Noord-Beveland rwater geheel voorzien van leiding^ AMBONESE KINDEREN ZIEN ER NOG NIET ONDERVOED UIT ifvin ifpc Zeeuwse Almanak MIDDELBURG ZENDT EEN GROOT CONTINGENT NAAR FOLKESTONE ZWITSERSE GASTEN VAN HET GROENE KRUIS TIMSTM MOTORRACES ETTEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 JULI 1956 «a— ACHTERSTAND NU INGELOPEN.. Plan in voorbereiding voor op Z.-Beveland resterende percelen By de farpilie W. F. Verhuist in de Heer Janszpolder onder Kamperland werden donderdagmiddag de „feestsigaren' 'opgestoken. Daar was dan ook wel een bijzondere reden voor. Als een der laatste van de ruim tweeduizend percelen op Noord-Beveland werd dit landbouwbedrijf aangesloten op het waterleidingnet. Eindelijk dus ook leidingwater op hot bedryf. Het was voor deze familie, zoals met de meeste andere Noord-Bevelanders reeds eerder het geval was, als een kostbaar geschenk, dat zij op deze middag ontvingen. Een achter stand van enkele decennia is voor deze eilandbewoners ingelopen. „Als het nu ook zo eens kon gaan met de aansluiting op het elektriciteitsnet", ver zuchten nu vele Noord-Bevelandse boeren op achteraf gelegen bedryven mannen aan het laatste „offensief". Vanuit de omgeving van Kats werd in westelijke richting over het eiland opgemarcheerd, om de geïsoleerd ge legen hofsteden en woningen aan te sluiten. Ruim 50 km drakatyleenbuis rolden van de haspels en verdwenen in de grond, om deze zgn. onrendabe le gebieden ook aan water te kun nen helpen. Ongeveer een zelfde leng te was tevoren reeds aan transport en hoofdleidingen naar de dorpskom- Voor de mannen van de waterlei dingmaatschappij „Zuid-Beveland" is het prettig werken geweest op dit eiland, zegt opzichter Hogeveen. In bijna twee jaar hebben zy het klaar gespeeld om geheel Noord-Beveland op het waterleidingnet aan te slui ten. In ruim twee duizend woningen, bedrijven, weilanden en boomgaarden kan men nu met een simpele draai aan de kraan, leidingwater tappen. Nog een paar percelen wachten op aansluiting, maar dit is buiten de schuld van de waterleidingmaat schappij. Ook zijn er nog die liever geen leidingwater hebben, maar dit aantal is wel zéér klein geworden. De Noord-Bevelanders weten «naar al te goed, hoe zich in hef verleden, vooral in droge pe riodes, hebben moeten behelpen. Hoe ten koste van veel tijd en geld, het water voor mens en dier uit Zuid-Beveland moest worden gehaald. Toen vorig jaar september de dorpskommen van het eiland waren aangesloten, is de ingebruikname van het net op feestelijke wijze geschied. Er is daarbij in velerlei bewoordingen hulde gebracht aan de waterleiding mij., die onder de energieke leiding van if. M. J. Stoel Feuerstein het eiland uit het water-isolement ver lost heeft. De waardering is sedert dien niet minder geworden. Integen deel. De Noord-Bevelanders zijn zeer tevreden, vooral ook omdat alles in wel zeer snel tempo zijn beslag kreeg. Laatste In september 1955 offensief" begonnen de Advertentie men gelegd. Door het machinaal sleu ven graven en het toepassen van het nieuwste materiaal is dit alles vlug en zo goedkoop mogelijk verwezen lijkt. Daarom is het ook voOr de wa terleidingmensen zo'n interessant ob ject geweest. Nieuwe plannen „En nu weer verder in Zuid-Beve land", zegt ir. M. J. Stoel Feuerstein, de directeur van deze waterleiding maatschappij. Hij is weer al plannen aan het voorbereiden om in het eigen gebied de honderd procent aansluitin gen vol te maken. Men is al een heel eind op weg, maar toch