In kanaal door Walcheren werd een zinker gelegd Zeeuwse Almanak Huidgenezing VISSERIJDAGEN BRESKENS VAN BELANG VOOR TOERISME in SUIKERBIETENGROEI HEEFT BEVREDIGEND VERLOOP POLITIEHONDEN-DEMONSTRATIE IN S0UBURGSE SPORTWEEK Agenda PROVINCIALE ZEE U W EE COURANT DONDERDAG 5 JULI 1956 WATERLEIDINGBUIS EN KABELS TE WATER Vlot verlopen karwei bij Stationsbrug in Middelburg Op vlotte wijze Is woensdagmiddag: in het Kanaal door Walcheren naby de Stationsbrug te Middelburg een ongeveer 80 m lange zinker gelegd ten behoeve van het waterleidingbedrijf. Tevens werd een achttal stroom- en te lefoonkabels gelegd voor de P.Z.E.M., de P.T.T. en de gemeente Middelburg. Het zinken was het belangrijkste onderdeel van een werk, waarvoor reeds in de eerste week van mei de voorbereidingen begonnen. De zinker is een nieuwe waarborg voor de watervoorziening van de Zeeuwse hoofdstad. Vlak by de plaats ligt eenzelfde zinker, die in 1947 werd aangebracht. Door beide buizen die van diameter geljjk zjjn zal straks het water stromen, dat uit Ossendreeht via Zuid-Beveland wordt aangevoerd. De nieuwe zinker werd gelegd met Jet oog op het feit, dat in de tijd, toen ae oude werd gemaakt, het toegepas te materiaal niet zeer goed van kwali teit was. Het bezit van twee zinkers biedt voldoende zekerheid, doordat de nieuwe in gebruik blijft wanneer de oude het eventueel begeeft. Dit kan nog wel enkele jaren duren, maar thans reeds moet men daarop zijn voorbereid. Het werk wordt in op dracht van Gemeentebedrijven Mid delburg uitgevoerd door het aanne mersbedrijf Visser en Smit uit Papen- drecht. Zoals te doen gebruikelyk, wer den aan beide oevers van het ka naal hoge stellages gebouwd om daarin de buizen te kunnen ophan gen wanneer men aan het zinken toe zou zjjn. Een baggermolen had inmiddels een vrij diepe sleuf in de kanaalbodem gemaakt, waarbi de zinker zijn plaats zou vinden. Ook in de kanaaloevers waren sleuven gemaakt ter plaatse waar aan bei de zijden de buizen uitmonden. Het materiaal voor deze buizen werd in kleine delen aangevoerd en op de Loskade gelast tot drie stukken, twee opgaande of afgaande en een middenstuk. Na al dit voorbereidende werk was het woensdag zover, dat het zinken kon gebeuren. Een en ander moet zo vlug mogelijk in zijn werk gaan, opdat de scheepvaart door de brug niet lan ger gestremd is dan noodzakelijk. Gis teren werd de doorvaart namelijk ver sperd doordat beide stellages midden in het kanaal door een lage steiger werden verbonden. In die stellages waren inmiddels de genoemde opgaan de stukken van de zinkerbuis opge hangen, gereed om neergelaten te worden. Deze beide buizen zijn ruim 30 m lang. Diverse proeven. Het leggen van de zinker, waarbij altijd de nodige spanning heerst, be gon met het invaren van het midden stuk, dat ruim 25 m lang is. Ook deze buis werd opgehangen, vervolgens konden de drie delen van de zinker aan elkaar gelast worden. De lassen wer den onmiddellijk door mensen van de Röntgentechnische Dienst uit Rotter dam gefotografeerd om te zien of zij op de juiste wijze waren gemaakt. In korte tijd werd de film ontwikkeld, Huidzuiverheid Huidgezondheid IJllrl.H Puistjes verdrogen door Purol-ooeder waarna bleek, dat alles in orde was. Hierna werden lassen en buizen geas falteerd met het oog op corrosie. Een nieuwe controle volgde, namelijk door het Keurings Instituut voor Waterlei- dings Artikelen (K.I.W.A.). Ook deze proef had een gunstig resultaat, even als de volgende, waarbij de buizen ge durende een kwartier aan een peTs- druk van 15 atmosfeer werden bloot gesteld. Toen begon het zinken van de buis, die op tal van plaatsen aan kabels werd vastgehouden. Door middel van lieren zakte de zinker geleidelijk om laag, waarbij de mannen aan de lieren draaiden op hoornsignalen. Dit was een uiterst nauwkeurig