Bewogen ringrijderij-debatten in Middelburgs V.V.V. WALCHEREN MARKTBERICHTEN VRIJDAG li» J ULii lyoti K KU V I N (J I A LU !&U L U W ti U ÜU U KAL T t MOEILIJKHEDEN NIET OPGELOST hem er alleen maar om ging deze ringrijderij voor Middelburg te be houden. „Bij mij spelen geen persoon lijke motieven een rol en het gaat er mij ook niet om de voorzitter, mr. Du- mon Tak, van zijn plaats te verdrij ven", verzekerde hij. Er waren even wel voor de totstandkoming van deze vergadering allerlei feiten voorgeval len. die hem zeer hadden gegriefd. Zo zou de V.V.V.-voorzitter getracht heb ben spreker in een onjuist daglicht te stellen bij een zakenman uit Goes. Voorts las de heer Imanse een bele digend, anoniem epistel voor, dat hem was toegezonden naar aanleiding van deze rmgrijderskwestïe. Mr. Moolenburgh verzekerde, dat het bestuur een dergelijke brief ten sterkste afkeurde. Schorsing van 17 ringrijders het grote geschilpunt V.V.V. MIDDELBURG HEEFT gisteravond in een bewogen en langdu rige vergadering zy duurde tot kort voor middernacht gedebatteerd over de moellykheden, die tussen V.V.V. en de Zeeuwse Rlngrydersverenl- glng zijn gerezen met betrekking tot de ringrijderij op het Molenwater. Bur gemeester mr. dr. N. Bolkestein, die als ere-voorzitter van V.V.V. de bemid delingspogingen tussen beide verenigingen had geleid, gaf daarbjj een hel dere en zakelijke uiteenzetting van de omstandigheden, die de onderhande lingen deden mislukken. In hoofdzaak ging het hier om twee oorzaken, waarvan de belangrijkste was het niet opheffen door de Zeeuwse Ringrij- dersvereniging van de schorsingen voor één jaar voor de kampioenswed strijden, opgelegd aan zeventien ringrijders, die vorig jaar tégen het verbod van de Z.R.V. in toch hadden deelgenomen aan de jaarlijkse V.V.V.-Molen water-wedstrijd. Het V.V.V.-bestuur stelde zich namelijk op het standpunt, dat een compromis tussen de beide verenigingen automatisch en fatsoens halve met zich mee zou brengen, dat deze schorsing onmiddellijk zou ver vallen. Uitvoerig en heftig werd daarover gisteravond gesproken, waarna tenslotte een voorstel werd aanvaard om eerst nog eens met de betrokken zeventien geschorsten te gaan praten, teneinde na te gaan of zij wellicht akkoord gaan met handhaving van de schorsing. Het bestuur zal echter uit sluitend de mening van deze heren zeventien vragen en daarbij geen enkele suggestie doen of druk uitoefenen. Tot verdere stappen was het bestuur niet bereid. Deze emotionele vergadering werd op rustige wijze geleid door mr. J. Moolenburgh. Bij de aanvang legde deze een verklaring af, waarin hij mededeelde dat de voorzitter van de V.V.V., mr. J. A. Dumon Tak, er van af had moeten zien deze bijeenkomst te leiden omdat hij op doktersadvies spanningen moet vermijden. Hierna gaf de burgemeester zijn uit eenzetting over de gang van zaken bij de bemiddelingspogingen. De be sprekingen tussen de beide delegaties zijn steeds in een correcte sfeer ver lopen en wederzijds was er begrip voor eikaars standpunt, zo deelde hij mede. De achtergrond van het conflict werd gevormd door een reeks van grieven en gebeurtenissen, waarvan men achteraf wel kan zeggen, dat diegenen, die voor V.V.V. de ring rijderij hebben georganiseerd, het an ders hadden kunnen of moeten doen. Maar er werd tijdens de onderhande lingen besloten om al deze oude za ken te laten rusten. Er waren bepaalde grieven, die on middellijk ontzenuwd konden wor den, b.v. de opvatting als zou V.V.V. jaarlijks geld verdiend hebben aan deze Molenwaterringrijderij. Er wa ren voorts bezwaren tegen het optre den van de V.V.V.