Voorting en De Groot verspeelden gele en groene trui aan Darrigade DE LICHTE TOETS DOMINEERT IN EEN ZOMERS PROGRAMMA 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 JULI 1956 DEFILIPP1S HAD SNELSTE SPRINT Wout Wagtmans ging in kopgroep door de finish en werd negende RONDE VAN FRANKRIJK 1956 l2°Eloppt PAU-LUCHON 17JuH UI km GERRIT VOORTING en Daan de Groot en Leo van der Pluym arriveerden met 4 minuten 15 sec. achterstand op de kopgroep van veertien man, die zich tijdens de afdaling van de top van de Aubisque naar Eaux-Bonnes had gevormd, waardoor zowel de gele als de groene trui voor de Nederlandse ploeg verloren gingen. Beide truien kwamen in het bezit van Darrigade, die zich in deze Tour de France toch wel als een compleet renner heeft aan gediend. Blaar van een slechte dag voor de Nederlandse ploeg kan zeker niet worden gesproken. Wagtmans kwam in de leidersgroep te Pau en Jan Nolten zou zeker ook bij het voorste plukje klimmers in Pau zijn gearri veerd, indien hy niet in de afdaling- van de Aubisque een afgelopen voorband zelf had moeten repareren. De Limburger mist het tactisch gevoel om zeil' het juiste ogenblik te kiezen wanneer liïj moet weggaan. Vorige jaren koos hij zo'n ogenblik om te demarreren vaak veel te vroeg en dit keer was hij, en aan de finish moest Nolten dat zelf beamen, te laat met zijn vlucht uit het peloton. Dertien kilometer van de top van de Soulor was hij weggegaan, maar hij kreeg Lauredi, door vele deskundigen gezien als,een zekere win naar in Parys, mee zodat onze landgenoot gedwongen was af te stoppen. Niet lanc daarna toen deze Franse regionaal ergens in het peloton zwierf probeerde Nolten het opnieuw en nu gelukte het beter. Is het gebrek aan zelfvertrouwen, waardoor Nolten niet de vruchten plukt van zijn capacitei ten? Of speelt het gevoel van altijd pechvogel te moeten zijn in deze etappe had hg weer twee lekke ban den bij hem een rol Bemoedigend voor hem was in ieder geval de winst in het algemeen klassement van ne gen plaatsen. Gerrit Voorting en Daan de Groot reden verdedigend. Geel en groen steunden elkaar in- trouwe wielerkameraadschap. Naar ons gevoel ging de steun van Daan de Groot en ook van Leo van der Pluym iets te veel naar de gele trui drager uit, zonder twijfel heeft een gevoel van solidariteit beide jeugdige renners parten gespeeld, maar bij Daan de Groot zijn letterlijk en fi guurlijk de rugzakjes van het tricot gescheurd. Teveel heeft Voorting ge hangen aan de krachten van zyn jon gere teamgenoten, hetgeen de Roosen daler in volgende étappes ten goede zal komen. Aan de jongere renners is evenwel de toekomst en een oudere mag niet te hoge eisen stellen wanneer het op hulp en bijstand aankomt. De interna tionale jury gaf aan dit drietal ieder 500 franken boete wegens herhaald duwen van Voorting, een boete, welke toch wel duidelijk voor zichzelf spreekt. De tweede plaats in het ploegen- klassement werd door Nederland be houden. al werden acht kostbare mi nuten verspeeld door het feit dat al leen Wout Wagtmans in de leiders- groep te Pau arriveerde. De Belgen hebben zich nog vaster op de eerste plaats genesteld en heb ben nu twintig minuten winst op de oranjeploeg. In de i heeft Darrigade sprong van 1 min. en 8 sec. op Adrïaenssens en 2 min. 32 sec. op Gerrit Voorting. Wagtmans is ruim dertien minuten achter op Darrigade en bezet de negende plaats. De Groot en van der Pluym handhaafden zich uitstekend. Niet dramatisch Over de étappe met de gevreesde be ruchte col d'Aubisque van dit jaar zullen geen dramatische verhalen in omloop blijven. Het weer was goed en het zicht voldoende, er zijn geen renners in ravijnen gestort en bijna niemand heeft