KAPPIE MOEILIJKHEDEN BIJ VERDELING JEUGDPOT" IN VLISSINGEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? DE BATHPOLDERS" VIERT VIJFTIGJARIG. BESTAAN MARKTBERICHTEN CENTRO Uw bromfiets. en de BOEVENKAPITEIN VHJ.JUAO zy JuiNi iyjo f tiO V l H C l Ahhi Z tS bi U W ti Ei UU U KANT 99* Sportraad beraadde zich over bestemming van subsidie Het blijkt niet zo gemakkelijk de f 2500. die de Stichting Sportbelangen te Vlissingen als „jeugdpot" op haar begroting heeft geplaatst voor het jaar 1956, onder de Vlïssingse sportvereni gingen te verdelen. De adviesraad heeft zich woensdagavond over de verdeling beraden. Daarbij werden vele suggesties gedaan. De tafelten nissers wilden het geld bijvoorbeeld besteden voor een jeugdtoernooi, de korfballers willen een cursus voor clubleiders, zwemmers willen een jeugddag organiseren, terwijl ook ve le verenigingen speciale aandacht wil len besteden aan de training voor de jeugd. Een vastomlijnd plan voor de verdeling kon echter nog niet worden vastgesteld. Voor de Stichting Sportbelangen valt het niet gemakkelijk normen en voorwaarden, vast te stellen voor de verdeling. Niet alleen in Vlissingen kampt men met het probleem van de verdeling, ook in andere plaatsen in Nederland weet men niet precies hoe men de subsidie zal verdelen. In een vergadering van de landelijke Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. E en w. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van Esso Nederland n.v. 's-Gravenhage, om vergunning tot het wijzigen van een petroleumbergplaats door het verplaatsen van een tank met een inhoud van 4000 liter op de achter plaats van het perceel Hellebardierstraat 7, kadastraal bekend gemeente Vlissin gen sectie E nr. 2206. Gedurende tien dagen, te rekenen van 25 1uni 1056 a£. bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vérgunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 10 juli a.s., des voormiddags 10.00 uur, ten gemeen- - tehuize een openbare zitting worden ge houden. waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen. 25 juni 1956. VLISSINGEN, IN- EN HERINENTEN TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven die leef tijd tot kosteloze her-inenting op woens dag 4 juli 1956 te 16 uur in het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. Vlissingen, 28 juni 195G. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare-kennis, dat de raad in zijn ver gadering van 26 dezer besloot aan de Ver eniging voor Gereformeerd Onderwijs te Middelburg, medewerking te verlenen ingevolge art- .72 der Lager Onderwijswet 1920 tot de bouw van een rijwielbergplaats ten behoeve van haar school aan de Gra venstraat. Middelburg, 27 juni 1956. contactraad kon men onlangs zelfs niet tot een oplossing komen. Deze moeilijkheden kunnen echter niet verhinderen, dat het beschikbaar gestelde bed'-ag zijn bestemming wel zal vinden. De adviesraad zal zich dan ook nog nader beraden over de verde ling, waarbij naar een vast plan ge zocht zal worden. Waarschijnlijk zal men daarbij het best kunnen zoeken in de richting van een gelijkmatige ver deling. Men zou bijvoorbeeld voor ieder jeugdlid aan elke vereniging een bepaald bedrag beschikbaar kunnen stellen Aan de verenigingsbesturen kan dan worden overgelaten of zij dit bedrag willen besteden