-voorzitter, mr Du mon Tak en tegen het organiserend lid mr. P. C. Adriaanse, maar vooral tegen de vier leden van de zogenaam de „boerencommissie", een comité van landbouwers, dat bij de organisatie helpt. „Ik heb sterk de indruk, dat hier bepaalde persoonlijke geschillen uit de Walcherse agrarische wereld een rol hebben gespeeld", verklaarde de burgemeester. „Bovendien het is nooit uitgesproken, maar ik geloof dat dit eveneens een rol speelt vroeger was men bereid mee te doen aan een wedstrijd, georganiseerd door heren uit de stad. Tegenwoordig evenwel is de boerenstand zelfbewuster en kan het zelf wel. Die vier leden van de boerencommissie nu werden niet be schouwd als vertegenwoordigers van deze boerenstand, terwijl drie boven dien geen lid waren van de Zeeuwse Ringrijdersvercniging." De onderhandelingen, zo zette de burgemeester verder uiteen, resulteer den tenslotte in een compromis, waar bij een commissie van 12. zou worden benoemd, waarvan de helft zou be staan uit mr. Adriaanse, de 4 leden van de boerencommissie en 'n V.V.V.- bestuurslid, terwijl de Z.R.V. de an dere 6 leden zou aanwijzen. Uit deze commissie zou een werkcomité wor den geformeerd van 4 leden, name lijk mr. Adriaanse, 1 lid van de boe rencommissie en 2 vertegenwoordigers van de Z.R.V. Het V.V.V.-bestuur had tegen de ze samenstelling evenwel bezwaar, en wilde de kleine commissie op 6 leden brengen, in een verhou ding 33, zodat 1 lid van de boe rencommissie meer zitting kon hebben. De burgemeester had de indruk dat de Z.R.V. daarover wel wilde praten, doch het bleek dat deze vereniging in geen geval de schorsing van de zeventien leden ongedaan wilde maken. „Maar voor ons was deze zaak essen tieel", verklaarde de burgemees ter. „Deze zeventien jongens heb ben ons vorig jaar niet in de steek gelaten, hadden zelfs de moed ge had om tegen hun eigen bestuur in te gaan. Welnu, V.V.V. kan de ze mensen niet in hun hemd laten staan." WAARSCHUWING. Tenslotte verbond de heer Bolke stein aan zijn uiteenzetting een ern stige waarschuwing: „Uit de gang van zaken blijkt, dat V.V.V. zich niet met het organiseren van evenementen zelf moet bezighouden. Dat behoort niet tot haar taak. In een vorige vergade ring is door bepaalde leden daarom wel gevraagd, maar dit is onjuist: nu in het verleden in Middelburg geble ken is dat men in kringen van de middenstand niet in staat is zelf eve nementen te organiseren, gaat men het het maar aan V.V.V. vragen. De moei lijkheden met de ringrijderij wijzen er op, dat dit verkeerd is. Ook hier geldt: schoenmaker blijf bij je leest!" De persoonlijke opvatting van de burgemeester was. dat ook de Molen waterringrijderij eigenlijk door de Z.R.V. georganiseerd diende te wor den. Maar dat kan nu eenmaal niet, omdat hier de bekers van H.M. de koningin en H.K.H. prinses Wilhel- mina worden verreden onder bepaal de dwingende voorwaarden, waarbij V.V.V. is betrokken. Hetgeen overi gens door de Z.R.V. volkomen wordt erkend. Na de verklaring van de burgemees ter ontsponnen zich heftige discussies De heer A. Imanse verklaarde als woordvoerder van de oppositie, dat t Er ontspon zich tenslotte met name een discussie over de vraag of men akkoord moest gaan met. de schorsing tot eind 1956 van de zeventien ring rijders of niet. Sommige leden waren van mening, dat waar de schorsing in geen geval de Molenwaterwedstrijd betrof, deze zaak uitsluitend de Z.R.V. aangaat. Zij alleen heeft te beslissen over straf fen aan haar leden, zo betoogde men. Mr. P. Loeff diende een voorstel in om de Z.R.V. mede te delen, dat V.V.V. wel akkoord wil gaan met de commissie in een verhouding 22, doch daaraan het verzoek verbond de schorsing onmiddellijk op te heffen. Een voorstel BreelGoedbloed daar entegen hield in om in eigen kring eerst de zeventien geschorsten te pol sen. Het voorstel-Loeff noopte de bur gemeester met grote stelligheid te verklaren: „Het is onfatsoenlijk deze zeventien mensen te laten vallen. En als burgemeester kan ik niet langer ere-voorzitter zijn van een vereniging, die onfatsoen lijke dingen doet." Enige malen werd de vergadering