f is zijn Vrijheid waard K WAT TA KAPPIE Een matig Mens mm verstopping MIDDELBURGSE RAAD OVER DE ZEEUWSE GASPRIJZEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN en de STUNTERS uit de ETHER WOENSDAG 18 JULI 1956 PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT 1 (Slot van pagina 1) tel ijk hebben B. en W. zich hierover indertijd gewend tot het directoraat- generaal van de energievoorziening. Men ontving een antwoord, dat de kwestie' bagatelliseerde. Het college van B. en W. nam daarop contact op met de commissie van bijstand van het provinciaal gasbedrijf inmid dels met het Goese bedrijf tot de G.M. Z. samengesmolten en de zaak werd mondeling in Den Haag toege licht. Daarbij werd aangevoerd, dat gezien het streven van de regering naar op richting van een nationale gasmaat schappij, een over geheel Nederland uniform prijspeil dient te ontstaan. Men kreeg ten antwoord, dat ieder produktiegebied zijn eigen kosten moet opbrengen. In dit verband wees de heer Schorer er op, dat er een in dustrie is verhuisd naar een aardgas- gebied, omdat de - gasprijzen in die streek lager waren. Al met al liep dit onderhoud in Den Haag negatief af. Hierna deed zich een onverwachte ontwikkeling voor in de vorm van het bezoek van een hooggeplaatst ambtenaar van de Rijksdienst voor de Gasvoorziening, die zich op het standpunt van Middelburg bleek te stellen. Op diens verzoek werd toen een uitvoerig rapport over de gasvoorziening in Zeeland samengesteld, waarin een prijs van 65 p. ton werd berekend. De minister van Economische Zaken bleek hiervoor echter niets te voe len en gaf te kennen, dat Zeeland zelf zijn prijzen maar moest egali seren. „Het is mij nog niet duidelijk hoe wij uit de tekorten een egalisa tiefonds moeten oprichten", zei de heer Schorer Na deze afwijzing trad men opnieuw met het zusterbedrijf, de G.M.Z. in contact. Besloten werd in een onder houd met de minister de gehele aan gelegenheid opnieuw toe te lichten en Geef de strijd niet op tegen DIT IS de manier om verstopping te overwinnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regel matig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvig heid af, u is een ander mens. En mocht u laterdoorzorgen,door te veeleten, overver moeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer od gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVERPILLETJES - f 1.20 per flacon. Waar zijn onze schepen Aagtedijk 17 Pt. Said n. Genua. Aalsum 16 Hamburg. Aagtekerk 14 120 m. n.w, Ouessant, Aardijk 16 Sungei Gerong. Abbekerk 15 Casablanca li. Bilbao. Adonis 17 Oranjestad. Albireo 15 Bremen. Alphard 14 50 m. z.o. Recife. Almdijk 15 300 m, n.o. Fayal. Almkerk 17 Shanghai. Amsteldijk 17 Rotterdam. Ameland 17 Pt La Cruz. Artimis p. 16 Mona Passage. Attis 15 Bremen. Arnedijk 16 Le Havre. Axeldijk 15 200 m. n. Victoria. Baud 15 Priok n. Singapore. Banka'p. 16 Pt, Soedan. Blommersdijk 15 360 m. w. Scillias. Blitar 16 Singapore. Britsum 15 830 m. z.o. Fernando Noronha. Boissevain 17 Lour Marques. Cottica 16 Georgetown. Crania p. 17 Perim n. Bombay. Delfshaven 15 160 m. z.w. Lindesnoss. Delft 14 325 m. n.o, Hatteras. Dongedijk 14 80 m. O. Bermuda. Esso - Nederland 17 Pt. Said. Eos 16 Amsterdam. Esso Den Haag p. 16 Malta. Gaasterland 16 Rio de Janeiro. Grootekerk 15 Antwerpen, Guineekust 14 Antwerpen. Heemskerk 14 Aden n. Suez. Helicon 16 Str. Yukatan. Jagersfontein 15 Kaapstad. Jason 14 480 