aan jeugd- training, jeugdtoernooien of opleiding jeugdleiders enz. enz., waarbij uiteraard een verantwoording overge legd zal moeten worden van de be schikbaar gestelde gelden. Junioren van „Vlissingen" vierden feest Ter gelegenheid van het veertig-ja- rig bestaan van de V.C. Vlissingen hebben de junioren van deze vereni ging donderdagavond in het Concert gebouw een feestavond beleefd. Nadat de voorzitter, de heer A. W. Levering de jeugdige voetballers op het hart gedrukt had steeds trouw de training te bezoeken, kwam Bennie Vreeden met zijn medewerkers op de planken. Vanzelfsprekend oogstte vooral Ben nie Vreeden veel succes, maar ook Kitty Knappert kreeg vele open doek jes. Spectaculair voor de jeugdige toeschouwers was vooral het optreden van een balgoochelaar, die boven op een bal staande zich even gemakke lijk bleek te kunnen voortbewegen als op de begane grond. In de pauze en na afloop van hét optreden van het ge zelschap van Bennie Vreeden was er nog samenzang, waarbij het orkest van Baby den Toonder voor de mu ziek zorgde. Middelburg Examens Voor het overgangsexamen aan het eind van het eerste jaar in het opleidingscentrum voor jeugdleid ster, maatschappelijk werkster en evangeliste „De Nijenburgh" te Baarn slaagde mej. J. A. Olthoff uit Middelburg. Nieuwe wijsjes op Lange Jan De stadsbeiaardier van Middelburg, de heer Th. C. Ferwerda, heeft don derdag het speelwerk van de Lange Jan weer van nieuwe wijsjes voor zien. Gedurende elk tijdvak van twee uur zal men thans ook weer acht verschillende melodieën kimnen ho- brengt „Ik had een wapenbroeder het halve uur kondigt zich aan met „Reich mir die Hand mein Leben", aria uit Mozart's „Don Juan" en kwart voor heeft als herkennings melodie „Knaapje zag een roosje staan". Het tweede hele uur begint met „Mooi Holland...", waarna om kwart over „Het Zandmannetje" of tewel „De bloempjes gingen sl-"*>en" zich laat horen; op het halve urn- weerklinkt een van de bekende Me nuetten van Mozart en kwart over tenslotte brengt nog „Kling, klang Wandelmars „Juliana" Het Tamboer- en Pijperkorps „Ju liana" maakt vanavond, vrijdag-, ter gelegenheid van de verjaardag van {irins Bernhard een muzikale wande- ing door Middelburg. Om kwart voor zeven wordt vertrokken van het repe titielokaal aan de Singelstraat voor de volgende route: Brakstraat, Bea- trixbrug, Kinderdijk, Stationsstraat, Blauwe Dijk, Teerpakhuizen, Schoor- steenvegerssingel, Langevielebinnen- brug, Lange Viele. Markt. Noord straat, Hofplein, Brëe, Zuidsingel, Koepoortstrgat, Singelstraat. Vlissingen Examen. Voor het examen scheepswerk- tuigkundige C I slaagde de heer M. G. W. Wiessner en voor het examen C H de heer M. A. Munter, beiden leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlissingen. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn in liet tijdvak van 20 tot 26 juni de volgende voorwerpen als gevon den gedeponeerd: bril met koker, kaatsbal, zwart gelakte rijwiellamp, oorbel, autoband, aansteker, speel goedbeertje, sleutels, dameshand- Aagtedijk 27 Colombo n. Malabar Coast. Aalsdijk 27 Pt. Said n. Halifax. Aalsum 6 juli R'dam verw. Abbekerk 26 Aden n. Suez. Akkrumdijk 27 Havanna. Albireo verm. 27 Genua n. Marseille. Aldabl 27 Bah'a n. Las Palmas. Alphard 26 Antwerpen Alwaki 27 Pt. Soedan