zit men op Zuid-Beveland nog met rond twaalf honderd percelen, die verafgelegen van de leidingen, tot de zg. onrenda bele gebieden werden gerekend en om de hoge kosten tot dusver niet voor aansluiting in aanmerking kwa- mén. Met de rijkssubsidieregeling, waarvan Noord-Beveland ook dank baar heeft geprofiteerd, hoopt men op Zuid-Bevfiland dit probleem even eens zo spoedig mogelyk op te lossen. Dit jaar kreeg ir. Stoel Feuerstein reeds de financiële medewerking voor 175 percelen, waardoor o.a. een aan tal gevallen in Eversdjjk en onder Yerseke kunnen worden afgewerkt. De voorbereidingen voor het grote plan vergen ongeveer een half jaar en zo hoopt ir. Stoel Feuerstein, dat voorjaar 1957 op grote schaal kan worden begonnen met het aansluiten van de nog in Zuid-Beveland reste rende percelen. MINISTER LOKOLLO ONGERUST Medische situatie is goed" De stichting „Door de Eeuwen Trouw" heeft een hulpactie op touw gezet voor de hongerende Ambonese kinderen. In een oproep aan het Nederlandse volk tot steun aan deze actie wordt gezegd, dat ruim 6000 kinderen, van wie een kleine 3500 beneden de zeven jaar, in de woonoorden voor Ambonezen aan ernstige ondervoeding zyn blootgesteld. In een open brief aan alle Ne derlandse dagbladen spreekt de minister van voedselvoorziening van de re publiek der Zuid-Molukken, de heer W. P. Lokollo, zyn bezorgdheid uit naar aanleiding van berichten In de pers, waarin gezegd wordt, dat er geen hon ger zou worden geleden In de kampen en dat de medische dienst slechts goe de rapporten kon uitbrengen. Aan liet badhuis van „Het Groene Kruis" in Arnemuiden, dat is verre zen op de Zuidwal, wordt thans de laatste hand gelegd. Vrijdagmiddag zal de commissaris der koningin, jhr. A. F. C. de Casembroot, liet nieu- gebouw openen. Het, badhuis, ivaarvan Arnemuiden tot dusver ver stoken wasbetekent een aanwinst, die in een behoefte voorziet. Het telt IS douche-cellen en het is modern en fris ingericht. (Foto P.Z.G.) Jaarverslag 1955 Vlismar Ih het jaarverslag over 1955 van' de n.v. Vlismar te Rotterdam wordt o.m. medegedeeld, dat het oliebunker station aan de buitenhaven te Vlissin- gen door de vennootschap wederom voor een lange reeks van iaren werd verhuurd aan de Steenkolen-Han delsvereniging n.v. te Utrecht. De winst- en verliesrekening over 1955 sluit met een winst van 372.011. De directie stelt de raad van commissa rissen voor deze winst, vermeerderd met het onverdeelde winstsaldo over 1954 5193 als volgt te verde len: dividend 5 150.000, uitke ring uit agioreserve 3 f 90.000, tantièmes 27.703, toevoeging aan algemene reserve 120.000. Universitaire examensi De heer J. D. Poleij te Ivruiningen slaagde aan de technische hogeschool te Delft voor het kandidaatsexamen bouwkundig ingenieur. De heer C. T. Hart te Renesse slaagde aan dezelfde hogeschool voor 't kandidaatsexamen elektrotechnisch ingenieur. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen tandheel kunde de heer J. C. A. Neve te Osse- nisse en voor het doctoraal examen fysische geografie de heer A. I. Salo- mé te Oostburg. Van de zijde van het Commissariaat Ambonezenzorg wordt ook tenstel ligste ontkend, dat de Ambonese kin deren aan ondeiwoeding zouden lijden. Bij de op 13 mei j.l. door minister Van Thiel ingevoerde zelfverzorgingsmaat regelen heeft zich thans de grote meerderheid van de Ambonezen neer gelegd. Slechts de groepen Siwaletta (P.N.M.S.) en Lillipali (B.P.R.M.S.) de laatste gedeeltelijk blijven zich tegen deze maatregelen verzet ten. Met uitzondering van het kamp Beenderibben in Steenwijkerwold is de groep* Siwaletta ondergebracht in de 'kampen te Burghsluis, Middelburg I, Vlissingen II en Westkapelle. De P. N.M.R.S.