Meningen in Goese raad verdeeld over Bouwkas Ned. Gemeenten WALCHEREN INSTEEKHAVEN(S) EN NIEUWE WEGEN VOOR VLISSINGEN MARKTBERICHTEN u L u \v j i. vo b t TAL VAN BEZWAREN Uit praktische overwegingen toch tot toetreden besloten Het voorstel tot het toetreden tot de N.V. Bouwkas Nederlandse gemeen ten, heeft dinsdagavond bü de hernieuwde behandeling in de Goese raad opnieuw stof gegeven tot een vry uitvoerige discussie. Hierby werden ver schillende bezwaren tegen het toetreden naar voren gebracht terwijl B. en W. verklaarden evenmin vol enthousiasme met dit voorstel te zijn gek* m Uit praktische overwegingen meende het college toch te ...oeten adviseren zich aan te sluiten. Toen het voorstel uiteindelijk in stemming kwam, werd het met 86 stemmen ('igen de heren Knibbe (a.r.), v. d. Himst (k.v.p.), Haverhoek,'De Munck en Vissclier (p.v.d.a.) en Van Riesen (v.v.d.) aan vaard. De heer R. Zuidema (a.r.) die zijn stem niet aan het voorstel wilde ont houden. omdat er blijkbaar toch on der de burgerij belangstelling voor deze bouwkas is, bleef ook enkele be zwaren tegen deze kas houden. Hij wees daarbij op het entreegeld, dat alles bij elkaar een aardig bedrag voor dé bouwkas betekent. Deze in stelling heeft daardoor z.i. een belang, rijke voorsprong op particuliere kas sen. Voorts maakte hy o.a. opmerk zaam op het groot aantal royementen in 1953 en 1954, n.l. resp. 1120 en 1441 en op de grote winsten in deze jaren. Spr. noemde een winst van 970.000. De heer E. N. C. van Riesen (v.v.d.) riep het proces tegen Wildschut in herinnering en was van mening, dat de bouwkas niet sterk stond. Het was volgens deze spreker niet in het belang van de gemeente en van de inwoners, medewerking te geven aan deze bouwkas, die in 1954 ruim 1 mil joen gulden reserves had en z.i. op tal van punten duurder is, dan parti culiere bouwers. De heer 31. van der Himst (k.v. p.) had ook bezwaren tegen de methode en werkwijze van de bouwkas. Hij gaf in overweging toe te treden, onder voorwaarde dat de bouwkas door de minister als bemiddelingsorgaan zal wor den erkend. De heer Haverhoek (p.v.d.a.) wees eveneens op het groot aantal royementen en was geenszins van ae noodzaak van aansluiting overtuigd. In de crisis jaren had hij niet anders dan ver driet gezien van het eigen woning- bezit onder de arbeiders. Drs. J. J. Knibbe (a.r.) vroeg hoe men de spaarders bij particuliere kas sen dezelfde faciliteiten dacht te kun nen geven. Nadat de heren W, J. J. M. Vroome (k.v.p.) en F. P. J. Pol derman (c.h.) hun stem vóór het voor stel hadden gemotiveerd, waarbij voor hen de belangstelling van de burgerij voor deze kas de doorslag gaf, verde digden B. en "V. het voorstel. Het feit dat er o.a. van de zijde van het spoor wegpersoneel in deze gemeente be langstelling is om met de bouwkas te bouwen en vijf andere ingezetenen el ders zijn gaan bouwen met deze bouw kas, had de doorslag gegeven. Het college verklaarde ook wel enkele be zwaren te zien. Er waren in septem ber 1954 echter reeds 35 aanvragen uit Goes. Bestreden werd, dat er van een eenzijdige bevoorrechting sprake zou zijn. Ook andere bouwkassen en bijv. particulieren die met financie ring door een bank willen gaan bou wen, kunnen dezelfde faciliteiten krijgen. Verschillende raadsleden voerden nog in tweede instantie het woord. De heren De Munck en Vis- scher (p.v.d.a.) motiveerden him stem tegen het voorstel, waarop met de stemming een eind werd gemaakt aan de discussie. Toneel Ook het voorstel tot het verlenen van subsidie aan de N.A.T.U. ten be hoeve van de toneeladviseur, ging al lerminst zonder meer onder de hamer door. De heer R. Zuidema (a.r.) was niet helemaal overtuigd van het cul turele karakter van diverse toneeluit voeringen omdat er een dansje na aan verbonden is. Bovendien vond hij het onjuist, dat er