OXO JIMMY. EN RINUS DE ROBOT RIVALEN TOGO EN SCAMPOLO IN EERSTE KLASSE ELKAAR TE LIJF V VAN EST BEREID OM TOCH NOG ONDER PELLENAARS TE RIJDEN 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 JUNI 1956 ZEEUWS KORFBALPROGRAMMA Vitesse II-Dios is in derde klas B belangrijk treffen De bclangrykste wedstrijd, die het programma van de Zeeuwse Korfbal Bond voor a.s. zaterdag vermeldt is die in de eerste klas, waarin de gro te rivalen Togo en Scampolo elkaar te lyf gaan. De kracht van de ploeg uit Zaainslag is weliswaar iets min der dan vorig jaar, maar al met al vormen de Zeeuws-Vlamingen voor de Goese thuisclub een niet te onder schatten tegenstander. Verrassingen znn niet uitgesloten. Tjoba is in staat Olympia flinke tegenstand te bieden, maar de punten zullen toch met de asten meegaan. Vitesse IIDios is i de 3e klas E een belangrijk duel. Voor Animo is er in de 2e klas geen vuiltje aan de lucht nu een bezoek aan Vios II in Krabbendijke wordt gebracht. Ook rivaal Vitesse zal geen moeite hebben, daar Eendracht te zwak is. Volharding II moet in 2 B BKC met lege handen huiswaarts kunnen zenden. Zowel De Poel als Zuidwesters kunnen de punten goed gebruiken en een gelijkspel tussen de ze „zwakkere broeders" is dan ook lang niet onmogelijk. In de 3e klas A zal Atlas niet veel winst halen uj.t de reis naar Stormvogels. Vedo zal de winst wel aan het ontvangende Animo II moeten laten. Swift VII moet in staat zijn VZOD in 3 B een nederlaag toe te brengen. Ook in 3 D is het programma klein. In SSSSVS hebben de bezoekers de beste kansen. Blauw Wit dient van WKV te winnen. Voto en Scampolo UI zullen in 3 E met een nederlaag te rugkeren, achtereenvolgens van Vo po n en Luctor n. Hetzelfde kan niet zonder meer worden gezegd van Dios, dat Vitesse n wel eens een puntje kon afsnoepen. Bij de adspiranten is Tjoba in A sterker dan Swift B en Vios A is favoriet tegen Animo A. In B kans Swift Snel Animo B met groot verschil verslaan en in C is Swift Le nig de meerdere over Atlas. Blauw Wit A wint in D van Vitesse en Scam polo B kan in E Blauw Wit kloppen. Door de week Door de week worden nog de vol gende wedstrijden gespeeld: le klas: VolhardingSwift II; 3e klas B Swift VI—Swift VH; 3e klas D: Olympia IIDe Poel; Adspiranten A: De PoelTogo C: Swift Vlot Swift Rap. In de uitslagen van de vorige speeldag was vermeld, dat Top H Dos 'o5 met 63 versloeg. Dit be- (Advertentie) 't Is 1 de groente die het 'm doet an malse jonge groente, geu rige kruiden en OXO vleesex* tract maakt de OXO-kok voor 'U een heerlijke Juliennesoep. U moet OXO groentesoep een- !maal geprobeerd hebben om te kunnen zeggen: „dit is het beste, jdat ik ooit heb geproefd". En het is zo handig. Zonder enige (moeite hebt U uit één pakje in ;korte tijd 4 flinke borden vol komen natuurlijke groentesoep. Het heeft geen zin of wij U al zeggen, dat OXO soepen supe rieur zijn; Uzelf kunt het beste daarover een oordeel vellen. Neem morgen eens een pakje OXO Juliennesoep en U hebt het merk van Uw keuze gevonden. SOEPEN „Chicken"-kippensoep, Toma tensoep, Julienneioep, Cham pignonsoep. Vermlcelllioep, Aspergesoep, Bruinebonensoep rustte echter op een verkeerde opga ve, want het was Dos, dat won (63) en daarmee een goede prestatie lever de. Het programma voor zaterdag luidt: Eerste klas: TjobaOlympia, Togo Scampolo; 2e klas A: vios II Animo, VitesseEendracht; 2e klas B: Volharding H—BKC, De Poel- Zuidwesters: 3e klas A: Stormvogels Atlas, Ammo HVedo; 3e klas B: Swift VH—VZOD; 3e klas D: SSS— SVS; 3e klas E: Vopo IIVoto, Luc tor HScampolo HI, Vitesse IIDios Adspiranten A: SwiftTjoba, Vios AAnimo A; B: Swift SnelAnimo B; C: AtlasSwift Lenig; D: Blauw Wit AVitesse; E: Blauw Wit B Scampolo B. S.D.K.B.