Middelburg gaat nu grootscheeps bouwen336 woningen op 't Zand Zeeuwse Almanak TERNEUZEN HEEFT OOK EEN JEUGDNATUURWACHT „NEUROSEN-SANATORIUM" DIT JAAR WAARSCHIJNLIJK GEREED GOEDE MUZIKALE PRESTATIES TIJDENS FESTIVAL TERNEUZEN VERVOERVERBODVOOR VARKENS LANGS BELGISCHE GRENS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 JULI 1956 PLANNEN WORDEN IN 3 JAAR UITGEVOERD Krediet gevraagd van f 4,5 miljoen voor ééngezinshuizen en etagebouu) Middelburg heeft thans een grootscheeps woningbouwproject, waarvan B. en W. de raad mededeling hebben gedaan. De plannen omvatten de bouw van in totaal 336 woningen aan 't Zand, op een terrein, dat is gele gen tussen de Nieuwe VUssIngseweg en de Lageweg. Het worden 78 een gezinswoningen en 258 étagewoningen, die in 3 jaar tjjds zullen worden opgetrokken. Het college verzoekt de raad een krediet van 5.596.800 toe te staan, zijnde het totaalbedrag der stichtingskosten. De woningen zullen worden gebouwd door liet Aannemingsbedrijf R. J. Jansen en Broek N.V., dat in samenwerking met architect P. Götzen plannen opstelde. Eerder vroegen B. en W. de raad reeds een krediet van 110.000 voor het bouw- rypmaken van het betrokken terrein. Deze beide voorstellen zullen aan de orde komen in de dinsdag 17 juli a.s. te houden raadsvergadering. B. en W. herinneren in hun toelich ting aan de nieuwe regeling van het bouwvolume, die afhangt van de aan wezige bouwcapaciteit. Deze capaci teit moet in de eerste plaats worden aangewend voor de bouw van z.g. hal ve premiewoningen en voor de bouw van huizen voor eigen bewoning met volle premie. Wanneer er daarnaast nog bouwcapaciteit over blijft dan komt woningwetbouw in aanmerking. Het Aannemingsbedrijf Jansen en Broek N.V. te Middelburg beschikt over een jaarlijkse bouwcapaciteit van ongeveer 300 woningen, waarvan het er 100 per jaar in Middelburg wil bouwen. In de Zeeuwse hoofdstad be staat door het ontbreken van voldoen, de industrie, zo merken B. en W. op, geen belangstelling voor de bouw van halve premie woningen. Het betrok ken aannemersbedrijf is bovendien ge specialiseerd in het bouwen van wo ningen in grote aantallen tegelijk, zo dat ook het houwen van een enkel huis hier en daar niet in aanmerking komt. Om de aanwezige bouwcapaciteit zo volledig mogelyk te benutten menen B. en W., dat liet nodig zal zijn de aannemer een groot aantal woningen tegelijk op te dragen, waarvan de bouw over enkele ja ren kan worden verdeeld. Hiermee wordt bereikt, dat er steeds vol doende werk is voor arbeiders met een speciale taak, zoals grondwer kers, ijzervlechters e.d., waardoor dus continu kan worden gewerkt. De stichtingskosten 4.596.300 wor. den als volgt verdeeld: 78 eengezins woningen a 14.400 kosten in totaal 1.123.200,174 étagewoningen voor 6 personen k 13.950 kosten in totaal 2.427.300 en 84 étagewoningen voor 4 pers. kosten in totaal 1.045.800. B. en W. merken nog op, dat de bouw van deze woningen onderhands moet worden aanbesteed door binding van het volume aan de aanwezigheid van bouwcapaciteit. Zij verzoeken den ook de uitvoering van dit project aan Jan sen en Broek N.V. op te dtfagen. Tot slot stelt het college nog voor het rijk te verzoeken op voet van de „Be schikking Bijdragen Woningwetbouw 1953" jaarlijks een bijdrage in de ex ploitatie te willen toekennen. Commissaris der Koningin opent badhuis Arnemuiden Vrijdag 13 juli a.s. zal de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, in Arnemui den het nieuwe badhuis van die ge