m. w. Finisterre. Kabylia 15 Curacao n. Malta. Kieldrecht 17 Genua. Korovina 14 Stanlow n. Thameshaven. Koratia 17 Ummsaid n. Philadelphia. Krebsia 15 300 m. z. Saigon. Keizerswaard 17 Curacao. Kota Agoeng 15 Djakarta. Kryptos 14 80 m. o. Sokotra. Korenia p. 15 Gibraltar. Laagkerk p. 14 Kp. Palas. Lievevrouwekerk 13 Karachi n. Aden. Lindekerk 15 Koeweit n. Bandar Shapour Limburg p. 14 Perim. Lekkerkerk p. 14 Perim. Loenerkerk 15 Antwerpen. Lutterkerk 14 Koeweit. Maas p. 17 Gibraltar. Maashaven 15 Hamburg. Mellskerk 14 Hongkong n. Sjanghai. Molenberk 15 Bremen n. Antwerpen. Muiderkerk 15 870 m. w. Cocos eil. Mijdrecht p. 15 B. Aires n. Durban. Muiena 16 Mirl. Ootmarsum 15 700 m. n.o. Bermuda. Oostkerk 18 Sydney verw. Ondina p. 16 Sombrero eil. Oranje 15 Belawan n. Colombo. Oi-anjefontein 15 400 m. n.w. Kaapstad. Overijssel 16 Penang. Peperkust p. 15 Banana. Pendrecht 15 Sidon. Prins Alexander 14 70 m. z.w. Belle Isle. Prins Casimir 14 Greenbay, Rotula 17 Havana. Rönkerk 14 Hongkong. Roepat p. 16 Sokotra. Schelpwijb 15 810 m. n.o. Aden. Schiedijk 17 Norfolk. Sibajak 15 250 m. z.w. Adelaïde. Statue of Liberty 16 Suez 'n. Mena al Ahm. Sunetta 14 Bombay n. Aden. Stal Dordrecht p. 16 Ouessant. Stad Leiden 17 Rotterdam. Stad Rotterdam p. 16 Kp Wrath n. Middlesbrough, Talisse 16 Pt. Swettenham. Tegelberg 15 Hongkong n. Mojl (Japan). te wnzen op de voor Zeeland onaan vaardbare situatie. Inmiddels willen B. en W. de tarieven nog niet dras tisch en over de geheel linie verhogen gezien het dreigende debietverlies en de onderhandelingspositie, waarin men zich, bevindt. Jhr. Schorer zei enig vertrouwen te putten uit hetgeen ten aanzien van deze materie in het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het ont- werp-gaswet staat. Wanneer de on derhandelingen echter ongunstig ver lopen zal de gehele situatie opnieuw moeten worden bezien. De mogelijk heid bestaat dan, dat een nadere ta riefsverhoging noodzakelük wordt ge acht om te verwachten tekorten op te vangen. Na deze toelichting ging de raad z. h.s. mét het voorstel akkoord. Ook werd goedgekeurd een herziening van de stroomtarieven. die pok verband houdt met de gestegen kolenprijzen. Bijeenkomst over haven plannen te Breskens Onder voorzitterschap van commissaris der koningin In Breskens werd dinsdag een bijeen komst gehouden onder voorzitterschap van de commissaris der koningin ten einde de moeilijkheden ter plaatse in verband met de aanleg van de nieuwe veerhaven te bespreken. Aanwezig waren vertegenwoordigers van pro vinciaal bestuur, gemeentebestuur, rijks- en provinciale waterstaat, actie comité, enz. Er werd een uiteenzetting gegeven over de plannen, die bij di verse overheidsinstellingen bestaan voor Breskens, waarbij onder meer de mogelijkheden werden bekeken van de verbinding tussen de nieuwe veer haven en het dorp. Van de zijde der provinoïe zal men willen nagaan in hoeverre hier een aantrekkelijk punt geschapen kan worden, ook met het oog op de recreatie. Ter vergadering kwam opnieuw vast te staan, dat de nieuwe veerhaven met name voor de Breskense middenstand allerlei moeilijkheden schept. Middelburg Voetbalduel ten bate van uniformfonds „Excelsior" Donderdag 19 juli a.s. zal de mu ziekvereniging „Excelsior" bij gun stig weer een mars door Middelburg maken, waartoe om 19.30 uur vanaf de Concert- en Gehoorzaal wordt ver trokken. De muzikale wandeling is bedoeld als propaganda voor de