KAPPIE CHAUFFEUR ONTKENDE RIJDEN OP EEN AFGESLOTEN WEG WALCHEREN UITREIKING GETUIGSCHRIFTEN VLISSINGSE HUISHOUDSCHOOL en de STUNTERS uit de ETHER DONDERDAG 19 J ULi19öö PRO V 1 Al O 1 A Lhi ZEEUWSE! ÜOURAET 6 KANTONGERECHT MIDDELBURG Cursus volgen was de reden: volgen1 Hij slaagde, maar zakte nu... „Ik had haast, want ik moest naar een cursus in Goes toe. Daarom heb jk maar gezegd, dat ik het had ge daan". Dit verklaarde verdachte W. A. B. uit Nisse, aan wie ten laste ge legd werd, dat hij op 8 maart j.l. met een vrachtwagen over een voor het verkeer afgesloten weg in zijn woon plaats had gereden, woensdag voor de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgli. Toen B. op zaterdag 10 maart werd verhoord door tvveè wachtmeesters gaf hij alles toe. Maar fer zitting van de 16e mei ontkende hij alles weer met opgave van boven genoemde reden. De zaak was toen aangehouden om de beide verbalisan ten te horen. den, dat B. op 10 maart dat hij de betrokken wagen naar Heinkenszand had gebracht. Alle we gen rondom Nisse waren afgesloten en het transportbedrijf van B. s vader kon dientengevolge niet werken. B. junior zou met deze toestand geen ge noegen hebben genomen ook al vanwege een derving van inkomsten en toen buiten medeweten van zijn vader op stap zijn gegaan. De getui gen hadden de indi-uk, dat verdachte deze overtreding wel heeft gepleegd, al ontkent hy hardnekkig. Toen de politie de bewuste dag een vermoeden koesterde van de illegale rit is zj| In de garage van de fa. B. gaan kijken. De wagen was daar niet. „Hoe kwam dat dan vroeg de ambtenaar van het O.M. mr. Th. Lebret, aan B. „Ja, dat weet ik niet", zei deze. Het bleef een moeilijk geval met een verdachte, die steeds maar op zjjn cursus wees, die in die tijd bijna ten einde liep en waarvan Waar zijn onze schepen Aagtedijk 17 Pt. Said n. Genua. Aalsdijk 13 New York. Aalsum iq Antw. n. Hamburg. Aagtekerk verm. 18 Duinkerken n. Antw. Aardijk 16 Sungei Gersny. Abbekerk 17 Bilbao. Adonis 17 Aruba. Albireo 17 Hamburg. Alphard 18 Rio de Janeiro. Alnati 16 190 m. n. St.-Paulsrock. Alamak 13 Abadan. Alhena 12 Rosarió. Almdijk 16 110 m. n.w. Flores. Almkerk 17 Shanghai. Amsteldijk 16 Hamburg n. R'flam. Amerskerk p. 16 Oporto. Ameland 17 Puerto la Cruz. Andijk 18 Rotterdam. Artemis p. 17 Mona Passage. Arendskerk verm. 18 R'dam n. Marseille. Attis 17 Hamburg. Arnedijk 18 Antwerpen. Axeldijk p. 16 Recife. Baud 17 Singapore. Banka 18 Suez verw. Blitar 16 Singapore. Camitia 16 550 m. w. Ouessant. Crania p. 17 Perim. Delfshaven 22 R'dam verw. Dongedijk 16 600 m. z. Kp. Race. Ena 18 Curagao. - Esso - Nederland 18 Suez n. Ras Tanura. Eos 19 R'dam verw. Esso - Den Haag p. 18 Algiers n. Antw. Fedala 12 Massonwah n. Djibouti. Gaasterland 18 Chittagong n. Cochin. Grootekerk 15 Antwerpen. Grote Beer 16 900 m. w. Lands End. Guineekust 14 Dakar. Haulcrwijk 16 Hampton Roads. Heemskerk 18 Suez verw. Jason 17 Amsterdam. Kara 16 650 m. z.o. Buton. Kabylia 17 p. Guardeloupe. Kieldrecht 17 Genua. Kinderdijk 16 870 m. o. v. Kaap Race. Korovina 16 Thameshaven. Koratia 17 v. Ummsaid n. Philadelphia. Krebsia 18 Hongkong. Katelysia 17 p. Singapore. Keizerswaard 17 Curagao. Kylix 17 700 m. n. v. Mauritius. Kryptos 175 m. n.w. v. Jezirat Farur. Laagkerk 18 Genua verw. Leersum 17 v. A'dam n. Bremen. Liberty Bell 16 940 m. z.w. v. Fayal. I.indekerk 16 Buudar Shapour. Limburg 17 v. Pt. Said n. Napels. Laurenslcerk 17 Buudar Shapour. Lekkerkerk 17 pass. Kurla Muria. Maas 17 p. Gibraltar. Markab N. 