N.C.L.B. HIELD IN MIDDELBURG GOEDE PROVINCIALE TOOGDAG WALCHEREN MARKTBERICHTEN VR1JDAL* 2U JULi. lt,o(j PROVINCIALk! ZEEUWS E CO U R A NT LEDENTAL IN ZEELAND NU BOVEN 2800 Groot aantal landarbeiders beluisterde redevoeringen Velo lellen van de Nederlandse Cfor. Landarbeiders Bond met hup familie uit allo delen van ?eeland waren donderdag: naar do Concert- en Gehoorzaal in Middelburg gekonien, waar de provinciale afdeling van deze vakorgani satie haar jaarlijkse toogdag hield. Getuige deze belangstelling zij was zodanig, dat de grote zaal niet Rllen kon bergen mocht reeds van een ge slaagde dag worden gesproken. JSr was een programma, dat verscheiden heid bood, zpals redevoeringen door de heren A. de Vries en J. Vermaas, zapg en muziek. A| m®t al heeft deze ttyg aap het doel: bezinning op de taak van de N.C.L.B., beaptwoord. De provinciale voorzitter, de heev M. D. den Hollander, opende de och- tepdbjjeenkomst 'met een korte rede, waarin hij ó.a.' zej, dat de N.CX.B. Zeeland verheugd kan zijn over de groei van het ledental. Het cijfer 2£Ö0 is namelijk overschreden, een resul taat, dat tot tevredenheid en dank baarheid stemt. Br zijn echter in Zee land nog vele landarbeiders, die in de rijen van de bond zouden thuishoren, maar zich niet organiseren. Voorts stipte de lieer Dep Hollander nog en kele problemen aan, zoals dat van de winterwerkloosheid. Hierna trad de chr. mondaccórdeon vereniging „De Krekels" uit Westkapelle voor de eerste maal op. Het woord was vervolgens aan de heer I. Vermaas uit Haarlem, die in zjjn rede enkele hedendaagse vraagstukken in het algemeen ën werk met betrekking tót de jaond in liet bijzonder behandelde. Hij wees o.a. op dè grote 'mate van persoonlijke vrjjheid, die men iii Nederland geniet ën waarschuw de vqqr het gevaar van de verma- terialisering. Als contrast mét de vrjjheid van organisatie ë.d. iri Ne derland sfelde hjj de moeilijkheden die zich qn ftet ogeqbljk vqordpen m de Verenigde Staten voor dege- rièn, die zich christelijk willen or ganiseren. „Wij moqten ons bezinnen op opze taakvervulling tijdens ieder moment van het leven", aldus de heer Ver-, maas, die met nadruk betoogde, dat de christen daarbij God blijvend Tnoqt dienen mét blijmoedigheid' en met de kracht, die Hij de gelovigen geeft voor hun roeping. Spreker wekte op om actief te zijn voor de eigen orga nisatie en meldde in dit verband, dat de N.C.L.B. thans Jj50 afdelingen heeft en een ledental van ruim 3Ö.ÖÖo; De heer Vermaas sprak tevens als zijn mening uit. dat bn het agrarische volksdeel het besef groeiende is, dat de N.C.L.B. de opbouw van een nieu we maatschappij voorstaat. „Ik doe een beroep op om straks ook in uw Bus met arbeiders in sloot gegleden. Slechts één lichtgewpnde Donderdagavond omstreeks half zes is in de Djjkweisewég bij de hof stede van de landbouwer" J. W. te Ka- pelle een bus met arbejders uit Noord Brabant de sloot ingegleden. Wonder boven wonder deden zich hierbij geen ernstige ongelukken voor. Eén arbei der werd licht gewond aan de arm. doordat hij tijdens de kanteling met zijn arm door de ruit stootte. De ar beiders, die in dienst van de fa. Hoo- genboom uit Spykcnisse op. de Zeeuw se spoorlijn 'aan het werk Zijn met hét leggen van een kabel, waren op weg naar. huis. D.e chauffeur van de b.us moest uitwijken om twee wielrijders te laten passeren, maar de