CSWAtWA mm KAPPIE Mil DE COLOGNE BATAVUS TELEFOON IN SLUIS, CADZAND EN BIERVLIET AUTOMATISCH WALCHEREN NIEUWE VECHTMETHODE: MAN BEET TEGENSTANDER IN NEUS MARKTBERICHTEN en de STUNTERS uit de ETHER WOENSDAG 11 JULI 1956 PROVINCIALE -.ZEEUWSE COURANT NIEUWE CENTRALES INGEBRUIK Net Retranchement thans vervallen Sinds dinsdagmiddag één uur precies zijn in Zèeuwsch-Vlaanderen weer drie plaatselijke telefoonnetten geautomatiseerd. Voor de netten Sluis en Gadzand betreft het voorlopig nog slechts een lokale automatisering, maar Biervliet met inbegrip van de Braakman is volledig geautomatiseerd. Wederom ls dus een belangrijke schrede gezet naar de vereenvoudiging van het telefoonverkeer in Zeeland. Vrywel onmiddellijk nadat in de drie of eigenlijk vier handbedieningscentrales de draden waren doorgeknipt dé- blokkeerden de burgemeesters van Biervliet en van Cadzand en Retranche ment en de locoburgemeester van Sluis hun eigen nieuwe nummer en voer den de eerste automatische gesprekken in hun gemeenten. In de nieuwe centrale te Sluis was het de directeur van het district Bre da van de telefoondienst, ir. R. Diks, die na een kort openingswoord de lo coburgemeester, wethouder C. F. A. Dekkers uitnodigde zijn nieuwe tele foonnummer te deblokkeren en hem vervolgens verzocht het eerste auto matisch tot stand te brengen telefoon gesprek in zijn gemeente te voeren. In Biervliet verrichtte burgemees ter A. P. Kostense de symbolische opening van de centrale en voerde een kort gesprek met zijn echtgenote. Wethouder A. Dijk bracht het eerste interlokale automatische telefoonge sprek uit Biervliet tot stand, toen hij zijn moeder in Rotterdam opbelde. Burgemeester J. A. Leenhouts ver wijderde in Gadzand de stekker en automatiseerde daarmee de verbin ding tussen de centrale en het ge meentehuis. Hij voerde een kort ge sprek met een zijner ambtenaren in het gemeentehuis. „Huwelijk.. Ook in Retranchement is de hanbedieningscentrale thans bui ten dienst gesteld, maar er is geen automatische centrale voor in de plaats gekomen. Het net Retran chement is thans ondergebracht onder Cadzand. „Het net Retran chement is ter ziele gegaan", merkte ir. Diks later lachend op, maar burgemeester Leenhouts was het daarmee niet helemaal eens. „Tussen de telefoonnetten Retran chement en Cadzand is een huwe lijk totstandgekomen", vond hij. Na de ingebruikstelling van de nieuwè centrales werden in de oude degenen, die de handcentrales hadden bediend, door de vertegenwoordigers van de telefoondienst in Sluis ir. Diks, in Biervliet ir. E. H. M. Terheg gen, adjunct-directeur in het district Breda, en in Cadzand de. heer B. J. M. Ober, chef van de buitendienst en van de gemeente in waarderende woorden toegsproken. In hotel „Du Commerce" te Oost burg, waar de genodigden en het per soneel, dat de automatisering van de drie centrales hadden bijgewoond, la ter bijeenkwamen, sprak ir. Diks een kort welkomstwoord tot de genodig den, onder wie de hoofden van de drie gemeenten, technici van de telefoon dienst, vertegenwoordigers van de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koop handel en telefonisten en gaf een kort résumé van hetgeen aan voorberei ding aan deze automatisering was voorafgegaan. Over de technische en organisatori sche eisen, die aan de telefoondienst in Zeeuwsch-Vlaanderen gesteld worden, gaf ir. Terheggen een nadere uiteen zetting, waarbij hij o.m. meedeelde, dat de netten Aardenburg, Groede en Hoofdplaat omstreeks september zul len volgen, Oostburg in 1958 en Hulst eind 1957 of begin 1958. