Strijdlustige De Bruyne sprintte in Rijssei naar etappe-zege SN ELPON MATCH TEGEN HENGELO VOOR VLISSINGEN PRESTIGE-ZAAK IVOROL: De Tandpasta van standing AUSTRALIËR LEW HOAD WON WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAP JiM MYRjNU DE ROBO 10 P HO V I O i A i. I 11 lb I- VUU HANT ZATERDAG 7 JULI 1956 VERDEELDHEID IN BELGISCHE TOURPLOEG Nederlanders deden geen opvallende dingen, maar handhaafden zich (Van een speciale verslaggever) Een dag later dan men gehoopt had, is dan toch de feeststemming ontstaan in het Belgische kamp van de tourkaravaan. De pezige 26- jarige De Bruyne, een blonde Vlaming uit de buurt van Dendermonde, die in 1954 al drie etappe-overwinningen op zijn naam bracht, zorgde dit keer voor een knappe ritzege. H\j bleek de sterkste van een zestal strydlustigen» dat reeds na 19 km. afscheid nam van het peloton, dat nog wat kampte met stijfheid in de benen, overgehouden uit de super snelle race van de eerste dag. De etappe van vrijdag, van Luik naar Bussel over 217 km., ging voor het overgrote deel door Belgisch ge bied, door de provincie Henegouwen met zijn talrijke beruchte kei wegen, over Hannut, het volkomen uitgelopen Brussel, over Ninove en Doornik naar de grens bij Rumes. Alleen de laatste 21 kilometer speelde zich af op Frans terrein, met een finish in het zich bijzonder enthousiast tonende Rijssei, dat tussen de enorme hallen van het ten toonstellingsterrein twee landgenoten, Pardoen en Mallejac, respectie velijk op de tweede en derde plaats zag eindigen. Zes renners hadden karakter gege ven aan de tweede étappe van de Tour de France. Die zes man waren de Franse nationalen Mallejac, de Belg De Bruyne, Pardoen van de Noord-Oost-Centrale ploeg, Elena van Zuid-Oost Frankrijk, ae Luxem burger Jean Pierre Schmit en Mor- van van de West-Franse ploeg. Nau welijks hadden de 118 overgebleven renners Luik de rug toegekeerd of dit groepje van wel zeer gemengde geleidelijk de voorsprong, tot deze zweefde in de buurt van de vier tot vijf minuten, veilig genoeg voor een niet fel reagerend peloton. Van groot belang was, hoe de Franse nationale ploeg met André Darrigade als dra ger van de gele trui zou reageren op de ontsnapping van Malléjac. Zou men aan Malléjac, die ongeveer 8% minuut achterstand in Luik op Dar rigade had, de gele trui laten, iets waar het aanvankelijk wel naar uit zag, want te Ninove op 125 km. van Luik, toen reeds meer dan de helft van deze étappe achter de rug was, bedroeg de voorsprong van Malléjac en de vijf andere vluchtelingen 7 min. 5 sec. Marcel Bidot, de ploegleider van Frankrijk, moest een had gevecht met zichzelf leveren, alvorens hij de mannen van z\jn ploeg beval jacht op de groep van zes te maken. Dat werd met alle kennis van zaken en op deugdelijke wijze gedaan en meerma len zagen wij vier, vijf man van de nationale ploeg op kop van het pelo ton rijden, waardoor net tempo nog werd opgevoerd en de voorsprong van 7 min. met tientallen seconden afbrokkelde. Uit het kopgroep je viel Morvan terug en Elena kreeg een lekke band. Hadden de Franse nationalen dus een aantal problemen op te lossen, bij de Belgen hebben wij een symptoom ontdekt, dat er op wjjst, dat er toch moeilijk van eenheid in de ploeg, op dit ogen blik althans, sprake is. Want is Stan Ockers op de b^lle kasseien aan het hoofd van een klein groep je niet uit het peloton gesprongen om, ja waarom eigenlijk? Waar om ging Stan Ockers jacht ma ken op Fred de Bruyne, evenals hij een kopman van onze