tegenwoordig wei nig meer op touw gezet wordt, zon der dat men direct om subsidie bij de overheid aanklopt. Het aantal sub sidies breidt zich te sterk uit. Tegen over deze afwijzende houding, stond die van de heer J. S. Visscher (p.v.d. a.), die het juist van groot belang achtte, dat het amateurtoneel door de aanstelling van een toneeladviseur in goede banen wordt geleid. Wel wil de nij enkele richtlijnen zien gesteld, waaraan de verenigingen dienen te voldoen. De heer Knibbe onderschreef de be zwaren van de heer Zuidema, terwijl de heer M. de Bat (s-g-P-) principiële bezwaren naar voren bracht. Nadat burgemeester Ten Kate en wethou der J. H. Roose (k.v.p.) hun licht nog over deze zaak hadden laten schijnen en gewezen was op de bijdrage, welke de verenigingen zelf ook leveren, werd het voorstel met de stemmen van de heren Zuidema, Knibbe en De Bat te gen, aanvaard. De overige agendapunten werden vrij vlot afgewerkt. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten, dat goedkeuring werd onthou den aan het raadsbesluit tot bouw van een middenstandswoning in de Van Dusseldorpstraat in samenwer king met een particulier. Besloten werd dat besluit in te trekken. De grond is inmiddels aan een particu lier verkocht, die er gaat bouwen. Vastgesteld werd een partieel plan van uitbreiding 1956 en eervol ontslag werd verleend aan de heer A. J. C. Nordlohne, conrector van de gem. gymnasiale afdeling van het Goese Lyceum. De heer J. H. A. Kooning te Gorinchem werd met algemene stemmen tot onderwijzer aan de Jan Ligthartschool benoemd. Een drietal voorstellen tot financiële medewer king aan bijz. scholen voor aanschaf van leermiddelen enz. ondervond geen bedenking, evenmin als het voorstel tot aankoop van 35 m2 grond van de heer W. J. M. Bitter ter ontsluiting van bouwplan Valckeslot. Korte openbare Statenzitting De Provinciale Staten kwamen dins dagmorgen in een korte openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van de commissaris der koningin. Besloten werd aan het statenlid L. F. du Eois te Terneuzen een tele gram te zenden in verband met zijn jubileum bij de Nederlandse Spoor wegen. Tot buitengewoon lid van Ge deputeerde Staten werd benoemd de heer A. H. S. Stemerding te Oost- en West-Souburg. Hij kreeg 26 stem men, terwijl er 5 uitgebracht werden op de heer J. L. Verhagen, 1 op de heer D. Kodde en 1 nir. J. F. G. Schlingemann. Er waren 3 blanco stemmen. Een verzoek van de pro vinciale diaconale commissie van de Nederlands Hervormde Kerk e.a. om subsidie ten behoeve van de samen- werkings-organen op levensbeschou welijke grondslag in Zeeland werd in handen gesteld van gedeputeerden om advies. Blijkens een mededeling van de heer L. P. van Oorschot zul len de vragen van jhr. mr. T. A. J. W. Schrorer over een deltabureau in de volgende openbare zitting ter dis cussie komen. De heer Van Oorschot deelde namelijk mede, dat zijn frac tie tegen deze gang van zaken geen hezwaar had. Hierna werd de open bare zitting gesloten en gingen de staten in afdelingen. Aanzienlijke schade door spel met lucifers Dinsdagmiddag omstreeks drie uur is brand uitgebroken in de woning van mevrouw P.B. in Burgh. Door dat kinderen met lucifers speelden op een zolderkamertje, vatten enke le dekens van een houten ledikant vlam. De brandweer van Haamstede Geslaagden eindexamens m.u.1.0. te Goes Te Goes slaagden maandag veertig kandidaten voor het m.u.l.o.-examen. Het m.u.l.o.