JIMMY Ej± RINUS DE ROBOT GROTE CARNEGIE-MEDAILLE VOOR WACHTMEESTER SIMONS WALCHEREN JAARVERSLAG VAN HET L.C.C. VOOR ZUID-WEST NEDERLAND KLMffl uit de ETHER DINSDAG 17 JULI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 m BIJEENKOMST IN VEERS RAADHUIS Wegens redding twee kinderen In üe vroege morgen van de tweede februari j,l. reed de wachtmeester der rijkspolitie 1ste klasse R. Simons uit Veere langs de Veerse watergang. Plotseling zag hij in de kreek bij Zand. dijk een wak in het ijs, waarin zich iets bewoog. Onmiddellijk begaf hij zich naar de plaats des onheils, waar de twee broertjes Jan (11 jaar) en Ko (8 jaar) de Nood met een sleetje- door het ijs gezakt waren. Op zijn buik kroop de wachtmeester naar het wak cn onder het ijs zwemmend ge lukte het hem aldus met gevaar voor eigen leven de beide kinderen te red den. Nadat de kinderen op het droge gebracht waren, hebben de heren A. Maily en J. J. Geertse uit Middelburg kunstmatige ademhaling toegepast. Bevorderingen Chr. Lyceum voor Zeeland. Zaterdag zijn op het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes bevorderd: Tot de 2e klasse 53 leerlingen, t.w.: Ine ke Vrijlandt te Borssele; Clasien Stout- hamer te Ellewoutsdijk; Daan Bakker, Ank Bonder, Henk de Bruin, Hans Car- pentier, Ermien Elzerman, Ineke Erme- rins, Erna Flinterman, Ditje van Fraassen, Hans Goovers, Kitty de Graaff, Jos van Heiningen, Marijke Hordijk, Onno de Jong, Jan Koene, Annemarie Meindersma, Idelet Metselaar, Nelly Faauwe, Netty Paauwe, Ton v. d. Rest, Johan van Strien, Henk van 't Veer, Marijke v. d. Vegt, Jan- ny Vercouteren, Ronny v. d. Vliet, Jan van Wlllegen te Goes; Mieneke Caba ret, Bep Dubbelman, Cor v. d. Velde te 's-Gravenpolder; Marijke Nieuwenhuyse, Marietje de Schipper, Ria Vermet te 's-Heer Arendskerke; Peter v. d. Berge te 's-Heer Hendrikskïnderen; Nellie Engelse, Attie Meulendijk te Heinkenszand; Arjaan Minderhoud, Jan Mol te Hoedekenskerke; Chris de Jager, Ko Slabbekoorn, Truus Veerhoek te Kapelle; Frans Duynhouwer, Willy Kloosterman te Kloetinge, Giel Smallegange te Krabbendijke; Rien de Ja ger te Nieuwdorp; Jopie v. d. Velde te Ovezande; Marijke Scheele te Wissekerke; David Reinhoudt te Wolfaartsdyk; Aart- jan Marteyn, Laura Simonse, Leo Slnke, Wim Koeman, Els Veenemans te Yerseke. Niet bevorderd 17 leerlingen. Tot de 3e klasse Aid. Gymnasium bevor derd 9 leerlingen: Jaap Boor te Axel; Stof Gunst, Rinus Hillabrand, Emmy Stam, te Goes; Henk Slabbekoorn Azn. te Kapelle; Jaap Koolstra te Kruiningen; Jip Stevens te Middelburg; Gerard Smallegange te Wolfaartsdljk; Kees Vette te Yerseke. Niet bevorderd 2 leerlingen. Een herexamen werd opgedragen aan 2 leerlingen. Tot de 3e klasse Afd. H.B.S, bevorderd 21 leerlingen: ETïy Gijzel te Biezelinge?" Andries Boogert te Borssele; Rinus Bliek, Anke Duvekot, Wim Faasse, Tineke Hage, Leo Hartman, Theo Karelse, Libbe Rozen dal, Johan Verplanke, Ineke van Zweeden te Goes; Arie van der Kerk te 's-Heer Abtskerke; Lenie Zandee te 's-Heer Arendskerke; Agnes v. d. Leek, Giel Rib- bens, te Kapelle; Chris Roose te Kloetin ge; Evert Bakker te Krabbendijke; Inge Ligthart Schenk te Kruiningen; Ina Brak man te Nw. en St. Joosland; Rinus Moer man te Nisse; Chiel in 't Anker te Schore. Niet bevorderd leerlingen. Een herexamen werd opgedragen aan l leerling. Tot de 3e klasse Aid. M.S.v.M. bevor- dërd 7 leerlingen: Zoetje de Regt te Bors sele; Suus de Bruyne, Frieda Denkelaar, Agnes op 't Hof, Metsy Tamminga, Mieke Smit te Goes; Janneke Sinke te Kloetinge. Tot de 4e klasse Afd. Gymnasium be- vorde 6 leerlingen: Maps Adriaanse, Gien de Groot, Godard ten Kate, Jan Meinders ma te Goes; Dirk kluiver te 's-Gravenpol der; Piet Luikenaar te Oud-Sabbinge. Niet bevorderd 2 leerlingen. Tot de 4e