Prins Bernhard vroeg aandacht voor vraagstuk van vrije tijd mm forramo ut de ETHER KOOPVAARDIJKAPITEINS ZIJN ONTEVREDEN OVER PENSIOEN De Nederlandse huisvrouw wekt bewondering! Eet lekker met Roomboter Avontuur in de Residentie 4 provincial:E? zeeuwse courant VRIJDAG 29 JUNI 1950 VIER ZILVEREN ANJERS UITGEREIKT De uitdaging: Vindingen dienstbaar te maken voor aller ontplooiing Prins Bernhard, stichter en regent van het zyn naam dragende fonds, heeft gisteren in het gebouw van de Nederlandse Handel Maat schappij te Amsterdam voor de zevende keer zilveren anjers uitge reikt. Dit jaar werden drie Nederlanders en een Belgisch hoogleraar hiermee onderscheiden, te weten mevrouw J. E. WestendorpOsieck uit Amsterdam, prof. E. Blancquaert uit Gent, dokter L. D. Broekema uit Diever en de heer Frits Lugt uit Den Haag. Voordat hij tot de uit reiking overging, hield prins Bernhard een rede waarin hij wees op de noodzaak, in deze tijd van mechanisering en automatisering, het vraagstuk van de vrije-tijdsbesteding goed gepland aan te pakken. Het stemt dan ook, aldus de prins, tot grote verheugenis, dat ter ge legenheid van het tienjarig jubileum van het Prins Bernhard Fonds, dat wy einde van dit jaar hopen te vieren, het Nederlandse bedrijfs leven zelf een actie is begonnen om een behoorlyk bedrag bijeen te brengen, waarbij de vakbeweging eveneens haar deel zal bijdragen en dat ook voor het grote publiek een bijzondere actie is ontworpen. Ik hoop en vertrouw, zo sprak de prins, dat deze middelen zo ruim zullen zijn, dat voorhands het fonds zijn deel van de grote taak van deze tijd in de vorm van actieve finan ciële hulp aan culturele arbeid en aan zijn wetenschappelijke onderzoe kingen op dit terrein ten volle zal kunnen vervullen, Met Herman Teir- linck zag de prins als de meest we zenlijke opdracht aan de mens: „Uit de goddelijke klei een mens te ma ken". Die opdracht geeft het leven pas volle betekenis. Zullen wij dank zij de enorme nieuwe mogelijkheden ZATERDAG 30 JUNI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00/24.00 KRO. KRO: 7.00 NWS. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerbr. 8.15 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.55 Voor de kleuters. 10.10 T.T.-races 1956. 10.25 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 T.T.- races 1956. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (Om 13,30—12.33 Land- en tuinbouwmeded.) 12.50 T.T.-races 1956. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. 13.55 Boekbespr. 14.05 T.T.-races 1956. 14.15 Gr. 14.40 Gemengde zangver 15.00 Gram. 15.10 Harmonie-ork, 16.00 Gram. 16.10 T.T.-races 1956. 16.30 Gram. 17.00 T.T.-races 1956. 17.10 Voor de Jeugd. 17.60 T.T.-races 1956. 18.00 Int. tennlslcamp. te Wimbledon. 18.10 Gram. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Dansmuz. 19.00 Nws. 19.10 Omr. orlt. en soliste. 20.00 Lichtba ken, caus. 20.20 Act. 20.35 Gram. 20.40 Mu zikaal progr. 21.30 Cabaret. 22.00 Gram. 22.35 Religieus progr. Daarna: Avondge bed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.25—24.00 Gram. ■HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.40 Voor de vrouw. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitge schakeld", caus. 10.25 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.30 Instr. kwart. 12.00 Gr. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gr. 13.00 Nws. 13.45 VARA-Varla. 13.20 Orgel en zang. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Jazzmuz. 14.30 Voor de «eugd. 15.05 Gram. 15.35 Van de wieg tot net graf, caus. 15.50 Kamer- ork, en sol. 16.35 Evergreens. 17.05 Radio- weekjourn. 17.35 Hammondorgel en zang. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Regerlngsultz.: Atlantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aange sloten bij het Atlantisch Pact. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „De Bijbel in het Kerkelijk Jaar", caus. 19.55 „Deze week", caus VARA: 20.00 Nws. 20.05 Me- tropole ork. en instr. trio. 21.00 Voordr. en muziek. 21.00 Gram. 21.30 Socialistisch comm. 21.45 „Leert uw landgenoten ken nen", 22,15 Gram. 22.40 Schimmenspel op zee, hoorsp. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weerberichten. KRO: 20.15 ..Ballade van de bus", een zomerreisje /oor mensen, die geen auto bezitten. 21.00 Gevar. progr. 22.30—plm. 22.45 De verrassing van het jaar! eindelijk kunnen breken met de tra giek van alle voorgaande hogere cul turen, namelijk dat de ontwikkeling tot compleet mens alleen maar mo gelijk was voor een betrekkelijk kleine minderheid? Hier ligt een uitdaging aan on ze generatie, om het probleem op te lossen, dat tot voor kort nooit werd gesteld: de geestelijke ont plooiing van alle leden der sa menleving ten volle mogelijk te maken. Hier ligt de taak een „kernwetenschap" te ontwikkelen van oneindig groter waarde, dan de gebruikelijke. Het gaat hierbij om de kern van de schepping zelf, om de mens, geschapen naar Gods evenbeeld. Alleen in zoverre de toepassing van de elektronica en de kernfysica daaraan dienstbaar gemaakt zullen worden, in zover re zal zij waardevol zijn. Anjers Aan mevr. Westendorp werd de zilveren anjer uitgereikt omdat zij tezamen met nu wijlen haar echtge noot met zeer grote liefde, geduld, goede smaak en wetenschappelijke speurzin een bijzonder belangrijke, uitgebreide collectie Aziatische kunst heeft bijeengebracht en gehouden en deze collctie voor openbaar bezit heeft bestemd; prof. Blancquaert heeft een zeer belangrijk aandeel ge had in de opbouw en de voortduren de verrijking en versterking van de culturele relaties tussen Vlaanderen en Nederland en heeft grote verdien sten voor het behoud van de Neder landse taal in haar grensgebied; dokter Broekema verwierf de onder scheiding voor zijn buitengewoon be langrijke prestatie om praktisch een gehele dorpsbevolking tot een cul turele zelfwerkzaamheid te brengen van uitzonderlijk hoog gehalte, waardoor deze agrarische bevolking op het kritieke moment van de op heffing van haar isolatie de gele genheid kreeg en deze aangreep om haar geestelijk leven op bij zonder gelukkige wijze te verrijken (de diverse openluchtspelen met stukken van Shakespeare). Aan Frits Lugt werd de onderscheiding verleend wegens zijn uitzonderlijk waardevolle arbeid op het terrein van de studie, in het bijzonder die van de. catalogisering van kunst en kunstveilingen, het verzamelen van Nederlandse beeldende kunst, alsme de de creatie van het Instituut Neer landais te Parijs, een zeer waarde vol centrum van het Nederlandse culturele leven in dit internationale culturele millieu. (Advertentie) Opschudding op N.-Guinea Veroorzaakt door oproep Ned. Herv. Synode De oproep van de generale synode der Nederlandse Hervormde kerk over de kwestie Nieuvv-Guinea, gaf vooraanstaande autochtonen op N.- Guinea aanleiding inderhaast een ver- fadering te beleggen. Op de verga- ering veroorzaakte de oproep grote opschudding, zich uitend in heftige verontwaardiging en diepe verslagen heid. Unaniem was men diep geschokt door het feit, dat de Nederlandse Hervormde kerk over het lot van haar adepten buiten hen om beschikt. De ernstige situatie, die thans ontstaan is, wil men goed overwegen alvorens een besluit te nemen. Thans worden nieuwe vergaderingen gehouden om te komen tot het opstellen van een vaste gedragslijn. LEZERS SCHRIJVEN Zomershow In het nummer van j.l. maandag 18 juni van uw blad zag ik een grote advertentie (op bladzijde 5) over de „2e Vlissingse Zomer Show" die my op taalkundig gebied pijnlijk trof, en mij door de vele „show -vermeldingen doet afvragen of de Vlissingers in Zeeland de „show"-mensen bij uitne