PREDIKBEURTEN „BEVOLKINGSBOEKHOUDING" WAS IN MIDDELBURG BIJEEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN Zii'l'iiïivDAG 3 o oLi luüG t11; o VIN CIA i' li D ti W hi u u ti AH. T 1 VERGADERING EN RONDRIT Congressisten werden door gemeentebestuur ontvangen Bijna honderdvijftig; leden van de Vereniging; voor Bevolkingsboekhou ding waren vrijdag naar Middelburg gekomen voor het houden van de jaarlijkse algemene vergadering van deze vereniging. De congressisten de meeste van hen waren gemeente ambtenaren en ambtenaressen wa ren uit alle delen van het land af komstig. Zij werden deze dag ontvan gen door hét gemeentebestuur; voorts was er de huishoudelijke vergadering in liet Schuttershof, waarna een rond rit over Walcheren, werd gemaakt. Het congres begon in de Burger zaal van het stadhuis, waar het vol tallige college van B. en W. de gas ten opwachtte. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein sprak de dames en he ren toe. Hij zei o.m. dat bevolkings boekhouding een vak is, dat niet zo zeer spreekt tot de buitenstaanders. Het publiek weet dan ook over het algemeen niet waarom het in de be volkingsboekhouding gaat. Roman tische kanten heeft deze soort boek houding niet, maar toch is zij een interessant onderdeel van de gemeen te-administratie. Spr. noemde de burgerlijke stand en de „bevolking", zoals wij die thans op de gemeente-secretarieën kennen, „een groot goed." Andere landen be zitten het niet in die mate, hetgeen vaak aanleiding is tot moeilijkheden. Verder wees mr. Bolkestein er nog op, dat het probleem van de 'mecha nisatie thans in de bevolkingsboek houding een steeds grotere rol gaat spelen. De voorzitter van de V. B. B.. de heer R. Glas, gemeente-secretaris van Warnsveld beantwoordde deze rede. Hy sprak zijn waardering uit voor de herbouw van Middelburg en vestigde er de aandacht op, dat de Vereniging voor Bevolkingsboek houding een studievereniging is. Door middel o.a. van haar periodiek streeft zy er naar de ontwikkeling van de bevolkingsambtenaren te vervolma ken. Eerste team van Marathon won zevenhandbaltoernooi Ook bij de dames werd Marathon kampioen Het zevenhandbaltoernooi, dat in 't kader van de zomershow op het Bei- lamypark in Vlissingen werd gehou den, is door Marathon I gewonnen. In een doelpuntrijke finale imoesten de reserves van Marathon tegen de technisch vaardiger en v aak ook snel lere spelers van het eerste team het onderspit delven. Voor de rust was het een vrij ge luk opgaande strijd, al verzekerde Marathon I zich toen reeds van een II8 voorsprong. Na de rust bleef Marathon II goed partij geven, maar het beslissende schot ontbrak vaak op het juiste moment. Marathon I won uiteindelijk met 228 en werd zodoende winnaar van dit toernooi. Het werd overigens een dubbel suc ces voor de roöd-witten, want ook de dames eindigden op de eerste plaats door een 84 overwinning §p Wal cheren. Tien minuten voor hét einde was het nog 44. De Marathon-da mes zetten toen een fel offensief in, waar de dames van Walcheren niet tegen opgewassen bleken. De verliezersronde werd bij de he ren een succes voor E.M.M. De Mid delburgers klopten Olympus met 16- 7 en emdigden hierdoor op de derde plaats. Olympus werd vierde. Minder succesvol was de verliezers ronde voor E.M.M. bij de dames, want er werd met 41 van Zeeland Sport verloren. Zeeland Sport eindigde als vierde achter Olympus en E.M.M. be zette de vijfde plaats. Korfbal en volleybal in Souburgse sportweek In de Souburgse sportweek werden vrijdagavond korfbal- en volleybal wedstrijden gespeeld. Voor alle wed strijden bestond" veel belangstelling. De korfballers van Animo verloren van Togo uit Goes met 34, maai de Zuidwesters versloegen Zeelandia (64). De Togo-adsplranten speel den met 22 gelijk tegen de jeugd van Animo. Een volleybalwedstrijd tussen E.V.V.C. en Zuidwesters werd na een spannende strijd beslist in het voordeel van E.V.V.C. uit Vlissingen. Estafetbewedstrijden leverden bij de dames een overwinning voor Togo uit Goes op. Bij de heren werd Animo winnaar. Burgerlijke Stand WESTKAPELLE. Bevallen: P. Toutenh'oofd-Van« Vaar- degem z.