werk, want de buis dient precies in het „bedje" van zand, dat in de sleuf werd gemaakt, terecht te komen. Om drie uur begon het zinken en omstreeks vyf uur lag de zinker op zjjn plaats nadat voort durend peilingen waren verricht. Moeilijkheden van betekenis deden zich niet voor. Tegelijkertijd waren ook de acht, kabels in de sleuf gelegd. De zandboten lagen hierna klaar en door een trechter werd het zand op de buizen aangebracht als dekkingslaag. Over het zand heen zal nog een laag puin komen. Gisteren heeft men het middenstuk van de zinker met zand overdekt, waarna de steiger ter plaat se werd weggehaald, zodat de scheep vaart kon doorgaan. Vandaag zal men weer verder gaan met het aanbrengen van de zandvulling. Het meest spec taculaire deel van dit werk is thans achter de rug en over ruim één week is het geheel gereed. Aanbesteding R.W.S. De rijkswaterstaat, directie Zee land, heeft woensdag in Middelburg aanbesteed het baggerwerk in de tramweghavens aan het Zijpe gedu rende 1956. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Baggermaatschappij „Holland", Har- dinxveld, fl,91 per kubieke meter ge baggerde en opgeruimde specie; N.V. Baggermaatschappij Van Noördenne, Sliearecht, f2,49 per kubieke meter gebaggerde en opgeruimde specie. - De gunning werd nog aarigehoudeh. Eindexamen H.B.S.-A St.-Willibrordcollege Woensdag ontvingen vijf leerlingéh van het St. Willibrordcollege te Goes het diploma h.b.s.-a. De geslaagde.- kandidaten zijn de dames R. Balleur, A. Maas uit vlissingen, T. Meyeren, Middelburg, G. Vermeule, 's-Heeren- hoek en de heer H. Loontjes, Middel burg. Universitair examen. Geslaagd aan de R.K. Universiteit te Nijmegen voor kand. in de medi cijnen de heer W. Witkam te Goes. Zilveren dienst jubileum bij Twentse Bank Morgen, vrijdag 6 juli, is het 25 jaar geleden, dat de heer J. J. Plat- teeuw in dienst kwam op het kantoor Goes van de Twentse Bank, nadat hij een jaar tevoren zijn loopbaan in het bankwezen was begonnen bij Van Heel en Co. In de loop der jaren heeft de heer Platteeuw verschillen de functies bij de bank vervuld, ter wijl hij thans de bijzondere procura tie heeft v,oor de bijkantoren te Krab- bendijke en Kortgene. Vrijdagmorgen zal het jubileum in intieme krjjig ten kantore te Goes worden herdacht. Ongetwijfeld zal het de jubilaris niet aan belangstelling ontbreken, timeer omdat hij ook in voetbalkringen geen onbekende is. Sedert 1947 maakt de heer Platteeuw namelijk deel uit van het bestuur van de voetbalvereniging „Goes", waarvan enkele jaren als penningmeester en nu als secretaris. Voorts heeft hij zitting in de jeugd commissie van deze vereniging en is hij leider van het zaterdagelftal. Het medisch sportkeuringsbureau dient hij als secretaris-penningmeester. Toelatingsexamen Rijks H.B.S. Aan de rijks h.b.s. te Bergen op Zoom slaagden woensdag voor het toelatingsexamen Piet Blindenbach, Rinut Bout, Bob Bouwense en Lize de Wilde uit St. Maartensdijk, Adrie van Dienst uit Oud-Vossemeer; Rudi van Doorn uit Scherpenisse, Kees Elenbaas uit St. Maartensdijk, Piet Moerland uit Stavenisse en Rien Vos uit Oud-Vossemeer. (Slot van pag. 1) Dat mocht. En dus keken enkele dagen later vele duizenden Belgen in deze badplaats hun ogen uit en ook daar werd de eerste prys toe gekend aan de „Reddingsboot" uit Breskens. h 1955 hadden dezelfde onderne mende Belgen hun lesje geleerd, want de Belgische eigenaars van praalwa gens weigerden mee te doen, als de Bressiaanders ook weer van de partij waren. Het compromis was, dat de „Helicopter", die in Breskens de eer ste prijs won in 1955, en „Zeeleeuw", een praalwagen, die tijdens de visse rijfeesten in Breskens veler aandacht had getrokken, wel weer meereden in de optocht van Knokke, ditmaal ech terbuiten mededinging! We weten niet of het organiserend