KAPPIE PLANNEN VOOR VERBOUW OUDE SCHOOL TOT DORPSHUIS WALCHEREN MARKTBERICHTEN en de BOEVENKAPITEIN f no v UN (J l ALE Z L hi U W Js <J U U it A 2n T GEMEENTERAAD KLOETINGE Tevreden geluiden over woningbouw In de maandagavond gehouden ver gadering van de Kloetingse raad kon de burgemeester, mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye, naar aanleiding van een vraag van het raadslid D. Koster (c.li.) een tevreden geluid over de woningbouw doen ho ren. Op 31 aanvragen van particulie ren werd reeds voor 24 woningen gun stig geadviseerd. Ook loopt er nog een aanvraag voor 5 woningen van de gemeente. In dezelfde vergadering hechtte de raad zijn goedkeuring aan een wijziging van de begroting 1955, waarbij o.a. 3500 wordt gereser veerd voor het verbouwen van de oude openbare school tot dorpshuis. Er is niervoor reeds een voorlopige tekening gemaakt, welke B. en W. aantrekkelijk voorkomt. Het college zal zich over deze zaak nog nader be raden en t.z.t. met een afgerond voor stel bij de raad komen. Van het departement van O. K. en W. was bericht ontvangen, dat voor de restauratie van de toren een rijks subsidie van 29.869 beschikbaar werd gesteld. De jaarwedde en de pensioengrond slag van de burgemeester werden na der vastgesteld. Met algemene stem men werd in de vaeature-J. Steen- aard tot onderwijzer in vaste dienst aan de o.l. school benoemd de heer D. Langerak te 's-Gravenhage. Op voorstel van B. en W. werd na enige bespreking besloten, de nieuw aan te leggen straat langs de openba re lagere school aan de Lewestraat te noemen: Groenedaal. Het college was tot deze naam gekomen, omdat deze straat zal blijven uitzien op de groene landerijen en daar zij iets afloopt, aan een dal doet denken. Met de N.V. Bank voor Ned. ge meenten zal een kasgeldlening van 75.000 worden aangegaan voor 2 maanden en tegen een rente van 2%%. Aan de heren B. de Klerk te Wemeldinge en A. van Hinte te Goes werd resp. 214 m2 en 224 m2 bouw grond aan de Lewestraat verkocht voor 8 per m2. De sloot ter plaatse zal worden gedicht. Voorts nam de raad het besluit van de heer M. Trim- pe Burger een perceel tuingrond van 0.14.20 ha, gelegen langs de nieuw aan te leggen straat Groenedaal, te kopen voor totaal 6380. Waar zijn onze schepen Aagüedijk 25 Colombo, Aalsdijlc 22 Djibouti. AaJsum 23 Marseille n. Boulogne. Aagtekerk 22 1500 m. zo. Guardafui. Abbekerk p. 24 Guardafui n. Aden. Albireo 23 Genua. Aldabi 24 Kheos. Alnati 24 Bremen. Alamak 25 Abadan n. Khoramshar. Almkerk 24 Hongkong n. Sjanghai. Amsteldijk p. 23 Bermudo n. Le Havre. Ameland 25 Kopenhagen verw. Annenkerk 24 Bremen. Arnoudspolder 22 120 m. zw. Ouessant. Artemis 24 Cindadtrujillo. Arendslcerk 24 Bremen. Arlceldijk 22 350 m. zw. Azoren. Attis 24 Georgetown n. A'dam. Arnedijk 24 Galveston n, Corps Christi. Averdljk 24 Bremen. Baud 23 Semarang. Bali 22 50 m. nw. The Brothers. Banka 22 Pt Swettenham n. Penang. Blitar p. 23 Algiers. Beninkust 24 Matadi, Boschfontein 23 Genua. Boissevain 22 Hongkong n. Singapore. Camitia 22 350 m. w. Finisterre. Cleodora 23 Hamburg. Cottica p. 24 Ouessant n. Madeira. Delfshaven 22 Narvik n. R'dam. Delft 24 Ciudadtrujillo. Dulvendijk 22 290 m. n. Kp. Finisterre. Eibergen 23 R'dam. Esso - Nederland 22 100 m. no. Rasfartak. Eos 22 25 m. nw. Stromboii. Esso - Den Haag p. 24 Malta n. Antw. Grootekerk 23 East Londen. Grote Beer 24 Halifax. Guineekust 25 Lagos verw. Helicon 22 Madeira n. Curasao. Kabylia p. 24 Beachhead. Kalijdon 22 ooo m. n. Lissabon. Kinderdijk 