R.C.S. GREEP LAATSTE KANS DUIDELIJKE ZEGE OP BOXMEER VELE VOETANGELS EN KLEMMEN IN „D0LPH1JNRIT1956" LOGOMOTIEF «n Avontuur in de Residentie IN VLISSINGS SPORTPARK 4 PROV1NC1ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 16 JULI 1956 NU BESLISSING TEGEN B.S.C. NODIG Spechten en M.O.C. promoveren R.C.S. heeft zijn laatste kans ge grepen. Nadat zaterdag; een door B. S.C. ingediend protest tegen het niet toekennen van een doelpunt in de wedstrijd tegen Boxmeer was afge wezen, was de situatie zo, dat K.C.S. bij een eigen overwinning slechts baat kon hebben als ook B.S.C. zijn wedstrijd tegen Reusel Sport kon om zetten. En zo is het gegaan. De be slissing, wie de tweede vacante plaats zal bezetten is dus nog even uitgesteld, omdat een extra ontmoe ting tussen R.C.S. en B.S.C. de ge lukkige zal moeten aanwijzen. Deze De tienjarige Gerrit Korstanje moet op zijn tenen staan om over die grote trom heen te hunnen kijken, maar ,J3et kleine taniboertje" van de har monie „Mozart" glom zaterdagmid dag van trots. En met hem de- an dere muzikanten en tamboers van de harmonie, die op deze middag hun splinternieuwe uniformen in ont vangst mochten nemen. (Foto P.Z.C.) R.C.S. deed Boxmeer m vijf minuten door knieën buigen Verdiende, geflatteerde 51 zege Een verdiende, maar zeer geflatteer de 5-1 zege op Boxmeer heeft voor 't Souburgse RCS de deur naar de twee de klas op een kier laten staan. Een beslissingswedstrijd tegen BSC uit Roosendaal geeft de Zeeuwen kans in de hogere regionen te komen. Toen RCS reeds na 5 minuten, na een foutje van één der Boxmeer backs een voorsprong kon nemen door een hard schot van Titeheru juist on der de lat bleek dit een goede rugge steun voor de Souburgers, die pro beerden onmiddellijk munt te slaan uit de ontstane verwarring in de Box meer-defensie. Stroo kreeg de kans de voorsprong te vergroten, maar hij treuzelde. Allengs kwam Boxmeer er beter in en vooral de voorhoede speel de beter dan die van RCS. Een onver wachte RCS-uitval bracht de bal in het bezit van Stroo, wiens schot ech ter afketste tegen de lat. Vlak na de hervatting brak Stroo alleen door, maar hjj werd binnen het gebied ten val gebracht. De scheidsrechter liet echter doorspelen. Toen Melse ver zuimde in te grijpen, kreeg Boxmeer midvoor een goede Jeans, maar zijn kopbal suisde naast de paal. Weer blunderde de achterhoede en nu ver dween het tikje van de midvoor ter gend langzaam over de doellijn (1-1). RCS legde nu zeer terecht hét accent op de aanval. Het succes bleef niet uit en in 5 minuten tijd ging Boxmeer door de knieën. Na mooi werk van Ti teheru kogelde Stroo keihard in en nog geen 2 minuten later kopte Kole nummer drie in de touwen. Na enig geharrewar was het Keulemans, die met een hard schot de zege veilig stelde (4-1). Boxmeer geloofde het nu wel en nadat de uitstékende doelman der gasten een kogel van Jan van de Dries had gekeerd, schoot Kole de te ruggekaatste bal in het net (5-1). wedstryd wordt reeds zondag a.s. ge speeld en waarschynlyk op „Rozen- oord" in Bergen op Zoom. De beslis singen in de tweede klas zijn geval len. Zowel De Spechten als MOC won nen en promoveerden hierdoor naar de eerste klas amateurs. Voor De Spechten bleek het nog geen gemakkelijke opgave om Wilhel- mina '08 de buit afhandig te maken, maar het lukte en de 23 zege was ruimschoots voldoende om te promo veren. M.O.C. had heel wat