klasse Afd. H.B.S. bevorderd 16 leerlingen: Pim Luyk, Rinus Sinke te Colijnsplaat; Henk Elzerman, Cokky Fraanje, Bas van Fraassen, Hans Geluk, Jan Kerkhof, Henk v. d. Feyl, Addie Sin ke, Kees Verhage te Goes; Floor Meul- broek te 's-Heer Arendskerke; Mattie Wa verijn te Kapelle; Jan Vader te Krabben dijke; Evert van Dalsen te Kruiningen; Izak Kole te Waarde; Wim de Winter te Yerseke. Niet bevorderd 5 leerlingen. Tot de 4e klasse Afd. M.S.v.M. bevor derd 13 leerlingen: Hanna v. d. Velde te Biezelinge; Sari Duvekot, Ria v: d. Heil, Lien Karelse, Rietje Phaff, Silvia Span genberg, Madeleine Vermeer, Nellie Ver- schuure, Elly Slabbekoorn te Goes; Leme Goeman te 's-Heer Abtskerke; Lenie Traas te Hoedekenskerke; Lineke Aar- noutse te Kloetinge; Addy Dieleman te Zaamslag. Niet bevorderd 1 leerling. Tot de 5e klasse Afd. Gymnasium bevor derd 10 leerlingen: Ko Traas te Biezelinge; Ary Vrijlandt te Borssele; Anthe Barends, Hans Oranje, Wim Rombout, Heieen v. d. Vegt, Adrl Verburg, Klaas Zachariasse le Goes; Marien Straub te Kloetinge; Gerrit van Burgeier te Kruiningen. Niet bevorderd l leerling. Tot de [ie klasse Afd. H.B.S.-A bevor derd 2 leerlingen: Martin Dekker te Goes; Peter Louisse te Middelburg. Tot de klasse 5 Afd. H.B.S.-B bevorderd 13 leerlingen: Hans Dekker, Janny Koppe- jan, Bouke Meindersma, Kees van Sabben, Rlni v. d. Wel, Bram van Zweeden te Goes; Gerard Braam te 's-Heer Abtsker ke; Mar Wisse te Kapelle; Greetje Bets te Middelburg; Hans Goedbloed te Sint-Lau- rens; Henk de Nood te Veere; Wim de Rij ke te Vlisslngen; Ko Sonke te Wemeldin- ge. Niet bevorderd 4 leerlingen, Tot de klasse 5 Afd. M.S.v.M. bevorderd 8 leerlingen: Els Geschiere, Willy Rom bout, Greetje Velthuizen te Goes; Jeantje Schimmelpennlnck v. d. Oye te Kloetinge: Jopie Brakman te Nw. en St.rjoosland; Gonnle Bikker te Vllssingen. Niet bevorderd 2 leerlingen. Tot de öe klasse Afdeling Gymnasimu-A bevorderd 5 leerlingen; Taco Bosma, Ti neke van Dokkum te Goes; Leen Oele te, Hoedekenskerke; Frankie Schimmelpen- ninck v. d. Oye te Kloetinge; Hans Blok te Kruiningen. Niet bevorderd 1 leerling. Tot de Ge klasse Afd. Gymnasum-B be vorderd 5 leerlingen: Arthur Hoogen- doorn, Crljno Hoogendoorn, Corrie Teerds te Goes; Sophie Rothuizen te Middelburg; Jaap Stomp te Wemeldinge. Tijdens een bijeenkomst in de raadszaal van het stadhuis te Veere heeft de wachtmeester maandagavond de grote medaille van het Carnegie- heldenfonds ontvangen. Deze onder scheiding werd hem uitgereikt door de commandant in het district Mid delburg, de majoor der rijkspolitie H. van Ballegoijen de Jong. Verder werd hem de hierbij behorende draagme- daille overhandigd. De heer Maily, die met de heer Geerse door het toepassen van kunst matige ademhaling de levensgeesten van de kinderen weer opgewekt heeft, ontving voor zijn hulp "üe medaille van de „Maatschappij tot redding van drenkelingen" uit Amsterdam, de daarbij behorende draagmedaille en het diploma. Aan de heer Geerse, die niet aanwezig kon zijn, zullen deze onderscheidingen woensdagmorgen overhandigd worden. De beide redders werden in har telijke bewoordingen toegesproken door de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, die in het bijzonder de wachtmeester huldigde voor zijn moedige red ding. Tenslotte was het opper wachtmeester Speijer uit Vrou wenpolder, die namens de groep Siint-Laurens, waartoe Veere be hoort, aan de heer Simons met een sympathiek toespraakje een vier kleurenpotlood aanbood. Burgemeester Den Beer Poortugael reikte nog meer „onderscheidingen" uit. Allereerst aan Jan de Nood, die getracht, heeft zijn jonger broertje te redden. Hij kreeg een zilveren polshorloge. Piet Wouterse, die op dezelfde plaats zijn zusje uit het wa ter redde, kreeg voor