Belgische waterwegen zullen met spoed gemoderniseerd worden Sjepilow wenst overeenkomst tot staking van atoombomproeven ZEEUWS DELTABELEID KLANMukV BUITENLANDSE KUNSTENAARS HULDIGDEN REMBRANDT DINSDAG 17 JULI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 MINISTERS KONDIGEN AAN: Vaart op Gent wordt gemakkelijker Op initiatief van de Bestendige Deputatie van Henegouwen heeft maan dag in het Waroque-instituut te Bergen in België een voorlichtingsvergade ring plaatsgehad, gewijd aan de modernisering van de Belgische waterwe gen. De minister-president en minister Van Audenhove voerden het woord. Laatstgenoemde deelde mede, dat de Belgische regering heeft besloten krachtige maatregelen te treffen, die zekerheid moeten brengen dat bin nen een bepaalde termijn, de moderne waterwegen waaraan men in België dringend behoefte heeft, voltooid en in gebruik zullen genomen zijn. Tegen 1960 zullen twee waterwegen volledig gemoderniseerd zijn. De eerste schakel omvat, uitgaande van Antwerpen, het Albertkanaal, de Maas, de Samber, het kanaal van Charleroi naar Brussel, waarbij de Rupel zich voegt en daarna de Schel de langs het zeekanaal Brussel-Wille broek. De tweede schakel omvat eveneens het kanaal van Charleroi naar Brus sel en het zeekanaal Brussel-Wille broek, vervolgens de Zeeschelde van Rupelmonde naar Gent, een deel van de ringvaart rond deze stad en de Bo venschelde tot Peronnes, om vandaar aan te sluiten op het kanaal van Charleroi naar Brussel langs het nieuwe kanaal Peronnes-Nimy en het kanaal, dat om de scheepslïften van het Centrumkanaal heen loopt. Buiten deze twee schakels zal ook de modernisering van de Maas tussen Namen en de Franse grens voortgezet worden, waardoor de ze van zijn gemeenschappelijke delta met Rijn en Schelde af, toe gankelijk zal zijn voor schepen van 1350 ton in Nederland en België. Tenslotte zal de ringvaart rond Gent, die het kanaal Gent-Terneu- zen. 't kanaal Gent-Ostende, de Leie, de boven-Schelde en de Zee- schelde zal verbinden, eindelijk voor de grote schepen 'n gemakke lijke toegang tot de Gentse haven bieden. Op grond van later in uitvoering ko mende projecten zal het kanaal Gent- Brugge voor schepen van 2000 ton toegankelijk moeten worden gemaakt eft zal de Dender tussen Dendermon- de en Lessen schepen tot 600 ton moe ten kunnen ontvangen. Minister-president Van Acker vestig de de aandacht op het feit dat voor een land als België de voortdurende verbetering van de economische en industriële middelen een levensnood zakelijkheid is. De bezorgdheid om de kostprijs te verminderen heeft de regering er toe aangezet de modernisering van de waterwegen aan te vatten. De spre ker wees er op, dat met uitzondering van het Albertkanaal, dat bevaarbaar is voor schepen van 2000 ton, de wa terwegen in België die de verbinding tot stand brengen tussen de industrie gebieden en de havens van Antwerpen en Gent. slechts bevaai'baar zijn voor schepen van 300 ton. Premier Van Acker deelde voorts mede, dat in 1957 voor deze werken ten minste één miljard francs aan kredieten nodig zal zijn, 1250 miljoen (slot van pagina 1) het college een antwoord heel makke lijk kan geven. Maar kennen de sta tenleden dit antwoord op dit moment En is Zeeuwsch-Vlaanderen er van overtuigd, dat het college met hand en tand vecht voor een vaste oever-* verbinding? Tijdens een vergadering van Zevibel bleek onlangs, dat het provinciaal bestuur laat onderzoeken of een sluis in de dam bij Veere inder daad onmogelijk is, zoals door rijks waterstaat wordt betoogd. Toevallig en incidenteel kwam dit naar voren, doch naar aanleiding daarvan mag men aannemen, dat binnenskamers wel meer belangrijke dingen aan de orde zijn, waarvan het algemeen be lang zeker niet verhindert, dat ze in de openbaarheid komen. Misschien zal hier de tegenwerping worden ge- hoord, dat bepaalde rapporten of on derzoekingen soms door de