Slopen van Vlissingse stadhuis zou onherstelbaar verlies zijn ELEKTRICITEITSTARIEVEN IN MIDDELBURG MOETEN OMHOOG AUTHENTIEK VERHAAL „IK WAS EEN AMERIKAANSE SPIONNE" STEMMEN UIT DE KERKEN OFFICIËLE PUBLIKATIES ZATERDAG 7 JULI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 KON. NED. OUDHEIDKUNDIGE BOND BIJEEN In Middelburg werd gesproken over problemen bij herbouw Stichting „Be Zonnebloem" i.o. hield voorlichtingsavond Initiatief te Middelburg Uitgaande van de mine1 Bedrnfsjeugd „De i.o. te Middelburg: Stichting Vor- Zonnebloem' »urg een voorlichtingsavond gehouden. In deze stichting werken een aantal Middelburgse bedrijven samen die zich ten doel stellen een steentje bij te dragen tot de geestelijke, zedelij ke en maatschappelijke vorming van de in ondernemingen werkende jeugd. Men wil beginnen met het houden van cursussen voor meisjes van 17 tot 25 jaar. Ruim dertig meisjes uit deze categorie hadden gehoor gege ven aan de oproep en woonden deze bijeenkomst bij. Zij werden toegesproken door de heer J. Fukken, lid van het actie-co- mitc, die een uiteenzetting gaf over doel en streven van de stichting. Hij wees er op, dat hetgeen deze instel ling beoogt, voor ae gegadigden de mogelij kheid biedt kennis en kunde te vergaren, die in de toekomst te sta de zal komen en die in de bedrijven niet geleerd kan worden. Een en an der omvat onder andere koken, naai en, kinderverzorging, woninginrich ting, handenarbeid en het bespreken van levensproblemen. Het is de be doeling, dat dit alles zal worden be handeld in clubverband onder des kundige leiding. De leiding van de club zal in hande'n zijn van een leid ster, die voor de teamgeest zorgt. Mejuffrouw Stolk gaf daarna nog een uiteenzetting, waaruit bleek, dat men in september a.s. wil starten met dit werk. De dan gevormde club(s) zullen tweemaal per week in de avonduren gedurende een tweetal uren bijeenkomen. De cursussen zul len worden gegeven in de Industrie- en Huishoudschool; de betrokken werkgevers betalen het leeuwendeel van het cursusgeld, de deelneemsters het overige. Aan deze bijeenkomst was een tentoonstelling verbonden, waarop men kon zien hoe dit werk in andere plaatsen geschiedt. Ook werden enkele filmstrips vertoond en verbaasde de goochelaar „Mystic Marco" het jeugdig publiek met de van hem bekende toeren. Advertentie \lrnp. A.P.K. A'danv» Tel, 44978 dendaagse architectuur en mede door zijn werk ontstonden de individuele bouw en het verticalisme, beide ei- enschappen, die Middelburg ook voor .940 kenmerkten. Ontvangst Hierna maakten de cursisten onder wie zich ook tal van dames bevonden een wandeling door de stad. Zij waren daartoe in drie groe pen verdeeld, die elk een deskundige als leider hadden, namelijk achter eenvolgens de heren De Lussanet, M. J. J. van Beveren, architect en H. Mooibroek, adjunct-directeur van ge meentewerken. Aan het einde van de „Wy maken oris ernstig zorgen over de toekomst van het gebouw, waar in thans het Vlissingse raadhuis is gevestigd. De noodzakelijke uitbrei dingen van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", die voor de stad van levensbelang zyn, dreigen veel historische architectonische schoonheid in Vlissingen te doen verdwijnen." Aldus sprak de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkun dige Bond, de heer Th. H. Lunsingh Scheurleer, tydens de algemene ver gadering van de bond, die vrijdagavond in Britannia in Vlissingen werd gehouden. Hij vervolgde: „Reeds sneuvelden het „Beeldenkuis" en een deel van de Houtkade. Het Prinsenhuis is van zeer grote oudheidkundige waar de. De zorg om dit gebouw is wel gegrond, nu officieel toestemming is verleend voor het slopen van de panden Houtkade 14, 16 en 18. Een even tuele herbouw van het prachtige pand elders in de stad zou inderdaad grote offers waard zijn." De secretaris van de bond