22 450 m. zo. Kp. Race. Koratia 24 Le Havre. Katelysia p. 23 Kreta n. Abadan. Keizerswaard 12 240 m. no. Bahia. Kota Agoeng 24 Djeddah n. Belawan. Kota Baroe 23 Semarang n. Ballkpapan. KyJix 24 Singapore n. Perz. Golf. Kryptos 22 1050 m. n. Mauritius. Lawak 22 East Londen n. Durban. Leersum 23 Jacksonville n. Le Havre. Lekhaven 22 Las Palmas n. Rio de Janeiro Liberty Bell d 23 Malta n. Philadelphia. Laurenskerlc 24 Pt. Said. Lekkerkerk 23 R'dam n. Basrah. Lemsterkerk 22 1500 m. zo. Zanzibar. Loenerkerk p. 23 Gibraltar n. R'dam. Lutterkerk p. 22 Perim. Maasdam 22 1000 m. o. Kp. Race. Maashaven 22 Las Palmas n. Antw. Markab N 23 Yarmouth. Moordrecht 25 Aruba. Meerkerk 23 R'dam n. Bombay. Molenkerk 24 Marseille n. Antwerpen. Murena 20 Miri n. jyigata. Noordam 23 R'dam n. New York. J. v. Oldebarneveldt p. 22 Finisterre. Oostkerk 22 New Castle n. Brisbane. Oranje 23 Suez n. Aden. Oranjefonteyn 23 East Londen. Ovula 24 Singapore. Overijssel 22 200 m. n. Lissabon. Polydorus 23 Djakarta. Peperkust 23 Antw. n. Dakar. Pendrecht 22 Fao. Prins Casimir 22 Le Havre n. Montreal. Rotula 22 Frenerica n. Curagao. Ridderkerk 24 Bremen. Rijndam 23 R'dam. Sarangan p. 22 Ouessant. Schelpwijk 24 Genua. Schiedljk 24 Antw. n. New York. Singkep p. 22 Guardafui. Sliedrecht p. 23 Suez. Sibajak 23 Suez n. Aden, Statue of Liberty 23 Philadelphia n. Cadiz. Sunetta 22 343 m. z. Socotra. Stad Dordrecht 23 Palermo. Straat Malakka 22 Singapore n. Bombay. Straat Makassar 24 Singapore. Stentor 24 Paramaribo n. A'dam. Talisse 24 Aiexandrië. Tegelberg 22 Mauritius n. Belawan. Triton 23 Grenada n. Baltimore. Tyro 23 Antwerpen. Tjisadane 24 Kobe. Utrecht 25 New York. Vasum 25 Mnna al Ahm. Waal 24 R'dam n, Algiers. Waterman 23 New York n. R'dam. Willem Ruys p 23 Perim. Willemstad 25 Plymouth. Zeeland 22 Kakinada n. Colombo. Bij de rondvraag deelde de voorzit ter op een vraag van de heer D. Kos ter mede, dat de afwerking van de nieuwe winkel aan de Prinses Irene- straat zo spoedig mogelijk zal ge schieden. Men moest wachten op een antwoord uit Den Haag. Klachten over inregenen in woningen aan de zelfde straat worden onderzocht. De heer J. van Li ere (c.h.) informeerde naar de minder goede resultaten van de Kloetingse brandweer op de wed strijd te Kruiningen. Dit was aan toe vallige omstandigheden te wijten, zo merkte de voorzitter op. Hetzelfde raadslid kreeg te horen dat de B.B. uit deze gemeente niet uitgenodigd was voor de wedstrijd in Goes en dat men de uiterste best doet, om de nieu we school vóór de aanvang van de nieuwe cursus gereed te hebben. Voorts wees de heer Van Liere nog op het welig tieren van onkruid op bouwgrond in de Lewestraat en het herhaaldelijk uitvallen van lichtpun ten op de wijzerplaten van de toren. De heer J. Leijs (pvda) vernam des gevraagd, dat over verbetering van ae Langeweg door de provincie, bij de gemeente nog niets naders bekend is. Eindexamen H.B.S.-A te Terneuzen Aan het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen slaagden voor het eindexa men H.B.S.