KAPPIE NIEUWS UIT DE KERKEN LERAAR, DIE ONBEVOEGD HUIS VERKOCHT, KREEG MILDE BOETE WALCHEREN VI0S HEEFT „OP PAPIER" KANS OP WINST TEGEN ZEELANDIA MARKTBERICHTEN y en de STUNTERS uit de ETHER t icu v I H 0 i A I. b i, L L V* Li'b u O L i- .-I /v T KANTONGERECHT MIDDELBURG Een halfversleten autoband als „corpus delictum" Het was een milde boete, die aan verdachte J. v. T., leraar uit Middel burg, woensdag door de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, opgelegd werd. Ondanks het feit, dat Van T.'s menslievendheid in deze zaak niet geheel en al zonder bijbe doelingen was geweest. Hij verkocht namelijk voor een oude wediïwe een huis, hetgeen in strijd is met diverse besluiten. Ter zitting van de 15e fe bruari liet verdachte uitkomen, dat het een vriendendienst is geweest. Maar nu bleek, dat Van T. een soort van provisie had bedongen, zodat het geheel in een ander daglicht kwam te staan. Inmiddels is het geld echter te ruggeven en de kantonrechter wilde bij zjjn vonnis deze minder fraaie om standigheden niet in aanmerking ne- men: 50 boete. Op 15 februari was de zaak aange houden om nog enkele getuigen te ho ren. Als zodanig kwam nu voor de ta fel mej. A. A. v. d. H., onderwijzeres uit Kortgene, die de zaken voor haar moeder, de eigenaresse van het huis, had behartigd. Via een vriendin van de familie van T. in Middelburg was men bij verdachte terechtgekomen en deze nam op zich de verkoop tot stand te brengen. Hij bedong echter, dat al les boven de 7000 voor hem zou zijn. Dat viel de dames V. d. H. wel wat tegen, maar zij gingen er toch mee akkoord. Het huis werd Voor 7400 verkocht en de dames ontvingen 7000 via de Middelburgse vriendin. Na de zitting van 15 februari be gon Van T. kennelijk in te zien, dat deze provinsie de volgende keer toch uit zou komen. Hij schreef daarom, dat hij het overi ge geld aan mej. V. d. H. wilde ge ven. Dat is ook gebeurd, namelijk op 10 mei en na aftrek van 60 voor gemaakte onkosten. De kan tonrechter vroeg verdachte waar om hij niet direct gezegd had, dat er wel voordeel was bedongen. Van T. bleek met zijn houding wat verlegen en een rechtstreeks ant woord kwam er niet uit hem. Nadat nog had getuigd de vriendin van de familie Van T., mej. W. A. J. A., coupeuse uit Middelburg, vertelde de betrokken ambtenaar van de Eco nomische Controle Dienst, A.W.B., dat deze zaak in onderzoek was ge nomen naar aanleiding van adverten ties, die verdachte had geplaatst. De ambtenaar van het O.M., mr. Th. Le- bret, sprak van „een lelijk geval" en vroeg 80. „Als ik het geweten had was ik er nooit aan begonnen", zei verdachte tot slot. Gevaarlijke auto Een levensgrote autoband kwam even later ter tafel als „corpus delic ti" in de z-aak tegen dokter M. L. v. d. M. uit Arnemuiden. De dokter was in Vlissingen geverbaliseerd, om dat de auto, die door zijn 'vrouw werd bestuurd, rijtechnisch niet in goede staat was. De versleten band leverde volgens de politie gevaar voor de vei ligheid van de weg op en bovendien bezat de auto geen rode reflectoren. Verdachte zei, dat hij wel opdracht had gegeven de band te verwisselen voor een nieuwe die achterin de wagen lag maar dat men dit had verzuimd. Volgens een getuigende deskundige, brigadier van gemeente politie te Vlissingen, waren er vier la gen van de band versleten, waarna er nog één overbleef om het onheil tegen te houden. Bij behoorlijke snelheid zou na het klappen van de band de wagen zeker uit zijn koers en mis schien van de weg af zijn geslin gerd. De auto werd overigens ge bruikt door mevrouw