pnder- streepte dit nog eens, toen hij in zyn jaarverslag zei, dat een slopen van het stadhuis een onherstelbaar ver lies zou betekenen. Het was niet voor het eerst dat de bond een vergadering in Zeeland hield. Een halve eeuw geleden bracht men er ook eens een bezoek. Toen gold het voornamelijk Middelburg. Ook nu toog men eerst naar de hoofdstad, waar in de middaguren een bijeenkomst was in de Statenzaal. Mr. A. J. van der Weel, lid van Gedeputeerde Staten, heette daar de ongeveer 100 congressisten namens het provinciaal bestuur welkom, waarna ir. H. de Lussanet de la Sa- blonière sprak over de herbouw van Middelburg. Eerst stipte spr. enke le problemen van wederopbouw en sanering aan en vervolgens schetste hij het streven van de supervisor, wijlen ir. P. Verhagen, aan wiens werk het wederopbouwplan in grote lijnen te danken is. De heer Verhagen wilde een he- IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII[IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII| 1 „Slopen, en liefst zo g snel mogelijk" |j H In de vrijdag in Vlissingen ge- M houden vergadering van de Kon. Ned. Oudheidkundige H Bond werd door één der leden §f de wenselijkheid geuit om er in een brief aan de Kon. Mij. De m Schelde op aan te dringen het H Vlissingse stadhuis voor de re- presentatieve sector te bewa- ren. H De voorzitter deelde mee, dat een dergelijk schrijven reeds was verzonden. Het antwoord van de Schelde was wel zeer te il leurstellend geweest. „Het is voor ons alleen maar van be- fr lang, dat men zo spoedig moge- M lijk tot sloop van het pand over- si gaat", aldus de maatschappij, M die van mening was, dat dit een gebiedende eis was in het kader van de ontwikkeling van het be- 1 drijf. middag werd het gezelschap in de Burgerzaal van het stadhuis ontvan- ëen door het voltallige college van en W. Burgemeester mr. dr. N. Bolke- stein ging liierby in een rede nog na der in op verschillende punten uit de rede van de heer De Lussanet. Hij deelde mee, dat men thans tracht de dringend nodige restauratie van de Oostkerk zo spoedig mogelijk te doen beginnen. Daarna zal het Militair Hospitaal aan de beurt komen. In antwoord hierop hield de voor zitter van de vereniging, de heer Th. H. Lunsingh Scheurleer, een korte rede, waarin hij zei, dat de opmerkin gen van mr. Rolkestein een nuttige aanvulling waren op de rede van ir. De Lussanet. Verder uitte spr. zyn bewondering voor alles wat in Mid delburg gedurende nauwelijks 15 jaar is opgebouwd en sprak hij de erken telijkheid van de congresgangers uit voor deze geslaagde ontvangst. Tot slot werd het stadhuis bezichtigd. Tydens de avondvergadering in Vlissingen werden de jaarverslagen gelezen en goedgekeurd. Tydens een ogenblik stilte herdacht men de le den, die in het afgelopen verenigin jaar waren overleden, onder wie Fernhout uit Domburg. By acclamatie werden de aftreden de bestuursleden herkozen. De voor zitter werd op dezelfde wijze herbe noemd. Als plaats waar de eerstvol- fende vergadering zal worden gehou- en werd aangewezen Assen. Men bezichtigde nog een aantal foto's van het Vlissingse stadhuis. OM GROTE TEKORTEN TE VERMIJDEN Gedeeltelijke herziening gastarieven voorgesteld B. en W. van Middelburg doen de raad een voorstel tot herziening van de elektriciteitstarieven, hetgeen neer komt op een verhoging over vrywel de gehele linie voor verbruikers. Als ge volg van deze maatregelen, die B. en W. na goedkeuring door de raad wensen te doen ingaan na de meter opname over mei en juni, is een meer dere opbrengst van totaal 64.500 te verwachten. Dit bedrag is nodig om de meerdere uitgaven op te vangen. Ook de gastarieven wil het collége aan een wijziging onderwerpen. De kosten van het elektriciteitsbe drijf zijn belangrijk hoger geworden, zo delen B. en W. in hun toelichting mee. In de begroting werd rekening gehouden met een kolenprijs