-A. Adri Eekman, Terneu zen, Petrus d'Hanis, Sint Jansteen, Jacob Jansen, Terneuzen, Jacob Orle- beke, Terneuzen, Joh. van Waes, Westdorpe en Willy de Zeeuw, Ter neuzen. Afgewezen werden 2 kandi daten. Vrijz. Protestantse Landdag te Haamstede In de P.Z.C. van maandag j.l. werd een verslag gepubliceerd over de uit stekend geslaagde landdag, die de Vrijzinnige Protestanten zondag te Haamstede hielden. In de aanhef werd echter ten onrechte vermeld, dat een Vrijzinnig H rvormde landdag was gehouden. UNIVERSITAIR EXAMEN Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam zijn geslaagd voor het kandi daatsexamen geneeskunde le gedeel te: W. Jobse en mej. J. Kamermans, beiden te Middelburg. Tomatenexport naar België Met ingang van 25 juni stond België de invoer van Nederlandse tomaten weer toe. Het betreft alleen de sorte ringen A en B. Middelburg Vlissingen Jaarvergadering Walcherse suikerzieken in Middelburg De afdeling Walcheren van de Ne derlandse Vereniging van Suikerzie ken hield zaterdagmiddag in het Schuttershof te Middelburg haar al gemene jaarvergadering. In een kort openingswoord heette de voorzitter, de heer L. Janse de Jonge uit Middel burg, de vele aanwezigen van harte welkom ën in het bijzonder dr. H. P. Veening, internist te Vlissingen. Hij deelde mee, dat de vereniging op 30 maart 1946 was opgericht en dus, zij het in alle stilte, tien jaar was geworden. Na deze korte inleiding hield dr. Veening een causerie over „De nieuwe behandeling der suiker ziekte". Deze nieuwe behandeling houdt in, dat tabletten kunnen wor den ingenomen in plaats van het in spuiten van insuline. Hij waarschuw de echter voor overdreven optimisme, aangezien deze behandeling, die nog maar in een beginstadium is, alleen kan worden toegepast op een kleine groep diabeten. Vooral de lichte ge vallen van suikerziekte, dikke men sen op gevorderde leeftijd bijvoor beeld, werden met succes op de nieu we wijze behandeld. Bjj de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren L. Jan- se de Jonge en mr. W. de Bruine, bij. acclamatie, herkozen.. De jaarversla gen vah secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Mevrouw M. Brandenb.urg-Knop gaf daarna een kort verslag van de feestelijke herdenking van het 10-ja- rig bestaan der N.V.S., die het vorig jaar in Amsterdam werd gehouden en waar zij de afdeling Walcheren heeft vertegenwoordigd. De heer P. Theune uit Vlissingen, lid van het hoofdbestuur der N.V.S., las tot slot een verslag voor over het ontstaan en de geschiedenis van de afdeling Walcheren. Hieruit bleek, dat op 30 maart 1946 begonnen werd met 27 leden, welk aantal is uitge groeid tot 211 leden en 26 donateurs. Dit verslag was opgesteld door de heer P. Hendriks, een der oprichters, die echter door ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. Vereniging Oude Gebouwen hield jaarvergadering In de dezer dagen onder voorzit terschap van mr. A. J. van der Weel gehouden jaarvergadering van de „Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen te Middelburg", wer den de aftredende bestuursleden, de heren W. Berdenis van Berlekom, J. C. Blaupot ten Cate en mr. dr. N. Bol- kestein, herkozen. De secretaris, dr. W. S. Unger, bracht het jaarverslag uit, waarin o.a. melding werd ge maakt van de restauratie, met steun der vereniging van het trapgeveltje Sebastiaanstraat 4. Medegedeeld werd dat het gemeentebestuur naar aanlei ding van een verzoek van het bestuur bereid is om ook herstel van de wei nig aantrekkelijke muur achter het Kuipersgildehuis in het algemeen res tauratieplan te betrekken. Ir. H. de Lussanet de la Sablonière hield een interessante voordracht over de res tauratie van de Gasthuiskerk, die daarna onder zijn leiding werd be zichtigd. Met de heer M. J. J. van Be- veren als gids bezocht het gezelschap tenslotte de restauratie van de Kui perspoort. S.B.L.V. vierde le lustrum De sportvereniging van het Bel gisch loodswezen te Vlissingen heeft