-twaalftal voor duel tegen Swift Voor de a.s. zaterdag te spelen korf balwedstrijd tegen Swift I in Middel burg is het S.D.K.B.-twaalftal als volgt samengesteld: Aanval: dames C. van Dongen (Zee meeuwen) en C. Bolijn (S.V.O.W.K.) heren: H. Geluk (Velocitas) en M. Wenzel (S.V. Burgh). Middenvak: dames H. Dalebout (D.E.S.) en N. Kappers (S.V. Renes- se); heren: H. Hage (Unitas) en A. v. d. Hoek (Unitas). Verdediging: dames J. Dalebout (D.E.S.) en D. Ganzeman (Die Gou we); heren: W. Vlaanderen (S.V. Re- nesse) en N. Schrier (S.V. Burgh). Reserves: dames J. Slootmaker (D. S.S.) en P. Vleeshouwer-Meermans (Unitas); heren: J. Dalebout (S.V. Renesse) en D. Braam (Zeemeeu wen). Hinsen en Wies van Dongen completeren de tour ploeg Naar liet Franse blad l'Equipe meldt heeft de sportcommissie van de K.N.W.U. de renners Jos Hinsen (Breda) en Wies van Dongen (Bre da) aangewezen om de Nederlandse ploeg van de Tour de France te com pleteren. Juniorenjubileumtoernooi „Vlissingen" zondag a.s. Het is met de organisatie van het jubileum-juniorentoernooi van de V.C. „Vlissingen". dat zondag wordt gehou den, niet van een leien dakje gegaan. Doordat te eifder ure een veld minder werd toegewezen, moest het gehele programma worden gewijzigd en de pupillen zijn het slachtoffer geworden, want zij kunnen nu helaas niet deel nemen. In verband met de zondag eveneens te houden Bcheidsréchtersdag konden bovendien geen scheidsrechters wor den aangewezen, doch ook voor dit probleem werd een oplossing gevon den, zodat het toernooi in ieder geval doorgang vindt. Het wordt gehouden op de beide vel den aan de Baskenburgseweg van des morgens negen uur tot 's-avonds half zeven De ludeling luidt als volgt: groep A: Goes, Middelburg, Vlissin gen, Walcheren, Alliance; RCS, Dosko en Zeeland Sport; groep B: RCS, Vlis singen, Zeeland Sport, Zeelandia, Goes, Walcheren, Oostburg en Middelburg. Bruinvis verloor en speelde gelijk in 2e klas F In de 2e klas F van de landelijkè waterpolocompetitie begon Bruinvis uit Sas van Gent met een 03 neder laag in eigen bad tegen R.Z. P.C. uit Rotterdam, maar de tweede wed strijd, tegen Z.P.B.. bracht de Sasse- naren een puntje op, want zij forceer den een 22 gelijk spel. Z.P.B. kreeg van het bezoekende D.V.Z. een stevige 05 nederlaag te slikken. In de Zeeuwse competitie werden de eerste wedstrijden gespeeld. Bij de dames had S.Z.V. uit Souburg weinig moeite met de eigen reserves (90). Bij de heren begon Zeehond uit Vlissingen met een benauwde 21 zege op het bezoekende Schelde- stroom uit Breskens. Zwemwedstrijd (1200 m) in Oosterschelde Zaterdag 7 juli a.s. zal te Bergen op Zoom in de Oosterschelde de tra ditionele 1200 meter zwemwedstrijd worden gehouden. De start is om streeks half drie vanaf de Kop van 't Hoofd. Leo Hom leidt ZwedenDuitsland De heer Leo Horn jr. uit Bentveld zal zaterdag 30 juni a.s. de voetbal wedstrijd ZwedenDuitsland leiden in het stadion te Stockholm. PLOEG VOOR TOUR DE FRANCE „K.N.W.U. deed niets om geschil bij te leggen", zegt bestuur W.W.V. „Zelfs nu nog ben ik bereid om alles te vergeven en te vergeten en in de tour-ploeg te starten onder de leiding van Kees Bellenaars", zei de bekende