weg is al daar niet breed en vermoedüjk door dat de berm door de veie regen van de laatste dagen zeef zacht was, is de bus aan bet glijden gegaan. De inzit tenden bemerkten dé sdhuïving, zodat ze op, een kanteling enigszins bere kend waren.'Dé bus kwam geheel pp. zijp kapt ip de slpoj. te liggen. Kunstmatig duin te Breskens. Zoals reeds gemeld werd te Bres kens onder leiding van de commissa ris der koningin een bespreking ge houden door Gedeputeerde St.atèn met het gemeentebestuur van Breskens met diverse instanties aldaar. Over eenstemming werd bereikt over het plan tot aanleg van een kunstmatig, duin tussen de bestaande en de qan te leggen nieuwe veerhaven aldaar. Op dit duin, dqt een kruinbreedte zal ver krijgen van ongeveer 38 meter, zijn aan de landzijde geprojecteerd een rijbaan piet parkeerstroken, een rij wielpad en een wandelpad, alsmede enigé overgangen naar het strand. Voorts zullen een tweetal verbredin gen worden aangebracht voor het op richten van een paar hotels of res taurants. Dit plan zal thqns nader worden uitgewerkt en aan dé minister van verkeer en waterstaat ter verkrij ging van diens uiteindelijke instem ming worden voorgelegd. Mulo-examens te Goes Te Goes slaagden donderdqg driór entwintig kandidaten voor het mulo- examen. Het diploma A werd uitge reikt aan H- van Geqsbergen, G.'Ver- seput, M. v- d- Maas, allen Zierikze.e, M. J. L. Heule, Óostevland, K. P. de Bree, Breskens, A. A. de Groote, Zuid- zande, jyj. Pessirerqn, Groede,C. J. Adam, Sas van Gent, A. de Blaey, Sluiskil, P Faasse, J. J. de Looff, C. A. Thomson, M. L. Parren, allen Mid delburg, C. J. de Mol, Kamperland, A. M. Vreeke, Domburg, W. van Bel, Goes. De volgende geëxamineerd en ont vingen het diploma A met inbegrip van het middenstandsdiploma: J. M. Schgele, J. J. Smies, D. M. Eollof, al len Axel, A. F. de Visser, Zaamslag, J. Schier,Vlissingen, L. A. Passé-' nier, Domburg, P. H. Poppe, Middel burg. Bij een van de vorige uitslagen werd> als geslaagd voor het examen-A. vermeld: R. V .M. Bertens. Deze naam was onjuist en diende 'te liiiden: R. C. M. Berting. Collecte De collecte vqqr de A.V.Q. (socjalq hulp vo.or mindev-validen) heeft te E-ruipingéh 219.08 opgebracht- eigen qmgevjng chyisten te willen zijn en biee te bouwen aan dit doel", zo be sloot hij. Na gemeenschappelijke zang en een tweede optreden van „De Krekels" werd een middagpauze gehouden. In de middagvergadering sprak' eerst de heer A. de Vries uit Leeuwarden, die er op wees, dat een toogdag als deze een tweeledig doel heeft, namelijk ont spanning en bezinning. De N.C.L.B. is een bond. waarin gezinsarbeid wordt verricht, aldus deze spreker. In dit verband legde hjj er de nadruk op, dat ook ieder gezinshoofd de leden dus steeds op dienen te komen op de vergaderingen en andere bijeenkom sten. De heer De Vries voerde zijn ge hoor vervolgens terug naar de toe stand van 1914. het jaar, waarin de bond werd opgericht. Hij beschreef de materiële noden van toen en consta teerde vervolgens wat de organisatie in de 42 jaar van haar bestaan op dit gebied maar ook op het geestelijke vlak mocht bereiken. Er was nog gemeenschappelijke zang, waarna „De Krekels" voor het laatst optraden en tot slot sprak de heer Den Hollander. Tentoonstelling werken van Dirk Koets Onder auspiciën van dc culturele commissie van de stichting „De Schot se Huizen" te