deze daad een vulpenhouder. Revalidatiecentrum Zeeland „Der Boede" wordt gesticht Start reeds 1 september Het algemeen bestuur van de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen „Wal cheren" heeft thans definitief besloten tot oprichting van een remobllisatle- centrum of revalidatie-centrum voor Zeeland op de inrichting „Der Boede" te Itoudekerke. Zo als enige tyd geleden gemeld, lag zulks in de bedoeling en hing dit pro ject nauw samen met de voorgenomen bouw van een tweede tehuis op het terrein van „Der Boede", dat de naam „Ter Poorte" zal krijgen. Om te komen tot de vorming van een specialistenteam voor dit centrum werden onderhandelingen geopend met een "vijftal in Zeeland gevestigde medici. De voorbereiding voor de in richting van het centrum en de daar voor nodige verbouwingen werden in studie genomen. Naar verwachting zal reeds omstreeks 1 september a.s. een begin kunnen worden gemaakt met de revalidatie-arbeid. De plannen fenieten de volledige instemming door e geneeskundige inspecteur van de volksgezondheid in Zeeland en door de hoofdinspectie van de Volksge zondheid in Den Haag. Van de zgde der Stichting Verpleeg- en Rusthuizen „Walcheren" werd ver der meegedeeld, dat bij besluit van het algemeen bestuur wethouder J. Post van Vlissingen tot lid van dit college is benoemd als vertegenwoordiger van zijn gemeente. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer L. J. van de Sande te Zïerikzee voor het doctoraal examen geneeskunde. Zwin weer open Nu de broedtijd achter de rug is, is het natuurreservaat „Het Zwin" weer voor het publiek opengesteld. Het Belgisch gedeelte is alleen toe gankelijk tegen betaling. Vlissingen Vlissingse raad behandelt voorstellen onderwijszaken Rijwielbergplaats bij de St. Paulusschool. Aan de gemeentelijke industrie- en huishoudschool te vlissingen be staat reeds geruime trjd een vacature van lerares voor de kook- en huis houdelijke vakken. De gemeenteraad van Vlissingen, die vrijdag 20 juli bij eenkomt, krijgt nu een voorstel te be handelen om met ingang van 1 sep tember a.s. mejuffrouw L. F. M. cle Dreu uit Neerbeek (Limburg) te be noemen tot tijdelijk lerares in deze vakken. Verder is er een voorstel om de heer J. Robijn te IJzendijke eervol ontslag te verlenen als hoofd van de openbare Vincent van Goghschool aan de Hogeweg in verband met zijn benoeming tot hoofd van de openbare lagere school te Breskens. De raad zal zich ook beraden over een voorstel om medewerking te ver lenen voor de bouw van een rijwiel bergplaats annex een berging voor tuingereedschappen bij de St. Paulus school, dit op verzoek van het r.-k. kerk- en schoolbestuur. Deze lagere school wordt thans onder meer be zocht door negen leerlingen uit Kou- dekerke en Souburg, die dus van een rijwiel gebruik moeten maken. Hier mee is weliswaar liet vereiste mini mum nog niet bereikt, maar aange zien mettertijd ook de v.g.lx?. in deze school ondergebracht zal worden, achten B. en W. het verantwoord me- déwerking te verlenen. De rijwielberg plaats zal ongeveer 27 rijwielen moe ten kunnen herbergen. Aan de raad wordt eveneens gevraagd medewer king te verlenen voor het maken van een afrastering rond het schoolter rein met drie poorten, alsmede voor i aanleg van een beplanting. Bij het indienen van een voorstel tot intrekking van een raadsbesluit om vakonderwijzers voor lichamelijke .oefening voor de leerlingen van de 5e en 6e klas der openbare lagere scholen aan te stellen, hebben B. en W. van Vlissingen zich door twee fac toren laten leiden. In de eerste plaats zal 20.000 a 25.000 gevraagd wor den voor de salariëring van deze leer krachten indien het besluit van kracht blijft en bovendien zal in verband met tekort aan gymnastieklokalen dan de lichamelijke