comité bij het vaststellen van de ope- VAN In het ambachtsherenhuis te Oud- Vossemeer werd de heer G. W. J. de Graaft' op grootse wyze gehul digd in verband met zijn veertigja rig jubileum als griffier-ontvanger van 't waterschap „Oud-Vossemeer". De jubilaris werd toegesproken door o.a. de dijkgraaf, de heer H. van Gorsel, de gezworene, de heer P. J. Goorden, en burgemeester mr. J. J. Versluijs. Tussen de jubilaris en de plaatse lijke muziekvereniging bestaan sterke banden: hij is er namelijk voorzitter van. Het was dus min of meer ven- VERZOEKNUMMER De zeeman van Duitse landaard die door de Terneuzense straten wan delde.. was in een beste stemming. Dat stale hij niet onder stoelen of banken. Integendeel, de man zong een vrolijk lied en het zou allemaal best gegaan zijn, vjanneer die voor bijganger er zich niet mee bemoeid had. „Man, hou op. Je kunt er niks van", riep lvij de zanger toe en dat nu had hij niet moeten doen. Want onmiddellijk ging er. van alles ver keerd. De Duitser stevende recht op z'n criticus af en sprak bedaard: „Tot m'n spijt mag ik je geen klap geven. Ik ben bokser en als ik als eerste zou slaan, kost me dat m'n licentie. Maar doe me een plezier en gééf me een opstopper. Hier ia m'n kin." En uit dagend stak hij dat deel van z'n ge laat naar voren, het hoofd afwach tend opgeheven. De Terneuzenaar deed het. En om met Bttdd Abbott te spreken oh, moeder wat een klapDe zanger bokser ging suizebollend tegen de vlakte en gaf geen kik meer. Laat staan een linkse-directe Toen de politie de Terneuzenaar later ondervroeg, kon deze naar eer en geweten verklaren die klap op verzoek te hebben verstrekt! TOT zelfsprekend, dat deze vereniging haar bijdrage in de algemene feest vreugde verleende en de heer De Graaff een serenade bracht. Namens het bestuur bood de heer P. A. W. Mees de jubilaris een mand met bloe men aan. AUTOMATISCH. Met ingang van dinsdag a.s., 's namiddags eén uur kunnen de automatisch aangesloten telefoon- abonné's zonder tussenkomst van de telefoonjuffrouw in gesprek komen met aangeslotenen in Bier vliet. Op dat moment wordt na melijk aldaar de automatische centrale in dienst gesteld. Het netnummer is 01152. AANRIJDING. Op het kruispunt van de Bylocke- straat en de Pironstraat te Axel kwam een Belgische personenauto, die bestuurd werd door de heer R. uit Antwerpen, in aanrijding met de ijder Van H, uit Hontenisse. De heer Van H. liep daarbij vrij veel schade aan kleren en rijwiel op. ning voor de visserijdagen zich gerea liseerd heeft, dat 1956 een Olympisch jaar is. In ieder geval worden de fees ten op een bijzondere manier, enigs zins gelijk aan de opening van Olympische Spelen ingezet. Op het Spuiplein zal namelijk de „visserij- vlam" ontstoken worden, die tijdens alle feestdagen zal blijven branden. Direct na deze plechtige opening wor den er twee vlaggen aan de vissers uitgereikt: één voor de grootste be somming van de aangevoerde vis en i één voor de beste kwaliteit. Vanzelfsprekend zijn er tal van evenementen vastgesteld. Natuurlijk is er dus weer de optocht met de praalwagens. Verder zal men enkele keren sensatie kunnen beleven aan de race met motoz'boten van Vlissingen naar Breskens, waarbij dan in de Bresltense haven ook waterskiën te zien zal zijn. Verder zullen er op de eerste dag nog een Japans dagvuur werk en het optreden van een ballet groep uit Den Haag te zien zijn. Tal rijke bekende radio-artiesten de Spelbrekers, Jan Tromp, Willy Ver voort, Tonnïe Bakkenes om er enige te noemen zullen muziek en vrolijk heid over Breskens uitstrooien. En ongetwyfeld zal de inmiddels traditioneel geworden jaarmarkt weer duizenden op de been brengen, vorig jaar waren er al acht tienduizend bezoekers voor. Wellicht het hoogte punt van de feesten zal een gigantisch en fantastisch vuurwerk zyn, dat uit niet minder dan 109 nummers bestaat. Eindexamen H.B.S.