zaterdagavond in het Concertgebouw het eerste lustrum gevierd. Na een inleidend woord door de heer F. Milh, secretaris, sprak de ere-voorzitter, de heer A. de Mulder, een welkomst woord uit. Deze wees er op, dat de vereniging een vaste plaats heeft ge kregen in Vlissingen. Tenslotte richt te hij een dankwoord tot het bestuur. Nadat het Belgische en het Neder landse volkslied waren gespeeld, fe liciteerde de heer Caudron, voorzit ter van de sportvereniging van hst zeewezen te Ostende, in een sympa thiek toespraakje de jubilerende, ver eniging. Het bestuur kreeg 'n fraaie bel aangeboden: Een dankwoord werd gesproken door de voorzitter van de S.B.L.V., de heer B. Volle- maere, die de heer Caudron een foto van de boulevard aanbood. Geestige speeches werden daarna gehouden door de aanvoerders van de voetbal elftallen van het loodswezen te Vlis singen en Ostende. 's Middags was een wedstrijd gespeeld, die in een 2- 2 gelijk spel eindigde, maar straf schoppen hadden tenslotte Vlissingen als de winnaar aangewezen. De aan voerder van S.B.L.V., de heer Butz, ontving de beker. Het verdere gedeel te van de avond werd gevuld met 't optreden van „De Zuidwesters", de bekende cabaretgroep, die ook nu weer veel succes had. Een bal, waar bij het Clavioline-kwar.tet speelde, besloot deze feestavond Feestavond met Johnny Jordaan Johnny Jordaan, heeft maandag avond een stampvolle zaal van het Vlissingse concertgebouw tot enthou siasme gebracht, door de vlotte en on gedwongen manier, waarop hij de tal loze liedjes over de Amsterdamse Jor daan zong. Met accordeonbegeleiding van Jan Hillegers bracht hij enkele oude bekenden ten gehore, die dan ook spontaan door het publiek werden meegezongen. Johnny Jordaan, die het in de pauze druk had met handtekeningen schrij ven, was niet alleen gekomen. Confe rencier Marius Mac Phaile wist met zijn grappen de lachers ook wel op zijn hand te krijgen, waarin hij trouwens geëvenaard werd door Pierke, een zotte maar niet minder „muzikale" clown. Voor de echte muzikale noot zorgden de zingende zusjes, de Selve- ra's, en het orkest van Jan Hillegers, die zowel Nederlandse als Zuidameri- ltaanse liedjes op hun repertoire had den staan. Tot het succes van deze avond droegen trouwens ook en in niet geringe mate de twee Moun- ties bij, twee „wereldreizigers" met 'ri guitaar. Serooskerke (W) Aanrijding Maandagmiddag omstreeks 5 uur werd de ongeveer 18-jarige mejuf frouw A. v. V. uit Breskens aldaar door een motorrijwiel aangereden. Zij reed per rijwiel door de Dorpsstraat in de richting Schoondijke en wilde bij de Van Zuijenstraat de weg oversteken. Zij liet enkele haar achterop komende auto's passeren, maar had geen erg in een haar tegemoet komend motorrij wiel, bestuurd door de heer A. L. uit Serooskerke (W.)., en werd hierdoor aangereden. Mejuffrouw Van V. liep enige flinke vleeswonden op. Nadat dokter A. C. Ossewaarde eerste hulp had verleend, werd zij naar het zieken huis te Oostburg overgebracht. Oost- en West-Souburg Raad komt bijeen Vrijdagmiddag om half drie komt de gemeenteraad van Oost- en West-Souburg in een openbare ver gadering bijeen. De agenda ver meldt onder meer een voorstel om in verband met de uitzonderlijke weersomstandigheden in de maand februari aan het daarvoor in aan merking komende gemeenteperso- neel een uitkering toe te kennen. Verder is er een voorstel tot het be schikbaar stellen van gelden voor aankoop van meubilair voor de tweede openbare lagere school. Voor deze school