oefening voor de leerlin genvan overige leerjaren beknot moe ten worden. Zoutelande Zomeravondstilte Ned. Herv. Kerk Woensdagavond om 8 uur wordt te Zoutelande in de Ned. hervormde kerk de tweede zomeravomdstilte ge houden. Muzikale medewerking ver lenen het dameszangkoor van de plattelandsvrouwen uit Zuid-Beve land en het mannenkoor „Zang en Vriendschap" uit Kapelle, onder lei ding van de heer J. Kousemaker. Ds. H. Ostein uit Hilversum houdt een meditatie over het onderwerp „Onrust aan zee". ZUID-BEVELAND Goes Oefening Rode Kruis. Zaterdagmiddag a.s. zal te Goes een grote oefening worden gehouden van het Nederlandse Rode Kruis. Hieraan zullen de colonnes van de Bevelanden, Tholen en Zierikzee deel nemen. De leiding berust bij dókter J. B. van Weiten uit Goes. Motor contra auto Omtrent het verkeersongeval van zaterdagavond op de hoek Zaagmo lenstraatWesthavendijk te Goes, deelde men ons nog mede, dat de mo torrijder v. d. H. tegen de auto van E. is gebotst en niet omgekeerd. Middelburg „Zomerfeest" C.J.M.V. De afdeling Middelburg van het C. J.M.V. houdt zaterdag 21 juli a.s. in samenwerking met de V.V.V. een „zo merfeest" in Vrouwenpolder op het zomerwoningenterrein bij de duinen, Dit evenement begint 's middags om 3 uur met spelen voor kinderen van 6 14 jaar, waarbij elk van de deelne- mertjes een consumptie zal ontvan gen. 's Avonds is het feest voor de ou deren. Om 19.15 uur start het C.J.M, V. Tamboers- en Pijperkorps „Julia na" voor een korte wandeling door het dorp naar het feestterrein. Daar na vanaf 19.30 uur concerteert het korps op het terrein. Tijdens dit optreden zal een grote speurtocht naar „dieven" worden gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen. Om 20.30 uur begint het volksdansen en mastkli'mmen, waarna, om 22 uur het- wagenspel „Tïjl sticht Utopia" -wordt, opgevoerd. Een boerenkapel verleent daaraan medewerking. Het geheel wordt besloten met een taptoe door „Juliana" om 22.30 uur. Jeugddienst in „Toorenvliedt". Zondagavond werd in het open luchttheater „Toorenvliedt" te Mid delburg voor het eerst een kerkdienst gehouden. Het betrof hier een jeugd dienst uitgaande van de hervormde gemeente van 't Zand. Voorganger was ds. W. M. Maas, hervormd predi kant uit Vlissingen, die voor enkele honderden toehoorders sprak over Openbaringen- III 1516, met als onderwerp „En we geloven het wel". Aan deze dienst verleende het kerk koor van de hervormde gemeente 't Zand, onder leiding van de heer K. de Vries, medewerking, evenals de Chr. Muziekvereniging „O.N.D.A." onder aanvoering van de heer J. C. F. van Kamer. Sint Laurens Buurtkinderen op stap. De kinderen van de buurtvereni ging „Brigdamme" te St. Laurens gin gen zaterdag met twee bussen op stap naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Het werd een zeer geslaagde tocht met tracta- tics onderweg en als hoogtepunt het bezoek aan een speeltuin in de nabij heid van Hulst. Op Walcheren regen de het veel, maar „aan de overkant" bleek het droog, hetgeen ook bijdroeg tot het welslagen van de tocht. Via Zuid-Beveland keerde het jeugdig ge zelschap uiterst voldaan huiswaarts. Voor het eerste deel van het me disch analistisch examen slaagde te Utrecht mej. C. Mieras uit Axel. Uitslagen ringrijderij m Nieuw- en St.-Joosland De volledige uitslagen van de te Nieuw en St.-Jooslaiid gehouden tweede IcJasse- kampioenschappen der Zeeuwse Rlngrlj- dersverenlglng luiden als volgt: UITSLAGEN. De individuele einduitslag luidt als volgt: l G. Sinke, Koudekerke, 23 r.; 2 J. Koole, St.-Laurens 22 r.; 3 L. Kodde, Blggekcrke, 21 r.; 4 P. de Bree, Veere, 19 r.