15 Umasol. Moordrecht 17 p. Bizerte n. Pt. Said. Maetsuycker 16 v. Singapore n. Tj. Priok. Mataram 16 p. Deadalusrif. Meerkerk 17 Karachi. Meliskerk 17 160 m. n.o. v. Formosa. Molenkerk 17 Antwerpen. Muiderkerk 17 1550 m. n.w. v. Fremantle. Mijdrecht 17 6560 m. o. v. Buenos Aires. Nieuw Amsterdam 18 New York. Ootmarsum 18 Bermuda. Oldenbarnevelt, J. v. 15 -115 m. z.w. Brest. Oostkerk 18 Sydney. Ondina 16 p. Sombrero n. Curagao. Oranje 17 Colombo n. Suez. Oranjefontein 16 300 m. w. v. Walvisbaai. Overijssel 17 Penang. Polydorus 15 v. Cebu n. Singapore. Pendrecht 18 Sidon n. R'dam. Prins Alexander 16 510 m. o. v. Belle Isle. Prins Willem II17 Pt. Alfred n. Le Havre. Roggeveen 15 v. Kobe n. Hongkong. Rotula 17 Havana. Ridderkerk 16 p. Kaap de .Palos. Rijnkerk 16 v. Hongkong n. Manilla. Rijndam 21 Rotterdam verw. Roepat 17 p. Kaap Guardefui. Samarinda 17 Panamakan n. Trinidad, Schiedijk 17 Norfolk. Sibajak 19 Sydney verw. Statue of Liberty 24 te Menaal Ahmadi verwacht. Sunetta 16 370 m. n.w. v. Bombay. Stad Dordrecht 16 27 m. n.o. v. Ouessant. btaa Lelden 17 Rotterdam. Stad Rotterdam 18 Middlesbrough. Triton n puert0 cabello. Tibia 17 60 m. z.o. v. Colombo. TJiluwah 21 Singapore verw. vasum 16 anker Groot Bittermeer. Van Waerwyck 16 v. Beira. Waal ie fede Limasol. W. Alton Jones 17 p. Kaap Sint-Vincent. Waterman. 18 Las Palmas. Willem Ruys p. 17 Malta. Wonorato 17 Chittagong. Willemstad io 920 m. n.o. v. Trinidad. Zeeland (K.R.L.) 18 Holtenau. Zuiderkruis 17 Halifax n. New York. hij de lessen niet kon missen. En fin hij slaagde ook, zo openbaar de B. nu. „Ik heb het niet gedaan en dan kan ik toch niet zeggen, dat ik het wel gedaan heb riep hij uit. De getuigen konden verder ook geen verhelderend licht op de zaak werpen, die dan ook even onduide- ïyk bleef. Na nog veel heen en weer gepraat, waarmee men niets vorder de, was het woord tenslotte aan de ambtenaar voor zyn requisitoir. „Ik feliciteer U nog met de goede afloop van het examen", zei deze tot B. „Maar hier bent u niet geslaagd, inte gendeel erg gezakt...." De ambtenaar nam aan, dat de bekentenis van B. op 10 maart wel juist geweest is en eis te een boete van r 15. Verdachte kwam er echter nog milder af, want het vonnis werd f 12. V eiligheidsproblemen Wegens het veroorzaken van een botsing bij het afslaan naar links van af de ryksweg onder Kapelle moest zich verantwoorden de chauffeur A. A. uit Kruiningen. A. zwenkte, terwijl een bestelauto naderde, die toen niet meer tydig uit de weg kon, zodat schade ontstond. „Zat U te praten?", vroeg de kantonrechter aan verdach te, in wiens wagen ook een collega was gezeten. „Neen", was het ant woord. De ambtenaar was kort maar duideiyk en eiste f 50 boete wegens het in gevaar brengen van de veilig heid op dè weg. A.'s raadsman, mr. P. K. Adriaanse haalde de nodige voorbeelden uit de jurisprudentie aan en concludeerde, dat de chauffeür van de bestelauto by een kruising als deze niet had mo gen passeren. Ook merkte hij op, dat zijn cliënt bij het afslaan grote voor zichtigheid had betracht door middel van voorsorteren. De ambtenaar re pliceerde daarop, dat voorsorteren ter plaatse door de geringe breedte van de rijksweg niet mogelijk is. Rechts poseren is volgens hem even eens onmogeiyk. Dit leidde tot een discussie tussen de ambtenaar en de raadsman, waarop de kantonrechter er een eind aan maakte. Hij gaf A. f 25 boete, waavby hy rekening hield met de mogelijkheid, dat de andere chauffeur ook niet geheel juist han delde. Bouw