-diploma B werd uitge reikt aan de dames J. A. M. Zuijd- wegt, Wemeldinge; M. M. Remijnse, Oudelande; I. I. Lemmens, Vlissin gen; A. A. Haas, Vlissingen; M. W. Roth, Sluis, en de heren A. Traas, Baarland; J. J. Peels, Goes; C. v. d. Zouwen, Middelburg; P. de Jonge, Nisse; A. J. Dommissie, Kapelle; K. Bies, Goes; H. Dubbelman, 's-Graven- polder; J. v. d. Knaap, Goes; J. Mal- jaars, Goes; E. Teulings, Vlissingen; A.,C. van Overbeeke, West-Souburg; A. M. Leenhouts. Oostburg; L. M. Moerman, Nieuwdorp; J. A. J. Mor- sink, Goes; J. M. de Schipper, Nis- se en A L. Smit, Lewedorp. Voor het diploma A slaagden de dames E. H. C. Houmes, I. Huisman, W. Keersemaker, J. de Wit, J. P. Hendrikse en L. W. Iseboud (x) al len uit Middelburg en T. M. L. Wie- land, Terneuzen (x)E. J. de Ma- sier, Sluiskil (x); J. v. d. Peijl, Ter neuzen (x)A. A. C. Berrevoets, Zie- rikzee; J. M. Elenbaas, Ellemeet; J. C. Feijen, Zierikzee (x)M. A. Jong man, Breskens (x)en de heren J. Germing, Middelburg; G. Provoost, Domburg; J. Berman, Zierikzee (x); J. Joosse, Nieuw- en St. Joosland (x); A. C. J, Flipsè, Middelburg en P. A. Jongman, Breskens. Dinsdag slaagden te Goes zesender tig kandidaten voor het m.u.l.o.-diplo- ma. Het diploma B werd uitgereikt aan de dames C. M. Karman, Colijnsplaat (x); A. Verhoef, Zaamslag (x); E. C. van Kramer. Middelburg en de he ren J. C. Karman, Colijnsplaat (x) P. J. Leendertse, Kamperland (x); J. Wieland. Axel (x); J. G. Spruit, 's-Heer Arendskerke. Het m.u.l.o.-diploma A werd uitge reikt aan de dames J. Boeije, Axel (xl; C de B> u»ne, Zaamslag (x); H. Erkelens, Vlissingen (x); T. B. Loe- kemeijer. Vlissingen (xlM. A. Aar- noudse. Aardenburg (xl; C. P. Ande- riesse. Oostburg (xlM. A. Bouwer, Oostburg (xl; P. Tiber, Goes (xl; N. M. den Dreu, Goes; W. M. v. d. Hiele. 's-Gravenpolder (xl; A. Hil- lebrand. Goes (x); A. W. M. Huigens, Goes; J. W. Sinke, Yerseke (x); G. J. Geljon, Middelburg; C. C. Gillissen, Oost- en West-Souburg; M. M. Kie vit, Vlissingen; P. C. W. Kok, Oost- Souburg; N. J. Krijger, Borssele, en de heren P. J. de Koning, Vlissingen (x)A. J. van Nimwegen, Wemeldin ge (x); J. A. Mieras. Wemeldinge; D. J. J. Commee, Yerseke (x)M. A. van Iwaarden, Goes; J. D. v. d. Endt, Yerseke (x); G. U. Kempees, Middel burg; J. L. Dop, Koudekerke; J. van As, Kloetinge; A. P. Cornelisse, Mid delburg en A. J. Tissink. Middelburg. (x tevens geslaagd voor midden standsdiploma) Middelburg Commissie Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting De Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting te Middelburg was ook in 1955 actief, zo blijkt uit het jaarverslag. Er werden verschil lende gewone en instructieve verga deringen gehouden, evenals lezingen en demonstraties. Ook waren er weer cursussen: voor naaien en patroonte kenen werden 12 cursussen gehouden met een totaal aantal deelneemsters van 240, voor koken was er één cur sus met 20 deelneemsters. Een cur sus fraaie handwerken met een 17 cursisten werd overgegeven aan de Industrie- en Huishoudschool, daar dit niet op het terrein van de com missie lagr. Een cursus lampekappen maken met 2 deelneemsters werd om gezet in een privé-opleiding. Voorts werd een openbare les gehouden van de cursus naaien en werd er patroon tekenen gegeven. Tijdens lezingen en huisverkoop werd een bedrag van 27.06 omgezet. De commissie zal donderdag 12 juli a.s. in de Industrie- en Huishoud school een openbare les met film hou den. Vertoond wordt de rolprent „Moeders handen"; ook zullen de cp de naaicursussen vervaardigde kle dingstukken te bezichtigen zijn, na melijk van 19.30 tot 21 uur. Bezoekcijfer Provinciale Bibliotheek is gunstig Het bezoekcijfer van de Provincia le Bibliotheek te Middelburg ontwik kelde zich ook in de eerste helft van dit jaar gunstig. Tot en met 30 juni j.l. werden namelijk 5716 bezoekers geteld. In de eerste helft van het vo rig jaar werd een cijfer van 5707 be reikt. In dat tijdvak viel echter een Bijbelse tentoonstelling, die door ruim 1000 mensen werd bezocht. Het cijfer van de eerste zes maanden in 1956 duidt er dus op, dat een intensiever gebruik van de boeken wordt ge maakt. De expositie van reprodukties van Rembrandt en van .boekwerken