mendheid zijn? Hier in de grote steden (vooral wie in Den Haag woont kan er im mers over meepraten) speelt de „show" inderdaad 'n grote rok maar ik had een stille hoop dat Zeeland in dit opzicht wijzer zou ziin, en min der aangetast door de huidige Engel- Ik duif het goed-Nederlandse woord „schouw" (vgl. „vlootschouw" e.d.) niet eens ter vervanging voor te stellen, wanthet klinkt zo „gewoon", zo echt plat-vaderlands! zoals ook „gemeenschappelijke zang" inplaats van „community singing" (zie dezelfde advertentie). Is dit ook niet de reden dat men de Fran se spelling „Ostende" boven die van de Vlaamse stamgenoten heeft ver kozen? U zult mij mijn naieve opmerkingen ongetwijfeld niet euvel duiden? Den Haag. A. Jansen. Te hoge belasting Op de dezer dagen gehouden der tiende jaarvergadering van de „Vere niging van Nederlandse Koopvaardij kapiteins van '43" heeft de voorzitter in zijn iaarrede o.m. verklaard dat drie problemen in het afgelopen jaar de bijzondere aandacht hadden, na- melijk het verloop onder de koop- vaardijofficleren, de afnemende ani mo voor de opleiding aan de zee vaartscholen en de ouderdomsvoor ziening. Alle drie houden naar spr.'s me ning verband met elkaar. Wanneer Schoonheidscircus „in de war De vurige, blonde Iva- na Ferri (19), die prat gaat op haar goede vormen, heeft met haar stem en haar goedgevormde lichaam een schoonheidswed strijd „in de war" ge stuurd. Dat „in de war" moet tussen aan halingstekens, omdat de toeschouwers geno ten hebben. Alleen de organisatie zat er mee. Ivana Ferri heeft on danks al haar schoon heid weinig vertrouwen in juries van schoon- heidswedstryden, dat bleek wel. Nauwelijks was het in Ivana's blonde hoofdje opge komen dat de jury haar wel eens kon ne geren, of de vlammen sloegen haar uit. Zon der een ogenblik te aarzelen, trok Ivana haar blouse uit en ont deed zich met Italiaans gemak ook van haar kleurige rokje. Zonder met haar ogen te knip peren, betrad Ivana 't podium, waarover even later de schoonheids prinsessen zouden gaan paraderen en zij begon te dansen. De jury zat al klaar voor de wedstrijd en de romantische tuinen van Borghese waren vol toeschouwers, toen Iva na in haar zwarte broekje en beha een dans weggaf die het mannelijk publiek als één man naar het po dium deed stormen. De andere schoonheids wonderen hieven de VJiisten in diepe ver ontwaardiging, maar zij konden haar woede niet op Ivana koelen. Want Ivana was door een dichte haag van be wonderaars omgeven, die haar fluitend en roepend aanmoedigden. Ijpen de zeer sterken onder de organisatoren zich een weg hadden gehakt door de enthou siaste toeschouwers en Ivana door langdurige pleidooien er toe had den bewogen, haar kle ren weer aan te trek ken, was er geruime tijd verstreken. Toen kon de wedstrijd begin nen. De brunetta An gela Luri uit de provin cie Apulia werd uitge roepen _tot „miss Ro- En toen verscheen onze Ivana Ferri weer op 't toneel. De jury was haar al vergeten, toen zij met vlammende ogen naar voren storm de en met luider stem me vroeg hoe meisjes uit een vreemde streek tot „miss Rome" kun nen worden uitgeroe pen. ,Met is een schan- daaV', riep Ivana, die van de jury verlangde dat alles nog eens zou worden herhaald, maar ditmaal in Bikini's. De toeschouwers juichten, maar de jury deed net of zij Ivana niet ver stond en keerde haar de rug toe. En dat ivas nu net de druppél die de emmer deed overlo pen. Briesend van woe de keerde Ivana een emmer ijs-water boven de jury om. Dat was het einde. Vrienden van Ivana leidden haar aan de arm uit het schoon heidscircus.... een stuurman of werktuigkundige de zee de rug toekeert, betekent dit, dat hy een walbetrekking aanvaardt, die hem op de lange duur aantrekkelij ker lijkt dan de positie van kapitein of hoofdwerktuigkundige. Spreker bracht verschillende