n. Suez. Alphacca 26 CO m n. Natal. Alamak 26 Khorramshar. Alhena 27 Montevideo. Almdjjk 27 R'dam n. Hamburg. Almkerk 28 Sianghai verw. Amerskerk 27 Antw. n. Hamburg. Annenkerk 27 Hamburg. Arnoudspolder 27 Lissabon n. Antw. Arkeldijk 26 150 m. z.w. Bermuda. Arnedijk 25 Brownsville. Averdijk 27 Rotterdam. Baud 27 Singapore. Blommersdijk 28 Baltimore. Blitar 27 Suez n. Belawan. Benlnkust 27 Pointe Noire. Boschfontein 27 Kreta n. Pt. Said. Camitia 26 1470 m n.o. Guadeloupe. Cottica 28 Madeira. Crania 26 300 m o Barbados. Delfshaven 26 Rotterdam. Dulvendijk 25 1800 m. n.o. Guadeloupe. Dongedijk 26 Los Angelos. Ena 28 Stanlow. Esso - Nederland 27 Suez. Esso - Den Haag p. 27 Gibraltar. Grote Beer 27 New York n. R'dam. Guineekust 29 Monrovia verw. Haulerwijlc 27 A'dam n. Hamptoncoads. Helena p 27 Scllly Eil. Japara (K.P.IVT30 Fremantle verw. Jason 27 Guanta. Kinderdijk 26 New York. Korovina 27 Plymouth Korotia 27 Havre n. Bahrein. Krebsia 26 190 m n.w. Colombo. Keizerswaard 28 Montevideo verw. Kota Gede 26 160 m. o. Socotra. Kylix 26 750 m o Pt. de Galle. Kryptos 26 36i. m. n.o. Madagascar. Laagkerk 27 Bremen. Langkoeas p. 28 Gibraltar n. R'dam. Leersum 26 ISO m n.w. Bermuda. Lakhaven 26 520 m. n.o. St.-Paulsrocks. Lekkerkerk p 27 Dungeness. Lemsterkerk 26 600 m. n. Kp. Amber. Loenerkerk p 27 Ouessant n. R'dam. Lutterkerlc 28 Dubai verw. Maas 27 Malta n Alexandrië. Maasdam 26 Quebec. Maashaven p 27 Ouessant n. Antwerpen. Meerkerk p z7 Lissabon. Moienkerlt 2 Juli R'dam verw. Muiderkerk 2': Genua n. Pt. Said. Mijdrecht 27 Curacao n. B. Aires. Murena p. 27 Okinawa n. Nlgata. Noordam 26 840 m. z.w. Lands End. Oldekerk 26 500 m. av. Ascension. Ondlna p. 27 Lands End. Oranje p. 27 Kp. Guardaful. Overijssel 23 Genua n. Pt. Said. Peperkust 1 Juli Dakar verw. Pendrecht 26 150 m. n.w. Muskat. Prins Casimi'' 28 680 m. w. Valentia. Rotula 26 345 m. n.o. Finisterre. Ridderkerk 27 Hamburg. Rijnkerk 27 Takubar n. Kobe. Sehledijk p. 27 Lands End. Singkep 26 lOhO m. n.w. Pt. de Galle. Sliedrecht p. 27 Aden. Sibajak 27 Aden n: Fremantle, Statue of Liberty 27 2050 m. w. Cadiz. Sunetta 27 Bombay. Stad Rotterdam 27 Glasgow n. Seven Hands Tallsse 28 Suez n. Aden. Triton 27 500 m. o. Florida. Telamon 27 New York. Tibia 27 lis m, z. Esperence. Tjiluwah 26 Makassar. Tjisadane 27 Nagoya. Tjiwangi 26 230 m. z.o. Saigon. Van Cloon 26 80 m. n.w. Kota Baru. Vasum 26 240 m w. Madrak. Waal 26 120 m n.o. Kp. Finisterre. Waterman 26 410 m. z.o. Kp. Race. Zeeland p. 26 Mlnlkoi. schoen, centuur regenmantel, bal, jongensjas, armbandje, foto, hand pompje, kindertasje enige rijwielen en autopeds. Inlichtingen zijn er te krijgen over bril met koker, armband, portemon- naie met inhoud, bankbiljet, dames polshorloge, polshorloge (heren), tor telduif, lipssleutel, damesvulpen, al pino, bal, paar nylonkousen en een broche. Concert „Ons Genoegen" Zaterdagavond om half negen geeft de koninklijke harmonie „Ons Genoegen" in het Bellamypark te Vlissingen een con cert. Het programma luidt: 1 Schiphol, mars, A. Kappert; 2 Les Me- nestrels. ouverture, J. Steenebrugen; 3 Bevrijdingshymne, G. Boedyn; 4 Valse Interrompue, legende. A. Govaert; 5 Gam- matique, G. Boedyn; 6 Sabre et Lance, H. Starke; 7 Regina, ouverture, Rossini— Schroder; 8 In de smidse, karakterstukje, R. Eilenberg; 