renner Wim van Est donderdagavond tijdens een persconferentie, die belegd was door zijn vereniging1 „Willebrord Wil Vooruit". Zoals men weëf is Van Ést niet gekozen in de Nederlandse ploeg voor de Tour de France, waarbij als motief werd opgegeven, dat'onze nationale afvaardiging nodig vernieuwd moest worden. Bovendien zou Van Est zich te veel hebben ingesteld op het deelnemen aan andere wedstrijden, zodat hij met ook nog de Ronde van Frankrijk op zijn programma te veel hooi op zijn vork zou nemen. Deze mo tieven worden echter wat onwaarschijnlijk, zo vertelde het bestuur van „Wil- Iebrord Wil Vooruit", als men weet, dat Gerrit Voorting, die wel in de ploeg gehandhaafd is en die toch daarover bestaat geen twijfel veel minder sterk rijdt dan Van Est, zelfs nog ouder is dan Wim van Est. En als Van Est te veel wedstrijden heeft gereden om ook nog in de tour door Frankrijk een woordje mee te spreken, hoe is het dan met bijvoor beeld Wout Wagtmans en Jan Nolten, die het ook niet bepaald rustig aan hebben gedaan en die zelfs dit jaar reeds een harde ronde van Italië en een ronde van Zwitserland achter de rug hebben ,zo vroeg het bestuur zich af. Steekhoudend is dan ook alleen maar het zijaelings aangevoerde mo tief, dat het na de minder prettige uit latingen van Van Est aan het adres van Kees Peilenaars in verband met de goede samenwerking niet mogelijk is deze renner in de ploeg op te ne- Er Is dus een geschil tussen Peile naars en Van Est. Tijdens dé gister avond gehouden persconferentie toonde het bestuur van „Willebrord Wil Vooruit" zich vooral teleurge steld over de houding van de K.N. W.U. Dit overkoepelend orgaan, al dus het bestuur van de wielerclub, heeft niets gedaan om bet geschil tussen Van Est en Peilenaars bij te leggen. Dat dit niet gedaan is, moet worden betreurd omdat de Neder landse ploeg in Van Ést één van de sterkste rijders mist. FINANCIËLE STROP Voor Van Est betekent het feit, dat hij niet gekozen is een financiële strop. Hij was er namelijk, vertelde hij, vast Nederlaagwedstrijden In het kader van de nederlaagwed strijden zullen zaterdag twee ontmoe tingen plaats hebben tussen W.H.S. II en Smerdiek II (om uur) en tussen W.H.S. I en Smerdiek I om 6 uur. t Maria Meesters in Kanaal-race Maria Meesters, de jeugdige zwem ster uit Bergen op Zoom, heeft woens dagmiddag haar handtekening gezet onder het officiële formulier, waarin zij zich aanmeldt voor de Kanaal-race die in augustus zal worden gehouden. Door de inzending van dit formulier is de mogelijkheid, dat Maria Mees ters aan de grote internationale Ka- naaltocht deelneemt groter geworden. Pas na ontvangst van het formulier, dat inmiddels al onderweg is, zullen de organisatoren in Engeland zich be raden over de vraag of de zwemster als serieuze kandidaat geaccepteerd moet worden. van overtuigd in de ploeg opgesteld te worden en met het oog op zijn deel name heeft hij niet minder dan veer tien contracten voor voor-wedstrijden in verschillende plaatsen, die door de Tour de France worden aangedaan, van de hand gewezen. Peilenaars schijnt vooral ontstemd te zijn geweest over het feit, dat Van Est een contract heeft aangegaan met een firma, waar Peilenaars geen vinger in de pap heeft, zodat Peilenaars dus zelf niet de contracten kan afsluiten voor „zijn" renner Van Est. Naar de me ning van Peilenaars is Van Est hier door waarschijnlijk wat al te zelf standig geworden. Ondertussen mag men niet verwach