Wijzigingen in Zeeuws bouwplan door uitvriezen wintertarwe Zeeuwse Almanak NATIONAAL MUZIEKCONCOURS VLISSINGS ONS GENOEGEN VAN TOT OVERSLAGTERREIN VOOR HET DELTAPLAN IN MIDDELBURG ZWITSERSE" WIJKGEB0UWEN WORDEN OVERGEDRAGEN met melk meer mans s„T™ 62 N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUW8E COURANT ZATERDAG 7 JULI 1956 CIJFERS VAN DE MEI-INVENTARISATIE Suikerbieten- en aardappelenareaal zijn het sterkst uigebreid De strenge vorst die in de afgelopen winter ongeveer driekwart van de in Zeeland uitgezaaide wintertarwe verloren deed gaan, heeft belangrijke wijzigingen in het bouwplan tengevolge gehad. Zoals te verwachten was, namen de zomergranen iets in oppervlakte toe, maar uit de cijfers van de mei-inventarisatie blijkt, dat het suiker bieten- en het aardappelenareaal in vergelijking tot vorig jaar wel de sterkste uitbreiding hebben ondergaan. Natuurlijk zyn de aan trekkelijke prijzen welke voor deze produkten in het oogstjaar 1955- 1956 werden verkregen, hieraan niet vreemd. Hoe ruïneus de vorst voor de win tertarwe is geweest, wordt wel zeer duidelijk, wanneer men de cijfers van vorig jaar en thans naast elkaar legt. In 1955 was er 10.372 ha wintertarwe in Zeeland en in mei jl. werd er slechts 2436 ha geteld. De met zomer- tarwe bezaaide oppervlakte is nu wel toegenomen, namelijk van 3067 ha in 1955 tot thans 6150 ha, doch het tota le tarwe-areaal blijft niettemin 4846 ha achter bij vorig jaar. De Zeeuwse boer heeft andere gewassen gekozen om de door de uitgevroren tarwe vrij komende grond alsnog produktief te maken. Het behoorlijke rendement van de suikerbieten in de laatste ia- ren heeft er zeker toe bijgedragen, dat juist het bietenareaal de sterkste uit breiding vertoont. Tegenover 13955 ha in 1955 is er namelijk thans niet minder dan 16019 ha met bieten be zaaid. Verder is er een niet onbelang rijke uitbreiding bij de aardappelen te constateren, namelijk van 10144 ha tot 11927 ha. Natuurlijk zijn de goede aardap pelprijzen in het afgelopen voor jaar hieraan niet vreemd. Onge twijfeld zou de toename nóg gro ter zjjn geweest, wanneer er meer pootgoed beschikbaar zou zijn ge weest. Gezien de huidige geringe vraag naar aardappelen, is het misschien wel goed, dat het niet mogelijk was méér te poten. Er wordt een goede opbrengst van de aardappelen verwacht, zodat de prjjzen hierdoor nog wel eens on gunstig beïnvloed kunnen worden. De oppervlakte zomergerst is toege nomen van 23.622 ha tot 24.639 ha en de haver van 3561 tot 3846 ha. Het areaal zaaiulen groeide van 1157 tot tot 1611 ha. Wanneer men nagaat dat er in 1952: 1853 ha en in 1954: 1510 ha uien waren, dan is de uitbreiding van dit jaar toch niet zo abnormaal groot, als wellicht op het oog lijkt. Wel Is opmerkelijk, dat de met zil veruien beteelde oppervlakte (229 ha) meer dan het dubbele van vorig jaar is en ook ten opzichte van het gemid delde hoog ligt. De vroege aardappe len geven met 286 ha eveneens een ge ringe stijging te zien. Oliehoudende zaden De hoge prijzen van blauwmaanzaad hebben ook een sterke uitbreiding van de uitzaai van dit gewas in de hand gewerkt. In 1954 was er 313 ha, in 1955: 1051 ha en thans 2380 ha! Het koolzaad bleef met 1868 ha onge veer gelijk aan 1955. Er blijkt mo menteel een goede vraag naar olie houdende zaden te zijn. Het schijnt, dat dit verband houdt met een ver wachte mindefe opbrengst van de olij ven in Spanje en Italië, die daar zeer sterk van de vorst moeten hebben ge leden. Zoals te venvachten was, geeft de met envten en bruine bonen beteelde oppervlakte een daling te zien. De prij zen van vorig jaar waren nu niet be paald aantrekkelijk. Toch blijkt thans vermindering gering te zijn. De groe ne erwten liepen slechts terug van 9493 tot 9187 ha, de schokkers van 3175 tot 3002 ha. en de bruine bonen van 3988 tot 3622 ha. Wat hier opvalt is, dat de capucijners een stijging te zien geven van 213 tot 255 ha. Bii de beperkte markt welke er voor dit pro- dukt is, kan deze uitbreiding zelfs aanzienlijk genoemd