meente officieel openen. Deze plech tigheid begint om 15.30 uur met een bijeenkomst in de raadszaal ten ge meentehuize. Nadat verschillende sprekers het woord zullen hebben ge voerd begeeft het gezelschap zich naar de Zuidwal, waar het badhuis is opgetrokken. Op de officiële opening volgt nog een samenzijn in de raads zaal, waar verversingen zullen worden aangeboden. De burgemeester van Ter neuzen, mr. P. H. W. F, Tellcgen, sprak de rond 900 meisjes en jongens, die zich op. gaven voor de jeugdnatuurwacht, op de Markt vanuit de muziektent toe. (Advertentie) Drijf de onzuiverheden uit Uw bloed. Daarmee verlost ge üzelf van Rheumatische Pijn. Kruschen Salts is daartoe het aange wezen middel. Dat komt omdat de stimulerende werking van Kruschen de bloedzuiverende organen weer tot jeugdig-krachtiger werking aan spoort. Zodra dat gebeurt kunnen onzuiverheden in 't bloed zich niet meer vastzetten, doch worden die prompt afgevoerd langs natuurlijke weg. En daarmee behoren uw pijnen tot het verleden. Geen wonder dat duizenden lijders aan rheumatische pijnen de werking van Kruschen een verlossing vinden. Op de met vlaggen versierde Ter' neuzense Markt installeerde burge meester P. H. W. F. Teilegen maan dagmiddag de plaatselijke jeugdna tuurwacht. Bijna 900 leerlingen van de middelbare- en nijverheidsscholen en van de hoogste klassen dér lagere scholen, dié zich voor deze natuur- wacht hadden opgegeven, waren daar bij tegenwoordig. De voorzitter van het voorlopig co mité, de heer S. W. Henry, sprak een welkomstwoord, waarbij hij er o,m. op wees, dat na Middelburg Terneuzen de tweede gemeente in Zeeland is. die een jeugdnatuurwacht heeft. De heer Henry noemde het een verheugend feit, dat zo velen zich opgaven om hun kennis van de natuur te verrijken, zich meer in de natuur te verdiepen en om een voorbeeld te zijn by de be scherming van de natuur. Nadat burgemeester Tellegen by twee leerlingen van iedere school het jeugdnatuurwacht-insigne had opge speld, wees hij erop, dat het de bedoe ling is, dat de leden van deze vereni ging over het natuurschoon waken om VAN uitvin TOT NIEUWE UNIFORMEN. Zaterdag aanstaande zal het voor de muziekvereniging „Mozart" en voor de gehele gemeente Yerseke een feestelijke dag zijn, want dan presen teren de leden van de plaatselijke mu ziekverenigingen zïoh in hun nieuwe uniformen. Het uniformcomité heeft hard gewerkt; ook de leden van de vereniging en hun vrouwen hebben STAALTJE Naar het schijnt is er in ons aller moedertaal een nieuwe, verzachten- de'~ uitdrukking ontstaan om een kaalhoofdige aan te duiden. Men spreekt dan over een man met een lang gezicht1 In Middelburg om het verhaal dan maar te beginnen in Middel- buig stond een man met een lang gezicht in een winkel over een toon bank gebogen. Naast hem bevonden zicli een moeder met een dochtertje en dat dochtertje zoog aandachtig op 1 een lollie. Plotseling échter verflauw de haar aandacht voor het snoep goed. Ze ontdekte de kaalhoofdige en toen volgde er een bliksemsnelle re actie ;met de lollie gaf het kind spontaan een klap op de glimmende schedel Néé, de man werd niet kwaad en dat is het opmerkelijkste uit deze historie. Deze man demonstreerde een toppunt van verdraagzaamheid, want zelfs toen het kind onder onderdrukt gelach van de omstanders baldadig uitriep: „Zal ik het nog es doen?", zelfs toen bewaarde deze man „met een lang gezicht" z'n kalmte. Een indrukwekkend staaltje zelf beheersing, hier even vastgelegd tot lering