-kampen bevinden zich in Kruiningen, Souburg, Vlissingen, Mid- VAN TOT „DE JONGE GOLF". Wellicht hebt U gistermiddag tegen vijven, net als wij, getracht uw ra dio af te stemmen op „de jonge golf". Want per slot van rekening hadden wij zelf op deze plaats geschreven: tussen vijf uur en kwart over vijf is er een uitzending van Minjon te be luisteren, waaraan een cabaretgroep uit Middelburg, met onder anderen Tonny van Verre, zal meewerken. Maar noch op de korte, noch op de lange of middengolf was „de jonge golf", zoals deze uitzending heet, te vinden. Tonny van Verre, in hoogst eigen persoon, hielp ons tenslotte uit de droom- „Dat programma", zei hij, „is wel samengesteld, maar het zal waarschijnlijk pas volgende maand worden uitgezonden". En dat konden wij ook niet weten, want wij lazen in de „Micro-radiobode", dat de uit zending op donderdag was vastge steld. Nu maar wachten op de volgen de maand. GEOGRAFIE.... De man, die per trein onderweg was naar Goes om aldaar enige cul tuur te bedrijven hij moest een lezing houden was nooit eerdei' in de Ganzestad geweest. „Ik ben wel eens in Zeeuwsch-Vlaanderen geióeest, maar Goes op Walcheren ken ik nog niet", zo sprak hij tot een mede-reiziger. „De mensen in Vlaanderen kon ik slecht verstaan, maar het viel me wel op dat je er gewoon in Hollands geld kunt beta len", zo babbelde hij onverdroten ver der. „Goes ligt op Zuid-Bevéland en niet op Walcheren"zo onderbrak de ander hem bits, maar de „lezing- liouder" liet zich niet zo gemakke lijk overtuigen. Er moest een land kaartje aan. te pas komen voor en aleer hij toegaf gedwaald te'hebben. Intussen had zich ook nog een derdein het gesprek gemengd, een juffrouw. Gaat U ook naar Goes?" vroeg de man, voor wie in Zeeland weinig anders scheen te bestaan, 't Kwam nog uit ook. „Ja, zei de juf frouw, ik ga m'n ouders iveer eens opzoeken." ,Bent U er misschien ge boren", vroeg de man weer, die wel graag het naadje van de kous wilde weten. Dat werd hem dan ook duide lijk gemaakt. „Nee", sprak de juf frouw, „ik ben geboren in 't land, waar U zo makkelijk met Hollands geld kon betalen en waar U de men sen zo slecht kon verstaan NOG EEN FILMSTAD. Konden we gister melden, dat 's- Heer Arendskerke „filmstad voor één dag" was, nu bericht de correspon dent uit IJzendijke ons, dat dit Zeeuws-Vlaamse plaatsje het onder werp van een film geworden is. De ze film werd vervaardigd dankzij het initiatief van het charitatief centrum en ook dankzij de hulp van vele ver enigingen. „De filmwagen", schrijft onze zegsman, „trok de gehele dag kris kras door het dorp en men film de er lustig op los". De traditionele „sleutel van de ossèwei" werd nog vereeuwigd en vervolgens werden in het jeugdgebouw geluidsopnamen van muziek en zang gemaakt. PLUK. Voor scholieren, die de grote va kantie al zijn ingegaan, is er rond Sint-Annaland een „aardige cent" te verdienen. Rondom deze ge meente liggen namelijk vele per celen met zilveruïen en de pluk van deze uien verschaft behalve aan talrijke arbeiders ook werk aan vele jongeren. GLAS-IN-LOOD. Het kerkgebouw van de gerefor meerde gemeente in Oosterland is voor een belangrijk deel weer in zijn oude luister hersteldVorige week zijn de noodramen in dit gebouw na melijk vervangen door prachtige glas- in-loodramen. Reeds