van 68. Achteraf blijkt echter, dat deze over het eerste kwartaal 74.89 bedraagt en dat verdere stijging te verwach ten is. Een gemiddelde prijs van 77.50 over 1956 kan worden tege- moetgezien, hetgeen 35.000 meerde re kosten tengevolge heeft. B. en W. willen nu de kWh-pry- zen voor de huishoudelijke tarieven met een halve cent verhogen, waar door 25.000 meer wordt opge bracht. Ook dienen nog de vast rechttarieven te worden verhoogd !n verband waarmee de schaal voor deze tarieven iets zal worden gewijzigd. Hierdoor zal een meer dere opbrengst van 37.000 wor den bereikt. Tot slot dienen ook de tarieven voor het huren van alle soorten meters verhoogd te wor den, hetgeen nog een meerop brengst van 2500 per jaar ople vert. Wat de gaslevering betreft, delen B. en W. de raad mee, dat de cokesfa- briek in Sluiskil, waarvandaan het z.g. afstandsgas wordt betrokken, genood zaakt is meer en meer Amerikaanse kolen te verwerken. De prijs daarvan is abnormaal hoog, zodat over 1956 met een basisprijs van ongeveer 76 per ton moet worden gerekend, tegen over een raming op de begroting van 64. In de begroting voor 1957 zal zelfs met een prijs van 80 moeten worden gerekend. Geen medewerking Bij ongewijzigde verkoopprijzen zou het eindcijfer van de nu lopende be groting een belangrijk nadelig saldo vertonen. Daarom stelde Middelburg zich tezamen met de Gasvoorzienings Maatschappij Midden-Zeeland in ver binding met de betrokken instanties om een billijke regeling te bereiken. Men kreeg toen de hoop, dat een ko- lenprijjs van 65 per ton bereikbaar zou zijn, maar ter elfder ure bleek de minister van economische zaken niet bereid zijn medewerking t.e verlenen. Men dient dan ook met de werkelijke prijzen rekening te houden, op basis waarvan een tekort van 38.900 te verwachten is voor 1956 en van 51.700 voor 1957. Desondanks menen B. en W., dat voorlopig nog geen verdere verho ging van de gasprijs moet worden Geslaagd voor Gehrelsdiploma. Voor het examen ter verkrijging van het Gehrelsgetuigschrift slaag den te Middelburg de volgende kan didaten: de dames A. van Bijleveldt, J. Broer, A. E. Legemate, G. van Ma nen, M. C. Murre, C. F. v. d. Peijl, M. Rijkaard, J. C. v. d. Voorde en de heren H. Arendse, J. J. D. van Male, P. C. Stroo, A. M. Wesdorp en M. J. Wisse. Examen. De heer L. Louwerse te Vlissingen slaagde te Arnhem voor het examen bouwkundig-opzichter/tekenaar P.B. N.A. voorgesteld. Zij hebben namelyk het vertrouwen, dat, de minister, met wie een bespreking is aangevraagd, van de redelijkheid voor een voor Zeeland aanvaardbare oplossing zal worden overtuigd. Zij stellen thans voor wat de gewone- en muntgasverbruikers betreft de geldende vastrechtb'edra- gen van 4,80 en 6,te verhogen tot 12,en 13,20 per jaar en de prijs van 19 cent per elke volgende m3 boven de 50 tot 20 cent te ver hogen. Verhoging met betrekking tot contract- en grootverbruikers acht 't college onverantwoord. In de Olmenlaan te Middelburg rij zen de muren omhoog voor de nieu we g.l.o.-school van de Vereniging „De Chr. Burgerschool". De werk zaamheden aan dit project, dat twee scholen omvat de andere, die voor u.l.o., is op de foto niet zichtbaar vorderen vrij goed. Men hoopt dan ooit dit gebouw, dat reeds een flink eind. op de hoogte is gekomen, begin oktober in gebruik te nemen. De nieuwbouw voor de u.l.o., die nog slechts enkele meters hoog is, zal ge ruime tüd later worden voltooid. (FOTO P.Z.C.) Capitulatiegedenksteen in Vrouwenpolders huis. Naar wij vernemen zal op zaterdag 4 augustus a.s. in de woning van de heer J. Wattel aan de Fort den Haak- weg A 81 te Vrouwenpolder een ge denksteen worden onthuld, waarop vermeld staat, dat aldaar op 8 novem ber 1944 do overeenkomst werd on dertekend, waarbij de laatste Duitse verdedigingsstelling op het eiland Walcheren capituleerde. De onthul ling is op 