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heren Kostense, Leenhouts en Dekkers namens de inwoners van him gemeenten. Goedenacht Slaapt U slecht door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in ai die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. Mulo-examens Bergen op Zoom. Te Bergen op Zoom slaagden voor het mulo-examen a mej. L. L. van Elsacker uit Tholen en de heren J. Cense uit Tholen, C. J. de Raad uit Schore, H. C. Stevense en A. J. Wes- dorp uit Hansweert. Mej. A. Antous uit Tholen behaalde het b-diploma. De heren C. J. de Raad, H. C. Ste vense en A. J. Wesdorp slaagden te vens voor het middenstandsexamen. „Randstad en Delta" Maandag 16 juli a.s. zal ir. G. C. Lange, adjunct-directeur van de Pro vinciale-Planologische Dienst in Zuid- Holland in de Statenzaal te Middel burg een inleiding houden. De heer Lange zal spreken over de uitbreiding var- de havenaccommodatie van Rot terdam naar aanleiding van het door de P.P.D. van Zuid-Holland uitge brachte rapport „Randstad en Delta". Deze -bijeenkomst, begint om 15.30 uur. Middelburg Programma Molenwaterconcert Het Molenwaterconcert van vrij dag a.s. zal worden verzorgd door dé muziekvereniging „Excelsior" onder leiding van de heer J. J. Laroes. Het programma voor dit optreden, dat om 20 uur begint, luidt als volgt: 1 B.B. en C.F. mars, J. Ord Hume; 2 The desert song, Romberg; 3 Mond nacht auf der Alster, Fetras; 4 De vogelkoopman, C. Zeiler; 5 The libe rators, Ancliffe; pauze; 6 The great little army, Alford; 7 De gouden wals, Winter; 8 Serenade Schubert; 9 a American Patrol, Meacham, b Montevideo,1 Fisher; 10 Verjaardags serenade, Lincke; 11 Finale. Vlissingen Turndemonstratie door „Oranje-Nassau". Voor de ZomerShow heeft „Oranje- Nassau" dinsdagavond op het Bella- mypark te Vlissingen een turnuitvoe- ring gegeven, waarvoor grote belang stelling bestond. Vooral de vrije oefe ningen door de dames en heren waren aartrekkelijke onderdelen van het programma. Verder was er veel aan dacht voor het optreden van dames op de evenwiehtsbalk en van de heren aan de'Köge brug. Bal-, knots-, en hoe- pehjefeningen wisselden het program ma af. De kleuters oogstten veel ap plaus met een poppenbal. De lichtlopende (iets POLITIERECHTER MIDDELBURG Drie deelhebbers aan een „kopercomplot" veroordeeld Een zeer bijzondere manier van offensief optieden houdt de Vlïssin- ger J. .T. van L., die dinsdag voor de Middelburgs' politierechter terecht stond, er op na. Hij beet namelijk zijn tegenstander tijdens een vecht partij in een café in de neus! Het was nog een stevige beet ook, want het slachtoffer moest in het ziekenhuis worden behandeld. Van L. ontstak in woede op een marineman, die het met zijn vrouw aangelegd had en sloeg er toen op los. Na dit slaan volgde het bijten, hetgeen aanleiding was tot een aangifte bij de politie, niet door de betrokkene zelf, maar door de ma rine-autoriteiten „Een hond, die bijt, krijgt een muil band om", /.ei de politierechter, mr. P. van Empel, „U moet een morele muilband dragenDe officier van justitie, mr. G J. B. van der Dussen, zag wel omstandigheden, die verkla ren dat Van L. zich kwaadmaakte. Ma-r een dergelijke manier van op treden kan toch niet door de beugel. De eis tegen Van L. was één maand voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en onder toezichtstelling. De politie rechter liet een gelijkluidend vonnis vo'pen De machi .ebankwerker Th. C. M. V, de metselaar L. de K. en de op- kope. A W v d. E., moesten zich verantwoorden als deelhebbers in een sooit „koperccmplot" Het ging om 30 kg rood koper die beidf eerstgenoem de verdachter, op 26 november des avonds weg-iamen uit een loods aan de Edisoriwe* Zij