zuider buren Maar Ockerss laagde op de keien van Noord Frankrijk, en op de stoffi- fe en rulle fietspaden naast het weg- ek er niet in de kleine groep leiders te bereiken. Hij had zoveel van zijn krachten gevergd dat zijn ploegma ten hem in de laatste kilometers moesten helpen om hem al duwende en steunende over de streep te krij- §en. Maar het resultaat van zijn wilde rift om de leiders te bereiken was toch maar dat Fred de Bruyne slechts een winst van één minuut (behalve zijn minuut bonificatie voor winnen van de étappe) kon behalen, een schamele beloning voor 200 km ploe teren tegen de hax*de wind schuin te gen. De Nederlanders hebben in deze étappe hun partij meegeblazen, zon der opvallende dingen te doen. Gerrit Voorting heeft zijn vijfde plaats in het algemeen klassement behouden en Daan de Groot is acht ste gebleven. De mannen zijn er zonder al te veel kleerscheuren u.t de beide af mattende en uilpu.tende étappes van Reims over Luik naar Rijssei afge komen. Wout Wagtmans voelt zich in uitstekende vorm. Na de Frans-Bel gische grens, toen de „hel van Rijs sei" begon, maakte hij op het koolas "letspad een lelijke val. Hij kwam met het hoofd in de dro^e sloot, naast brandnetels Isp;;;! t net het fietspad, die stond, terecht. Jan Nolten heeft eigenlijk nooit last van kramp in de benen gehad. Wel vroeger, toen hij als amateur reed, maar de laatste jaren was hij van dat euvel af. Waarschijnlijk heeft hij zich in de razende étappe van Reims naar Luik wat geforceerd. Tot 25 km voor Rijssei ging het goed, maar op de keien keerde de kramp terug en ook zijn handen deden pijn RONDE VAN FRANKRIJK 1956 J°E/app? R/JSSEL -ROUAAN 7Jun_22J±L De Groot viel Gerrit Voorting heeft tactisch ge reden. Niet te veel heeft hij op kop gereden, want hij wist, dat deze twee de étappe lastig zou zijn en hij wens te zich niet onnodig uit te putten en zijn reservekrachten aan te spreken. Daan de Groot is niet aan 'n val ont komen, toen de grote groep renners, van de keien op het fietspad ko mend plotseling sterk afremde. Hij duikelde over Jos Hinsen heen en verwondde zijn linkerbeen. Joh Hinsen heeft goed gereden. Hy voelde dat hij in deze tweede étap pe veel beter mee kon komen dan op de eerste dag en vol vertrouwen zal hij aan de derde étappe naar Rou- aan beginnen. Piet van de Brekel kwam fris aan de finish. De laatste 25 km hadden ook hem sterk aange pakt, al kon hij in de eerste 180 km uitstekend meekomen. De achterstand door een lekke band opgelopen, betekende een le lijke handicap voor hem, want tóen was de beslissende fase juist begonnen. En datzelfde gold ook voor Mies Stolker, dié niet veel heeft afgezien, maar weigerde zich op het laatste stuk te force ren. „Ik kom er welwas zijn commentaar, hetgeen wil zeggen dat hij morgen of overmorgen wel van zich zal laten spreken. Wies van Dongen is nog met een klein groepje weg geweest, maar het peloton liet hem en vier andere stout- moedigen niet gaan. Hij had veel last ondervonden van het stoten van de banden op de zware keien. RONDE VAN FRANKRIJK 1956 4°£roppt ROUAAN-CAEN SJu/i 12Skm Uitslagen Ronde van Frankrijk De uitslag van de tweede etappe Luik- Rijssel luidt: 1. De Bruyne (B.) 217 km. in 6 uur 35 min. 31 sec. 2. Pardoen (N.O. Centrum) z.t. 3. Mallejac (F.) z.t. 4. Schmitz (Gem. Lux. ploeg) z.t. 5. Caput (West Fr.) 6.36.20. 6. Hassenforder (West Fr.). 7. Rolland (Fr.). 8. Barone (lie de France). 9. Scodeller (N.O Centr.). 10. Monto (It.) 11. Huyghe (N.O. Centr.) allen in dezelfde tijd als Caput. 