minder moeite met Heksenberg en door een keurige 04 overwinning kwamen de Bergenaren in de hoogste ama teurafdeling. M.O.C. 5 4 0 1 8 18— 8 De Spechten 5 4 0 1 8 156 Wilhelmina '08 5 1 0 4 2 512 Heksenberg 5 1 0 4 2 517 Zoals gezegd wonnen zowel B. S.C. als R.C.S. hun laatste wed strijd. De Roosendalers kwamen tegen het bezoekende Reusel Sport maar juist met de hakken over de sloot (48), terwijl de Souburgers met ruim verschil een geflatteerde zege behaalden op het reeds ge promoveerde Boxmeer. Een beslis singswedstrijd is dus nodig. Boxmeer 6 3 1 2 7 15—16 R.C.S. 6 3 0 3 6 19—16 B.S.C. 6 3 0 3 6 20—19 Reusel Sport 6 2 1 3 5 1821 Togo sloeg Volharding in korfbalcompetitie met 8-3 Regen was weer spelbreker De regen van zaterdag heeft de Zeeuwse korfbalvelden niet bepaald goed gedaan, hetgeen tot gevolg had, dat bijna alle wedstrijden werden af gelast". Het enige treffen, dat zater dag nog doorging, is Togo- Volhar ding, dat in het voordeel van de Goe- se ploeg werd beslist (83). In de loop van de week werd echter nog een aantal wedstrijden gespeeld. In de eerste klas werd door de week gespeeld ZeelandiaVios, waarin de gasten wonnen met 24. Vios bleef daardoor op de tweede plaats. In de 2e klase A was Swft HE sterker dan Vopo, dat echter toch wist te winnen. Vitesse gaf Tjoba II geen kans (30) en bleef stevig op de tweede plaats. In 3C kwam Animo IV twee keer in het veld. Tegen het derde werd een verdienstelijk gelijk spel behaald (22), maar van Swift V werd met grote cijfers verloren (102). Zuidwesters II blijft de Mid delburgers echter goed volgen. Het behaalde nu een 2o zege bij Vedo n. In de 3e klas D heeft De Poel II onverwachts zijn eerste zege behaald, waarvan Zeelandia II het slachtoffer werd (54). Bij de adspiranten kwam in A Animo A twee maal in het veld. Deze ploeg schoot in twee wedstrijden 30 doelpunten bijeen, wel een bewijs, dat een eventueel kam pioenschap straks verdiend zal zyn! Van Swift A werd met 220 gewon nen en van Vopo met 100. In B be hield Swift Vlug de tweede plaats door een 12 zege op Swift Kwiek. In C bewees Swift Lenig, dat het niet voor niets aan de leiding gaat door met 190 van Atlas te winnen. Ruim vijftig auto's hebben Zuid-Beveland en Walcheren zaterdagmiddag in schier alle richtingen doorkruist, toen de „Dolphynrit 1956" verreden werd. Er hing vrywel de gehele middag een somber en compact wolkendek boven het „wedstrijd-gebied" cn een mistroostige motregen spetterde vaak neer. Maar de deelnemers hebben nauwelijks gelegenheid gehad op de wel bekende vaderlandse manier het weer ter sprake te brengen, want de wa gens moesten door zoveel (spreekwoordelijke) voetangels en klemmen ge loodst worden, dat men alle tyd nodig had om de goedbedoelde geniepigheid- jes in het traject te ontdekken. In de A-klasse bleken E. Elzas en D. Hof land van de Vennenryders uit Tilburg de minste fouten te hebben gemaakt en zij versloegen zelfs de bekende „vader en zoon Jetten" van de Maasry- ders uit Boxmeer, die de Brabant-Grensrit op hun naam hadden gebracht. In de B-klasse ontwarden L. I. Muller en Moerman van de Baronieryders uit Breda het best de puzzels in de route en behaalden dus de eerste plaats. De 25 A-klassers, die bij de gasfa briek in Goes van start gingen, moes ten 172 km afleggen, terwijl de B- klassers, voor wie de start bij de wes telijke overweg in Goes lag. 132 km moesten rijden. Zoals