\ A. Andeweg-Voordendag, d.; A. J. de Voogd-Van Rooijen, d. Ondertrouwd. A. Cijvat, 25 j. en A. Hui- bregtse, 21 j. Getrouwd: L. K. Roelse, 23 J. en J. W. Minderhoud, 17 J.: J. de Pagter, 25 j. en J. Roelse. 18 j. Overleden: J. Lievense, 87 j., weduwn. van W. Slabber. J. Dekker, 87 j., we duwnaar van L. Gabriëlse. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: L. van den Drlest-Eshuis, z. Ondertrouwd: A. Castel, 25 j. en I. A. E. Steers, 22 jM. Veerhoelt, 22 J. en M. G. Daalhuizen, 20 j. Getrouwd: A. A. Overweel, 20 j. en C. W. Koelhuis, 22 j.; J. van Wallenburg, 23 J. en J. C. F. dc Visser, 20 j.; J. van den Bosse, 25 j. en J. de Bruine, 21 j.; M. Onderdijk. 22 j en T. C. Hoogesteger, 21 Jaar. Overleden: J. Louwerse, 80 jr.; M. C. van Hekken, 81 j. AAGTEKERKE. Bevallen: C. van de Woestijne-Wouters, z.; J. Geertso-Dlngemanse, 2.; p. de Vlsser-Maljaarn, d. Overleden P. Moens, 63 j.; P, de Vis ser, 83 j„ echtgenoot van C. C. de Visser. KOUDEKERKS. Bevallen: D, Janse-Koppejan. cl.; T. J. Cljvat-Janse, d. Overleden: M. Bontenbal, 80 j., echtgen. van M. S. D. van Dijl; J. Jansen. 88 j.: M. Kok, 80 j., wed. van M. WOndergem; C. Bok, 93 j.. wed. van J. Jonckman; K. Faasse. 83 j., wed. van A. Leinse. Tijdens de huishoudelijke vergade ring in het Schuttershof sprak de voorzitter een welkomstwoord, waar na het jaarverslag over 1955 werd goedgekeurd, evenals de rekening over 1954 en de begroting voor 1956 werd vastgesteld. Vervolgens werd met aandacht geluisterd naar een in teressante causerie door de heer W. Chr. Schoonheim, adviseur voor admi nistratieve organisatie over „Docu- mentreproduktie in de bevolkings boekhouding". Deze zei o.m.. dat de documéntreproduktie eerst als begrip haar intrede deed in de bevolkings boekhouding en later als werkelijk heid. Ook zette de heer Schoonheim de verschillende mogelijkheden van re- produktie uiteen. Hy noemde een vijftal technieken, namelijk de licht druk, de contactdruk, de snelcontact- druk, de lensfoto en de microfoto. Hij onderwierp deze technieken achter eenvolgens aan een uitvoerige be schouwing en besprak ook de hierbij te bezigen materialen. Tenslotte ging hij nog In op de voor- en nadelen van de genoemde methoden en op het doel van de reproduktïe. Hierna werd een gemeenschappelij ke maaltijd gebruikt. In de middag uren rqden de congressisten met hun dames over het eiland rond, waarbij zij o.m. een bezoek brachten aan Vee- re, Domburg en Westkapelle. Met deze geslaagde tocht werd het con gres besloten. Ds. J. P. Paauwe na een maagoperatie overleden Bewogen loopbaan In het r.-k. ziekenhuis te 's-Graven hage, waar hy een maagoperatie had ondergaan, Is vrijdag in de ouderdom van ruim 83 jaar overleden ds. Jan Piet Paauwe, voorganger van een vrjjo kerkformatie. üs. Paauwe heeft in 1914, toen hy geschorst werd en later uit zijn bediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd ontzet, veel van zich doen spreken. Hij werd op 18 oktober 1872 te Charlois geboren en studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht zowel theologie als rechten. Op 25 augustus 1901 aanvaardde hij het predikambt bij de hervormde ge meente van Yerseke. In 1907 vertrok hij naar Bennekom. Omdat ds. Paauwe weigerde perso nen in het lidmatenboek in te schrij ven, die naar zijn oordeel op grond van hun belijdenis niet tot de gemeente konden worden toegelaten, kwam hij in conflict met de kerkelijke besturen. Wegens ongehoorzaamheid aan de kerkelijke reglementen volgde op 2 ju ni 1914 zijn schorsing en bij volhar ding in zijn houding op 8 oktober yan dat jaar de ontzetting uit de evange liebediening. Ds. Paauwe vestigde zich daarop te 's-Gravenhage, waar hij tot kort voor zijn dood voor een kring van geestver wanten heeft gepreekt. Ook deed hy dat in verschillende andere