worden. Intussen gaat de boer zich zo langza merhand weer voor de oogst gereed maken. De gewassen staan er over het algemeen niet ongunstig voor. Voor het vlas is de regen wel wat laat gekomen, zodat het iets te kort is ge bleven. Overigens zijn er toch ook verschillende goede vlaspercelen. Bij de erwten zag bet er aanvanke lijk ook naar uit, dat de planten te klein zouden blijven. Na de regen zijn ze echter behoorlijk ontwikkeld, zodat vele percelen een ideale stand hebben. In de overige delen van ons land waar de regen vroeger kwam, is de ontwik keling van de erwten wat te gul ge weest, zodat de teelt daar momen teel nogal riskant is. Na de tegenval ler met de wintertarwe ziet het er voor de Zeeuwse boer wat de oogst- vooruitzichten betreft, dus hoopvol uit. „NeBoHa" wil industriehal bouwen in Middelburg B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een deel van liet klein- industrieterrein te verkopen aan de Zuid-Nederlandse Bouw- en Handels combinatie te Vlissingen. De grootte van dit terrein bedraagt ongeveer 960 m2 en de „NeBoHa" wil ter plaat se een industriehal bouwen. De be trokken grond kost 5.75 per m2, zo dat de koopsom 5.520 zal zijn. Het college heeft tegen verkoop van deze grond geen bezwaar en ook de commissie van bijstand voor ge meentewerken kan zich met een en ander verenigen. Het is nog niet bë- draagt de kend voor welk doel de Zuid-Neder- meente dus f 907. Dit bedrag kan landse Bouw- en Handelscombinatie worden gedekt door verlaging van de deze hal zal bouwen. Vermoedelijk post onvoorziene uitgaven. Als deze zal zij er een kleine industrie in doen aankoop doorgaat zal Middelburg vestigen. drie molens bezitten. Middelburg wil molen aan Oude Vlissingseweg kopen. B. en W. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor de molen aan de iude Vlissingseweg te kopen. De ei genaar, de heer J. Lievense, heeft de molen, de inventaris en de opstallen met inbegrip van de omliggende grond aangeboden voor een bedrag van f 15.000. Gelet op de staat, waar in het geheel verkeert, vindt het col lege dit bedrag zeer laag. Bij de mo len behoort nog een schuur en een varkenshok, terwijl in de ruimte op de begane grond een Dentz-dieselmo- tor van 33 PK staat opgesteld, die ook ln goede staat verkeert. B. en W. wijzen op het grote be lang, dat de nog resterende molens in Middelburg voor het stadsbeeld kun nen worden behouden door deze bouwwerken in gemeente-eigendom te doen overgaan. De knecht van de heer Lievense is bereid het molenbe- drijf voort te zetten en daartoe de molen voor f 25 per week van de ge meente te huren. Vernieuwing en on derhoud komt daarbij voor zijn reke ning. Jaarlijks krijgt de gemeente een huuropbrengst van f 1300, zo rekent het college voor, waartegenover las ten van I 2207 staan. Uiteindelijk be- "jkse last voor de Muzikale show met taptoe door korps „Oost-Arnhem". De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" uit Vlissingen zal dit jaar op waarlijk grootse wyze haar 65-jarig bestaan vieren. "s slotfeest van dit jubileum organiseert „Ons Genoegen" o)> vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 juli a.s. een groot nationaal mu ziekconcours van de Koninklijke Fe deratie van harmonie- en fanfarege zelschappen. Het programma van dit, slotfeest bestaat verder uit mars-, tamboers- en concertwedstryden, een taptoe en verder een unieke muzikale show. In totaal zullen vijftien korp sen, waaronder enkele van Neder lands best geplaatste, uit de tweede tot en mefc de vaandelafdeling, hun medewerking verlenen aan dit mu ziekfestijn. in AUTOBOTSING Op het kruispunt van de Byloque- Btraat en de Wilhelminastraat te Axel kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing doordat één der bestuurders zyn verplichting tot voorrangsverlening wat al te licht opvatte. De bestuurders van de auto's waren do heren S. uit Axel en P. uit Sas van Gent. Beide auto's werden beschadigd. AFWISSELING. Zoals gemeld, wordt zaterdag 14 juli aanstaande op de weide van de heer A. C. Dalebout be Noordgouwe DÉMONSTRATIE Een aantrekkelijk onderdeel van de Souburgse sportweek, die de afgelo pen week is gehouden, was ook een demonstratie met politiehonden. Met spanning volgden de vele belangstel lenden de verrichtingen van de vier voeters, die een enkele keer echter ook hun eigen zin wel eens deden. Zoals die brave hond, die volgens de plannen post zou moeten vatten bij een midden op het demonstratie- terrein opgestelde cilinder; een zwaar voorwerp, dat de hond niet kon (en ook niet mocht) verslepen, maar dat hü slechts behoefde te on derkennen. 