Op Schouwen-Duiveland ontbreekt het vaak aan voldoende leiding Zeeuwse Almanak Uw Kunstgebit SAMENWERKING GEMEENTEN IN DE KANAALZONE DELTACOMMISSIE VOOR ZEELAND KOMT ER i:'7i J(%- RITTHEM KRIJGT EEN BETERE VERBINDING MET 0.-S0UBURG Agenda e ROV IN CI ALE ZEEUW HE (JOU RANT DINSDAG 3 JULI 1956 PUBLIKATIE GEREF. SOCIOLOGISCH INSTITUUT (II). „Nauwe samenwerking, ook met anders denkenden, dringend gewenst" In het over <lo honderd bladzijden tellende rapport van de stichting' Gere formeerd Sociologisch Instituut, onder de titel „Jeugd en gezin In het ramp gebied van Schouwen-Duiveland" zjjn naast de hoofdstukken die hnudelen over de jeugdbeweging en de vrijetijdsbesteding, waarover wjj gisteren schreven, nog enkele conclusies verwerkt, die als uitgangspunt van een ge sprek kunnen dienen. Zo wordt o.m. het gezinsleven onderworpen aan een scherpe analyse, de politieke en sociale belangstelling van ouderen en jon geren worden bezien en het dorpsleven gekarakteriseerd. Alle negen hoofd stukken van het rapport attenderen op het gebrek aan leiding, zowel in hot gezin, het verenigings- als sociale leven. Ook komt hot onderwijs nog tor sprake, met de geringe mogelijkheden op het eiland zelf, tot het rendabel maken van een diploma der middelbare school. In een resumé van het hoofdstuk over het gezinsleven besluiten de en- quetteurs van het G.S.I. „Algemeen is men van oordeel dat de mensen op Schouwen-Duiveland meer materialis tisch zijn gaan denken sinds de wa tersnood. Een zekere materialistische mentaliteit schijnt ook voordien te hebben bestaan, die echter na 1953 werd geaccentueerd. De huisvrouw kan over het algemeen haar huishou ding goed aan. In slechts 7 van de 147 gezinnen werd dringend behoefte ge voeld aan meer hulp of aan een ge zinsverzorgster. Het liefst helpt men zich echter nog zo lang mogelijk met eigen krachten. Tegenover de georga niseerde gezinsverzorging staat men over het algemeen nogal vreemd, ook omdat de meisjes die dit werk doen, allen van buiten het eiland komen. Goede voorlichting en de arbeid zelf moeten dit werk de nodige goodwill geven. Speciale aandacht van de ge zinsverzorging en het maatschappelij ke werk vragen de arbeidersgezinnen „Voor de instrumenten" Voor de instrumenten van de door brand gedupeerde Vhs- singse muziekverenigingen werd tot dusver 5394,30 Dij- eengebracht. e Gelden kunnen worden ge- stort op gironummer 6 6 2 8 7 ten name van de firma F. v. d. Velde jr. te Vlissingen en aan- geboden aan het kantoor van de P.Z.C. te Vlissingen. De spe- cificatie luidt: Vorige verantwoording 5208,52 Coöp. „De Broeder band" te Vliss.... 50,1 G. C. A. V. te Nijmegen 5, Collecte voetbalveld te Vlissingen op i 30 juni 130,78/ Totaal 5394,30 1 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii en de bejaarden of alleenstaanden. Goede voorlichting omtrent woonbe- schaving van een aantal dezer gezin nen is zeer gewenst". Kerk en eredienst Ook de kerk en eredienst hebben in het rapport een plaatsje gevonden. Na geattendeerd te hebben op het klein aantal christelijke gereformeerden dat ten avondmaal gaat nog geen 20 concludeert het G.S.I. „Het oor deel van de jeugd over de kerk hangt nauw samen -met het feit of de predi kant al dan niet de problemen van de jeugd in de prediking betrekt. De jon gelui die helemaal niet of slechts af en toe van de preken genieten, missen daarin vooral het aanspreken van de jeugd. Andere kritiek richt zich vaak op de onbegrijpelijkheid van dc preek, het gebruiken van te veel omhaal van woorden en het gebrek aan uitstralen de warmte. Het optreden van andere predikanten op gezette tijden zou vol gens de jeugd hun aandacht doen toe nemen. Meer dan de helft van de jeugd is van mening, dat speciale diensten voor jongere leden nodig zijn. Het ker kelijk leven wordt in het algemeen ge kenmerkt door een zekere matheid en middelmatigheid. Er wordt weinig over het geloofsleven