Vecre zal aldaar een tentoonstelling worden gehouden van werken van wijlen Dirk Koets. De opening is bepaald op zaterdag 21 juli a.s. om half drie in de bovenzaal van ,,'t Lammetje". Deze opening zal geschieden door de burgemeester van Veere, jhr I. F. den Beer Poortugael. Naar aanleiding van bovengenoem de expositie schrijft ons de burge meester van Veere: „Een ere-tentoonstelling van Dirk Koets in de bovenzaal van het Schotse Huis 't Lammetje te Veere, een ere schuld of postume hulde? Beide, als postume hulde ontworpen, als ere schuld uitgegroeid. Want nu wij be zig zijn om uit hoofdzakelijk Veers particulier bezit zijn schilderijen te verzamelen en te groeperen, valt het ons van het hart, dat tegenover zulk een grootheid onder deNederlandse schilders wij na zijn heengaan uit dit leven, hier gerust van mogen spreken. Reeds eerder signaleerde ilc „voor my is hij de Veerse Vincent van Gogh' maar als men zijn vele paar- denstudies, op deze tentoonstelling aanwezig, rustig in zich laat werken, dan begrijp ik best de voorkeur der Verenaren voor dit hem geliefkoosde onderwerp, paarden heeft hij ontel baar vele malen geschilderd in al hun stoerheid van het zeer eigen Zeeuwse ras. Maar het waren ook de vissers, de boten en de haven, het licht en de lucht waarmede hij na zijn verschei den thans uw aandacht vraagt. Wij danken de inzenders wel bijzon der hartelijk dat wij thans in staat zijn van maandag 23 juli af tot eind augustus toe als culturele bijdrage voor het seizoen 1956 te Veere zulk werk te mogen exposeren. Dat velen in eii buiten Veere cle kans niet vooy- b.i.i laten gaan is de wens van de cul turele commissie der „Schotse Hui zen". (vjiddelburq Bindingsavond Nat. Reserve In het Gëref. Jeugdgehouw hield het Verband Middelburg van cle Nationale Bese.fve wpenscjqg een bindjngsavond. De commandant van het vérband, 2e luitepapt Q. de Hu, sprak een ope ningswoord, waarin hij O.a. de districs- commandant, majoor H. A. P. Speek, luitenant J. Mipnaayd van de vaste staf uit'Goes, de heer P. de Kam uit Goes, provinciaal secretaris van S.W. G-, de heer J. Rozemond van cje plaat selijke S.W.G.-commissie en talrijke rese.rvisteji kop verwelkopien. Majoor Speek sprak vervolgens een kort woord van opwekking en drong o.a. aan tot deelneming aan de mars, die op zaterdag 28 juli zoals gemeld in Vlissingen wordt gehóuden. De districtscommandant onder streepte verder de betekepis van avon den als deze. een onderwerp, waarover ook de heer De Kam sprak. Deze spre ker tponde verder aap de hand van cij fermateriaal aan, dat de Natiopalc Reserve zowel plaatselijk eb provin ciaal als lqpdelijjt een groei van het le dental kent, in tegenstelling met hét geen uit onlangs'vah verschillende zij den gedane uitingen zpu bljjkép. Tydens het verdere verloop van de ze geanimeerde bijeenkomst maakte majoor Speek nog enkele bevorderin gen bekend. De .soldaat J. Tevel werd bevorderd tot korporaal-gewondcn- verzorger en de soldaten P. Luimstra. A. Rcóse, P. Strujjk en J. Sturm tot soldaat eerste klas. Allen zijn vrijwil liger vap het vprbapd Middelburg. Tot slot vólgde een gezellig samenzijn met muzikale begeleiding. Oogst van de straat. By de Middelpiirgse pontje zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 11 tot en met 17 juli j.l. gevonden voorwerpen: verschillende huis- en andere sleutejs, pqrtemonnaie's