al gezegd, kre gen de deelnemers enkele moeilijke puzzels op te lossen. Velen maakten in Kwadendamme al een fout omdat men daar in verwarring werd ge bracht door een oude weg, die de wa gens dichter naar de denkbeéldige lijn op de kaart bracht. Deze denkbeeldi ge lijn moest namelijk zo dicht moge lijk benaderd worden. In dit geval lag er daar ter plaatse echter ook een nieuwe weg, die de oude verving en deze weg moest gevolgd worden. Het regende dan ook strafpunten bij Kwa dendamme. Ook in Heinkenszand, waar bij een kruispunt een strook gras ter grootte van enkele vierkante meters „gerond" moest worden, struikelden enkelen. In Vlissingen leidde de route zelfs door een garage, hetgeen vanzelfspre kend ook vele deelnemers op verkeerd spoor bracht. Het was voor de organisatoren niet prettig, dat voor de Peperstraat, waar een controle gevestigd was, tydens de wedstryd een bord, dat een inryverbod aangaf, geplaatst werd. Nadat de deelnemers op Walcheren nog via de erven van vier boerderijen hun weg gevonden hadden en nadat een „rekenkamer" in recordsnelheid de strafpunten en wat dies meer zy had berekend, kw3m de volgende uit slag uit de bus, die in de avonduren m Britannia te Vlissingen (in deze plaats was de finish) bekend werd ge maakt. A-klasse: 1. E. ElzasD. Hofland, Vennenry ders 204 strafpnt.; 2. P. J. J. Jetten Dries Jetten, Maasrijders, 240 straf pnt.; 3. M. J. A. v. RooyW. Walt- huis. Kempenrijders, 262 strafpnt.; 4. R. B. F. A. PontJ. B. Lagaune, -Ba ronieryders, 315 strafpnt.; o. J. C. Sta- pelaereG. Stapelaere, Scaldis, 362 strafpnt.; 6. J. M. A. A. de Vlam—C. A. de Regt, Baronieryders, 373 straf pnt.; 7. J. LouisseR. Arnoldi, Dol- Sportuitslagen BETAALD VOETBAL. Om het landskampioenschap: beslis singswedstrijd Rapid—NAC 30. Promo tiecompetitie om twee plaatsen in ere divisie: GV A V—Hermes DVS 3—0, NO AD RCH 4—2 (GVAV en NO AD promove ren). AMATEURVOETBAL. Om het landskampioenschap: RFC— Hengelo 0—0 (beslissing nodig). Promotie naar le klas: Wilhelmina '08De Spech ten 2—3, Heksenberg—Moe '39 0—4 (De Sp. en Moe promoveren). Promotie naar 2e klas: RCS—Boxmeer 5—1, BSC—Reu sel Sport 4—3. (Besllss. wedstrijd RCS— BSC nodig). KORFBAL. le klas: Zeelandia—Vios 2I, Togo Volharding 8—3; 2e klas A: Swift Hl- Vopo 1—2; Vitesse—Tjoba H 3—0: 3e klas C: Animo IHAnimo IV 2—2, Swift V Animo IV 102, Vedo HZuidwesters II 2—5; 3e klas D: De Poel H—Zeelandia II 5—4; Adspiranten: A: Swift A—Vopo 10— 0, Animo A—Swift A 2—20; B: Swift Kwiek—Swift Vlug 1—2; C: Swift Lenig— Atlas 19—0. phijn, 381 strafpnt.; 8. J. PilaarJ. Meiborg, Dolphijn, 525 strafp.; 9. H. P. VeeningJan Veening, Dolphijn, 585 strafpnt.; 10. C. J. v. d. Werff—J. A. Kamps, Krabbenrijders, 658 straf pnt. B.-klasse: 1, L. I. MullerMoerman, Baronie rijders, 358 strafpnt.; 2. M. C. v. West- rhenenF. ter Heijde, „De Betuwe" 416 strafpnt.; 3. G. Hill—R .A. Wasse naar, W.A.C., 475 strafpnt.; 4. Th. A. M. v. GasseltJ. HL Knol, Maasrij ders, oil strafpnt.; 5. G. W. Louisse F. J. Sprenger, Dolphyn, 514 strafpnt.; 6. C. P. de HaanP. Jonkers, Kem penrijders, 528 strafpnt.; 7. C. Felien- dansC. Fellendans, Rac West, 647 strafpnt.; 8. J. C. AndewegW.Z. Tak Jr., Merweryders, 701 strafpnt.; 9. J. Vader—H. H. de Vries, Dolphyn, 718 strafpnt.; 10. Miep de JagerH. v. d. Maas, Kempenrijders, 817 straf pnt. Clubteams: 1. Dolphijn Hl. Na afloop van de rit maakten de