9 Westkapelle, mars, P. de Rooïj. Raadsvoorstel B. en W. van Vlissingen stellen de gemeenteraad voor om aan de nieuw te bouwen openbare kleuterschool in het plan Bonedijke een hoofdleidster te benoemen. Zij dragen daartoe voor mej. A. S. Doets te Rotterdam. Koudekerke Bejaarden gaan op reis De bejaarden van Koudekerke zullen opnieuw een rijtoer gaan ma ken, namelijk medio juli. De juiste datum van dit uitstapje, dat om 12 uur zal beginnen en leidt naar het eiland Tholen, is nog niét bekend. Vele inwoners hebben spontaan een bijdrage gegeven voor dit doel, het geen voor de organisatiecommissie 'n stimulans was met dit werk door te gaan. RAAD ZOUTELANDE Uitbreidingsplan door Ged. Staten goedgekeurd In de vergadering van de gemeen teraad van Zoutelande, die donderdag avond werd gehouden, deelde de voor zitter, burgemeester D. Kodde mee, dat het uitbreidingsplan door Ged. Staten is goedgekeurd. De raad besloot over te gaan tot de aankoop van een pand van de er ven E. Machielse voor 10.230. Als voorwaarde werd gesteld, dat de be langhebbenden tot herbouw over zul len gaan. Er werd een vergunning verleend voor de aanleg van een stoep voor de nieuwe pastorie van de ned. hei-vorm de kerk. Voorts werd voor de in uit voering zijnde aanleg van de riolering in Langedam 'n bedrag beschikbaar gesteld van 9500. Behoudens goed keuring van G.S. wordt voor het te gelpad langs de nieuwe zeewering 6000 beschikbaar gesteld. Aan de n.v. „Stoomtram Walcheren" werd 100 toegekend voor het doen opnemen van een reclamefilm. Een verzoek van de stichting Rembrandt Herdenking 1956 om subsidie werd af gewezen. De begrotingswijzigingen 1955 en 1956 werden goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer K. Wouters (a.r.) of het mogelijk is, dat de wankels ook in iuni op maandag middag opengesteld kunnen worden, in verband met de badgasten. Voorts informeerde hij er naar. hoe het staat met de plannen voor een badhuis. De heer G. Gabriëlse drong er tenslotte op aan, dat het zand op het rijwielpad langs de duinen wordt verwijderd. De voorzitter zegde zijn medewerking toe. Arnemuiden Wedvlucht De postduivenhoüdersvereniging „Voorwaarts" te Arnemuiden hield een wedvlucht op Orleans. De uitslag luidt: 1. P. Frampe; 2. M. de Meulmees- ter (N.L.); 3. J. Siereveld; 4. Cal- jouw; 5. M. de Meulmeestei' (N.L.) 6. W. Schroevers; 7. Stitzinger; 8. B. van Belzen Lzn.; 9. L. van de Ket terij Jzn.; 10. L. van de Ketterij Lzn. RAAD DOMBURG Tevredenheid over verloop Z.L.M.-dagen Bij de opening van de Domburgse gemeenteraadsvergadering gaf de voorzitter, burgemeester mr. W. J. F. Crommelin, uiting aan zijn vreugde over het feit, dat de Z.L.M.-tentoon- stelling in zijn gemeente zo uitstekend is geslaagd. Hij roemde de organisatie en was dankbaar, dat de besprekingen op zo prettige wijze gevoerd konden worden Ook voor het werk van de po litie, tijdens die dagen, had hij de meeste waardering. Ondanks de enor me drukte heeft het verkeer geen moeilijkheden ondervonden of opgele verd: Hij hoopte dan ook, dat de stand houders op deze tentoonstelling tevre den zijn over de goede zaken, die zij gedaan hebben. De raad nam een besluit, waarbij werd vastgesteld, dat een wijziging van het uitbreidings- en herboüwplan in voorbereiding is. De