-, 5 W. de Visser, Zoutelande, 19 r.; G A. Kodde, Aag tekerke, 19 r.; 7 A. v, d. Heijden, Koude kerke, 10 r.; 0 W. Koole, Koudekerke, 19 r,; S W. Provoost, Domburg, 17 r.; 10 P. de. Visser, Zoutelande, 17 r.; 11 A. de Visser, Vróuwenpolder, 17 r.: 12 W. Brasser, Kou dekerke, 17 r.; 13 J. Ce vaal, Ritthem, 17 r.; It J. Goedbloed, Gapinge, 17 r.; 15 A. Pe per, Aagtekerke, 16 r.; 10 J. Melse, Sou burg, 16 r.; 17 A. de Lange, Koudekerke, 16 r.; 18 P. Hoebeke, Niouwland, 16 r.; 19 Chris Visser, Aagtekerke, 15 r.: 20 Jac. Pauwe, Gapinge, 15 r.; 21 A. Rooze, Oostka- pelle, 15 r.; 22 Fr, Langebeeke, Gapinge, 15 r.; 23 L. Maljaars, Veere, 15 r.; 24 Jac, Boone, Kleverskerke, 15 r.; 25 P. Maljaars, Oostkapelle, 15 r.; 26 J. Knuijt, NIeuwland, 1,5 r.; 27 J. Poppe, 14 r.; 28 Adr. Provoost, 14'r.; 29 J. Duvekot, 14 r.; 30 W. Rooze, 14 r. De verdere uitslag van de drietallen luidt: 3. Wisselbeker Gebr. P. C. en L. de Jongh, Goes en 3 medailles Zeeuwse Ring- rijdersvereniging, Zoutelande met 48 rin gen; 4. Wisselbeer J. v. d. Berge, Middel burg, Gapinge met 47 r.; 5. Wisselbeker Bond van Paardenhandelaren, Middel burg, Gapinge met 47 r.; 6. Wisselbeker A. de Nood en P. Polderman, Veere—Koude kerke, Sint-Laurens met 45 r.; 7. Beker Coöp. „Eiland Walcheren", Middelburg in eigendom, Oostkapelle met 44 r.; 8. Stan daard met paard, Joh. Gunst, Goes in eigendom, Biggekerke met 43 r.; 9. Lau wertak J. Meeuwse, Middelburg in eigen dom, Nieuw- en Sint-Joosland met 42 r. De medaille voor de meeste volgringen ging naar W. Provoost, Domburg; de pol lepel was voor J. Knuijt, Nieuwland. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 16 juli. Aardappelen, aanvoer 50 ton. Bonken 10—13, grote 9—10, drieling 7—8, kriel 4—6. Fruit. Aardbeien kg 18.4—1.87, ds. 45—49. Frambozen ds, 2948. Perziken st. 3—30. Pruimen st. 4—12, kg. GO—1,31. Witte bes sen 55. Rode bessen kg 50—97. Tomaten 41—63. Ananasmeloenen 56. Frankentha- lers 2.41—2.52, Kruisbessen 39—71. Kersen 58. Groenten. Bloemkool A 46—59, B 34—36, C 18—24. Komkommers A 17—23, B 11—21, C 14. Dubb. prinsessen 87—1,43. Snijbonen 60—1,04. Andijvie 1430. Postelein '5—27. Boskroten 4S. Bospeen 13—31. Sla 3—13. Rabarber 15—18. Savoye kool 11—13. Peu len 1541. Tuinbonen 1317. Doperwten 28—31. Rode kool G—16. Spits&öol 11—19. Waspee.n 11—33. ZUveruien 40. Augurken B 65, C 38. Zaterdag 14 juli 1956. Zwarte bessen: aan- voër pl.m. 600 kg a 1.98 per kg. VISMIJN VEERE 1G juli. Exportgarnalen, aanvoer 3738 prijs per kg 94—122. Handelsgarnalen 117, 102—104. Schar 212, 29—46. Bot 125, 18—54. Wijting 75, 1G—20. Middel tong, 172, 219— 251. Rog 207, 19—34. Zalm 1, 1Q8.- VEEMAHKT ROTTERDAM 16 juli. Aanvoer ln totaal 1831. Vette koeien en ossen 966. Varkens 865. Vette koeien, prijs in cents per kg., le lew, 320—345, 2e kw. 275—310, 3e kw. 260—270. Varkens (lev. gew.), prijs in guldens per stuk, le kw. 198, 2e kw. 196, 3e kw. 194, Vette koeien, enkele prima's boven not. Varkens (lev. gew.), hoger in- prijs, zw. varkens 170—174, VEILING GOES - 16 Juli. Fruit. Jucunda exp. 163.20, II ■157,30, afw58. Mad. Moutot exp. 153, n 148, afw. 54. Climax, exp. 151, II 73, afw. 45. Aardbeien per doos I 4248, II 34, per kg II 147—170. Frambozen per doos I 36— 42, H 3034. Rode bessen per doos I 32— 34, per kg I 100. H 89—105. m 81. Hollan ders per kg n 91—99, II 48—55. Markiezen per kg H 98—100, n 37—46. Br. Bruine per kg II 80—84. Zoete Morellen per kg III 31. Ins. Leunis per kg II 00—90. Meikersen per leg II 73. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 18 juli. Export- en Industrieveiling. Aardbeien: Jucunda exp. 167.20, H 159.20 —160.25. Madame Moutot II 155.49— 156.70. Climax exp. 186,20, II 164.30. Diverse ras sen aardbeien H 132,—, idem afw. 132,—. Frambozen in tubs 152,80—154.10. Zwarte bessen exp. 207.00, stek 115.40. Rode bes sen exp. 92-60, II 17,20. Frambozen in kratten pep kg skp. 200.05. Aadaprpelen: Eerstelingen 9.00. Kersen: Markiezen II 78—109, ni 30—65. Hollanders n 55—92, ni 20—39. Meikersen II 16. Vroeger van Werder II 69—94, Hl 22—27. Varikse Zwarte I 72, Morellen H 43—58, III 17. Aardbeien per doos: Climax I 5667, H 3647. Madame Moutot I 4658, Aardbeien per kg I 160, H 128—148. afw. 93—123. Rode bessen per doos I 28—38, II 23^-28, Rode bessen, per kg I 108—119, n 76106. III 5969. Frambozen per doos I 41—57. II 31—38. Groenten: Bloemkool 15—i5, Boskroten 3—5. Bospeen 19. Uien 12. Spitskool 18. Postelein 27—28. STIJGENDE BELANGSTELLING Meer dan 30 coöperaties zijn thans aangesloten In het jaarverslak over 1955 van 't Landbouw Coöperauu Centrum voor Zuid-westelijk Nederland wordt ver meld, dat in het afgelopen jaar de belangstelling en daarmee ook de waardering voor het werk van deze Instelling is gestegen. VolgenH de sa menstellers van net verslag bl(jkt daaruit, dat het L.C.C. steeds meer in een behoefte gaat voorzien. De stij gende belangstelling komt tot uiting in het veelvuldiger beroep, dat op de ze instelling wordt gedaan en In het aantal aanvragen voor het lidmaat schap. Als lid trad in 1955 toe de Coöp. Poterbewaarplaats „Oost- en West Souburg", terwijl het lidmaatschap werd aangevraagd door de volgende coöperatieve instellingen: Koelhuis vereniging „St. Phillpsland", Vereni ging „Koelhuis Eiland Walcheren", SUobedrijf „Middelburg", Vereniging „Koelhuis Kortgene", Landbouwver- eniglng „Melissant en Omstreken", Poterbewaarplaats „Tholen". Aan het eind van het verslagjaar waren meer dan 30 organisaties bij het L.C.C. aan gesloten. De voornaamste activiteit van 1955 was de start van het nieuwe coöperatieve maandblad „De Bron". Een ander zwaartepunt van de werkzaamheden was gelegen in het contact met de Iandbouwjon- geren, hetgeen speciale moeilijkhe den met zich bracht. Betoogd wordt, dat het van groot belang Is 't coöperatieve besef met name bij de jongeren levendig te houden. Ook werd gedaan aan het kweken van good-will buiten de coöperatie ve kring. Het verslag maakt verder melding van tal van andere activiteiten. Zo werd in Goes een cursus gehou den voor bestuursleden e.d. van coöpe ratieve verenigingen op de Bevelan den, waaraan 25 belangstellenden deel Regen bracht schade toe aan kersenoogst De grote hoeveelheid regen, die het afgelopen weekeinde in onze provin cie is gevallen, heeft belangrijke scha de toegebracht aan de kersenoogst. Voorat de Markiezen en Morellen hebben hiervan veel te lijden gehad. Op de veiling te Kapelle-Biezelinge werden maandagmiddag dan ook overwegend gescheurde kersen aan gevoerd. Voor de kwekers is dat een schadepost, omdat de vruchten dan belangrijk minder in prijs opbrengen. Hoewel voor de goede kwaliteiten nog prijzen werden besteed van rond een gulden per kilo, brachten de gescheur de kersen geen hogere notering tot stand dan 30 tot 40 cent. De kersen teelt, die de laatste jaren toch al niet bijzonder lonend is geweest, zal ook dit jaar weer voor velen een tegenval ler worden. In onze provincie is het areaal kersenboomgaarden de laatste jaren sterk teruggelopen, omdat de hoge plukkosten deze teelt niet meer aanlokkelijk maakten, ja zelfs ver schillende jaren verlies te zien gaf. De kwekers hopen, dat er voor de la tere soorten zoals de Klerken geen al te grote regenval meer zal zijn, om dat deze dan mogelijk de schade van deze dagen nog iets kunnen compen seren. Propagandadag Nationale Reserve. Zaterdag 28 juli a.s. houdt het district Zeeland van de Nationale Reserve een propagandamiddag en -avond, waarbij o.m. een mars zal worden gemaakt van Middelburg naar Vlissingen. De propaganda- mars begint omstreeks kwart over vier van de Dam noordzijde te Mid delburg en voert via de Oude Vlis- singseweg door