za terdag 21 juli a.s. on het sportterrein aan de Nadorst te spelen voetbalwed strijd Middelburg-Zeelandia. Dit tref fen wordt gehouden ten bate van het uniformfonds van „Excelsior". De route voor de. mars luidt: Sin- ;elstraat, Brakstraat, Rotterdamse Caai, Nederstraat, Veersesingel, Ja cob Catsstraat, Julia.nastra.at, Em- mastraat, Rozenstraat, Meidoorn laan, Jasmijnstraat, Zach. Jansen- straat, Veersesingel, Molenwater, Heerengracht, Zuidsingel, Koning straat, Bagijnhof, Bree, Wagenaar- straat, Noordstraat, -Markt, Plein 1940, Gortstraat, Varkensmarkt, Gra venstraat, Markt, Lange Delft, St. Pietei-straat, Spanjaardstraat, Sin gelstraat. Zaterdagavond vertrekt „Excelsior" met de junioren van beide ploegen, die de wedstrijd zullen spelen, om 19.30 uur van de markt. De route van deze mars luidt: Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Molstraat, Koepoortstraat, Molenwater, Veerse singel, Laan van Nieuwenhove, Na dorst. De wedstrijd begint om 19 uur; „Excelsior" zal zich ook op het ter rein laten horen. Programma Molenwalerconcert Het Molenwaterconcert van a.s. vrgdag 20 juli, zal worden verzorgd door het Middelburgs Muziekkorps onder leiding van de heer Piet de Roorj. Het programma voor dit optre den, dat om 20 uur begint, luidt: 1. Wellington, niars, W. Zehle; 2. Leichte Cavalerie, ouverture, Fr. von Suppé, arr. Briffaux; 3. Bizet-hërinneringen, arr. H. Sureman; 4. 4e Suite de Minia tures (5 delen)a. preludium, b. balla de, c. menuetto, d. wals-intermezzo, e. alla mazurka, Jan Morks; 5. The fladiators farewell, H. L. Blanken- erg; pauze; 6. Alla Fuga uit sonate 12 a dur., W. A. Mozart, arr. Jan Morks; 7. Walsdromen, Oscar Strauss, arr. G. Cornez; 8. Staccato polka, Joh.. Sti'auss, arr. Briffaux; 9. Telefunken, J. Evert, arr. Molenaar. Zwembad wordt verlicht Het Middelburgse zwembad aan de Poelendaelesingel krijgt een verlich ting, waartoe thans door de gemeen tebedrijven de lichtmasten worden ge plaatst. Het ligt in de bedoeling in to taal een achttal masten rond het bas sin aan te brengen, waardoor de ge hele wateroppervlakte gelijkelijk „in het licht kan baden". Hierdoor wordt het mogelijk ook 's avonds zwem- en polowedstrijden te houden. Dit zal dan ook gebeuren nadat het werk gereed is. hetgeen in augustus kan worden verwacht, „Luctor et Emergo" zal dan voor attracties zorgen, in de vorm van bijv. onderlinge wedstrijden e.d. De verlichting geschiedt bij wijze van proef; slaagt deze dan is de mogelijk heid groot, dat het bad in het seizoen permanent zal worden verlicht Examen. Voor hoofdakte B slaagden te Bre da mej. E. L. de Bokx, onderwijze res te Vlissingen, en de heer H. M. de Bokx, onderwijzer te Meliskerke, beiden wonende te Breskens. Triton 15 Laguaira. Tibia p. 16 Dohdrahead, Tyró 14 Rotterdam. Tjisadane 15. Kobe n. Okinawa. Tjiwangi 15 Makassar n. Balikpapan. Utrecht 16 Beira. Van Cloon 16 Priok. Waal 15 Lattakia. Willem Ruys p. 16 Gibraltar. Wonorato 15 Madras n. Chittagong. Willemstad 14 1200 m. z.w. Madeira. Vlissingen Bejaarden hadden goede dag in België Achterblijvers namen in Brussel de trein Dinsdagmorgen vroeg yertrokken uit Vlissingen 9 autobussen met „aan boord" rond 450 bejaarden, die een be zoek gingen brengen aan België. De route ging via het veer Vlissingen- Breskens naar o.m. Gent, Brussel en Antwerpen en voerde over de Kr.eekrakdam naar de Zeeuwse Schel- destad terug. De oudjes hebben het met het