ten, dat Wim van Est alsnog in de tourploeg zal worden opgenomen nu de start al zo dicht bij ligt: donderdag 5 juli. Als de K.N.W.U. namelijk er op staat, dat Van Est toch nog een plaats krijgt, dan is het niet uitgesloten, dat Peilenaars zich als ploegleider terug trekt en op zo'n korte termijn zal het niet mogelijk zijn een nieuwe ploeglei der te vinden. (Advertentie) Nielsen ook uitgeschakeld voor Wimbledon-titel Moeilijke start van Althéa Gibson Onder de „Wimbledonreuzen" is ook in de derde ronde een slachtof fer gevallen. Deze keer was de beurt van Kurt Nielsen om geëlimineerd te worden, de Deen die in de laatste drie jaren tweemaal tot in de finale was doorgedrongen. De 24-jarige Chileen se kampioen, Luis Ayala was de man die voor deze verrassing zorgde. Hij versloeg Nielsen met 5-7, 6-4, 6-4, 5-7 6-4. Nadat in' de vorige ronden reeds drie andere geplaatste spelers zijn uit geschakeld, Drobny, Patty en David son, blijven er nog maar vier over voor de kwartfinales nl. de Australi sche favorieten Lew Hoad en Ken Ro- sewall, de Amerikaan en oud-Wimble- donkampioen Vic Seixas en zijn land genoot Hamilton Richardson. De Brit Bobby Wilson, die Patty uit het tournooi deed verdwijnen, werd in straight sets uitgeschakeld door de Australische linkshandige speler Neale Fraser, terwijl Krishnan, de overwinnaar van Drobny, door Mal Anderson, eveneens een lid' van het Australische team, werd verslagen. Alleen Cooper, die Davidson elimi neerde, kon zich in deze ronde hand haven. Bij de dames startte Althéa Gibson als nummer drie geplaatst, moeilijk tegen de Britse Ann Sïiilcock. Deze partij voor de derde ronde werd op het centrecourt gespeeld. De Ameri kaanse, 'die dit jaar de Italiaanse en de Franse titel behaalde, was zó ner veus dat zij bij hadr openingsservice geen bal goed kon plaatsen. Ann Shil cock won de eerste set dan ook met 6-4, maar daarna nam Althéa Gibson het initiatief over. Zij toonde toen haar werkelijke kracht en beide vol gende sets waren voor haar. Schipper vervangt Horn Wegens zakelijke redenen zal de heer Leo Horn, die als scheidsrech ter was aangewezen voor de voetbal wedstrijd Zweden-Duitsland op 30 ju ni a.s. in Stockholm, niet als arbiter kunnen optreden. Hij wordt vervan gen door Klaas Schipper uit Gronin- Scheidsrechters bijeen Vorige week hield de scheidsrech- tersvereniging „Walcheren" haar jaar lijkse algemene vergadering in café „Het Wapen van Zeeland" te Middel burg. De voorzitter, de heer J. J. den Boer, sprak er in zijn openingswoord zijn voldoening over uit, dat de be langstelling voor deze vergadering zo groot was. Verder gaf hij een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Hierna werd de uitgebreide agenda op vlotte wijze afgewerkt. De aftreden de bestuursleden de heren A. le Due en C. J. de Groot werden herkozen. Het financieel verslag en de begroting voor het komende verenigingsjaar moesten wegens ziekte van de pen ningmeester worden aangehouden tot de volgende vergadering. In de kas- commissie werden benoemd de heren J. D. Baljeu en F. v. d. Zee. Van de rondvraag werd door ver schillende leden gebruik gemaakt. In •.zijp slotwoord dankte de voorzitter al len 'voor de prettige wijze, waarop de besprekingen waren gevoerd en wekte de leden op het Zeeuwse scheidsrech- terstoernooi, dat zondag 1 juli te Mid delburg zal worden gehouden, met hun ^echtgenoten te bezoeken. Zeeuwse atleten starten in Retranchement Zaterdag a.s. houdt de nog jonge atletiekvereniging „Het Zwin" in Retranchement haar eerste regio nale wedstrijden. Vele Zeeuwse cracks zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Zo zal op de 1500 meter de bekende EMM-loper Hein Cujé uit Middelburg aan de start komen. Op de technische nummers en op sprintnummers zullen de leden van „Het Zwin" zich nu In eigen huis kunnen meten met de atleten van de bezoekende verenigingen. Koopal wil toch op de transferlijst De V.V.V.