12 uur gesteld en zou o.m, worden bijgewoond door Engelse en Nederlandse commandotroepen en in dien mogelijk zal er door de Neder landse commando's een korte werke lijkheidsoefening worden gehouden, die zal duren van 10 tot 12 uur. Het zou ook in de bedoeling liggen om op die dag de steen te onthullen, die in het Verenigingsgebouw is aange bracht en waarop is vermeld, dat dit gebouw werd geschonken door de Lions International. FILMS IN ZEELAND Rossana Podesta in „Helena van Troje". De Griekse geschiedenis heeft tot dusver reeds enkele offers moeten brengen voor de rage van het brede filmdoek. Om dit doek te vullen heeft men massale gevechten, briljante eet- en drlnkfestynen en opdringende volksmassa's nodig. In de Griekse ge schiedenis en ook in de Griekse sagen levert het geen moeilijkheden op hier van een en ander te vinden. De Italia nen demonstreerden dat. geslaagd met hun kleurenclnemascopisehe verfil ming van Odysseus' zwerftocht. De Amerikanen probeerden het ook enke le malen en kwamen o.m. met „Helena van Troje" uit de camera, die tot en met maandag te zien is in de SCHOUWBURG te Bliddelburg. Het is allemaal heel goed bedoeld en heel groots opgezet, maar toch be reikten de Amerikanen niet het peil van de Italianen met „Odysseus". De titelrol werd toevertrouwd aan de aantrekkelijke Rossana Podesta, die als de fatale vrouw toch wel wat te zoetig op het witte doek verschijnt. Voorts spelen in deze film o.a. Jack Sernas, Sir Cedric Hardwicke en Stanley Baker. „Ut was een Amerikaanse spionne", zegt Ann Dvorak. Deze boeiende en soms aangrijpende speelfilm draait dit weekeinde in Alhambra te Vlissin gen. Naast Ann Dvorak spelen er o.a. Gene Evans en Douglas Kennedy in. Het verhaal berust op authentieke ge gevens en speelt op de Philippijnen, waar een Amerikaanse vrouw, wier man in de strijd tegen de Jappen het leven liet, in het verzet gaat. In het Goese Grand vervullen Clark Gable en Susan Hayward de voor naamste rollen in „Avontuur in Hong kong", welke film voor de liefhebbers van net avontuur een interessant stuk werk van regisseur Edward Dmytryk is. Het gaat over een Amerikaanse, die in samenwerking met een smok- kelkoning haar in rood-China gevan gen gehouden man bevrijdt. In hetzelfde theater speelt zondag middag „Ongetemd", waarin ook Su san Hayward, ditmaal in gezelschap van Tyrone Power, te zien is. De op tische achtergrond van dit aantrek kelijke avonturenverhaal is het zoe- loeland van Zuid-Afrika. Een wat tragisch werk met ge lukkig een gelukkig einde is de in Electro te Middelburg draaiende Duitse film „Geboren in gevangen schap" met Annemarie Dliringer, Curd Jürgens en Bernhard Wicki. Een vrouw werd gedeporteerd naar Siberië en keert 8 jaren later naar haar man terug met een kind, dat nie4- het zijne is, maar dat uit liefde tot hem uit haar geboren is. Het probleem ligt voor de hand. Regisseur Rudolf Jugerts en sce narioschrijver Walter Forster maakten van deze gegevens een boeiend drama. De vrolijke noot in het filmprogram ma voor dit weekeinde wordt door Fernandel gebracht in het Luxor-the- ater te Vlissingen. Daar draait name lyk „Met een kwartje de wereld rond" naar het bekende boek van Paul d'Ivoy. Het verhaal mag genoegzaam bekend verondersteld worden. Rest dus slechts te vermelden, dat Fernan del zorgt voor een aaneensluitende reeks komische situaties. (Slot van pag. 3) kunnen bepalen tegenover de machten van deze wereld die leven uit een an der „geloof" dan het bijbelse. Met de mogelijkheden dat deze wéreld een ontmenselijkte wereld wordt, hebben we dagelijks te maken. Omdat haar het Evangelie Is toevertrouwd, heeft de Kerk, welke dan ook, daarvoor da gelijks te waken. Dit openbaart zich over heel de aarde. We vinden dat in Amerika evengoed als in Rusland; in Nederland evengoed als in Indonesië. Daarom worden de kerken naar elkaar