verkochten het aan v. :1 E die 48 betaalde, maar deze aankoop op verzoek van verdach ten niet boekte Later kwam v. d. E. in een lastig parket toen de politie bij hem kwam informeren. De opkoper wilde het koper toen tcriigverkupen aan V. en De K„ maar rlezf» voelden er niets voor. Daarna heeft v. d. E. de partij doorverkmht. Tot slot kwam de zaak toch uit De officier van ju stitie sprak van „een brutaal feit, een comp'etc inbraak". Hij vorder de tegen V. 2 maanden voorwaar delijk mex 2 jaar proeftijd, tegen De K, 2. maanden onvoorwaarde lijk en tegen v. a. E. 3 weken on voorwaardelijk; de laatste was reeds eerder veroordeeld. Mr. E. Tak trad als raadsman op voor v. d. E. Hij voerde tal van ver zachtende omstandigheden aan en legde ook uit hoe het kwam, dat de opkoper het gestolene met schijnbaar een winstmarge van 100% van de hand deed. Pleiter vroeg een voorwaarde lijke straf. De politierechter veroor deelde daarou V. tot 2 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar en onder toezichtstelling. A. W v. d. E. tot 3 weken voorwaardelijk met een boete van f 300 en De K. - die hij een kans wilde geven tot 3 weken voorwaardelijk met ondertoe zichtstelling. Tenslotte werd de koopman Th. v. W., bewoner van een woonwagen in Middelburg, veroordeeld tot 25 subs. 5 dagen wegens het onrechtmatig mee nemen van verschillende materialen en ijzeren voorwerpen van een stort plaats in Souburg. Deze goederen wa ren door een opkoper opgeslagen voor transport. De eis was één week on voorwaardelijk. Gewestelijke sociale school K.A.B. hield feestavond Ter gelegenheid van de sluiting der cursus B van de gewestelijke so ciale school K.A.B. werd in de hal van de St. Paulusschool te Vlissingen een feestelijke bijeenkomst gehouden. De avond werd geopend door de direc teur, de heer J. G. Baeten, die allen hartelijk welkom heette, in het bijzon der de gasten, onder anderen-pater dr. Alfred O. F. M. Cap, directeur der K.A.B.-ontwikkelingscentrale de do centen pater Manders, leraar r.-k. h.b.s. te Goes, kap. C. Kroon, mr. M. Somerg en de voorzitter der K.A.B., de heer P. Wanst. Na de opening voerde pater Alfred hét woord. Hij richtte een compliment tot de cursisten, die een hoog punten- gemiddelde hebben behaald. Hij sprak er echter ook zijn teleurstelling over uit, dat er zo weinig jongeren aan de cursus deelnemen. Daarna reikte dr. Alfred de rapporten uit. Na deze korte officiële plechtigheid verenigde men zich zich aan een Bra bantse koffiemaaltijd en bleef men verder nog tot laat in de avond bij een. De leiding van deze avond berust te bij de heer P. Koogman. Ook de da mes van de cursisten waren aanwezig. Examen. Te Utrecht slaagde voor het diplo ma medisch analist(e) le gedeelte mej. O. van Poucke, IJzendijke en de heer C. Zweedijk, Vlissingen. Westkapelle Raad komt bijeen. Donderdagavond om acht uur komt de raad van Westkapelle in een openbare raadsvergadering bijeen. Het belangrijkste agendapunt is een bespreking over richtlijnen voor noodwoningen en leegstaande wo ningen. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen op 10 juli: Fin- landia, Antwerpen; John M, Antwerpen; Ania, Sluiskil. Vlissingen vertrokken op 9 juli Mecklen- buig, Hoek van Holland. 10 juli: Finlan- dia, Londen. Gepasseerd naar Antwerpen op 9 juli: Vi king, New Haven; Loire (slb) met sleep Reykjavik; Martini, Ornkolsvik; Holland Leith; Zevenbergen, zee/Gent. 10 juli: Margaretha, Rotterdam: Adm. De Ruyter, Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen op 9 juli: Annenkerk, Amsterdam; Stad Leiden, Amsterdam: Ruby, Boulogne; Appinge- dam. Rotterdam; Meuse, Rotterdam; Maymere, Londen. 