12. Hoorelbeke (lie de France) 6.36.20. 13. Ernzer (Gem. Lux.). 14. Conterno (It.). 15. Desmet (B.). 16. Bober (lie de Fr.). 17. Audaire (West Fr.). 18. Lauredi (Z.O.-ploeg). 19. Bartolo (N.O. Centr.) 20 Darrigade (Fr.), allen in 6.36 20. 24 Impanis (B.) z.t. 26. Bauvin (Fr.) 6.36.44. 29. Ockers (B.) z.t. 31. De Groot (Ned) z.t. 38. Wagtmans (Ned) z.t. 40. Voorting (Ned.) z.t. 48. Gaul (Gem. Lux.) z.t 54. Schaer (Zw.) 6.38.16. 62. Hinsen (Ned) 6.39.14. 78. Nolten (Ned.) 6.41 46. 79. Van de Brekel (Ned.) 6.42.12. 80. Van Dongen (Ned) 6.42.59. 81. Lahaye (Ne- deralnd) z.t. 83. Van der Pluym (Ned) z.t, 86. Stolker (Ned.) z.t. Algemeen klassement 1. Darrigade. Fr., 11.54.35. 2. Schaer, Zw., 11.57.02. 3. Robinson, Gem Lux., 11.57.31. 4. Lauredi, Z.O.-ploeg, 11.57.39. 5. VoortiDg, Ned., 11.58.03. 6 Vlaeyen B. 12.01.03. 7. De Bruyne, B 12.01.14. 8. De Groot, Ned.. 12.01.33. 9./10. Ex aequo Mallejac, Fr. en Schmitz Gem. Lux 12.02.14. 11. Pardoen, N.O. Centr., 12.02.28 12./13 Ex aequo Quentin. West-Fr., en Adriaenssens, B., 12.02.39. 14. Desmet B., 12.05.01. 15./26. Ex aequo Ma- hé, Fr Impanis, B., Conterno, It., Ern zer Gem. Lux. Hoorelbeke, lie de Fran ce Forestier, Fr„ Sluyghe, N.O. Centr., Barone lie de France, Rolland, Fr., Has senforder. West-Fr., en Tonello, Ilë de France en Scodeller, N.O. Centr., 12.03.03. 27./40. Ex aequo een groep renners bij wie Bauvin, Fr., Ockers, B., Wagtmans, Ned., Gaul. Gem. Lux.. De Filippis, It., en Close, B., 12.03.27. 63 /64. Ex aequo Stolker, Ned., en La- have, Ned., 12.09.42. 71. Nolten, Ned„ 12.12.59. 72 Van den Brekel, Ned., 12.13.25. 74.Z77. Traxel, Zw., Nenclni. It., Elliot, He de Fr. en Van der Pluym, Ned., 12.14.12. 82. Hinsen, Ned., 12.20.0. 81. Van Dongen, Ned., 12.20.20. Het ploegklassement voor de tweede etappe luidt: 1. België 19.47.11; 2. N.O. Centrum' 19.47.41-, 3 Frankrijk 19.48.11; 4. Gemeng de Luxemburgse ploeg 19.49.0; 5. Ile de France 19.49.0: 6. Franse West-ploeg 19.49.0; 7. Italië 19.49.24; 8. Nederland (De Groot, Wagtmans, Voorting) 19.50.12. 9. Z.O.-ploeg 19.50.56: 10. Z.W.-ploeg 19.55.09; 11. Spanje 19.56.12; 12 Zwitserland 19.57.59: Ploegen-klassement 1. Gemengde Luxemburgse ploeg 35.55.52, 2. Frankrijk 35.58.0; 3. België 36.0- 06, 4. Nederland 36.03.03; 5. N.O. Cen trum 36.07.50; 6 lie de France 36.09.09; 7. Italië 36.09 33; 8. Zwitserland 36.10.10; 9: Z.O.-ploeg 36.12.11; 10. Franse West-ploeg 36.14.30 11 Spanje 36.16.21; 12. Z.W.-ploeg 36.22.30. ...kauw Wrlgley Doublsmlnt. We worden meegesleept door ons eigen tempo - Even de spanning kwijtraken. Een week-end op 't water of wat U ook doet: Doublemint is lekker - maakt de odem zo fris ais een zomerse zeewind. Betaald voetbal Om het kampioenschap van Neder land Rapid JCNAC; ElinkwyfcSpar ta. Promotie-competitie naar ere-divi- sic: GVAVNO ADKFC—RCH. Amateur-voetbal Om het kampioenschap van Ne derland: HengeloVlissingen. Promotie naar le klasse: WilhelminaDe Spechten; Hek- senbergMOC '39. Promotie naar 2e klasse: BoxmeerBSC; Reusel Sport RCS. Promotie naar 3e klasse: GrenswachtersNevelo; Gilze Hansweertse Boys. 1. Darrigade, Fr., 21 pnt. 2. Rolland, Fr., 23 pnt. 3. De Bruyne B., 24 pnt. 4. Hassenforder, West, 24 pnt. 5." Lauredi, Zuidoost, 25 pnt. 6. Desmet B. 28 pnt. 7. Lorono, Spanje. 