van alle heethoofden, met en zonder lange gezichten trouwens hun steentje hijgedragen. Maar men is er nog nietVoorlopig krijgt nog slechts het merendeel van de leden een uniform. Niettemin is men dankbaar, dat het nu dan toch in ieder geval reeds zó ver is, en dat men binnen een jaar nadat de eerste actie werd ingezet de uniformen kan aan bieden. Om half vijf arriveert het korps voor het gemeentehuis, waar de voor zitter van het uniformcomité de uni formen aan de burgemeester aanbiedt, die ze vervolgens op zijn beurt aan de vereniging overdraagt. Ook zullen vertegenwoordigers van de harmonie „Juliana" uit Heerlen welk korps de eerste stoot tot de actie gaf bij de overdracht aanwezig zijn. Na de overdracht maakt „Mozart" een mars door een groot deel van de gemeente en 's avonds is er een concert op de Paardenmarkt. SCHUTTERSJUBILEUM. De heer P. Pluym te Heikant gem. St-Jansteen vierde de zer dagen onder overweldigende belangstelling zijn 70-jarig schut- tersjubileum. Ter gelegenheid van dit jubileum was er een grote ex tra schieting georganiseerd, waar bij fraaie prijzen te winnen wa ren. In de avonduren bracht de plaatselijke muziekvereniging de 82-jarige jubilaris een welverdien de serenade MINI ATUURTE HEINTJE. Al enkele dagen lang had de jeugd van Ritthem niet begerige ogen geke ken naar het miniatuurtreintje, dat dagelijks uit Souburg over Ritthem naar Rammekens reed, maar de Rit- themse jeugd kreeg geen kans er ook eens een ritje in te maken. Totdat een inwoner van Ritthem zich het lot van de jeugd aantrok. Zo stond dan vrijdagmiddag na de schooltijd het treintje bij de school gereed. De scho lieren maakten een rit, die wel een uur duurde via Rammekens, Welzinge en Souburg. het weinige, wat men daarvan in Ter- neuzen nog bezit, t:e bewaren. Voorts merkte de heer Tellegen op, dat de Terneuzense jeugd in het verleden het gemeentebestuur vaak tot een grote teleurstelling is geweest, maar hij ver trouwde erop, dat de jeugd zich voort aan zal onthouden van vernielingen en baldadigheden. Tenslotte wenste mr. Tellegen de ge- installeerden geTuk en hij sprak de hoop uit, dat de jeugd en ook de oude ren in de toekomst steeds meer vreug de in de natuur zullen vinden. Voorbeeld geven Tijdens een daaropf volgende pauze werden de formulieren voor een prijs vraag en een consumptiebon uitge reikt, waarna de heer C. H. Voorhoe ve, directeur van de stichting „Jeugd en Natuui1", het woord voerde. Deze zette in het kort de betekenis van een jeugdnatuurwacht uiteen. Het gaat er .thans om het goede voorbeeld te ge ven en niet om voor politie-agent te spelen. De meer dan 50.000 jongens en meisjes in Nederland, die lid zijn, be talen geen contributie, maar zij heb ben wel de plicht om het kleine beetje natuurschoon, dat ons land momen teel nog bezit, te helpen beschermen. De heer Voorhoeve was er van over tuigd, dat wanneer de Terneuzense jeugd het goede voorbeeld geeft ook andere gemeenten spoedig zullen vol gen. De heer Henry sprak een slotwoord, waarin hij allen dankte, die meewerk ten aan het welslagen van deze dag, in het bijzonder de opzichter van de ge meentewerken, de heer J. H. Will, (Advertentie) JAARVERSLAG „VREDERUST" Op 25 juli a.s. 52ste jaarvergadering De Vereniging tot Christelijke Ver zorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland houdt 25 juli a.s. haar 52ste jaarvergadering in dc inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Om 10 uur spreekt ds. H. J. Kouwenhoven uit Heinkenszand