zal tevens een hoofdonderwijzer benoemd worden. Ook is er nog een voorstel tot het vaststellen van een gewijzigde ver ordening tot heffing van rechten voor het gebruik van.het gemeente lijk verkooplokaal voor vlees van noodslachtingen in deze gemeente. Huis geveild Ten overstaan van notaris mr. P. Loeff uit Middelburg werd in Sou burg geveild het huis met erf en tuin aan de Nieuwe Vlissingseweg 381. Koper werd de heer J. B. van den Bussche uif Middelburg voor een be drag van 7.000. Voordracht hoofdonderwijzer B. en W. van Souburg hebben aan de gemeenteraad een voordracht ge daan voor het vervullen van de func tie van hoofdonderwijzer aan de nieuwe openbare lagere school, die men in oktober in gebruik hoopt te kunnen nemen. Op deze voordracht zijn geplaatst de heren S. F. Alberts, hoofdonderwijzer in Nieuw- en St. Joosland en K. A. Stoel, hoofdonder wijzer in Serooskerke (S.). Vrouw viel met fiets Een tweetal op de fiets stoeiende jongelui was er de oorzaak van dat mevrouw M. de K.-M. op de Nieuwe Vlissingseweg te Souburg werd aan gereden en met haar rijwiel kwam te vallen. Zij liep daarbij drie hoofdwon den op, die in het Sint-Josephzieken- huis te Vlissingen moesten worden gehecht. Een kind, dat bij haar ach terop zat, klaagde over pijn in de be nen. De jongelui reden door zonder zich om de gewonde, vrouw te be kommeren. Concert De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" te Souburg geeft donderdag avond a.s. een concert op het Marnix- plein in. West-Souburg. Examens Rode Kruis In Souburg slaagden de dames P. de Jong-Overgaauw, J. v. d. Kreeke- Hannewijk, L. C. A. v. d. Kreke-Reijn- houdt, J. C. Rouw-Edelman, C. Tho- ma-de Bruin en C. C. C. Leijnse voor het examen elementaire verpleging van het Nederlandse Rode Kruis. De examens werden afgenomen door zus ter Blok uit Vlissingen, in het bijzijn van zuster Vermaas en dr. Van Bochel. Inrichting nieuwe school Burgemeester en wethouders van Souburg stellen de gemeentèraad voor een post van f 32.000 op de ge meentebegroting te brengen voor het aanschaffen van banken, schoolbor den, bergkasten, meubels enz. ten behoeve van de nieuwe openbare la gere school. Voor de leermiddelen zal binnenkort een aparte begroting worden gemaakt. Sint Laurens Raad nam diverse besluiten De gemeenteraad van Sint-Laurens, die maandagmiddag onder voorzitter schap van burgemeester W. Baas ver gaderde, had weinig tijd nodig voor de afhandeling van een tiental agen dapunten. Besloten werd aan de heer J. Christiaanse uit de Oranjelaan een premie van f 50 toe te kennen ten be hoeve van de vervanging van een tonnenprivaat door een closet. Er werd een interimregeling ziektekos ten gemeentepersoneel vastgesteld gebaseerd op de rijksregeling. De jaarlijkse afrekeningen over de .jaren 1948 tot en met 1952 met de bijzon dere lagere school liet een bedrag aan vergoedingen van f 11.745,32 zien. De in aanmerking komende uitgaven be dragen echter f 11.482,06, zodat een verschil van f 236,26 werd vastge steld. B. en W. van Grijpskerke, die een uitbreidingsplan voor een deel van hun gemeente voorbereiden, hadden verzocht het uitbreidingsplan van Sint-Laurens daarop aansluitend te willen maken. De raad bleek hiervoor wel te gevoelen. Aan de christelijke kleuterschool zal een voorschot op de jaarlijkse vergoeding worden ver leend van f 650 per lokaal en f 8,50 per kleuter. De raad ging voorts in principe akkoord met de eventuele verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen naast de woning van dokter A. W. Boerwinkel aan de Noordweg. De C.V. J. Mesu en Zonen had hier toe een verzoek gedaan ten behoeve van een eventuele bouw van een wo ning. Tot slot werd eeri wijziging van de begroting voor 1955 en een wijzi ging van de begroting voor 1956 goedgekeurd. GRAAN BEURS ROTTERDAM. 