eerste contingent „Neboha"wonmgen Naar ons wordt medegedeeld, zal het eerste gecontracteerde contingent „Neboha"-woningen volgens een speciaal door de Zuidnederlandse Bouw- en Handelscombinatie te Vlis- singen ontworpen type binnenkort worden gebouwd. Het betreft een op dracht van vierentwintig woningen, in vier blokken van zes stuks voor rekening van een scheepswerf te Pa- pendrecht. Volgens het contract wordt 20 augustus met de bouw begonnen en zullen de woningen op 1 november voor bewoning gereed zijn. In verband hiermede is het van groot belang, dat juist dezer dagen de goedkeuring werd ontvangen voor de bouw van een industriehal aan de Edisonweg te Vlissingen, waar enkele bouwonderdelen van de „Neboha"- woningen in vóór-produktie zullen word.en vervaardigd. De hal zal op 1 oktober in gebruik genomen wor den en er wordt werkgelegenheid ge boden voor 80 personen. Deze mensen zullen vermoedelijk van elders aan getrokken worden en in ieder geval niet worden onttrokken aan andere plaatselijke bedrijven. Voorts zal de Z.N.B.H.C. 27 flat woningen bouwen aan de Singel en 12 aan de Paul Krugerstraat te Vlis singen. De onderneming heeft bij het Vlis- sïngse gemeentebestuur ook de voor lopige schetsplannen ingediend voor de bouw van 3 torenflats van elk 9 verdiepingen in het uitbreidingsplan West. De ontwerpen zijn van de ar chitecten J. Götzen en W. J. de Regt. Nachtelijk bezoek aan kantoor In de nacht van zondag op maandag verschafte iemand zich toegang tot het A.M.Z,-kantoor aan de Koepoort te Goes. Hoewel er niets vermist werd, volgde aangifte bij de politie. Deze ging eens na, wie wellicht als dader van deze insluiping in aanmerking kon komen. Daarbij viel het oog op de Middelburger J. F., die in de Ganzen- stad was gesignaleerd. Op verzoek van de Goese politie werd F. in zijn woon plaats aangehouden en bij het verhoor bleek, dat men inderdaad de juiste persoon te pakken had. Proces- ver baal werd opgemaakt. Examen. De heer P. J. de Witte, vroeger te Vlis singen, thans onderwijzer te Dordrecht, slaagde voor het examen hoofdakte A. Middelburg Liefdadigheidsavond Indische Nederlanders Het Zeeuwse comité „Steun aan Nederlanders in Indonesië", dat reeds een succesvolle liefdadigheidsavond organiseerde in Middelburg, zal nu ook zo'n avond geven in „Britannia" te Vlissingen. Ais datum is daarvoor, gekozen 28 juli a.s. en er is een bij zonder aantrekkelgk programma op gemaakt, waarin 't Indische element niet zal ontbreken. Geopend wordt met muziek van de band en het onmisbare korte toe spraakje van de voorzitter. Daarna volgen een schets, een show van oos terse gewaden, en een reeks dansen, waarvan we noemen de pajongdans, de Javaanse krisdans, de kaarsen- dans, een hula-hula-nummer met pa rodie en een Javaanse offerdans. Na de pauze treedt de balletgroep op van mevrouw Soesman, wordt pianomu ziek uitgevoerd en is er zang. Tot slot is er een ballet-schet» die het moeiza me bestaan van de Indische Neder landers in Indonesië uitbeeldt. Dit zijn slechts enkele nummers van het uitgebreide programma, waarin ove rigens nog wijziging mogelijk is en dat ook nog afgewisseld wordt met songs in diverse talen. Tijdens de pauze wordt een liefdadigheidslotery gehouden, waarvoor vele prijzen wel willend beschikbaar zijn gesteld. Er zullen ook Indische gerechten en ver snaperingen worden verkocht. De avond wordt besloten met een bal, waarbij een band van zeven man onder leiding van B. Roemalewang voor muziek zal zorgen. Kaarten voor dit