verdaagd, waarbij tijdens één der pau zes de heer Imapse in telefonisch con tact trad met een deputatie van de Z.R.V., die blijkbaar elders in de stad vergaderde. Namens deze deputatie deelde hij mede, dat de Z.R.V. bereid was om de schorsing op te heffen als de Molenwaterwedstrijd op 23 augus tus geen moeilijkheden zal opleveren en georganiseerd zal worden door een commissie in de verhouding 22. Dit voorstel evenwel deed de ken nelijk vrij algemeen bestaande sym pathie voor de Z.R.V. plotseling ver dwijnen. De opheffing van de schor sing op 23 augustus namelijk is een formaliteit omdat dan de grote kam pioenswedstrijden reeds lang verre den zijn. Er werd afkeurend geroepen, en zelfs klonk hier en daar het woord „ultimatum"! Het voorstel-Loeff werd daarop afgewezen met 21 stemmen tegen, 11 blanco en 7 voor. Het voor stel om met de 17 te gaan praten werd aanvaard, waarna tegen middernacht mr. Moolenburgh de vergadering sloot met een ernstig beroep op aller mede werking ten bate van V.V.V. en ring rijderij. Middelburg Teraardebestelling H. Mulder. Op de algemene begraafplaats te Middelburg werd donderdag het stof felijk overschot ter aarde besteld van de neer H. Mulder, die zaterdag jl. te Ommen tengevolge van een ongeval overleed. Aan de groeve sprak eerst de oudste zwager van de overledene, de heer J. Olivier uit Rotterdam. Daarna werd het woord gevoerd door de heer E. Kruyder, firmant van de fa. D. de Jager jr's ijzerhandel, waar de overledene sinds 1916 als procu ratiehouder werkzaam was. Hij noemde wijlen de heer Mulder een plichtsgetrouw man en een vriend. Namens het personeel sprak de heer J. Kroon woorden ter nagedachtenis. De laatste spreker was ds. W. J. Meister, gereformeerd predikant te Middelburg, waarha de heer C. A. L. Olivier namens de familie dankte voor de belangstelling. Openbare les C.H.G.V. In de industrie- en huishoudschool te Middelburg werd donderdagavond de openbare les gehouden van de cur sussen naaien en patroontekenen, uit gaande van de commissie voor huis houdelijke- en gezinsvoorlichting. On geveer veertig dames hebben deze op leidingen, die gegeven werden door mevrouw Van Zwienen, vanaf vorig jaar herfst gevolgd. De resultaten van hun arbeid waren thans te zien op een kleine expositie, die een bewijs le verde van de verkregen handvaardig heid der cursisten. Het officiële deel van deze bijeen komst werd geopend door de presi dente der commissie, mevrouw A. W. Strubbe-van Veen, die o.a. wethouder A. J. Berenpas, vertegenwoordiger vhn het gemeentebestuur, verwelkom de. Zij deelde verder o.a. mee, dat het secretariaat der commissie nu overgegaan is van mevrouw M. van Loo-van Loo naar mevrouw Schreft- van Andel. Tot slot van de avond werd de film „Moeders handen" ver toond, een rolprent, die de toeschou wer op bijzonder frappante wijze on der de aandacht brengt hoe de han den van een huisvrouw en de han den niet alleen! de gehele dag van des morgens vroeg tot laat in de avond voortdurend in beweging zijn om het gehele „organisme", dat huis houding heet, ordelijk te laten ver lopen. De film werd met grote aandacht gevolgd en ondervond terecht veel waardering. Tijdens het verdere ver loop van de bijeenkomst werd aan de docente van de cursussen, mevrouw Van Zwienen, bij monde van één der cursisten namens allen een attentie aangeboden. Mevrouw Strubbe sprak een slotwoord aan het einde van de ze geslaagde avond, die door talrijke dames werd bezocht. Bevorderingen aan de Handelsavondschool Aan de Middelbare Handelsavondschool te Middelburg werden de bevorderingen bekendgemaakt. Zij lulden als volgt: Naar de tweede klas: Yvonne Back, Ko Cor- nellsse Nel Dmgemanse, allen Middel burg: Truus Fritz, Nw.- en St.