deelnemers een boottocht op de Westerschelde mee. Op volle zee vond daarbij de uitreiking plaats van de Brabant-Grensrit 1956. Advertentie) GERRIT VOORTING De groene trui behouden en de gele in Bayonne door Voortlng op Locomotief er bij gewonnen. loopt altijd lichterI Rijwielen voor sport, toerisme en degelijks RIJWIELHANDEL YYIBRA, Nieuwehaven 3, Middelburg, tel. S807 DAAN DE GROOT door TJEÉRD ADEMA Na afloop van de filmvertoning wandelde hij met de heer Dobbelman door de reeds stil geworden straten en vroeg zich af, waar hij zich met deze wildeman zou kunnen vertonen, zonder al te veel opzien te baren. Meneer Dobbelman begon een his torisch overzicht van alle gebeurte nissen, welke ertoe geleid hadden, dat hij het groentezaakje van de (Advertentie) 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. is nu gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte service voor dit beroemde fabrikaat in heel Nederland I is verzekerd. hand had gedaan en in dienst van 't recherche-bureau-Donker was geko men. Het was met het winkeltje steeds bergaf gegaan, omdat de onderdirec teur van de veiling de pik op meneer Dobbelman had en het altyd zó voor elkaar wist te practiseren, dat hij Dobbelman de slechtste groente mee naar huls bracht. „Ja, ja", zei Steensma zonder enige belangstelling. „En heeft u dat win keltje toen van de hand gedaan?" Hij vertelde uitvoerig, hoe hij toen gesolliciteerd had naar een baantje van nachtwaker in Den Haag en op die manier bij de heer Donker was gekomen, die bij het aanschouwen van zijn lichamelijke afmetingen en na enige proefnemingen in verband met zijn abnormale spierkracht de heer Dobbelman kon 'n pook niet alleen krom, maar ook weer recht buigen hem onmiddellijk geënga geerd had. Evenwel zijn vrouw dat wil zeg gen Dobbelmans vrouw had er be zwaar tegen, dat haar man 's nachts altijd van huis was. Hij liet zei ze een lege plek achter en onwillekeurig bedacht de ingenieur, dat het echtpaar waar schijnlijk gewend was om in een tweepersoons ledikant te slapen. Het gevolg van haar bezwaren was geweest, dat meneer Dobbelman van de nachtdienst in de dagdienst was overgegaan. Hij was er trots op, dat hem heel wat gevaarlyke karweitjes waren toevertrouwd, maar 's avonds trad hij meer als begeleider op de voor grond. Er waren bureaus waar men aan de grond geraakte edellieden en vast gelopen academici tegen een vast tarief aan deftige dames verhuurde, die zich met hun in rok of smoking geklede begeleiders zonder opzien te baren in een loge van schouwburg of opera konden vertonen. Zover had meneer Dobbelman het nog niet gebracht en zover zou hij het ook wel niet brengen, omdat hij behalve de aangeboren of aangeleer de beschaving nog de normale licha melijke proporties miste waarmee men zich, zonder dadelijk ieders aan dacht te trekken, in het openbaar kan vertonen. Zijn diensten werden dan ook hoofd zakelijk gebruikt voor de begeleiding van oude dames, die na een bezoek aan schouwburg of concertzaal, lie ver lopen dan rijden wilden. Hy wachtte ze op bij de garderobe ei onderhield ze op de terugweg op de zyns inziens meest gepaste wijze, voornamelijk door een uitvoerig ex posé van zijn droevige ervaringen als groentenhandelaar zonder klanten. Er waren dames geweest, die zich over zijn wat al te familiair optreden beklaagd hadden en de heer Donker had men daarom in reserve gehou den voor