een wijdingswoord uit en daarna volgt het huishoudelijk deel van de vergadering, w.o. een be stuursverkiezing. In de namiddag wordt in het ontspanningsgebouw de film „Der Zeeuwen trots op Bra bants bodem" vertoond. In zijn jaarverslag over 1955 be steedt de secretaris voornamelijk aandacht aan het neurosen-sanatorium, de stichtingsacte waarvan op 9 novem ber j.l. werd gepasseerd. Voor dit sa natorium werd het landgoed „Buiten rust" te Halsteren aangekocht en ver moedelijk. zal het sanatorium nog in de loop van dit jaar worden geopend. Tot verantwoordelijk geneesheer werd dokter J. Zitman benoemd. Het ledenaantal van de vereniging SLOTCONCERT DOOR „O.K.K." Keurig geüniformeerd „Scheldegalm" trok aandacht Middelburger op vakantie in Ommen om het leven gekomen De heer H. Mulder uit Middelbui'g is zaterdagmiddag in Ommen, waar hg met vakantie was, om het leven gekomen. Per fiets reed hij over een zeer smalle brug. Op dat moment reed van de andere kant een tractor met twee aanhangwagens deze brug op. Hoe de juiste toedracht daarna was is niet bekend. Vermoedelijk is de heer Mulder door het naderen van de tegenligger wat onzeker geworden en gevallen. Hg liep echter geen zware verwondingen op, zodat vermoed wordt, dat de doodsoorzaak in een shock is gelegen. Een uur na het gebeurde is de heer Mulder overleden. Hij bereikte de leeftyd van 62 jaar. In Middelburg heeft zö'n overlijden in brede kring grote verslagenheid veroorzaakt. De gestorvene was namelijk een by velen gewaardeerde persoonlijkheid. Sinds 1916 reeds was hy als procuratiehou der in dienst van de fa. D. de Jager Jr.'s Ijzerhandel. Voorts was de heer Mulder bekend om zijn werk voor de Geref. kerk, die hij jarenlang als dia ken diende. Eindexamens h.b.s Vlissingen Aan de r.h.b.s. te Vlissingen slaagden voor het eindexamen A: Wlm Antheunis- se; Kees Antonisen; Plet Boone; Bart ten Bruggencate; Freddy Flohr; Dini Hofman; Anoeke Knoop; Paula Legemaate; Joop Meulmeester; André Poppe; Janus Rad der; Eef de Vos. Afgewezen werd één kandidaat. Met een voortreffelijk concert door de koninklijke harmonie „Oefening Kweekt Kunst" uit Schoondijke werd de eerste dag van het Terneuzense muziekfestival, dat op zaterdag 21 juli a.s. wordt voortgezet, zaterdag avond besloten. De eerste festivalsdag werd begunstigd door fraai zomer weer en het bracht niet alleen zeer ve len op de been, maar ook was er veel al van goede muziek te genieten. Het slotconcert door „O.K.K.", waarvoor de directeur, de heer Luteijn, na afloop terecht door burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen werd gecomplimen teerd, betekende wel een bijzonder waardig sluitstuk. Het organiserende korps, „Harmonie- Terneuzen", kan dan ook op een in alle opzichten ge slaagde dag terugzien. Na aankomst der deelnemende ge zelschappen, te weten „Oefening kweekt kunst" uit Schoondijke, „Ko ninklijke Harmonie" uit Biervliet, „Scheldegalm" uit Hansweert, Fanfa re „St. Franciscus".uit Sluiskil, „Ons Genoegen" uit Retranchement en de „Harmonie Terneuzen", werd op de Markt de stoet geformeerd, waarna onder grote belangstelling een muzi kale rondwandeling door de stad werd gemaakt.' Tijdens deze rondgang werden de besturen der deelnemende gezelschap pen in de raadszaal door het gemeen tebestuur van Terneuzen ontvangen. In zyn welkomstwoord wees burge meester Tellegen er onder meer op. dat men gemeend had aan deze dag een officieel tintje te moéten geven, omdat het zelden voorkomt, dat zo