toegedreven en ln de toekomst zal dit in steeds meerdere mate nog zo zyn. Dit geldt zelfs van de Rooms Ka tholieke en de Protestantse Kerken, hoe groot hier dan ook de tegenstel lingen zijn. Dit is de achtergrond van de „ver- Advertentie) Rijwielhandel „WIBRA", Nw. Haven 3, tel. 3807, Middelburg. Gunstige mosselhandel. Voor de mosselhandel heeft de bij kans winterse temperatuur dit voor deel dat nu ook mosselen van de Wad denzee kunnen worden aangevoerd, zonder de risico, die het vervoer an ders om deze tijd vap het jaar mee brengt- Van deze mogelijkheid wordt dan ook dankbaar gebruik gemaakt. Het aantal kwekers dat levert van zijn percelen in de Waddenzee is gro ter, dan hen, die leveren van de Zeeuwse percelen. De tussen Japan en Nederland onlangs gesloten overeenkomst, krachtens welke door de Japanse regering gelden ter be schikking zullen worden gesteld voor het doen van een uitkering aan burgerperso- nen-Nederlanders. die ongacht leeftijd tijdens de oorlog door de Japanners in Azië geïnterneerd zijn, is thans van kracht geworden. Tot het doen van be doelde uitkeringen kunnen derhalve thans de nodige maatregelen worden ge nomen. Degenen, die tijdens hun Inter nering Nederlander waren, doch nadien een andere nationaliteit hebben verwor ven. zijn ook deelgerechtlgd. Degenen, die tijdens de internering Nederlandse onderdanen waren en thans het Neder landerschap bezitten, zullen eveneens als deelgerechtigd worden aangemerkt, Naar schatting zal de uitkering, waarvan door Nederland geen belasting zal' worden ge heven, per persoon ongeveer 300. bedragen. Het juiste aantal ex-geïnter- neerden is niet hekend. Derhalve kan het bedrag, waarop ieder belanghebbende recht kan doen gelden, niet reeds thans worden vastgesteld. Voor de uitkering komen in aanmer king: 1. zij. die voor 15 augustus 1945 gedu rende tenminste in totaal zes maan den door de Japanners ln Azië geïn terneerd zijn geweest. Met internering wordt gelijkgesteld, de aanhouding in gevangenissen of andere ais zodanig gebezigde gebouwen, anders dan ter zake van strafbare feiten vallende ojjr d e hrte C.C12CoPanjOe,cmp der het gewone strafrecht. Onder straf bare feiten worden niet verstaan zo danige. welke kennelijk zijn begaan met het doei daarmede de bezetter af breuk te doen. 2. zij, die ten aanzien van de duur van Internering of aanhouding niet aan het vereiste onder 1. voldoen, doch die ten gevolge van mishandelingen door, of op last van de Japanners gepleegd, blijvend in hun gezondheid werden ge schaad. 'i 1e gezamenlijke erfgename(n) en recht- verkrijgende(n) van de onder 1 en 2 bedoelde personen. Voor de beoorde ling wie in aanmerking komt voor de ze uitkering, zijn afzonderlijke vra genlijsten samengesteld voor: a personen, die bij de aanvang der In ternering meerderjarig waren en tij dens de internering geen kinderen te hunnen laste hadden; b. personen, die tijdens de internering wettige, gewettigde of wettelijk er kende natuurlijke kinderen, pleegkin deren en/of stiefkinderen te hunnen laste hadden: c. personen, die bij de aanvang der In ternering minderjarig waren, doch ge boren zijn vóór 1 Juni 1935. Het ministerie van buitenlandse zaken verzoekt alle belanghebbenden zich per briefkaart te melden bij de directie over- gaugszaken Indonesië (bureau Japanse uitkeringen aan ex-geïnterneerden), Hooftskade 1, 's-Gravenhage. Door of voor iedere ex-geïnterneerde, die vóór 1 juni 1935 geboren ls, dient een afzonderlijke briefkaart te worden inge zonden. Dringend wordt verzocht op de achterzijde van de briefkaart uitsluitend te vermelden (in blokletters) naam en voornamen van de ex-geïnter neerde, geboortedatum en -plaats. huidig adres (volledig). Een der letters a b of c als bovenver meld. (Om vertraging te voorkomen wordt verzocht nauwkeurig na te gaan, tot wel ke der groepen a. b of c men meent