gevaarlyke bewakings diensten en als lijfwacht voor heren, die zich minder aan zijn conversatie stootten, dan dat met deftige en vaak kieskeurige dames het geval was. Dobbelman had zo vertelde hij bij het accepteren van de opdracht de heer Van Waardenburg te bege leiden van zijn chef de indruk gekre gen, dat het een bijzonder gevaarlyk (Advertentie) Meesterlijk!7' RCS heeft dank zij een 51 ovencin- ning op Boxmeer nog uitstekende kansen behouden op een plaats in de tweede klas. Op deze foto ziet vien hoe de doelman van Boxmeer met moeite een aanval onderschept van de agressieve Souburgers. RSC moet nu nog een beslissingswedstrijd spelen tegen BSC. Foto P.Z.C.) Zeeuwse schermers in duel mei ploeg uit Oegstgeest „Medioburgum" verloor van O.S.V. De schermafdeling van „Mediobur gum'' in Middelburg, de enige Zeeu wen, die deze sport in georganiseerd verband beoefenen, heeft zaterdag de kans gekregen zich met een vereni ging van buiten de provincie te me ten. Daartoe was een aantal leden van de Koninklijke Vereniging „O.S.V." uit Oegstgeest naar de Zeeuwse hoofd stad gekomen. Zoals wel te verwach ten was moesten de Middelburgers het onderspit delven. Na aankomst van de gasten wer den zij officieel verwelkomd door „Medio's" voorzitter, de heer W. Jo- ziasse. Hierna begonnen de wedstrij den. 's Middags was het floretscher- men, waaraan van iedere vereniging 8 leden deelnamen. OSV won met 14 gewonnen partijen 77 touchés gegeven en 31 ontvangen. Medio won 2 par tijen van de 16, gaf 31 touché's en ont ving er 77. Een aardige bijzonderheid is, aat in één van deze partijen zich de jongste en de oudste deelnemer te genover elkaar vonden, namelijk de 71-jarige M. de Troije, een oud-Zeeuw, lid van OSV en de 12-jarige Herman Pierhagen. De „veteraan" won met 5-3 Nadat in restaurant Wöhler een ge meenschappelijke maaltijd was genut tigd werd in de avonduren het sabel- schermen afgewerkt, waaraan ook voor beide zijden 8 schermers deelna men. De eindstand was hier 13-3 voor Oegstgeest. Voorts werd een demon stratiepartij gegeven door de instruc teurs van beide verenigingen, achter eenvolgens de heren H. A. van Zuijlen (OSV) en A. H. G. Pierhagen (Me dio). Tijdens deze wedstrijden trad de heer I. de Nood uit St. Laurens als hoofdsecondant op. De heer Van Zuij len leidde' het sabelschermen en de heer J. Dreef het floretschermen. Na afloop werden in restaurant Wöhler de prijzen uitgereikt. Oegst geest kreeg de beker, die door de ont vangende vereniging beschikbaar was gesteld. De QSV-ers deden echter de sportieve geste deze trofee als wissel beker beschikbaar te stellen. Voor „Medio" was er een medaille. Met een gezellig samenzijn werd deze zeer ge slaagde dag besloten. De OSV-ers, die bij leden van „Medio" waren inge kwartierd. maakten de volgende dag nog een rit over Walcheren. Yolauda Balas verbeterde Europees hoogspringrecord Het lange slanke Roemeense meisje Yolanda Balas, is er in geslaagd het wereld- en Europees record hoogsprin gen te verbeteren. Tijdens de selectie wedstrijden voor de Roemeense olym pische ploeg te Boekarest bracht zij dit record op 1,75 meter. karweitje en dus een kolfje naar zijn hand zou zijn en hij was zichtbaar te leurgesteld, dat de avond al half om was, zonder dat hy gelegenheid had gekregen een kleine demonstratie van zijn lichamelijke capaciteiten te geven. Hij keek herhaaldelijk achterom In de