V. d. JVI. en dien de als reserve voor de dokter, die een andere wagen bestuurt. De ambtenaar sprak van een ernstige nalatigheid en vroeg 250 voor de band en 10 voor de reflector. Nadat de raadsman, mr. F. W. Adriaanse verzachtende om standigheden had aangevoerd, kwam ook hier een mild vonnis uit de bus: 80 en 10. Hierna moest ook de echtgenote van de Arnemuidse dokter nog terecht staan. Als gemachtigde was voor haar echter aanwezig mr. Adriaanse. Me vrouw V. d. M. was onder Souburg in botsing gekomen met een geparkeerd staande auto. Zij had als het ware „aangehaakt" en er was wat schade ontstaan zonder verdere nadelige ge volgen. De ambtenaar liet ook "in dit geval een forse eis horen, namelijk 75. Mr. Adriaanse vond dit te hoog, terneer, daar het gezin V. d. M. toch al zwaar gestraft is 't was op de zelfde dag als de vorige overtreding en vroeg enige clementie. Het von nis was 25. Weense volksdansgroep naar Oostburg. De V.V.V. te Oostburg organiseert dinsdag 24 juli op het Kerkplein een folkloristische avond. Een volksdans groep van de „Salzburger Volkshoch- schule" en de gymnastiekvereniging „Kasporgo" uit Goes verlenen hun medewerking aan deze avond. Het ge hele programma zal in Salzburger en Z.-Bevelandse klederdracht worden uitgevoerd. Marianna Helmreich, die ook voor de Oostenrijkse radio zingt, treedt op in een speciaal jodelpro- gramma. Een trio uit het gezelschap zorgt met „Hackbrettmuziek" voor de muzikale begeleiding. „Kasporgo" brengt een aantal volksdansen, waar onder de Driekusman, de Skotse Trije en de Zevensprong. Leerzame „aanrijding" De hoek OprilGrote Markt te Goes was woensdagavond het toneel van een „zware aanrijding". Zes „slachtoffers" met hersenschudding, armbreuk, beschadigde ruggewervel en nog meer vrij ernstige verwondin gen werden er geteld. En dat alles doordat' een automobilist die uit de Magdalen astraat kwam, op de hoek b« de markt de macht over zijn stuur kwüt raakte, een bromfietser omver reed, over de stoep slingerde en daar twee voetgangers aanreed en toen op het Martkplein nog tegen drie men sen botste. Het liep alles gelukkig nogal mee, want alle „patiënten" kon den 's avonds kerngezond huiswaarts keren. Het was slechts een oefening van de Goese E.H.B.O. Een twintig tal leden was present om onder lei ding van zuster W. v. d. Kleij, de „slachtoffers" naar de regelen der kunst te behandelen en hen naar res taurant „De Opril" te vervoeren, waar na afloop een en ander nog eens uit voerig werd besproken. Om de oefe ning zo realistisch mogelijk te maken, had de heer P. Schrier voor een „bloe dige" grime bij de zgn. slachtoffers gezorgd. Middelburg Medaille voor trouwe dienst. Dezer dagen was het 50 jaar gele den, dat mej. T. A. Matena te Mid delburg in dienst trad bij mevrouw Hioolen. Als erkentelijkheid voor deze trouwe dienst werd mej. Mate na vanwege de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen bij dit jubi leum een medaille en een oorkonde uitgereikt. Bellinkbrug afgesloten Sedert enkele dagen is de Bellink brug te Middelburg voor het verkeer afgesloten. Aan deze" oeververbin ding, die slechts voor het z.g. lang zame verkeer is bestemd, worden namelijk noodzakelijke vernieu wingswerkzaamheden verricht. De afsluiting zal geruime tijd duren. Benoeming bij gemeentepolitie Met ingang van 1 september a.s. is de heer G. J. Buijze, brigadier bij de gemeentepolitie te Middelburg, bevor derd tot adjudant en in die rang over geplaatst naar Hoogezand-Sappe- meer, waar hij tevens plaatsvervan ger van de korpschef der plaatselijke