tijdens de oor log waren de ramen vernield. „KOEBEL". De Hervormde gemeente in Burgh heeft een verenigingsgebouw, althans na zaterdagmiddag. Want dan zal dit gebouw, dat de bekende naam „De Koebel" draagt officieel worden ge opend. Het zal echter niet alleen dienst doen als verenigingsgebouw, maar het j zai ook benut worden als kampeer- en conferentieoord.. Bovendien gaat niet alleen de Hervormde gemeente van dit gebouw gebruik maken, maar het zal ten dienste gesteld worden van verenigingen van alle gezindten. Wie dat wil kan zaterdagmiddag het ge bouw bezichtigen! delburg, Koudekerke, Breskens, Oost burg en Aardenburg. Deze week heeft een onzer ver slaggevers zich persoonlyk op de hoogte gesteld van de toestanden in enkele Zeeuwse kampen met be trekking tot de voedselsituatie. Met name werden de kampen be zocht, waar de voedseltoestand Uitstekend orgelconcert van Simon C. Jansen. De Amsterdamse organist Simon C. Jansen gaf donderdagavond voor een klein, maar attent gehoor een uitmuntend concert op het orgel in de Nieuwe kerk te Middelburg. Si mon C. Jansen bewees deze avond tot de beste Nederlandse kerkorganisten te behoren. Deze organist beschikt over grote technische en muzikale kwaliteiten, die op het prachtig in strument in de Nieuwe kerk voor treffelijk tot hun recht kwamen. Bo vendien bood hü een programma, dat bekwaam uitgevoerd, van begin tot eind boeide. Het cöncert vermeldde werken van Bach, Du Mage, Men- delssohn-Bartholdy en Albert de Klerk. Nadat de organist in de „.Suite du premier Ton" van P. du Mage met net instrument vertrouwd was ge raakt ondanks een kleine techni- ten van Simon C. Jansen vooral tot uiting in Albert de Klerks „Tien in- ventionen", een verrassend werk, VAN 27 JULI TOT EN MET 4 AUGUSTUS Stedenontmoeting met 12 takken van sport op program Vrydag 27 juli a.s. om 9 uur zullen uit Middelburg per bus ruim 170 men sen naar Folkestone vertrekken om deel te nemen aan de traditionele ste denontmoeting met deze Britse badplaats. Dit wordt het grootste contin gent, dat sedert het begin van liet contact tussen beide steden uit Zeeland vertrok. Onder de deelnemers bevindt zich echter een veertigtal padvinders, die een afzonderlijke uitwisseling zullen beleven met Engelse collega's. Aan vankelijk was de belangstelling onder de sportlieden niet bijster groot, maar later kwam een voldoend aantal aanmeldingen binnen. De sportadviescom- missie, die een en ander aan Nederlandse zijde weer regelt, besloot echter na deze ontmoeting twee jaar te stoppen, omdat jaar na jaar achtereen wel wat „te veel van het goede" is zijn spel in de bekende Toccate en fuga in d kleine terts van J. S. Bach. Verder speelde Simon C. Jansen volgens een lyst van „Door de Eeu-J Bachs „Aliein Gott in der Höh sei wen Trouw" met twee kmisinifi Ehr" ais opening - en de sonate' IJl op het koraal „Aus tefer Noth schrei ich zu Dir" van F. Mendels sohnBartholdi. Een majestueus slot vormde de „Passacaglia én fuga" van Bach, waarin én de bekwaamheid van de organist én de voortreffelijke klank van het Nieuwe kerkorgel wel zeer tot uiting gebracht werden. wen Trouw" met twee kruisjes werd aangeduid, als zynde „zeer zorgelijk". Dit zyn dau alle P.N.M. S. en het grootste gedeelte van de B.P.R.M.S.