-A en B Chr. Lyceum voor Zeeland Voor liet eindexamen h.b.s.-a aan het Chr. Lyceum voor Zeeland te. Goes slaagden de dames A. v. d. Ben- ge te 's-Heer Hendrikskinderen en T. W. Louisse te Kloetinge; en de heren G. Dekker te Biezelinge, A. de Dreu, J. van Ketel en R. Scheele te Goes. Voor het eindexamen h.b.s.-b aan het Chr. Lyceum voor Zeeland slaag den: L. Breas te Sint-Annaland, Jf Buyse, W. Davidse, J. Florusse en H."Stam te Goes; J, van Liere te Borssele; M. Sinke te Colynsplaat; K. van Veen te Vlissingen en A. Ver burg te Geersdijk. Witte tanden - frisse adem met COLGATE Nieuwe heerlijke, smaak! Erg lekker ook voor kinderen Nieuw actief schuim! Houdt Uw mond fris en gezond Nieuwe lage prijs! Nu kan iedereen zich Colgate veroorloven. Colgate de meest verkochte tandpasta ter wereld Het nieuwe kantoor van de P.T.T. bestemd voor de telefoonautomatise ring ov Schouwen-Duiveland, nadert in de Meelstraat te Zierikzee zijn vol tooiing. Boven de ingang is in een reliëf de bestemming van het gebouw uitgebeeld met geluidsgolven en telefoonpaal-houders (Foto P.Z.C.) Benoemingen bij waterschappen. De neer M J. Markusse te Kamper land is met Ir.gang van 1 augustus be noemd tot gezworene van de Heer Jansz- polder Tot etzworene van de Vierban- nenpolder op Schouwen-Duiveland werd per 1 augustus benoemd de heer J. van de Stolpe te Ouwerkerk. •Universitair examen Voor het tweede gedeelte van het kandidaatsexamen geneeskunde slaagde aan de r.-k. universiteit te Nijmegen de heer W G. M Witkam te Goes. PLAATSELIJK GROTE VERSCHILLEN Cijfers belangrijk gunstiger dan in 1955 Ondanks het gure weer is over liet algemeen de groei van de suikerbie ten bevredigend verlopen, zo deelt 't Instituut voor Rationele Suikerpro ductie in zyn orgaan mede. Als ge volg van de zeer onregelmatige ver deling van de neerslag zijn er echter plaatselijk grote verschillen. Vele velden hebben ook van de droogte geleden en hebben nog een flinke achterstand in te halen. Bij de wekelijkse rooiingen was op 4 juni het gewicht van 1 biet nog slechts 3.65 gram en het suikerge halte 4.8 Een week later was dit reeds resp. 10.7 gram en 4.9 en Rolschaatswedstrijden De Vlissingse schooljeugd kan weer aan rolschaatswedstrijden deel nemen. Daartoe in de gelegenheid gesteld door het comité „Zomer- show" zal dezelfde commissie, die ook vorig jaar de wedstrijden orga niseerde, woensdag 11 juli de voor wedstrijden houden. Deze beginnen des avonds om half zeven en er wordt weer gereden op drie banen aan de Singel tussen de Van Dis- hoeekstraat en de Paul Kruger- straat. De jongens en meisjes zijn verdeeld in drie leeftijdsgroepen, n.l. van 6 tot en met 8 jaar, van 9 tot en met 11 jaar en van 12 tot en met 14 jaar. De afstanden bedragen resp. 60, 80 en 100 meter. Van iedere groep komen de vier snelsten in de finale. De finales zijn vastgesteld op dinsdag 24 juli en worden vermoedelijk gehouden op het schoolplein aan de Bonedijke- straat op een ronde baan. Ook nu is er voor de deelnemers aan de voor ronde weer een versnapering, terwijl er voor de finalisten fraaie prijzen zijn. M.U.L.O.-examens Te Goes slaagden woensdag 38 kan didaten voor het m.u.l.o.-diploma. Het diploma B behaalden de da mes T. A. den Hamer, Axel (x).; J. L. Rinn, Axel (x)en de heren P. Dieleman, Overslag (x)A. J. de Feijter, Axel (x)J. C. Overdulve, Axel (x); M. P. Goudzwaard, Kats; J. Klop. Kortgene; J. .A. Fieman, Kats; M. P. Zuydweg, Kats; J. Wat- tel, St. Laurens; J. F. Koopman, Middelburg. Het diploma A behaalden de da mes M. A. Stouten, Zierikzee (x) W. J. Sijthoff, Oosterland; G. C. bij de Vaate, Kerkwerve (x)C. v. d. Vate, Zierikzee; J. J. Wagenmaker, Drei- schor (x)C. H. Valk, Goes; T. G. Valk, Goes; S. A. Tamminga, Goes; C. M. v. d. Wege, Terneuzen (x); C. A. dc Pree, Colijnsplaat (X) T. A. Mullie, Kamperland (x)T. A. Snap, Terneuzen (x)J- M. A. Verschelling, Terneuzen; A. A. Goulooze, Ritthem fx); A. J. Vinke, Koudekerke (x) A. M. Risseeuw. Groede (x)E. C. van Loo, Middelburg; J. Dieleman, Axel fx); P. L. Bosselaar, Ellewouts- dijk; H. van Donk, Goes, en de heren H. v. Belleghem, Sas van Gent (x) M. A. de Doelder, Terneuzen (x)M. den Hollander, Vlissingen (x)M. P. H. J. Bosma. Goes; J. P. A, van Die ren, Goes; M. G. Vechelst-, Zaamslag en J. T. M. Molhoek, Goes. (x tevens geslaagd voor mid denstandsdiploma) Zeeland-Sport-dames wonnen van Marathon Een byzonder attractief evenement heeft woensdagavond ondanks de sombere motregen vele honderden be langstellenden naar het Souburgse sportveld gelokt! De politiehonden vereniging „Walcheren" liet namelijk voor de Souburgse sportweek met zes prachtige viervoeters een demonstra tie van hondendressuur zien. De mees te honden bleken voortreffelijk afge richt te zyn en gehoorzaamden stipt de bevelen, maar er waren ook nog en kele „leerlingen", die af en toe dartel de bevelen in de wind sloegen en net deden of zij hun meesters niet begre pen. De honden die de leerschool al rpracttech volledig waren doorlopen, toonden frappante staaltjes van dres suur. Nietige voorwerpjes als centen en kurkjes werden door de honden snuf felend uit het gras opgespoord, een „smokkelaar", gehuld in een speciaal pak werd snel achterhaald, alsmede een fietsendief in dezelfde kleedij. Men kreeg nog te zien, hoe gemakkelijk een hond over een schutting van om en nabij twee meter komt, hoe hij in de kortst mogelijke tijd portemon- naies opspoort en hoe de dieren hal- starrig voedsel van vreemden weiger den. De heer P. A. Romyn, penning meester van de afdeling Zeeland der Kon. Ned. Politichonden Vereniging, gaf door de microfoon tekst en uitleg van het gebeurde. De talrijke bezoekers kregen hierna nog een handbalwedstrijd te zien tus sen de dames van de Vlissingse ver enigingen Zeeland Sport en Marathon. Aanvankelijk leek het of Zeeland Sport zonder moeite de overwinning zou behalen, want snel gingen de da mes naar een 30 voorsprong, maar Mutatie op „Der Boede" Het bestuur van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen „Walcheren" heeft tot hoofdzuster in het verpleeg huis „Der Boede" in Koudekerke be noemd mej. J. v. d. Weerdt. Zuster V. d. Weerdt krijgt de leiding van het Irenepaviljoen in .deze inrichting en volgt als zodanig zuster C. de Ki- viet op, die met pensioen gaat. het begon spannend te worden toen Marathon in korte tyd tweemaal scoorde, waardoor het dus 32 werd. Zeeland Sport produceerde daarna nog een voltreffer, maar ook Mara thon schoot nog eens raak, zodat de eindstand 43 voor Zeeland Sport werd. De Zeeland Sport-dames hadden hun zege vooral te danken aan het goede samenspel in de aanval. De Ma rathon-meisjes toonden zich in de aan val daarentegen, wat al te individua listisch. Hoewel de Zierikzeeënaars met ver langen terugdenken aan de tijd, dat de Nobelpoort nog in het prachtige groen van de bomen stond blijft het kale monument nog veel bezoekers trekken. Binnenkort zal de rechter- toren in de steigers komen voor re paratiewerkzaamheden, noodzakelijk door de recente torenbrand. (Foto P.Z.O.) op 18 juni resp. 21.5 gram en 6.6 Vergeleken bij 1955 zijn deze cij- fers belangrijk gunstiger. Bij 1954, een jaar waarin de groei vrij nor maal was, blijven ze nog wel wat achter. Gunstiger weer is daarom in de komende maanden zeer gewenst, want een herhaling van 1955 met zijn abnormaal sterke groei in de na zomer, is niet erg waarschijnlijk, zo meent men. Overigens is er zeker geen re den tot pessimisme, want de bie ten hebben van hun achterstand van dit voorjaar heel wat inge haald, al is men loch niet hele