-Joosland: Ferdy van Giezen, Nellie Koole, Ineke van Luyk, allen Middelburg; Coby Schip per, Bergen op Zoom; Paul Boogaard, Serooskerke; Dick de Klerck, Souburg. Niet bevorderd: 9 leerlingen. Naar de derde klas: Nellie Blaasse, Ar- nemulden; Leny Davids en Bram Gldeon- se, Middelburg: Corrie Joosse, Nw.- en St.-Joosland; Catrien de Kam, Nel de Kam, Chiel Labruyère, Jaap Loolse, Wil Montaan, Anneke van Ouwerkerk, Cathrien van Roon, allen Middelburg: Ank Wildeboer. St.-Laurens: Annie Wou ters, Rlen Roelse, Wil van Dijk, allen Middelburg; Chris van Vliet, O.- en W.- Souburg. Toelatingsexamen opgelegd: I leerling. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Naar de vijfde klas: Leuni Boone en Jan van den Broeke, Serooskerke (W.); Anton Coppejans, Middelburg; Kees Elenbaas, Nw.- en St.-Joosland; Wim Huibregtse, Middelburg; Leni Joosse, St.- Laurens; Johan Maas, Ria Poortvliet. Wim Sinke, Willem Syaranamual, allen Middelburg; Corrie. Tange, O.- en West- Souburg; Kees Zuydwcg, Middelburg. Niet bevorderd: geen. Ned. Chr. Landarbeidersbond De provinciale afdeling1 van de Ne derlandse Christelijke Landarbeiders Bond houdt op donderdag 19 juli a.s. haar provinciale toogdag in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg. Als sprekers zullen optreden de heren I. Vermaas uit Haarlem en A. de Vries uit Leeuwarden. Kermis met vele attracties De Middelburgse kermis, die van maandag 30 juli tot eri met zaterdag 4 augustus de Markt weer in beslag zal nemen, biedt de liefhebbers te oordelen althans naar de inschrijvin gen, die binnenkwamen weer vele attracties. Er komen weer traditi onele zaken als een autoscooter, een zweefmolen, schiettenten, een draai molen, een fietsmolen en uiteraard ook de onontbeerlijke cake-walk. Ook een dwaaltuin en een kinderraketmo- len zullen dit keer worden opgesteld. Eén van de „grote stukken"'' zal een achtbaan zijn, die op het parkeerter rein wordt geplaatst. En verder ko men er établissementen, die nog een verrassing inhouden, gezien ae na men als „octopus", „sprekend hoofd", „witsport". Een waarzegster, een rotot en de vermaarde bumperspelen ontbreken op het programma even min. De liefhebbers van lekkernijen komen tot slot ook aan hun trek, 'zo als de volgende opsomming leert: wafelkraam, pindakraam, snelbuffet, palingkraam en gebakkraam. Vlissingen Lezing vöor K.A.V. De afdeling Vlissingen van de K. A. V. kwam in het Ariënsgebouw in vergadering bijeen. De voorzitster, mevrouw C. A. M. KintPicavet, deelde mede dat deze vergadering spe ciaal was belegd in verband met de door vlootaalmoezenier Th. de Bruyn te houden spreekbeurt over zijn werk onder de krotbewoners van Bor deaux. Voorts bracht zij de dank over van pastoor Kossens voor hetgeen hem door de parochianen was toegedacht en van „Herwonnen Levenskracht" voor de goede resultaten van de ge houden collecte. De huishoudelijke vergadering was verder gewijd aan een bespreking over volgend jaar te houden bedevaarten en pleziertocht jes. Tenslotte werd medegedeeld, dat op de in september te houden ver gadering een film zal worden ver toond over „Herwonnen Levens kracht." Vervolgens was het woord aan vlootaalmoezenier De Bruyn, die op boeiende en ook geestige wijze sprak over zijn ervaringen in Bordeaux, waar hij een vijftal jaren heeft ge werkt onder de aller-armsten, de paria's, die leven aan de rand van de stad en aan de zelfkant van de samenleving. Rolschaatskampioen- schappen boden spannende strijd. Onder grote belangstelling werden op drie banen aan de Singel te Vlis singen de voorwedstrijden gehouden van de rolschaatskampioenschappen. Er werd gereden in drie leeftijdsgroe pen, namelijk van 6 tot en met 8 KERKNIEUWS Resolutie Papoealeiders over oproep Herv. Synode Vrees voor politieke invloed op Papoeajeugd in Nederland Na een vergadering op 28 juni in Hollandia van vooraanstaande lei ders van het volle der Papoea's naar aanleiding van de oproei) van de ge nerale synode der Nederlandse Her vormde Kerk inzake Nieuw-Guinea, hebben 