over leven en werken van deze kunstenaar, die in de leeszaal van dc bibliotheek wordt gehouden, ondervond sedert de opening in het begin van mei een ver heugende belangstelling. Gezien dit goede bezoek is besloten deze expo sitie nog tot en met zaterdag 14 juli a.s. te laten voortduren. Onderwijsbenoeming Het bestuur van de Vereniging „Chr. School aan 't Zand" in Middelburg heeft met ingang van 1 september a.s. benoemd tot onderwijzeres aan deze schooi mej. A. E, van Leeuwen uit Middelburg. Programma Molenwaterconcert Vrydag 6 juli a.s. zal het wekelijk se Molenwaterconcert te Middelburg worden gegeven door het Middelburgs Muziekkorps onder leiding van de di recteur, de heer Piet de Rooij. Het programma luidt: 1 San Lorenzo, G. Allier; 2 Ouverture fantastique. A. Govaert; 3 Ballet uit de opera Faust, C. Gounoud, arr. J. Morks; 4 Donau- sagen, wals, G. Fucik; 5 Trafalgar, mars, W. Zehle; pauze; 6 Pioniers mars, J. Luteijn, arr. P. de Rooij; 7 Indische bruidstoet, karakterstuk, L. Siede, arr. A. Dreissen; 8 La reine de Saba, cortège, Ch. Gounoud, arr. Wittman; 9 The mad major, K. Al- ford. Wedvluchten „De Telegraaf". De Middelburgse postduivenhou- dersvereniging „De Telegraaf" hield een tweetal wedvluchten. De uitslag van de vlucht op Orleans, over een af stand van 418 km met 128 duiven in concours, luidt: 1 W. M. Walraven; 2 en 7 A. van Schaik; 3 en 5 P. J. Brand; 4 S. Kodde; 6 J. de Kuiper; 8 en 9 M. Korstanje; 10 A. v. d. Hooft. De vlucht op Chateauroux over een afstand van 540 km met 56 duiven in concours leverde het volgende resul taat op: 1, 5 en 9 M. D. Walraven; 2 S. Kodde; 3 P. J. Pijzen; 4, 6 en 10 W. M. Walraven; 7 P. A. Philipse; 8 D. Hoogesteger. Middelburgs Mannenkoor zingt in de „Graanbeurs" Het Middelburgs Mannenkoor geeft zondag 8 juli a.s. van 12 tot 13 uur onder leiding van de directeur, de heer Jan Kuiler, een concert in de „Graanbeurs" op de Dam in Middel burg. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. 3 koralen van J. S. Bach: a Ich halte treulich still, O, Jesulein süss, O, Jesulein mild (bew. Jan Kuiler), c Lobe den Herrn; 2. a In nomine Jesu, J. Handel (bew. Jan Evertse), b Nodus indis- solubilis, Jan Kuiler; 3. a Motette, Hans Georg Nageli; b Die Ehre Got- tes aus der Natur, Ludw. van Beet hoven; 4. a Deep river, negro spiri tual, b Le Rossignol, Grétry, c Die zwoif Rauber, Inijalof; 5. Veni Crea tor Spiritus, Alph. Diepenbrock; 6. Deutsche Messe, Fr. Schubert: a Zum Eingang, b Zum Gloria, c Zum Credo, d Zum Offertorium, e Zum Sanctus, f Zum Agnes Dei, g Schluss- gesang. Benoeming. De heer C. van Hercules, ambte naar ten kantore van de gemeente ontvanger te Middelburg, werd be noemd tot ambtenaar ter secretarie van Rilland Bath. Vlissingen Openbare leeszaal. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Bouwman, Zwervende houtvoeters; Fallada, Ieder sterft in eenzaam heid- Feenstra, De wilde hoeve: Gwaltney, Gisteren duurde een eeuwigheid; Lampo, De duivel en ie maagd; Oosterbroek-Dutschun, Da geraad; Sadolin, Dokter Albani; Si- menon, Chez Maigret; Tanner, Nie mand keert terug; Walker, Hunke ring des harten; Zimmerman, In zand geschreven; Rainalter, Arme schone Kaiserin; Niland, The shira- lee; Hofland, Geen tijd; Alma, In de schaduw van Hellas; Baudet, Mijn dorp in Frankrijk; Van Lief land. Decroly en de Decrolyschool; Steinbucli, De automobiel dl I. De motor. 