liefdadigheidsfeest, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de noodlijdende Nederlanders in Indone sië zijn'op diverse adressen in Vlissin gen thans reeds verkrijgbaar. Beknelde Belg brak been De motorrijder R. J. C. uit Kapel len (B.), die omstreeks 11.30 uur woensdag op de M'burgse Stations- brug reed, bemerkte plotseling toen hij achter een snelheid verminderen de auto zat, dat zijn koppeling defect was en dat hij zijn gasmanette niet kon dichtdraaien. Om een aanrijding te voorkomen wilde C toen zijn voor wiel tussen het achterwiel van de Marktberichten VISMIJN VEERE 18 Juli. Exportgarnalen, aanvoer 2603, prijs per kg 1.44—2.26. Schar 187. 18—39. Bot 19, 16—25. Wijting 57, 16. Middel tong 97, 233—331. Rog 54, 18—28. Griet 1, 1.10. Vis 13, 23—33. auto en de trottoirband klemmen. Dit gelukte echter niet, want de motor haakte aan de achterbumper van de wagen vast, waardoor voertuig en be rijder over de halve lengte van de brug werden meegesleept. De Belg, raakte toen met zijn rechterbeen be kneld tussen de motor en het trot toir. Nadat C. uit deze netelige po sitie was bevrijd werd geconstateerd, dat hij zijn rechterkuitbeen had ge broken. Hij moest in het Gasthuis op genomen worden. De schade aan de motor viel mee. Vlissingen Uitnodigingen voor „St. Caecilia' De Vlissingse harmonie „Sint-Cae^ cilia" heeft van het gemeentebestuur van Heyst een uitnodiging ontvan gen naar deze Belgische badplaats te komen op zondag 22 juli in ver band met het bevrijdingsfeest. Rond het middaguur wordt een concert gegeven. Van 5 tot 6 uur maakt „Sint-Caecilia" een muzikale wandeling over de boulevards, waar na om 9 uur een taptoe volgt. De vereniging is ook uitgenod om haar medewerking te verlenen aan het bekende bloemencorso in Zundert op 2 september. Veere Beiaardconcert A.s. zaterdagavond van 89 uur beieren de klokjes van de raadhuisto ren te Veere weer over het pittoreske stadje. De stadsbeiaardier van Vlis singen en Veere, de lieer Piet Broerse, zal het volgende programma uitvoe ren: 1. Improvisatie over het volkslied: „Als de grote klokke luidt"; 2. Bei aardmars ,W. Hartop; 3. Sonatine, I, Pleyel (Allegro, andante, allegretto con variazioni)4. Diverse volksliede ren. a) Kling-klang! Over het woud galmen de klokken, b) Klokke Roe- landt. c) Grootvaders klok. d) Door heel de omtrek melden de klokken 't uur der rust; 5. Ritmendans, Staf Nees; 6. Humoresque, A. Dvorak; 7. Moment musical, F. Schubert; 8. Me nuet in G, L. van Beethoven; 9. Het angelus klept in de verte, Ch. van Rennes. Domburg Raad vergadert De gemeenteraad van Domburg komt vandaag, donderdag, om 20 u. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. voorstellen met betrekking tot vernieuwing toren uurwerk en verlichting wijzerplaten, toetreding Zeeuwse Muziekschool en sluiting kasgeldlening. Herdenkingsramen voor kerk van Kruiningen. In het atelier voor gebrandschilderd glas van de N.V. A. N. de Lint te Delft wordt thans gewerkt aan twee ge brandschilderde ramen voor de kerk van Kruiningen, welke tijdens de stormramp in februari 1933 ernstig te lijden heeft gehad. Nu de kerk onder toezicht van monumentenzorg een al gehele restauratie ondergaat, heeft men besloten twee van de zes gebrand- schilderde ramen, welke verloren gin gen, te vervangen door ramen, welke op de ramp en de daarop gevolgde redding betrekking hebben. De ramen werden ontworpen door de heer W. L. Wagemans uit Rijswijk, artistiek medewerker van de vennoot schap. De ramp is uitgebeeld