gesproken, ker kelijke bladen worden maar door een heel klein deel gelezen en het dragen van verantwoordelijkheid mijdt men. Veel arbeid blijft daardoor liggen. Er zal in allerlei opzicht veel moe ten veranderen; Uit zal echter niet ge makkelijk zijn, ook door het vertrek van veel actieve jonge leden. Veran deringen moeten met de nodige voor zichtigheid worden ingevoerd, aange past aan het karakter en de volksaard van de Zeeuwen. De kerk moet echter klaar zyn voor de uitvoering van het Deltaplan en de hiermee gepaard gaande ontsluiting en industrialise ring. Wat de politiek betreft bleek de an ti-revolutionaire partij de meeste sympathie bij de gereformeerde en (Vervolg op pag. 7) VAN 'joUi E3Ü tot (Seijpc HARD HONDJE De landbouwer A. A. P. uit Sas van Gent heeft vorige week een wat merk- waarige en voor hem minder aan gename ervaring gehad met een hond. Het was een tamelijk hard hondje, zou men zeggen. De heer P. reed vo rige week met zijn auto op de Baan- dijk te Terneuzen en wilde een voor hém rijdende driewieüge bestelauto, bestuurd door de heer L, O. inhalen. Plotseling sprong echter een hond, die zich in do laadbak van de bestel auto bevond do weg op. Auto en hond kwamen met elkaar in botsing. De auto werd daarbij aan bumper, spat bord en koplamp aanzienlijk bescha digd en de hond mankeerde niets! BRAND IN BUNKER De brandweer van Renesse had zondagavond een niet zo eenvoudig karwei op te knappen. Er was name lijk brand ontstaan door onbeken de oorzaak in een bunker, waarin stro v/as opgeslagen. Een dik rook- fordijn kronkelde uit de ingang naar uiten. Het was geen gemakkelijke NETTE HOND... Nauwelijks van vakantie terugge keerd ge hebt onze af wezigheid niet of.nauweliïks bemerktdank zij het voortreffelijk optreden in dit hoekje van een onzer collega's nauwelijks van vakantie terugge keerd dan, werden wij in Vlissingen geconfronteerd met een hond. Nee, niet zo maar met een hond, maar met een bijzondere hond. Een viervoeter namelijk, die luid victorie blaffend, met triomfantelijk in de lucht gelieven staart, de vrij heid verkondigde. Hij draafde de Paul Krugerstraat op en af, luidkeels blaf fend van louter levensvreugde, een openlijk eerbetoon brengend aan de vroede vaderen van Vlissingen, die het op wisten te brengen een eenmaal genomen raadsbesluit weer ongedaan te maken. De honden hoeven niet meer aan de lijnDat is afgelopen, uit. Zaterdag stond het in de krant en nog diezei) de dag heerste er vreugde tn het kamp van de honden liefhebbers, die onverwijld de lijnen aan de wilgen hingen, de voordeuren openwierpen en hun viervoeters ju belend de straat opjoegen. De dieren liepen er aanvankelijk was verdwaasd rond, maar ze waren de nieuw verworven vrijheid al weer spoedig gewoon en renden en snuf felden naar hartelust. Met een variant op een tegenwoor dig nogal in zwang zijnde zinspreuk zou men kunnen zeggen: „Een nette hond ts z'u vrijheid waard. Ook in Vlissingen!" zaak om de haard van het vuur te bereiken, want die bevond zich in een kamer in het midden van de bunker en was geheel en al door rook afge sloten. Maar de brandweer zou de brandweer niet geweest zijn. wanneer zij ook dit probleem niet had opge lost. STUURLOOS Het Belgische motorschip „Don Bosco", dat van België op weg was naar Hansweert, kwam voor ae ha ven van Hansweert in een zodanig zware golfslag van een zeeschip te recht, dat de kwadrant van het roer brak, zodat het schip stuurloos rond dreef. Het vroeg assistentie en kreeg die van het motorschip „Humanlté dat het de haven van Hansweert bin nenbracht. PROJECTIELEN Nog steeds liggen overal in Zee land gevaarlijke „oorlogsherinne ringen" verborgen. Zo ook op het strand van Vrouwenpolder, waar zaterdagavond de jeugdige M. Muller met zijn vriendjes drie pro jectielen vond. Het waren een vliegtuigbommetje en twee mor tiergranaten. De knapen waren zo verstandig de Rijkspolitie te waar schuwen, die voor