feiten wor den achterhaald, maar dat bezwaar lijkt ons niet al te steekhoudend: het rapport „Randstad en Delta" bijvoor beeld van de Planologische dienst Zuid-Holland is reeds nu op bepaalde punten al niet meer actueel. Moet het daarom maar niet in de openbaarheid komen? Integendeel! Zo pleiten wij dus met grote nadruk voor een deltabeleid naar buiten. En de aangewezen weg zo dunkt ons, is voorshands gelegen in periodieke bij eenkomsten van de deltacommissie uit de Staten, in alle openbaarheid, waar dan het college geassisteerd door zijn adviseurs, mededelingen doet over de Zeeuwse delta-activiteiten. De vraag dient nu beantwoord te worden of in dit verband een del tabureau, zoals door jhr. Scho- rer voorgesteld, nut en zin heeft. De N.R.C. wijst er op, dat er reeds vier instituten in Zeeland zjjn, die ieder met een eigen probleemstelling, hun deskundige adviezen geven aan Ged. Staten. Bij vorige gelegenheden is in derdaad gebleken, dat de politiek van G.S. er op gericht was juist deze be staande instanties (Prov. waterstaat, P.P.D., E.T.I. en Stichting Zeeland) uit te bouwen, zodat zij volledig toege rust werden voor hun delta-adviseren de taak. De directeuren van de betrok ken diensten, zö is ons gebleken, ko men regelmatig bijeen, zodat de advie zen gecoördineerd en gezamenlijk be sproken worden. Deze vergadering werkt dus min of meer in de geest van het door de heer Schorer gewens te Deltabureau. Het is begrijpelijk, dat Ged. Staten gelet op deze stand van zaken er geen behoefte aan hebben een nieuw bureau in te stellen. Maar het een behoeft het ander niet uit te sluiten, In onze beschouwing van 23 juni j.l. is het beeld „waakhond" ge bruikt. ..Zeeland heeft een waakhond nodig, die alarm slaat, wanneer Zeeuw se belangen in het geding komen", al dus formuleerden wij het toen. En er zou aan toegevoegd kunnen worden, „die alarm slaat, wanneer in Zeeland zelf bepaalde zaken vergeten wor den". Welnu, kan de voorzitter of se cretaris van de vergadering van diensthoofden niet aangewezen wor- HUWELIJK. In Glifton-Forge (V.S.) is Otho-Paul Argabrite (72) getrouwd niet Ann Kirby, die hij twintig jaar geleden ter wereld heeft gebracht. (Hij is verloskundige). NACHTMERRIE. De dwerg Pieral zei in Parijs tot de toneelspeelster Anne Béranger: „Ik heb vannacht een verschrikkelijke nachtmerrie gehad: ik droomde dat ik groter was gewor den." „En wat dan nog?" Mijn carrière was gebroken." HALF WERK. De familie Kareisen in Nijkerk heeft een kip die, waar schijnlijk oud en der dagen zat, eieren legt zonder dooier. den als de officiële „contactman" naar buiten? Zjjn werk zal daardoor mede in de sfeer komen van de „pu blic relations", van de actief bedre ven openbaarheid, maar juist deze ar beid kan voor Zeeland van het groot ste belang zijn. Hij kan voorts Ged. Staten er op attenderen, dat bepaal de uitdagingen in de randstad om een openbaar Zeeuws antwoord vragen, hij kan het college vragen de delta commissie uit de Staten bijeen te roe pen, kortom hij kan mede «lie functie uitoefenen, die jhr. Schorer aan een deltabureau had toegedacht. Nu hebben Ged. Staten inmiddels een commissie toegezegd, breed samengesteld en met een des kundig secretariaat. Wij geloven, dat Zeeland daaraan géén grote behoefte heeft. Want bij de samenstelling van een dergelijke commissie moet met zoveel factoren rekening worden ge houden, dat zij een onwerkbare in stantie wordt. Immers, de zuilen zul len vertegenwoordigd zijn, maar ook de eilanden. Als Beveland drie leden krijgt moet Walcheren er minstens ook drie, en ook Schouwen-Duiveland en Zeeuwsch-Vlaanderen dienen hun plaatsen te krijgen. Op die manier ont staat er in Zeeland een soort corpo ratieve Statenvergadering naast de provinciale staten. En gesteld, dat de ze commissie met bepaalde voorstel len komt, dan zijn er altijd nog de sta ten, die met een of andere motie die