plaatsen. In een geschrift heeft de overledene rekenschap gegeven van zijn ervarin gen als predikant in de Nederlands Hervormde Kerk. De teraardebestelling van zrjn stof felijk overschot zal dinsdagmiddag ge schieden op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage. Middelburg „Onderlinge Steun" hield haar jaarvergadering. De assurantievereniging „Onder linge Steun" hield te Middelburg on der leiding van de heer Jac. Besuyen haar 42e jaarvergadering. De voor zitter herdacht by de opening het overlijden van de neer W. de Wolf, die meer dan 20 jaren voorzitter der ver eniging is geweest. De secretaris de heer S. Simonse, gaf in zijn verslag een overzicht van de werkzaamheden der vereniging in het afgelopen jaar. Het ledental nam toe met 34 en bedraagt 1345. De ver zekerde waarde steeg met ruim 3.5 miljoen tot 'n bedrag van 38.294.100. Aan brandschade werd uitbetaald 16.265 van welk bedrag van de her verzekering 9.604 werd terugont vangen, zodat ten laste der vereniging 6.660 blijft. Als herverzekeraar treedt op de Nationale Onderlinge Brandherverzekeringsmaatschappy (NO.B.H.) te Zwolle. Van de over het boekjaar 1955 dooi de deelnemers betaalde premie 0.80 per duizend gulden verzekerde waar de voor woonhuizen, ook voor de woonhuizen op de boerderijen en 1.20 voor landbouwschuren en bergplaat sen, kon 30% worden gerestitueerd door bijschrijving op ledenkapitaal. Als bestuurslid werd gekozen in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer W. de Wolf, de heer A. de Kam. Herkozen werd het bestuurslid K. Coppoolse. De aftredende commis sarissen de heren J. Poppe en P. van Sluys, werden beiden herbenoemd. H.B.S.-ers bij collega's op bezoek. Dezer dagen bezochten de leerlin gen van de vierde klas van de ge meentelijke Mathenesser H.B.S. uit Rotterdam hun collega's van de Mid delburgse R.H.B.S. De Maasstedelin gen maken namelijk onder leiding van vier docenten een boottocht van een week door een deel van Nederland. In Middelburg werd een sportontmoeting op touw gezet tussen gastheren en bezoekers. Ploegen van 4 bonden op de schaakborden de strijd aan, waaruit Middelburg met 2%1% pt. als overwinnaar uit de strijd kwam. Ook een vollevbalmatch was voor de Zeeuwse hoofdstedelingen, namelyk met 3-1. Op tafeltennisgebied toonden de Rotterdammers zich echter de meerderen, want zij wonnen hier met 3-1. Het gezelschap is tot slot harte lijk uitgeleide gedaan en naar Zierik- zee vertrokken. Oogst van de straat. Bij de Middelburgse politie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende, gedurende het tijdvak 26 juni tot 3 juli j.l., gevonden voor werpen: Gymnastiekschoen, bruine porte- morinaie met inhoud, schroeven draaier, muntbiljet, etui inh. vulpen en potlood, kinderzonnebril, kinder handschoen, ring met sleutels, zweep motorbril ,rode vulpen, boerinne- schort, rijwielslotsleutel, zwarte pa raplu, wit plastic ceintuur, spring touw, parapluhoes, bril, licht mon tuur, zilveren broche, handdoek en een kinderbroekje, damespolshorlo ge, kinderportemonnaie met inhoud, huissleutel, waterleidingslang, witte kinderportemonnaie met inhoud, vlin derstrik, damespolshorloge, halsket tinkje. rode damesportemonnaie met inhoud, rietenmandje, lederen muts, zakje inhoudende vakantiezegels, muntbiljet, babysok, broche, pot lood, zwarte dameshandschoen, por- temonnaie met inhoud, 1 pr. zwarte herenschoenen, jutezak, pakje inhou dende gereedschap, nikkelen portier- kruk. Examens Geslaagd voor het toelatingsexa men aan de toneelakademie in Maas tricht mej. Tilli Mejjcren uit Middel burg. Voor het theoretisch gedeelte van het examen kinderverzorgster in koloniehuizen slaagden dezer dagen Jannie de Reiger uit 's-Heer Hen drikskinderen en Nel van den Bosse uit Gapinge. Deze dames werden op geleid aan de Industrie- en Huis- toudschool in Middelburg. Voor het eerste gedeelte van het examen medisch analiste slaagde te Utrecht mejuffrouw C. Mieras te Axel. Vlissingen Routes optochten