verwijdering zorgde. De jonge Muller hielp ook mee, bracht één der eevonden pro jectielen naar het politiebureau en liet het onderweg enkele keren vallen. Hij mag waarschijnlijk van §eluk spreken, dat er niets ge- eurde! FILMPLANNEN Aagtekerke maakt ernst met zijn filmplannen! Zoals reeds gemeld, zal op initiatief van de zangvereniging „Nut en Genoegen" een film worden vervaardigd van inwoners en ge meente, Als datum voor de opnamen is nu vastgesteld dinsdag 10 juli a.s. De technici, die met een wagen ko men, beginnen reeds in de morgen uren met de opnamen, waarbij zij re kenen op de belangstelling aer be volking. 's Avonds wordt om een beeld te krijgen van het verenigings leven een optocht gehouden, waar aan alle verenigingen uit de gemeente kunnen deelnemen. Deze stoet wordt om 19 uur in de Dorpsstraat opge steld. Het wordt dus een drukke dag voor de Aagtekerkenaren. Steun van provincie voor Zeeuws streeklaboratorium Garant voor lening 135.000 Gedeputeerde Staten van Zeeland doen de Provinciale Staten het voor- stol om aan de Stichting Streeklabo ratorium „Zeeland" te Goes van dit jaar af tot wederopzegging een bij drage to verlenen van ten hoogste 50 van het eventuele exploitatie tekort onder voorwaarde, dat het rijk tenminste 50 van dit tekort subsidieert, Tevens wordt machtiging verzocht om garant te z\jn voor de rente en aflossing van een lening van 133.000, dio deze stichting wil aangaan. De Stichting „Streeklaboratorium Zeeland" verricht onderzoekingen van allerlei aard voor ziekenhuizen, artsen en instellingen in Zeeland. G.S. zoggen in hun toelichting, dat de geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid een voorstander van dit streeklaboratorium is. Men dient echter ernstig rekening te hou den met een niet sluitende exploita tie. De bedrijfseconoom van 't Rijks Instituut voor do Volksgezondheid bleek deze mening te dolen. G.S. de len dan ook het optimisme van het stichtingsbestuur ten aanzien van de exploitatie niet. Zjj vinden echter de aanwezigheid van een dergelijk la boratorium noodzakelijk, evenals steun van overheidswege aan deze instelling. De provincie alleen kan dit echter niet opbrengen, reden waarom aan de minister van Volks gezondheid word verzocht om een re geling, waarbij rjik en provincie ge zamenlijk voor dekking van tekorten zorgen. Antwoord werd echter nog niet ontvangen. G.S. willen nu de beschikking van de minister niet afwachten. De stich ting wil de bovengenoemde geldle ning aangaan om de drie ziekenhui zen, die de bouw van even zovele la boratoria financierden St. Elisa- beth-ziekenhuis. Sluiskil, Gasthuis Middelburg en Gasthuis Goes de gelegenheid te geven het geld terug te kunnen betaien. Deze instellingen komen namelijk in moeilijkheden, omdat zij voor de verleende voor schotten geen dekking hebben. Het college vindt, dat dc gevraagde ga rantie weinig risico zal opleveren. Aanbesteding dykverzwaring Bij de aanbesteding van de dijkver zwaring der calamiteuze Leendert- Abrahampoldtsr te Kats, werd als volgt ingeschreven J. Dekker, Vlissingen f 350.000; L. van Popering, Bruinisse f 315 750; J. Warren. Ossenisse, f 315 00; L. v. d. Klippe, Vlisisngen f 300.500; W. v. d. Berge, Bruinisse f 299 750; Gebr. Verlaat, Neder Har- dinxsveld f 297.700. Koninklijke onderscheiding in Hoedekenskerke De heer D. Lukasse te Hoedekens kerke ontving, in verband met zijn veertigjarig jubileum als grafdelver, de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem maan dagmorgen uitgereikt door de bur ties werden hem namens het gemeen tebestuur tevens sigaren aangeboden. De heer Lukasse vierde zondag zijn zeventigste verjaardag. Het jubileum werd op feestelijke w" familiekring gevierd. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer J. Geldof uit Oost- kapelle voor liet doctoraal examen geneeskunde. BIJDRAGE VAN f 0,5 PER INWONER Voorstel aan Terneuzense raad Het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen stelt de raad, die donderdagavond 5 juli a.s. bijeenkomt voor, een bijdrage te ver lenen voor het ontwerpen van een ontwikkelingsplan der gemeenten in do kanaalzone en het aanwijzen van een vertegenwoordiger in een terza ke te vormen commissie. In de toe lichting op dit voorstel wijst hot col lege er onder meer op, dat bjj de voortgaande industrialisatie in Neder land ook de kanaalzone steeds meer onder de aandacht komt. In verschillende besprekingen, aan vankelijk tussen de burgemeesters, la ter in de colleges van burgemeester en wethouders der betrokken ge meenten, met name Axel, Hoek, Sas van Gent, Terneuzen en Zaamslag. en tenslotte op de onlangs gehouden ver gadering van de raadsleden van de gemeenten, gelegen in de kanaalzone welke vergadering onder leiding stond van burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen en die eveneens werd bijge- ANTWOORD AAN JHR. SCHORER GEDEPUTEERDE STATEN van Zeeland zullen een commissie in breed verband voor deltazaken samenstellen, waarin zitting zullen nemen verte genwoordigers van zoveel mogelijk sectoren van de Zeeuwse samenleving. De .samenstelling van deze commissie zal er een waarborg voor zijn, dat de veelvuldige aspecten van het Deltaplan voor Zeeland deskundig bestudeerd zullen worden, zodat de rapporten en voorstellen der commissie bevruchtend zullen werken op de initiatieven, die In het belang van Zeeland moeten wor den ondernomen. Het secretariaat van deze commissie zal het centrale punt vormen voor de activiteiten, terwijl Ged. Staten nauw contact met dit secre tariaat zullen onderhouden. Dit wordt medegedeeld door het college van Gedeputeerde Staten In ant woord op de vragen van jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, lid van de provinciale staten, over de Zeeuwse „deltapolitlek". De instelling van een Provinciaal Zeeuws Deltabureau, zoals door jhr. Schorer was gesuggereerd, wordt door het college afgewezen. Zy geven vooralsnog de voorkeur aan een permanente commissie in breed verband met. een deskundig secretariaat. Verwacht mag worden, aldus het college, dat het aantal secties van de commissie zich in de loop der jaren en naar de groei der omstandigheden zal uitbreiden. Voor het overige zetten Gedeputeerden in de brede uiteen, dat ook zy diep doordrongen zjjn van de grote betekenis van het Deltaplan voor Zeeland. De commissie, die nu zal worden Ingesteld, wordt ook gewenst door de Zeeuwse gemeenten, zo is gebleken. ZANDWEG OPNIEUW BESTRAAT Geen badhuis By de opening van de Ritthemse gemeenteraad gaf de voorzitter, bur gemeester P. Daniëlsc zijn voldoe ning te kennen over het feit, dat het wegdek van de Zandweg door het Wegschap Walcheren geheel opnieuw wordt bestraat, waardoor een uitste kende verbinding met Oost-Souburg wordt verkregen. Het verzoek om subsidie van de Rembrandt Herden king 1956 werd afgewezen. Wel werd 0.50 per leerling beschikbaar ge steld voor de sehoolsportdag op 12 juli a.s., die gehouden wordt in Oost en West-Souburg. Een enquête onder de inwoners om te komen tot het op richten van een klein badhuis, lever de zo weinig resultaat op, dat van de bouw hiervan moest worden afge zien. Tot leden van do woonruimtecom missie werden herbenoemd de heren W. Ccvaal Azn., J. de Lange, Jac. Osté, H. C. A. Var el en J. H. Vink. In de vorige raadsvergadering werd reeds van gedachten gewis seld over de aankoop van een woning voor do postconjmandant dor röks- politie. Daar de woning, waar deze thans in woont kan worden verkocht, is het mogelijk dat genoemde post- commandant naar elders vertrekt, omdat geen geschikte woning voor zijn grote gezin beschikbaar is, waar bij het dan een open vraag is, of ten gevolge van het grote tekort aan t Advertentie) personeel ambtenaar plaatst worden, ook tot aankoop van de woning voor 17.000.