voorstellen van de tafel kan schuiven: de reconstructie-commissie Schouwen -Duiveland is een treffend voor beeld van deze mogelijkheid. Er wordt met een dergelijke commissie al evenzeer de weg geopend naar wat de N.R.C. noemde „een dure en omslach tige deltabureaucratie". „Briesje gevraagd", zo schreven wij in een vorige beschouwing, een briesje om de nevelen te doen verdwijnen, waarin de plannen voor een breed-sa- mengestelde commissie vooralsnog zijn gehuld. Misschien waait dat bries je, als het ooit opsteekt, deze plannen wel helemaal weg. Als er dan maar overblijft een college, dat te bestemder plaatse en in alle openbaarheid mede delingen doet over datgene, wat het aanpakt of doet verrichten met be trekking tot Zeelands deltagebied. Op dat Zeeland, maar vooral ook overig Nederland, wete dat men de uitda gingen van de toekomst hier aan durft. voor ieder jaar van 1958 tot 1961 één miljard voor ieder jaar van 1962 tot 1966, of in totaal elf miljard voor de komende tien jaar. Dit zijn minimum ramingen. Als de financiële toestand het ver oorlooft, zullen de kredieten verhoogd worden om het tempo der werken te versnellen. De minimumkredieten zullen niette min toelaten de werken welke nodig zijn voor het verkeer van de 1.350 ton schepen in het kanaal van Charleroi naar Brussel en het hoofdvak van Se- neffe naar La Louviere te beëindi gen in 1960. De werken van het ka naal Nimy-Peronnes, aan het vak PerLness-Callennelle in 1960, aan het vak Blaton-Callennelle in 1961, aan de Samber, tussen Monceau en Na men, in 1965, aan de Maas tussen Na men en Luik, in 1964, tussen de Fran se grens en Namen eveneens in 1964, voor de ringvaart rond Gent: aan het noordervak in 1958, aan het wester vak in 1963 aan het zuidervak in 1965: aan de Bovenschelde, tot de Franse grens in 1957, aan het vak Ouburg-Thieu in 1968 en aan het vak Thieu-hoofdvak van het kanaal van Charleroi in 1969. Prins Bernhard naar Londen. Prins Bernhard zal heden voor het Koninklijk Instituut voor Internatio nale Aangelegenheden te Londen een rede uitspreken voor de betrekkingen tussen West Europa en de Verenig de Staten. Donderdag brengt de prins een bezoek aan 't marine opleidings instituut in Rochester in Engeland. HERDENKING IN DE WESTERKERK Chagall, Moore en Kokoschka voorgesteld aan de koningin Met een plechtige bijeenkomst in de Westerkerk te Amsterdam, die werd bijgewoond door koningin Juliana, is vandaag het feit herdacht dat Rem brandt. 350 jaar geleden werd gebo ren. Mr. A. J. d'Ailly sprak een openingswoord. Prof. dr. J. Q. van Regteren Altena, hoogleraar aan de hoofdstedelijke universiteit, sprak een rede uit over Rembrandt en Amster dam. Amsterdam, zo zei de hoogle raar, heeft van Rembrandt een stig ma ontvangen, en is zo door hem ge tekend, dat schilder en de Amstel- stad onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. Rembrandt, vervolgde prof. Van Regteren Altena, heeft de onderlinge verhouding van kleur en toon vastgelegd, uitgaande van het primaat van het licht boven de kleur. Hiermee heeft hij tegenover het schoonheidsideaal van de oudheid een eigen maatstaf gevonden. De alt Aafje Heynis zong na deze rede met orgelbegeleiding van Simon C. Jansen drie liederen, op een tekst van Jan Luyken, en getoonzet door B. van den Sigtenhorst Meyer. De beeldhouwer O. Kokoschka (Oostenrijk), die met de beeldhou wer Henry Moore (Engeland) en de schilder Mark Chagall (Frank rijk) als eregast voor deze herden king was uitgenodigd, sprak ver volgens als vertegenwoordiger van de buitenlandse kunstenaars. Hij betoogde dat Rembrandt juist daarom de eerste plaats onder de beeldende kunstenaars aller tijden inneemt, omdat hij het mens-zijn ten volle tot zijn recht had laten komen in een tijd, waarin de waar. de van de mens als zodanig door strijd om woorden en begrippen in het gedrang was geraakt. Als laatste sprak prof. Ch. F. Roe- lofs