25 Juni. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco, Rotterdam. Tarwe: rode op vochtcondltle f 29,—; witte f 29.50, voedergrancn: zomergerst naar kwaliteit 27.00—20,00; prima tot 28.75; haver naar kleur en droogte 25.50—26,50; extra blanke tot 27,50: peulvruchten: groe ne erwten 40 50: schokkers 43,00; bruine bonen tot 41,50. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 25 Juni. Aanvoer ln totaal 2274 dieren. Vette koelen en ossen 1331 stuks: varkens 943 Stuks. PrljB ln ets. per kg. vette koelen, Xe kw. 320—350, 2e kW. 270—310, 3e kw. 260— 270. Varkens (lev. gew.) le kw. 180, 2e kw. 178 3e kw. 176. Vette koeler, aanvoer ruim, handel lui, prijzen vooral voor 2e en 3e kwal. lager; enkele prima s boven notering: varkens (lev. gew.) als vorige week, handel vlot. Iets hogere prijs, zouters boven not., zwa re varkens 162—164. VEILING MIDDELBURG 25 Juni. Vroege aardappelen. Bonken 31, grote 21—23, drielingen 16—22, kriel 15—22. Aanvoer 18 ton. Fruit. Aardbeien p. kg 1.50—1.85, p. doos 35—46. Perziken p. st. 18—24. Bessen p. ds. 60. Tomaten A 1.31—1.43, B 1.14, C 0.99. Groenten: Bloemkool A 44—81, B 3049. C 20—42, Komkommers 31—53. B 27—35, C 23. Sav kool 25—35. Spitskool 32—38. Bos- kroten 6—29. Sla 2.50—4. Tuinbonen 37—67. Radijs 11—12. Waspeen 55. Doperwten 66— 68. Peuten 2.20 Postelein 47—61. Rabarber 4—16. Bospeen 27—47. Andijvie 25—39. Spi nazie 37—57. Dubbele princessen 1.59—1.85, Snijbonen l.oo1.48. Koudekerke N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen vergaderde de afdeling Koudekerke van de N.C.V.B. De ver gadering stond onder leiding van de presidente, mevrouw Hoekstra- Na af handeling van de huishoudelijke za ken werd er pauze gehouden en gaf één dame zich als lid op. Na de pauze sprak mevrouw N. Verschoor-Van der Vlis over het on derwerp „Hoe en wat lezen onze kin deren". Deze boeiende lezing werd met aandacht gevolgd waarna een goede bespreking volgde. De presidente bedankte Mevr. Ver schoor-van der Vlis hartelijk en deel de nog mede dat de volgende verga dering gehouden wordt op 13 septem ber waarin mej. mr. E. Roder komt spreken over het onderwerp „Kinder bescherming vroeger en nu". Zeeland Sport-atleten in Roosendaal Zondag hebben enige atleten van het Vlissingse Zeeland Sport deelge nomen aan wedstrijden van THOR te Roosendaal. Mejuffrouw Lenie Min- derhoud leverde daarby een uitste kende prestatie door in de A-klasse dames op de 100 meter een tijd van 12,7 seconde te doen noteren, waar door zij tweede werd. Ook bereikte zij een tweede plaats bij het versprin gen (A-klasse) achter haar stadgeno te Willy Cijsouwjnet-een sprong van 5,19 meter. Rudi Swint werd zesde op het nummer kogelstoten jongens B (10,71 meter), terwijl A. Labruyère vijfde werd bij verspringen jongens B met 5,23 meter. I. de Bruvne werd op het nummer kogelstoten. D-klasse eerste met 9.98 meter. De dames van Zeeland Sport behaalden op de esta- fetterelais een derde plaats in de tijd van 60,5 seconden. De jongens bezet ten op de 4 maal 300 meter ook de derde plaats met een tijd van 2 min. 52 sec. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: P. van Sorge—de Kok, z. J. de Groot—Kuzee, z. F. Wattel—de Nooijer, z. M. J. den Broeder—Smit, z. P. M. van den Driest—Suurmond, z. J. Verheij— Koetje, d. J. M. KoeijvoetsGeers, z. F. C. A. Wagner-Zwaneveld, z. S. E. Wolf— Mussert, z. M. Wagenaar—Meerman, P. van Belzen—Meerman, z. J. W. Jansen— Spruit, z. J. IJzerman—Hubregtse, z. Ondertrouwd: L. Klaasse, 31 j en P. J. M. Kroon, 22 J. c. J. de Bondt, 21 j. en H. Flux, 23 j. s. H. C. Dronkers, 46 J. en C, M. Schuit, 45 j. J. C. Krijger, 18 j. en E. M. Kooij, 21 j. Getrouwd: A. N. Ham, 24 j. en M. M. van Dommelen, 31 j. M. G. Blók, 22 j. en C. M. van Reek, 20 j. Chr. van den Buuse, 36 j. en B. van den Broeke. 39 J. K. Th. Franke, 21 j. en H. C. J. de Croo, 22 j. G. J. Kiewiet. 21 j. en M. d. C. C. Reis, 25 j. E. Kiewiet. 23 j. en C. A. Schot. 13 j. A. Lijk, 24 j. en J. de Visser, 25 j. W. M. verkerk, 24 j. en G. S. Roelse, 22 j. Overleden: J. M. But, 54 j. E. A. Keste- loo. 80 j., vr. v. C. Huser. P. Izeboud, 51 J,, man v. A. M. Verhage. E. p. F. Alleijn", 64 m. v. E. M. Roegiers. O. EN W. SOUBURG. Bevallen: P. van Leeuwen—Cevaal, z. P. van der Linde—Sinke, d. Ondertrouwd: J. van den Bosse, 25 J. en J. de Bruine 21 j. J. van Wallenburg, 22 j. en J. C. F. de Visser, 20 j. M. Onder- dijk, 22 j. en T. C. Hoogesteger, 21 j. A. Castel, 25 J. en I. A. E. Steers, 22 J. Getrouwd: J. j. a. Heeren, 24 j. en J. E. Moerland, 25 j. G. P. Kaat, 61 j. en a. M. C. H. Kleljn, 55 J. M. Stroo, 26 j. en J. G. Valkier, 23 j. Overleden' M. Stroo, 55 j. 52. Ontzet keken de lucht reizigers toe hoe het valse- muntersschïp snel slagzij begon te maken. „Kapitein!" riep Okki op gewonden. „Die glimpiepers hebben Ome Tjeerd en Ome Slep niet bij zich in de bo ten genomen!" „Deksels!" bromde Kap- pie. „Dan moeten zij nog aan boord zijn. Gooi een touwladder uit, mensen, ik ga ze halen!" „Amigo, dat is uiterst ge vaarlijk", zei de piloot zor gelijk. „In ons land weet iedereen, dat men zich nimmer aan boord van een zinkend schip moet bege ven". ..Kan me ja niks schelen!" schreeuwde Kappie driftig. „Gooi uit die touwladder! Vlug!" De piloot voldeed aan het verzoek en zo zweefde Kap pie even later aan het uiter ste eindje van de wild heen en weer slingerende touw ladder boven het hellende dek. Met een kwieke sprong belandde hij op het schip. „Méétl" riep nij zo hard hij kon .„Méésten Waar hangen jullie uit!" Er kwam geen antwoord.... zenuwachtig speur- MARKTBERICHT VLAS 25 juni Waterroot vlas: lage soorten van 1.40—1 60, middensoorten tot 1.85, best vla» tot 2.25 Dauwroot vlas: lage soorten van 1.20—1.40, middensoorten tot 1.70, best vla* tot 1 95 Brcekvlas- van 0.80—1.40, naar go- lang van kwaliteit en bewerking. Gezwin gelde lokken van 0.60—0.90. Markt onveranderd. De vraag blijft on voldoende om de wekelijkse produktle ge heel op te nemen. De meeste belangstel ling blijft voor de goede middensoorten, lage kwaliteiten zijn kalm. Aanbod van best vlas germg. De prijzen waren over het algemeen onveranderd op het pell van vorige week. Aanbod van brcekvlas klein, prijzen onveranderd, lage soorten weinig gevraagd. Gezwingelde lokken wat meer aangeboden, de vraag ls zeer klein, prij zen vrijwel onveranderd. De nieuwe oogst heeft niet vee. geleden van het ongunstige weer, de voo-.uitzichten zijn vrtj goed hoe wel het nieuwe vlas slechts een middel matige lengte zal krijgen. Eerste industrieveiling aardbeien te Kapelle Maandagmiddag werd aan de vel ling te Kapelle-Biezelinge de eerste industrieveilin. van aardbeien van het nieuwe seizoen gehouden. Het kwantum was nog gering, maar er werden hoge prijzen besteed. Van de eerste kwaliteit Jucunda was er een aanbod van 1500 kilo, die een prijs no teerde van f 147.50 per 100 kilo. De tweede kwaliteit noteerde een prijs van f 114.