de rillingen over zijn rug voelen lopen vanwege de hoogte 1710 meter in het wijdse Pyre- neeënlandschap. Want de toppen van de bergen en de dalen in de diepte waren door nevels gecamoufleerd, waardoor een wel wat sombere maar niet direct vreesaanjagende sfeer was geschapen. Het is in deze rit nu eens helemaal anders gelopen dan in tien voorafgaande étappes. Het werd geen weglopen bij het vertrek en een met een winnen. Er is wel van de start af hevige strijd geleverd, maar onder weg zijn de posities van de renners grondig gewijzigd door de Aubisque, die de specifieke klimmers in het ge weer riep. Overigens ontwikkelde Het gevecht zich niet bijzonder spectacu lair, hoewel de uitslag én voor het bergklassement én van de étappe een verrassing betekende. Want niet de grote bergkoningen als Gaul, Baha- montes, Ockers en Brankart trokken aan het langste eind. De zevenentwintigjarige Valentin Huot, van de zuidwestelijke regionale ploeg, die zich in deze streek van Frankrijk thnis voelde, won op de top van de Aubisque de vette bergpremie en de Italiaanse debutant Nino Defi- lippis, de vijfentwintigjarige uit Bli- laan, een talentvol en compleet cou reur, maar toch ook geen renner met een besliste voorkeur voor de bergen, zegevierde in de étappe- Direct activiteit Evenals in de vorige ritten was er na de start te Bayonne direct een brandende activiteit te bespeuren en in de aanvang reeds behoorde Defilip- pis tot de gangmakers. Tot twéémaal toe deed hij een ontsnappingspoging, hetgeen na 45 km, in de heuvelachtige streek rond Escos, leidde tot een af scheiding van vjjftien renners, onder wie onze landgenoten Wagtmans en Hinsen en de Belg Brankart. Nog voor de eerste ravitaillering, welke na 97 km te Oloron-St. Marie werd gegeven, bleek de kopgroep te zijn in genaaid door een ploegje van 5 man, onder aanvoering van wereldkam pioen Stan Ockers, zodat thans twin tig man de leiding hadden. Deze formatie slaagde erin tijdens de volgende 60 km tot aan de be kende bedevaartplaats Lourdes haar voorsprong tot ruim vier mi nuten te vergroten. Op dat ogen blik was Gerrit Voorting, die in het peloton zat, zijn gele leiders trui dus allang kwijt aan Darri gade, die ook in de kopgroep kwam en wiens kansen op de groe ne trui van Daan de Groot trou wens eveneens stijgende waren. Kort na de doorkomst te Lourdes be gon de grondige verandering van het strijdbeeld. Want uit het peloton be gonnen, de een na de ander en bijna steeds vergezeld van enkele renners, die in de aansluiting bij de groten hun geluk zochten, de klimmers zich te distantiëren om tijdig voor de slag aan de voet van de Aubisque te zyn. De zwakkere vielen stuk voor stuk terug, zodat er van hun groep ten slotte niet veel meer dan een half do zijn renners overbleef. Veel eerder dan Wagtmans had Hinsen de leiders al moeten loslaten. Hij profiteerde echter van de renners die hem voor bij gingen en liet hen om beurten zo lang mogelijk als gangmakers funge ren. Wout Wagtmans verging van de kies pijn en moest tenslotte het hoofd bui gen voor de voortdurende demarra ges van Bahamontes, maar gelukkig raakte hij niet ver achter. Juist voor de Soulor, op ruim 10 km van de top van de Aubisque, wel ke in de eerste categorie meetelde voor het bergklassement, waren de enkele overgebleven sterken lilt de kopgroep en de voorsten van de ach tervolgende klimmers bij elkaar ge komen. Tot de overblijvers behoorden Darrigade Privat en Forestier Defilip pis, Ockers en Brankart. Bij de nieu we gezichten zag men Bahamontes, Huot en de regionaal Meyenq, die kort na Gaul uit de grote groep was ontsnapt Veertien renners Op dertig km voor het einde, toen de glooiingen veel minder steil