tijdens nationaal muziekconcours. Ter gelegenheid van het nationaal federatief muziekconcours, dat de ko ninklijke harmonie „Ons Genoegen" uit Vlissingen op vrydag 13, zaterdag 14 en zondag 15 juli organiseert, zal de muziekvereniging „Vlijt en Volhar ding" uit Souburg vrijdagavond een rondwandeling door de stad maken. Deze tocht begint om half tien na af loop van het openingsconcert. De rou te van deze rondwandeling is: Grote MarktBellamyparkNieu- wendijkWalstraatBadhuisstraat GlacisstraatScheldestraatPaul KrugerstraatBadhuisstraatCoos- je BuskenstraatSpuistraatGrote Markt. De route,, die de tamboers- en pij persvereniging „Oost-Arnhem" zater dagmiddag na afloop van de officiële ontvangst ten stadhuize naar het con coursterrein het gemeentelijk sportterrein zal maken luidt: StadhuisSteenen BeerWilhelml- nastraatZeilmarktWalstraat BadhuisstraatGlacisstraatHo- beinstraatKasteelstraatSchelde straatPaul KrugerstraatIrislaan rrSporlVeld. Het vertrek is vastge steld om half één. Bewoners van het Gasthuis bezochten de „Efteling". Het college van regenten en regen tessen van het Vlissingse Gasthuis bezorgde de bewoners van dit huis een reis naar de „Efteling" in Kaats heuvel. 's Morgens om tien uur werd vertrokken en hij aankomst in Kaats heuvel werd de warme maaltijd ge bruikt. In de „Efteling" werd volop genoten van het natuurschoon en van alles wat daar verder te zien is. Op de terugreis werd in Bergen op Zoom de koffiemaaltijd gebruikt. Voordat de reis besloten werd, reed men over de Koudekerkseweg langs het in aanbouw zijnde Tehuis voor bejaarden. Eindexamens m.u.l.o. Goes Te Goes slaagden vrydag 39 kan didaten voor het m.u.l.o>examen. Het diploma B werd uitgereikt aan de da mes L. Buyze, Zaamslag (x); M. S. Kraavmes, Cadzand (x); C. M. Bier- ma, Middelburg; M. Los, Oost-Sou burg, en de heren W. G. Dieleman, Hoek (x): K. v. d. Berge, Middel burg; M. F. Tatipikalawan, Kruinln* g=n; J. de Witte, 's-Gravcnpolder; J. ijsouw, Oost-Souburg; J. A. Joboen, Wemeldingc; H. J. Zweem er, Yerse ke; P. A. Meijaard, Wemeldinge; J. J. Zuydweg, Yerseke; J. P. Bom, Nieu- werkerk (Z.)J. C. v. d. Doel, Brou wershaven. Het diploma A werd uitgereikt aan de dames C. K. Polderman, Terneu- zen fx); J. J. J. Luteyn, Groede; C. A. Faes. Groede (x); J. F. Behage, Groede; C. F. Jacobse, Middelburg (x); J. D. v. d. Velde, Vlissingen (x)W. v. Woerkom, Vlissingen (x); M. Geschiere, Vlissingen (x); E. du Fosse, Sluis; W. Pessireron, Groe de; J. S. Vermeulen, Oostburg (x) H. J. Smit, 's-Heer Arendskerke; F. de Ronde, Goes; N. de Ronde, Goes; J. Corré, Sas van Gent en de heren G. L. Lozanne. Oostburg (x): A. A. J. Koppe, Yerseke (x); A. de Put ter, Hoek (x); P. J. de Regt, Zaam slag (x)G. van Wijck, Terneuzen (x)C. J. Janse, Middelburg (x)W. J. de Korte, Oostkapelle (x); P. A. de Baare, Breskens (x); C. M. van Sprang. Goes. (x tevens geslaagd voor midden standsdiploma). Examen solozang A Voor het Staatsexamen A solozang slaagde mevrouw Ina SchijveAn- thomsse te Oostburg. Oostkapelle Aantrekkelijk programma V.V.V. „Mooi Oostkapelle". Het bestuur van de V.V.V. „Mooi Oostkapelle" heeft voor het badsei zoen 'n uitgebreid programma vast gesteld van uitvoeringen, wedstrij den e.d. Verschillende verenigingen hebben hiertoe hun medewerking toegezegd. Behoudens e.v. wijzigin gen ziet het programma er als volgt uit. 7 juli 7.30 uur, concert „Crescen do", 17 juli 7.30 uur, concert „Cres cendo"; 21 juli 8.00 uur, uitvoering Gymna8tiekver.; 26 juli 7.00 uur, Voetbalwedstrijd BadgastenOost kapelle; 4 aug. 4.00 uur, Wielerwed strijd: 6 aug. Lampionoptocht met muziek; 11 aug. 2.00 uur, Strand feest; 14 aug. 7.00 uur, Voetbalwed strijd; 18 aug. Gymnastiekdemon- straties; 25 aug.Kampvuur met mu ziek. Voor het gehele seizoen is een fotowedstrijd ingelast voor de bad gasten. Ritthem Ouden van dagen bezochten Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bestuur der Oranjevereniging t§ Ritthem organiseerde een