6e dr.; Van Dijk. kleurenfo tografie; Wilna, Het heilig wonder van mijn leven. In de maand juni werden uitge leend 2370 Ned. romans, 222 romans in vreemde talen, 813 studieboeken en 1413 jeugdboeken (totaal 4818). De krantenzaal werd bezocht door 345 mannen en 79 vrouwen, de jeugd leeszaal door 49 meisjes en 32 jon gens (totaal 505). Auto's botsten tegen elkaar Omstreeks half twaalf dinsdag avond botsten op het Betje Wolff- plein te Vlissingen twee personen auto's tegen elkaar. De wagens, die beide door inwoners van Vlissingen werden bestuurd, werden slechts licht beschadigd. Geen van de inzit tenden werd gewond. Koudekerke Concert van „Voorwaarts". De muziekvereniging „Voorwaarts" Le Koudekerke zal zaterdag 7 juli a.s. een concert geven. Dit optreden zal zijn in de muziektent op het Dorps plein en duurt van 20 tot 22 uur. Sint Laurens E.H.B.O.-ers slaagden. Dezer dagen nam dokter D. N. van Gelderen uit Middelburg in Sint-Lau- rens het examen ter verkrijging van het E.H.B.O.-diploma af. Alle kan didaten van deze cursus, die door de afdeling Sint-Laurens der Koninklij ke Vereniging voor E.H.B.O. was ge organiseerd en onder leiding stond van dokter A. W. Boei'winkel en de heer A. C. Schipper, verwierven het diploma. De geslaagden zijn de dames: A. Bosschaart-dc Putter, J. C. Rein- houd-FIuijt, F. v. d. Bosse, M. Flip- se, P. C. Geerse, C. Louws, T. Mari- nissen en de heren W. F. v. d. Hof stede, P. A. Schipper, N. Tramper - en M. Vinke. was spoedig ter plaatse en met drie stralen gingen brandweerlieden het vuur. te lijf. Daar de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, werd eveneens de hulp ingeroepen van de brandweer van Renesse. die kort na het uitbre ken arriveerde. Zij behoefde echter niet in te grijpen. Na anderhalf uur was men hét vuur. dat in het kamer tje aanzienlijke schade aan het meu bilair had aangerich:. meester. Me vrouw P. was tegen brandschade ver zekerd. (Slot van pag. 1) Uitvalsweg. Komt de haven er, dan is het ab soluut noodzakelijk, dat de West- Souburgseweg wordt vervangen door een nieuwe uitvalsweg, die van de Paul Krugerstraat af ter hoogte van de Irislaan en verder parallel aan en op korte afstand ten oosten van dc Bcatrixlaan zal lopen en ter hoogte van 't hoofd terrein van het sportveldencom plex afbuigt in oostelijke rich ting. Deze weg zal dan even ten noorden van het K.N.MJ. station te Souburg uitkomen op de Nieuwe Vlissingseweg. Hoewel de aanleg van deze weg dus in het gestelde geval absoluut noodzakelijk wordt, is reeds nu deze aanleg zeer gewenst o.m. in verband met de conditie van de W.-Souburg- seweg en de verkeerssituatie bij de Keersluisbrug. Daarom ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur om binnen niet al te lange tijd de gemeenteraad voor te stellen deze weg geheel of gedeeltelijk te doen aanleggen. De mogelijkheid hiertoe is waarschijnlijk aanwezig, omdat voor enkele op de gemeentebegroting voor 1956 voorkomende kapitaals- werken o.m. bouw van een aula op de begraafplaats geen goed keuring werd verkregen. De aanleg van de weg zou dus bij wijziging als nog op de begroting gebracht kun nen worden. Men krijgt dan van Souburg af een moderne en aan alle Officiële publikaties VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR. De wethouder van volkshuisvesting maakt bekend dat hij verhinderd is, don derdag 5 juli a.s. spreekuur te houden. VLISSINGEN. INWILLIGING AANVRAGE BIJZONDER KLE U TERON D E WIJS. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat de raad dier gemeente op 29 juni 1936, no. 5 heeft besloten medewerking te ver lenen aan een verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Kleu teronderwijs te 'Vlissingen d.d. 22 mei 1956 om ingevolge artikel 50 der Kleuter- onderwijswer gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het stichten van een nieuwe Kleuterschool met 2 lqkalen aan de Berlagestraat, alhier. Er wordt a-ni herinnerd dat, in6evolge artikel 54 der Kleuteronderwijswet, bin nen dertig vrije dagen, te rekanen vanaf heden, ieder ingezetene en het schoolbe stuur van genoemd besluit bij Gedepu teerde Staten in beroep ka-i komen. Gedurende die termijn liggen alle be scheiden, op de aanvrage van het school bestuur betrekking hebbend, kosteloos