met en zonder inhqud. wanten en hancj- sphqeneu, snoer imijatiepayeis, kipdpr- armbandle, jongensjack, springtouw, zak mes, zilverbon van f 2.50, dop van ben zinetank, paars kindérmutsie, grijs lcin- cjervest. kinder jas piet bontkraag, duim stok, potlood, bastaard herdershond, ro de bal. groene sjaal.grijze ceintuur, dop van lippenstiftkoker, rode capuchon, muntbiljet van f 1.00, rijwielkoplamp, ballpointpen, vulpotlood, zilveren broche, snoer gele koralen, enveloppe met 12 fo to's, bruine bal, zwart met bruine vul pen. dames- en heren onderkleding, rood gebreid kindervest, wit overhemd, ge streept damesvest, geel kindervest, brui ne tas mét inhoud, eind plank. Vlissingen Uitbreiding boekenbezit. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen weyd uitge breid met de volgende nieuwe werken: Beach, Sluipvaart in de Pacific; Po land, Snequw in augustus; Christie, Tiqn kleine negertjes Ginjo.olen, Wer kende handen; Gotjé, Een kind te veel; Klp.Qster, Zonder het genadige eincie; Mathi, Als de sperwer rnaaf niet komt; Overduin, Huurling en her der; Smith, Ik wou zó gyaag; Siirink- Gro.en, Kamer 4; Foster, Street of the barefoot lovers; Gascar, Les femmes; Jagqr, "Interview met de tijdgeest; Gu'nther, Afrika in de branding; De Jong, Qm de plaats van de arbeid; Quilici, Het blauwe cpptinent; Von Frïseh, De honingbij; Stork-Van der Kuyl, Handboek Voor huishoudkunde; Stéinbuch, De automobiel, dl. 2: Het chassis, 5e dr. Bevorderingen aan de openbare ulo-school Aan de openbare ulo-school te Vlissin gen werden bevorderd: Naar de tweede klas A: J. v. Akkeren. K. Boogaard, J. Borger, N. Bostelaar, I. put, F. v. Eenennaam, A. Groen, C. Grootjans, A, Mabelus, G. Mulder, O- Oosterhof, L. Polderman, P. Schaar, T. Tlel, E. Vadqr, A. Veeystra, "W. v. d. Voorde, C. Moens, H. Boucherie, J. de Best. Niet bevorderd 8. N^ar de tweetje klas B: D. Abee, A, de Baar. A. V. Bergen, M. Bruynooge, A. Coppoolse, R. Goosens, B. Eversdijk, I. Jagt, f- Jansen. M. Kerkhoff, T. Marijs, B. Mein. J. v. d. Meyden, R. Parent. T,. V. Putten, ,T, Rijnd'ers, H. de Ruyter, P. Schoonen, R. Schot. J. la Soe, T. v. Splunder, J. Swint, A. v. Sweeden. E. v. Zweeden. Niet bevordeyd 10. Najjr fte deyilé klas A: M. Bakker, X. ppeckhqut, P. By^nam, L. Brink, j. Cor- nelisse, E. Goddijn, C. Gouka, J. v. Hengst, T. Hofman, A. Jeldei'da. T. Kos ten, E. Kostpr, Y. Kreefft, J. de Land meter, R, v. Lopik, J. Paauwe, A. Rottier, E. Rottier, J. Scheers, C. Stern-rijs, F. Tamboer. A. Veenstra, P. v. d. Velde, A. Visser, A. Salome. Niet bevorderd 7. Naar de derde klas B: J. de Bert, M. de Bruyne, B. Buurman, L. v. Dijk, T. v. Duin, R. Erkeiens. A. de Greeuw, L. v. Halteren. J. Hekhuis, R. v. Hoepen, W. v. Iren, P. de Nooycr, T. Provoost, J. Reyns, J. Sqhuurman, C. Tavenier, M- Wugman, W. v. d. Zwalm. Niet bevor derd 8. Naar de viqyde klas: F. Belmakers, E. Baten, C. Boogaai'd, R. cje Bruyne, J. Eckhardt, N. Gommérs, G. Jagt, F. Nae- rebqut, J. Robbesom, E. v. Roggen, D. de Ruyter, E. Willemse, N. de Beste, L. Geyp, N. v. Gijzen, A, Gillissen, N. HoutE- zager, B. Jansen, A. Koningstein, A. La- bniyère, XI. de Munck, J. Noest, J. v. Pee- nen, P. Rosire, J. v. Smaalen, H. Streef kerk, P. Vervaat, I. Willemse. Afgewezen 13. Bonedijkeschool won de Commandobeker Na sportieve strijd tussen Vlissingse lagere scholen De zeven jarige