PREDIKBEURTEN ZEEUWSE KUNSTENAARSKRING EXPOSEERT IN OOSTBURG WALC HEREN „DE HELDEN ZIJN VERMOEID", EEN BOEIEND FILMWERK met melk meer mans DIPLOMA'S UITGEREIKT AAN DE HANDELSAVONDSCHOOL STEMMEN UIT DE KERKEN SFEERVOLLE VERLICHTING DE LICHTBRON ZATERDAG 14/JULI 11*56 PROVINCIALE '6 E E U W li E COURANT 5 GEOPEND DOOR DE HEER VAN POELJE Modern werk in moderne omgeving Het mag dan misschien op het eerste vernemen 'n wat merlcwuardige combi natie schijnen: een kunstexpositie in een watertoren, maar de tentoonstel ling van schilderstukken en een enkel beeldhouwwerk, die de Zeeuwse Kun stenaarskring sedert vrijdagmiddag tot en met 20 augustus a.s. in de hal van de watertoren te Oostburg houdt, komt in deze bijzondere omgeving goed tot haar recht. Want de sterke pastelkleuren van de moderne schilder stukken en die van de moderne hal zelf passen uitstekend by elkaar. Het is moderne kunst in een moderne omgeving, dus juist daar, waar deze thuis hoort. In aanwezigheid van vele medewerkenden en genodigden heeft de heer M. J. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten, vrijdagmiddag deze ten toonstelling geopend. Er zijn schilderstukken en tekenin gen van Claire Bonebakker, Sarika Góth, R. M. Wichers-Wierdsma, Hans Heeren, Louis Heymans, Reymond Kimpe, Jac. Prince, Piet Ryken, An- dries Mindei'houd, mr. J. C. J. van Sehagen en W. Vaarzon Morel en een beeldhouwwerkje van mevrouw L. Messer-Heybroek. De openingsbijeenkomst wijdag- middag werd begonnen met een wel komstwoord door de voorzitter van de Zeeuwse Kunstenaarskring, de heer A. L. A. Borst, tot o.a. de heer Van Poelje, burgemeester mr. K. Hoekze- ma van Oostburg en de kunstkriticus Paul Haimon. De heer Borst bracht ook dank aan de Zeeuws-Vlaamse wa terleidingmaatschappij voor het af staan van de tentoonstellingsruimte. De bijeenkomst werd voorts bijge woond door o.a. deelnemende kunste naars, vertegenwoordigers van de Zeeuwse Culturele Adviesraad en bur gemeesters van Zeeuws-Vlaamse ge meenten. Waardering De heer Van Poelje zei o.m. veel waardering te hebben voor het werk van de kring in het algemeen en voor dat van de secretaris, de heer Van Sehagen, en van de voor zitter in het bijzonder. Hij herin nerde er aan, dat dit het tweede levensjaar van de kring is, die met de door haar georganiseerde ten toonstellingen een eerste schrede zet op het pad, dat naar de verwe zenlijking van het doel leidt. Dat doel is namelijk het publiek dichter bij de beeldende kunst te brengen. Spr. erkende, dat bij de over heid eerst laat het verantwoordelijk heidsgevoel op het gebied van de kunst groeide en hij hoopte, dat én de meerdere waardering door het publiek én de grotere zorg van de overheid er toe zullen leiden, dat de sociale positie van de kunstenaar wordt verbeterd. Daarmee verklaarde hy deze expositie geopend. Scheppingsproces De heer Paul Haimon hield vervol gens een korte causerie over het scheppingsproces en de oorzakelijke Kantonrechter behandelde „huurkwestie Griffioen". Voor de kantonrechter te Middel burg, mr. J. Moolenburgh, diende vrij dag de z.g. „huurkwestie Griffioen' inzake de huurtoeslag van f 6, die de bewoners van de Griffioenbuurt niet wensen te betalen. De zaak werd in raadkamer behandeld, waarbij de par tijen door hun raadslieden waren ver tegenwoordigd. Voor de huurders pleitte mr. F. W. Adriaanse; namens de verhuurster, de stichting „Goed Wonen", lichtte mr. A. J. van der Weel, het standpunt van die zijde toe De kantonrechter zal hierna in deze zaak een beschikking nemen. Krach tens de wet wordt deze in het open baar uitgesproken. Dit geschiedt op zaterdag 21 juli a.s. emoties van de kunstenaar, die daar toe leiden. Hy zei daarbij o.m. van me ning te zijn, dat de kunstenaar zich nimmer mag laten leiden en de rechtgeaarde kunstenaar zich ook niet