door een gezin op het dak van een bedreigd huis met op de achtergrond te gemeen te Kruiningen, herkenbaar aan de kerktoren. Rechts boven zijn de sym bolen van hoop en liefde uitgebeeld door een anker en een hart, links de Evangelist Marcus met het Evange lie. In het. midden komt het wapen van Kruiningen. Voor de uitbeelding van de redding koos de heer Wagemans een boot, waarmee ae drenkelingen hulp wordt geboden. In de linkerbovenhoek- ziet men door een kruis en een regenboog het geloof en het vertrouwen gesym boliseerd. Verder is de Evangelist Lucas met het Evangelie uitgebeeld. Het wapen van Zeeland komt in het midden boven beide ramen. Als tekst werd het Bijbelse verhaal gekozen van de storm op zee, waarbij de discipelen bang waren en Jezus om hulp riepen. Onder het raam van de ramp staat: „Meester, bekommert het U niet, dat we vergaan?" en onder het raam van de redding: „Wat zijt ge vreesachtig, hoe, hebt ge geen geloof?" Vermoedelijk zullen de beide ramen volgende maand in de kerk worden aangebracht. RAAD AAGTEKERKE Toestand bij Molenwegje moet verbeterd worden Dinsdagavond kwam de gemeente raad van Aagtekerke in vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester J. Geuze. Het eerste punt was een aanvraag van de heren S. Kwekkeboom en L. de Visser om het Molenwegje om te leggen. Uit de toe lichting van de burgemeester bleek, dat dit een kwestie is tussen de Her verkaveling en het Wegschap Wal cheren, die aanhangig gemaakt is bij de Kroon. De raad was echter een stemmig van mening, dat alles gedaan moest worden om de bestaande toe stand, die beslist onvoldoende is, te verbeteren. Verder werd een nieuwe verorde ning op het gebruik van het slacht huis ingesteld, waarin er onder meer naar wordt gestreefd om gelijkstel ling van tarieven te verkrijgen over eenkomstig naburige inrichtingen. De Johanna-stichting lcreeg op haar ver zoek een eenmalige subsidie van 5 over 1957. Öok het uitbreidingsplan met bebouwing ging zonder tegenwer pingen onder de hamer door. Het volgende punt van behandeling was de vaststelling van de komgrens. Unaniem was men echter van oordeel, dat één punt der begrenzing veran derd diende te worden en met inacht neming hiervan werd dit plan goedge keurd. Na afloop van de vergadering werd in tegenwoordigheid van de raad een brandweerdemonstratie met het nieu we materiaal gegeven. Hierna droeg burgemeester Geuze met een,sympa thiek toespraakje dit materiaal offi cieel aan de brandweer over. Ooslkapelle Kiesver. „Ons Belang" heeft meningsverschil Tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergadering van de hervormde kiesvereniging „Ons Belang" te Oost- kapelle is gebleken, dat er een ver schil van mening bestaat tussen de heer Z. Maljaars, wethouder van Oost- kapelle en raadslid voor „Ons Belang" en een groot deel der vergadering over de door de heer Maljaars voorgestane politiek in de gemeenteraad. Volgens velen was deze .in strijd met de be staande reglementen der vereniging. Naar aanleiding van dit meningsver schil zal het bestuur zich er over be raden om in een eventueel te houden najaarsvergadering met gedetailleer de plannen te komen ten aanzien van in de toekomst te volgen koers. In deze bijeenkomst, die onder lei ding stond van de heer A. W. Louws, werden ook bestuursverkiezingen ge houden. De heer J. C. B. de Bruijne werd herkozen en in de plaats van de heer J. Koene, die zich niet herkies baar stelde, werd de heer C. den Hol lander gekozen. Concert De Oostkapelse