politie zal zijn. De heer Buijze is se dert 1940 in dienst bij het Middelburg se korps; tevoren was hij bij de Poli- tietroepen. De nieuwbenoemde werd in 1943 tot rechercheur benoemd en verkreeg in 1952 zijn rang van briga dier. ZEEUWS KORFBALPROGRAMMA Ook Togo en Scampolo zijn goed voor de volle buit Het programma van de Zeeuwse korfbalcompetitie voor a.s. weekein de vermeldt geen bijzonder belang rijke wedstrijden en het is ook niet zeer groot. Daar staat tegenover dat tal van clubs ditmaal op door dc weekse avond inhaalwedstrijden zullen spelen. Zo ïs er in de eerste klas op 11 juli ZeelandiaVios, waarin de gasten op papier kunnen winnen. Zaterdag moet Togo in staat zijn met enkele doelpunten verschil het bezoek bij Zeelandia tot een goed einde te brengen. Scampo lo zal het bezoekende Swift II wel met lege handen naar Middelburg terug zenden. Zaterdag is er in de 2e klas A slechts VitesseVios n, waarin de thuisploeg kan overwinnen. Dinsdag 10 juli zal Swift in alles op alles zetten om bij het ontvangen van Vo po de indertyd te Borssele geleden nederlaag weg te werken, hetgeen echter niet mee zal vallen. Vitesse 11 moet zich op dezelfde dag de meerdere van Tjoba II tonen, In 2 B zijn er zaterdag 3 wedstrijden. Luc- tor II" krijgt het in Zaamslag tegen Scampolo H niet gemakkelijk, maar moet toch tot winst kunnen komen. De Kapelse ploeg Elto speelt thuis ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe sportterrein. Vermoedelijk kan het op deze heuglijke dag een zege tege moet zien. Top zal nu ondervin den, dat De Poel thuis heel wat mans is en de uitslag zal niet ver van een gelijkspel af zijn. In de 3e klas A is er maar één duel, waarin Swift IV tegen A.K.C. aan het langste eind zal trekken. In 3 B alleen Ondo-Swift VII met de beste kansen voor de thuisclub. In 3 C wordt door de week gespeeld. Op 9 juli ontmoeten Animo III en Animo IV elkaar, waaruit misschien een gelijk spel voorkomt. Het vier de van Animo heeft een zwaar bezet programma, want de 12e juli gaat het naar Swift V, dat de beste winst kansen bezit. Op 11 juli wordt nog gespeeld Vedo IIZuidwesters H, waarbij de gasten favoriet zijn. In 3 D zal Blauw Wit zich zaterdag niet door Zeelandia II laten verrassen. W.K.V. moet het thuis wel met S.S. S. kunnen klaren. Op 12 juli kan Zeelandia II De Poel II kloppen. Dios is in 3 E sterker dan Luctor II. Bij de adspiranten moet Swift B zaterdag op Vopo winst kunnen boe ken. Swift A kan door de week even eens Vopo verslaan. In B kan Ondo voor zaterdag winst tegemoet zien op K.V.L, en door de week zullen de Kwieke en Vlugge teams van Swift het wel op 'n akkoordje gooien. Een gelijk spel kan ook worden verwacht bij Swift Vlot Atlas in C. In D zal Vitesse de eerste winst op Vios B behalen. Scampolo A is sterker dan het bezoekende De Poel. en Togo komt met winst van Zeelandia terug. In E tenslotte, is er voor Luctor B winst weggelegd tegen Blauw Wit B. Door de week worden de volgende wedstrijden gespeeld: le klas Zeelan dia-Vios; 2e klas A: Swift IH-Vopo, Vitesse-Tjoba II; 3e klas C: Animo m-Animo IV, Vedo-Zuidwesters H, Swift V-Animo IV; 3e klas D: De Poel H-Zeelandia H; Adspiranten: A: Swift A-Vopo; B: Swift Kwiek-Swift Vlug. Het programma voor zaterdag luidt: le klas Zeelandia-To-re, Scampolo- Swift II2e klas A: Vitesse-Vios II; 2e klas B: Scampolo II-Luctor, Elto- Zuidwesters, De Poel-Top; 3e klas A: AKC-Swift IV; 3e klas B: Ondo-Swift VII; 3e klas D: Blauw Wit-Zeelan- dia II, WKV-SSS; 3e klas E: Dios- Luctor II; Adspiranten: A: Swift B- Vopo; B: Ondo-KVL; C: Swift Vlot- Atlas; D: Vitesse-Vios B, Scampolo A-De Poel, Zeelandia-Togo; E: Luc tor B-Blauw Wit B. Onderwijsbenoeming. Mej. A. F. Munters te Middelburg, onderwijzeres aan de Julianaschool te Oost- en West-Souburg, is per 1 september in gelijke betrekking be noemd te Utrecht. Vlissingen Uit het zakenleven Foto- en radiohandel Derf De winkel- en bedrijfsruimte van de foto- en radiohandel Ch. L. Dert, gevestigd aan de Nieuwendijk 35 te Vlissingen, heeft een belangrijke mo dernisering en uitbreiding ondergaan. De winkel, zoals die reeds bij velen bekend was, is gebleven, maar daar achter is een nieuwe toon- en projec tiezaal, 'n grammofoonplaten afdeling met luistercabines en luitertelefoons verrezen, zoals men vermoedelijk in Zeeland nog niet gekend heeft. Woensdagmorgen werd dit bedrijf voor het publiek opengesteld. Tevens viert de firma Dert thans een dubbel jubileum. Het is namelijk 75 jaar ge leden, dat de vader van de huidige eigenaar het bedrijf in Vlissingen op zette en het is 35 jaar geleden, dat de heer Ch. L. Dert het bedrijf in be heer van zijn vader overnam. Tijdens deze opening, die feestelijk was en door vele vrienden, bekenden en zakelijke relaties werd bijgewoond er werden ook tal van scnriftelij- ke gelukwensen en vele bloemstuk ken ontvangen memoreerden de heer Dert en zijn oudste zoon nog eens de bewogen geschiedenis van 't bedrijf, dat „wat gehavend" het had enkele voltreffers gehad uit de tweede wereldoorlog tevoorschijn kwam. Het interieur van de nieuwe afde ling voldoet aan vrijwel alle eisen, die daaraan gesteld mogen worden. Zowel de zaal als de luistercabines zijn van geluiddempend materiaal, zo dat men zonder stoornissen enkele klanten teglijk de door hen gewenste verschillende platen kan laten horen. Daartoe zijn ook vier draaitafels ge monteerd. De projectiezaal doet ook dienst als toonkamer voor radio's, accordeons, projectie-apparaten e.d. Het geheel is in moderne en rustige kleuren uitgevoerd. De enige veran dering in de winkel zelf is, dat de achterste toonbank voor de ver koop van grammofoonplaten thans is verdwenen. Examen. Geslaagd voor het diploma A scheepswerktuigkunde de heer J. van Kalekeren, voor het theoretisch ge deelte tweede stuurman G.H.V. de heer H. P. Boon en voor het diploma scheepswerktuigkunde C II (met lof) de heer K_ Allewijnse, allen leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissin gen. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: kinderboodschapmandje, diverse sleutels, rolschaatsensleutel, diverse steppen, zeiljopper, colbertjasje, di verse rijwielen, regenjas, oorbel, ben zinedop van auto, groene capuchon, armbandje, gummibal, bektang, rub berschopje, diverse portemonnaie's, beige capuchon, manchetknoop, meisjesvest, parkiet, etui met sleu tels, kinderschoentje, onderlegger en bruine tas met inhoud. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: T. Matulessy-Toornstra, d.; M. A. M. Siok-De Vlieger, z. E. A. Schei'beijn-Mariens, d.; A. P. A. M. Maas- Rijnders, za J. F. C. Boshoven-Van 't Hul, d A. Weug-Caljouw, z.; E. H. Spae ter-Lange, d A. de Nooijer-v. d. Ketterij, d.; J% Hokken-Louws, z.; N. P. Peeters- Nijssen. d.; E de Boer-Croes, d.; A. den Besten-v. d. Berg, z. Ondertrouwd: A. Peters, 44 j. en G. Kempe 38 J.; C. Jansen, 32 j. en F. P. de Roolj, 22 j F. Rijsdijk, 29 j. en L. de Visser, 21 j.; A de Graaf, 24 j. en P. van Loon, 18 j.; T. Bronsvoort, 23 j. en M, C. v. Rooijen, 22 J.; F. de Zwart, 25 j. en M. W. Warren, 18 j.; J. van Mourik, 2G j. en J. W Moerland, 20 j.; I. A. de Meij, 21 j. en G Posthuma, 20 j. Getrouwd: J. Marijs, 66 j. en H. Ardon- ne, 43 j.; A. W. Heijt, 27 j. en C. K. Jansen, 21 J.; P. M. v. Reems, 22 j. en W. J. de Lege, 25 j.; G. A. van Belzen, 26 j. en C H. v. d. Meijer, 20 j.; J. A. Dek, 23 j. en F. H. Mulder, 21 j.: L. Sijtsma, 21 j. en J Boonstra, 20 j.; J. Scheepers. 