30 pnt. 8. Mallejac, Fr., 35 pnt. 9. De Groot, Ned., 39 pnt. 10. Huyghe, Noordoostcentraal, 41 pnt. 11. Picot, West, 42 pnt. 12. Bauvin. Fr., 43 pnt. 13. Ockers. B., 43 pnt. 14. Tonello, lie de France, 34 pnt. 15. Voorting, Ned., 45 pnt. 43. Wagtmans Ned., 84 pnt. 59. Stolker, Ned., 114 pnt. 61. Lahaye, Ned., 124 pnt. 72. Van de Brekel, Ned., 146 pnt. 74. Nolten, Ned., 148 pnt. 76. Van der Pluym, Ned., 152 pnt. Behalve de Zwitser Hollenstein, heeft o.ok diens ploegmaat Luratti opgegeven. .Jacobs van de gemengde Luxemburgse ploegkwam na de sluiting der controle binnen en is eveneens uitgeschakeld. MOC'39 IN le KLASSE Boxmeer en Reusel Sport kunnen strijd beslissen. Vlissingen speelt zondagmiddag zijn laatste wedstrijd in de competi tie om het kampioenschap der ama teurs van Nederland, hetgeen tevens de laatste wedstrijd zal zijn van het seizoen 1955-1956. Op het eerste ge zicht lijkt het of er voor de Vlissin- gers weinig meer op het spel staat, want vorige week werden zij immers definitief voor de titel uitgeschakeld. Er speelt echter een andere factor een rol in deze wedstrijd, die tegen Hengelo zal gaan. Vlissingen heeft namelijk nog geen enkele wedstrijd in de kampioenscompetitïe kunnen winnen en daarom is het een presti- ge-kwestïe om juist deze laatste wed strijd wel te winnen. Wij geven onmiddellijk toe, dat de kansen van de Overijsselaren beter zijn. Per slot van rekening hebben de Vlissingers een lange reis voor de boeg en verder speelt Hengelo dus op eigen veld, waarschijnlijk verbeten, omdat de thuisclub per slot van reke ning de beste kans op de titel heeft. Maai' het is ook heel goed mogelijk, dat Hengelo de Vlissingers nu wat onderschat. Kansloos zijn de Zeeuwen in ieder geval niet. Het is nog niet zeker of Piet Barten zondag weer op de spil- plaats zal staan. Het hangt er van af of hij na zijn aankomst in Vlissingen hij maakte een proefvaart van een schip mee in goede conditie is. Van Otterloo krijgt zondag weer gelegenheid te bewijzen, dat hij een uitstekend vleugelspeler is en men mag aan- Advertentie) Luctor met gering verschil aan kop in zwemcompetitie Vandaag houdt Luctor te Mid delburg de tweede wedstrijdmiddag van de Zeeuwse zwemcompetitie. Nu de juiste stand van het eerste deel bekend is, blijkt, dat Luctor met 2122 punten slechts een kleine voor sprong heeft op Bruinvis, dat 2143,9 punten behaalde. Het belooft dan ook een spannénd treffen te worden. Scheldestroom uit Breskens, dat met 2411,8 punten de derde plaats bezet, is reeds vrijwel kansloos; even als S.Z.V., dat met 2495,3 punten als vierde volgt. Een buitengewoon goe de prestatie leverde Schelde uit Ter- neuzen, dat met slechts twee deelne mers vijfde staat met 2614,1 punten. Het nog maar pas opgerichte Ganze uit Goes volgt als zesde met 2655,3 punten De Goesenaren zijn bijzonder enthousiast en hebben voor zaterdag met niet minder dan 20 deelnemers ingeschreven. Het Vlissïngse Zeehond begon dé competitie wel zeer slecht, want het is met 2783,4 punten hekkesluiter. Ken Rosewall na spannend duel in 5 sets verslagen De wens van Lewis Hoad om het Wimbledon-kamploenschap te verove ren ls na een spannende stryd tegen Ken Rosewall, die bfóna twee uur in beslag nam, in vervulling gegaan. Na een prachtige demonstratie van power play versloeg hy zyn rivaal in de eind strijd van het heren-enkelspel met 62, 4:6, 75, 64. Zo heeft Hoad de meest begeerde tennistitel op zyn naam gebracht en hiervoor brachten de toeschouwers, die de tribunes rond het centrecourt bevolkten, hem een ovatie, waarin zy ook Ken Rosewall betrokken. Want deze had zich im mers op prachtige wijze tegen zyn teamgenoot van de Davis Cupploeg geweerd. (Advertentie) 'n