van de Rijksakademie voor Beel dende Kunsten, vertegenwoordiger van de Nederlandse kunstenaars. Het sluitstuk van deze Rembrandt-her- denking was de uitvoering van chores vijf „Clair Obscur" in opdracht van het Comité Rembrandt-herdenking '56 door dr. Anthon van der Horst ge schreven op tekst van P. C. Boutens. Het werk werd uitgevoerd door de Koninklijke Christelijke Oratorium- vereniging en de organist Klaas Bolt. Na afloop van de plechtigheid wer den verschillende personen aan de ko ningin voorgesteld, o.m. de drie bui tenlandse kunstenaars-eregasten. Vrouw door gasverstikking om het leven gekomen. In een woning 'aan de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam is de 72-jarige bewoonster J. W. S. dood op Ded aangetroffen. Zij was door gasverstikking om het leven geko men. Om. de wijngaarden in Oosten- f| rijk te beschermen tegen hagel heeft men een twintigtal „ra- M kettenbases" opgericht, van- waar raketten met een zilver- jodideoplossing worden afge- schoten. Op een hoogte van I - rond 1500 meter ontploft de raket en door de werking van de zilverjodide veranderd de jl j§ hagelbui in een regen of ten- M minste natte-sneeuwbui (voor- H opgesteld natuurlijkdat men de raketten in de richting van s de dreigende hagelwolken s stuurt). De lancering ia iden- tiek met die waarop men tij- e§ dens feestjes vuurpijlen de H lucht in stuurt. Op de foto zien we linies het gereedmaken van H een raket, rechts een raket aan de start. fllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll In Delft naar verhouding meeste kinderverlamming In Delft zijn thans zeventien geval len van kinderverlamming aangege ven. Maandagochtend is een achttien de patiëntje naar het ziekenhuis ge bracht, van wie men vermoedt, dat het aan kinderverlamming lijdt. De directeur van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst, dr. J. Buist, deelde mede, dat in Delft thans verhoudingsgewijs de ziekte het sterkst is verbreid. Toch acht hij, na overleg met de inspectie voor de volksgezondheid, geen bijzondere maatregelen nodig. Scholen, zwemba den enz. blijven gewoon geopend. Dr. Buist deelde mede, dat het zeer du bieus is of het sluiten van scholen enige invloed in gunstige zin kan hebben bij de pogingen de ziekte in te dammen. - Vliegtuigongeluk in Argentinië eiste 18 doden Een Dakota van de „Aerolineas Ar- gentinas", die met 14 passagiers en een bemanning van vier leden op weg was van Buenos Aires naar Tucuman, is boven Rio Cuarto, in de Argentijnse provincie Cordoba, in brand gevlogen en neergestort. Alle inzittenden zijn om het leven gekomen. „Controlestelsel is overbodig" De Russische minister van bui tenlandse zaken Sjepilow heeft er maandag op een gemeenschappelij ke bijeenkomst van de Opperste Sowjet bij Amerika en Engeland op aangedrongen, met de Sowjet- Unie besprekingen te beginnen over het staken van de proeven met kernwapens. Langdurige onderhandelingen zijn niet nodig, zei hij, want het gaat maar om drie landen. De Sowjet- Unie wil onmiddellijk met de con ferentie beginnen. Als Amerika en Engeland van goede wil zijn, zal het niet moeilijk zijn om tot over eenstemming te komen, aldus de Russische minister. Het zal zelden zo druk geweest zijn in de grote zaal van het verpleeg stershuis bij het Sint-Josephzieken- hnis te Vlissingen als maandagavond zo tussen zes en acht uur. In deze uren werd er namelijk een receptie gehouden ter gelegenheid van het feit, dat de moeder-overste M. Felicia en de zusters ilf. Eberharda en M. Columba de dag herdachtenwaarop zij vijftig jaar geleden in het kloos ter traden. Vanzelfsprekend had de heer A. W. Nicuwlandvoorzitter van het bestuur van het Sint-Josephzie- kenhuis hartelijke félicitatiewoorden voor het jubilerende drietal. Hij rea liseerde zich, dat de zusters dit gou den jubileum waarschijulyk liever in alle 'stilte hadden willen zien passe ren, maar was toch