tocht voor de ouden van dagen door Zeeuwsch-Vlaanderen. Eerst ging" men haar Retranchement, waar de thee gebruikt werd. Daarna werd via Oostburg naar IJzendijke gereden. Door de Braakmanpolder ging het naar Terneuzen en Axel, gevolgd met een rit door het mooie landschap langs de grens naar Hulst, waar de basiliek en het raadhuis werden bezichtigd, terwijl ook nog genoten werd van een korte wandeling door het stadje en over de wallen. Men gebruikte de kof fiemaaltijd te Kloosterzande. Om half 10 arriveerden allen zeer voldaan van deze tocht weer te Ritthem na afge haald te zijn door de muziekvereni ging O.N.D.A. ZATERDAG 7 JULI. Ned. Herv. kerk. Middelburg: (Koor kerk) 88.30 Interk. avondgebed. Vlissingen: (Engelse kerk) 7.308 Interk. avondgebed. Zevendedag» Adventisten. Middel burg: 10 Bijbelstudie, 11 ds. Smit. Vlissingen: 9.15 ds. Smit, 10.15 Bij belstudie. ZONDAG 8 JULI, Ned. Herv. kerk. Aagtekerke: 10 en 2.30 ds. Theunissen. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Doornebal. Biggekerke: 9.30 2 ds. Sneller. Domburg: 10 en 7 ds. v. Willenswaard. Gapinge: 10 ds. De Boer. Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Wisse. Kleverskerke: 2 ds. Otte. Koudekerke: 10 vic. De Meij, 10 jeugdkerk, 2.30 ds.*Kwast; Vliss.str. 7 ds. Maas. 't Zandt: 10 ds. Sneller, 10.15 jeugdkerk, 7 vic. De Meij. Me- liskerke: 2.30 ds. Wagener. Middel burg: Nw. kerk 10 ds. v. d. Linde, 7 ds. Sneller. Oostkerk: 10 ds. v. Woer den (H. Av.). Engelse kerk 10 ds. Aalders, koorkerk 10 ds. v. Houte. Nw.- en St. Joosland: 10 en 2.30 ds. v. Haarlem (H. Av.). O.- en W Sou burg: 9.30 en 11 vic. Koole, 7 ds. Haitjema, 9.30 jeugdk. in Concordia. Oostkapelle: 10 ds. Richard, 7 ds. Kwast (jeugdd.). Ritthem: 10 en 2.30 ds. Van t Hof. Serooskerke: 10 ds. v. Empel, 2.30 ds. Aalders. St. Laurens: 10 ds. Haitjema, 7 ds. Van 't Hof (jeugdd.). Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Kwast (H.Av.), 5 ds. Klooster man, Engelse kerk 9.30 kerk voor jongeren. Johenneskerk 9.30 (voorb. H. Av) en 7 ds. De Groot. Haven dorp 10 ds. Kloosterman (voorber, H. Av.). Vrouwenpolder: 10 ds. Geels, 2 ds. De Boer. Westkapelle: 9.30 leesd., 2.30 dhr. Barnard, 7 ds. Don jeugdd.). Veere 10 ds. Otte. Zoutelande: 9.30 en 7 ds. Wagener. Geref. gemeente 10, 2.30 en 7 leesd. Eglise Wallonne. Middelburg: 10.30 (1' Eglise Mennonite) M. Ie pasteur Le Corm. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen: 10 en 5 dhr. v. d. Berg. Donderd. 12 juli 7.30 ds. Middelkoop. Gereformeerde Kerk: Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 ds. Meister, bed. H. A.; 2 ds. de Boer, bed. H.A.; 5 ds. Meister, dankz. H.A.; (Noorder- kerk) 9.30 ds. de Boer, voorber. H. A; 5 ds. dc Boer; Rusthuis 2.30 ds. Meister, bed. H.A.; Luth. kerk, geen dienst: Arnemuiden 10 leesdienst. 2.30 ds. van Til: Domburg 10 en 2.30 ds. Spoelstra; Gapinge 9.30 en 2 drs. Verschoor; Grijpskerke 10 en 2.30 dr. Hommes; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. van Wouwe; Meliskerke 9.3C en 2.30 ds. van Nes, bed. H.A. er dankz.; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Rothuizen, bed. H.A. en dankz. Se rooskerke 10 en 2.30 de Elshuot; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Breder- veld, bed. H.A. en dankz.; St.- Laurens 10 en 2.30 ds. Boon, bed, H.A. en dankz.; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk, bed. H.A. en dankz.; Vlissingen 9.30 en 5 ds. van Til; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 en 3.30 ds. Dondorp. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemui den 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostka pelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapel le 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Gereformeerde Kerk: Mid delburg 9.30 en 3 ds. Visser; Vlissin gen 9.30 en 5 leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden en Remonstr. Kring: Vlissingen (Engel se kerk) 19 ds. v. d. Wall. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 9 ds. -Johannes; Vlissin gen 10.30 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente: Middel burg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst, Leger des Heils: Middelburg 10 heil. dienst, 4 openl. samenk., 7.30 verloss. samenk. o.l.v. majoor v. d. Vosse. Vlissingen 10 heil. dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 verloss. samen komst o.l.v. kapt. Eikenaar. G.G.N.: Middelburg 9.30, 2 en 3.30 leesd.: vrydag 13 juli (Bogardzaal) 7.15 ds. Mallan. ZONDAGDIENSTEN ARTSEN. Vlissingen: dokter L. P. Boone, Bad huisstraat 30, tel, 2950. Middelburg: dok ter C. F. Frumau, Groenmarkt 17, tel. 2635 Koudekerke, Zoutelande en West kapelle: dokter M Huygens, Westkapelle, De Casembrootstraat 26, tel. 01187—234. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dok ter Reijnders Schilt, Serooskerke, tel. 01189—212. Apotheken Middelburg: Nonhebei, L. Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: Van de Kleinemulder, Singel 9, tel. 2730. VEILING MIDDELBURG 8 Juli. Krult: Aardbeien per doos 25— 4G. ld. per kg. 79—173. Rode bessen per doos 43—61, id. per kg. 88—103. Perziken per stuk 4—31 Pruimen per stuk 4—7. Kersen 78—84 Tomaten A 91—38, B 75— 95. Vroege aardappelen: Bonken 13—15.50. grote 10—11.50. drielingen 8—9, kriel 3—8. Aanvoer aardappelen 58.000 kg. Groenten: Kropsla A 2.50—8. Komkom mers A 12—20 B 10—14, C 8. Bloemkool A 16—42, B 15—27 C 13. Bospeen 10—32. Boikroten 3—11. Dubb. Princessen 119 159 Doperwten 13—37. Tuinbonen 15—20. Snijbonen 55—83. Rabarber 10—14. Andij vie 23—26 Spitskool 4—18. Savoye kool 8—15. Postelein 21—25. Spinazie 10—21. Waspeen 11—22 VEILING ZU1D-HOLLANDSC1IE EILANDEN G.A. ROTTERDAM 5 juli Andijvie D—16 per kg. Bloemkool I A 20—45 per stuk, II A 10—39, B 10—21. Sla 3—4.90 Komkommers I A 23—31, I B 16. Perziken I A 23-31, I B 13—18, I C 8- 12. Jun Blood I A- 1.36, I B 1.09. Jucunda m.. d. I A 1.53—1.82, n A 1.39—1.67. Cli max I A 1.74-2.13. II A 1.22—1.74. Roem van Charl m. d. I A 1.74—1.73, II A 1.04— 1.87 Madam m. d. I A 1.57—1.59, II A 1.24—1.45. Jucunda I zonder dop 141.70— 145.80, ld. n zonder dop 133. Climax I zon der dop 142.10 Aardappelen gr. 10—16.30, p. 10.10—14, kr 3.20—8.20. Rabarber 4—9. Dubb. Prin cessen 1.40—1 84. Spitskool 20—30. Snijbo nen 1.05—1.37. Tuinbonen 13—18. Peulen I.20 Waspeen 10—28. Spinazie 20—37. Bos- peer I 15—19, II 10—17. Selderij 2.70—6,60. Kroten 2—8.40 Peterselie 4.60—6.10. Sja lotten 1323. Rode bessen per doos 40— 54. Kroten export 13. Rode bessen per kg. 1—1.47 VEILING KRABBENDIJKE 6 juli. Export- en industrieveiling. Ju cunda export i48.60, id. II 133.30. Climax I per doos 42—48. Deutsch Evern per doos 23 Mach. Frtlhernte per doos 30. Mada me Moutot I 121, II 68—108. Jonkheer van Tets I per doos 19—25, Idem II per doos 12—49. VEILING ST. ANNALAND Doré, gewone 14.79—15.20. drielingen U.99—12.01, kriel 7—7.62. Aanvoer 18 ton. VEILING SCHERPENISSE Doré. gewone 14.48—14.83, drielingen II.55, kriel 6.60 Aanvoer 11 ton. Zeeuws philatelist gedupeerd In de trein tussen Maastricht en Eindhoven is donderdag een waar devolle postzegelverzameling gevon den van Tsjecho-Slowakije. Uit de verschillende namen op de collectie enveloppen is komen vast te staan dat het hier zo goed als zeker een verzameling van een Zeeuwse phila telist betreft. Bij de politie is tot dus ver nog geen aangifte gedaan, maar de betrokken verliezer kan zich in verbinding stellen met het station Eindhoven of het bureau gevonden voorwerpen van de spoorwegen in Utrecht. Scheepvaartberiehten. Vlissingen aangekomen op 4 juli: Navis, Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 4 Juli: Denzo, Londen, 5 juli: Navis, Bridlinton. Gepasseerd naar Antwerpen op 4 Juli; Flardinga, Londen: Aurora, Rotterdam; Bierum, M'Bro: 5Jull: statenlaan, zee/Gent; Daphrils, St -Mare; Sambre. Koping: Barendsz, Dordrecht: Oosterburgh, Den Helder: Ina L, Londen; Ameland, Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 4 Jul: Ouwerkerk, Rotterdam: Stad Alkmaar, Amsterdam; Glory, Rotterdam; Ali S, Amsterdam; Moby Dick, Casablanca; Duurt, Hamina; Adm. Nelson, Kopenha gen; Arnoudspolder, Rotterdam; Noord- stad Rotterdam; 5 juli: Tamo, Rotterdam: Isola, Dublin; Capri, Burtisland; Prinsen gracht, Abo; Bloemgracht, Helsinki. ZUID-BEVELAND Goes Filmavond Hervormde jeugdraad. Woensdag j.l. heeft de Goese.Her vormde Jeugdraad in 't C.J.M.V.