JIMMYEN RJNUS DE ROBOT HUISSCHILDER HANTEERT OOK IN AUSTRALIË DE VERFKWAST WALCHEREN BROMMERS VAN TEGENWOORDIG ZIJN HALVE VLIEGTUIGEN mm DONDERDAG 12 JULI 1956. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 ZEEUWEN ALS EMIGRANTEN Plamuren doet men daar echter niet (Van een correspondent in Australië) Uit de mond van de heer J. Uit- terhoeve heb ik nu eens helemaal geen klachten vernomen. Men zou kunnen zeggen, dat hij daar weinig reden toe heeft, doch zelfs over de tijd in het kamp doorgebracht is hy tevreden en noemde het zelfs „va- kantietijd". Het emigreren is hem noch zyn echtgenote tegengevallen. I familie Uitterhoeve is afkom stig uit 's-Heer Arendskerke; de moe der woonde vroeger als Marie Koens in Ovezande. Er zijn drie kinderen: Petronella, Matthijs en Jan. De laatstgenoemde werd twee maanden na aankomst in het nieuwe vaderland geboren en is dus een echte Austra- ër. Het gezin maakte de grote over- steel- per vliegtuig, dat duurde slechts vier dagen en gaat dus heel wat vlugger dan vyf weken per boot. De eerste pleisterplaats was Bo- negilla, 100 km van Sydney ver wijderd. Over dit kamp bestaan vele en velerlei meningen, d' van Uitterhoeve luidde gunstig. „Wij zagen er echt tegenop, want wij hadden veel over het kamp ge- ho"rd en over het algemeen wei nig goeds, maar het is ons best meegevallen. Kost en inwoning waren gratis en voor ontspanning was er een bio scoop, een sportveld en een goede bi bliotheek. Het w? voor ons meer vakantie dar echt kampleven. Lang bleef de familie Uitterhoeve er niet. Spoedig vertrok zij naar Ben- digo, een stadje in de staat Victoria. Daags na zijn aankomst stapte Uit- terhoe'1 naar een werkgever, kreeg er een baan en de volgende maandag sfond hij te schilderen zoals hij nog maar enige weken tevoren Zeeland had gedaan. Dank zij de tussenkomst van een geestelijke hadden de Zeeu wen onderdak gevonden bij landgeno ten, wa- r zij drie kamers ter beschik king kregen en waar zij een half jaar blo- „Het schilderen verschilt hier nog al veel met het werk in Nederland. Plamuren doet men hier niet, zodat de ondergrond niet mooi glad is. Des- c danks wordt het werk toch goed afgeleverd. De afwerking is wel min der mooi maar er worden goede ma- ^Tlalen gebruikt." Uitterhoeve vindt, dat er in Austra lië hard gev/erkt wordt, maar hij is nog steeds bij zijn eerste werkgever, zodat hij er kennelijk geen last van heeft. „In* .ssen keek iedereen voor ons ir'*" nah een huis", zo vertelde zijn Wedvlucht „De Telegraaf" De uitslag van de wedvlucht, die de Middelburgse Postduiven Vereni ging „De Telegraaf" op Creil hield, luidt als volgt: 1 en 9 M. Karstanje; 2 en 4 M. D. Walraven: 3 C. L. Daa- ne; 5, 6 en 8 W. M. Walraven; 9 P. J. Pijzen; 10 P. L. Philipse. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen op 10 Juli: John M. terug uit zee; Servus, Antwerpen; Sc'roog Rotterdam. 11 juli: Dinkel, Ant werpen. Vlissingen vertrokken op 10 juli: John M, Venetië: Anja. Stockholm.il juli: Schoog, Antwerpen. Geossseerd naar Antwerpen op 10 Juli: Hoop, zee/Gent; Helena, Bremen; Schie, Istanbul; Westereems, Walkom; Raket, Londen; Arendskerk, Bremen; Merak N, Asuncion; Notos, Tabarka. 