politieverordening onderging een zodanige wijziging, dat bepaald werd, dat de stranden, waar men alleen met een geldige badkaart in zee mag ver toeven voortaan zullen liggen tussen het paalhoofd nummer 21 en de grens van de gemeente Oostkapelle. De voorzitier deelde mee, dat nu het torenuurwerk zal worden vernieuwd, monumentenzorg het wenselijk acht, dat aan de wijzerplaten een zodanige plaats'wordt gegeven, dat de galmga ten geheel vrij komen. De raad kon het over dit punt niet eens worden en het werd aangehouden tot een vol gende vergadering. Bij de rondvraag vroeg de heer L. Dourleijn (pv.d.a.) of er nog maatre gelen genomen worden tegen 't parke ren op het pleintje tegenover het ge meentehuis. Hem werd meegedeeld, dat het parkeren door voor het hoogseizoen onmogelijk gemaakt zal worden. Nieuw- en Sint Joosland Scholieren maakten reisje Onder leiding van het hoofd der school, de heer S. F. Alberts, de on derwijzeressen Van Varik en De En gelsman en de onderwijzer, de heer Elsakker, maakten de hoogste klas sen van de openbare lagere school te Nieuw- en ,Si. Joosland dinsdag een reisje per bus naar Rotterdam, Go- rinchem en Bergen op Zoom. Zij ver trokken des morgens om half acht uit Nieuw- en St. Joosland naar het Liesbos te Breda, waar een wande ling door het hos werd gemaakt. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Rotterdam, waar een bezoek werd gebracht aan diergaarde „Blij- dorp", om daarna te vertrekken via Sliedrecht naar het slot Loevestein te Gorinchem. Daarop werd via Sleeswijk naar Bergen op Zoom ge reden, waar een speeltuin werd be zocht en werd de terugreis aan vaard. Des avonds om 10 uur was men weer thuis. Het onderwijzend personeel en de leerlingen kunnen op een goedgeslaagde dag. begunstigd door goed weer, terugzien. Bejaarden maakten rijtoer Het was dinsdagavond feest in Nw.- en St. Joosland. De muziekvereniging „O'.N.DA." onder leiding van haar di recteur, de heer J. Meliefste, maakte een. rondgang door het dorp onder het 99 de opliep. De eerste naoorlogse jaren waren zodoende ook allerminst rinan- (slot van pagina 1) Moeilijke jaren De crisis van 1930 ging ook niet onopgemerkt aan het bedrijf voor bij en pas in 1934 rendeerde de ex ploitatie weer. Men ging toen uit punt van kostenbesparing tot bij en pas in 1934 rendeerde de ex- mechanisatie op grote schaal over Er kwam een grote rupstractor, later door andere, alsmede lucht- bandenwagens e.d. gevolgd. De huidige directeur, ir. W. Kakebee- ke, die in 1938 de leiding van de heer Koning overnam, zijn ook de proble men niet bespaard gebleven. De twee de wereldoorlog kwam, waarbjj het bedrijf door beschietingen, inundatie en ander oorlogsgeweld ernstige scha- spelen van pittige marsen, waarbij vooral het jonge volkje zich niet on betuigd liet en achter de muziek me nig rondedansje uitvoerde. Men was in afwachting van de thuiskomst van „De Nieuwlandsv Ouden van Dagen", die in een dertigtal auto's, belangeloos be schikbaar gesteld door de ingezetenen, een reisje hadden gemaakt naar Brug ge in België Het was dit keer de 10e maal, dat de bejaarden op reis zijn geweest en het comité „Rijtoer Ouden van Dagen", bestaande uit de heren burgemeester mr. F. S. K. Graaf van Randwijck, P.T.T.