—. De Madame Moutot, waarvan de kwaliteiten I en II ge combineerd werden verkocht, bracht f 115.op. Vorig jaar werd de eerste lndustrievelllng gehouden op 23 juni. De Jucunda en Madame Moutot wer den toen gecombineerd verkocht voor f 88.per 100 kilo. VISMUN VEERE 25 juni. Exportgarnalen. aanvoer 7814, prijs per kg 72—92. Schar 169, 35-6L Bot 276, 18—46. Wijting 211, 16—19. Middel tong 216, 185—230. Rog 120, 34—58. Griet 2, 104. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE 25 juni. Kruisbessen export 43.70-^45.30. Aardbeien, Industrie: Jucunda I 147,50, II 114,—. Mad. Moutot I en II 115, aardbeien afw. 62,—. Aardbeien per doos: Deutsch Evern I 32—49, II 23—30. Reglna I 37—48, II 22—34. Mach. Krühernte I 35—45, II 25—33. Climax I 36—30, H 29—35. Mad. Moutot I 35—41, H 25—34. Jucunda I 30—42, n 22—29. Bowa I 39—58, H 28—36. Soldwedel I 34—40, n 32. Mad. Lefeber 132—38, II 21—31. Aard beien per kg: I 127—158, H 96—142, afw. 72—106. Kersen: Eariy Rivers 11W, n 90—134, per doos 34, gescheurd 18—26. Vroege van Spithoven II107. Aardappelen 8—9, Eerstelingen I 20—25, Drielingen 13—15, kriel 8—9',4. Groenten: Sjalotten 10—16, Kropsla 2V4— 3, Rabarber 12—16, Boskroten 24—37, Bos uien 15. Bloemkool 2144. Spitskool 28. de Kappie rona Er was geen tijd meer te verliezen, reeds begon hel zink-.-nde schip bedenkelijk te schommelen! Opeens spitste hij de oren; vaag klon ken kreten tot hem door: „Help; Help We k >n er niet uit!" De kreten klonken ao er een enorme stapel bank biljetten, die de uitgang van een kajuit versper- Wedvlucht. De vereniging van postdulvenhouder» „Voorwaarts" te Arnemutden, hield een wedvlucht op Mons. De uitslag luidt: 1. Wondergem, 2, gebrs. De Ridder; 3. Stroo, 4 en 6 C. de Ridder, 5 en 8 Caljouw, 7 Jac. de Meulmeester, 9 en 10 M. Schroevers. De vereniging van postdulvenhouders „Zeelandia" uit Middelburg, hield een wedvlucht op Pont St. Maxence over een afstand van 256 km, die zeer traag ver liep. De eers'.aankoraende duif had een snelheid van 758,42 m per min., de laatste prijsauif van 567,05 per min. Voor vele duiven was deze opgave te zwaar en zij keerden dan ook niet op hun hok terug. De eerste tien prijzen werden als volgt behaald: 1 en 3 J. Kruft; 2 P. van Sab- ben; 4, 5 en 6 J. Buijs: 7 en 10 A. Hooft- man; 8 A. Kuis; 9 L. de Voogd. Nagekomen advertentie) Met dank en blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje JOHANNA A. CLJVAT. T. J. CIJVAT— JANSE. PIETER. JAN. Koudekerke, 24 juni 1956. Middelburgsestraat 1. Heden overleed zeer onverwacht onze beste broer en zwager de heer F. VAN DER PELJL op de leeftijd van bh'na 74 jaar. Namens de familie: J. VAN DER PEUL, Souburg, 24 juni 1956. Kanaalstraat 6. Heden overleed tot mze diepe droefheid on- :e geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader JOHANNES DEKKER weduwnaar van LEUNT JE GABRIËLSE in de ouderdom van bij na 88 jaar. Westkapeile: JOHS. DEKKER M. P. DEKKER- VAN SIGHEM. JAN DEKKER. C. DEKKER— GEERTSE. Scheveningen: K. DEKKER. A. DEKKER— RISSEEUW. Westkapeile: M. K. MINDER- HOUD—DEKKER P. MINDERHOUD. Klein- en achter kleinkinderen. Westkapeile, 25 juni 1956. Zuidstraat 64. De begrafenis zal plaats hebben te Westkapeile vrijdag 29 juni a.s. te 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7