-ge- bouw een filmavond belegd voor alle vrijwillige krachten in het jeugd- en zondagsschoolwerk. Uitgaande van 1 Corinthe 13 wees wika Hiensch erop, dat de basis van het jeugdwerk moet zijn de liefde voor het kind. Wat voor methodiek wordt gevolgd en wat voorprogramma's worden verzorgd, begrip voor elke jongere in de omgang met hen, zal het belangrijkste zy'n om hen op de juiste wijze te kunnen helpen. Dit werd op een voortreffelijke wij ze in de film „The Quiet One („de Eenzame") op het doek gebracht. De ze film liet de geschiedenis van een emotioneel gestoorde jongen uit de negerwijk Harlem van New York zien. Zij gaf een beeld van de trieste, liefde loze omgeving, waarin het kind op groeide, waar zyn conflict met de maatschappij haast onvermijdelijk werd. Hij ontmoette in een groepslei der zy'n eerste werkelijke vriend. Ook dit leidde tot conflicten en tenslotte tot een crisis, maar door deze crisis leerde de jongen zijn situatie aanvaar den. Met veel aandacht volgden de jeugdleiders (-sters) uit dc verschil- film. Ook werd de film Kindercircus „El leboog" vertoond, waarin een stuk so ciaal jeugdzorgwerk in één van de achterbuurten van Amsterdam ge toond werd. Beide films waren van de Nationale Federatie voor Geestelijke Volksgezondheid. Aan het eind van de avond dankte de heer L. Pieterse, Jeugóouderling, allen voor de trouw en toewijding in het werk onder de jeugd van deze ge meente. Met dankgebed en het zingen van Gezang 282 werd de avond beslo ten. Examen. De heer C. Pipping te Oud-Vosse- meer slaagde ,-00r het examen assis tent-calculator, afdeling werktuig bouw. VEILING „KAPELLE-BIKZKI.INGE EN OMGEVING" KAPELLE 6 Juli. Export- en industrieveiling: Frambozen voor vatleverlng 135.90. Aardbeien zonder dop: Jucunda export 146.80-151.70, 11 140.65. Madame Moutot oxoort 145 70—140.20, II 140.93. Climax ex port 154, II 150.05. Mach. Frllherntc II 138.50. Regina II 138.50. Afw. aardbeien 101.10. Kersen- Early Rivers I 82—108, II 46—80, Meikersen II 76. Vroege van Wer- der I 91—100, II 50. Frambozen per doos: Ma'iing Promise 1 23—54, II 26—33. Aard beien per doos: Climax I 4060. II 26. Macame Moutot I 43—52. II 33. Regina I 35-—42, II 20. Mach. Frtlhernte I 32, II 26. Soltwedel I 54 II 28. Bowa II 32—39. Ydun I 46 Aardbeien pei kg.: I 149—176. II 88— 121. Perziken I 24—33, II 6-12. Rode bes sen per doos: Jonkheer van Tets I 17—24, II :i—17. Prolific I 21—29. II 12—16. Rode bessen per kg 45—82. Aardappelen I 11— 10. drielingen 4—6. kriel 2—3. Orocntenveinng: Kropsla 3. Doperwten 49—50. Komkommers 15—16. Bloemkool 18—34. Rabarber 0—12. Spitskool 4—7. Bos peen 16. Peuler. 77 Dubb. Princessebonen 141. VEILING BERGEN OP ZOOM 6 Juli. Andijvie 11—16. Bloemkool AA 28—90, Idem A 18—37. idem B 14—22, ld. C 1014. Komkommers 18—29. Spitskool 28—'0. Bospeen 10—20. Waspeen 10—18. Sla 3—4. Tomaten 88—98. Tuinbonen 10— 14. Savoye kool 12—20. Stamboon dubb. pr. 1.12—1.42. Erwten 14—55. Snijbonen 89- 1,58. Prei 56—70 per bos. Postelein 28—28. Rode kool 7—10. Asperges 37—1.67. Aard appelen 415. Aardbeien I 822.02, II 65 1.83 Kersen 32—1.05. Rode bessen 30—90. Frambozen 90—1.70. Kasperzik 4—21. PruJm 3—13. Kruisbes 35. VISMIJN VEERE 5 Juli. 2569 kg. Exportgarnalen 141—330. 24 kg. Bot 18. t00 kg. Middeltong 174—263. 12 kg. Rog 25—29. 3 kg. Griet 96. 