veel-uitstekende gezelschappen gelyk- tgdig in Terneyzen vertoeven. De heer Tellegen sprak de hoop uit, dat men met genoegen in Terneuzen zou con certeren en dat dit eerste bezoek door vele andere zal worden gevolgd. Namens de „Harmonie Terneu zen" verwelkomde de heer C. L. de Smidt de grasten. waarbij hy tevens dank bracht aan burge meester Tellegen voor diens wel willendheid om deze officiële ont vangst te houden. Na het serve ren van de erewijn, bracht de Jongen vermist in de Braakman. Sinds zondagmiddag wordt het 11- jarig zoontje van de familie Van E. uit Terneuzen vermist. De jongen was in de Braakman gaan zwemmen met zyn zusjes. Op zeker ogenblik was men hem kwijt. Zijn kleren werden la ter gevonden. De rijkspolitie uit Hoek dregde tot zondagavond, echter zon der resultaat. Maandag werd assisten tie verleend door kikvorsmannen van de Kon. Marine uit Vlissingen. Van daag, dinsdag, zal opnieuw naar de vermiste knaap worden gezocht. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit -in Gro ningen slaagde voor het doctoraal examen rechten mej. Elsbeth J. N. van Ooyen uit Middelburg. heer Hallegraaff uit Sluiskil nog een toost uit op het Terneuzense gemeentebestuur, waarvan wet houder M. de Vos mede aanwe zig was, waarna de herinnerings medailles aan dit festival aan de besturen der gezelschappen wer den aangeboden. Op hoog peil Na de muzikale rondwandeling werd op twee plaatsen in de stad gecon certeerd. In de Nieuwstraat waren het „Oefening Kweekt Kunst", di recteur de heer Luteijn. Fanfare „St. Franciscus", directeur de heer De Ridder en „Ons Genoegen" direc teur de heer Guiran. die onder grote belangstelling een concert gaven en op de Markt gebeurde dit door dé" „Harmonie Terneuzen", directeur de heer Meyers, „Scheldegalm", direc teur de heer Oele en „Koninklijke Harmonie", directeur de heer An- thonisse. Het slotconcert werd daar na door „Oefening Kweekt Kunst" gegeven. Waar het hier een festival be treft, blijft een beoordeling der mu zikale prestaties vanzelfsprekend achterwege, doch wel kan gezegd worden, dat de verschillende concer ten over het algemeen op zeer hoog peil stonden, dat het keurig geüni formeerde „Scheldegalm" ten zeer ste de aandacht trok en dat voor wat de organiserende „Harmonie Ter neuzen" betreft, dit gezelschap niet sprongen blijkt te zijn vooruit gegaan. Benoeming. Met ingang van 1 oktober is tot hoofd van de interne afdeling van het ziekenhuis „Eudokia" te Rotterdam benoemd dr. C. Franclce, thans inter nist in Den Haag. Dr. Francke, die af komstig is uit Oostkapelle, studeerde en promoveerde te Leiden en was eni ge jaren assistent van de professoren Bok en Gaïllard. Grote ringrijderij in Vlissingen. Zaterdag 18 augustus zal de „Zeeuw se Ringrijdersvereniging" aan de Stee- nenbeer in Vlissingen een grote ring rijderij houden om het derde klasse kampioenschap. Tevens zal er een „vrije wedstrijd' worden verreden. Deze ringrijderij wordt gehouden in samenwerking met het gemeentebe stuur van Vlissingen, de V.V.V.