11 juli: Alm- dijk Rotterdam; Brouwersgracht, Rotter dam: Soestdijk, New York; Mascotte. Londen/Gent: Marjan zee/Gent; Albireo. Mombasa. Gepasseerd van Antwerpen op 10 Juli: Lone (slb.). Maassluis; Taurus, Londen; Altho. Duinkerken: Henrica, zee. 1171 As- tra. Londen; Antares, Gothenburg; Rini Dublin; Margaretha, Yarmouth. vrouw en tenslotte konden zy de hand leggen op een geriefelijke wo ning met drie slaapkamers, 'n woon kamer, keuken en badkamer. Boven dien is er een groot stuk grond bij, dat Uitterhoeve naar Zeeuwse trant als „twee gemet groot" schat. Er staan fruitbomen en er is ruimte voor het kweken van groente, wat zijn vrouw dan ook doet. De Australische natuur is mild en laat veel buiten werk toe. Werk- en accommodatiemoeilijk heden zijn achter de rug en er zijn nieuwe vrienden gemaakt. „Al heb ben wij wel er is een poosje heimwee Tehad, w;; hebben het nu best naar onze zin. Nu ja" laat Uitterhoeve er op volgen „wri hopen daarom toch nog wel eens met vakantie naar Hol land te gaan." ZUID-BEVELAND Wolfaartsdijk Schietwedstrijden Vorige week hield de handboog- schutterij „Doel naar Hoger" te Wolphaartsdijk een schietconcours waaraan 62 schutters "an verschil lende verenigingen deelnamen. De uitslag luidt: Hoofdvogel: H. J. Driedijk, „Doel naar Hoger"; le klep: H. J. Driedyk, „Doel naar Hoger"; 2e klep: P. Rentmeester, „Willem Teil"; 2e klep: C. Louvvs, „Edele Handboog"; le zij vogel: C. Stouthamer, „Zorgvliet"; 2e zijvogel: P. Rentmeester, „Willem Tell"; le hoofdkal: M. Dallebout, „Doel rfear Hoger"; 2e hoofdkal: A. v. 't Westeinde, „Willem Teil"; le kleine kal: P. Boonman, „Jacoba van Beieren". Examens Mejuffrouw M M. Smallegange uit Ellewoutsdijk slaagde aan het Insti tuut voor Individuële Ontwikkeling te Amsterdam voor het tweede ge deelte van 't examen algemeen vrou welijke vorming. Middelburg Gevonden voorwerpen Bij de Middelburgse politie zijn Inlich tingen te verkrijgen over de volgende in het tijdvak van 4 tot 10 Juli gevonden voorwerpen: verschillende huissleutels, rode portemonnaie met inhóud; brood trommel; vulpotlood; nylon sjaal; licht groene step; 1 pr. regenpijpen; brood trommel met brood; donkerblauwe da mesglacé; étui met sleutels; huishoud- schaar; armbandje; damespolshorloge; haarkam; jongensjas; regenkapje; mapje met postzegels; 1 pr. rubber laarzen; por temonnaie met inhoud; 1 pr. bruine he renhandschoenen; rode geblokte zak doek; ring met 2 sleutels; doublé arm band; kinderportemonnaie zonder inh.; bril; gedeelte van een speelgoedauto; bi badpak; paraplule; groene dameshand schoen; zonnebril; papieren zak; kinder schoen; ballpointpen; regenbroek; cein tuur van een regenjas; wollen vest; por temonnaie m. inhoud; herenhandschoen; vulpotlood; damesregenjas; broche; roeis- jesbril. Van onze adverteérders. Nieuwe damesmodezaak geopend. Woensdag opende de fa. S. de Vos aan de Vlasmarkt 37 te Middelburg haar nieuwe speciaalzaak in dames modeartikelen. Voorheen was deze firma gevestigd op de Pottenmarkt, waar