waren reden er vooraan veertien renners bij elkaar en Wout Wagtmans prees zich gelukkig, dat hij inmiddels dit gezel schap van grote mannen als Ockers, Brankart, Gaul, Bahamontes en De- filippis weer ingehaald had. Jan Nol ten lag met de Italianen Fantini en Nencini en de Belg Close op bijna drie minuten. Het peloton volgde op 3 min. 40 sec. In dat peloton zaten drie oranjemannen met gemengde gevoe lens. Gerrit Voorting had het zwaar gehad. Hij was de gele trui kwijt, aan de Groot de groene trui ver- speeld, maar hij behoefde niet onte- vreden te zijn over zichzelf. Op het circuit te Pau bleken nog dertien man van de kopgroep te zijn overgebleven. Meyzenq was kort voor de stad namelijk afgestapt wegens pech. Darrigade, die al een paar da gen op een étappe-overwinning had gereden, kreeg weer zijn zin niet, dank zij de grote reserves van het slanke Italiaantje Defilippis. En hij moest Ockers ook nog voor laten faaiif maar met zijn derde plaats en e gele trui, die hem in deze tour voor de derde maal ten deel viel, was Dar rigade niet slecht bedeeld. En wat Wagtmans betreft, die kon zijn negen de plaats in deze bijzonder zware étappe alleszins eervol noemen. Jan Nolten arriveerde, een schrale troost voor de lange Limburger, als negen tiende nog juist bij de eerste twintig, met 3% minuut achterstand op de winnaar. Sjef Lahaye kwam vandaag het minst gunstig uit de bus. Hij was in de afdaling van de Soulor gevallen en had een wond aan zijn arm opgelo pen. Op de Aubisque had hg al tien minuten achterstand. In het dagklas sement werd hg 94ste met 23 minuten achterstand op Defilippis en Jos Hin sen kwam natuurlijk in Pau ver bin nen de limiettijd aan de finish. Want Hinsen houdt onder alle omstandig heden vol. Maandag Is de elfde etappe van Bordeaux naar Pau van de „Tour de France" verreden. De Italiaan De filippis werd winnaar van deze etap pe, die hij in 6 uur, 35 minuten en 51 seconden reed. Men ziet hem hier de finishlijn passeren. Tweede werd de Belg Ockers (omkijkend) Darri gade veroverde de gele en groene trui. RONDE VAN FRANKRIJK 1956 1t°Etopp* BA Y ON NE - PA U ^2Skm Ruime voorsprong „Luctor" in de zwemcompetitie. Nu de juiste stand van de Zeeuwse zwemcompetitie bekend is, blijkt, dat Luctor uit Middelburg met ruime voorsprong op Bruinvis uit Sas van Gent de leiding heeft. De stand luidt als volgt: 1 Luctor, Middelburg 3887,5 punt; 2 Bruinvis, Sas van Gent 4048,1; 3 Scheldestroom, Breskens 4473,2; 4 S.Z.V., Souburg 4492,6; 5 De Ganze, Goes 4789,5; 6 Zeehond, Vlissingen 4858,77 Schelde, Terneuzen 4882,9. De derde en laatste competitiemid dag wordt, zoals gemeld, gehouden op zaterdag 1 september te Breskens. Emiel Verstraete snelste in ronde van Halsteren. Zaterdagmiddag werd te Halsteren een wielerwedstrijd voor nieuwelin gen verreden, waarvoor een grote be langstelling en een zeer grote deel name bestond. Een vijftigtal renners uit Brabant en Zeeland oegon de wedstrijd over 72 km en moest 40 keer door de kermisdrukte draaien. De plaatselij ke favoriet Van Geel kwam in ae eerste ronde te vallen waardoor hij een 100 meter achter geraakte. 10 ronden probeerde hij aansluiting te krijgen, maar toen dit niet gelukte staakte hij de strijd. Er vormde zich toen een kopgroep van 30 renners. In de laatste 10 ron den vluchtte Verstraete, die een uit stekende wedstrijd reed, uit deze groep weg, wist een voorsprong van 100 m. te veroveren en kwam als eer ste over de eindstreep gesneld. In de grote groep won J. Houwert uit Etten de eindsprint voor 3 D. Wou- terse. Kwadendamme; 4 H. Vemoorj, Sluiskil; 5 Chr. de Klerk, N. Vosse- meer; 6 M. de Jong, Breda; 7 L. Lin- ders, Roosendaal; 8 P. Maliepaard, Willemstad; 