muziekvereniging Crescendo" gaf dinsdagavond een concert op de tent. Vooral van de zijde der badgasten bestond er veel belangstelling. „DOE WAT MOET, TOT 'T EINDE GOED Wethouder Poppe: benaming „Spinazie-academie" exit „Doe wat moet, tot 't einde goed", stond op het bord in het naailokaal van de Vlissingse industrie- en huis houdschool, waar de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, woens dagmiddag de getuigschriften aan de geslaagde leerlingen voor de diverse opleidingen uitreikte. Inderdaad kost het wel eens moeite om iets te vol brengen, waaraan men met veel moed begonnen is, merkte de directrice van de school, mevrouw P. J. Sareis van Rijn, ln 'n sympathieke toespraak tot haar leerlingen op. „Maar jullie hebt vandaag het gevoel, iets bereikt te hebben. Straks beginnen de moeilijk heden in de praktijk, want wat wjj jul lie geleerd hebben is maar een heel klein beetje", zo zei de directrice. Zy hoopte, dat haar leerlingen hun taak in de toekomst altijd met plezier zou den verrichten. „Ga nooit bij de pak ken neerzitten, de moeilijkheden zyn er om overwonnen te worden, aldus mevrouw Sareis van Ryn. Vervolgens richtte zy zich tot de groepen apart. De primaire opleiding heeft dit jaar veel minder slachtof fers „opgeleverd" dan vorig jaar. „Ieder werk is mooi, als je het met ere doet", zei de directrice tot de leerlin gen van de cursus „hulp in de huis houding", waar wel eens op neergeke ken wordt. Ook had zy woorden van lof voor de aanstaande kinder verzorg sters, naaisters, coupeuses, kostuum naaisters en de leerlingen van de vor mingsklasse. Tenslotte sprak zij een dankwoord voor de prettige samen werking tot de dames W. Weeber Groeneweg, L». KlelstraVolmer en Y. Akkermande Leeuw, die de school gaan verlaten. De neer Poppe vond de uitreiking van getuigschriften het prettigste werk, dat hy als wethouder van onderwys mocht doen. Het spreekt niet tot de mensen, wanneer er thans weer zo'n grote schare aan de maatschappij afgeleverd wordt, merkte de heer Poppe op. Met eni ge voorbeelden maakte hy echter duidelijk hoe belangryk de taak van de geslaagden is. „Een bena ming voor de school als „spinazie- academie" past helemaal niet in dit verband", zo besloot wethouder Poppe. „Hou vast, wat je begonnen bent en zet voor eigen bestwil nog een paar jaar door". Een groot aantal leerlingen dankte tot slot directrice en leraressen voor het genoten onderwys. In tegenstelling tot andere jaren ontvingen de geslaagden nu niet een kopje thee of een ijsje, maar een ste vige „homp" veertig-plus kaas. Enke le jaren geleden had de school tijdens een landelyke zuiveltentoonstelling een tweede prijs gewonnen. Deze pry's nu een aantal kazen was deze week eerst ontvangen. Biggekerke De collecte voor het Rode Kruis bracht ln Biggekerke f 181.55 op. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: C. A. Melse-Vader, z.; M. J. Bosselaar-Van Hee, d.; J. M. Louwerse- Riemens, d.: N. de Visser-Vos, d.; C. Ho- vestadt-Van Dort, z.; M. Slnay-Usmany, d.; W. P. Josiaasse-van der Linden, z.; M. J. Cruslo-Bakx, d. Ondertrouwd: J. Hannewijk, 23 j. en E. Murre, 21 j.; W. G. van Valk, 26 j. en J. Flohil, 27 j.: J. M. de Schipper, 29 j. W. M. Krijger, 31 j. Getrouwd: F. J. Desplnols, 25 J. en J. M. Th. de Louw. 22 j.; C. C. J. Klasen, 27 J. en C. M. Gillissen. 