't Dier zou dat moeten bewijzen door te gaan blaffen. De hond had de cilinder snel ge noeg ontdekt, dat wel, maar toen het op blaffen aan kwam, liet hij verstek gaan. De menigte wachtte geduldig, 'één minuut, twee minuten, maar de hond zweeg ostentatief. De man aan de microfoon gaf commentaar: ,yJa, nou moet hij toch gaan blaffen, an- de>Er' kwam beweging ln de viervoe ter. Honderden mensen keken ge spannen naar deze ene hond, die zich. van al die mensen echter bitter wei nig aantrok. Hij snuffelde belang stellend aan de cilinder, kivispeldc eens met zijn staart en deed toen dat gene wat alle doodgewone honden 'doen wanneer zij een verticaal onge steld voorwerp benaderen. Hij lichtte- op de oude, vertrouwde manier een poot op En gelachen, dat die Souburgers hebben!! een muziekfestival gehouden. Aan dit festival is ook een extra attrac tie verbonden. Het programma ver meldt namelijk het optreden van de 23 leden sterke rolsehaats-vereniging „Segor" uit Bergen op Zoom. Daar voor zal een houten vloer van onge veer 300 vierkante meter nodig zijn. OESTERLARVEN. In het Scheldewater komen mo menteel 400 tot 500 oesterlarven per 100 liter voor. Daar de tempe ratuur van het water echter nog steeds beneden de 18 graden C. bleef, zullen deze larven waar schijnlijk niet tot ontwikkeling ko men. De oesterkwekers vestigen daarom hun hoop op de tweede broedval in de derde week van juli, wanneer dan althans de weersomstandigheden gunstiger zullen zijn. ECHTVERENIGING. Donderdag 12 juli aanstaande zal het 55 jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw C. de Vuyst en A. de VuystKeijmel te Oostburg in het huwelijk verbonden werden. PAPIERMANDEN. Het gemeentebestuur van Cadzand heeft op het strand in de omgeving van het zogenaamde „dagjescen trum" enkele papiermanden doen plaatsen. Het hoopt nu, dat het pu bliek meer afval in deze manden dan op het strand zal achterlaten. Hope lijk heeft men in Cadzand meer suc ces dan elders Sinds enige tijd heeft de gemeente Kerkwerve binnen haar grenzen een kerkgebouw, dat er vóór de ramp niet v:as. Hel steeds zich uitbreiden de ledental van de christelijke gere formeerde kerk deed besluiten de houten noodkerk van Noordgouwe haar Kerkwerve te verplaatsen. De kerk is nu ook een houten torentje rijk. (FOTO P.Z.O.) Middelburg wil een aantal arbeiderswoningen bouwen B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een krediet van 110-000 beschikbaar te stellen voor het bouw-, rijp maken van een terrein op 't Zand. Op dit stuk grond, dat nabij de veiling is gelegen, zal een groot aantal arbeiderswoningen worden ge bouwd. In verband met de aanhangig zijnde wijziging van het uitbreidings plan levert de situering van de wonin gen moeilijkheden op, omdat het stra tenplan nog niet vaststaat, zo delen B. en W. in hun toelichting mee. Met het indienen van de aanvraag voor de bouw van deze huizen woning wetwoningen kan hierop niet wor den gewacht in verband met de gewij zigde omstandigheden met betrekking tot de verdeling van het bouwvolume. Van het toekomstige stratenplan in deze omgeving ligt reeds vast het be loop van een straat evenwijdig aan het terrein van de veiling. Dit be loop is bovendien in overeenstemming met het thans van kracht zynde uit breidingsplan. Aan deze straat zullen de eerste van het betrokken contin gent woningen worden gebouwd. Het gevraagde krediet, dat ten laste v.an het grondbedrijf moet komen, is dan