men echter een ondoelmatig ver deeld en te klein pand bezat. Aan de Vlasmarkt ging een ingrijpende ver bouwing van een ouderwetse winkel aan deze opening vooraf. Zowel wat de pui als wat het interieur betreft is het nodige veranderd, zodat van het oude slechts weinig sporen over zijn. Er werd een grote verkoopruimte ingericht met gebruikmaking van de nieuwste principes op dit gebied, zoals contrasterende kleuren en verlichting. De uitgebreide sortering in damesmo de-artikelen is overzichtelijk in vak ken opgesteld. Het geheel maakt een bijzonder prettige en smaakvolle in druk. Bovendien trekt een fraaie eta lage de aandacht. Achter de zaak werd een ruim atelier ingericht voor het verrichten van reparaties en voor het vervaardigen van knopen, gespen en ceintuurs. De fa. De Vos is er met deze nieuwe vestiging aanzienlijk op vooruit ge gaan. De zaak betekent tevens een grote aanwinst voor de Vlasmarkt als winkelstraat. Op de openingsdag was er een druk bezoek van klanten en re laties en er werden vele bloemstukken ontvangen. Jaarvergadering P.Z.E.M.-personeel In de koffiekamer van het P.Z.E. M.-gebouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg hield depersoneelsver- eniging van de P.Z.E.M. dinsdag avond haar 25e jaarvergadering. In zijn openingswoord liet ae voorzitter, de heer J. Huser, de belangrijkste ge beurtenissen van de afgelopen 25 jaar in vogelvlucht de revue passe ren. Hij kon tot zyn vreugde consta teren, dat het aantal leden, over de gehele provincie verspreid, thans meer dan 600 bedraagt. In de verga dering werden de jaarstukken behan deld en het programma voor het ko mende seizoen besproken. De aftre dende bestuursleden, mej. C. A. Th. Reekers en de heren J. J. van dc Re- pe en A. H. Donze, werden bij accla matie herkozen. MIDDELBURGS KANTONRECHTER Boete voor het rijden met twee kinderen op een tractor. „Die bromfietsen zijn tegenwoordig halve vliegtuigen geworden, die als kometen door de straten schieten". Zo formuleerde de plaatsvervangend kantonrechter te Middelburg, mr. A. C. van Epenhuisen, woensdag zyn oordeel over de brommers in het alge meen. De kanion rechter zei dit tot een dame uit Vlissingen, die op één bromfiets twee kinderen tegelyk had vervoerd. Dat mag niet volgens de voorschriften en de kantonrechter In terpreteerde, daf, deze er zijn, omdat brommers luch al gevaar genoeg ople veren ook al zit, men er alleen op of met één kind. „Ik wist het niet, anders had ik het niet gedaan", zei verdachte, mevrouw M. C. den B.-W. Zij voerde nog aan, dat het ene kind voor in een bakje zat en het andere achterop. Maar ook dan mag het niet. „Als u aan het verkeer deelneemt moet u zich- van de regels op de hoogte stoellen", raadde de ambtenaar van het O.M., mr. Th. Le- bret aan. Hij vreog ene boete van 10, die ook werd opgelegd. Er kwamen in deze zitting nogal wat kinderen aan te pas. De landbou wer-loonwerker L. G. uit Koudekerke had namelijk het Landbouwveiiig- heidsbesluit overtreden door twee van zyn zeer jeugdige kinderen op een tractor te laten meerijden. Ook dat mag niet, want op een tractor