9 M. v. Houten, Nieu- werkerk; 10 J. v. d. Klimdert de Heen. F. de Doeselaar uit Sluiskil eindigde als 15e. Uitslagen van de Tour de France ELFDE ÉTAPPE De uitslag van de elfde etappe luidt: 1 Defilippis, Italië, 6 uur 35 min. 57 sec.; 2 Ockers, België, z.t.; 3 Darrigade, Frankrijk, z.t.; 4 Forrestier, Frankrijk,, z.t.; 5 Gaul, gem. Luxemburgse ploeg, z.t.; G Bahamontes. Spanje, z.t.; 7 Branckart, België, z.t.; 8 Walkowiak, noord-oost centraal, z.t.; 9 Wagtmans, Nederland, z.t.; 10 Huot, zuidwest, z.t.; 11 Adrïaenssens, België, z.t.; 12 Bauvin, Frankrijk, z.t.; 13 Privat. Frankrijk, 6.36.08: 14 Robinson, gem. Luxemburgse ploeg, 6.39.28; 15 Nencini, Italië, z.t.; 16 Lorono, Spanje, z.t.; 17 De Smet, België, z.t.; 18 Fantini, Italië, z.t.; 19 Nolten, Ne derland, z.t.; 20 Bertolo, noord-oost cen traal. z.t.; 21 Close, België, z.t.; 22 Monti Italië, 6.40.12; 29. De Bruyne, België, z.t.; 30 De Groot, Nederland, z.t.; 33 Voor ting, Nederland, z.t.; 34. Van der Pluym, Nederland, z.t. 77 Hinsen 6.52.58; 94 La haye 6.59.25. De renners Georges Gay en Francois Mahé zijn te Pan in een ziekenhuis op genomen. Gay, die had moeten opgeven, heeft een sleutelbeen gebroken. Mahé is aan een knie en aan een dijbeen gewond en had moeite met lopen na de aankomst te Pau. ALGEMEEN KLASSEMENT Na de elfde etappe luidt het alge meen klassement: 1 Darrigade, Frankrijk, 59.24.19; 2 Adriaenssens, België, 59.25.27 (op 1.08) 3 Voorting, Nederland, 59.26.52 (op 2.32); 4 Lauredi, zuid-oost ploeg, 59.28.53; 5 Bauvin, Frankrijk, 59.30.0; 6 De Smet, België, 59.31.21; 7 Walkowiak, noord-oost centrum, 59.31.40; 8 Picot, westploeg, 59.37.09; 9 Wagtmans, Nederland, 59.38.00 (op 13.41); 10 Monti, Italië, 59.42.02; 11 Defilippis, Italië, 59.43.30: 12 De Groot, Nederland, 59.45.02; 13 Privat. Frankrijk, 59.46.12; 14 De Bruyne, België, 59.47.40; 15 Mahé, Frankrijk, 59.48.54; 16 Barbosa, gem. Luxemburgse ploeg, 59.50.12; 17 Van der Pluym, Nederland, 59.51.00; 18 Robin son, gem. Luxemburgse ploeg, 59.53.50; 19 Forrestier, Frankrijk, 59.53.54; 20 Impanis, België, 59.58.26; 23 Ockers, België, 60.02.12; 36 Bahamontes, Spanje, 60.12.48; 38 Gaul, gem. Luxemburgse ploeg, 60.16.17; 41 Has- senforder, westploeg, 60.17.36; 51 Nolten, Nederland, 60.24.05; 61 Hinsen, Nederland, 60.35.45; 69 Poblet, Spanje, 60.47.24; 81. La haye, Nederland, 60.57.50 PUNTENKLASSEMENT Het puntenklassement na de 11de étap pe luidt: 1 Darrigade, 159 punten; 2 De Smet 178; 3 De Groot 182; 4 Picot 187; 5 Bauvin 198; 6 Ockers, 198; 7 Voorting- 213; 8 Rolland 267; 9 De Bruyne 299; 10 Tonello 311; 11 Hassenforder 317; 12 Lauredi 327; 13 Caput 356; 14 Monti 357; 15 Adriaenssens 368; 16 Fantini, 368; 17 Siguenza 388; Thomin 390; 19 Van der Pluym 391; Beuffeuil 935. BERGKLASSEMENT Voor de passage van de Aubisque (le categorie) werden de punten, tellend voor het bergklassement, als volgt toe gekend: 1 Huot, zuid-west ploeg, 10 punten; 2 Ockers, België, 9; 3 Bahamontes, Spanje, 8; 4 Mèyzenq, zuid-oost ploeg, 7; 5 Gaul, gem. Luxemburgse ploeg, op 15 sec. 6 Walkowiak, noord-oost centrum, op 40 sec., 7 Privat, Frankrijk, op 42 sec., 4; 8 Adriaenssens, België, op 48 sec. 3; 9 Darrigade, Frankrijk, op l min. 5 sec., 2; 10 Forrestier, Frankrijk, op 1 sec. 1 punt. PLOEGENKLASSEMENT 1 België, Ockers, Branckart, Adriaenssens 19.47.21; 2 Frankrijk, 19.47.51; 3 Italië, 19.53.37; 4/5 ex aequo Nederland, Wagt mans, Nolten, De Groot; en de gem. Lu xemburgse ploeg 19.55.16; 8/7 ex aequo Spanje en noord-oost centrum 19.57.34; 8 zuid-oost ploeg 19.59.57; 9 westploeg 20.02.15; 10 zuid-west ploeg 20.04.43; lie de France 20.06.39; 12 Zwitserland 20.08.57. Het algemeen ploegenklassement na de elfde