ook slechts bestemd voor deze straat en voor het verder bouwrijp maken van het aanliggende terrein. Het hoogtepunt van dit feest valt ongetwijfeld tijdens het avondpro gramma van zaterdag. Dan biedt de uit '115 man bestaande jeugd-tam- boers-, hoornblazers en pijpersver eniging „Oost-Arnhem" op de Grote Markt een grote muzikale show met taptoe aan. Aanvang half negen. Het openingsconcert, dat vrijdag avond om halr acht op de Grote Markt begint, wordt verzorgd door „Vlijt en Volharding" uit Souburg. Om half tien volgt dan een rondwan deling door de stad. Nadat de directeuren en voorzitters van de verenigingen zaterdag om 12 uur officieel in het stadhuis door B. en W. ontvangen zijn, volgt om half twee de afmars naar het concours terrein. het gemeentelijk sportterrein aan de Irislaan, onder aanvoering van „Oost-Arnhem", Om half twee begint dan de tamboerswedstrijd, gevolgd door de concertwedstryd, Zondagmiddag om twee uur wordt het slotfeest voortgezet met liet concoursprogramma. Twee verenigingen komen eerst uit in de marswedstrijd en eveneens twee in de tamboerswedstrijd. Om onge- veer 3 uur begint de concortvved- v strijd. Óm half acht des avonds verzorgt de harmonie „Oefening Kweekt Kunst" uit Schoondijke het grote sluitingsconcert, dat ge geven wordt op de Boulevard Evertsen in de nieuwe verplaats bare muziektent van de gemeente. EEN DER BESTEN! Aan de concourswedstrijd van zon dag zal waarschijnlijk nog worden deelgenomen door één der beste Ne derlandse korpsen uit de vaandelaf deling Hierover worden nog onder handelingen gevoerd met de diverse verenigingen. Dit korps zal waar schijnlijk na het sluitingsconcert van „O.K.K." om ongeveer kwart over negen en bij gunstig weer een taptoe geven op de Boulevard Evertsen. De mars- en tamboerswedstrijden wor den gehouden aan de President Roo- seveltlaan bij het sportveld. Woningbouw in mei. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek kwamen in mei van dit jaar 5425 woningen ge reed. Het aantal in dezelfde maand van 1955 was 4810. In de eerste vijf maanden van 1956 werden 22.147 wo ningen voltooid tegen 18.169 in de eer ste vjjf maanden van 1955. Tot en met mei j.l. werden sedert de bevrijding 462.024 woningen voltooid. In Zeeland werden in mei 200 woningen opgele verd en in de eerste vijf maanden van dit jaar samen 743. VOORSTEL AAN DE GEMEENTERAAD Kredieten tot f 148.000 voor werken op industrieterrein In Middelburg zal een overslagter rein komen voor materialen, die be stemd zijn voor de uitvoering van het Deltaplan. Het gaat hier om grote hoeveelheden, waarvan een deel per spoor zal worden aangevoerd. Het ver voer naar de zeegaten geschiedt uiter aard per schip, zodat het noodzakelijk zal zyn de materialen op een terrein vanuit de spoorwagen in de boot over te slaan. Dit delen B. en W. van Mid delburg de raad mee onder vermel ding, dat de N.S. het college hebben bericht, dat ais overslagplaats een deel van het grootindustrieterrein ln aanmerking zal komen. In verband hiermee worden aan de raad twee cre- dieten gevraagd tot een totaal van 148.000. B. en W. hebben nader contact op genomen over deze aangelegenheid met de spoorwegen en men kwam tot overeenstemming. Behoudens toe stemming van de raad is thans over eengekomen, dat dë N.S. naar het be trokken terrein een losspoor zullen aanleggen. De voor rekening van de gemeente komende kosten hiervan worden geraamd op 18.000. De be nodigde bovenbouw en beveiligings materialen worden door de N.S. ter beschikking gesteld. De gemeente zal vanaf de Ka- naalweg naar het overslagterrein een straat aanleggen. De kosten van dit werk worden op 66.000 geraamd. Een deel van het rijdek wordt ingenomen door de spoor- aansluiting. De spoorweg wordt aangelegd op z.g. stelconpiaten, die tussen de rails en aan beide zijden van het spoor worden gelegd. Deze platen geven een goed rydek, maar de aanleg van een en ander is duur der dan een normale klinkerver harding. De meerdere kosten van 15.000 komen voor rekening van de N.S. Voorts