is slechts voor één persoon de be stuurder een zitplaats. De kanton rechter vond het bovendien opmerke lijk, dat deze overtreding op een za terdagmorgen was gepleegd. .Moeten de kidneren dan niet naar school?" vroeg hij. .Neen, zaterdags niet" zei verdachte. De ambtenaar vond het ook maar een gevaarlyke manier van rijden, die in het bedrijf Van G. bovendien wel meer voorkomt. „Bij mij thuis komt tussen de middag wel eens een tractor van u langs met een man op de zit plaats en een of andere „artiest" ba lancerend op de koppeling", zei hij. Nadat de ambtenaar op deze wijze blijk had gegeven goed op de hoogte te zijn diende hij een eis van 25 in, die werd" gehonoreerd. Rijdend op een tractor was ook de landarbeider W. F. verbaliseerd. De achter dit voertuig bevestigde aan hangwagen had geen bruikbare rem- inrichting. Daarnaast reed F. het was op de- Seisweg onder Grijpskerke te hard. Het was een tractor, die maar een snelheid van 6 km mocht hebben. De werkgever van verdachte. Iz. de B. uit Grijpskerke, trad als diens gemachtigde op en zei, dat het •_e hard >-;:den ontkend werd. De heer De B. legde zich echter bij de overstel pende bewijzen neer en ook bij het vonnis: 20, na een eis van 25. Bevorderingen aan R.H.B.S. en R.M.S.V.M. in Middelburg Woensdag werden de bevorderingen be kendgemaakt van de leerlingen der r.h.- b.s. en rijks middelbare school voor meisjes in Middelburg. Zij luiden als volgt: h b.s.: Van 1 naar 2: Jan Bierma; Koos Biondina; Ben Bruggeman; Leuntje Cats- man; Aleid Fortgens; Ferdl de Konlnk; Marian Lelcher; Herma van Liere; Jan de Lussanet de la Sablonière; Ben Mali- paard; Marius Meulenberg; Caesar Huls- taert; Marlien van Wijk; Jaap Koning: Frans Minderhoud; Leendert Patent; Hans Potteboom, Koos Scherphuis, Aart je Steur; Jilles Ultee; Attie Vader; Jean ne Verhage; Wim de Vos; Bert Koops; Truus Nieuwenhuysen; allen Middelburg. Kees Brakman; Hans Janse, Nieuw en St.-Joosland; Marcel Donze, St.-Laurens; Jaantje den Hollander, Oostkapelle; Kees Louwerse, Oost- en West-Souburg; Plet Leijnse. Zoute!ande; Jan van Rooyen, Westkapelle; Michiel Vaandrager en Rlta van de Velde. Domburg; Lo Heijboer te Kamperland. Afgewezen 11. Van 2 naar 3: Aernout Broekhuysen; Rob Brouwer; Peter Bulthuis; Rudy de Clercq: Ad. v. d. Eelaart; Roy Funcke; Cov van Herwijnen; Wilma Hoencamp; Tonny de Joode; Betty Joosse; Janny Klap; Eduard van Leeuwen; Ab Schoe; Kees van Strlen; Gerrlt Taal; Dirk van Westen; Leny ten Wolde, allen Middel burg. Plet Huissoon, Kamperland; Kees Janse, Nieuw- en St.-Joosland; Tjerk de Jong, St.-Laurens: Piet Lijnse, Rltthem. Afgewezen: 8. Van 3 naar 4: Ids Bierma; Loekl le Clercq; Arie Damman; Aio van Eenen- naam; Els Poelman; Tonny Verbeek en Gijs de Wolff, allen Middelburg; Maatje Dekker. Westkapelle; Hans van Doorn en Kees Klap, Koudekerke; Bob ten Haaf, Vlissingen; Peter de Kam; Rolf Soesman; Bas Vaandrager en Maarten Vaandrager, Domburg; Leo Kluijfhout en Ineke Ver hulst, St.