weer uitstekend getroffen; zij hebben volop genoten van het na tuurlijke en architectonische schoon, dat onze zuiderburen te bieden heb ben en wat dat betreft was er dus geen wolkje aan de lucht. Echter het begon in Brussel zelf, toen men deze stad wilde gaan verlaten. Twee bejaarden waren niet op de afgespro ken tijd bij de standplaats der oussen terug. Men wachtte 20 minuten, maar er kwam niemand. Toen werd de gen darmerie ongeduldig en sommeerde de buschauffeur te vertrekken. Even na negen uur keerden 7 van de 9 bus sen in Vlissingen terug. De beide an dere was men in de veelheid van stop lichten, die de Belgische hoofdstad kent, zoekgeraakt Kort nadat de koninklijke harmonie Ons Genoegen" de reizigers in het ..Scheldekwartier" een vrolijk wel kom had toegeblazen, arriveerden daar ook de beide in Brussel achter- gebleven bejaarden. Zij waren bij fa milie op bezoek gegaan en hadden toen ze merkten, dat de bussen zon der hen vertrokken waren, de trein naar Vlissingen genomen. De beide zoekgeraakte bussen kwa men omstreeks half elf in Vlissingen aan. Zij hadden wat oponthoud gehad wegens een lichte beschadiging g&nJR1 een der wagens. '0l In het' „Scheldekwartier" sprak de heer A. R. Keunig, plaatselijk voorzit ter van de Bond van Ouden van Da gen, een woord van dank tot allen., die het maken van deze reis haddéri mogelijk gemaakt en nog mogelijk maken dinsdag a.s. maken nog om streeks 350 Vlissingse bejaarden in 7 autobussen dezelfde .reis. Bijzondere dank bracht de heer Keunig aan „Ons Genoegen" voor het vrolijke welkom. Hij liet het niet bij woorden alleen, maar overhandigde de voorzitter van deze vereniging, de heer.F. Naerebout een gift van de ouden van dagen voor het instrumentenfonds van ae gedu peerde verenigingen. Het uitgaans dagge werd besloten met nog enkele feestelijke muzikale bijdragen van de harmonie. Bromfiets in brand De heer B.. die maandagavond op zijn bromfiets door de Van Dishoeek- straat te Vlissingen reed, had bij het ongeluk, dat hem overkwam, toch nog een zekere mate van geluk. Hij be vond zich juist bij de brandweerkazer ne, toen zijn bromfiets plotseling in komt niet in de krant. Daardoor leest U nooit iets over die miljoenen matige Nederlanders, die hun borreltje drinken als het tijd daarvoor is. Wél leest U over die enkelingen (volgens de statistiek: zeven per honderdduizend inwoners per jaarl) die af en toe te diep in 't glaasje kijken en dan hun medemensen overlast aandoen. De voorstanders van drank verbod en accijnsverhoging praten niet over die miljoenen, maar 't geval van die enkeling blazen ze op als een ballon. Die enkeling bewijst daardoor zijn volk een slechte dienst. Hij vergeet: alleen een matig mens I PUBLICATIE VAN HET CENTRAAL GEDISTILLEERDBUREAU - SCHIEDAM Officiële publikaties MIDDELBURG. HULP BIJ VERKEERSONGEVALLEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij verkeersonge vallen, waarbij personen letsel hebben bekomen, de politie (tel. 2244 en 2145) moet worden gewaarschuwd. De politie zal zorgdragen dat ter plaat se zo spoedig mogelijk een arts aanwe zig zal zijn. Middelburg, 16 Juli 1956. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: C. P. A. Merk-Daane, d.: P. C. Bloks-Reijnoudt, z.\ A. E. Neufégllse- Schuilwerve, d.; M. J. van der Zee-Huls- zoon, z,; W. Sahureka-AklhariJ. z.; J. A. Louws-Louws, d. Ondertrouwd: H. Gillissen, 22 J. en J. Polderman, 21 j.; H. C. van Eenennaam, 25 J. en A. Matthljs. 