kdn laten leiden door de al of niet gedicteerde smaak van het pu bliek. De kunstenaar moet zichzelf zijn en zich bewust zijn van zijn ver antwoordelijkheid. Na een korte en gedegen kritiek te hebben gegeven op de tentoongestelde werken, zei de heer Haimon, dat ook in Zeeland de beel dende kunst van veel betekenis is. Burgemeester Hoekzema sprak er zyn vreugde over uit, dat de Zeeuwse Kunstenaarskring met deze tentoon stelling naar Oostburg is gekomen en hij meende, dat deze betrekkelijk klei ne collectie rond 25 werken toch wel een keurcolleetïe moet zijn. Nadat de genodigden de tentoonge stelde werken hadden bezichtigd, werd hun in café-restaurant „Buiten- lust" een verversing aangeboden. Middelburg Jubilea bij de A.Z.V.M. van de Algemeene Zeeuwsche Ver zekering Maatschappij N.V. te Mid delburg het feit herdacht, dat de heren J. J. Meijboom, procuratiehou der en J. C. Kraamer, resp. 40 en 25 jaar aan de Maatschappij verbonden waren. Van de directie werd geme moreerd het vele en belangrijke werk door genoemde heren in het belang der samenwerkende Zeeuwse Maat schappijen verricht met name in en na de tweede wereldoorlog, die Mid delburg en Zeeland zo zwaar trof. Ter herinnering aan deze dag werd de jubilarissen door de directie aange boden de grote en kleine herinne ringsmedaille der Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, alsmede een enveloppe met inhoud. Kraampje voor anjer-actie. Uitgaande van de plaatselijke Fe deratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (VVH) zal vanaf maandag te beginnen elke werkdag tot en met 28 juli a.s. een kraampje op de Markt in Middelburg staan in het kader van de anjer-actie. Zoals bekend, wordt in het gehele land deze actie gevoerd door middel van een loterij in verband met het tienjarig bestaan van het Prins Bernhard Fonds. De dames zullen deze loten, ten verkoop aanbieden. Elke dag ver zorgt één van de bij de federatie aan gesloten organisaties deze stand. „Randstad en Delta". Van de zijde van de provinciale griffie verzoekt men ons er op te wijzen, dat de lezing van ir. G. C. Lange over het rapport „Randstad en Delta", maandagmiddag a.s. in de Statenzaal alleen toegankelijk is voor genodigden. Uit een aankondiging, eerder in ons blad verschenen, zou men kunnen afleiden, dat het hier om een openbare bijeenkomst ging. FILMS IN ZEELAND Voorts vervolg op de Duitse film „08-15" „De helden zijn vermoeid" (Electro, Middelburg) is een terecht bekroonde film, met o.a. Yves Montand, die men zich zal herinneren uit het „Loon van de angst"; een beklemmend filmwerk, dat vooral ook steunde op het voor treffelijk spel van deze Franse acteur. In .Jïelden zijn vermoeid" schildert regisseur Cïampi de schrijnende te genstelling tussen de luxe enerzijds en de bittere armoede anderzijds in een Afrikaanse stad en ook hier valt weer in het bijzonder het'knappe spel v.?n ^ves Montand op. Met onmiddel lijk naast hem Curd Jörgens, even eens in de rol van een verbitterd, gewezen oorlogsvlieger. Heel dit drama van ontredderde blanken, die zich slechts moeizaam kunnen handhaven in een in een ne gerrepubliek gelegen stad, werd onder regie van Ciampi in treffende beelden op hef witte doek gebracht, waarbij met name ook opvalt het vakkundig en in hoge mate artistiek verantwoord camerawerk. Een uitermate boeiend en soms zelfs indrukwekkend film werk. Zondagmiddag draait in Electro de .Nederlandse jeugdfilm „Sjors van de Rebellenclub", waarin Sjors tracht een „circus" te exploiteren om de lege clubkas weer vol te krijgen. Daarna (Advertentie) WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornrlngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de 'n 60 seconden. Eeltplekken en m!iros? verschrompelen met wortel wh„~, Beyat gezuiverde wonderolie, v, ei? llet Pijnstillende