-kampen. Niets wees echter op een achteruitgang van de voedseltoestand. De meeste kin deren speelden vrolyk en zagen er bepaald niet ondervoed uit". De heer Siwaletta. in Westkapelle zei zelf: „De medische situatie is goed, terwijl ook de kinderen en zuigelingen het goed maken. Alleen het „binnen ste" (en hierbij wees hij op zijn hart) is niet goed en dan is alles ziek". Zo als men weet, weigeren deze groep en een gedeelte van de B.P.M.R.S. princi pieel door werk in eigen onderhoud te voorzien. Zij eisen intrekking der zelf- verzorgingsmaatregelen' en verlening van de militaire status. Het doorvoe ren van de zélfverzorgingsmaatrege- len beschouwen deze Ambonezen als een poging tot assimilatie met het Ne derlandse volk. Niettemin gaan zij akkoord met hu welijken, die velen van hen met Ne derlandse vrouwen en mannen sluiten. Evenmin hebben de niet-werkenden bezwaar tegen de ondersteuningsgel den, die zij van in het produktieproces opgenomen landgenoten ontvangen. Wanneer zij hun standpunt getrouw willen blijven, moeten zij eveneens de hulpactie van „Door de Eeuwen Trouw" weigeren. Maar dat gebeurt' niet! Voorts mag nog opgemerkt wor den, dat huisvesting, licht, water en huisbrand vrij zijn, dat zij een vergoe ding ontvangen voor bezoek aan pa tiënten in herstellingsoorden en dat het v-g-l-o-onderwijs kosteloos gege ven wordt. Wat de Ambonezen willen is: Te-' rugkeer naar een „vrye Republiek der Zuid-Molukken". Zolang zulks niet mogelyk is en dat is het nog niet, zolang de T.N.I.-troepen op Ambon1 verblijven hier in Nederland te bly- ven op de „tydeiyke" basis zoals in- dertjjd overeengekomen is. Tenslotte wensen zy geen assimilatie met het Nederlandse volk, hetgeen ook geens zins de bedoeling is van de regering. De twee groepen verzetten zich dus feitelyk tegen een maatregel wer ken voor dë kost die hun enkel maar voordeel brengen kan. In vergelijking hiermee geeft, een bezoek aan de C.R.A.M.S.- en dé'K.R, P.P.T.-kampen, waarvan de eersten onder voorbehoud en de tweede zon der voorbehoud de regeling .van het C.A.Z. hebben geaccepteerd, een to taal tegengesteld beeld. Hier heerst rust en welvaart, hetgeen tot uiting komt in de vele radiotoestellen (zelfs televisietoestellen) en bromfietsen, die de werkende bewoners zich konden aanschaffen. Zij ontvangen een be hoorlijk loon en mét de vrije verzor ging hebben zy het beter dan vele Nederlandse arbeidersgezinnen. Ook deze welvaart zal weggelegd zijn voor de groepen „Siwaletta" en „Lillipali", maar dan moeten zij eerst hun stand punt wijzigen. Zeeuwse jeugddag in Knokke Zaterdag 21 juli a.s. zal in Knokke een zomerdag worden gehouden van hel; C.J.M.V. en C.J.V.F. meisjesver- bond in Zeeland en van de leden van de Vlaamse Bond van. C.J.M.V. meisjes verenigingen. Verwacht wordt dat enkele honder den Zeeuwse jongelui deel zullen ne men aan deze zomerdag. Er wordt ge zamenlijk vertrokken vanaf Breskens om 9 uur des morgens. De dag in Knokke wordt begonnen met een wij- dingsdienst in de Engelse kerk. Daar na wordt een krans gelegd bij het mo nument van de onbekende soldaat. Verder staat er op het programma een gezamenlijke excursie door Knok ke. Op het strand zal gespeeld en ge zwommen worden en in een bos wordt een groot opdrachtenspel uit gevoerd. Zowel in Middelburg als in Folke stone verkeert de organisatie in ver gevorderd stadium. De Britten lieten de programma's reeds drukken en de huisvesting is in orde, In Middelburg werden reisbiljetten en bussen besteld en is de gelegenheid tot aanmelding stopgezet. Tegen de avond arriveren de Zeeuwen het gezelschap bestaat ditmaal niet uitsluitend uit Middel burgers in Folkestone nadat zij met de lijn OstendeDover zijn overgeva ren. In