23 J.: G. J. C. Posthu- ma. 23 J. en L. Beekman. 23 j.: A. T. Blaauw, 24 j. en K. E. M. den Hollander, Getrouwd: H. Kleistra, 27 J. en L. Vol- mer, 29 j.; W. M. Davidsc, 26 J. en S. Collin, 22 i. Overleden: A. J. Huijsman, 64 J„ geh. met C. Sanderse; J. Casteleijn, 85 J.; A. Bosschaart, 76 j., wedn. F. C. de Visser; P. de Waard, 86 j., wedn. van C. Melio; S. Weiss. 79 J. .wede. G. H. M. Petri; E. L. M. van Zoom. 70 j., wede. I. de Wolff: N. Ladenberg, 51 J„ geh. met A. M. van Varik; F. Meerman, 71 j.; M. Kleinepler, 70 j. brand vloog. De brandweer, die in dit geval dus als het ware „bg de hand" was, bluste het vuur snel met een schuimblusapparaat. De man man keerde niets, maar de bromfiets was zwaar beschadigd. Later bleek, dat de brand vermoedelijk o.m. is ont staan door het lekken van de benzine leiding. Krediet voor verbouwing pand Molenstraat 45 B. en W. van Vlissingen stellen de gemeenteraad voor om a. aan hun college een krediet te verlenen van rond 24.650, b. de gemeente in de restauratiekosten te laten deelnemen voor 2200, c. de onrendabele kosten rond 7500 ten laste van de ka- pitaaldienst der gemeentebegroting 1956 te brengen en deze in 5 jaar ai te sehrjjven en d. het pand na gereed koming in het woningbedrijf onder te brengen. De gemeenteraad besloot op 24 sep tember 1954 tot aankoop van dit pand. Men wilde voorkomen, dat het verder in verval zou raken en als pakhuis zou worden gebruikt. Om de voorgenomen verbouwing en restau ratie te kunnen verwezenlijken is het noodzakelijk, dat het pand behou dens enkele onderdelen praktisch geheel wordt gesloopt. Men verwacht in de kosten aan premie en bijdragen een bedrag van totaal 9983. De huur prijs van de woning, na verbouwing en restauratie, is door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting bepaald op 50 per maand. Deze huur ►rijs is niet voldoende om een renda- ieie exploitatie te verkrijgen. Het college vraagt voorts een kre diet van 1200 voor het leggen van een nieuw riool ten'behoeve van de waterafvoer van het tweede sportveld aan de Irislaan. Deze afvoer is thans onbevredigend, omdat de drainage van hel veld lager ligt dan de aanslui tende riolering. Men wil nu een nieuw riool laten leggen. Zilveren ambtsjubileum bij de gemeente Vlissingen Maandag was het 25 jaar geleden, dat de heer A. J. Smit in dienst trad bij de gemeentelijke dienst voor so ciale zaken te Vlissingen. Na het verlaten.van de h.b.s. was de heer Smit enige jaren werkzaam in het particuliere bedrijf, waarna hij op 27-jai'ige leeftijd als klerk le klas in dienst trad van de gemeente Vlis singen als kassier bji net gemeente lijk bureau voor sociale zaken. De heer Smit is thans commies-kassier bij genoemde dienst. Tevens vervult hij reeds vele jaren de functie van administrateur van het gemeentelijk vismijnbedrgf. Het jubileum van de heer Smit chocolade verwekt geen dorst 19 juli Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 11.51 12.21 0.03 0.24 0.40 1.67 1.84 1.95 1.16 1.37 12.46 13.07 13.25_ 2.00 1.28 1.50 6.39 6.29 6.37 1.60 1.72 1.90 1.50 1.73 18.11 18.38 19.09 19.01 19.10 1.59 1.71 1.89 1.42 1.66 ROTTERDAMSE VEEMARKT. 17 Juli. Aaftvoer In totaal 2690. Week- totaal 4521. Vette koeien en ossen 400, ge- bruiksvee 639, vette kalveren 240, gras kalveren 133, nuchtere kalveren 465, var kens 156, biggen 77, paarden 132, veulens 39, schapen of lammeren 360, bokken of geiten 49. Vette koelen per kg. in ct. le kw. 320 —345, 2e kW. 275—310, 3e kW. 260—270. Vette kalveren per kg. In ct. le kw. 290—305, 2e kW. 275—285, 3e kw. 230—255. Pr. p. kg. in ct. Pr. p. st. In gld. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 500 400 275 Nuchtere kalveren 80 68 52 Biggen 72 60 50 Slachtpaarden 280 225 200 Veulens 500 400 300 Schapen 140 120 100 Lammeren 110 100 80 Kalfkoeien 1200 950 750 Melkkoeien 1200 950 750 Vare koeien 875 750 600 Vaarzen 880 750 600 Pinken 650 500 400 Vette koeien aanvoer Iets ruimer, han del kalm, prijzen als gisteren, enkele pri ma's boven notering; vette kalveren aan voer iets groter, handel vlot, pr. vooral niet hoger: graskalveren aanvoer even minder, handel levendig, ruis prijsh.; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel vlot, prijzen vooral niet lager; biggen aanvoer Iets ruimer, handel tamelijk, prij zen -hoger; slachtpaarden aanvoer even groter, handel kalm, niet geheel prijsh.; veulens aanvoer als vorige week, handel levendig, iets stijver in prijsischapen en lammeren aanvoer even kleiner, handel redelijk, prijzen onveranderd; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer matig, handel kalm, goed prijsh.;vare koeien aanvoer als vor. week, handel redelijk, prijzen stabiel; vaarzen aanvoer iets meer, han del redelijk, goed prijsh.; pinken aan voer iets meer, handel redelijk, goed prijshoudend. werd tijdens een intieme samenkomst op het kantoor van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken herdacht. In een korte toespraak kenschetste wethouder J. Post de jubilaris als een conscentieus ambtenaar. Hij bood 'n geschenk onder couvert aan. De heer H. J. Visser, directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken, overhandigde de heer Smit een vulpen en mevrouw Smit kreeg bloemen. Voorts voerden de heren A. de Be(jl en A. J. Schermer, resp. ge meentesecretaris van Vlissingen en voorzitter van de personeelsvereni ging van de gemeente Vlissingen, het woord. De hoer Smit sprak tenslotte een dankwoord. Autobotsing De botsauto'ties op de Vlissingse kermis hebben blijkbaar veel indruk gemaakt op een tot dusver onbekend gebleven automobilist, die maand avond wat onhandig manoeuvree in de Vlissingse Walstraat, De man, die znn auto wilde parkeren, trapte volgens zgn zeggen tegen omstan ders zgn gaspedaal m inplaats van zijn rempedaal. De auto schoot tegen een geparkeerde auto en deze weer tegen een derde. Alle drie de vervoermiddelen werden beschadigd. Vrouwenpolder Schietwedstrijd Vorige week werd in Vrouwenpolder een schietwedstrijd gehouden tussen twee teams uit Vrouwenpolder en Me liskerke. Met een verschil van 6 pun ten eiste Meliskerke de overwinning voor zich op. De tweede ontmoeting zal 28 juli in Meliskerke worden ge houden. 15. Direct nadat de piloot van het vliegtuigje over boord gesprongen was, ont plooide zich een witte pa rachute boven hem en sta tig zeilde hij naar de aar de. Ontzet staarde de Maat liem na. „Kom terugl Ik vali Ik vergal Help." Doch zijn stem klonk nauwelijks boven het razen vtn de motor uit. Het vlieg- ruigje, dat, nu het niet lan ger bestuurd werd, een ge willige prooi was gewor- len van de windstromingen. maakte de vreemdste ca priolen en de Maat werd zo aar heen en weer geslin gerd dat hij er helemaal nek van werd. ,Help." krijste hij. „Ik uit." Maar niemand hoorde nem. daar boven in het luchtruim. Opeens zag hij. dat de helikopter, terugge keerd was. Als een reus achtige bromvlieg zoemde het vreemde toestel om het vliegtuigje heen en de operateur, die vaardig zijn camera hanteerde, juich- VEILING MIDDELBURG. 