63 j. en C. C. de Vries, 58 j. Overleden: G. van Bockel, 51 J., e. v. J. Götzen; A. Huibregtse, 45 jr., e. v. H. le Mahieu. MEI.IS KERKE. Overleden: A. J. Huijsman, 64 j., man van C. Sanderse. ARNEMUIDEN. Bevallen: J. M. M. Nijsse-Gideonse, z.: D. van Belzen-Verdonk, d.; J. de Nooijer- Meulmeester, z.; B. J. van Belzen-Cal- jouw. z.; J. de Looff-Gideonse, d.; J. Goedhart-Meerman, z.; E. Crucq-Van de Ketterij, d.; J K. Baaijens-Jongeneel, z. Getrouwd: J Reijnoudt, 25 j. en Chr. Schuit, 23 j.; J. Janse, 2G j. en M. de Rid der, 19 j.; W. Willeboordse, 18 j. en M. G. Maes, 16 J. Mesu, 38 j. en P. van de Ketterij, 29 j. ZOUTELANDE. Bevallen: M Louwerse-Thorenaar, Ondertrouwd- M. Verhage, 39 j. en J. van Sluijs, 32 j Getrouwd: M. van Sluijs, 26 j. en W. Zachariasse, 21 j.; J. Roelse, 27 j. en W. Dmgemanse 28 j.; C. van Sluijs, 26 j. en M. A. Meeuse, 23 j. GRIJPSKERKE. Bevallen: J Janse-Wolf, z.\ J. Cevaal- Slabhekoorn, z P. van Leerzem-Matthijs- Overleden: A. de Wolf: Adriaanse. A. Cevaal, 48 j., echtg. J. Geertse, echtg. v. VEILING Z-HOLLANDSE EILANDEN. 3 Juli AncJqvie 7—17, bloemkool 1 A 15—40. idem A 10—32. Idem B 10—16, sla 34 80, komkommers l A 21—29, Idem 1 B 19—25 oerzlken 1 A 19—36, Idem 1 B 11— 22. Idem 1 C 5-16. Golden Japan 1.18—1.62, Jun Blood 91—1 38. Jecunda. m. d-, 1.20— 1.60 Idem 2 A 1—1.60, Climax m. d. 1 A 1,20—2.70, idem 2 A 70—1.40, Roem van Charl. 1 A J.To—1.70, idem 2 A 1.10—1.20, Madam 1 A 1.30—1.60, Idem 2 A 90—1.40, Ober Silezie 2 A 1.10, aardappelen, gr., 10 —19, Idem, p 10—15, Idem, kr., 6—12, ra barber 7—9, spitskool 17—33, dubb. prins. 1.40—1 60, snijbonen 80—1,30, tuinbonen 17 —23, peulen 1.40, waspeen 1243, kro ten export, 22, sjalotten 12—21, bospeen 10—28, kroten 2—8, aardbeien p. doosje 23—50 rode bessen p. d. 56—68, idem, kg., 1.52—1 69, tomaten 1 A 98, Idem 1 B 90—97, Jecunda z. d. 130 80—134.60, idem 2 z. d. 106.80, Climax z. d. 135:30. VEILING SINT-ANNALAND Doré' Drielingen 11.53—11.60. kriel 7.41— 9.59. Aanvoer 37 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM 4 juli. Andijvie 18—23. Bloemkool AA 29—39. A 21—31, B 17—24. Spitskool 34— 37. Bcspeen .0—24. Waspeen 13—20. Sla 3. Tomaten 80—l.oi, Rabarber 10—13. Kro ten 4—11. Savoye kool 12—27. Rode kool 15—26 Stamboon dubbele prlncessen 1.34- 1.53. Peulen 74—1.13. Erwten 18—46. Spi nazie 81b—15- Komkommers 17—36. As perges 27—1 67. Radijs 6—7. Aardappelen 8—15. Aardbeien I 75—1.41, II 73—1.07. Kasper- zik 6—26. Kaspruim 4—12. Kersen 31—1.11. Rode bessen 78—1.62, Frambozen 90—2.40. Scheepvaartberichten. Gepasseerd naar Antwerpen op 2 juli: Stad Alkmaar Barcelona; Capri, zee/ Terneuzen; Ouwerkerk, Yokohama; Isola, Goole; Batang, Rotterdam: 3 juli: Noord- stad, Helsinki; Adm. Nelson, zee/Gent; Navis, Calais, Brem, Rotterdam; Paul Westers. Krlsf'na. Gepasseerd van Antwerpen op 2 juli: Solon, Amsterdam: Ella. Gothenburg: 3 juli: Maartje Palnackle: Tyro, zee. Vlissingen aangekomen op 3 juli.. Aal- sum, Boulogne; Denzo. Antwerpen: 4 juli, Oceaan (slb.), Maassluis. Vlissingen vertrokken op 3 juli: Aal- sum. Antwerpen; 4 juli: Oceaan (slb.), Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 3 juli: Ga zelle, Londen; Jonet, Londen: Prinsen gracht. Malmö: Glory, Le Havre; 