-Laurens; Greet Steur, Middel burg. Afgewezen: 5. Van 4a naar 5a: Sjaak Baljeu; Jan Dirkse; Tanny Hoogesteger; Wim Ris- seeuw; Robbie Thomson; Adrie Vos; Charles de Wolff; Bora Verhage en Leo Hendrikse, Middelburg; Nora v. d. Ende en Jan Roth, St.-Laurens; Rinus de Lan ge Nieuw- en St.-Joosland; Wim van Wouwe Serooskerke (W.). Afgewezen: geen. van 4b naar 5b: Jan Boone, Louis Hu- kom, Smak Jacobsen, Peter Maljers, Ste. fan Pattinaja, Adrie Roelse, Ella Taze- laar, Chris Vreeke, Jan de Wilde en Leo Zelders, allen te Middelburg; Kees van de Broeke en Jan Maljers te Arnemui- den; Lein Cijsouw te Westkapelle; Atze Jellema te' Domburg; Jan Louws te Oost kapelle; Ko Minderhoud te Oost- en West-Souburg- Rens Riemens te Sint- Laurens; Henk Ton te Serooskerke (W.). Afgewezen 6. M.S.V.M. Van 2m naar 3m: Marian Bierenbroods pot. Jos. Dekker, Myrna Kornet, Mar jan Luyendijk. Nini Maljers, Franka Michielsen. Stans Paarsmarkt. Ank Pot teboom en Corry Versluis, allen te Mid delburg; Lelda in 't Anker te Oostka pelle: Zwaantje Daalhuizen en Paula Reljnierse te Vlissingen; Oeteke Dop Koudekerke; Lenie Schippers te Kam perland. Afgewezen geen. Van 3m naar 4m: Anneke Ballintijn, Ackly de Bruijne, Hendrielt Otten, Edith Ottenhoff, Magda Nieuwenhuysen, allen te Middelburg; Marlou Coone, Jotie San- der se en Willy den Outer, allen te Vlis singen: Annelies Gelderblom te Nieuw- dorp; Willemljn Haandrikman te Oost kapelle Afgewezen geen. van 4m naar 5m: Willy Franse. Louise Luyendijk, Hanny Rijksen en Judith Vat- ter^th, allen te Middelburg. Afgewezen l. Nisse Eerste vergadering schietvereniging Vorige week kwam de schietvere niging te Nisse, die onlangs in prin cipe was opgericht, in haar eerste officiële vergadering bycen om een vast bestuur te kiezen en alles wat de vereniging betreft te regelen. In het bestuur werden gekozen de heren P. Kloosterman, P. Elenbaas, C. Ha- rlnck, B. A. v. Dijke en J. v. d. Hage. Al enkele weken wordt er éénmaal per week geoefend. De liefhebberij voor deze sport in Nisse is groot. De nieuwe vereniging telt op net mo ment 26 leden. 's-Gravenpolder Ouden van dagen bezochten Rotterdam Vorige week maakten de ouden van dagen uit 's-Gravenpolder hun jaarlijks uitstapje. Ditmaal ging de reis naar Rotterdam, waar een be zoek werd gebracht aan de dieren tuin „Blijdorp." Krabbendijke Damcompetitie Voor de onderlinge competitie van de damclubcombinatie „Oostdiik" te Krabbendijke werden de volgende partijen gespeeld: M. SinkeM. de Bat 20; Jac. van IwaardenJ. van Burg 02; L. NieuwenhuizeJp. van iwaarden 2 0; Jac. MeeuwsenG. Hollestelle 1 1; Jan van IwaardenL. Boone 20; A. van WeeleE. Henneklj 20; Joz. BooneJ. Joossen 20; J. Joosen A. van Weele 02; E. Hennekfl Jac. v. Iwaarden 20; J. van Burg M. de Bat 0—2; M. SinkeM. de Bat 20; L. NieuwenhuizeJp. van Iwaarden 02. Wedvlucht De p.v. „de Scheldeduif" te Krab bendijke, hield de volgende wedvluch ten: Van Limoges 657 km: 1, 2 en 3 J. A. van Langevelde. Van Noyon 220 km, 1 en 9 W. Krijnsen; 2 en 10 J. A. van Langevelde; 3 M. Minnaard; 4 J. v. d. Parel; 5 en 6 W. Hoogesteger; 7 C. Clement; 8 J. Allewijn. Kampi oenschap Vitesse 1 W. Hoogesteger; 1 J. v. d. Vreke; 3 M. Minnaard. s-Heer Arendskerke