30 J.; C. Pat- tenier, 43 J. en M. J. Merk, 29 J. Overleden: A. M. Osté, weduwe van C. de Poorte, 82 j.; G. J. Blaakmans, 80 j., weduwnaar van A. Westerbeke; P. Dek ker, 76 j., weduwnaar van J. d. Kroo; C. Missel, 76 j., vr. van H. Leljdekker. VLISSINGEN. Bevallen: L. C. P. Kerker-De Kok, d.; J. J. Slagboom-v. Akkeren, z.; F. Roelse- slagboom, d.; A. M. de Hamer-Wijkhuis, d.: C. C. M. Mol-Schroote, d.; T. Muil wij k-Brunke, z. Ondertrouwd: A. v. Wittene, 24 J. en W. J. Stroo, 28 j.; J. P. Cornelisse, 27 j. en W, v. Hal, 19 j.; C. Schijve, 23 j. en M. S. v. Gijzen, 22 j.; D. Millenaar, 25 J. en M. A. Versteeg, 26 j.; G. v. Heeringen, 23 j. en A. J. Meijer, 20 j. Getrouwd: L. Klaasse, 31 j. en P. J. M. Kroon, 22 j.; A. R. v. Staden, 25 j. en T. Ardewijn, 22 j.; B. v. d. Dijk, 24 j. en A. M. Kuijpef, 22 j.; A. de Graaf, 24 J. P. v. Loon. 18 j.; J. J. Vader, 26 J. en P. C. v. <L Giezen, 24 j.; S. H. C. Dron- kers, 46 j. en C. M. Schuit. 45 j.: P. J. M. de Leeuw, 29 j. en F. C. Baart, 21 j H. Goetheer, 23 j. en W. E. v. Raalten, 24 jaar Overleden: M. van Belzen, 78 j., w. C. v. Belzen; M. M. van der Maale, 25 -j., e. v. J. de Wilde. 16. Groot was ook de be wondering van Silverstein, oie boven op de rots iedere beweging van het vlieg tuigje in ademloze span ning volgde. Een van de ca mera-mensen had zich bij nem gevoegd en stond nu ijverig te draalen. „Moet je die looping zien!" schreeuwde de filmmag- naai enthousiast. „Nee maar! Er gaat toch maar niemand boven Harold Duizeldaderi Wat een ke rel!" Plotseling klonk er een boze stem achter hem: „Hij heet helemaal geen Duizel- dader! Hij is mijn stuur man en hij kan ja helemaal niet vliegen!" Het was Kapple, die na zijn avontuur in het water woedend de rots was opge klauterd en nog juist de laatste woorden van Silver stein gehoord had. Maar de Cilmmagnaat was veel te opgewonden om veel acht op hem te slaan. „Daar komt hij!" schreeuwde hij „Recht op ons aan! Wat een beeld va Draaien kerel! Draaien!" Wie er slaagden Getuigschrift primaire opleiding. M. J. Groendljk, met lof; W. van Raay, met lof; A. J. Smit, met lof; L. van Eenennaam. met lof; L. Boller, met lof; A. van Schijndel, met lof: C. J. van Leeuwen: J. M. Daane; E. J. C. du Pont; C. Faase: C. R. Kgoman; E. N. J. C. Ha melink: E. A. L. Hontelé; H. Pruyssers; A. C. J. Stroo; M. J. A. Tax; J. M. Tour- nooy; A. J. M. van 't Westendc; S. M. J. J. de Wolf; M. W. But; W. W. Bronke; M. Bronke: C. M. M. Bergs; E. A. van Blemen; A. M. Westplate; C. Vader: P. Bosselaar; A. E. Bosschaart: C. J. Cou- mou: R. v. d. Meer; J. J. Loolae; I. K. Oehlers; M. Pieterse; T. Stokman, A. C. Kars; M. Stuut; C. J. Hulbregtse; M. Kampwart; N. S. de Fouw; P. J. Bou- cherle: H. Bulthuis; M. Geldof: L. C. van Gemert: P. Schroevers; M. V/. Jacobsc; A. Jasperse; M. Schroevers: K. J. Vermeu len; L. P. Steketee; P. Wijkhuizen; T. v. d. Wilt; J Eggel; A Nleuwdorp; N. Ko- lijn; R. Grilber. Afgewezen 4 leerlingen. Na het Inleveren van enkele werkstuk ken zullen 2 leerlingen alsnog het ge tuigschrift ontvangen. De met lof ge slaagden ontvingen een boekwerk. Getuigschrift hulp in de hulshouding. G. de Pree, met lof; H. C. L. Brasser; E. C. J. Fluyt; J. Harlnck; S. M. M. Jil- leba; A. E. A. Kouman; J. E. D. Scheele; M. L. Spuy; M. J. v. d. Wal; I C P. Was- sink; H v. d. Hofstede; S. v. Wlerlngen. Afgewezen geen. Na het Inleveren van enkele werkstukken zullen 3 leerlingen alsnog het getuigschrift ontvangen. Getuigschrift klnflerverzorgster. N. Macaré; L. J. Dingemanse. Afgewe zen 3. Getuigschrift naaisters. G. A. Abbink, met lof; J. v. d. Grutter, met lof; S. v. Leersum, met lof; S. Bak ker: A. C. M. A. Konlngs: T. C. Sturm; J. J. Eekman: C. J. Bosselaar; M. L. de Blok. Algewezen geen. Getuigschrift kostuumnaaister. G. E. Barendrecht; J. S. van Room; G. Timmerman. Afgewezen geen. Getuigschrift vormingsklasse. J. W. Sorgedager, met lof: C. W. de Graag; M. L. Kok; S. Naye; J. F. C. Oc- ké; S. D. Deurloo; J. F. den Ekter: G. M. Poissonnier; A. M. Lako; H. J. Qulst. Af gewezen geen. Getuigschrift coupeuse. M. Arendse; E. Ventevogel; E. Reme- saod. „Pas op!" senreeuwde Kapple. „Die klont veegt ons allemaal van de rots af!" Maar Silverstein lachte „Duizeldader? Nooit'. Die weet best, wat hij doet!'- Gierend kwam hei toestel recht op de rots aan en rakelings scheerde het over de drie mannen, die zich op het laatste ogenblik plat op de grond geworpen hadden, 6 VRIJDAG 20 JULI. HILVERSUM I. 402 m 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19 J0 VPRO. 21.00 VARA. 22.48 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.53 Wie weet hoe? 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. voor de jeugd. VPRO: 10.00 Avon turen met kinderen, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Vor de kleuters. 10.40 Sopr., fluit- en blokfuit en clavecim- bel. 11.00 Gevar. muz. 11.40 Voor de jeugd. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded..en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Pianorecital. 14.30 Voordr. 14.50 Ac cord. muz. 15.10 „De Moeder en het var kentje", hoorspel. 15.30 Gram. (Tussen 16.00 en 17.00 Ronde van Frankrijk). VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muz. caus. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Dansmuz. 18.50 Met de deur ln huls, caus. 10.00 Voor de Jeugd. 19.10 Gram. 19.20 Ronde van Frankrijk. VPRO: 19.30 Het Godsdienstig leven In ons gezin, caus. 19.45 Op be zoek bij anderen, caus. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Literaire uitz. 20.30 Be spiegelingen aan de East River, caus. 20.40 Ouder en oud worden, caus. VARA: 21.00 Amus. muz. 21.30 Ronde van Frank rijk. 21.40 Gram. 22.05 Ritm. muz. 22.25 Bulten'., weekoverz. VPRO: 22.40 Van daag, caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Omr.ork. HILVERSUM H. 298 m 1007 Uc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.30 Voor de zieken. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.35 Omr. ork. en so list. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianoreci tal. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.35 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Metropole ork 13.50 Gr. 14.00 Omr. ork. 14.45 Twee violen. 15.15 Voordr. 15.35 Lichte muz. 16.00 Tuinb.- praatje. 16.15 Gram. 16.30 Instr. sext. 17.00 Voordr. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van overzee. 13.15 Harmonie-ork. 18.35 Salonork. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Regeringsuitz.: Verkla ring en toelichting: Fetro Clarijs: Onze nationale klederdrachten. 19.20 Rege ringsuitz.: Emigratierubriek: Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Holland Festival 1956: Residentie-ork. en sol. (plm. 21.20 reisbeschrijving). 22.45 Avondover denking. 23.00 NWS. 23.15—24.00 Gram. Nagekomen advertentie. Heden overleed in het ziekenhuis „Bethesda" na een geduldig gedra gen lyden onze geliefde man, vader, zoon. broe der, zwager en oom KORNELIS BRASSER, op de leeftijd van 48 jaar. De Here sterke ons in dit zo zware verlies. Wed. L. BRASSER- DE PAGTER. MAATJE. DINA. KO. NELLIE. en verdere familie. Westkapelle, 18 juli 1956. d'Arke 7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7