Alec Tombs heeft donderdagmiddag na afloop van dé atletiskdagen der Vlissingse seholeij op het sportveld aan de Baskenbnrg- seweg de bejeehde Conmjandobeker, om welks bezit de Vlissingse lagere scholieren elkander sedert 1952 ieder jaar op sportieve wijze bekampen, mogen uitreiken aan twee vertegen woordigers Van de winnende school, de Bq'nedijkeschool. Dat jujst Alèc Tombs dit deed, is geen toeval. Alec is namelijk de zoon van één der commando's, die op 1 no vember 19.44 in Vlissingen voet aan wal zetten en de weg baanden naar de vrijheid. Een bijzonderheid was, dat de heer Tombs op die dag juist zijn verjaardag „vierde". Al Irionk dan donderdagmiddag het „Congratula tions" wat schuchter uit Alec's mond, de paar honderd jeugdige Vlissinger- tjes die dezè prijsuitreiking bijwoon den, begrepen de felicitatie best. Na afloop van de wedstrijden her innerde de neer L. de Kloe, hóófd van de neutrale school, nog eens aan de geschiedenis, die aan de Commandq- beker verbonden is aan de oorlog, die vopr velen der huidige seholiëyeji al leen een begrip, is, dat zij hebben ge leerd en met meegemaakt'. Hartelijk dank bracht dhr De Kloe aan al|en die de wedstrijden mede hebben geor ganiseerd en aan het gemeentebe stuur, dat van zijn belangstelling had doen blijken door de aanwezigheid van de wethouders W. Poppe en J. Post. Nadat ook wethouder Poppe nog enkele woorden tót de verzamel de jeugd had gericht, maakte deze de einduitslagen van de wedstrijden be kend. Dezè luiden als volgt: 1 Bonedijkeschool, 2 Prins Bernhard- school, 3 Neutrale School, 4 Pgins Willemschóól, 5 Oranjeschool, 6 Ju liana van Stolbergschool, 7 en 8 Sint- Paulusschool en Gereformeerde School. 9 Bouwen Ewoütschool, 10 Frans Naereboutschoól, 11 en 12 Jan Ligthartschool en Vincent van Gogh- school, 13 Jacob Catsschool, 14 Kó ningin Wilhelminaschoól en 15 'Sint- Jacobschopl. Finales rolschaatskampioenschap. De finales van de roischaatskam- pioenschappen voor de Vlissingse schooljeugd zullen thans definitief worden verwerkt op dinsdagavond 24 juli om zeven uur in de Brouwe- naarstraat. In elke groep, zyn er vier finalisten, die onderling een halve competitie zullen verrijden. In totaal moeten er dus 36 series worden afge werkt Onmiddellijk na afloop ge schiedt de prijsuitreiking in het AN MB-geb,ouw. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zyjn inlichtingen te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: sleutels, kin derarmbandje, ceintuur, enige ballen, porlemonnaie met inhoud, afsluitdop, springtouw, zijden sjaal, fietspompje, rü wielslot, enige rijwielen en aiitostèps, or derboekje, bankbiljet, piastic bal, speel goedpopje. stootkussen van een boot, portemonnaie, joiygensjack, voorhayper, gladde ring, kinderbril in étui, dames glacé handschoen, dameshorloge, fototoe stel ip étui. 'strandempieytje, sleutels, ceintuur, fietspompje, ppytefepille, zweip- byoek met handdoek- Mulo-diploma en hogere klassen H.B.S. Van de zijde der Zeeuwse h-ó.s.