-kantoorhouder A. M. van Zweden, gemeente-secretaris P. J. Brakman en dokter P. J. Brons, kan op een welgeslaagde voorbereiding te rugzien. De tocht is een groot succes geworden en de bejaarden hebben bij zonder genoten. Veere Carillonconcert Zaterdagavond van 8 tot 9 uur geeft de stadsbeiaardifci van Veere het vierde zo- meravond-beiaardconcert van dit seizoen op het carillon van de raadhuistoren te Veere. Het programma luidt: 1 Improvisatie op het lied: De winter is vergangen; 2:u Giga, b) Andante, F. Cou- perln: 3 Gavotte, J. Denijn; 4 Diverse. Zuidafrikaanse volksliederen: 5 Andante cantabile (Thema con varia), J. Denijn; 6 Ie Fantasie, P Benoit; 7 Ma poupée chéri, De Sévérac; 8 Solvejgs lied, Grieg; 9 Volkslied- (Uit suite voor beiaard), G. Nees; 10 Wiegelied. Cnopin. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen op 27 juni; So- .lent, Terneuzen. Vlissingen vertrokken op 27 juni: So lent. Ipswich. Gepasseerd raar Antwerpen op 27 juni: Baltic, Londen; Kon. Juliana, Kings Lynn; Denzo, Londen; Narwal, Northfleet/Gent; H.A.S.T 4, Rotterdam: 28 juni: Arienol- dus G. zee/Gent; Ameland. Londen; Frie- di, Londen; Schoog, Par. Gepasseerd van Antwerpen op 27 juni: Amerskerk, Hamburg: Raket, Cardiff: Jo- riet. Londen; Pavo, Gothenburg; Aarden- burgh, Rotterdam; Lelystad, Rotterdam; Donau, Huil; 28 juni: Pr. .Willem III, Bre men; Farnisum. Amsterdam: Dora, Par. VEILING ZUin-HOLL. EIL. 27 juni Andijvie 7—17. Bloemkool IA 45-72, 2A 21-57 1B 31—50. 2B 15—37, C 11—32. Sla 2.5'T—4 Bospeen 1 27—43, 2 15— 31. Tomaten IA 89—90, 1B 84, IC 83, ICC 73. Tomaten binnenl. 49—68. Aardbeien Jecunda IA 150—170, 2A 110—150. Climax IA 160--180, ?A 110—190. Madam IA 350. 2A 120—140. Aardappelen, gr. 15—20, po ters 13-18 kriel 7—15. Spitskool 28—36. Ra barber 7—10 Dubb. Princ. 120—160. Snij bonen 120—150 Tuinbonen 32—36. Was- peen 38—57. Kroten 4—11. Spinazie 35. Peulen 150. Postelein 46. Aardbeien per doosje 30—45 Rode bessen p. doosje 76. VEILING KRABBENDIJKE 28 juni Aai'Qoeien per doos: Mach. Frii- hernte 41 Rëgina 32—40. per kg: Deutsch Evern II 1.34 Jucunda n 1.26. GRAANBEURS SINT-MAARTENSDIJK Tarwe 26—2it Haver 25—27. Gerst 26—28. KI. erwten 38 -41. Schokkers 40—44. Br. bonen 4047. Koolzaad 62. Maanzaad 1.35. Karwijzaad 98 Lijnzaad 49. Zoutelande Zomeravondconcert Zaterdagavond a.s. zal de Zoute- landse muziekvereniging „Luctor et Emergo" onder leiding van de heer A. Joosse om 8 uur in de muziek tent haar tweede zomeravondcon cert geven. VEILING GOES 28 juni. Kruisbessen export 49.80, fabr, 2S—33 80. Jucunda 160.10. Mad. Moutot 116.10. Early r.'vers n HO—130, m 60—85 alles per 100 kg Aardbeien per doos I 36—47, II 15—34. per kg I 140—.60, II 140—160. Rode bessen per doos 54. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 28 Juni. Kruisbessen export 48.50. Aard beien Industrie: Jucunda I 166.10, II 143.50. Mad. Mouto; I en II 133.60. afw. 90.05. Kersen: Early Rivers I 135—145, II 103— 131, 21et per doos. Vroege v. Spitshoven II 100. Rode bessen per doos: Jonkh. v. Tets H 65. Aardbeien per doos: Deutsch Evern I 38—51, II 28—36 Regina I 38—52, II 29—38. Mach. Frtlhernte I 3850, II 28—37. Climax I 45—56, II 30—45. Mad. Lefebre I 37-43. II 32—39 Mad. Moutot I 38—45, II 32—37. Jucunda I 34-49. Senga I 43. Ydun I 45, n 39. Soldwedel I 4344. Aardbeien per kg: I 140—164. n 114—150. afw. 77—119. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 28 juni. Dorê I 19.30, II 19.30—17.60. Drie lingen 10 80. Kriel 7.00. Aanvoer 200 kisten. VISMIJN VEERE 2S Juni. Exf.ortgarnalen, aanvoer 3327, prijs per kg 93—121. Handelsgarnalen 2405. 70—75. Schar 210. 23—69. Bot 143, 17—47. Wij ting 252, 16—17. Middel tong 185, 186—261. Rog 152, 16—27. Griet 5. 96. Kreeft I 594. DF FNICF FCHTF DU88FLZIT 55. Haastig stak Kappie de nand uit, om de Maat en de Meester uit het water te helpen. „Krakende krukassen!" riep de Meester uit, „dat was op het nippèrtje! Ik dacht werkelijk, dat ons vuurtje voor altijd zou uit gaan, toen we met die schuit de diepte in gingen. Maar gelukkig spoelden de bankbiljetten weg, zodat wij eindelijk ontsnappen konden". „Ja, dat heeft gespannen", zei Kappie, terwijl zij zich in he' schuitje van de zep pelin hesen, „jong, wat ben ik blij, dat jullie er goed van af zijn gekomen". „Ik ben er helemaal niet goed afgekomenI" Jammer de de Maat. „Ik moet rust hebbenI Ik wil naar Lutje wier I" „Dat kan, amigo", zei de piloot. „We zullen er recht streeks heen vliegen. Onze actie tegen het valsemun- tersschip is roemrijk beëlndlgdl Voortaan zullen die boeven geen havens en zeeën onveilig maken." Dit overdacht ook Bull Dozer, die somber op de shterpiecni van zijn reoamgsboot stond. „Schip verlorendrukkerij verlorenALLES verloren...," gromde hij. „Als lk die kerels van de cieel gunstig. doch herstel en norma le verhoudingen konden gelukkig spoedig bereikt worden. In 1950 kon men alle erfpachtsgronden in de bei de polders, in volle eigendom verkrij gen. Om een beeld te geven van de wijzi gingen in de bedrijfsvoering, bevat net overzicht nog enkele interessante ge- de pc miÉH|ita|| ital t üf. Sinds de peri laatste wereldoorlog Is het aantal ar- ;evens over de personeelsbezetting en iet aantal paarde- bcdrüf. Sinds de t Seveüp et aantal paarden in gebruik op het iriode kort voor de beidskrachten ongeveer gehalveerd. Het aantal paarden dat vroeger tus sen de 90 en 100 bedroeg, is nu terug gebracht tot 17 stuks. Het werk wordt thans verricht met 13 tracto ren en een uitgebreid werktulgenpark waarvoor een grote loods en een eigen werkplaats voor onderhoud en repara tie gebouwd werden. Ook op het gebied van de aardap pel- en graanbewaring is veel gewij zigd. De organisatie van de bedrijfs leiding heeft zich bij deze veranderde gang van zaken eveneens aangepast. Vroeger werden de drie boerderijen als zelfstandige eenheden met elk een bedrijfsleider geëxploiteerd, doch de mechanisatie leidde tot een zekere centralisatie en nauwe samenwer king. Terugblikkend od de toestand van 100 en 50 jaar geleden, constateert de huidige leiding met dankbaarheid, dat het werk in de afgelopen halve eeuw zijn vruchten heeft afgeworpen. Na de aandeelhoudersvergadering zal vandaag een bezoek aan het be drijf worden gebracht, waar op de boerderij Westhof gemeenschappelijk de koffiemaaltijd wordt gebruikt, ge volgd door een bezoek aan de polders. Faillissement geëindigd Het faillissement van J. J. Hesse- ling uit IJzendijke is geëindigd door het verbindend worden der enige uit- delingslijst met een uitkering van 18.65» aan concurrente crediteu- Jeugdleidersweekend te Kapeile De provinciale commissie Zeeland van het C.J.M.V. zal on 7 en 8 juli a.s. te Kapeile een weekend organi- seren voor jongensleiders en C.J.M. V.