blij, dat er feest gevierd werd. De heer Van Nieuwland wees er op, dat de moeder-overste M. Felicia door haar voorbeeld altijd alle zusters heeft gestimuleerd. Zuster Eberharda is ongeveer dertig jaar hoofd van de keuken geweest en dank zij haar activiteiten is de keu ken van het Sint-Josephziekenhuis in heel Vlissingen bekend. Zuster Co lumba is steeds een vooraanstaande figuur geweest in de verpleging. Een enveloppe met inhoud vergezelde de felicitatie van dr. heer Van Nieuw land. Daarna boden de talrijke aan wezigen hun gelukwensen aan. Onder deze aanwezigen waren onder meer wethouder M. A. van Papering, ge meentesecretaris A. de Beijl, de heer ■J. Moll, directeur van gemeentewer ken, pastoor J. Rossen, talrijke art sen en het ziekenhuispersoneel. Op deze foto ziet men hoe de jubilares- sen luisteren naar een taptoe, die ge bracht werd door „St. Caecilia". (Foto P.Z.C.) Men., zou volgens hem op een van. de drie volgende manieren te werk kunnen gaan: 1) Een overeenkomst in het verband van de V.N.; 2) Een drieledige overeenkomst, waartoe andere landen later kunnen toetreden, en 3) De regeringen verklaren ieder af zonderlijk, dat zrj zich van de proeven met kernwapens zullen onthouden. Elk van deze drie mogelijkheden is voor de Sowjet-Unie aanvaardbaar. De Sowjet-regering is van mening, dat deze kwestie apart van het alge mene ontwapeningsvraagstuk kan worden behandeld, zo vervolgde de minister. Een volledig controlestelsel inzake het staken van atoomproeven achtte hij niet nodig, omdat men met behulp van de tegenwoordige midde len direct kan waarnemen, of er een kernexplosie teweeg is gebracht. Of men tot een overeenkomst zou kun nen komen, hing geheel van de V.S. en Engeland af. Een lid van de commissie van bui tenlandse zaken van de raad van nationaliteiten, Groesjetski, ver klaarde, dat uit militair oogpunt bezien het gebruik van de Ameri kaanse atoombom aan het einde van de oorlog tegen Japan „niet gerechtvaardigd was". „Zonder dit barbaarse wapen" had men Japan ook tot de overgave kunnen dwin gen, zo betoogde hg. „Degenen die deze bom wierpen en duizenden vrouwen, kinderen en ouden van dagen vernietigden, wilden bovenal de volken vrees aanjagen". De Opperste Sowjet heeft maandag een beroep op alle parlementen ter wereld gedaan om het voorbeeld van de Sowjet-Unie te volgen en op eigen gelegenheid tot ontwapening over te gaan, zonder te wachten op een alge mene oplossing van het probleem door de Verenigde Naties. De Opperste Sowjet heeft besloten, de Karelisch-Finse republiek als „auto nome republiek Karelië" in de federa le Sowjet-republiek. de grootste repu bliek van de Sowjet-Unie. op te he men. De bijvoeging ..Fins" heeft men laten vervallen, omdat de Finnen een .onbetekenend deel" van de bevol king van 173.000 zielen vormen. Het Wereldgebeuren. Pakhuis Veler ogen zullen morgen zgn ge richt op het Joegoslavische ei land Brioni. waar drie mannen bijeenkomen, die in het concert van de wereldpolitiek zo hun eigen par tijtje blazen, dat afwijkt van de twee belangrijkste contrasterende melo dieën: die van „het westen" en die van „het" (communistische) oosten. Joego-Slavië's communistische maar schalk Tito is van de drie het minst neutraal, maar toch zegt hij evenals zijn gesprekspartners, president Nas ser van Egypte en premier Nehroe van India, dat hij voor geen van bei de „blokken" wil kiezen. Hg wil los van de Sowjet-Unie een eigen com munistische koers varen. In hoeverre in die plannen een verandering is gekomen sinds de visite, die hij on langs aan Boelganin en Kroesjtsjew heeft gebracht, is nog niet helemaal duidelijk. Egypte's president en In- dia's premier zullen op het eiland Brioni wel tot de eersten behoren, die iets meer te weten komen over de eigenlijke bedoelingen van de vroe gere smid, die nu probeert om banden met de Russen te smeden zonder die met de Amerikanen te