voor een ieder ter inzage op de secretarie der gemeente. Vlissingen, 2 juli 1956. Souburgse sportweek viel volgens plan m 't water Maar regen was niet besteld De evenementen, die dinsdagavond voor de Souburgse sportweek zyn ge houden, zijn in het water gevallen! Dat was eendeels volkomen volgens de plannen er waren namelijk een demonstratie reddend zwemmen en enkele polowedst rijden vastgesteld maar anderdeels, wij doelen op de druilerige regen, die byna de gehele avond neerviel, was men er helemaal niet mee tevreden. Ondanks die regen waren echter toch nog vele tiental len toeschouwers naar het zwembad gekomen om de zwemsters en zwem mers aan het werk te zien. De dames van Souburg en Luctor (Middelburg) lieten eerst een water polo wedstryd zien, die meetelt in de competitie. Het werd een spannende strijd, die tenslotte in een 11-gelijk spel eindigde. Leden van de zwemver eniging „Luctor et Emergo" gaven daarna een interessante demonstratie reddend zwemmen. Alle „drenkelin gen" werden door veilige handen aan de wal gebracht. Veel plezier beleef den de toeschouwers aan het komische zwemnummer, waarbij vreemd uitge doste zwemmers en zwemsters ca priolen boven en in het water maak ten. Tenslotte werd er nog een vriend schappelijke waterpolowedstrijd ge speeld tussen de heren van Souburg en Luctor. De heren volgden het voor beeld van de dames, want ook zij deel den de punten, al werd het hier dan niet 11, maar 00. Zoals al eerder gemeld ging het op treden van de kunstzwemgroep „The Bathing Beauties" uit Amsterdam niet door, omdat deze zwemgroep mo menteel in Spanje is. Zaterdagavond zal echter de kunstzwemgroep „The Synchronized Swimmingclub" in het Souburgse zwembad in de schijnwer pers komen. eisen voldoende directe verbinding naar het nieuwe stadscentrum, de Nieuwe Markt. Onderdoorgang. Niet direct verband houdende met dit plan is dat van rijkswaterstaat met betrekking tot het nieuwe rijka- wcggedeelte NieuwlandVlissingen. In tegenstelling tot eerdere plannen zal deze weg ten oosten langs Souburg voorbijgaan en door middel van een onderdoorgang bij de wachtpost 66 onder dc spoor lijn aansluiten op de Oude Souburg- seweg, die tussen de eerste en de tweede binnenhaven op de PrinB Hendrikweg uitkomt. Het nog be staande gedeelte van de Oude Sou- burgseweg zal daartoe geheel verbe terd worden en in overeenstemming gebracht met de toestand van de nieuw aan te leggen weg. Uit deze belde nieuwe wegenplan nen kan nien dus concluderen, dat 't oudere plan van een hoge brug over het kanaal ten noorden van Sou burg althans voorlopig is vervallen. De verbinding tussen Vlissingen en de rijksweg zal na de voltooiing van het nieuwe weggedeelte Nieuwland Vlissingen, dus niet meer via de uit valsweg en Middelburg lopen, doch onmiddellijk over de Prins Hendrik- weg de nieuwe rijksweg bereiken. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: N, Lantinga-Lageveen, z.: N. Goedbloed-Verhage. z.; C. M. TelepariJ- Van Galen, d H. te Roller-Peterse. z.: E. J. Coppejans-Kramer, z.: C. Clarijs-Koole, d.: V/. Manuhuwa-Sabander, d. Ondertrouwd: A. Pouwelse, 23 j. en L. Labruijère, 21 J.: F. J. Desplnois, 25 J. en J. M Th. de Louw. 22 F. C. M. van Leeuwen, 23 j. en P. LI. J. van Luijk, 19 j.; G. Labruijere, 26 j. en P. J. Walthuis, 25 1. Getrouwd: J Moens, 28 j. en J. N..Jonk- heer, 32 J. Overleden: L. Dekker, 65 j„ geh. met C. Cornelisse; W. S. Le Cointre, 71 jr.; J. Hoogedeure. 5 j. VLISSINGEN. Bevallen: H. W. Vereeke-v. d. Kop, z.; A. de Koning-Daane, d.; E. D. Wille- Fagg, z.; G. M. v. Gorp-Eijfeert, d.; A. H. J. v. d. Brand-v. Opdorp. d.: A. C. Steendam-Hermans, z: M. M. Geijs-v. 't Westende. d.; L. A. G. Huiszoon-FanolJ, d. Ondertrouwd: .T. Nieuwkoop, 22 J. en C. L. Luitwieler. 21 j.; M. P. Glerum, 27 j. en T. B. M. Ctmeska, 21 j.; J. Meijboom, 26 j. en J. F. C. Janssen, 23 j.; C. v. d. Meule. 