Twee eerste prijzen Aan de wandeltochten, georgani seerd door de wandelsportvereniging „Vlug" te Bergen op Zoom werd deelgenomen door enkele groepen van de gymnastiekvereniging „De Arend" te 's-Heer Arendskerke. De leden van de „Arend" keerden met twee le prijzen huiswaarts; zo wel in de 25 als 15 km-afdeling werd n.l. de beschikbaar gesteld beker in de wacht gesleept. Yerseke Wedvlucht „De Noordster" te Yerseke hield een tweetal wedvluchten vanuit Cha- teauroux en Creil. De uitslag van Chateauroux was: 1. en 5. C. de Koeiier, 2. H. J. van Es, 3. en 10 Joh. van Es, 4. P. Lindenberg, 6. en 7. M. C. Lamper, 8. C. Vermaat, 9. J. A. van de Plasse. Vanuit Creü" was dè uitslag: 1. J. J. van Oeveren, 2. J. Zuydweg, 3. J. A. van de Plasse, 4. en 6. Jon. van Stee, 5., 7. en 10. W. M. van Haver, 8. C. de Koerjer, 9. M. Minnaard. Rilland-Bath Raad komt bijeen Vrijdagavond om half acht komt de raad van de gemeente Rilland-Bath in een openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school, een voor stel tot het verlenen van voorschot ten aan de kleuterscholen, een voor stel tot het aanstellen van gemeente lijke lijkschouwers en de beëdiging van de heer P. Wouwe tot waarne mend secretaris en waarnemend ont vanger. Biggekerke Schoolreis De kinderen uit de hoogste klassen van de school voor christelijk volks onderwijs te Biggekerke maakten hun schoolreis. De tocht ging naar Rot terdam, waar een bezoek gebracht werd aan het havencomplex en de dierentuin. In de havens trokken voor al de grote zeeschepen de belangstel ling, terwijl het overvliegen van een Amerikaans luchtschip zeer op prijs werd gesteld. Nabij de vliegbasis Woensdrecht konden de kinderen profiteren van het zien opstijgen van een straalja ger. Ongeveer kwart over negen arri veerden de jongelui moe, maar vol-, daan weer óp Biggekerke. c-veR. DB tcLEine GEVOEöe^O D^5 levems Meikersen en Spencer 'k s Hoera't is weer kersentijd! Wist U, dat Lucullus, de oude Romein, die zoveel van lekker eten hield, in 74 v. Chr. de eerste kersen uit Klein-Azië naar Europa bracht En nu zijn kersen een allemans traclatie. In Lucullus' tijd rookte men nog niet. Maar 't is in elk geval een echte fijn proever geweest, die de tabak voor Spen cer sigaretten in Virginia uitzocht en naar Nederland zond. Want zelfs van kersen krijgt U eens genoeg, maar van die gouden Spei SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 10 Juli. Elisabeth, Val keveen. Purflna 29, Vllst, Aneja, Butania 2. Dletelinde, Johannes, Fraternite 2. Zee- lands Luister 2. Magiane, Edelweiss 10, Fraternite 4, alle naar Rotterdam; Am- stel 9, Opale, Antwerpen. Luctor, Maartje, alle naar Amsterdam; Clterna 23, Vlnotra 2, belde naar Zwijndrecht; Vertrouwen, Maria, belde naar Walsoorden Cecilia, naar Maarssen; Neptunus, naar Veghel; Quo Vadis. naar Werkendam; Res Nova, naar Werkendam: Jantlena, naar Wor- merveer; Res Nova, naar Utrecht; Tole rance, naar Breda: Andromeda, naar Per- nis; Musigny, Chateau Lafaurle, Gandrla, alle naar Straatsburg; Alba 3, Gandia, Helene Schepers, Janna Cornelia, Amja, Marthe, Salf 3, Salf 12, Charmlne, Al- vracht 12, alle naar Duitsland; Ger- schnlalp, Rhenus 89, beide naar Basel; Joslo, Rival, Palmyre 1, Rogau, Angèle, Henri, Dankbaarheid, RiJnland-2, Salf 58, Purflna 27, Labor, St.