moeten nog enkele voorzieningen aan de oever ter plaatse worden getroffen, hetgeen 14.000 kost. De N.S. zorgen voor onderhoud en vernieuwingvan het spoor nadat dit is aangelegd. De gemeente neemt het onderhoud van de verharding voor haar rekening. De N.S. verbinden zich in de daartoe op te stellen vergunning gedurende de eerste 10 jaar het spoor Knaap uit Goes „leende" auto in Amersfoort Maar politie-telex was sneller Een glanzend nieuwe Ford 1956, onbeheerd staande in een van de Amerst'oortse straten, werd de 17-ja- rige „joy-rider" YV. vrijdagmiddag rond één uur noodlottig. Deze uit Goes afkomstige jongen, door de justitie ter beschikking van het rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort gesteld en daar bij particulieren in huis, kon de verleiding niet weerstaan. Zoals hij wel eens eerder had gedaan, nam hy de auto weg en ging aan liet toe ren. Naar het zuiden, naar zyn woon stad Goes. Met grote snelheid gleden de ki lometers achter hem weg. Reeds rond half vijf werd hij in de Ganzen- stad gesignaleerd, waar hij met een vaart van door de honderd kilometer over de hoofdverkeersweg snorde. Daar moest hij echter ervaren, dat de politie nog sneller werkt. Rijks- en gemeentepolitie in Zeeland hadden reeds het signalement van wagen en vermoedelijke dader. Omstreeks half zes vond de Goese gemeentepolitie op de Kreukelmai'kt 'de bewuste auto onbeheerd terug. Blijkbaar was de benzinevoorraad uitgeput geraakt, waarna W. de wa- fen maar achtergelaten had. Toen e politie daarop snel in de richting van het station wilde gaan, omdat de jongeman mogelijk weer per trein zou kunnen vertrekken, zag men hem plotseling op de Keizersdijk lopen. Bij het verschijnen van de politie trachtte hij zich nog te verbergen in het struik gewas, maar dit had g^on zin meer. Evenmin als de tegenstand die hij bij zijn arrestatie bood. Twee agenten hebben de heftig tegenspartelende jóngen naar het bureau overgebracht. (Slot van pag. 1) Schou- Tholen, maar ook in Goeree en Overflak- kee en Klundert (N.B.) de mogelijk heid het werk van het Groene Kruis op hoger plan te brengen. Dankzij het Zwitserse volk kan in deze stre ken thans niet worden gesproken van een achterstand op dit gebied. Programma Op 12 en 13 juli zal het gezelschap, dat by de overdracht aanwezig zal zijn bestaande uit autoriteiten van (Advertentie) 1 f JU het Groene Kruis en Zwitserse be trokkenen een tocht maken door het voormalige rampgebied ter inwij ding van de gebouwen. Men vertrekt om 8 uur uit Rotterdam, waarna eerst het wijkgebouw in het Brabant se Klundert wordt bezocht. Vervol gens rijdt men naar Stavenisse voor hetzelfde doel. In het wijkgebouw van St. Maartensdijk wordt dan om 12 uur een koffiemaaltijd gebruikt. Daarop worden achtereenvolgens de wykgeoouwen van Kruiningen en Wolfaartsdyk bezichtigd. Hierna ge schiedt de overdracht in Middelburg, waarna de dag wordt besloten met een diner, aangeboden door de Pro vinciale Zeeuwse Vereniging ,.Het Groene Kruis" in hotel De Koren beurs te Goes. De tweede dag wordt reeds om 7.45 uur vertrokken naar Veere, vanwaar overgevaren wordt naar Burgh- Haamstede. Na aankomst om 9.45 uur wordt op het vlieg-veld Haamste de koffie aangeboden. Daarna wordt een rondrit gemaakt over Schouwen- Duiveland. Eerst wordt het wijkge bouw van Nieuwerkerk bezocht, waarna mej. Jöhr om 13 uur te St. Philipsland het wijkgebouw opent. Het gezelschap zal vervolgens over varen naar Herkingen, waar een in aanbouw zijnd wijkgebouw wordt be zichtigd, evenals in Nieuwe Tonge. Om 19 uur komt men in Rotterdam terug, waarop het geheel wordt be sloten met een diner in Vlaardingen, dat wordt aangeboden door de Pro vinciale Zuid-Hollandse Vereniging „Het Groene Kruis". niet op te breken. De gemeente zal voor gebruikmaking van overslag ter rein en/of loswal een overslagrccht heffen van maximaal 0.10 per m3 of per ton. Kosten De grondkosten voor het terrein be dragen naar raming 18.000, de ver harding vergt een uitgaaf van 30.000. Voor de aanleg