factoren naar voren, die een rol spelen bij de be oordeling van de vraag of een wal betrekking aantrekkelijker is. Een benauwend verschijnsel noemde spr. het, dat oudere stuurlieden de zee ver laten. Zij zyn de mensen met ervaring die. onmisbaar zijn voor de goede gang van zaken aan boord. Dit is alleen te verklaren door aan te nemen, dat zij hun toekomst bij het blijven varen onvoldoende aantrekkelijk vinden. De reden is, dat eensdeels vele kapi teins met zorg de dag zien naderen waarop zij gepensioneerd worden anderdeels horen de stuurlieden van te veel oud-gezagvoerders, dat ze zo spoedig mógelijk een baantje zoeken teneinde op enigszins onbezorgde wij ze te kunnen leven. Verschillende fei ten zjjn hiervan de oorzaak en wel vooreerst de nivellering in inkomsten welke na de oorlog tot stand is ge komen en slechts aoor een zeer ma tige denivellering bij de laatste gage- verhoging is gevolg. Voorts de sterk gedaalde koopkracht van het geld en de sterke progressiviteit der in komstenbelasting meende spr. De kapiteins bevinden zich in dezelfde po sitie als de hogere ambtenaren maar gelukkig denken vele reders anders over dit probleem dan de overheid. De belastingkwestie had de volle aan dacht. Aan het droeve feit, dat het in de oorlog met bloed, zweet en tra nen verdiende voor een belangrijk deel door de fiscus werd opgeëist, is niets meer te veranderen. Wel kunnen wij trachten het belastingvrije ge deelte van het inkomen te vergroten daar besparingen uit het kapiteins inkomen nodig zijn als aanvulling op de pensioenen, die in sommige geval len slechts tien procent van het acti- viteitssalaris bedragen, in de meeste gevallen om de twintig procent zwe ven en in slechts zeer enkele gevallen hierboven komen. Wij richten dan ook een request aan de staatssecretaris van financiën om bij de a.s. herziening van de wet op de inkomstenbelasting een gunstiger regeling te verkrijgen. (Advertentie) Dikwijls moet men grote bewondering hebben voor de verstandige wijze, waarop de Nederlandse huisvrouw zorgt voor haar gezin. Met overleg besteedt zij haar huishoudgeld, Opdat ieder gezinslid het zijne krijgt en kan genieten van smakelijke, gezonde maaltijden Steeds meer Nederlandse huisvrouwen komen bij de bereiding van die maaltijden weer tot de ontdekking, dat zij roomboter nodig hebben Zij willen profijt trekken van de natuur-vitaminen voor een goede gezondheid en van de fijne smaak voor een betere eetlust. Zij weten hun huishoudgeld zodanig te verdelen, dat er plaats is voor roomboter. In het buitenland heeft vonden, dat dit mogelijk gebruikt men zelfs 2 roomboter als in Nederland. De moe ders, die dit voor beeld navolgen, ver dienen zeer zeker bewondering voor hun goede zorg! Spaar da Rljksbolar- morken. In ruil daar voor krijgt u olreus- plaatjes voor het praohtlge roombotor- album. Vraag uw Ieva- ranolar inllohtlngon. r De nauwkeurige cijfers zijn? in Zweden3,64 x zoveel België. 3,63x Duitsland. 2,3 X Frankrijk 2,45 x Zwitserland 2,13 x Publikade: Het Nederlands Zuivelbureau. 's.Gravenbage Ethiopië van toenemende betekenis voor H.VA Toestand in Indonesië stationair Het Ethiopisch bedrijf van de H. V.A. heeft in 1955 reeds in beteken de mate bijgedragen tot het totaal resultaat. De directie meent te mo gen aannemen, dat dit ook in de komende jaren het geval zal zijn. De H.V.A. gaat in Indonesië rus tig voort. Plannen om zich daaruit terug te trekken bestaan er niet. De directie hoopt aldaar door ratio nalisatie betere resultaten te ver krijgen. Aldus werd meegedeeld in de jaarvergadering van de n.v. Han delsvereniging Amsterdam', waar in de jaarstukken werden goedge keurd en het dividend bepaald werd op 6 pet. Mr. H. F. van Leeuwen werd als commissaris herkozen. Boekenonderzoek voor loonaanspraken Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van