29 j. en P. N. Barentsen, 27 j.; J. G. P. Siebols. 33 j, en J. Weggers, 20 j.; J. P. de Klerk. 24 j. en S. M. A. Houwe- ling, 21 J. Getrouwd: H. J. Weterings, 30 j. en J. v. d Ende. 26 J.; G. Chr. Meeuse, 26 j. en S. M c. Boom 20 j.; J. A. Langedijk. 26 j. sn E v. d Wende, 25 J.: J. G. Belfroid, 25 I. en W. L. Crucq. 22 j.; J. H. Peijpers, 22 j. en M. M. Provoost. 24 j.; J. J. rasse- nier 24 J. en P C. Snoep, 22 j.; N. Littoolj, 28 j en A. de Bruijne, 28 j.; J. Haaze. 23 j. »n M. W. Hogerheide. 24 j. Overleden: J Traas, 47 j., e. v. S. J. Ro-else. VEILING Z. HOLLANDSE EILANDEN. 2 juli Andijvie 9—20, bloemkool I A 17— 40, idem 2 A 10—34. idem 1 B 10—22, idem 2 B 10—20, sla35J0, Komkommers 1 A 27—34, idem I B 25—30, idem 1 C 10—17, perziken 1 A 22—45, idem 1 B 18—25, idem 1 C 10—17, Jun Blood 1 A 1.20, idem 1 B 80—1 10, idem 1 C 0.70; Jecunda m. d. 1 A 1.40—1.90, idem 2 A 1—1.40, Cli max Idem 1 A i 60—2.30 idem' 2 A 1.10—2.30, Roem v. Char) l A 1.60—1.80, idem 2 A 1.20 l 60. Madam l A 1.30—170, idem 2 A 0.80— 1.40 Ober Silazie 2 A 1.30, aardappelen, gr., 14—21. idem p 12—17, idem kr s—1«, ra barber 8—11, spitskool 24—39, dubb. princ. 1.30—1 60, snijbonen 80—1.40, tuinbonen 24— 34 peulen 1.6(1, spinazie 23—38, Waspeen 21—53, kroten export, 36, bospeen 1 1534, idem 2 1419. kroten 4—11, selderij 3.30— 4.30, aardbeien p. doosje 36—53, rode bes sen per doosje 73—74, Jecumda z. d. 1 133.10 —143.70, idem 2 125.20, tomaten 1 A 1—1.04, idem 1 B 98, idem 1 C 98, idem l CC 74, ld. binnenland 51 -86. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 3 juli. Aanvoer in totaal 2893. Week- totaal 4952. Vette koeien en ossen 500, ge- bruiksvee 506 vette kalveren 220, graslcal- veren 170. nuchtere kalveren 575, varkens 148. biggen 147. paarden 104, veulens 25, schapen of lammeren 472, bokken of gei ten 26 Vette koeien per kg. In ct. le kw. 310— 340, 2e kw. 260—290, 3e kw. 250—260. Vette kalveren per kg. in ct. le kw. 290—308, 2e kW. 270—280, 3e kw. 230—250. Pr p. kg in. ct. Pr. p. st. in gld. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteïl Graskalveren 475 375 275 Biggen 68 56 50 SI.paarden 240 230 200 Veulens 450 400 300 Schapen 140 120 100 Lammeren 100 90 70 Kalfkoeien 1175 950 750 Melkkoeien 1175 950 750 Vare koeien 900 750 600 Vaarzen 880 750 600 Pinken 650 500 400 Prijzen: vette koeien: niet geheel prijs houdend; vette kalveren: ruim prijshou dend; graskalveren: niet geheel prijshou dend; nuchtere kalveren: iets hoger in prijs; biggen- wat stijver in pi-ijsveulens: prijshoudend. schapen: onveranderd; kalfkoeien: prijshoudend; melkkoeien: prijshoudend vaarzen: niet geheel prijs houdend; pinken: niet geheel prijshou dend. VEILING ST. MAARTENSDIJK Aardappelen Dore, I 15.44—14.80, drie lingen 10.60, kriel 9, bonken 18, Eigenhei mers 11, drielingen 10. Aanvoer 440 kls- VEILING V.V.Z.B. GOES 3 juli. Fruit: Kruisbessen 36.50. Jueün- da exp 138—141.50 id. II 124.80, id. afw. 45. Mad. Moutot I en II 134.10, id. afw. 65. Climax I er. n 130. alles per 100 kg. Aardbeien ptr door I 22—27. ld. per doos II 14—24, id. per kg. I 85130, id. per kg. II 6095 Rode bessen per doos I 41—57, id. per doos TI 3436. ld. per kg. I 130, id. per kg. II 80—jOO. Early Rivers per doos II 19. id per Kg. II 85—110. Frambozen p. doos I 61—62. d. per doos n 45. Perziken per stuk I 13—24, id. per stuk n 14. Groenten: Kropsla A I 3. Bloemkool A I 3041, A H 21—41. afw. 16—22. Komkom mers A I 30—25 B I 24—29, C I 20—22, alles per 100 stuks. Doperwten I 36. II 33—39. Tuinbonen 14. Stamsnijbonen 100. Dubb. pr. bonen 17U—180. Eerstelingen 13—16. Drielingen 12— >3. Kriel 7. "Waspeen 50, al les per 100 kg wortelen 17—45. Kroten 5— 8, beide per 100 bos. VISMIJN VEERE 3 juli. 3373 kg. Exportgarnalen 92—128. 