Oost-Souburg en via de Nieuwe Vlissingseweg naar het Scheldekwartier te Vlissingen. In dit gebouw zullen de reservisten van de militaire- en politiediensten koffiemaaltijd gebruiken. Om kwart over zeven marcheren de deelnemers af naar de Nieuwe Markt in Vlissingen, waar het trom petterkorps van de Huzaren van Boreel een concert zullen geven. Na een korte toespraak van de voor zitter der provinciale commissie Steun Wettig Gezag, burgemeester mr. M. Kolft van Vlissingen, treedt groep boerendansers uit Ruurlo De avond wordt besloten met een spectaculaire taptoe, uit te voe ren door het trompetterkorps. namen. In Zierikzee werd gestart met een dergelijke cursus, wauraan 13 coöperatoren deelnemen. Op verschil lende plaatsen werden cursussen spre ken en discussiëren met name voor jongeren opgezet. In Zeeland werden voorts drie discussiegroepen over coöperatie gevormd. Verder werden praatavonden gehouden en een aantal De door het L.C.C. ingestelde Zul- velcommissie „Zeeuwsch-Vlaanderen" pleegde in het verslagjaar weer over leg met de coöperatieve zuivelfabriek in deze streek. Men stelde uitdrukke lijk vast, dat het einddoel algehele sa menwerking blnft en de partijen ver klaarden zich akkoord daarnaar te streven. De samenstellers vun het ver slag blijken in dit opzicht dan ook op timistisch gestemd. Het L.C.C. ver zorgde voorts o.a. filmavonden en le zingen. Behalve het jaarverslag werd in de L.C.C.-uitgave opgenomen een „Beschrijving van de coöperaties op Goeree-Overflakkee". Coslaricaans stoomschip na aanvaring gezonken Ten noorden van „Noord-Hinder" Gisteravond laat werd gemeld, dat het 4877 ton metende Costaticaanse s.s. „Maeda", nadat het in aanvaring gekomen was met de 8879 ton grote Noorse tanker „Salsaas", gezonken is. Alle apvarenden werden gered en aan boord genomen van de Noorse tanker die waarschijnlijk koers gezet heeft naar Antwerpen of Rotterdam. De aanvaring gebeurde even ten noorden van het lichtschip „Noord- Hinder". Onmiddellijk na de ont vangst van het bericht van do aanva ring is de Belgische sleepboot „Scal- dis" de haven van Vlïssineen uitgeva ren om assistentie te verlenen. Nadat de sleepboot een tijdje in de buurt van de tanker vertoefd had, moest da „Scaldis" om ongeveer half een onver richter sake weer naar de thuishaven terugkeren. Op eigen kracht heeft da Noor, die slechts geringe schade aan de boeg opgelopen had, zijn reis voort gezet. Hr. Ms. kruiser „De Ruyter die op oefentocht is in de Noordzee, heeft na het opvangen van de S.O.S^be- richten koers gezet naar de „Maeda". Om 0.10 uur werd het noodverkeer op geheven. De sleepboot „Holland" be vond zich, toen hij de noodseinen op ving in zijn thuishaven Terschelling en is niet uitgevaren. M.U.L.O.-examens Te Goes slaagden maandag twintig kandidaten voor het mulo-examen. Het diploma A werd uitgereikt aan: C'. Th. Wolders, G. C. Poortvliet, J. P. Rouffaer, M. C. Sanderse, J. Wille- boordse, A. Z. Lawalata, M. P. van Schaik en A. Steijn uit Middelburg en M. Pleijte uit Nieuwdorp, J. M. Ver burg, Goes en E. A. Waardenburg, Heinkenszand. Aan de volgende geëxamineerden werd het mulo-diploma A met inbe grip van het middenstandsdiploma uit gereikt: A. S. Manneke, A. C. Koe man, A. J. Koster uit Yerseke, E. van Meenen, I. J. Koster, W. J. van Zwee den uit Vlissingen, L. A. C. Wisse en M. B. Castel uit Sint-Laurens en N. Boogaard uit Aagtekerke. 