benzocaïne. T "esje NOXACORN Antiseptisch nmn^ri\m1(1(lel van 1-35 bespaart U onnoemelijk veel ellende. (502) beleven Sjors en de zijnen nog vol doende avonturen om de spanning er in te houden. „Het vervolg" (Grand, Goes) is het tweede deel van de Duitse oorlogs film „08-15" en heeft, evenals het eer ste deel, beslist kwaliteiten. Ondanks het feit, dat de makers er toe zijn overgegaan in deze tweede rolprent het klucht-element aanzienlijk te ver sterken. Maar de wijze waarop regis seur Paul May het uitzichtloze, trieste krijgsbedrijf, zoals zich dat in Rus land afspeelde, verfilmd heeft, ver dient alle lof. De schrijver van de ge lijknamige boeken, kan voor deze fil mische vertolkingen slechts dankbaar zijn. Om even in het „militairisme" te blijven: Alhambra (Vlissingen) ver toont de Amerikaanse klucht „De luit droeg een rokje" en aan deze ietwat flauwe titel kunt ge welhaast afleiden, wat deze rolprent biedt. Een serie aanzienlijke misverstanden in en rond het leger, met hier en daar geestige dialogen, maar toch niet voldoende om de lach ononderbroken rond uw mondhoeken te laten spelen. Uiterst luchtig amusement. Nee, dan biedt Luxor (Vlissingen) pittiger kost, onder de titel „Ontspoor de vrouwen". Een verhaal over wan )- toestanden in een Amerikaanse vrou wengevangenis, spectaculair gebracht, compleet met een oproer in de gevan genis tot slot. Zelfs de directrice blijkt zich schuldig te maken aan onoirbare handelingen en na het oproer wordt deze wrede vrouw dan ook prompt ontmaskerd. Onder regie van Lewis Seiler werd deze geschiedenis over het algemeen wel overtuigend ver filmd. Schouwburgbioscoop (Middelburg tenslotte brengt nog eens de Franse rolprent „De onderwereld van Mont- martre", met in de hoofdrol Jean Ga- bin. Jacques Becker regisseerde deze film, waarin men kennis kan maken met bepaalde misdadige elementen en hun praktijken in de befaamde Pa- rijse amusementswijk. Vlissings echtpaar gewond. Bij verkeersongeval in Duitsland. Twee Nederlandse echtparen zijn vrijdag gewond toen de auto waar in z(| reden met grote snelheid te gen een Duitse sedan opgebotst op de grote verkeersweg tussen Rastatt en Ettlingen, aldus een mededeling van de Duitse staats politie. De beido echtparen, aldus de po litie, zijn afkomstig uit Vlissingen en Rotterdam en waren op weg naar huis van een vakantiereis. Hun auto, een Duitse Opel „Olym- pia Record" met nummerbord „TG 8700" werd zwaar beschadigd bij de hotsing. Volgens de politie bevindt geen der Nederlanders zich in kritieke toe stand, hoewel zij gebroken ledematen en verwondingen aan het hoofd had den opgelopen. De politie deelde voorts mede, dat de Nederlandse wagen om nog onbe kende reden tegen een Duitse auto uit Gelsenkirchen, waarvan de inzit tenden juist aan een vakantie-reis waren begonnen, opreed. Wegens de hevige botsing vlogen de beide auto's van de weg af en kwamen op een veld terecht. (U.P.) Molentoer uitgesteld. In verband met enkele gevallen van kinderverlamming is in Lewedorp en Nieuwdorp een wedstrijdverbod van kracht, dat voorlopig geldt tot 3 au gustus. De organisatoren van de wie lerwedstrijd, de Molentoer, die op 4 augustus gehouden zou worden, heb ben nu besloten dit wielerevenement voorlopig uit te stellen. De mogelijk heid bestaat, dat het wedstrijdverbod nog verlengd wordt en men'wil niet het risico lopen de koers op het laat ste moment te moeten annuleren. Waarschijnlijk zal de Molentoer nu in september gehouden worden. Openluchtjeugddienst Zondagavond om zeven uur wordt er in het stadspark „Toorenvliedt" te Middelburg een openluchtjeugddienst gehouden, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk. Ds. W. M. Maas uit Vlis singen zal dan spreken over het on derwerp „En we geloven het wel". Aan deze jeugddienst verlenen mede werking het