het bepaalde in het Burgerlijk Wetboek met betrekking tot boekenonderzoek in verband mei loonaanspraken van ar beiders. Het schijnt minister Van Oven een rechtseis, dat de arbeider, die aan spraak heeft .jp loon, dat afhankelijk is van gegevens waarover de werkge ver de beschikking heeft, de moge lijkheid moe* hebben, om de opgaven van de werkgever te toetsen aan de stukken, waaruit zij getrokken zijn. De beperkingen, welke thans in het tweede lid voorkomen ten aanzien van de personen aan wie anders dan aan de arbeider persoonlijk de medede ling kan worden opgedragen, kunnen gemist worden. De bepaling is thans algemeen geformuleerd. Zij laat toe, dat de ondernemingsraad, zo die er is, met de inzage- wordt, belast. door TJEERD ADEMA 24 „Ik dacht", zei Steensma, „dat als onze achtervolgers het zo van zelf sprekend vinden, dat er in een onbe woond huis geen stukken zullen zijn, die zij niet in handen mogen krijgen, de beste plaats om die stukken te verstoppen, juist dat onbewoonde huis zou zijn". Bastiaan knikte wat afwezig. „Neem mij niet kwalijk, meneer", zei hij. „Ik heb misschien de laatste nachten te veel wakker gelegen en ben daarom niet helemaal helder. Ik kan U op het ogenblik niet goed vol gen, meneer". „Dat hindert niet, Bastiaan", zei Steensma glimlachend. „Waarom zouden we ons eigenlijk gaan verdie pen in de hogere strategie van al de ze dingen? Zorg maar, dat je van avond dat mopshondje in huis hebt, dan kunnen we vannacht tenminste rustig slapen". „Het is een dwergpinchertje, me neer", antwoordde Bastiaan. „Des te beter", zei Steensma glim lachend. „Hoe kleiner hij is, des te minder zal hij opvallen en des te kleiner is ook de kans, dat ze hem raken, als ze op hem mochten schie ten. Ik zal de heer Donker voor mor gen om een onderhoud vragen". Hij ging aan het bureau zitten en schreef twee brieven, welke hij daar na aan Bastiaan ter hand stelde. Een ervan was gericht aan de heer Donker en bevatte het verzoek uit naam van de heer Van Waardenburg in de loop van de dag eens te wil len aankomen en voorzorgsmaatrege len te willen nemen, dat hij daarbij niet herkend werd. De andere was aan Storm gericht en hij sloot er een bedrag van drie honderd gulden in. „Beste kerel", schreef hij, „doe mij een genoegen en stuur dit geld aan de familie B. van Ginkel, Witte Ro zenstraat nummer 7 te Leiden. Schrijf er maar bij, dat ir. Smit het cadeau geeft voor de opneming van het dochtertje Annie in een sa natorium. Hartelijk dank. Jelle". Hij glimlachte bij de gedachte aan het gezicht, dat Storm zou trekken, als hij dit raadselachtige epistel zon der adres van de afzender in zijn brievenbus zou vinden. EEN AFSPRAAK MET DE HEER DONKER Tegen de avond kwam Bastiaan met het hondje. „Ik ben naar „Rustoord" geweest, meneer", legde hij uit. „Staat daar nog altijd een tuinman bij het hek?" vroeg Steensma nieuwsgierig. Bastiaan glimlachte. „Ik weet niet hoe.U op die gedachte komt, mijn heer", zei hij, „maar enkele dagen geleden is er 'n tuinman in de keu ken geweest en heeft geprobeerd om de meisjes uit te horen. Ik begreep wei, dat het om U te doen was. Het pensioD zal wel opnieuw de aandacht van onze achtervolgers trekken, nu ik er weer geweest ben". Hij maakte éen mandje open en zette een pinchertje op tafel, dat on middellijk zijn kleine scherpe tandjes bloot maakte en een grommend ge luid liet horen, toen hy naar Steens ma keek. De Ingenieur probeerde het te stre len, maar het diertje viel woedend tegen hem uit. „Tlppie-" riep Bastiaan bestraf fend. „Laat hem maar", zei Steensma glimlachend. „Ik ben blij, dat het geen allemansvriend is, dan waar schuwt hij tenminste, als we onge node bezoekers mochten krijgen. Als je me straks eens een paar stukjes vlees geeft. Bastiaan, zal ik proberen goede maatjes met hem te worden. Bastiaan