1 kg. Kreeft 3.78. VEILING V.V.Z.B. GOES 6 Juli. Fruit. Jucunda export 146.30— 149.50, id. n 130.25, idem afw. 46. Madame Moutot export 143 40, idem II 130.95, idem afw 45. Climax export 141.80, Idem II 109 Aardbeien per doos I 38—52, II 26— 38. Idem per kg. I 157—183, II 63—149. Ro de bessen per doos I 15-^25, H 13—15, ld. per kg I 72—85. II 37—74. Frambozen per doos I 25—42, n 14—23. Br. Bruine p. doos IX 19—23. Early Rivers per kg. H 76—82. Hollanders per kg. II 79—95. Meikersen per kg. n 33—62. Perziken per stuk 6— 20. Groenten: Kropsla A I 35, A H 3. Bloemkool A n 33—42, B I 25—31. afw. 21—29. Komkommers A I 12—19, B I 11 13, C I 8—11, alles per 10O stuks. Dop erwten 2341. Tuinbonen 15—20. Dubb. pr bonen 150—170. Stoksnljbonen 160. Gr. sav. kool 3. Spitskool 5—6. Postelein 17— 29. Spinazie 15—19. Peulen 120—140, alles per 100 kg wortelen 15—35. Kroten 4—5. Bosselderij 9—13, alles per 100 bos. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 5 Juli. Dordrecht 9, West friesland. Liege, Stad Amsterdam 8, Ri val, Telegraaf 16 Jantlena, Rhenus 38, Holzminden, NeeilJe. alle naar Rotter dam; Zuid Holland, Rubis, Limburg, al le naar Amsterdam; Sancta Maria. Mont- forr, Robert. Leta, Clemence, alle naar Kerkdrlel; Risico, Pleternella, beide naar Meppel: Brabc Jenny, belde naar Geer- truidenberg; luma, Mercator, Tonga, al le naar Dord>echt; Jean, naar Heere waarden: Albatros, naar Werkendam; Gerjo. naar Dordrecht: Crigee, Willem Adrl. beiden naar Werkendam; Adjo, naar Nijmegen; Ambulant, naar Veghel: Llena. naar Ravenstein; Luma 5, naar Hasrlem; Antonla naar Wagenlngen; Me meiland, naar Zwijndrecht; Esso Neder- lnad 2, naar Amsterdam: Crilyn, naar Enschede: Wilmar, naar Bergen op Zoom; Helena, naar Breskens: Succes 2, naar Te.-heyden; Vlnotra 3. naar Zwijndrecht; Leba, naar Schiedam: Rijn Schelde 3, Jean Lux. Mutatio. Prosdan 1, Clano, Fluvlale 27, Monique, Senegal, Lloyd XI, Navexmotor 1, Aqullla, WTAG 149, Navix, Elba, Suzanna, Madeleine. Lunga, Rhe nus 9, Boder.werder, Duisburg, Eben Haëzer alle naar Duitsland; Mallarme, Gaiatee. CFR 503, Rlchebourg, Chateau Pavle, Pontet Canet, Rude, alle naar Straatsburg; Neptun XI, Express 48, Rh.npreuser 2, alle naar Basel: Stad Am sterdam 6 Liane, Tijdstroom, Aneja, Bril- lant. Maas Tony, Res Nova. Rupel, Fra- di. Adriana, Citerna 31, Nijverheid 31, Citerna 21 Vinotra 2, Morgenster. Leonl- das 2, Apulia De Hoop, Fiducia. Hen- rie'.te, De Rijn, Express 201, Edelweiss 10 Rhenus 10 Jacoba, Lloyd 15, Mollete, Aenne Braunschweig. Edelweiss 16, Edelweiss 34, 'Jbock. Navis 3, Delalp, Nie- dertachsen 7. Rhenus 94. Fendel 127. Car- peaux. Bertha Rehoboth, Christine. Goe de Hoop Leentje. 4 Gebroeders. Cathali- na Rhenus 11 Lebrt. Petronella Maria, Henri Nema Spetanza. Elisabeth. Over- schle, Quo Vadis Delcassla. Linquenda, Vlist, Purfina 29. Matterhorn 4, Twee Ge broeders, Patria. Philippe. Rio. Klathog, Spes, Maria, Vigua, Contact, Hemlxem, Marls, Ataccus alle naar België. Examens Voor Brouwershaven breekt bin nenkort de kermistijd weer aan. Van 28 tot en met 31 juli kan een ieder zich weer vermaken in de schiettent, op de golfbaan, in de luchtschommei, enz. Snoeplustigen kunnen in de olie bollen- en palingkraam hun hart op halen. Kaan. 24 J. en G. Ondertrouwd. J. Wagenaar 23 J. Getrouwd: D Hout, 22 j. en C. C. van Eek, 21 j.; A. J. de Wee. 26 J. en J. D. van Oosten, 28 J,; C. van Oosten, 37 J. en S. J. Moerman, 32 J.; J. L. Schipper, 29 j. en E. de Moor, 33 j. Overleden: M. de Groene. 88 J. e. v. T. Wabeke; w Kloet. 74 J„ e. v. J. van der Linde- P. Paauwe, 83 J., weduwn. van J. van Dalen: M. Dekker. 83 j., weduwn. van J. van de Plasse. HOCDEKENSKERKE. Bevallen M N. Kempe-Vertriest, z. Getrouwd: J. A. w. Wisse, 25 J. en J. J. Bakker, 24 J. RILAND-BATH. Bevallen. I. c. Steketee-Van Zweden, d.; M. L. Oostdijk-De Bel, d.; N. A. Hoo- gesteger-Hoogstrate, d. Ondertrouwd- M. M. Raaljmakers, 21 J. en J. J. Hoogesteger. 23 J. Getrouwd: W F. Seghers, 22 j. en A. C. In de Weij 17 j Overleden: m. Baaij. 91 j.,weduwnaar van E. S. S. Kompenhans; H. van Dries- sen, 73 J., echtgenote van K. J. Walra ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15