17 vooraanstaande Papoea's een resolutie aangenomen, waarin de oproep „zeer concreet wordt verwor pen". In de resolutie, die is toegezon den aan H.M. de koningin, de voor zitter van de Raad van State, de mi nisterraad, de Staten-generaal en diverse kerkelijke instanties, wordt gezegd, dat de oproep „alleen het zelfbeschikkingsrecht van de volke ren, die Afro-Aziatisch worden ge noemd, op prijs stelt, doch het zelf beschikkingsrecht van de volkeren van Melanesia volledig verwaar loost". „Wij, volk der Papoea's, vertrou wen ten ene male niet, dat zoals de synode verwacht, de toekomst van ons volk net zo gewaarborgd zal zijn door een andere regering, waarmee zeer in het bijzonder ons volk geen sterke en historische bindingen heeft, zoals met het Nederlandse volk", al dus de resolutie. Voorts wordt in de resolutie gezegd, dat als gevolgd van de oproep „wij bevreesd zijn de leiding van onze kin deren toe te vertrouwen aan de Ne derlandse Hervormde Kerk, vanwege de gevolgen van politieke beïnvloe ding, die onverenigbaar zijn met de ziel der Papoea's en in het algemeen schade berokkenen aan zowel ons land als aan het wezen van onze jon geren". Uit de overwegingen van de resolu tie blijkt, dat deze passage betrek king heeft op de Papoea-jongeren, die thans in Nederland verblijven onder toezicht van de Hervormde Kerk. Verder wordt het gouvernement in Hollandia in de resolutie geadviseerd het onderwijs in Nieuw-Guinea in be heer te nemen en te doen uitvoeren. GEREF. KERK Voor de classis Goes slaagde voor het prep. examen kandidaat P. Joos se te Goes, die een eventueel beroep gaarne in overweging zal nemen. Toegelaten tot theologische school De heer C. J. Bosschaart te Wol- pliaartsdrjk is toegelaten tot de Theo logische School van de Gereformeer de Gemeenten te Rotterdam. Toegelaten tot evangeliebediening De heer W. J. Koole te Middelburg en de heer G. A. Odé te Goes zijn toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlands Hervormde Kerk. jaar, van 9 tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 14 jaar. Er werd soms fel om de overwin ning gestreden en het publiek amu seerde zich uitstekend. De vele series konden in vlot tempo worden afge werkt, zodat reeds na anderhalf uur de finalisten bekend waren. Zij zul len op dinsdag 24 juli, 's avonds om zeven uur de strijd aanbinden om de grote prijzen. Vermoedelijk worden deze finales verreden in de Brouwe- naarstraat. De finalisten zijn: jongens 6 tot en met 8 jaar; Eric Bode, R. de Wijze, J. Christiaanse en P. van Boksel; idem meisjes: Jacoba Kuyk, Pyeke- vet. Schinkel en De Vries. Jongens 9 tot en met 11 jaar; Isaac Flipse, Simon van As. Johnny Verhoef en Ronald Pluymers; idem meisjes: An gela Kuyper, Leni Bijster, Johanna den Outer en Elizabeth Kloet. Jon gens 12 tot en met 14 jaar: A. Jille- ba, H. Sanders, L. Dingemanse en M. Hollander; meisjes: Gerda v. Eenen- naam, Jetje Wielinga, Elke Oehlers en Annelies Verdonk. Nieuw- en Sint Joosland Afdeling der N.C.V.B. opgericht Na vele voorbereidende werkzaam heden en besprekingen door de pro pagandiste van de W.C.V.B., mevr. D. M. BaasKemp uit Sint Laurens en met medewerking van mevrouw Van DoornNieuwenhuize, eveneens uit Sint Laurens, werd woensdag avond in Nieuw- en St. Joosland een afdeling van de N.C.V.B. opgericht. De nieuwe afdeling werd geïnstal leerd door de gewestelijke presiden te, mevrouw De JongBikker uit Middelburg, en mevrouw Ligthard Schenk uit Kruiningen. Velen traden als lid toe. EXAMEN Mej. C. K. Louws uit Sint Laurens, werkzaam op het Gewestelnk Ar beidsbureau te Middelburg, slaagde voor het diploma archiefverzorging A van de Studiekring voor Over heidsdocumentatie. Gapinge Bejaarden maakten uitstapje De beiaarden van Gapinge gingen ditmaal nun jaarlijks uitstapje maken naar Schouwen-Duive'. .nd. De belang, stelling van het gezelschap gold voor namelijk de wederopbouw van het zwaargetroffen eiland. Onderweg werd een koffiemaaltijd gebruikt en op verschillende plaatsen was voor verversingen gezorgd. Het werd een bijzonder geslaagde tocht; voldaan keerde het gezelschap 's avonds weer in Gapinge terug. COLLECTE De collecte voor „Sonnevanck" bracht in Gapinge een bedrag van 28 op. De kinderpostzegelactie, eveneens ten bate van „Sonnevanck" leverde 10.35 op. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. 12 Juli. Aardappelen: Doré I 14,86—14.90; 11 14,69^-12; bonkon 9.50; prlellngen 10.90: kriel 3,50—2,50; Eigenheimers 14.50; Bint jes 10,80. Aanvoer 1250 kisten. VEILING SINT-AN"NALAND. 12 juli. Aardappelen: Doré bonken 11,70 —9,50; gewone 14,60—14,96; drielingen 10.97 —11,11; voer 2.62; Eigenheimers gewone 14,90—15.06. Aanvoer 75 ton. VEILING SCHERPENISSE. 12 juli. Aardappelen: Doré bonken 9.52 —9.57; gewone 14,56—14,61; drielingen 10,69. Aanvoer 37 ton. VEILING GOES. 12 juli» Fruit: Aardbeien: Jucunda (ex port) 158.60. II 152; afw. 70; Madame Mou- töt (export) 152,30; II 144; afw. 73: Climax (export) 153; n 117; afw. 74; Zwarte bes sen (export) 225,10: II 190,55; Aardbeien per doosje I 38—47; II 27—35; per kg I 163—167; II 138—146; Frambozen per doos- Je I 3242; li 27—32; Rode bessen per doosje I 22—23: II 18—22; per kg I 74 —85; II 68—84; II 63—69. Kersen: Early Rivers I 59; Meikersen n 55: Hollanders II 74-89; Markiezen H 77—94: Brusselse Bruine II 77—94, alles per kg: Perziken per stuk 7—14. VEILING KRABBENDIJKE. 12 juli. Export- en lndustrieveillng aard beien: Jucunda export 155.20, H 145.60, ro de bessen per doos: jhr. van Tets I 24—25, II 14—18, III 14—15, Prolific I 19—22, II 15 —19, rode bessen per kilo: Jhr. van Tets II 57.60, Prolific II 58, frambozen per doos 28. VISMIJN VEERE. 13 Juli. Aangevoerd: 5249 kg export- garnalen 67—115; 176 kg schar 23—80; 256 kg bot 16—47; 182 kg wijting 16—22; 244 kg tong (middel) 220—257; 129 kg rog 22 —29. VEILING KAPELLE. 12 Juli. Industrie- en exportveiling. Fruit. Aardbeien zonder dop: Jucunda (export) 159,60—161.20: H 149,20—154,20Ma dame Moutót (export) 151,50—152,30; Cli max I 161,70; II 157,30; diversen II 113.80: afw. aardbeien zonder dop 117,10. Zwarte bessen 225,10; afw. 188; Rode bessen fabr. (export) 67,30—68,40; Fram bozen (export) 182,10—206,40; II 167,60— 176,50. Aardbeien per doos: Climax I 41—60; II 33—39; Ydun II 32: Soltwedel II 14; per kg I 116—137; II 82—117. Rode bessen per doos: jhr. van Tets I 18—21; II 13—19; Prolific I 17—22; H 16 —17; per kg 66—81. Kersen: Early Rivers I 97; H 47—73; Hollanders I 96—104: H 77—88: Markie zen I 97105; II 7191; Vroege van Wer den L 8788: 11.6782; Brusselse Bruine I 8391; n 5878; Meikersen I 7582; II 73—78; Frambozen per doos (export) 33-39; II 29—32. Veere Beiaardconcert Officiële publikaties TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN GEDEELTE VAN DE BLD. EVERTSEN B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat in verband met de aldaar te houden concerten de Boulevard Eveitsen tussen de Leeuwentrap en het pand Boulevard Evertsen 32 (het weg gedeelte voor dit pand inbegrepen) ge sloten zal zijn voor alle verkeer met uit zondering van voetgangers-verkeer op 15 juh a.s. vanaf 19.00 uur tot dat de af sluiting door de politie wordt opgeheven. Bij slechte weersomstandigheden wor den de concerten op het Bellamypark ge houden en vervalt bovengenoemde afslui ting. V'lssingen, 10 Juli 1956. Het zevende zomeravond-beiaard concert van dit seizoen op het caril lon van de raadhuistoren te Veere zal a.s. zaterdagavond van 89 uur ge geven worden door Piet Broerse, stadsbeiaardier van Vlissingen en Vee re. Het programma vermeldt: 1. Improvisatie over het lied: 't Ros Beiaard doet zijn ronde door de stad van Dendermonde; 2. Preludium in C, Staf Nees; 3. Thema met variaties' Staf Nees; 