product van Ceta-Bever 58. Jimmy's opzei was gelukt Hij had de robot zo'n trap gegeven, dat het metalen gevaarte wankelde en daarna voorover ln de modder van het erf stortte. Het volgende ogenblik ha^ Jimmy alweer dekking achter de stenen rand van de waterput gezocht. Hoe zou de geheimzinnige figuur die de robot stuurde dit aUes op vatten? Het was Jlmmy intussen wel duidelijk gewor den. wat de betekenis van dat mysterieuze getik was ge weest. Dat was natuurlijk het geluid geweest van de ra diozender waarmee men de robot weer tot leven had gebracht. Het bleef enige tijd doodstil op het erf en Jimmy van zijn kant verroerde zich ook niet. Wat hem betreft, zou hij hier tot het ochtendgloren blijven zitten. Toen drong opnieuw dat tikkende geluid tot hem door, nu echter van veel grotere afstand. Gespannen luisterde Jimmy toe. Op vier meter afstand lag voorover op het erf de ouitenecvecin gestelde robot. Jimmy kon zijn vage contouren net nog onderscheiden. Hij hield de gevelde figuur scherp in het oog en zag na verloop van misschien een halve minuut, dat de ijzeren man weer tekenen van „leven" begon te vertonen. Hij maakte korte schokkerige bewegingen en deed kennelijk pogin gen weer overeind te komen. Ze waren dus via het zen dertje bezig hem weer gevechtsklaar te krijgenJim my dacht: „Als-le weer op z'n voeten staat, spring lk wéér op hem af en krijgt hij nog een oplawaai van me, want in verticale houding is-ie mij te gevaarlijk". En plotseling véél eerder dan Jlmmy verwacht had stond Rlnus weer op zijn kolossale voeten! Hij scheen Jimmy met zijn donkere oogkassen recht in het ge zicht te staren.... Overigens is het 34 jaar geleden, dat in de finale van het heren enkelspel twee Australiërs elkaar de titel be twistten. In 1922 stonden Patterson en Lycett tegenover elkaar op het centre-court van Wimbledon en toen slaagde Patterson met de cijfers 63, 64, 62 erin beslag op het kam pioenschap te leggen. Lew Hoad vertelde na zyn over winning, dat hy er nog niet over dankt de eerste paar jaar prof te worden. De 21-jarige Australiër zeide dat zyn match tegen Rose wall de beste was die hij dit jaar in dit tournooi gespeeld heeft. In ver scheidene partyen had hij een wat lusteloze indruk gemaakt. Althéa Gibson (Amerika) en An gela Buxton (Engeland) bereikten de finale van het dames dubbelspel door een twee setsoverwinning: 75, 64 op de „hoogstgeplaatsten" Louise Brough en Shirley Fry. In de andere halve finale van het damesdubbelspel wonnen Fay Muller en Daphne Seeney (Australië) van de titelhoudsters An gela Mortimer en Anne Shilcock (En geland) 6—4, 62. De uitslagen luiden verder: Gemengd dubbelspel; halve finales: Althéa Gib son en Mulloy (V.S.) versl. Daphne Seeney en Fancutt (Australië-Zuid- Afrika) 6—4, 64; Shirley Fry en Seixas (V.S.) versl. Darlene Hard en Howe (V.S.-Australië) met 63, 7 5. Heren dubbelspel, halve finales: Hoad en Rosewall (Australië) versl. Howe en Larsen (Australië-V.S.) 6, 6—2, 7—5, 6—3. HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN nemen, dat de rechtervleugel doo. zijn meespelen aan kracht, zal winnen. MOC '39 krijgt zondag een uit muntende kans definitief in de eerste klasse te komen. Als deze ploeg na melijk de uitwedstrijd tegen Heksen- berg wint, zijn zij zeker van een plaats in de hoogste amateurklasse. Wilhelmina zal waarschijnlijk de punten aan De Spechten moeten mee geven, waarmee ook De Spechten lan zeker zijn van een plaats in de eerste klasse. Boxmeer en Reusel Sport kunnen