—. Wethouder Boogaard informeerde naar de nieuwe straatverlichting. De voorzitter antwoordde, dat al twee maanden geleden hierover een brief naar de P.Z.E.M. is gericht, maar tot heden nog geen antwoord is ontvan gen. De heer W. Cevaal Azn. zei, dat het begin van de Rammekens-weg geheel dicht groeit door de sterke groei der bomen, waardoor men niet met een voer veldvruchten over ge noemde weg kan gaan. De voorzitter zei, zich te zullen wenden tot het Wegschap Walcheren. Examens Goese lyceum Aan het Goese lyceum slaagden maandag zes kandidaten voor het di ploma h.b.s.-A. Twee kandidaten wer den afgewezen. Het diploma werd uitgereikt aan: mej. A. N, Elenbaas, Goes; mej. A. P. Meijer, Goes; de heren G. M. J. Nagelkerke, Goes; W. A. Tols, Yerse- ke; P. Wielcmaker, 's-Gravenpolder; J. Zwartepoorte, Goes. EERSTE FRAMBOZEN TE KAPELLE .AANGEVOERD. Maandagmiddag werden op de vei ling te Kapelle de eerste frambozen van dit seizoen aangevoerd. Het be trof enkele kratten van het sortiment Malling Promise. Ze werden aange voerd door diverse kwekers. De fram bozen, die per doos van twee ons ver kocht werden, noteerden 61 tot 80 ct. De frambozenoogst in de omgeving van KapelleBiezelinge staat er over het algemeen goed voor. Vori» jaar werden op de velling te Kapelle 103 ton frambozen aangevoerd. Dit jaar verwacht men een hoger kwantum te moeten verwerken, daar de aan plant van frambozen de laatste twee jaar is uitgebreid. De topaanvoer wordt over ongeveer veertien dagen verwacht. De buurtschap Oostdjjk is herrezen. Toen de stormvloed in de Kruining- se polder deze buurtschap byn» ge heel wegvaagde, is er wel eens ge twijfeld aan het voortbestaan. Oóst- dijk is echter herbouwd en hoe! Op de voorgrond de in aanbouw zijnde nieuwe school. (FOTO P.Z.C.) Windkorenmolen „De Koning" te Middelburg Subsidie voor restauratie De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft een subsidie verleend voor de restauratie van de windkorenmo- len „De Koning" te Middelburg, een hoge ronde stellingmolen, wel ke in 1882 is gebouwd. Door de toestand waarin de molen is ko men te verkeren, moest een aan tal jaren geleden het windmaal- bedrijf stopgezet worden. Sinds dien werkt de molen uitsluitend elektrisch. Doordat de wieken en de stelling gevaar opleverden voor de openbare veiligheid moesten on langs deze onderdelen 'verwijderd worden, zodat de overgebleven kale romp het gezicht op de stad in hoge mate ontsiert. Met de res tauratie van deze molen zullen alle vier windmolens, die Middel burg rijk is weer een verzorgd aanzien hebben. EERSTE RODE BESSEN AANGEVOERD. Aan de Terneuzense veiling werden maandag de eerste rode bessen van de koude grond geveild. Deze bessen, die werden aangevoerd door de heer P. van Tatenhove te Hoek, brachten 30 tot 35 cent per 200 gram op. De heer G. de Zeeuw te Terneuzen voerde de eerste rode kool van de koude grond aan. Deze bracht 25 cent per kilogram op. Voor het overige Zeeuwse 5" nieuws zie ook do pagina's 5, 7, 10, 11 en 12. WWWN^VWWA^'WWWWV woond door drs. M. C. Verburg van het E.T.I. voor Zeeland en ir. M. de Vink van de Provinciale Planologi sche Dienst, was men het eens, dat het voor een doelmatige ontwikke ling van de kanaalzone gewenst, zo niet noodzakelijk is, it de betrokken gemeenten in enige vorm gaan sa menwerken. Daarmede wordt dan be oogd, te voorkomen dat bijvoorbeeld de uitbreidingsplannen der betrokken gemeenten niet aansluiten of in hun gezamenlijke werking het economisch of sociologisch ovenwicht dreigen te verstoren. Voor en aleer ovenwol tot de vaststel ling van een dergelijk gemeenschap pelijk ontwikkelingsplan door de on derscheiden gemeenteraden zal kun nen worden besloten, is het gewenst, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid, daarvan en dat richtlijnen worden vastgesteld, waar langs dit plan zal moeten worden ont wikkeld. Dit onderzoek ware te ver richten door een commissie uit de ge meenteraden. Gemeend wordt, aldus het college, dat de kosten van