4. Gavotte, W. de Fesh: 5. Diverse volksliederen, a) En daar zat ene uil en spon; b) Daar was letst- maal een kwezelke; c) Een kalaman- den rok; d) 'k Heb mijn wagen vol geladen; 6. a) Babilage; b) Gavotte pastorale, G. Clement; 7. Twee Oud hollandse boerendansen, W. Siep; 8. Menuet, J. van Hoof; 9. Chaconne, A. Durand; 10. „Ik zag Caeciha komen met bloemen in haar hand", bew. A. Denijn; 11. Wiegeliederen van Schu bert en Barhms. Oostkapelle Schoolsportdag in Oostkapelle Vierhonderd leerlingen van de hoogste klassen van lagere scholen nebben woensdag op het sportveld van Oostkapelle deelgenomen aan de schoolsportdag. Leerlingen van vele scholen waren naar Oostkapelle ge komen: de openbare lagere school uit Domburg, de christelijke school te Westkapelle, de christelijke school te Grijpskerke, de v.g.l.o. te Meliskerke, de hervormde school te Serooskerke. de hervormde school te Aagtekerke en de openbare lagere en christelijke school uit Oostkapelle. Burgemeester F. G. Sprenger opende in de ochtend uren dit sportevenement, 's Morgens legden de leerlingen proeven af in hardlopen, hoogspringen, balwerpen en behendigheidsoefeningen voor het behalen van de diploma's A tot en met E. In de middaguren, toen ook de heer S. J. Klompe, consulent voor de lichamelijke oefening in Zeeland, aanwezig was, werden er slagbahved- strijden gehouden. Scheepvaartberichten. Vlissingen vertrokken op 11 juli: Ser- vus, zee: Dinkel, Londen. Gepasseerd naar Antwerpen op 11 juli: Hars, zee: Aaltje, Londen; Dubhe. Ny- koping; Aardenburgh, Rotterdam; Haaks bergen, Amsterdam; Leliestad. Rotter dam; Liberie, zee/Gent; 12 juli: Bram, Ipswich; Aldabl, Las Palmas; Ameland. Londen; Akkrumdijk, Havana. Gepasseerd van Antwerpen op 11 Juli: Pr. Johan Willem Friso, Montreal; Eras mus, Rotterdam; Notos, Rotterdam; Me- rak N, Rotterdam; Westerhorn, Rotter dam; Schie, Amsterdam; Zeevaart. Lon den; Helena, Amsterdam: Adm. de Ruy- ter, Dublin: 12 Juli: Brouwersgracht, Hel- sinki; Raket, Cardiff: Waterweg, zee: Almdijk. Havana; Soestdijk, Rotterdam. Verkeersongeval Aan het begin van de Zandweg te 's-Heer Arendskerke deed zich een verkeersongeval voor, toen een per sonenauto, bestuurd door de heer D. J., in botsing kwam met een achter uit rijdende vrachtauto. De personen auto werd bij deze botsing flink be schadigd, doch de inzittenden, het ge zin van de heer J. en enkele gasten, met wie een reisje naar Brabant zou worden gemaakt, kwamen met de schrik vrij. De auto is eigendom van de autoverhuurder L. K. VEILING ZUID-HOLLANDSE EIL. 11 juli. Andijvie 19—19. Bloemkool IA 24—43, 2A 10—39. B 19-23. Sla 3—5.50. Komkommer tA 17—28. 1B 24. Perziken IA 16—17, 1B 9—10. Jun Blood A 91—1.04. Jucunda m. d. IA 1.40—1.70. Jucunda 2A 1.20—1.50. Roem van Chart. IA 1.50, 2A 90—1.10. Climax IA 1.60—1.90. 2A 1.00—1.70. Madam IA 1.10—1.30. 2A 80—1.20. Jucunda z. d. 1 147.90—140,30, z. d. 2 141.20. Climax z. d. 1 150.40. Aardappelen gr 9.50—14.10, p. 9.50—12.00, kr. 3.40—7.40. Rabarber 7—11. Spitskool 15—19. Tuinbonen 17—23. nubb. pr. 1.15—1.80. Snijbonen 44—85. Peulen 40 70, Sjalotten 20—24. Doperwten 22—44. Waspcen 10—33. Bospeen 14—23. Tomaten IA 65—08. 1B 63—64. IC 69-63. ICC 39. Rode bessen doosjes 33—36, kg 58—83. Mei kersen 76—99. GRAANBEURS SINT-MAARTENSDIJK. 