-Ignatius, Jachrl, Neily, Coöperatieve 2, Olievos 4, August, Johanna, Leta, 3 Gebroeders, Jeanne, Carpentaria, Romania, Syria, Moldau, Dordrecht 8, Tadorna, Limburg, Runls. Capella Gerdi. Rupel, Kura, Adjo, Lenle, Wymö, Würtenberg, Bottrop, Telegraaf 15 Emisie, Harpen 31, Esso Nederland 60 St.-Emillon Berthelot, Corbières, Nep- tun 10, Mannheim de Gruyter, Raab Kar- cher 12. Molenaar. Presto. Fluvlale 6, Ne- misis, Bern. Anna Gulf Belgium 3, Esso Nederland 61, Alhena. Christa, Sambre et Meuse, Middelburg, Naska 1, Pro Patria 1, Maria, Wtjaco, Adjo, Telegraaf 20, Ex press 61 alle naar België. Jhr. C. van Citters te Burgh slaag de aan de r.h.b.s. te Ter Apel voor het eindexamen b. (Advertentie) MORGEN IS UW HAAR EEN SPROOKJE Met Syrial kleurenshampoo PER GROTE TUBE 2,25 PER PAKJE 1,50 Dekt grijzende haren. Geeft jeugdig haar. nieuwe charme. IMP. DIPAREX DEN HAAG 62. Kleundert Kluïkens siqno niet alleen achter de deur. Ook zijn zuster Griet was al bij de band. „Zo marskram .-r", zei ze. „Ik geloot dat wij Je erg dank baar moeten zijn voor je nulp. We hebben precies ge daan wat Je gezegd hebt, maar geen oog dicht gedaan. De rest van de nacht hebben we met z'n tweeën in de kelder gezeten". „Met onze spaarcentjes", voegde Kleundert er aan toe. Jimmy klikte. „Maar nu moeten jullie mij helpen, mensen" zei hij, „want het werk zit er nog niet op". Griet begon te glimlachen. „Als je 't mij vraagt, koopman", zei ze op haar manier schalks, „dan ben je helemaal geea marskramer, maar een ver klede politie-agent Jlmmy antwoordde niet. maar trok een beetje geheimzinnig gezicht. „Zie Je nou wel Kleundert". riep Griet. „Heb ik geen gelijk gehad en.." Maar toen zweeg zij, want ze zag dat Kleundert met een Dleek en verschrikt geztcni ergens naai stond te Kij ken. Kleundert Klufkens nad namelijk midden op zijD erf de gevloerde robot zien liggen en déór begreep hij niets van. Jimmy trachtte nem onmiddellijk gerust te stellen. „Ja, dat is nou dat ding dat het op Jullie geld voorzien had", zei hij. „Maar wees er maar niet bang voor, want hij is oulten gevecht gesteld, 't Is een soort ijzeren man, een robot. Misschien heb je d'r wel eens over ln de krant gelezen. .,ik lees nooit In de krant" zei Kleundert, „maar 't zal wel waar zijn wat Je zegt meneer". Hij en zijn zuster stonden met bange ogen naar het vreemde ding te staren „Dat moet v3n Jullie erf af", zei Jimmy. .,en nou moeten jullie mij helpen, want alleen kan ik het niet Toen Jimmy naar de robot liep, volgden Kleundert en zijn zuster hem schoor voetend.... Burgerlijke stand GOES. Bevallen: M. v. d. Bosch-BIerstekër, d.; J. T. le Koeijer-Van Oosten, z.; D. J. de Leeuw-Sandee, d.; H. J. van Dalen- Hollemans, d.: E. P. v. d. Boomgaard-* Tilroe, z.; M. P. Sinke-Wissekerke, d.