4 Juli: Argo. Rotterdam; Oranje, Ipswich; Pr. Wi'.lem V, Rotterdam; Polaris, Vlaardin- gen; Bloemgracht, Rotterdam; Start, zee/ Terneuzen: Seivus, Caen; Leny, Amster dam; AmstelcJijk, Le Havre, Gepasseerd van Antwerpen op 3 juli: Mado II, Dublin; Catharina, La Rochelle; Esso Den Haag. Ras Tanura; Pr. Fr. Hen drik, Glasgow; Minerva. Goole; Alja, Swansea, SoniTnelsdijk, Rotterdam; 4 juli: Teun. Kotka: Astra, Londen: Erkalln, Aalborg; Limfjord, Horsens; Daniel, Goole OOSTKAPELLE. Overleden: N. Dlerx, weduwe van Van de Plasse, 91 j.; J. K. Kloosterman, we duwnaar van Van Marls, 86 j,; T. F. van den Bout, 86 1 Negen Friese predikanten krijgen hoger traktement. De kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde gemeenten van Leeuwar den heeft bij de kerkëraad een voor stel ingediend tot wijziging van de begroting van 1956 teneinde de sala rissen van de predikanten te kunnen verhogen De kerkeraad heeft de gewijzigde begroting nu goedgekeurd, waardoor de tractementen van ieder van de ne gen predikanten met 1000,per jaar verhoogd zullen worden. NED. HERV. KERK Beroepen te Ede (vak. J. van Slie- dregt) en te Oud-Beyerland J. Wie man te Oudewater;te Bennekom P. Bouw te Ridderkerk; te Amsterdam Slotermeer-Geuzenveld), toez.: W. M. Maas te Vlissingen. Bedankt voor Lunteren: J. van Woerden te Stolwijk; voor Ooster- jyvolde (toez.) D. J. Miedema te Tzum- marum. Beroepbaarstelling J. de Waard, vic. te Alphen a. d. Rijn. Aangenomen naar Eindhoven toez.) E. Sneller te Middelburg; naar Hen gelo A. van Es te Beilen. Aangenomen naar Willemstad (Cu- ragao) (Ver. Prot. Gem.) Ph. P. Meerburg, legerpred. te Bussum. GEREF. KERKEN Beroepen te Aalten (vac. J. Na- wijn) R. Siertsema te Sibculo; te Nes HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. 6 juli Vlissingen 12,11 1,96 Terneuzen 0.09 1,96 12.41 2,12 Hansweert 0.43 2,11 13.16 2,25 Zierikzee 1.03 1,35 13.37 1,48 Wemeldinge 1.18 1,58 13.53 1,73 7.11 6.43 7.07 2,13 1,58 1,85 18.45 19.15 19.45 19.18 19.41 1,83 1,96 2,13 1,52 1,79 (W.D.) H. Groenevelt kand. te Ter neuzen; te Ee (Fr.) C. de Kruijk te Tijnje; te Anjum 2e maal E. Baerends te Zuidhorn, die dit beroep ook aan nam. Tweetal te Ermelo: A. T. Besselaar te Krabbendijke en R. J. Beultema te Berkum. Aangenomen naar Laren N. H. P. Postma te Abcoude; naar Amster dam vac. Joh. de Boer: G. ter Steege te Vianen, die bedankte voor Lemmer. ZM. BROEDERSCHAP Benoemd tot luchtmachtpredikant P. den Broeder te Nijmegen. CHR. GEREF. KERKE Beroepen te Bussum M. Vlietstra te Eemdijk. Beroepen te Groningen vac. W. Heerma; M. W. Nieuwénnuizen te Amsterdam-W. Beroepen te Broek onder Akkqr- woude W. de Joode te Ede. Bedankt voor Doesburg M. Vlietstra te Eem- dqk. BAPTISTENGEMEENTE Aangenomen naar Amsterdam (als evang, pred. voor West) M. G. Boe- schoeten te Stavoren. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Vlaardingen F. Mal- lan te Bruinisse. EXAMENS Aan de V.U. is geslaagd voor het doet. examen theologie ds. G. T. Rot huizen te Uithoorn, voor het kand. examen zijn geslaagd de heren T. S. van Leeuwen te 's-Gravenhage en K. Sierink te Hardenberg. Aan de Theol. Hogeschool is ge slaagd voor het kand. ex. de heer J. C. van Veen te Rotterdam en voor het prop. examen de heren C. A. van de Koppel te Daarle, R. Praamsma te Groningen en H. Reenders te Be- dum. i. De man met de neushoorn gins met een verveeld ge zicht aan een tafeltje zitten. „Is dat mormel ook voor die meneer Silverstein be stemd?" vroeg Kapple ver baasd aan de waard. „Ja, natuurlijk", ant- woprdde deze. „Ik verbaas