slopen. Hrj is in dit opzicht raadselachtiger dan Nasser, die immers in geestelijke zin niet gekozen heeft tussen oost en west: hg is geen communist, de com munistische partij is in zijn land zelfs verboden. Hot schijnt, dat hij droomt van een soort Arabisch imperium. Maar zonder hulp van buiten kunnen de Arabische „achtergebleven gebie den" zich niet naar wens ontwikke len. En Nasser heeft ontdekt, dat 't zijn nut heeft om „het oosten" en „het westen" tegen elkaar uit te spe len. Van het driemanschap op Brioni is India's premier Nehroe het meest idealist. Als nationalis tisch ijveraar heeft hij, na zijn stu die in Engeland als zoon van een rijke Kasjimir-brahmaanse familie zeven keer in de gevangenis gezeten, voordat India onafhankelijk werd en hij premier. In die gevangenis heeft hg volgens eigen zeggen niet zitten morren, maar hij zorgde ervoor dat deze periodes „de vruchtbaarste" van zijn leven werden. „Vruchtbaar in de zin van lezen en denken en wat schrijven. En misschien is het de veelheid van ge dachten uit die «lagen, waardoor ik later veel beholpen ben. Dat wil zeg gen: Ik heb een pakhuis met opeen gestapelde gedachten. Het is mis schien niet helemaal up to date, maar er zit enig historisch perspectief in". Velen hebben al geprobeerd, om een portret van Nehroe te schrijven, maar eigenlijk is niet één erin ge slaagd om de gelgkenis te treffen. Misschien komt dat wel door de veel zijdigheid van wat er in dat pakhuis van Nehroe aan gedachten opgesla gen is. En hij heeft de voorraad de zer «lagen noz kunnen aanvullen. Hij heeft naar Brioni immers een omweg gekozen: via Londen (waar hij de premiers-conferentie van het Britse Gemenebest bijwoonde), Parijs en Bonn. Onder meer in de Westduitse hoofdstad was er aanleiding om met een andere gedachtenwereld in aan raking te komen en op die manier de eigen ideeën op een of andere manier aan te vullen. Daar kwam Nehroe immers in contact met de Duitse bondskanselier dr. Adenauer. Die heeft een heel andere opvatting over de veranderingen in de Sowjet-Unie na Stalins tgd, dan Nehroe. De In diase premier is géneigd, om opti mistisch te zijn; de Duitse bondskan selier daarentegen meent, dat het Russische gevaar nu geraffineerder is geworden, en dat men de Russen in de kaart zou spelen, wanneer men hun glimlach met een glimlach zou beantwoorden. Voor de bespreking op Brioni is er stof te over. Men zegt, dat niet alleen de algemene politie ke toestand aan de orde zal komen, maar dat men ook het Algerijnse en het Palestijnse probleem onder de loep zal nemen. Nehroe en Tito zouden willen proberen, Nasser te porren voor een internationale garantie voor de vrede rond Israël. Het is in dit verband dat de Israëlische rege ring haar ambassadeur in Belgrado opdracht heeft gegeven, duidelijk te maken dat de principes van vreed zaam naast elkaar bestaan (aange nomen op de conferentie van Aziati sche en Afrikaanse landen te Ban doeng) door de Arabieren niet in acht genomen worden ten aanzien van de Israëli's. Vreedzaam naast elkaar bestaan is een van de idealen, waar voor Nehroe warm loopt, zij het dat hij dit ideaal op een andere manier nastreeft dan wij hier in „het wes ten", die ervan overtuigd zijn dat om de vrede te bewaren allereerst weer baarheid nodig is. Het is waarschijnlijk, dat de drie mannen op Brioni elkaar zullen aan moedigen in de neutralistische stre vingen In dat opzicht zijn geen ver rassingen te verwachten. Maar voor al wat het Palestijnse probleem be treft, zou men wel eens iets nieuws kunnen horen. Het is in elk geval belangrijk, te weten hoe Nehroe over die kwestie denkt. Zijn land heeft op één na het grootste aantal inwoners ter wereld: 370 miljoen. En niet alleen zij, maar veel meer mensen in Azië zien in de oud-gevangene Nehroe een geestelijk leider. JAWAHAKLAL NEHROE ..denker uit kerker..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3