{ M. S. Schrijver-v. d. Parel, z.; D. Schou ten-Van Loo, d. Ondertrouwd: W. J. van Doeselaar, 65 J. en D. J. van Anrooij, 64 j,; C. P. Fraan- je. 21 j. en C. Geleedst, 19 J.; J. Pik, 30 j. en W. J. Zwartepoorte, 25 J.; A P. Scheffers, 26 en A. Harinck, 18 J. Getrouwd: M. Verstelle, 23 j. en E. Geensen, 22 J.: H. J. Wlllems, 24 J. en P. Scfcrier, 20 j. Overleden: C. M. Wiskerke, 51 J., m. v. J. Verdonek; G. Meulenberg. 78 J-, v/edn. v. Jac. Goud; V. Normann, j. 25, m. v. J. S A. Lagendijk; P. J. Glerum, 81 j„ wedn. v. Joz. XOp 't Hof; E. J. Slabbe- koom, 62 vr. v. B. Geelhoed. YERSEKE. Bevallen: D. Kloote-Vermast, z.; D. C. Rottier-Zoeteweij, d.; H. G. Lamper-Ter Veld, d. Ondertrouwd A. J. van de Velde, 23 j. en S. J. Scheele. 23 J. Getrouwd: A. C. de Schipper, 28 J. en D. P. Scheele. 29 J. DIT DE VRIJDAG 13 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA VARA: 7 00 Nws 7.10 Gym. 7.23 Gram. 7.55 Wie weet hoe....? 8.00 Nws. 8.18 Gr. 8.50 Voor de vróuw. 9.35 Waterst. 9.40 Gr. VPRO: 10 00 „Tuis", caus. 10.05 Mor genwijding VARA: 10 20 Voor de kleu ters 10 40 Promenade ork.. ensemble en sol. 11.30 Viool en plano. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinbouwme- ded 12 35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws 1315 Meded. en gram. 13.25 Thcaterork 13.55 Koersen. 14,00 Planotrio en soliste 14.35 Boekbespr. 15.00 Gevar. pr.gr. voor de" militairen. VARA: 16.00 Gram. 16 3C Voor de Jeugd. 17.00 Muz. caus. 17.40 HaT.mondorgelspel. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 Vakver- enlgingsnws '900 Voor de kinderen. 19.10 Mannenkoor VPRO: 19.30 „Het gods dienstig leven in ons gezin", caus. 19.45 Op bezoek bij andaren. rep. 20.00 Nws. 20.05 Rembran-ltherdenklng. 20.10 Holland Festival 1956 Vocaal kwart, en vierhan dig pianospel 20.3C Bespiegelingen aan de East R'ver caus. 20.40 Ouder en oud woiden caus VARA: 21.00 Gram. 21.40 De vijf verbonden ringen, klankb. 22.00 Lichte muz. 22.25 Bultenl. weekoverz. VPPO- 22 40 Vandaag, caus. 22.45 Avond- wIj ding VARA: 23.00 NWS. 23.15—24.00 Omr.ork, KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram 9.0C- Voor de hulsvrouw. 10 Of» Gram 10 40 Ork.cone. 11.00 Voor da zieken, u 40 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12,80 Land- en tuinbouwme- deu 12.33 Voor de plattelandsvrouwen. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.45 Voor de vrouw 14.01' Plano en Hammondorgel. 14.25 Gram (Tussen 15.00 en 18.00 rep. van de Ronde van Frankrijk). 15.00 Pianoreci tal 15.25 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Boekbespr 17.15 Kinderkoor. 17.40 Bearsber 17.4J Pianorecital. 18.05 Lichte mu> 18 30 Vragenbeantw 18.45 Rep. van de Ronde van Frankrijk 19.00 Nws, 19.10 Regerlngsultz Rubriek; verklaring en toelichting- W Hussem: Wat betekent Rembrand! voor een hedendaagse schil dert 19.20 Regerlngsultz.: Emigratie praat,- van a. A. van Luyk. Emigratie- rubriek 19 30 Verz progr. v. d. mil. 20.20 Act. 20 35 De gewone man. 20.40 Lichte muz 21.00 G'am. 21.30 Nabeschouwing over de Ronde van Frankrijk. 21.40 Lich te muz 21 55 Strijkkwint. 22.45 Avondge bed en lit. kal 23.00 Nws. 23.15—24.00 Grj

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 11