10 juli: Diana V.Goo- le: Joost, Tilbury; Marco Polo, zee/Gent. ZUID-BEVELAND Kruiningen Wijkgebouw Groene Kruis in Kruiningen wordt geopend. Aanstaande zaterdagmiddag om half i. e wordt het nieuwe wijkgebouw vai. „Het Groene Kruis" te Kruinin gen officieel geopend. Dit gebouw kon worden gesticht dank zij een gift vain het Zwitserse volk voor de ramp gemeenten. Goes EXAMEN De heer J. van Kalkereü te Goes, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen behaalde in Den Haag het diploma scheepswerktuigkundige A. Muziekconcours te Hulst Koninklijke onderscheidingen uitgereikt Onder auspiciën van de Diocesane Bond van r.-k. Harmonie- en Fanfare gezelschappen werd zondag in Hulst ter gelegenheid van het 155-jarig be staan van de Koninklijke Stedelijke Harmonie een muziekconcours gehou den De jury bestond uit de heren ir. H. Badings uit Bilthoven, J. de Klerk uit Haarlem en G. Nieuwland uit Rot terdam. Om 1.30 u. werden de deelnemende ge zelschappen op 't stadhuis ontvangen en toegesproken door burgemeester A. L. S. Lockefeer, waarbij hij spe ciaal de jubilerende vereniging felici teerde met het 155-jarig bestaan. Daarna werd een serenade gebracht aan drie leden, die al meer dan 50 jaar lid zijn. Burgemeester Lockefeer reiecte aan de heren L. Wauters en L. Janssens de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver uit. De heer Fr. de Bruijn kreeg deze medaille in brons. De uitslag van dit concours luidt als volgt: Fanfare 3e afdeling, le prijs met 289 punten r.-k. muziekvereniging „Eikels worden bomen", te Westdorpe. le prijs met 264 punten „Aurora" te Woensdrecht. 2e prijs met 238 punten „Excelsior" te Terhole. 2e prijs met 254 punten fanfare Kruisland. Fanfare 2e afdeling, le prijs met 283 punten „Con Affazione" te Kwaden- damme. 2e prijs met 242 punten r.-k. fanfare „St.-Antonius" te Lepelstraat. 2e prijs met 241 punten „Finis Coronat Opus" te Bosschenhoofd. 2e prijs met 228 punten „St.-Jan" te St.-Jansteen. harmonie 2e afdeling, le prijs met 272 punten „Juliana" te Heerlen, le &rijs met 265 punten „St.-Caecilia" te ispen. Fanfare afdeling. 2e prijs fanfare „De Eendracht" te St.-Willibrord met 258 punten. Fanfare afdeling Uitmuntendheid, le prijs met 271 punten „Weldoen door vermaak" te Clinge. Harmonie ereafdeling. le prijs met 277 punten Kon. Stedelijke Harmonie te Hulst. Harmonie afdeling superieur. le prijs met 268 punten nieuwe harmo nie „Vlijt en volharding" te Roosen daal. Advertentie KÖLNISCH WASSER VEEMARKT ROTTERDAM 10 juli. Aanvoer In totaal 2629. Week- totaal 4539 Vette koeien en ossen 350; gebiuiksvce 541, vette kalveren 210; gras kalveren 214; nuchtere kalveren 565; var kens 114; biggen 53; paarden 117; veulens 31; schapen of lammeren 405; bokken of gelten 29. Prijs In cents per kg le kw 2e kw 3e kw 315—340 265—300 255—265 290—305 275—285 230—255 Vette koeien Vette kalveren Slachtpaarden 245 230 200 Grsskalveren 475 375 275 Nuchtere kalveren 80 68 52 Biggen 68 56 55 Veulens 475 400 300 "Schapen 140 120 100 Lammeren lio 100 80 Kail koeien 1175 950 750 Melkkoeien 1175 950 750 Vare koeien 875 750 600 Vaarzen 880 750 600 Pinken 650 500 400 Vette koeien, aanvoer: kleiner; handel: vlot; prijzen: enkele prima's boven no tering. Vette kalveren a.: als vorige week; h.: willig; p.: iets stijver ln prijs. Graskalveren a.: groter; h,: kalm; p.: constant. Nuchtere kalveren a.: minder; h.i willig; p.. vast in prijs. Biggen a.: klein; h.: goed: p.: vooral niet lager ln prijs'. Slachtp?arden a.: gewoon; h.: lui; p.: ruim prijshoudend. Veulens a.: gro ter, h.; willig' p iets stijver in prijs. Schapen a.: iets kleiner; h.: kalm; p.: prijs onveranderd. Lammeren a.: Iets kleiner; h.: kaim; p.: ruim prijshoudend. Kalikoeten a.