dit voorlopig onder zoek kunnen worden bestreden door een bijdrage van 0.25 per inwoner. Hierdoor wordt vanzelfsprekend niet beslist ocer de uiteindelijke medewer king aan het ontwikkelingsplan. Dit behoort, wanneer in overleg met de colleges van burgemeester en wethou ders en de gemeenteraden der ver schillende gemeenten een ontwerp is gemaakt, nog door de raden te wor den vastgesteld. B. en W. stellen de raad thans voor een bijdrage te verlenen van 0.25 per inwoner voor het ontwerpen van een ontwikkelingsplan der gemeenten in de kanaalzone en om naast de bur gemeester een vertegenwoordiger aan te wijzen in de commissie der samen werkende gemeenten, die belast wordt met de uitwerking van de richt lijnen en die opdracht moet geven aaii een stedebouwkundige voor het uit werken van dit plan. gevoelt U de gehele dag nïel! Geen vrees meer, dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat. DENTOFIX, het nieuwe, verbeterde, antiseptische poe der 's morgens een weinig op de plaat gestrooid houdt het gebit de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats. Geen onaangename smaak. DENTOFIX verschaft U een gevoel van zekerheid bij het eten, lachen, spreken en niezen. U vergeet, dat U een kunstgebit heeft. Koopt nog heden een strooibus voor slechtst 2,35; verkrijgbaar bij apotheken en drogisterijen, Toelatingsexamen voor de R.H.B.S. in Middelburg Voor het toelatingsexamen voor de r.h.b.s. in Middelburg, dat dezer da gen werd gehouden, slaagden de vol gende kandidaten: Piet Blok, Olga Geers, Arjen van Geuns. Fieke Kruy- der. Ko Maas, Jan den Toonder, Puck Vermeulen. Elly de Visser. Bob van der Weel. Lammert Zwartsenburg, Greet Niesthoven, Boukje van Brug gen, Sjaak Hubrcgtse, Lia Beije, Jan Le Fever, Arnold van Reemst, Tobi Coppejans, Jenneke van der Kuijl, Córry Jacobse, Frans Edelman, Ton- nie van Herwijnen. Frans Rijnberg, Bert Carol, Arend de Jonge, Roel Ot- ten. Herman Zelders, Jan de Koning, Lou Villée, Bram Vermeulen, Ineke Castel, Lies Neve. Gert Overman, allen uit Middelburg; Corry Wattel, Serooskerke (W.); Jaap Haveman en Bram Provoost, Domburg; Eric van Hoek en N'elleke de Jonge, Sou burg; Jan ten Klooster, Fop Smit en Kees Mol, allen Veere; Jaap Knuyt en Sophila van Randwijck, Nieuw en St. Joosland; Johan Marteijn, Ar- nemuiden; Leeuwkje Hagen, Vlissin gen; Wim Coppoolse, Grijpskerke; Jan Harpe, Mehskerke. Toegelaten zonder examen: Klaas Delfsma, Mid delburg. Drie der kandidaten moes ten worden afgewezen. Eindexamen R.H.B.S. te Vlissingen Voor het eindexamen B van de r.h. b.s. te Vlissingen slaagden: J. A. C. Bais, A. W. dé Bruyne, J. Drijver, J. M. Huygens, (Westkapelle), E. S. M. Jonk, F. J. Kramer (Souburg). J. Mieras (Souburg), A. A. Monteyne, C. Palmkoek (Middelburg), J. A. de Roos, J. C. Schot, H. B. M. Smals, L. M. van der Steen. A. C. Sturm. Afgewezen: 6 kandidaten. Rondritten door Goes B. en W. van Goes hebben aan de ondernemer van de stadsbusdienst, de heer O. Tissing, een toerwagen- vergunning voor binnen de gemeente verstrekt. Het is de bedoeling van deze ondernemer, om bij wijze van proef, in juni voor vakantiegangers e.d. rondritten door Goes te organi seren. Hierbij zal dan een explicatie over bezienswaardigheden en de uit breiding van deze stad worden gege ven. Middelburg Electro: „Ontvluchting uit Colditz", (14 J) 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „In de* schaduw van een troon", (CFA), (li j). 20 uur; Prov. Biblio theek: Expositie reprodukties van en boekwerken over Rembrandt, 10—12.30, 13.30—17 uur* Statenzaal: Opening eer ste gewone zitting der Prov. staten, 10.30 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren". 10—24 uur. Vlissingen Alhambra: „De scharlaken mantel", (14 j), 19 en 21 uur; Luxor: -.De tiran van Caiifornië", (14 j.), 20 uur. Goes Grand- „De graaf van Bragelon- ne, de vechtjas", (14 j), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2