12 Juli. Tarwe 27—23; Gerst 26—27; Ha ver 26—27; Schokkers 40—43; Kleine erw ten 38—41: Bruine bonen 35—40; Koolzaad 67; Maanzaad 150; Karwljzaad HO; Lijn zaad 45. VEILING BERGEN OP ZOOM. 12 juli. Fruit- Aardbeien: Climax I 138 —157; II 91—144; Jucunda I 159—153: II 142—144: Madame Moutöt II 71—114; Ma dame Rouge H 89—97. Kersen: Markiezen 36—75; Early Rivera 64; Zwarte Kersen 51—69; Spaanse kersen 34: Zwarte bessen 197—220: Rode bessen 35—64; witte bessen 38—47; Frambozen 83—146. Aardappelen 6—WA: Erwten 20—30; Krombekken 48. De heer J. v. Turnen bevorderd tot officier Oranje-Nassau. Bij zijn 40-jarig dienstjubileum. Bij konlnklyk besluit is de heer J. van Tuinen te Middelburg, hoofdad ministrateur en chef der eer6te afde ling ter Provinciale Griffie, bevorderd van ridder tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Deze bevordering werd de heer Van Tuinen donderdag meegedeeld ter ge legenheid van zijn veertigjarige jubi leum in overheidsdienst door de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De Com missaris kwam de jubilaris te zijnen huize complimenteren met dit feit. De leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de heren .A. Schout, mr. A. J. van der Weel en M. J. van Poelje en de griffier der Staten, mr. J. Pilaar, waren hierbij aanwezig. Stutterheimprijzen in Middelburg uitgereikt De rector van het Stedelijk Gym nasium in Middelburg, dr. H. W. Fort- gens. heeft ter gelegenheid van de af sluiting der cursussen de z.g. Stuttcr- heimprys uitgereikt. Deze pry's komt uit het gelijknamige fonds, dat door de heer Stutterheim, één der vroegere rectors, is ingesteld. De prijzen zijn bestemd voor de beste leerlingen uit de 5e klas, die naar de 6e klas wor den bevorderd. Ditmaal waren er 2 leerlingen van de 5e klas, die voor deze beloning in aanmerking kwamen, namelijk Henk Kok uit Vlissingen en Riek van Ben- nekom uit Middelburg. Het college van curatoren besliste, dat zy beiden een prijs zouden ontvangen. Toeken ning van twee prijzen kwam vrijwel nog nooit eerder voor. Als bijzonder heid valt nog te vermelden, dat de leerling Van Bennekom, zowel de A als de B-opleiding volgt. De prijzen bestaan uit boekenbonnen ter waarde van f 30. Aanbesteding De N.V. „Grontmij" heeft donder dagmorgen namens de Herverkave lingscommissie Zeeland in café Ver beek te Ovezande het volledig com- plexwerk op de complexen 32, 33 en 34 (oppervlakte circa 70 hectare), ge legen in de Herverkaveling Zak van Zuid-Beveland openbaar aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. Jos .Mulder en Zoon, Bergen (N.-H.), f264.880; N.V. Hillen en Roosen, Am sterdam, f275.000; J. D. Jansen, Mid delburg, f 293.000; N.V. J. de Kroon, Rhenen, f297.777; Fa. E. Blok, Rotter dam, f298.000; N.V. Gebr. van Oord, Werkendam, f 310.000Fa. G- van Oord, Dordrecht, f312.000; Aanne mingsbedrijf Zeeland, Middelburg, f313.400; Fa. A. van Kampen, Haren (Gr.), f318.000; Ned. Cultuur Maat schappij, Rotterdam, f329.900; Fa. vJi. J. M. Dekker, Papendrecht, f354.800. Het werk was geraamd op f 321.000. Mulo-examens in Bergen op Zoom. Donderdag" slaagden te Bergen op Zoom voor het mulo-examen, diplo ma b: mej. M. G. H. van Maldegem uit Waarde, die ook het middenstands diploma behaalde. Voor het diploma a slaagden: J. J. üele uit Hansweert; C. M. Leijs uit Krabbendijke; M. Geuze uit Scherpe- nisse; M. Rijstenbil uit Scherpenis- se; M. Burgers uit Poortvliet; E. La- ban uit Tholen en M. J. Goedemondt uit Tholen. Deze behaalden tevens het middenstandsdiploma. Mej. L. Bensback uit Krabbendijke behaalde het diploma a. Moeilijke situatie in route BreskensSluis Op het punt aan de noordzijde van Groede, waar de oude en de nieuwe traverse in de route Breskens—Sluis samenkomen, moet het verkeer dat Groede wil binnenrijden een haakse bocht naar links maken. Aangezien echter de oorspronkelijke weg onver- kort is gehandhaafd, is dit voor ter plaatse onbekenden niet duidelijk waarneembaar Als gevolg hiervan ge beurt het nog al eens, zo meldt de A.N.W.B., dat men niet de voorge schreven weg volgt maar rechtuit dus verkeerd rijdt Ter verduidelijking van deze situa tie heeft de A.N.W.B voorgesteld mar keringen in de vorm van een asstreep, en een geblokte kantstrook als rij baanbegrenzing aan te brengen. Van de provinciale waterstaat verneemt de bond dat deze markeringen in de loop van dit jaar zullen worden aan gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3