-speler en oranjetruidra ger Coy Koopal heeft woensdag als nog het verzoek gericht tot het be stuur van zijn vereniging om op de transferlijst te worden geplaatst. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Philips duikelde vijf punten 27 juni juni Nederland 1935 (3%) 92 91% Nederland 1951 (3%) 96% 96% Nederland 1948 (3%) 90% 90% Nederland 1947 (3%) 8 91% 91% Nederland 1937 3 91% 91% Dollardlening 1947 3 pet. 93% 93% Investeringscertificaten 3 95% 95% Nederland 1962-64 3 95% 95% Nederland N.W.S. 2% 70 Ned. Indië 1937 A 3 92% 93 Nat. Handelsbank 133 133 Ned. Handelmij. 199 198 A.K.U. 266% 265% Bergh's en Jurgens 293% 292% Calvé-Delft 335% 335 Kon. Ned. Hoogovens 329 327 Unilever 420 4163% Ned. Kabelfabriek 309% 307 Philips 300% 296% Wilton-Feij enoord 313% Billiton 312 Kon. Petroleum Mij. 804 801% Amsterdam Rubber 100% 99% HoUand Amerika Lijn 180 181% Kon Paketvaart 167 166 Rotterdamse Lloyd 173% 175 Ned. Scheepvaart Unie 176% 1723% Stv Mij. Nederland 191% 190% H.V.A. 117% 114% e.d. Dell Mij. 134% 132% Bank van Ned. Gem. 4% 102% 102 Van Berkeis Patent 116% 116% Centrale Suiker 202 204% Kon. Mij. De Schelde N.I 3. 213 Baltimore-Ohio 48% Pennsylvania 24% 24% Anaconda 13% 13% Bethlehem Steel 150% 151% General Motors 45% 45% Intern, Nickel 97% 96% Kennecott 129% 128% Republic Steel 45% 45% U.S. Steel 57 51% Shell Union 81 81% Tide Water 44 43% PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 Den Haag 1952 I Den Haag 1952 H 126*4 126% 100% 100% 93% 100 HOOG EN LAAG WATER 30 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. U.—N.A.P. 6.17 6.42 7.17 7.37 7.53 1.80 1.98 2.14 1.36 1.58 18.27 18.56 19.23 19.45 20.07 1.84 2.02 1.12 1.34 0.18 0.44 1.17 1.03 1.12 2.26 1.74 1.96 12.17 12.42 13.15 13.27 13.21 1.54 1.67 1.84 1.28 1.46 51. De kennismaking met Griet, de zuster van Kleun- dert Klulkens was Jimmy bizonder meegevallen. Hij had wel een half uur met haar zitten praten en zij had hem tenslotte een vrij nauwkeurige beschrijving gege ven van de deftige meneer, die de hoeve de vorige dag tot tweemaal toe een bezoek had gebracht, teneinde een bod te doen op de mooie kast, die hij zo graag had wil len kopen. Het was een oudachtige heer, zoals Griet het uitdrukte, met vurige zwarte ogen en grauwgrijs haar. Hij was heel beleefd geweest en ze had ook hem een bakje koffie gegeven. Daarbij was het haar opgevallen, dat hij de wijsvinger van zijn rechterhand miste. Hij droeg zwarte kleren, had een bamboe wandelstok bij zich en hij maakte zulke grote passen, dat ze er om had moeten lachen, want toen hij het erf verliet, had ze hem nagekekenJimmy prente deze persoonsbe schrijving goed in zijn geheugen en toen hij op zijn beurt het erf van de hoeve van Griet en haar broer verliet besloot hij voorlopig hier in de buurt te blij ven. Hij liep de weg een eindje af en toen hij zeker was, dat Griet of iemand anders hem niet meer 2ou kunnen zien, verborg hij zich in een perceeltje eikenhakhout.. Daar zette hij zijn kist met koopwaar neer en probeer de een plekje te vinden waar hij het erf van de hoeve van Kleundert Klufkens zo goed mogelijk in het oog kon houden. Met Kleundert zelf had hij geen kennis kunnen maken. Hij was er niet en Jimmy had niet wil len vragen waar hij uithing teneinde niet al te nieuws gierig te schijnen. Hij sleepte ook zijn kist naar zijn uitkijkpost en maakte het zich daar zo gemakkelijk mo gelijk. Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 II Utrecht 1952 Intern. Concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 100. 28-6 297.65 299.33 297.49 163.06 163.34 163.59 159.58 161.17 160.58 141.32 141.81 141.16 123.37 124.01 123.20 220.13 220.29 <219.24 Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. AMSTERDAM, 28 juni. Londen, 10.63%-10.64%, New York 3.82%— 3.83%, Montreal 3.90%—3.90%, Pa rijs 103.52%—108.62%, Brussel 7.65% —7.65%, Frankfurt 91.12—91.17, Zü- rich 87.30—87.35, Zürich (vr. fres.) 87.35%—87.40%, Stockholm 73.59— 73.64, Kopenhagen 54.99—55.04, Oslo 53.19—53.24, Milaan 60.83%—60.88%, Argentijnse verr. dollar 3.79%— 3.80%, Japanse verr. dollar 3.76%— 3.77% Turkse verr. dollar 3.79%— 3 79%. BEURSOVERZICHT. De Amsterdamse Effectenbeurs blijft in hoge mate gevoelig voor het verloop in Wall Street. Het wachten is thans op de ontwikkeling van het conflict, dat ont staan is tussen de grote Amerikaanse staalindustrieën en de werknemersorga nisatie. De laatste berichten maken mel ding van een stagnatie in de onderhande lingen en het Damrak nam gisteren dan ook een afwachtende houding aan. De hoeken maakten een verlaten indruk en zelfs bij de internationale soorten was de activiteit zeer gering. Eén en ander ging gepaard met een lichte achteruitgang van de koersen waarbij de verliezen ech ter beperkt bleven. Philips werd nog het zwaarst getroffen en noteerde circa vijf punten lager AKU en Unilever verloren ongeveer twee punten. Kon. Olie kon het lange tijd bolwerken op een onveranderde notering van 804, doch tegen slot volgde ook hier een achteruitgang tot 801%. De scheepvaartsector volgde de markt- tendentie en gaf voor de actieve soorten kleine nadelige verschillen te zien. De cultuurafdeling kon zich nog het beste handhaven en bleef in feite onveranderd voor suikers en rubbers. Verenigde Deli echter een puntje luier. Guldensbeleggin gen verwaarloosd en hier en daar een fractie lager. Prolongatie 3 pet, Korfbalduel Swift-S.K.D.B. zaterdag in Middelburg Zaterdag 30 juni aanstaande speelt het eerste team van de Middelburgse korfbalvereniging .Swift" aan de Nadorst in Middelburg een wedstrijd tegen 't vertegenwoordigend twaalf tal van de Schouwen-Duivelandse Korfbal Bond. Vorig jaar augustus kampten beide ploegen ook, ter ge legenheid van de opening van Zie- rikzees sportpark „Bannink". Toen bleven de Zeeuwse hoofdstedelingen met 3-5 de meerderen van de Schou- wenarren. Ook thans hebben de kam pioenen van Zeeland kans op de ze ge, die hun echter niet in de schoot zal worden geworpen. De opstelling van de S.K.D.B.- ploeg luidt: aanval: de dames C. Bo- lijn (SVOWK) en C. van Dongen (Zeemeeuwen) en de heren H. Geluk (Velocitas) en M. Wenkel (Burgh) middenvak: de dames N. Kappers (Renesse) en H. Dalebout (DES) en de heren A. Hage en A. v. d. Hoek (beiden Unitas); verdediging: de da mes J. Dalebout (DES) en D. Gan seman (Die Gouwe) en de heren W. Vlaanderen (Renesse) en W. Schrier (Burgh).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 8