het gezelschap bevindt zich burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg, die de gast zal zijn van zijn collega aan de overzijde, mayor Bradley. Ook ditmaal is een uitgebreid programma samengesteld voor de ze stédenontnioeting. Er zal een twaalftal sporten worden beoefend en er zyn twee bustochten, dinsdag 31 juli door de provincie Kent en vrijdag 3 augustus naar Londen. De dag van aankomst, vrijdag 27 juli dus, staan geen evenementen op het programma. Zaterdag is het begin in de vorm van een officiële ontvangst ten stadhuize. Een hoog tepunt zal ook zyn de kerkdienst op zondagmorgen, waarin ds. E. Sneller uit Middelburg de z.g. les- Eerste Nederlandse Marva trouwde. Onder grote belangstelling werd en donderdag in Tcrneuzen het huwelijk voltrokken tussen mejuffrouw Fran- cien de Zeeuw en de heer W. de Regt. Mejuffrouw De Zeeuw was destijds de eerste Nederlandse marva. Tijdens de laatste oorlog speelde zij een be langrijke rol in de illegaliteit. Zij werd in 1944 door de bezetter ter dood veroordeeld maar de bevrijding redde haar. In „La Bcllevue" werd een druk be zochte receptie gehouden waarbij vele figuren uit de vroegere illegaliteit acte de presence gaven. Onder de tal rijke gelukwensen, die het bruidspaar ontving, bevond zich o.m. een tele gram van prinses Wilhelmina. (slot van pagina 1) Jhr. De Casembroot noemde het Kruiswerk in Nederland een vorm van particulier initiatief, die van onschat bare waarde is voor de gezondheid van het Nederlandse volk. „U had uw vorstelyke gave geen betere bestem ming kunnen geven. Wy zullen dit nooit vergeten. En gy, Zwitserse vrienden, moge het nooit nodig zijn zult in tijden van nood op ons kun nen rekenen". Terloops herinnerde de commissa ris er nog aan, dat Zwitserland tijdens de felle koude van de afgelopen winter een tekort aan elektriciteit had en een beroep op Nederland deed om stroom te leveren. Ook de nieuwe centrale van de P.Z.E.M. heeft hieraan bijge dragen. De algemeen voorzitter van de Ne derlandse Vereniging Het Groene Kruis, prof. dr. J. H. Tuntler, dankte voor de hartelijke ontvangst. Hij her innerde aan besprekingen, die hy en de secretaris-generaal, dr.. Catli in Bern met de Zwltóers hadden gevoerd. Hij dankte allen, die bij het tot stand komen van gift en wijkgebouwen wa ren betrokken en zei voorts, zich tot de Zwitsers richter.d: „U hebt op ons een zware verantwoording gelegd, Advertentie j Friese beschuit I maar ik hoop, dat U tevreden zult zijn over het resultaat". In het byzonder wendde prof. dr. J. H. Tuntler zich tot de heer M. Nordmann die destyds het Initi atief nam voor de radio-uitzending „De geluksketting". Als blyk van de grote waardering van het Groe ne Kruis overhandigde hy de heer Nordmann de Groene Kruismcdall- le. „Wij verlenen deze onderschei ding slechts aan hen, die zich in langdurige dienst van onze vereni ging verdienstelijk hebben ge maakt. Door uw werk is mogelijk geworden dat in de rampgebieden 32 wijkgebouwen tot stand kwa men". Het gezelschap bezocht gisteren Klundert, Stavenisse, St.-Maartens- djjlt, Kruiningen, Middelburg en Wol- faartsdyk, waarna in Goes door het provinciaal bestuur van het Zeeuwse Groene Kruis in „De Korenbeurs" een maaltijd werd aangeboden. Aanwezig waren o.m. twee radioreporters van .radio Lausanne en Beromünster, de heren Meroz en Hausmann. De laatste was sinds de oorlog achtmaal in Ne derland geweest, waarbij hij. in 1945 en 1953 speciaal Zeeland had bezocht. „Ik ben diep onder de indruk van dc enorme daadkracht van het Neder landse volk", zo verklaarde hij ons in een kort gesprek. „Het is voor een buitenstaander ondenkbaar, dat in korte tijd zoveel tot stand kwam. Hier past slechts bewondering". De heer Hausmann verklaarde, dat hij en zyn collega van deze tocht een reportage maakten voor de Zwitserse radio. Vandaag staat op het programma Nieuwerkerk, St.