me heus nergens meer over, hoor! Silverstein en zijn .ongens maken hier altijd flinke verteringen en als ze eens wat schade aanrichten een ingedrukte voorge vel of een verpulverde vloer of zo dan krijg ik dat altijd prompt vergoed, lk heb niets te klagen!" „Het is ja een rare boel hier", zei Kappie. „Ik ga nu maar even naar de Kraak terug om te kijken of die Silverstein soms op de steiger rondhangt. Jij blijft hier op hem wachten. Maat, dan kunnen we hem niet En voor de Maa* kon pro testeren, had Kappie het cal'é al verlaten. „Bah", bromde de Maat, „Kappie laat me ook altijd de nare karweitjes opknappen! Nu moet ik hier wachten bij dat enge neusbeest!" Zuchtend zette hij zich aan een tafeltje, doch nauwelijks had hij plaats genomen, of hij voelde een raar getrek aan zijn zuidwester, dat gepaard ging met een vreemd, sabbelend geluid. De Maat durfde niet om te kijken maar hij had er op durven zweren, dat die schrikwekende neushoorn met Iets bezig was! Export: Aardbeien: Climax I 75—1.31, n 61—1.02 Jucunda I 82—1.34. II 57-73. Mou lin Rouge I -.'6-97 II 71-87. M. Lafebre I 74—86, II 65-81. Regina II 74. Madame Moutot I 71—9V U 69-86. Deutsch Evern 66—90. Kersen. E. Rivers 79—94. Markies 67—96 Kassin* 85. Meikers 58—76. Rode bessen- Jonkheer van Tets 93—1.67. VISMIJN VEERE 4 juli. 3441 kg. Exportgarnalen 150—190. 59 kg. Schar 30—54. 118 kg. Bot 30—54. 132 kg. Wijting 16—21. 140 kg. Middeltong 220—244 94 kg. Rog 16—35. 5 kg. Griet 96— 101. 34 kg. Ongesorteerde vis 20—47. VEILING KRABBENDIJKE Export- en Industrieveiling. Jucunda export 137.68—139.60, II 127.20. Aardbeien per doos: Climax II 18. Aardbeien per kg.: Climax II 62. Madame Moutot II 64— 81. Rode bessen: Jonkheer van Tets I 23—32 per doos. n 20—24 per doos. EIERMIJN De A V.M.-e'ercommlssle heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf vrij dag B iuli a.s als volgt vastgesteld: Prijs klasse I 0.18'A; prijsklasse II 0.17Vè; prijs klasse m 0.16',fe; prijsklasse IV 0.15'/z. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING KAPELLE 4 juli. Aardbeien: Industrie: Zonder dop: Jucunda export 141.90—145.40, II 130. Madame Moutot export 137.40—138.40, II 131.70. Climax export 146.80, n 131. Mach. Frtlhernte II 131. Afw. aardbeien 95.90. Kersen: Early Rivers I 84—97, II 69—72. Meikersen I 96 II 53—72. Kasperziken 23— 28. Frambozer. per doos: Malling Promi se I 48—84, II 25—33. Rode bessen p. doos: Jonkheer van Tets I 39—53, II 25—32, III 18. Aardbeien per doos: Climax I 32—48, n 24—38. Rep'ca I 26—37, II 14—21. Mach'. Frtlhernte I 29—33, II 22—27. Deutsch Evern I 21—33. II 9. Madame Moutot I 25— 29, II 24—25. Jucunda I 29—32. Mad. Lefe- bre I 78. Bowa I 28—32. Ydun I 30. Solt- wedel I 29—34. II 23. Aardbeien per kg.: I 94—134, II 57 -101 afw. 46—69. Aardappelen Eerstelingen 110—16, drie lingen 6—7, kriel 3. Groenten: Kiopsla 3. Bloemkool 10—23. Boskroten 8lu. Spitskool 19. Bosuien 15- 16. Bospeen 2:<. Komkommers 23—26. VEILING V.V.Z.B. GOES 4 Juli Fruit: Kruisbessen, export 35.30, fabr. 21.10. Jucunda, export 139.70—141.20, II 124 20, afw. 49. Madame Moutot, exp. 134.80, H 126.3C, afw. 52. Climax, export 142 II 110. Early Rivers II 75—90, III 45.60, Hollanders II 110. Aardbeien per doos I 29—35, II 22—25, per kg. I 140—150, II 85— 130. Rode bessen per doos I 37, n 1532, per kg I 73—99. II 35—90. Frambozen per doos 47—54. Groenten: Kropsla A I 3. Bloemkool A I 27—33 A rr 20—28, B I 15—21, C I 13—17, afw. 11—21. Komkommers A I 22—26, A II 18, B I 15-19, C I 9, alles per 100 st. Doperwten I 3441, II 83. Tuinbonen 