kerkkoor van de Ned. Herv. gemeente te 't Zand en de chr. muziekvereniging „O.N.D.A." uit Mid delburg. Vlissingen Voorscholten voor bouw 64 woningwetwoningen. De woningbouwvereniging „Ge meenschappelijk Belang" te Vlissin gen heeft by het gemeentebestuur een plan ingediend voor de bouw van 64 woningwetwoningen op een terrein in de „Tuinstad". Deze woningèn kunnen worden gebouwd ter vervanging van de inmiddels gesloopte woningen, ber horende tot het bouwplan 1917 van de ze vereniging. In verband met dit plan hebben b. en w. aan de raad, -die vrij dag a.s. bijeenkomt, voorgesteld aan „Gemeenschappelijk Belang" een grondvoorschot van ten hoogste 79.673 en een bouwvoorschot van ten hoogste 782.501 te verlenen. Verder stellen b, en w. voor geldelijke steun uit 's Rijks kas voor de bouw van deze woningen aan te vragen. De genoem de bedragen zullen in respectievelijk 75 en 50 jaar moeten worden afgelost. De woningen zullen 9,30 per week aan huur moeten opbrengen, exclusief watergebruik. Taptoe muziekconcours De taptoe voor zondagavond, als sluitstuk van het muziekconcours van „Ons Genoegen" te Vlissingen, zal verzorgd worden door een muziek korps uit Loon op Zand, afkomstig uit de vaandelafdeling. Deze taptoe wordt gegeven in de muziektent van de gemeente, die geplaatst zal worden op de Boulevard Evertsen. Dit evene ment zal duren van ongeveer half tien tot elf uur. Sint Laurens Examen De heer C. K. Louws uit St. Lau rens, werkzaam op het Gewestelijk Arbeidsbureau in Middelburg, slaagde voor het diploma archief verzorging A van de Studiekring voor Overheids documentatie. Officiële publikaties GEMEENTERAADSVERGADERING De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 20 juli 1956 des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de gemeente raad zal worden gehouden. Vlissingen, 13 juli 1956. VLISSINGEN. TAPVERBOD KERMIS. De burgemeester van Vlissingen brengt in herinnering, dat het ingevolge artikel 96 der Algemene Politieverordening voor Vlissingen verboden is in een voor het publiek toegankelijke lokaliteit, waar voor een vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein is ver leend of in een open aanhorigheid van een huis, waarin zich een vergunnings lokaliteit bevindt, sterke drank te ver strekken. toe te dienen, te verkoper., te schenken of in een voorwerp, dat minder dan drie deciliter Inhoud heeft, aanwezig te hebben vanaf de derde maandag in juli tot de daaropvolgende zondag des voormiddags 6 uur. De burgemeester is bevoegd bij bijzon dere gelegenheden voor niet voor het pu bliek toegankelijke bijeenkomsten als bruiloften, congressen en dergelijke, ver gunning te verlenen tot afwijking van het bepaalde in bovenvermeld artikel. Vlissingen, 13 juli 1956. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 13 juli. Aardappelen: bonken 13—15: grote 916—10; drielingen 7—9; kriel 4—6. Aanvoer 65 ton. Fruit: Aardbeien per kg 127—170; per doos 56; Frambozen per doos 3542; Per ziken per stuk 6—20; Rode bessen per kg 02—110; Witte bessen 58; Kruisbessen 28— 69; Kersen 71—100; Pruimen per stuk 3 9; per kg 131—144; Frankenthalers 238— 243; Tomaten 59—31. Groenten: Bloemkool A 3471; B 32— 41; C 15—35; Komkommers A 16—18; B 1316; C 10—16; Boskroten 39; Bospeen 10—37; Savoye kool 11—14; Spitskool 12 —18; Waspeen 10—33; Peulen 40; Andijvie 12—25; Postelein 3—28; Rabarber 7—18; Tuinbonen 8—16; Dubb. Prlncessebonen 97—140; Snijbonen 83—116; Spinazie 12— 32; Sla 4—15; Uien 13—18; Doperwten 24 -42; Radijs 7. VISMIJN VEERE. 13 juli. Aangevoerd: 3637 kg export garnalen 71—124; 1128 kg handelsgarnalen 86—152; 93 kg schar 20—31; 58 kg bot 16— 20; 36 kg wijting 16; 138 kg tong (middel) 241—273; 101 kg rog 16—28. Vrouwenpolder Concert „Juliana" Het chr. tamboers- en püpevskorps „Juliana" uit Middelburg, geeft in 't kader van de zomerfeesten van de C. J.M.V. op 21 juli a.s. 