-di- recteuren wijst men ons er op, dat er bij vele jngelui, die geslaggcl zijn voor het mulo-examen A of B, mis verstanden bestaan over de ipogelijk- heden van het mulo-diploma met be trekking tot toelating tot hogere klassen van de h.b.s. Het mulo-diploma A geeft toelating tot de derde klasse van een h.b.s., mits het hoofd van de betrokken mulo- school een gunstige vérklaring afgeeft de kandidaat een goede diploma-cijfer lijst heeft behaald en een toelatings examen wordt gedaan in wiskunde en natuurkunde. De plaatsing in de der de klasse van de h.b.s. geschiedt op proef. Dezelfde voorwaarden gelden echter reeds na drie jaar mulo, zo dat na de derde klasse van deze school reeds toelating tót de derde klasse van de ji.b.s. kan worden ver zocht. De kandidaten zijn dan eqn jaar vroeger klaar, voor kandidaten met een mulo-diploma B gelden voor de derde klasse h.b.s. dezelfde toelatings eisen, maar hier vervalt het toelatings examen wiskunde en natuurkunde. Het mulo-diploma B geeft alleen toe lating tot de vierde klasse van de h.b.s., wanneer met goed gevolg een toelatingsexamen wordt afgelegd. Vrijstelling voor de talen, aardrijks kunde en geschiedenis wordt gegeven, indien de piulo-diplom.a-eijferlijst een 7 of meer aanwijst. Dit. examen richt zich dan vooral op wiskunde, natuur kunde en scheikunde. Sint Laurens „Vrederust" vergaderde. Onder voorzitterschap van de heer S. Simonse vergaderde donderdag avond de afdeling Sint-Lauvens vap „Vrederust". Uit het verslag vgn de secretaris-penningmeester, de heer J. Hilleb.rand, bleek, dat de afdeliqg thans 132 leden telt. De brpto-op- brengst van de contributies over 1955 bedroeg f 176,50- De heren Simonse en C. Ton werden in het bestuur herko zen. In de vacature van wijlen de heer J. M. Houterman werd benoepid de heer J. Walraven. Naar de jaarvergadeying van óe vereniging, die óp 25 juli wordt, ge houden, werden afgevaardigd de he ren J. Hillebrand, A. Pieterse, S. Si monse en J. Wairavep. Secpndus ig de heer A. Francke Jzn. Het lid van hpt dagelijks bestuur, de heer J. \V. van 't Hoff, beantwoordde jn deze bij éénkomst verschillende vragen. A.s. najaar zal de film „Der Zeeuwen trots op Byabapts hodem" wordep veytoopd. Koudekerke Bejaarden gingen uit De bejaarden van Koudekerke maakten dezer dagen hun jaarlijks Uitstapje, waarvan de organisatie weer berqstte Dy de commissie tér verzorging reis o.uden van dagen. Omstreeks het middaguur vertrók gezelschap in 34 personenauto's en een bus van de Stoomtram „Walche ren". Via Middelburg, Goes en Ber gen op Zoom werd naar Tholen gere den, vanwaar over Poortvliet het einddoel Stavenisse werd bereikt. In deze plaats maakte men'een wande ling, waarop de vele nieuwbouw na de ramp werd bezichtigd. Teveps werd hier de inwendige mens ver- Sterkt, waarna de terugreis begon. Onderweg werd in Lewedorp thee Bii de terugkomst te Koudekerke weiden de bejaarden in dé dorpsko,m opgewacht door de harmonie „Voor waarts", die voor een opgewekt mu zikaal welkom zorgde. Er heerste 'n gezellige drukte, daar vele inwoners op de been waren. Een en ander vond zijn hoogtepunt rond de riiuziektent op het dorpsplein, waar de muzikan ten nog enige nummers ten gehore brachten. Op deze tonen maakten tal van bejaarden een rondedansje en de stemming bewees wel, dat van een geslaagde dag mocht worden gespro ken. Burgemeester J. L. Dregmans benadrukte dit in een dankwoord, waarin hij zijn erkentelijkheid uitte jegens al degenen, die bijdroegen tot de verwezenlijking van deze tocht. Zij nog vermeld, dat een aantal pa tiënten van de tehuizen ,.Ter Hooge" en „Der Boede" dankzij de goede zór gen van het verplegend personeel, deze tocht konden meemaken. Oostkapelle Uitvoering gymnastiekvereniging