17 juli. Zwarte bessen: aanvoer 4 ton. Prijs export 208,60 per 100 kg.; 2e soort 184,10 per 100 kg. VISMIJN VEERE 17 juli. Exportgarnalen, aanvoer 2163, prijs per kg 140—177. Handelsgamalen 626, 78—106. Schar 112, 23—50. Bot 55, 16—63. Wijting 48, 16—36. Middel tong 190, 234— 347. Rog 139, 19—47. Ongesorteerde vis 2, 101. KERKNIEUWS Ds. A. Vos in Londen beroepen De oud-Middelburger, ds. A. Vos, thans Geref. predikant te Westmaas, die een beroep ontving naar de Geref. kerk re Londen, zal daar op zondag 28 oktober a.s. zijn intrede doen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Vlissingen vacature P. van der Schaaf, ds. P. Homburg te Ommen. GEREF. KERKEN Beroepen te Andel (N.B.). kandidaat P. Joosse te Goes. DONDERDAG 19 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw 9.15 Gram. 0.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Lich te muz. 11.45 Doel en streven van het Nederlands Instituut voor praeventieve geneeskunde, caus. 12.00 Metropole ork. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuln- bouwmeded. 12.35 Twee plano's. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Cello en piano. 14.30 Kla ver Vier, hoorspel. 15.05 Gram. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 16.45 voor de jeugd. (Tussen 16.30 en 17.30 Ronde van Frankrijk). 17.30 Su rinaamse volksmuz. 17.45 Regeringsuite.: Nederland en de Wereld: Gesprek over „Het Internationaal congres over vakan tie- en ontwikkelingsmogelijkheden voor het gezin", o.l.v. prof. dr. R. Schippers. 18.00 Nws. 18.15 Ronde van Frankrijk.. 18.25 Lichte muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Dansmuz. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Der Frelschütz, opera. (Intermezzo: 21.25—21.45 Het In tern. Pen Congres 1956 ln Londen, caus.). 22.40 Radlojoum. 22.50 Ronde van Frank rijk. 23.00 Nws. 23.15 Koersen en act. of gram. 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM n. 293 tn 1007 ke/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24,00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en Ut. kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 voor de huisvrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: J1.00 Voor de zieken. 11.45 Dubbel- kwartet. 12.00 Angelus, 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor de boeren. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Sopr. en plano. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Kamer- ork. en soliste. 14.35 Gram; 14.45 Voor de vrouw. .5.15 Gram. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Viool en plano. 17.00 Werk aan de winkel, klankb. voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Kon. Mil. kapel. 18.25 Vocaal ens. en orgel. 18.45 Gram. 19.00 Nws.- en weer- ber. 19.10 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-Vossenjacht 21.30 Gram. 22.10 Int. orgelconcours Haarlem 1955. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy en Rinus de Robot blijven overstaan. Nagekomen advertenties. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter HANNEKE H. IPPEN. M. W. IPPEN—RAB. Vlissingen, 17 juli 1956. Singel 185. H. RUITER arts te Middelburg donderdagmiddag geen spreekuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3