zondag de competitie van derde Was sers voor twee plaatsen in de twee de klasse in hun voordeel beslissen. Beide clubs spelen thuis, Reusel Sport tegen RCS en Boxmeer tegen BSC. In dat geval zijn RCS en BSC dus uitgeschakeld. In de competitie van de vierde klassers voor twee plaatsen ln de derde klasse zijn de beslissingen ge vallen. De wedstrijden Grenswach tersNevelo en GilzeHansweertse Boys zijn dus niet belangrijk meer. Grote deelname aan de atletiekkampioenschappen. Alle prominenten aan de start. Zaterdag- en zondagmiddag zal men op de Vlissingse sintelbaan kun nen zien, dat de Zeeuwse atletiek- sport in het afgelopen jaar een grote vooruitgang heeft geboekt. Deze voor uitgang weerspiegelt zich niet alleen in de prestaties, maar ook in het aan tal. Het ledenaantal van het district Zeeland is namelijk sinds 31 decem ber 1955 met ruim 50 procent toege nomen: het kwam van 208 op 324. Men zal zaterdag en zondag dan ook heel wat atleten uit Zeeland aan het werk kunnen zien. De deelnemende verenigingen zijn: Marathon en Zeeland Sport (heide uit Vlissingen), E.M.M. (Middelb.urg), A.V. '56 (Goes), R.K.H.A.V. (Hulst), Delta-Sport (Zierikzee) en Het Zwin (Retranchement). Alle prominente Zeeuwen komen vanzelfsprekend aan de start. NAC heeft tegen Rapid J.C. aan één punt voldoende. Zondag kan dus de beslissing val len in de competitie om het kam pioenschap van Nederland der semi- profs. Het is echter ook mogelijk, dat die beslissing nog even op zich zal laten wachten, want als in de wed strijd Rapid JCNAC de thuisclub wint, zal er nog een extra-wedstrijd gespeeld moeten worden. Rapid en NAC eindigen dan immers met een gelijk aantal punten. Een voorspel ling van de uitslag is moeilijk te ge ven, maar we zijn geneigd het thuis- spelende Rapid als de favoriet te tip pen. NAC zal echter alles in het werk stellen om de beslissing te forceren en daarvoor hebben de Bredanaren al aan één punt voldoende. Elinkwijk en Sparta spelen een wedstrijd, die niet meer van invloed kan zijn voor de bovenste plaats, want beide teams zijn uitgeschakeld. Equipe „De Schelde" naar sloepenzeil wedstrij den. Een marinesloep van het model B- II, bemand met personeelsleden van de Kon. Mij, „De Schelde" te Vlissin gen, onder leiding van de heer E. N. Tjebbes, zal zaterdag en zondag 7 en 8 juli a.s. deelnemen aan de zeil wedstrijden. die dan te Den Helder worden gehouden. De wedstrijden gaan uit van de Kon. Marine Jacht club, welke de Nevesbu (samenwer kende werven die marineschepen bouwen) tot deelneming heeft uitge nodigd. Er wordt o.m. gezeild door equipes van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Mij. te Amsterdam, Wil- toniFeijenoord te Schiedam, de Rot terdamse Droogdok Mij. te Rotter dam, Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis singen en Werkspoor te Amsterdam. De bemanning van de sloepen bestaat uit vijf personen. De wedstrijden gaan over 11 zeemijlen. Brabant won zuidelijk waterpolotoernooi Het waterpolotoernooi tussen de vertegenwoordigende zeventallen van Limburg, Brabant en Zeeland, dat te Kerkrade werd gehouden, is op over tuigende wyze door Brabant gewon nen. De Zeeuwse ploeg kwam tegen Limburg tot een behoorlijk resultaat, want de ontmoeting eindigde in een 55 gelyk spel. De Zeeuwse jongens werden echter door Brabant met 9 0 verpletterd. Ook op Limburg be haalde Brabant een grote overwin ning (81), zodat de eindstand was: 1 Brabant; 2 Limburg; 3 Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 6