6'. Henlcie Hoefnagel achter het stuur van zijn vaders auto, wilde juist het erf van Kleundert Klufkens ver laten, toen Jimmv hem bij de arm greep, „Stop 's even, Henlcie", beval hij. „Zie jij kans naar dat dennenbos te rijden zonder dat wij door Heideropsveen gaan. Ilc wil daar om een bepaalde reden liever niet gezien worden, begrijp je". Henkie Hoefnagel keek even strak voor zich uit en likte zijn lippen af, hetgeen altijd een teken was dat hij nadacht„Dat kan wel", antwoordde hij na een tijdje, maar 't is wel pen flink eind omrijden, als je dat maar weel". Jimmy knikte. „Dat kan mij minder schelen", zei hij. „De hoofdzaak Js, dat ik niet gezien wordt". Henkie die van plan was geweest links de weg op te rijden, sloeg nu 'n andere richting in. Hij vond het maar een vreemd geval. Boer Klufkens was komen vertellen dat hij een auto nodig had om een soort verklede politie-agem te heipen een vent die er uitzag als een marskramer, maar die dat helemaal niet was ïïLa*aL?u .bl.eak ïe^Ldat die vent het daglicht schuwde.- P?et *n he* dorP gezien wilde worden.... Daar zat Henlue eigenlijk wel een beetje over te dubben... Ook zag hij, dat die marskramer om de haverklap ach terom zat te kijken, alsof hij bang was dat hij achter volgd werd. Die hele zaak begon Henkie hoe langer hoe minder te bevallen. „Als lk die vent met die rare ijzeren pop eens regelrecht aan onze veldwachter zou afleveren?" overwoog hij Dij zich zelf. Jimmv Brown voelde direct dat zijn jeugdige chauffeur hém wan- trouwde, maar hij voelde er toch weinig voor, hem tekst en uitleg te geven. Tot zijn genoegen zag Jimmy, dat zy in elk geval niet gevolgd werden,... WOENSDAG 18 JULI. HILVERSUM I. 402 m 748 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA." VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.50 Voor de vrouw. 8.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO; 10.00 Het boek van de reis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Idem. 11.40 Voor de jeugd. 12.00 Ham mondorgel en zang. 12.15 Regeringsultz.: Landbouwkwartier: a Betaling van var kensvlees naar kwaliteit, b De verzor ging van schapen. VARA: 12.38 Piano trio. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstelllngsagen- da. 13.18 Accord, ork. en solist. 13.45 De wereld werd ontdekt, caus. 14.00 Gram. 15.00 Voor de jeugd, (tussen 16.00 en 17.00 Ronde van Frankrijk). 16.15 Voor de zie ken. 18.45 Volksliedjes. 17.00 Gram. 17.25 Instr. kwintet. 17.50 Regeringsultz.: Rijks delen overzee: dr. L. J. L. Deij: Het kli maat in de Nederlandse Antillen. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Ronde van Frankrijk. 18.50 Hammond trio. 19.10 De Waterwakers, klankbeeld. VPRO: 10.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Gram. v. d. mil. 30.45 Ronde van Frankrijk. 20.55 Het Wederzijds Huwe lijksbedrog, hoorspel. 22.35 Gitaarrecital, 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gr. 23 05—24,00 Socialistisch nws. in Esperan- NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 voor de hulsvrouw. 9.35 Lichte muz. 9.55 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 12,00 Sopr., fluit en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Instr. sepiet. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.00 Kamerork. en solist. 35.00 Gram. 15.40 In- terseholair jeugdtoernooi. 16.00 Voor de jeugd. 17,20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Orgelspel. 18.15 Lichte muz. 13.45 Spectr. van het christelijk organisatie- en ver enigingsleven. 10.00 Nws.- en weerber. 19.10 Blokfluit en klavecimbel. 19.30 Bui- tenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant, 20.20 Tnt. orgelconceurs Haarlem 1956, 21.20 Muzikale lutstewedstr. 21.40 Won derlijke wetenswaardigheden. 21.55 Int. orgelconcours Haarlem 1956. 22.45 Avond- overdepklng. 23,00 Nws. 23.15 en 23.35— 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 17.0017.40 Voor de kinderen. AVRO: 20.00 Filmfragm. 20-35—22.00 Pe dro moet hangen, blijspel. NTS: 22.15—22.30 Eurovisie: Filmover zicht over de Ronde van Frankrijk,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7