Dc gymnastiekvereniging van Oost kapelle geeft zaterdagavond om 8 uur een Uitvoering op, het plein voor de openbare lagere school. Ouden van dagen naar België De ouden van dagen van Oostka pelle maakten dezer dagen een uit stapje naar België. Nadat een be zoek was gebracht aan Brugge reed het gezelschap naar Oostende- Langs de Belgische kust ging het vervol gens óyeer op Nederland aan. In Breskeps werd de koffiemaaltijd ge bruikt. Bij de terugkeer in Oostka pelle was „Crescendo" ter verwelko ming aanwezig. Namens de deelne mers dankte de heer G. Geertse voor deze geslaagde reis. Officiële publikaties MIDDELBURG. Tapverbod kermis. B. en W. Van Middelburg maken be kend. dat het op grond van artikel X van de „Verordening op de verkoop van sterke drank gedurende de kermlsweek" verboden is in één of meer voor het pu bliek toegankelijke lokaliteiten, waarvoor een vergunning voor de verkoop van sterke drank is verleend, sterke drank te koop aan te bieden, te verkopen, te verruilen of te leveren, ter beschikking te stellen, ten geschenke te geven en te gebruiken, van 30 juli tot en met 4 augustus 1956. Middelburg, 18 juli 1956. MIDDELBURG. Wet autovervoer personen. B. en W. van Middelburg brengen ter opeubare kennis, dat zjj bij hun besluit van heden in de aan J. van Doeselaar en I. Scheybeler verleende vergunning tot het exploiteren van huurauto's het aan tal in elk 'dier vergunningen heb.b.en ver minderd met één. Middelburg, 18 Juli 1956. (Advertentie) Mwotte wijst U deje zomer !0 dubbel opzicht de goede weg! Mascplte gaat nu nog (§ts méér doen dan dq weg wijzen naar de beste zellgeroldé sigaret. Nu gaat Mascotte U ook letterlijk c|e weg wijzen: naar elke plaats in Nederland waar U nyet weekend ol vacantie heen wik Er zijn 5 verschillende Mascotte-fiets-kaar- ten. Prqchtige maar ook' prac- tische gidsen, die tezamen heel Nederland Ypor u openleggen. Met een vojledige opsomming van wat er overal aan moois en wetenswaardigs te zien is. Deze prachtige (c§artqn zijn tijdelijk in BEPERKTE MATE verkrijgbaar bij Uw sigarenwinkelier. rolt beter plakt beter brandt beter VEILING MIDDELBURG. 18 juli. Aardappelen: bonken 10—12: grote 9—lü: drielingen 6—8; kriel 3—5. Aanvoer 70 ton. Fruit: Aardbejen per kg 104—151; per doos 26; Frambozen 'per doos 918; Per ziken per stuk 16—37; Kersen 81—87: Ro de bessen 55102: Wiite bessen 8—42; Kruisbessen 42—74; Netmeloenen 74115; Pruimen per stuk G—12; per kg 81—98: Tomaten 38—71; Frankenthalers 244—255. Groenten: Bloemkool A 17—47; B 13—30; C 10—20: Komkommers A 19—25; B 15— 28; C 1517; D.oppers 33—58; -Andijvie 16 —29; Tuinbonen 10—19.; SI4 613; Bos- peen 10—34; Boskroten 2—6iiuieh per kg Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wedvlucht vanuit Limogés over 'n afstand van 653 kilometer met 49 duiven in concours. De uitslag luidt: M. D. Walraven 1; D. Hoogesteger 2 en 3; P. A. Philipse 4; P. J. Brand 5; C. L. Daane 6; W. Daane 7 en 9; S. Kodde 8 P. J. Pijzeu 10. De dui ven waren los om 6 uur; de eerste duif kwam de volgende dag te 6.45 uur aan. De postduivenhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield een vlucht vanuit Noyon over een af stand van 218 kilometer. De uitslag: P. van Sabben 1, 6 en 9; A. Kuys 2; A. Hooftman 3; M. Jungblut 4; J. Kruft 5; J. Poelman 7; J. de Bree 8; J, Vetter 10. De snelheid van de eerstaankomende duif was 1052,58 meter per minuut, van öe laatste duif 947,04 meter P,er minuut. De uitslag van de vlucht op St.