- als vorige week; h.: kalm; p.: stabiel. Melkkoeien a.: als vorige week; h.: kalm; p.: stabiel. Vare koelen a.: iets minder; h.: goed; p.: prijshou dend. Vaarzen a.: als vorige week; h.: redelijk; p.: onveranderd. Pinken a.: als vorige week; h.: redelijk; p.: onveran derd. Grote aardbeienaanvoer op veiling te Kapelle. Eerste zwarte bessen in Goes. Is de aardheiencentra te Kapelle en omgeving gonst het de laatste dagen vau bedrijvigheid. Men is thans volop bezig met de pluk van de industrie aardbeien. Het zomerse weer van het afgelopen weekeinde heeft het rij pingsproces flink doen doorzetten, zo dat de kwekers in tijd van enkele dagen midden in het seizoen werden geplaatst. Deze drukte kenmerkt zich vanzelf sprekend ook op de Zeeuwse aard beienveiling, namelijk te Kapelle. De laatste dagen bewegen de aanvoeren zich daar tussen de 50 en 60 ton per dag. Het zijn thans de Jucunda en Madame Moutót die het veilingbeeld beheersen. De prijzen vertonen een vrij stabiel karakter en schommelen rond de f 1,50 per kilo voor de export kwaliteit wa; de Jucunda betreft en f 1,40 voor de Madame Moutót. De tweede kwaliteiten noteren rond de 5 cent per kilo lager. In hoofdzaak worden de aardbeien gekocht voor de binrenlandse industrie, maar daar naast worden er ook partijen gekocht voor export naar Duitsland. Deze week belooft wel de topweek te worden, waarna de aanvoeren ge leidelijk af nullen gaan nemen. De topaanvoeren van frambozen kan men over omstreeks tien dagen verwach ter. Ook is deze dagen een begin ge maakt mét de aanvoer van zwarte bessen. Dmsnagmiddag werden op de veiling te Goes het eerste kwantum van 1000 kilo verkocht. Er werd een goede prijs voor besteed, namelijk f 1.99 per kilo Vorig jaar bedroeg de middenprijs voor zwarte bessen f2,20. VISMIJN VEERE. 10 juli. Aangevoerd: 3709 kg export- garnalen 72—179; 21 kg schar 35—65; 51 kg bot 40—55; 24 kg wijting 23—26; 144 kg long (midael) 83—244; '116 kg rog 16 —35; 2 kg griet 80—112; 5 kg kreeft 480 —622; 1 kg paling 232. Waterschapsbenoeming. Tot gezworene van het waterschap 'de Adriaanpolder is met ingang van 1 augustus benoemd de heer J. Kal- lexvaard te Terneuzen. Universitair examen. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen voor bouwkundig inge nieur de heer P. A. Berends te Mid delburg. CHOCOIAD KERKNIEUWS Bezwaarden oproep synode organiseren bijeenkomst. Het „Landelijk Comité van Be zwaarden Oproep Synode" wil voor begin september te Amsterdam een bijeenkomst beleggen van leden van de Nederlands Hervormde Kerk. voor onderling overleg naar aanleiding van do oproep van de Generale Syno de tot bezinning op de verantwoor delijkheid van net Nederlandse volk inzake de vraagstukken rond Nieuw- Guinea. In een bekendmaking van dit co mité, dat onder voorzitterschap staat van mr. J. W. de Jong Schouwen burg uit Amsterdam, zegt het zich tot de leden van de Nederlands Her vormde kerk te wenden, omdat het in hoge mate verontrust is over de oproep der Generale Synode. In ae bekendmaking wordt voorts meegedeeld, dat een uitvoerig memo randum door deskundigen wordt sa mengesteld, dat aan de synode zal worden toegezonden en waaraan zo veel mogelijk bekendheid zal worden oproep v van de van hun kerkeraad. synoi op de agenda :omende vergadering Examen. Voor het op 20 juni door de stich ting I.V.I.O. te Amsterdam in het Zeenospitium „Zonneveld" te Oost- kapelle gehouden examen voor het „Sleutelaiploma", zijn geslaagd de dames J. Kats te Souburg en W. v. Zetten te St. Maartensdijk, beiden patiënten in „Zonneveld". 