24— 25. Eerstelingen 1213. Drielingen 811. Kriel 6—7. Groene sav. kool 912. Spits kool 11—13. Postelein 28—32. Peulen 130. Dubb. pr. bonen 150—170, alles per 100 kg. Wortelen 20—40. Kroten 5, belde per 100 bos. VEILING MIDDELBURG 4 juli. Aardappelen. Aanvoer 45 ton. Bonken 17—20, grote 13—16, drielingen 8—11, kriel 4-8. Fruit- Aardceien per kg. 88—1.29, Idem per doos 24—30. Rode bessen per kg. 89— 1.46, idem per doos 23—38. Tomaten 75— 1.09. Perziken per stuk 4—18. Kersen 84— 90. Pruimen per stuk 5—9. Groenten: Sia 2^2—6. Bloemkool A 20— 46. B 17—22. Waspeen 2541. Dubb. pr. 1.34—1 68. Boskroten 2—7. Bospeen 10— 43. Bossjalot i3—14. Snijbonen 73—1.10. Postelein 28—38. Peulen 66. Komkommers A 13—19, B 11—12, C 9. Spitskool 6—19. Tuinbonen 15-22. Rabarber 4—7. Doppers 29—74. Savoye kool 7—8. Spinazie 26 37. Andijvie 37. Radijs 6—13. Heden werden de eerste pruimen aan gevoerd door de heer T. H. J. Stevens uit 's-Heerenhoek. VRIJDAG 6 JULI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 7.00 VARA. 10 00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22 40 VPRO. 23.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nws, 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. P.40 Gram. VPRO: 10.00 Mor genwijding. VftRA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Lichte muz. 11.20 Gram. 11,35 Plano duo. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinbouwmeded, 12.35 Sport en progno se. 12 50 Gram 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianotrio 14.>0 Voordr. en caus. 14.50 In ternat. festival v h. Chanson. 15.45 Sport. VARA: 16.00 Orgelspel. 16.30 Vqor de jeugd. 17 00 Muzikale caus. 17.35 Instr. trio 17 50 Gnm 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Ronde van Frankrijk. 18 30 Accordeonorb. en solist. 19.00 Met de deur in huis, caus. 19.10 Voor de kinderen. 19.20 Gram. VPRO: 19.30 Jeugdboeken het gehele jaar door, caus. 19 45 Op bezoek bij anderen. 20.00 Nws. 20.05 Brekbespr. 20.15 Joodse liede ren. 20 30 Bespiegelingen aan de East Ri ver. caus. 20 40 Ouder en oud worden, caus. VARA 21 00 Lichte muz. 21.30 Ronde van Frankrijk 2140 Toeristische indruk ken over Oostenrijk. 22.05 Lichte muz. 22.25 Buitenl weekoverzicht. VPRO: 22.40 Van daag, caus. 22 45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws 23.1524.00 Gram. HILVERSUM n 298 m IQ07 kc/s. 7.09— 24.00 NCRV. NCRV: 7.uo Nws.- en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz. 7.V; Gram. 7.45 Een woord voor de dag 8 00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de rieken. 9 /5 Voor de vrouw. 9.35 Gram. l!i 30 Morgendienst. 11.00 Alt en piano. 11.30 Gram. 11.45 Promenade- ork en sol. 11 30 Land- en tuinbouwme ded 12.35 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13 15 Prot. Interkerkelijk Thuls- frost. 13.20 Metropole-ork. 1350 Gram. 14.0$ Schoolradio 14.25 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Viool en piano. 16.00 Tuinb.praatje. 16.15 Gram is 35 Lichte muz. 17.00 Voordr. 17.20 Negro spirituals. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18 00 Siemmer. van overzee. 18.10 Orkestconc. Sport. 18.40 Gram. 19.00 Nws.- en weerber 19.10 Regeringsultz.: Rubriek verxlaring en toelichting. Va kantie-werkers een gevaar?, door J. C. Visser, hoofd afd Voorlichting van het Ministerie var Sociale Zaken en Volksge zondheid 19 20 Regeringsuitz.: Emigratie- rubriek Het "migratiepraatje van H. A. van Luyk. 19 30 Gram 20.00 Radlobrant. 20.20 Salzburger Festspiele: Idomeneo, opera. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3