-Vincent over 950. kilometer was; J. de Buch 1; B. Biezen 2. Dezelfde vereniging hield voorts een wedvlucht-vanuit St.-Denis over een afstand van 300 kilometer. De uitslag luidt als volgt: J. Kruft 1 en 2; J. Póelman 3; M. Jungblut 4; A. Hooftman 5 en 8; P. van Sab ben 6; A. Kuys '7; P. Dirven 9. P.V. „Voorwaarts" te Arnemuiden hield een drietal vluchten. Uitslag Cha- teauroux: 1 W. Sclyroevers; 2 B. v. Belzen Lz.: 3 Stitzingér: 4 C. de Ridder; 5 Onaerdijk: 6 Corneiisse: 7 Meertse; 8 Caljomv; 9 M. Schroevers; 10 L. v. d. Ketterij. Wedvlucht Creil: 1 M. de Meulmeester: 2 en 6 Caljouw: 3 Corneiisse; 4 L. v. de Ketterij; 5 J. Slereveld; 7 B. v. Belzen: Stitzingér; 9 C. de Ridder; 10 W. Schroevers. Wedvlucht Limoges: 1 ery 3 W. Schroe vers; 2, 9 en 10 Stitzingér; 4 M. de Meul meester; s C. de Ridder; 6 gebr. De Rid der; 7 Meertse: 8 M. v. Belzen. Cijfers boerenleenbanken De Walcherse boerenleenbank aange sloten byj cle Ring van Boerenleenban ken op Walcheren noteerden gedu rende de maand jun» een totale inleg van spaargelden van 670.828,12 en een terugbetaling van 819.832,48, 20: Rabarber 3—15: Savoy e kool 19—16; Rode kool 6—17; Spitskool 14—20; Dubb. Princessebonen 95138; Snijbonen 78116; Uien per bos 5—20; Peulen 62; Postelein 4—14; Waspeen 6—29; Zilveruien 28; Kro ten per kg 5—9; Spiqazie 21—31. Zwarte bessen, export, aanvoer 80QQ kg 238.40 per 100 kg, 2e soort aanvogr 300 kg 205.00 per 100 kg. VISMWN VEERE 19 juli. Export garnalen, aanvoer 2833, prijs per kg 2.57—3.23. Schar 133. 19—60. Bot 20, 22-34. Wijting 7. 22—55. Middel tong 81, 225—350. Rog 73. 16—31. Ongesor teerde vis 14, 22—36. VRILING GOES Gewone veiling. Aardbeien per doos I 45 II 47, per kg II 127—153. afw. 100—122. Rode bessen per doos I 26, per kg I 88. II 61—85. Frambozen in doosjes I 49. n 32. Br. Bruine per kg Hl 86—100. Markiezen per kg n 100—123. Hl 62—73. Zoete Mo rellen per kg III 37. Insp. Leunis per kg H 129. Klerken per kg H 128. Witte bes sen per kg II 46. III 12. Kruisbessen per kg 51—60. VEILING KAPELLE-BIEZELÏNGE 19 juli. Industyleveiling. Jucunda exp. 169. II 149—155.70, afw. 139.10. Mad. Mou- tot 145.10, afw. 133, stek 90.20. Climax exp. 164.80. H 160.95. Frambozen in tubs 165.10 —165.60. afw. 75.10. Zwarte bessen exp. 233 II 235.30, III 161. Rode bessen exp. 83.30—92.20. II 80.05—81.30, IH 78. Frambo zen in kratten 223.50. Kersen: Markiezen II 9314C. 1ÏI 4185, Vr. van Werdqn m 65. Varlkse zwarte II 96—74, Meikersen n 85. Klerken I 128. Morellen H 69—73, Hl 21. Mierlose zwarte H 85. Frambozen in kratten per doos I 59. II 39—49. Rode bes sen per doos I 2832. Rode bessen per kg 92—101, II 75—39. III 57-68. Witte bessen II 60: per doos 15. Kruisbessen I 5064. II 52. Aardbeien per kg I 155, II 142—146, afw. 107—124. (Nagekomen advertentie Heden oyerieed qa een geduldig gedragen Jijden onze geliefde, zorgzame vader, be huwd- grootvader en huisgenoot, CORXELIS DE PUN9ER. weduwnaar van ELIZABETH DE KRAKER op de leeftijd van 52 jaar. Uit aller naam. S. J. VAN DER SLUIS—DE PUNDER Oost- en West Souburg 19 juli 1956. Nieuwe Vlissingseweg De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 21 juli a.s. om 12 uur vanaf Nieuwe Vlissingseweg 311.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3