streelde het beestje over de kop. „U kun het in elk geval pro beren, meneer", zei hij. „Hij blaft nogal helder", merkte Steensma op. „Ik geloof wel, dat we hem door het hele huis kunnen horen. Wat zou je er van zegg Bastiaan, als we hem in de keu) laten en vannacht de gangdeur openzetten. Ik geloof, dat we dan van twee kanten gewaarschuwd zullen worden". „Hij zal minstens een nacht no dig hebben om aan de geluiden van het huis te wennen, mijnheer", zei Bastiaan. „Voorzover ik er verstand van heb, geloof ik, dat hij pas mor- fen avond een betrouwbaar waak- ondje zal zijn". ,,'t Is me de waakhond wel", zei Steensma glimlachend. „Kun jij je nou voorstellen, Bastiaan, dat twee grote kerels als wij door die ander- halvo kilo hond beschermd moeten worden?" „U moet hem uitsluitend beschou wen als een luisterapparaat, me neer", zei Bastiaan. „Zal ik hem meenemen?" „Alsjeblieft", zei Steensma, „ik geloof waarachtig, dat hij nog een poging tot zelfmoord zou doen door mij aan te vallen, als je de kamer uit bent. Wat zijn die beestjes toch roekeloos. Zij hebben geen verstand van verhoudingen". Hij trachtte opnieuw het diertje over de kop te strelen, maar trok haastig zijn vingers terug, toen twee rijen kleine witte tandjes er naar hapten. Bastiaan tilde het beestje op en bracht het naar de keuken en Steensma gooide opnieuw wat blok ken in de naard. In de loop van de nacht hoorde hij het pinchertje zo nu en dan blaffen Hij luisterde scherp, maar kreeg niet de indruk, dat er bepaald on raad gesignaleerd werd. Blijkbaar was het hondje wat onrustig in zijn nieuwe omgeving en miste het de vriendschapsbetuigingen op de slaapkamer van zijn meesteresse. Steensma had hem voor het sla pen gaan een stukje roastbeaf ge bracht. Het pinchertje was woedend te gen hem tekeer gegaan, maar het vlees had het toch opgegeten. Tegen elf uur ln de morgen klop te Bastiaan op de kamerdeur en deelde mede, dat er iemand was, die de ingenieur gaarne zou willen spre ken. „Wie is het, Bastiaan?" Infor meerde hij. „De slager, meneer", zei Bastiaan glimlachend, „o, pardon, lk bedoel, meneer Donker, meneer". Steensma keek hem verbaasd aan. Laat maar binnenkomen", zei hij, achter het schrijfbureau plaats ne mend, Bastiaan knikte zwijgend en ver liet het vertrek, waarna hij de deur even later hoffelijk opende voor een man, die in een witte slagerskiel, met een vleesmand aan de arm, over de drempel stapte. „Wie is dat, Bastiaan?" vroeg Steensma ontstemd. „Ik dacht, dat je zei, dat de heer Donker....," „Inderdaad meneer", zei de sla ger, zijn mand neerzettend. „Mijn naam is Donker. Uit uw invitatie meende ik op te merken dat U een onopvallend bezoek wenste. Van daar, dat ik als slager, via de keu kendeur...." „Meneer Donker is als slager ver momd", legde Bastiaan uit. „Prachtig", zei Steensma. Hij liet zijn blik over de man glij den, die glimlachend voor hem stond Diens haren waren verwaaid, er wa ren vegen op zijn gezicht, zyn kiel was allesbehalve smetteloos en droeg nog vrij verse bloedsporen. „Is het veroorloofd U te vragen, meneer Donker," zei hij, „hoe U aan zo'n ik zou haast zeggen natuurgetrouw kledingstuk is geko men?" „Ik heb 't voor een half uurtje van mijn slager geleend", zei de heer Donker. „Mijn beroep brengt me met heel wat ambachtslieden in contact en zo nu en dan blijkt dat zijn voordelen te hebben." „Neemt U plaats, meneer Don ker", verzocht Steensma vriendelijk. „Ik vertegenwoordig hier op het ogenblik de heer Van Waardenburg die U, naar ik meen nog van vroe ger bekend is. Meneer Van Waar denburg is op het ogenblik uitste- dig, maar heeft de regeling van eni ge zaken aan mij opgedragen. Het is... hm... een beetje een eigenaar dige kwestie Ik hoop, dat ik in ver trouwen met U kan spreken" (Wordt vervolgd)..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4