etappe luidt: I België 177.16.17: 2 Nederland 177.35.52; Frankrijk 177.42.19; 4 westploeg 177.47.34; 5 Italië 178.10.12; 6 noord-oost centrum 178.46.02; 7 zuid-oost ploeg 179.27.42 8 zuid west ploeg 179.29.28; 9 gem. Luxemburgse ploeg 179.39.45; 10 He de France 179.58.54; II Spanje 180.02.51; 12. Zwitserland 180.21.36. FILMS IN ZEELAND „Paljas" als enige in donderdag-cyclus. De lichte toets domineert ln dit zomerse filmprogramma, waarin in twee theaters ook de speciale don derdagavond-voorstellingen kwamen te vervallen. Zo draait in Grand (Goes) de musical „With a song in my heart" en bij deze ene song blijft het niet. Ook in deze rolprent gaat het weer om de carrière van een bepaalde figuur uit de wereld de lichte muze in dit geval de zangeres Jane Froman zodat men verzekerd is van een grote dosis op gewekte klanken. Daarnaast ontrolt zich dan, zoals te doen gebruikelijk, de levensge schiedenis van de hoofdfiguur, hier vertolkt door Susan Hayward, aan het oog, met alle ups en downs. Successen, afgewisseld met tegen slagen en dat alles gelardeerd met muziek en zang. Onschuldig amuse ment, waarin hoogstens een teveel aan sentiment soms stoort. De aloude geschiedenis van „Va dertje Langbeen" is in een moderne (film)versie te zien in Alhambra (Vlissingen) -en hoewel het verhaal in deze versie bepaald niet aan kracht en diepte gewonnen heeft, is het een toch wel onderhoudende rolprent ge worden. Men 'kent de romantische inhoud van het verhaal; een arm weesmeisje, dat in bescherming wordt genomen door een „Grote on bekende", met wie zij het later bij zonder goed kan vinden. Fred Astai- re en Leslie Caron vervullen de hoofdrollen. Woensdagmiddag kan de jeugd in Maandag 16 juli kregen de renners, in de Ronde van Frankrijk de eerste bergetappe te verwerken. De eerste van de geklasseerde ber gen was de ruim 1700 m hoge Au- bisgue. Verder komen in de Pyreneeën nog andere bekende bergtoppen voor zo als de Peyresourde en de Aspin deze bergen liggen allen om de 1500 m. Op de derde dag van de eerste berg- serie ontmoeten de renners op weg naar Toulouse een tweetal betrekke lijk lage bergen namelijk de Ar es en de Latrappe. De life etappe kent geen geklasseerde bergen waarna in de 15e tot en met de 19e etappe weer elke dag zware bergen te beklimmen 1 zijn. BERGKLASSEMENT IN DE RONDE VAN FRANKRIJK 1956 Rapid JC in toernooi om Europese voetbalbeker Aan het toernooi om de Europese voetbalbeker waarvoor Nederland in groep 2 is ingedeeld, zal de kam- pioensploeg Rapid JC deelnemen. Het' team is evenals dat van Glasgow Ran gers (Schotland), Norrköping (Zwe den) en Rèal Madrid (Spanje) voor de eerste voorronde vrijgesteld. De vrijgestelde clubs spelen met de twee winnaars van de voorwedstrijden der verschillende groepen in de achtste finales, waarvoor de lotimg in septem ber zal plaats vinden. Hongaarse doelman naar het westen gevlucht. Arpad Fazekas, de keeper van het Hongaarse nationale voetbalelftal, is uit zijn land naar Oostenrijk ge vlucht. Volgens zegslieden zou Faze kas naar Spanje gaan om daar zijn sportloopbaan als prof voort te zet ten. Fazekas was door de Hongaarse voetbalbond geschorst wegens een smokkelaffaire. Han Bermcin liep 100 yards jongens A in 10,8 seconde Tijdens de zondag te Breda gehou den atletiekwedstrijden werd Han Ber- man uit Zierikzee eerste op de 100 yards jongens A. Hij legde deze af stand af in de uitstekende tyd van 10,8 sec. Bermans goede tijd komt te meer tot uitdrukking, wanneer men weet dat deze afstand door de B.- en C.