maal, waar men cp dit ogenblik zou moeten zijn. Er was in dit droge voorjaar weer een zeer ver breid en vaak zeer hevig optre den van mangaangebrek. Over het algemeen gaven de bespuitin gen, mits op tijd uitgévoerd, een bevredigend resultaat! Met de ziekten en plagen ging het nogal. Tegen de bietenvlieg werd op vele plaatsen tijdig gespoten. De eerste vergelingszieke planten zijn er ook al weer. De voederbieten blij ken meer smetstof te bevatten dan menigeen dacht en waar de kuilen te lang bleven liggen, is er reeds veel begin-infectie. Ook de schieters be ginnen de velden weer te „versie ren". Hier en daar waren ze er bij zonder vroeg. MORGEN IS UW HAAR EEN SPROOKJE Met Syrial kleurenshampoo PER GROTE TUBE ƒ2,25 PER PAKJE 1,50 Dekt grijzende haren. Geeft jeugdig haar, nieuwe charme. IMP. EMPAREX DEN HAAG Aanbestedingskwestie bij rondvraag in de raad Begroting zou te laag zijn geweest Bij de rondvraag in de Goese ge meenteraad werd op voorstel van de heer Haverhoek besloten aan de mi nister te verzoeken, om alsnog aan de minder valide arbeiders, die in G. S.W.-verband werken, de drie pro cent uitkering over 1955 te verstrek ken. De heer Zuidema vroeg aandacht voor de stankverspreidende nertsen fokkerij in de Paardenweg, die de omwonenden veel overlast bezorgt.- De huidige strafverordening voor ziet er echter niet in, zodat de poli tie niet kan optreden. De heer Vroo- me vestigde de aandacht op de toe stand van de publieke urinoirs, die hij een „aanfluiting voor Goes" noemde. Volgens burgemeester Ten Kate zou het in orde maken van de ze urinoirs zeer veel geld kosten. De heer Van Riessen, informeerde naai de klachten over het sportterrein en kreeg daarbij de toezegging, dat in zage zal worden gegeven van een door het bestuur van de Stichting Sportbelangen aan B. en W. ver strekt antwoord. Hetzelfde raadslid vroeg om verbetering van de ver keerssituatie van de hoek Heernisse- wegOostsingel. Een der parkeer terreinen heeft daar namelijk twee inritten, wat zeer gevaarlijk is. Hier over is advies van de politie ge vraagd. Een vrij scherpe gedachtenwisse- Iing ontstond er tenslotte nog tus sen de heren Van Riesen en wet houder Roose over de mislukte aanbesteding van de bouw van een woning met kantoor voor de Grontmij. De directeur van ge meentewerken tracht hiervoor thans nog een aannemer te vin den. De here Van Riesen was van mening, dat de begroting voor deze bouw te laag moet zijn geweest. Door de hoge inschrijvingen bij de aanbesteding wordt zijns inziens een onverdiende blaam op de aannemers- wereld geworpen. „Je hebt een loep nodig om een rijke aannemer in Zee land te vinden" aldus dit raadslid. Wethouder Roose gaf toe, dat de be groting niet geheel juist is geweest, doch hij bestreed, dat dit alleen de oorzaak van het mislukken van de aanbesteding is. Hij noemde het in dit verband typerend, dat kort na de aanbesteding een der inschrijvers verklaard heeft, te zijn gaan reke nen en tot een lager bedrag te zijn gekomen. Volgens spreker heeft slechts een klein deel der aanne mers, die inschrijven serieus gere kend. Hij verklaarde een en ander mede op grond van inlichtingen uit de aannemerswereld. VANDAAG. Middelburg Electro: „De vruchten van de zomer' (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Burgerzaal stadhuis: Holl. Festival, Amadeüs-strijkkwartet met Cecil Aro- nowitz, altviool, 20 uur; Prov. Bi bliotheek- Expositie reprodukties van en boekwerken over Rembrandt, 10— 12 30. 13.3017 uur; Molenwater: „Mi niatuur Walcheren", 9—23 uur open luchtbal met „The Avroleans", 20 u. Vlissingen Alhambra: „Mata Hari", (14 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „De tiran van Californië", (14 jr.), 20 uur. Goes Grand: 1.), 20 uur. „Madame Butterfly", (a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2