van de straat en het maken van de overvoorziening vragen B. en W. nu in totaal een cre- diet van 80.000 en voor de kosten van de spooraansluiting en de kosten van het overslagterrein een krediet van 66.000. De eerstgenoemde kosten komen ten laste van het grondbedrijf, de laatstgenoemde wil het college in eens afschrijven uit de verhoogde uit kering van het gemeentefonds, die zoals gemeld rond 76.600 be draagt. Daar ongeveer 300.000 ton goederen zal worden aangevoerd voor de eerste fase van het Deltaplan, het Drie- eilandenplan, zal de gemeente een be drag van 30.000 ontvangen. B. en W. willen dit geld reserveren, daar het niet als vaste inkomsten kan worden beschouwd. Met zekerheid kan nog niet worden vastgesteld, dat de goede ren inderdaad per spoor zullen worden aangevoerd, maar B. en W. achten dit toch alleszins waarschynlyk. Zaadhandel uit Goes en de directeur veroordeeld Uitspraak in „radijs-kwestie": tweemaal een boete van 3000 De economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, lieeft vrijdag uitspraak gedaan in de z.g. „radyskwestie". Daarbij werden de Goese zaadhandel K. en De V. en de directeur van dit bedrijf, A. v. d. W., veroordeeld tot een boete van 3000, verdachte v. d. W. bovendien tot 3 maanden gevangenisstraf subsidiair. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, formu leerde ter zitting van 29 juni j.l; een nagenoeg gelijke eis, behoudens de subsidiaire straf, die hij op 6 maan den gesteld wenste te zien. In deze zaak ging het om de vraag of de Goese zaadhandel inbreuk heeft gemaakt op het z.g. kwekersrecht van de N.V. A. R. Zwaan en Zoon uit Voorburg, door de radijssoort „Cherry Bell" in de handel te bren gen. Een en ander vergde twee zit tingen, waarvan de eerste reeds op 18 april j.l. werd gehouden. Toen moest de zaak echter worden aan gehouden, omdat de kwestie der identiteit van de „Cherry Bell" met de door.de fa. K, en De V. verkochte zaden niet duidelijk werd. In de tweede zitting werden enkele getuigen-deskundigen gehoord, on der wie dr. Banga, directeur van het Instituut voor de Veredeling van Tuinbouwgewassen in Wageningen. Deze zei, dat „Cherry Bell" een iden tificeerbaar ras is, hoewel identifica tie van een kruisbestuivend ras als dit moeilijker is dan b\j een zelfbe- stuivend ras. De officier zei in zijn requisitoir, dat hij liet tenlastegeleg- de bewezen achtte. De directeur van de Goese fa. v. d. W. heeft steeds ontkend, dat zijn onderneming „Cher ry Bell" in de handel heeft gebracht. Voorts veroordeelde de economi sche politierechter de IJzendykse mo lenaar A. O. tot een boete van 1, subs. één dag. O. woont in Nederland, maar heeft zyn maalderij over de grens in het Belgische Watervliet. Hij voert dan ook steeds in Nederland ge kochte granen daarheen en dit bracht hem in moeilijkheden met de douane, die hem bekeurde, waarmee deze sterk principieel getinte zaak aan het rellen ging. De officier zei ter zitting, dat O. een formele overtreding van het deviezenbesluit heeft begaan. Het vonnis was conform de eis. HjJ ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. VANDAAG. Middelburg Electro: „Geboren ln ge vangenschap", (18 jr.). 19 en 21.15 uur; Schouwbuig: „Helena van Troje", (cinemasc.) (14 jr.). 20 uur; Prov. Bi bliotheek: Expositie reprodukties van en boekwerken over Rembrandt, 10— 12.30, 13.30—17 uur: Molenwater: „Mi niatuur Waicheren", 9—23 uur. Vlissingen Alhambra: „ïk was een Amerikaanse spionne", (14 jr.), 19 «n 21 uur: Luxor: „Met een kwartje de wereld rond", (a.l.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Avontuur in Hongkong", (14 jr.) 10 en 21 uur. MORGEN. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 17 en 21.15 iur; Schouwburg: als van daag. 14.30 en 20 uur; Molenwater: als vandaag 9 -23 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 29 en 21 uur: Luxor: als vandaag. 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: „Ongetemd", (14 Jr.), 15 uur; als vandaag, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2