-Vlis singen, de middenstandscentrale en het Zomershow-comité. Koninklijke onderscheiding Vorige week vierde mej. T. A. Matena te Middelburg haar 50-jarig jubileum in dienst van mevrouw Hioolen-Macleod te Middelburg. Ter gelegenheid van dit feit werd aan de jubilaresse de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend, Burge meester mr. dr. N. Bolkestein heeft dit eremetaal dezer dagen aan mei. Matena uitgereikt. Zoals gemeld, werd deze jubilaresse ook door de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen onderscheiden in de vorm van een medaille met oorkonde. steeg in het verslagjaar van 11.223 lot 11.43.9. Bijzondere hulde brengt de secretaris aan de afdeling Koudeker- ke, die 171 nieuwe leden inbracht, aan mej. A. de Voogd te Middelburg, die er 25 aan toevoegde, de afdeling Bres- ke:is, die weer eens voor 25 nieuwe leden zorgde en tenslotte mevr. A. BakkerBal, die 25 nieuwe leden won. Op 1 december verliet dokter H. R. Pleiter de stichting om zijn opleiding tot psychiater-neuroloog te voltooien. Opgemerkt wordt, dat het verplegend personeel nog steeds een probleem is. Op 1 januari j.l. waren 70 verple gers, 117 verpleegsters en 8 z.g. part time verpleegsters in de inrichting werkzaam. Het aantal patiënten bedroeg eind 1955 242 mannen en 255 vrou wen in de gestichtsafdelïng en 238 mannen en 181 vrouwen in de aangewezen afdeling. Voor de af deling activeringstherapie en ont spanning werd weer veel gedaan. In de verschillende bedrijven wa ren 351 mannen en 323 vrouwen werkzaam. Ook aan sport en ont spanning werd veel aandacht be steed er werden o.a. 35 uitvoerin gen gegeven. In en aan de verschillende paviljoe nen, gebouwen en plantsoenen werden verbeteringen, uitbreidingen of her stellingen uitgevoerd. Het brandweer korps oefende enkele malen en nam deel aan een wedstrijd, waarbij mooie pur.ten werden behaald. Het verslagjaar was een vruchtbaar jaar voor de boerderij. Ilct aantal melkkoeien bleef gemiddeld rond de 50 stuks. Er werden 27 vaars- en 35 stierkalveren geboren. De resultaten van de boomgaard liepen gelijk met de elders gemiddeld bereikte. De oogstkwaliteit was goed. De exploitatierekening over 1955 was niet sluitend te maken en leverde een tekort op van 18.398,59 (vorig jaar 56.794,10). Dit noopte het be stuur om de verpleegprijs per 1 janu ari j.l. te verhogen tot 6.60 per dag. nadat deze een jaar tevoren op 6,20 was gebracht. De verlies- en winstre kening geeft een nadelig resultaat van 7629.39 aan (v.j. 25.488.61). Voorts ve-meldt de penningmeester met dank een legaat van 8739,78 van wijlen mevrouw I. MachielseBurgers. BESMETTING DOOR BIGGENSMOKKEL Geen belemmeringen voor de bonafide handel De toenemende biggensinokkelary uip België waardoor naar men aan neemt, besmetting; van mond- en klauwzeer naar Nederland is overge bracht is voor de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning: aanleiding geweest een vervoer- verbod voor varkens met een levend gewicht tot zestig kilogram, uit, naar of binnen een grensstrook langs de Belgische grens af te kondigen in de Nederlandse staatscourant van 9 juli. Vervoer is alleen toegestaan, indien daarvoor vergunning is verleend door of namens de districtsinspecteur van de veeartsenijkundlge dienst. Een ver gunning moet worden aangevraagd by de plaatselijke bureauhouder', bin nen wiens rayon de aanvrager woon achtig is. De grensstrook omvat voor Zeeland het gedeelte gelegen ten zuiden van de spoorlyn Goes-Bergen op Zoom, (met inbegrip van geheel Zeeuwsch- Vlaanderen), in Noord-Brabant het gedeelte ten zuiden van de spoorweg Goes-Bergen op Zoom-Roosendaal- Breda-Tilburg-Boxtel-Eindhoven naar Weert, terwijl in T.imburg de strook wordt begrensd door de spoorweg over Efndhovcn-Weert-Roermond-Sit- tard-Heerlen-Simpelveld naar Aken. Het verbod geldt, niet voor vervoer van varkens, die op een vergunning van de minister van landbouw worden ingevoerd of doorgevoerd. De oorzaak van een aantal gevallen