's avonds van 7.008.00 uur in Vrouwenpolder een concert onder leiding van haar diri gent, de heer J. v. d. Brink. Het pro gramma van dit concert luidt: 1. De Juliana-defileermars, J. Baarda; 2. The Silver Star, J. C. de Beste; 3. Fakkeloptocht, P. C. Poortman; 4. Eeuwfeestmars, bew. Driemann; 5. Wij gaan vissen (fantasie), bew. M. Kuiters; 6. Merwestadmars. arr. Ren- sio: 7. Dordrecht, A. J. Scheurkogel; 8. Tip-Top, mars, bew. M. Kuiters. Ook de Juliana-driimband zal on der leiding van tamboer-maitre B. Bosch enige nummers ten gehore brengen. UITSTEKENDE PRESTATIES Wethouder Poppe: „Het leven is een groot examen". De afscheidsavonden, waarbij de be haalde diploma's worden uitgereikt, zijn een zinvolle traditie geworden in het bestaan van de Vlissingse gemeen telijke middelbare handelsavond school. Ook vrijdagavond was het' weer een gezellige avond, die voor vele leerlingen een bekroning bete kende op vele avonden ijverig blok ken. De directeur van de school, de heer A. Mets, sprak een kort begroetings woord, meer in het bijzonder tot de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, de heer Van Halle van de com missie van toezicht op het onderwijs en het college van gecommitteerden, in wier midden hij de heer F. van de Velde jr. welkom heette. De heer Mets bracht dank aan het gemeente bestuur voor de medewerking, die men steeds mag ondervinden. Hij be treurde het, dat één lid van het le rarenkorps, de heer A. J. Kruidenier, nog steeds ziek is. Met de school gaat het nog steeds uitstekend, aldus spre ker, die wees op de aantrekkelijkheid van de nieuw ingevoerde driejarige cursus en van de proefvervolgklas voor de afgestudeerden, die nog ver der in een vak willen gaan. Er is dit jaar zelfs een record te melden: 104 leerlingen behaalden diploma's voor typen en steno. Dat aantal bereikte men nog nooit. In een sympathiek toespraakje zei de wethouder, dat hij het uitreiken van de diploma's hij deed dat nu voor de tiende keer steeds een dainkbare taak vond. Hij vond dat het Walcheren ZONDAG 15 JULI 1956. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 dhr. Schipper, 2 ds. Abbmg (Voorb. H.A.); Domburg 10 en 7 ds. v. Wil- lenswaard; Gapinge 2 ds. de Boer (H.A.)Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Otte; Kou- dekerke 10 ds Hoffman (H.A.), 10 jeugdkerk, 2.30 Vliss. straat vic. De Mey; 7 jeugddienst ds. Bergkotte; 't Zandt 10 vic. de Meij, 10.15 Jeugd kerk, 7 Jeugddienst op Toorenvliedt; Meliskerke 2.30 ds. Kloosterman; Middelburg, Nieuwe kerk 10 ds. Don (H.A.), 5 ds. Hovius Dordrecht (Ger. Bond) 7 ds. Aalders (voorzett. H.A.) Oostkerk 10 ds. Sneller; Engelse Kerk 10 ds. v. d. Linde; Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema; 7 ds. v. 't Hof (bed. H. A-), 9.30 Concordea (jeugdkerk); Koorkerk 10 ds. Van Houte; Nw. en St. Joosland 10 ds. van Haarlem, 2.30 ds. v. 't Hof; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. v. 't Hof, 2.30 ds. v. Haarlem; Serooskerke 10 ds. v. 'Woerden; St. Laurens 10 ds. Aalders, 2.30 ds. Kwast; Veere 2 ds. Otte;; St. Jacobskerk 10 ds. Klooster man (H.D.)Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren 12-16 jaar Havendorp 10 ds Maas (H.A.)Johanneskerfc 9.30 ds. de Groot (H.A.)7 ds. Kloos terman; Vrouwenpolder 10 ds de Boer (H.A.)Westkapelle 9.30 en 2.30 ds Oosthoek, Zoutelande 9.30 ds. Kwast, 7 ds. de Groot. Vlissingen: Evang. ver. op G.G. 10" en 5 ds. Kruishof van Den Haag. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 en 2.30 ds. Spoelstra; Gapinge 9.30 en 2 ds. Westmaas (voorb. H.A.)Grijps kerke 9.30 en 2.30 dr. Houmes (bed. H. A. en dankz.)Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout (voorb. H.A.); Me liskerke 9.30 en 2.30 ds. G. Th. Rot huizen; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 2 en 5 ds. van Til; Noorderkerk 9.30 ds. de Boer (bed. H.A.), 5 ds. de Boer (dankz.) luth. kerk, 7.15 ds. de Jon- fe; Oost- en West-Souburg 9.30 en .30 ds. Kersten; Oostkapelle 10 en 2.30 kand. Groeneveld; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor (bed. H.A. en dankz.) Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds, v. d. Hout. Gereformeerde Gemeente: Aagte- kerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arne muiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Melis kerke 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 lees dienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6'lees- dienst, Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesd. 5 ds. Boertink van Hamburg. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen van Aalsmeer; Vlissingen 9.30 leesdienst, 5 .ds. Boertiek van Hamburg. Ver. van Vrijz, Hervormden: Vlis singen 7 ds. van Houte. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 10.30 as. Johannes; Vlis singen 9 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente: Middel burg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissin gen 10 ds. Veen van Amsterdam. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 cn 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendings kerk: Vlissingen (Concordia) zater dag 10 en 5 H. v. Poel. G.G.N.: Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; vrijdag 20: 7.15 ds. Mal- lan. Zaterdag 14 juli: Ned. Herv. kerk Middelburg (Koor kerk) 88.30; Interk. Avondgebed; Vlissingen (Engelse kerk) 7.30-8 In terk. avondgebed. Zevendags Adventisten: Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. de Raad, Vlis singen 9.15 ds. de Raad, 10.15 Bijbel studie. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter M. Reijerse, Seis- weg 29, telef. 3456. Vlissingen: dokter C. C. Sluijter, Julianalaan 9, telef. 2225. Kou dekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter M. Huygens, Westkapelle, De Ca- sembrootstraat 26, telef. 01107—234. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter M. A. v. d. Sluijs, Veere. Markt A 155, 01181 Apotheken Middelburg: Hummelen, Markt 69, telef. 2134. Vlissingen: Tan Meyer, Singel 60, telef. 2025. juist was om de geslaagden wat lof toe te zwaaien, nu ze na veel inspan ning een doel hebben bereikt. Hij hoopte, dat door goed onderwijs in hen ook de vlam ontstoken was van de weet- en leergierigheid. Het leven is eigenlijk een groot examen en je bent er nog niet, zo besloot hij. De heer J. Kars, voorzitter van het college van gecommitteerden, drukte de jongeren op het hart klaar te zijn, wanneer er na de hoogconjunctuur een moeilijker tijd mocht aanbreken. Hij beklemtoonde het nut van een zin volle vrije tijdsbesteding en de nood zaak van liefde voor de arbeid. Tenslotte reikte de wethouder de diploma's uit. Er waren vier prij zen voor degenen die de beste prestaties geleverd hadden. Ba rend Bosselaar kreeg de prijs be schikbaar gesteld door „De Schel de", Jan Koole die van de Mid denstandscentrale, Ben Vogel van de S.H.V. Vlissingen en Betty Mulder die van de gecommitteer den. Nadat Barend Bosselaar in een vlot speechje directeur, lera ren en concierge bedankt had, bleef men nog een poosje gezel lig bijeen. De geslaagden van de vijf- en drie jarige cursus waren de volgende jon gelui (de volledige lijst der geslaag den en bevorderden nemen wij in een Volgende editie op): Geslaagd voor het eindexamen 5- jarige cursus: B. C. Bosselaar. L. J. Bouff: P. C. v. d. Heyden; Z. W. Hof man; J. M. Koole; W. A. Mulder; C. P. Sinke; M. L. T. Tournov; B. Vogel; I. J. v. d. Weyde; A. Willems; P. M. van Zweden. Afgewezen 2 kandidaten. Geslaagd voor het eindexamen 3- jarige cursus: I. I. den Boer. Nationaal muziekconcours te Vlissingen