-heren resp. afgelegd werd in 10.9 en 11,2 sec. De winnaar van de A-he ren liep de 100 yards in 10.5. Voorts werd Katrien Bolrjn uit Zie rikzee tweede op de 80 meter meisjes. Alhambra plezier beleven aan de avonturen van „Sjors van de Rebel lenclub". „Het rode aapmysterie" Electro (Middelburg) is de ietwat vreemde titel van een politiek misdaadver haal, waarin het o.m. om atoomge heimen gaat. Het begint al met moorden op twee atoomgeleerden en dan volgt er een serie respectabele verwikkelingen, die de spanning er wel inhoudt. Een vlot en over het algemeen boeiend misdaadverhaal, dat voor de liefhebbers wel enkele griezelingen zal opleveren. Johnny (Tarzan) Weismüller speelt de hoofdrol in „Opstand der krokodilmensen" Luxor (Vlissingen) een onvervalste avonturenfilm, spe lend in onherbergzame wildernissen en met Johnny Weismüller als een bijzonder onversaagd man. Van Weismüller valt trouwens ook moei lijk iets anders te verwachten DONDERDAG. In de serie speciale donderdag avond-voorstellingen brengt Electro (Middelburg) nog eens de verfil ming van de opera „Paljas" van Leoncavallo, met in de hoofdrollen Tito Gobbi en Gino Lollobrigida. Ook op het witte doek komt het bekende, romantische verhaal goed tot zijn recht: de wat overladen dramatiek neme men voor wat zij is en dan biedt „Paljas" nog altijd veel te ge nieten. Zorin: onderminister van buitenlandse zaken Radio Moskou heeft maandag be kendgemaakt, dat Valerian Zorin, de Sowjet-ambassadeur in Wesfr-Duits- land, benoemd is tot onder-minister van buitenlandse zaken. Zaterdag werd in Bonn bekendge maakt, dat Zorin binnenkort de hoofd stad van de bondsrepubliek verlaten zou en een nieuwe functie zou krij gen. Leden van C.H.U. en A.R. formuleren 26 stellingen Een aantal Christelyk-Histori- schen en Anti-Revolutionairen en als mede enige momenteel politiek dak lozen, hebben zich verenigd „om te trachten deze Protestants-rechtse partijen weer tot zuiverder belgden en beleven en zo mogelijk tot een heid te brengen". Teneinde beter in zicht te geven van wat hen bezielt zijn hun gedachten in 26 stellingen geformuleerd. Zy tonen zich ten zeerste veront rust ten opzichte van: a. Een duidelijke en krachtiger be- ginselpolitiek, zowel bij de A. R.- partij als bij de C. H. Unie. b. De ernstige teruggang van het christelijk karakter van ons volk. c. De steeds verder om zich heep grijpende teruggang van het protes tants christelijk onderwijs, zowel wat verschraling van het wezen van dit onderwijs als wat het aantal leer lingen betreft. d. De systematisch doorgevoerde stille socialisatie en een daarmede in overeenstemming zijnde tqeneming van de macht van de staat. e. Het verlies van het vertrouwen in deze partijen door grote gedeelten van ons volk. De ondertekenaars zijn de heren mr. W. Beemink te Dordrecht, ds. M. de Goede tê Amsterdam, dr. N. J. Hommes te Rotterdam, mr. J. W. de Jong Schouwenburg te Amsterdam, dr. P. G. Knibbe te Leiden, P. van der Nagel te Sassenheim, prof. dr. J. Prins te Leiden, dr. J. J. R. Schmal te Voorburg, nu*. W. J. Spanjaard te Amsterdam en mr. M. A. van Wijn gaarden te Amsterdam. Indonesië wenst Duitsland in commisi® voor Azië Indonesië en Pakistan hebben te Ge- nève in een ontwerp-resolutie overge legd aan de economische en sociale raad van de V. N., voorgesteld om West-Duitsland toe te laten tot de economische commissie voor Azië en het Verre Oosten vain de Verenigde Naties. Het is te Genève opgevallen, dat In donesië, dat gewoonlijk neutralistische tendenzen ten toon spreidt, zichzelf heeft aangesloten bij een initiatief om de Duitse Bondsrepubliek te brengen binnen de gevoelige sfeer van het V.N.-werk voor het Midden-Oosten. Men is van mening, dat het jongste bezoek aan Bonn van president Soe- karno met dit initiatief verband houdt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4