van runder-mond-en klauwzeer in de laatste tijd kon worden teruggeleid tot besmetting door gesmokkelde biggen. De Nederlandse export van vee in het algemeen wordt daardoor in gevaar gebracht. Zo heeft Zwitserland de doorvoer van Belgisch vee naar Italië op grond van het optreden van mond en klauwzeer in België l eeds verbo den. Het vervoerverbod legt de bona fide handel geen belemmeringen in de weg. Tevens hoopt men door het ver- voerverbod het opnieuw uitbreken van mond- en klauwzeer In Nederland tegen te gaan. Band van motorbakfiets sprong, drie gewonden Op de rijksweg onder Rilland-Bath is maandagochtend een ongeluk ge beurd, waardoor drie personen wer den gewond. De heer P. A. P. uit Oudenbosch reed met zijn vrouw en tienjarig zoontje op een driewielige, gemotoriseerde bakfiets, toen plotse ling de achterband klapte. Het voer tuig, dat zwaar met consumptie-ijs was beladen, begon te zwaaien en sloeg om. De drie familieleden kwamen, op het harde wegdek terecht. Dokter J. A. Kamps uit Rilland verleende ter plaatse eerste hulp. De heer P. had eer zware hersenschudding opgelo pen. Hij werd met zijn vrouw, die behalve lichte verwondingen vermoe delijk een lichte hersenschudding heeft, per ziekenwagen naar het Al gemeen Burgergasthuis in Bergen op Zoem overgebracht. Het zoontje werd slechts licht aan gezicht en bénen ge wond. Zeeuwse padvinderij hield haar districtskoempoelan. Het afgelopen weekeinde werd in het Oranjebos bij Vrouwenpolder de jaarlijkse „koempoelan" van het dis trict Zeeland der Vereniging „De Ne derlandse Padvinders" gehouden. De ze feestelijke bijeenkomst van alle lei ders en leidsters uit hét district werd zaterdagavond met enig ceremonieel geopend door oubaas J. Suurmond. Hierop volgde een wandeling door het waterwingebied. De dag werd beslo ten met een groots opgezet kampvuur onder leiding van vaandrig P. Meme link. Zondagmorgen werd een z.g. kamp aandacht gehouden; verder werden enkele kampspelen uitgevoerd, ge volgd door een judo-demonstratie. Na de middagpauze vulde een groot ob- servatiespel „uit de oude doos", ver zorgd door de districtscommissaris, oubaas J. J. Meyboom, het program ma. Het terrein voor dit spel strekte zich uit van het Oranjebos tot het Zeehospitium „Zonneveld". Tegen de avond werd de mede door het gunstige weer zeer goed ge- „koempoelan" gesloten. Universitaire examens Voor het tweede gedeelte van het doc toraal examen geneeskunde slaagde aan de rijksuniversiteit te Leiden de heer C. C. Verhagen uit Middelburg. Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam slaagde mejuffrouw H. D. M. Verwer uit Goes voor het doctoraal examen aardrijkskunde. De heren J. B. H. van Drongelen uit Kloosterzande en C. F. van Riet uit Goes slaagden aan de r.- k. universiteit te Nijmegen voor het eerste gedeelte van het kandidaatsexa men geneeskunde. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het propacdeutisch examen voor vliegtuigbouwkundig in genieur, de heer H. Jonk te Vlissin gen. VANDAAG. Middelburg Electro: „De charge van de wilde brigade", (14 jr.), is en 21.15 uur; Prov Bibliotheek: Expositie re- produkties van en boekwerken over P.embrandt. 10—12,30, 13.30—17 uur; Mo lenwater: „Miniatuur Walcheren", 0— 23 uur. Vlissingen Alhambra: „Mens durf te leven", (a.l.), 19 en 21 uur; Luxor: „Charlie Chaplin's festival", (a.l.), 20 uur ;oes Grand: „Ongetemd", (14 Jr.), 20 uur; tuin Schuttershof: openluchtspel, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2