-bestuurders. Op dit weekend zal zaterdagavond de heer G. Vleugel 't buitenspel bespreken en laten beoe fenen. Zondag zal onder leiding van de heer M. Allewijn worden gespro ken over „Hoe brengen wij de bijbel se boodschap aan de jongeren?' Het programma vermeldt verder binnenspel onder leiding van de heer Jac, Sinke. Dit alles is gebaseerd op het practische werk in clubs en af delingen en speciaal ingesteld op de zomermaanden. Voor dit weekend is er momenteel al een grote belang stelling. Meer dan veertig personen hebben zich opgegeven. De deelne mers zullen in de nacht van zaterdag op zondag ondergebracht worden bij particulieren te Kapeile. Examens Rijkskweekschool Aan de rijkskweekschool in Middel burg slaagden de volgende kandidaten, leerlingen van de spoedcursus, voor het ondenvi)zer(es) examen: de da mes C L. de Jonge, Wissekerke en D. M. Kuiler, Koudekerke en de heren C. J. Jansen, Kloosterzande; J. A. Jonker, Goes; G Lammers, Vlissingen en H. Lous, MiddelDurg. Eerste rode bessen te Kapeile aangevoerd Door de kweker J. Hoogstrate Mzn. te Hansweert zijn donderdagmiddag op de veiling te Kapeile de eerste rode bessen aangevoerd. Het betrof een hoe veelheid van 8 kg van het ras Jonk heer van Ters De bessen, die per doos je van twee ons werden verkocht, no teerden de prijs van 65 cent. Kleiner passagiersvervoer bij „Breskens-Maldeghem" Voordelig saldo 30.208,35 De elf bussen van de Stoomtram Maatschappi' BreskensiWaldeghcm N.V. vervoerden in 1955 882.100 reizi gers tegen 891353 in het jaar daarvoor. Tegenover deze teruggang van het ver voer, stond echter een hogere op brengst per r.'iziger door de in novem ber 1954 ingevoerde tariefsverhoging. De lijnont' angsten bedroegen daar door f 438 286 33 (i 429.956.67) aldus blijkt uit het jaarverslag van de maatsr'happij over 1955. De gemiddel de reisafsta'.d per reiziger was 10,8 km en het aantal autobus-km bedroeg 799 389 (822 «40) Het explo 'atieresultaat 20nder af schrijving bedraagt f 119.172.21, vorig jaar f 1049 37 De volgende posten werden ten laste van de verlies- en winstrekening gebracht: afschrijvin gen f 57 208 interest f 159.09 en ven nootschapsbelasting f 26.796.70. De re kening sluit met een voordelig saldo van f 30.208.35 dat in mindering is ge bracht op de post: verlies gelequi- deerd trambedrijf. De periodiek aftre dende commissaris, de heer D. J. Wan- sink werd rret algemene stemmen herkozen.Wegens vertrek van de heer C. Hamelinv werd door de provincie ir. G PM Dikötter als commissaris aangewezen. „De Zeeuwen" hield zeer geslaagde motorrit De Motor Club „De Zeeuwen" uit Middelburg hield zaterdag een zeer geslaagde oriënteringsrit door Wal cheren over een afstand van 69 km. De deelneming was helaas zeer ge ring; er schreven slechts 13 rijders in, van wie er nog één uitviel. De uitslag luidt: 1. W. Flipse, 23 strp.: 2. G. Crucq, 27 stro.; 3. W. Janse, 3i strp.; 4. P. Baan. 41 strp.; 5. H. Ta- venier. 53 strp.; 6. W. Dekker, 57 strp.; 7. P. den Hollander. 78 strp.; 8. J. de Visser. 79 strp.; 9. P. Louws, 91 strp.; 10. J. Geldof, 104 strp.; 11. S. Jongepier, 117 strp.; 12. L. Schee- Ie, 149 strp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15