9. „Alle knlezebleters nog eens aan toe!" mompelde Kappie, terwijl hij ontsteld naar de opborrelende lucht belletjes in het water keek. „Daar ging ja Iémand over de reling, geloof ik!" Op hetzelfde ogenblik kwam het water in bewe ging Het bubbelde en spat te en het hoofd van de Maai kwam boven de op pervlakte uit. Meteen werd de stilte verstoord door een ijselijk geschreeuw. „Help! Help Ik verdrink!!' „Hossende haaien!" hijg de Kappie verbijsterd. „Dat is ja de Maat! Hoe komt die daar nou?" 1 Hij zette zijn handen aan zijn mond en schreeuwde naar de «partelende stuurman: Zwemmen, klont. Zwem Maar de Maat was zo ever zijn zenuwen heen. dat hij niets anders deed dan met armen en benen laan en gillen: „Help! Help dan toch!" Kappie zag wel in dat hu snel iets moest doen, want dat hij ..anders zondei stuurman terug zou kunnen gaan. ..Hou je drijvend, Maat!" schreeuwde n .>u je!" En zonaer zich de tijd te gun nen om zelfs maar zijn jasje uit te trekken, dook hij de rivier ln. Maai- Ineens verscheen de forse gestalte van Silverstein op de rotsen. „Hè. jij dao.c! Cerug Ben je gek geworden!" schreeuwde bij naar beneden. „Laat hem zinken! Je bederft alles!" DONDERDAG 12 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO 17.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO- 7 so Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram 9 oo Gym. voor de vrouw. 8.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.90 Gram. 10.50 Voor de kleuters 00 Kookpraatje. 11.15 Orar. ork 12 00 Zang en piano 12.25 In 't spion- ne'je. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.?5 Surinaamse volksmuz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Me- deö. of gram i3.20 Promenade ork. 13.55 Koersen i4.ro Planorecital. 14.30 Klaver Vier, hoorspel 15.05 Gram. 15.15 Voor de zieken 16 00 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regermgsultz.: Nederland en de we reld. F Vos- Uitwisselingsprogr. over Japan in samenwerking met Radio Ne derland Wereldomroep. 18.00 Nws. 18.15 Ronde van Frankrijk 18.25 Araus. muz. 19 00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Orgelspel 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork en solist 21.10 Ontmoeting der levensovertuigingen, discussie. 21.40 Gevar. progr v. d. militairen. 22.40 Ra- diojourn. 22 50 Ronde van Frankrijk. 23.00 Nws. J3.15 Koersen en act. of gram. 23.30 —24.00 Lichte muz. HILVERSUM ri. 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10 00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—21.00 NCRV. KRO 7 00 Nws. 7.10 Gram. 7.54 Mor- gengeoed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weer- ber. 9.15 Gram. 8 40 Plechtige hoogmis. NCRV io 00 Gewijde muz. 10.30 Morgen dienst KRO; •1.00 Voor de zieken. 11.45 Dubbelkwart. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12 30—12.33 Land- en tuinbouwmeded. 12.33—12 40 Voor de boeren). 12.55 Zonne wijzer. 13.00 NWS. en kath. nws. 13.20 Pianoduo. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Omr. ork. en solist. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Viool, viola da gamba en klavecimbel. 17.00 Werk aan de winkel, klankb. voor de jeugd 17.30 Gram. 1 .40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. 18.15 Oude muz. 18.30 Frieseuitz. 18.45 Leger des Heilsmuz. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Idem 20 00 Radiokrant. 20.20 Radio- Vossenlacht. 21.30 Gram. 21.45 Vocaal ens. en sol 22 00 Gram. 22.10 Orgelconcours. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 —24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3