592 kg Handelsgarnalen 83—89. 63 kg. Schar 28—69. 9ri kg. Bot 28—61. 140 kg. Wij ting 16—29. 164 kg Middeltong 133—258. 71 kg. Rog 22—37. 8 kg. Griet 79—106. 2 kg. Visiever 6.85 4 kg. Kreeft 107—393. VEILING ST. ANNALAND Dore, gewone 16.9517.16, drielingen 12.33—12.50, kriel 10.05, bonken 19.51. Aan voer 18 ton. VEILING KRABBENDIJKE Export- en ndustrieveiling. Jucunda I 138.60, II 124.30. Gewone veiling: Aardbei en: Climax 27—33. Mach. Friihernte 17— 25. Deutsch Evern 16. Regina 17. Ro bessen- Jkhr van Tets 28—45 per doos. VEILING SCHERPENISSE Dore 15.68—76.60, drielingen 12.05, kriel 10.14, bonken 17.20. Aanvoer 6 ton. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 3 juli. Exportveiling aardbeien: Zonder dop Jucunda exp. 135.90—153.90, II 129.20. Madame Moutot exp. 133—135.30. II 128.40. Climax I 144, II 135. Aardbeien afw. 97.20. Kersen- Early Rivers I 77—93. II 51—76, Hl 21—36. Meikersen I 56—92, II 36—53. Van Spitshoven n 52 Vroege zwarte n 56. El- ton II 41- Frambozen: Malling promise I 51—70 Rode bessen per doos: Jonkheer van Tets I 30--«6, II 26—34, III 21. Prolicif I 3540. II 26. Aardbeien per doos: Deutsch Evern 24—29. II 18—21. Regina I 25—33, n 21—25. Mach. Frühernte I 26—36. II 20—26. Climax I 33—4? II 25—32. Madame Mou tot I 27—31, I* 19—26. Lefebre I 25—31, H 20—24. Bowa I 28—35, II 20—25. Jucunda I 28—32, H 28. Ydun I 28—32, H 24. Aardbei en per kg. I 100—145, H 56—100, afw. 45— ZUID-BEVELAND RAAD OUDELANDE Zes nieuwe woningen in uitbreidingsplan-oost Financiële steun restauratie ned. herv. kerk. De raad der gemeente Oudelande, die onder voorzitterschap van burge meester YV. N. van Liere in openbare vergadering bijeen kwam, heeft na langdurige discussie besloten over te gaan tot de bouw van zes woningen in het uitbreidingsplan-Oost. De bouw werd gegund aan aannemer D. v. d. Poel te Oudelande voor de som van 75.131,De huurprys van de wo ningen zal ruim 8 per week bedra gen. In dit uitbreidingsplan zal men ech ter eerst straat en riolering aanleg gen. wat werd gegund aan de heer F. Duijnhouwer Sr. te Goes voor 23.424.—. De rijkssubsidie voor de torenres tauratie zal niet worden verhoogd. In principe werd besloten financiële me dewerking te verlenen voor de restau ratie van de Ned. Herv. kerk. Als ver tegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de „Centrale werk plaats de Bevelenden" te Goes werd aangewezen wethouder C. Lous. De interimregeling ziektekosten van het rijkspersoneel werd van toe passing verklaard voor het gemeente- personeel. De Stichting Gezinszorg voor Goes en omstreken zal op dezelf de wijze worden gesubsidieerd als de prot. chr. en r.-k. stichtingen. Er werd een nieuwe verordening op de keuring van waren vastgesteld. Aan het bestuur der kleuterschool werden voorschotten verleend op de exploitatievergoedingen voor 1956 n.l. 650 voor onderhoud van het gebouw en 8.50 per ieerling voor leermidde len. Het exploitatievoorschot voor de hijzondere lagere school werd voor 1955 verhoogd met 6 per leerling. De raad besloot voorts de gemeente woning A 81g aan de heer P. Moerdijk te verkopen. Verder werd besloten tot aankoop van enkele kleinere perceel tjes grond in het uitbreidingsplan. De slotwyzigingen van de gemeen tebegroting 1955 werden vastgesteld. Hierbij konden bedragen worden gere serveerd voor het aankopen van schoolmeubilair, voor aanleg trottoir langs Drieweegseweg en/of verbete ring straatverlichting. Het krediet in rekening courant werd vastgesteld op 100.000 en de femeenterekening 1954 werd aange- oden. Goes Benoeming. Aan de afdeling r.h.b.s. en de daar aan verbonden r.m.s.v.m. van het openbaar lyceum te Goes werden be noemd tot lerares in vaste dienst de dames M. Derksen en E. Koelma, bei den thans tydelijk lerares aan deze school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7