geopend. Concert door Souburgs „Vlijt en Volharding". Vrijdagavond is te Vlissingen met een concert door de Sonburgse mu ziekvereniging „Vlijt en Volharding" op de nieuwe verplaatsbare muziek tent, die was opgesteld op de Grote Markt, het grote nationale federatie ve muziekconcours geopend, dat ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan der Koninklijke Harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen vandaag en zondag wordt gehouden. Voor de aanvang van het concert verwelkomde de voorzitter van „Ons Genoegen", de heer F. Naerebout, de gastvereniging en hij wees er daarbjj op, dat „Vlijt en Volharding" de eerste muziekvereniging is, die op de nieuwe verplaatsbare muziektent der ge meente Vlissingen zou concerteren. Na het concert, waarvoor zeer veel belangstelling bestond, maakte „Viyt en Volharding", een rondwandeling door een deel van de stad. Wy' deelden reeds mee, dat aan het concours medewerking zal worden verleend door een der beste Neder landse korpsen. Thans ïs bekend ge worden dat dit het muziekkorps uit Loon op Zand is, dat zondagavond om half negen concerteert op de Boule vard Evertsen. Examen. Te Amsterdam slaagde voor het examen huishoudlerares, akte N XII, mej. M. E. van Verre uit Middelburg. (Slot van pag. 3) jaar. Het is daarom een goed teken dat er altijd nog een behoorlijk aan tal zich voor deze studie opgeeft, al moet er dan ook sterk met beurzen worden gewerkt. In dezelfde lijn ligt het dat de zen ding zich bemoeit met de opleiding van Christelijke leraren, om mede te voorzien in de behoefte aan bevoeg de leraren voor het Chr. Middelbaar Onderwijs. Niet minder dan 6 oplei dingsscholen wil men hiervoor op richten. Een ander onderdeel van het jaar verslag gaat over de lectuurvoorzie ning. waarvoor in 1955 een leraar naar Djakarta is vertrokken, speci aal om zyn krachten ter beschikking te stellen van „De Lectuurcommissie van de Raad der Kerken in Indone sië". om mede te zorgen voor goede, eenvoudige lectuur. „In 1955 heeft deze commissie weer een groot aan tal boeken kunnen uitgeven en ver kopen, zodat hetgeen klein begonnen is, nu reeds een grote zaak is gewor den. die bekendheid geniet in geheel Indonesië ja zelfs contacten heeft met het Maleis-sprekende Malakka Advertentie) Keuze uit vele moderne verlichtings ornamenten. MIDDELBURG Telefoon 8373 Jonge kerken We herinneren ons nog het begin van een der eerste zendingsfilmen, waar we een zendeling op reis zagen, eerst Per auto en daarna te paard door het oerwoud, om een gemeente te bezoeken. Wanneer we nu 'n jaar verslag van het zendingswerk lezen, is het beeld wel geheel anders. We komen nu in aanraking met de jonge kerken zelf, die het moeten doen en van wie het getal leden zich uitbreidt op een wijze, zoals dat vroeger niet het geval was. De zending moest nu zoeken „hoe zij de rechte samenwer king met de kerken aldaar kon vin den en voor welke"doeleinden zij door de Indonesische Christenheid zou worden uitgenodigd mede te werken aan de gemeenschappelijke taak." Maar een feit wordt het genoemd" „dat alle berichten blijven wyzen op een ongekende openheid voor het Evangelie, ook onder groepen van het Indonesische volk, die hiervoor vroeger niet open stonden." Volgens de verzamelde gegevens blykt dat het getal Protestantse Christenen thans 3.141.000 bedraagt oïL der Rooms Katholieken 894.000; te samen een klein deel van de Indonesische bevolking De inkomsten voor het Herv zen dingswerk bleken gestegen te zyn tot by de iy> miljoen, al heeft ook •per zoals in alle kerkewerk deze stijging geen gelijke tred gehou den met de uitgaven. Bij alle zorgen die er zyn, vooral op bepaalde terreinen, laat dit jaar verslag toch over het algemeen een blyde en bemoedigende toon horen. H.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15