei het meisje, haar schouders ophalend. „Wij I^ven in dezelfde stad", zei Steensma. „maar onze levenslijnen hebben elkaar vanavond voor het eerst gekruist. Straks zeg ik je vaar wel en,het is mogelijk, dat de paden, waarop wij ons verder zullen bege ven, ver uiteen zullen lopen. Ik vind je sympathiek en ik durf aannemen, dat je mij niet onverdragelijk vindt. Is het niet te betreuren, dat het con tact tussen ons beider levenslijnen maar van zo uiterst korte duur is." „Zou je de sterren willen misloiden door het te verlengen?" vroeg hot ipeisje. „Dat zou onmogelijk zijn", bedacht Steensma. „Wanneer het verlengd wordt, lag ook dat in onze levens plannen verborgen, misschien reeds lang voor iemand op aarde kon be seffen, dat wij geboren zouden wor den. Ik voor mij ben het lot uiterst dankbaar, dat hot mij deze avond heeft geschonken." „Ik heb je straks een fantast ge noemd", zei het meisje. „Ik neem mijn woorden terug. Je bent een ro manticus. Hoe is je naam eigenlijk?" „Jacobus". zei Steensma. „Rieta en Jacobus, lijkt het niet op een sprook- i je? Ik moest mij natuurlijk aan je voorstellen, maar ik wil de roman tiek van deze avond niet schenden." Het meisje zuchtte. „Ik wil ook jouw naam niet we ten", zei Steensma. „Als wij ons aan elkaar voorstellen, hoor je mis schien, dat ik op een kantoor zit en briefjes dicteer aan ontevreden klan ten of bij de belastingen ben en ko hieren moet opstellen." „Wat zou je wel van mij horen", zei hot meisje glimlachend. „Mis schien bon ik juffrouw in een krui denierswinkel of assistente van een veearts." „Missohien", zei Steensma pein zend, „hoewel je een geheel andere indruk maakt. Ben je het niet met me eens, dat zoiets onze idylle vol komen zou verstoren?" „Je hebt gelijk, Jacobus", zei het meisje, naar hom opkijkend. „Laten we ons maar voorstellen, dat we Hans en Grietje zijn." „Prachtig!" riep Steensma enthou siast. „We zijn sprookjesfiguren en we zijn samen op weg. Waarheen, Rieta „Naar het huisje van de heks", bedacht het meisje. „Helaas", zei iSteensma spijtig, „ook in sprookjes komen verschrik kingen voor. Ik zal je wat vertellen, Rieta, maar je mag niet kwaad op mé worden." „Hoe kan ik kwaad zijn op een sprookjesprins", zei het meisje glim lachend. „Ik zal je iets vertellen", zei de ingenieur, „dat ik alleen kan biech ten aan een meisje, dat ik maar één avond in mijn leven ontmoet en dat zich niet aan mij bekend maakt. Je bent mooi, Rieta. Je ogen zijn als «lokkende lichten, je tanden zijn als twee rijen paarlen, een leus van je rode lippen moet het zoetste ge schenk der goden zijn." Het meisje liet haar arm rustig in de zijne. „Verwacht je van mij een dergelijk compliment?" vroeg ze glimlachend. „Ik wil alleen", zei Steensma,- „dat jij je deze mooie avond zult blijven herinneren en dat je met genegen heid zult terugdenken aan een jonge man. die je langs de paden dér ro mantiek tot in de nabijheid van de tempel der liefde gevoerd heeft." Het meisje schudde zijn arm. „Je moet wakker worden", zei ze. „Je bent niet in droomland en ik ben Ëeen sprookjesprinses, maar een !aagse jongedame, die je beloofd hebt veilig thuis te zullen brengen. Weet je wel, dat wij op het verkeer de pad zijn „Bedoel je dat figuurlijk of let terlijk?" vroeg de ingenieur. Het meisje 'lachte. „Je bent nog niet' wakker", zei ze. „Als je om je heen kijkt zul je zien, dat we in hét Noordeinde midden op de rijweg staan. Ik dacht, dzi js me thuis zou brengen." (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6