hoop, dat er iemand hinderlijk zou volgen, maar hy zag geen enkel ver dacht individu en durfde er niet naar vragen, omdat zijn chef hem, wat de aard der bewaking betrof, de groot ste discretie had opgedragen. „Heeft U... eh... nog andere plan nen, meneer?" informeerde hij en Steensma zuchtte. Hij zou in 's hemelsnaam maar pro beren deze reus in Hotel Central binnen te loodsen, zonder te zeer de algemene aandacht te trekken. „Heeft U zin in een borrel vroeg hy, „of misschien in een glaasje bier?" Er verscheen iets roods buiten de tanden van de heer Dobbelman, waarmee hij de onderkant van zijn snor aflikte. Steensma wandelde naar het hotel, passeerde met zijn begeleider de por tier, wiens aandacht gelukkig juist door een dame in beslag werd geno men en slaagde er in een vrij tafeltje in een hoek te vinden, vanwaar hij, half verscholen achter de bladeren van een palm, veel kon zien en horen, zonder direct in het oog te vallen. Hij bestelde twee biertjes en daar na. met tussenpozen van hoogstens tien minuten, een biertje voor meneer Dobbelman, die zijn glas steeds ad fundum ledigde en daarna met een zucht van welbehagen een zakdoek van gigantische afmetingen uit de achterzak van zyn jaquet te voor schijn haalde om er zijn schuimsnor mee af te poetsen. (Wordt vervolgd) (Slot van pag. 1) Uitslagen TAMBOERSWEDSTRIJD 2e afdeling: Harmonie Slikkerveer, le prijs met 36 punten, Euphonia, Goes, 2e prijs met 31 punten. CONCERT WEDSTRIJD 2e afdeling fanfare: Crescendo, Oostkapelle, 2e prijs met 87 punten; le afdeling fanfareEuterpe, 's- Gravenmoer, le prijs met 105 pun ten, Concordia, Hoge Zwaluwe, 2e prijs met 80 punten; le afdeling harmonie: Oranjevaan, Fijnaart, 2e prijs met 81 punten; vaandelafdeling fanfare: Apollo, Goedereede, le prijs met 108 punten, Harmonie, Slikker veer, le prijs met 108 punten. De uitslagen van zondag luiden: MARSWEDSTRIJD le afdeling fanfare: Ons Genoe- fen, Rockanje, 2e prijs met 32 pun- en; uitmuntendheid harmonie: Scheldegalm, Hansweert, le prijs met 32 punten. TAMBOEBSWEDSTRIJD: 3e afdeling: Scheldegalm, Hans- weert, le prijs met 34 punten; afde ling uitmuntendheid: Ons Genoegen, Rockanje, 2e prijs met 34 punten. CONCERTWEDSTRIJD 2e afdeling fanfare: Oefening baart kunst, Hoofdplaat, 2e prijs met 91 punten; uitmuntendheid fanfare: E.M.O.S., Borkel en Schaft, le prijs met 101 punten, Ons Genoegen, Rockanje, 3e prijs met 78 punten; ere-afdeling harmonie Oefening kweekt kunst, Schoondijke, le prijs met lof van de jury met 118 punten; ere-afdeling fanfare: Harmonie, Oostburg, le prijs met 106 punten. De beschikbaar gestelde prijzen en medailles werden als volgt toege kend: zilveren medaille burgemees ter Kolff: Scheldegalm, Hansweert; beker beschermheer „Ons Genoegen" de heer J. W. Hupkes: O.K.K.' Schoondijke; herinncringszuil van de heer S. Cracau: Apollo, Goedereede (na loting); beker Amstelbrouwerij Harmonie, Slikkerveer; beker van de heer Van Liere: Harmonie, Oost burg; beker muziekhandel Van de Burg: Scheldegalm, Hansweert; lau wertak horlogerie Van den Hemel: O.K.K.Schoondijke; lauwertak van de heer Donzc: E.M.O.8., Borkel en Schaft; medaille van de heer Van der Mark: O.K.K., Schoondijke; me daille van de heer Goedbloed: O.B.K., Hoofdplaat; medaille van de heer Tilroe: E.M.O.S., Borkel en Schaft; medaille van de heer Ciivat: Oost- Arnhem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6