te behoren). Ingeval de briefkaart wordt Ingezonden door een nabestaande, dient te worden vermeldt tot welke groep de overledene heeft behoord en aan de adreszijde bo vendien te worden vermeld: naam, voor namen en adres van de afzender. Na ontvangst van de briefkaart zal aan be langhebbende. een op zijn/haar groep betrekking hebbende vragenlijst worden toegezonden. Met aanmeldingen, welke ingezonden werden voor het -verschijnen van deze publicatie, kan om administra tieve redenen geen rekening worden ge houden. MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN, afdeling rehabilitatie Indische oorlogsslachtoffers, Nobelstvaat 10, 's-Gravenhage WIJZIGING UREN VAN OPENSTELLING. Met ingang van 15 juli 1956 worden de uren van openstelling voor het publiek als volgt gewijzigd: Maandag, woensdag en vrijdag des voormiddags van 9 tot 12 uur. Bezoeken buiten deze uren alleen na persoonlijke oproeping. tellingen uit de Oecumene", die we sa mengebundeld vinden ln het „Panora ma der Wereldkerk". We zijn begonnen met een aanha ling uit het laatste hoofdstuk, dat gaat over het werk van de Protestan ten in Latijns-Amerika, waar men in vele .landen nog kent „een gedwongen onderricht met betrekking tot de mis en de Rooms Katholieke leer" en waar men in bepaalde kringen „des te bege riger is om te ontdekken of dat alles nu met de Bijbel overeenkomt of niet". We vergissen ons als we zouden gaan denken dat deze vertellingen anti-Rooms Katholiek zouden zijn. Er is bijv. ook een stuk opgenomen van Geneviève Alesi, zelf r.-k., waarin zij ons op een levendige wijze vertelt hoe een van de r.-k. parochies in een van de voorsteden van Parys, tot nieuw le ven is gekomen doordat men zich daar heeft ingezet „om het Evangelie weer te brengen ln nieuwe verantwoorde vormen aan de massa's, die van het Evangelie vervreemd zijn". „Gaat heen, de mis is ten einde". Wanneer de mis met deze woorden in het Latijn geëindigd is en de priester de gelovi gen laat heengaan, heeft men zich in die gemeente, waar de schrijfster zelf een werkzaam aandeel in het gemeen televen heeft gehad, afgevraagd of dan niet de eigenlijke taak begint. Het is de eeuwenoude vraag, die telkens weer onder ondere omstandigheden opkomt, in welke gemeente dan ook. Hoe „een wykgemeente weer een le vende gemeenschap kan worden, die op het apostolaat, op het eigen bele ven en het naar buiten dragen van het Evangelie de nadruk legt". Zo laat ds. Buskes ons enkele mo mentopnamen zien uit zyn wijkge meente te Amsterdam. Zo wordt ons iets verteld uit Oost- en West-Duits- land. Zo nemen we even een kijkje In de gemeenschap van Taizé, het pro testantse klooster. We worden meege nomen naar Egypte en Japan, naar Australië en Canada en naar verschil lende landen meer, waar we overal iets te zien krijgen van de wereldkerk die leeft. H. Nagekomen advertenties. Hiermede vervuilen wy de treurige plicht U kennis te geven van het plotseling ontslapen van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heer VICTOR NORMANN, op de leeftijd van 52 jaar. J. SI A. NORMANN— LAGENDIJK. C. M. STRIKER— NORMANN. K. STRIKER. VICTOR. RICHARD. JOHN. Goes, 5 juli 1956. An j elier enstr aat 32. De teraardebestelling zal plaats hebben dins dag 10 juli a.s. des na middags 2 uur. In volle vrede ging van ons heen, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, onze ge liefde zuster, behuwd zuster en tante, mejuf frouw FRANC IN A MEERBL4N, in de ouderdom van 71 jaar. Rotterdam: G. MEERMAN. Hilversum: J. MEERMAN. G. MEERMAN- VAN TOORN. Den Haag: Wed. C. MEERMAN- DEKKERS. Rotterdam: M. VOS- MEERMAN. P. VOS. Middelburj P. DE MEERMAN P. J. DE BUCK. Neven en nichten Middelburg, 5 juli 1956 Walensingel 3. De begrafenis zal plaats hebben, dinsdag 10 juli a.s. Vetrek sterf huis, Walensingel 3. 12.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 13