-Philipsland, Herkin- gen en Nieuwe Tonge. son een bijbelgedeelte zal le zen. De sport begint zaterdagmiddag met een motorgymkhana", waarin voor Middelburg cracks als Uyl, Leijnse en Bouwens deelnemen, 's Avonds is de traditionele „swim- ming-gala", ditmaal geheel anders op gezet. Het zai namelijk een strijd worden tussen 4 ploegen, een van Mid delburg, een van Dover en twee van Folkestone. De Zeeuwen komen o.a. uit met sterke zwemmers van „Luc- tor". Zondag wordt het programma voort gezet met lawntennis en' hengelen vanaf het strand. De hengelaars zul len ook nog met een motorjacht in zee gaan vissen op een andere dag, afhan kelijk van de weersgesteldheid. Tafel tennis met van Middelburgse zyde o.a. de Zeeuwse jeugdkampioen Pim Kalkman en atletiek met o.a. Hein cujé komen maandag aan de beurt. Toch folklore! Dinsdag 31 juli, is er na de bus tocht 's avonds in de vermaarde Leas Cliff Hall de „Anglo-Dutch Night". Van Zeeuwse zijde zal het programma o.a, worden gevuld met folklore, gymnastiek en schermen. „Medioburgum", dat tot dusver steeds een folkloregroep uitzond, kon daar aan nu niet voldoen. De animo was te gering en voor een voorgestelde aan vulling van het beschikbare aantal le den met niet-leden voelde het „Me- bestuur niets. De sportadvies- commissie zag zich echter genood zaakt zulks ook op dringend ver zoek van de Britten voor een folk loristisch evenement te zorgen. Men nam daarom contact op met de r.-lt. Gymnastiekvereniging „Kasporgo" in Goes, die direct bereid was een groep te zenden. Het enthousiasme by deze Goesena- ren bleek groot om op eigen kosten naar Engeland mee te gaan. Het wordt nu een contingent van ruim 80 dansers, van wie de meesten reeds in Duitsland en Oostenryk optraden en dus over internationale ervaring be schikken. Wat schermen betreft zal op deze avond een treffen te zien zyn tussen de heer A. H. G. Plerhagen uit Middelburg en de Britse schermln- structeur Packard, op verschillende wapens. De Engelsen komen met de bekende East Kent Morris Dancers, bagpipers, tapdancers en balletnum mers. Woensdag komen de hockeyers aan de beurt; in de Middelburgse ploeg is o.a. Tuijt opgesteld. Donderdag wordt aan „bowling" gedaan; dezelfde dag wordt in de Leas Cliff Hall de „Fare well Night" gehouden, waarop de uit wisseling die bij onvoldoende be langstelling ook ditmaal geen voetbal omvat officieel wordt besloten. Za terdag 4 augustus kunnen de Middel burgers tussen 18 en 19 uur op de Markt worden verwacht. 15 JULI VANDAAG. Middelburg Electro: „De helden zijn vermoeid", (IB jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De onderwereld van Montmartre", (18 jr.), 20 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie reprodukties van en boekwerken over Rembrandt, 10—12.30, 13.30—17 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—23 uur. «'lissingen Alhambra: „De luit droeg een rokje", (a.l.), 19 en 21 uur.; Luxor: „Ontspoorde vrouwen", (18 jr.), 20 uur. Goes Grand; „08—15", vervolg. (18 jr.), 20 uur; tuin Schuttershof: openlucht spel, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2