Terroristen schoten op rechter bij Nicosia's politiebureau Proefproces over zwarte lonen KLAhKbüKV "j LONEN EN ECONOMISCHE SITUATIE IN HET BEDRIJF DINSDAG 26 JUNI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 WRAAKNEMING NA ZES DOODVONNISSEN Operatie Lucky Alphonse had. geen succes: Grivas nog niet gegrepen Cyprische verzetslieden hebben gisteren een moordaanslag gepleegd op rechter Bernard Shaw van het speciale gerechtshof te Nicosia, dat de ernstigste, door Eoka-leden gepleegde misdrijven behandelt. Shaw werd door twee schoten in hals en hoofd getroffen. Zijn toestand is ernstig. Britse troepen trokken na de aanslag een cordon om Nicosia de hoofdstad van Cyprus waar het incident gebeurde. Op een gegeven ogenblik schoten zij op een jonge Cyprioot, die over de oude Véneti- aanse muren nabij 't Metaxasplein klom. Tezelfdertijd rende de vrouw van de Cyprioot naar haar man toe, waartoe zij door de voor hem be stemde kogel werd getroffen. In het ziekenhuis is zij aan haar ver wondingen overleden. De Cyprioot werd gearresteerd. Rechter Shaw heeft verscheidene Cyprioten, die aanslagen hadden gepleegd, tot de doodstraf of le venslange gevangenisstraf veroor deeld. Ook Andreas Demetrioe, die met Michael Karaolis werd opge hangen wegens- moordaanslagen, die de dood van hun slachtoffers tengevolge hadden, was door hem gevonnist. In totaal had hij uit spraak gedaan in de zaken tegen zes van de zeven tot nu toe ter dood veroordeelde Cyprioten. De twee verzetslieden schoten met revolvers op Shaw, toen deze per au to van het gerechtshof naar zijn wo ning reed. De aanslag werd gepleegd nabij het hoofdbureau van politie. Shaw zat achterin de auto, die voor een verkeerslicht moest stoppen. Naast hem zat een met de zorg voor zijn veiligheid belaste Britse militair. Toen de auto tot stilstand kwam, lie pen de twee Cyprische verzetslieden erheen en schoten met hun revolvers op Shaw. De militair sprong uit de auto en loste verscheidene schoten op de wegrennende aanslagplegers, die Langzame stijging van de temperatuur §1 (Van onze weerkundige §f medewerker) M Het hogedrukgebied, dat zater- g| H dag aanstalten maakte naar Scandinavië te trekken, heeft zich ten westen van Ierland te- ruggetrokken en neemt nog voortdurend in betekenis af. Dit zal tot gevolg heb- m ben, dat de wind de koude noordhoek verlaat en meer naar westelijke richting gaat y draaien. Een heel langzame stijging van de temperatuur y mag daarom in de komende da- gen worden verwacht. Warm zomerweer mogen wij nog niet y op rekenen, want ook in onze buurlanden blijft het nog be- langrijk te koel. In de komende y avond en nacht kan nog weer y een front ons land passeren, y waarbij tijdelijk enige neerslag y valt. Regen van betekenis ver- wachten wij echter, ook in de komende dagen, niet. Illlllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Bijeenkomst visserij- technologen te Rotterdam In hotel „Atlanta" te Rotterdam begon maandag een bijeenkomst van 130 deskundigen uit 29 landen, die op uitnodiging van de Nederlandse regering en onder auspiciën van het „interim committee on fish handling and processing" van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenig de Naties (F.A.O.) wordt gehouden. Vier werkgroepen zullen rapporten uitbrengen over het koelen van vis, visserijprodukteii voor het gebruik in de tropen, verpakking van visse- rrjprodukten en het bevriezen van vis. Het belangrijkste onderdeel is 'n symposium, dat drie dagen in beslag neemt, onder leiding van drs, J. D. van Dijk, voorzitter-directeur van 't bedrijfsschap voor visserijprodukten, over het koelen van vis in het alge meen. Admiraal King overleden Admiraal Ernest King, die in de tweede wereldoorlog opperbevelheb ber der Amerikaanse zeestrijdkrach ten was, is maandag op 77-jarige leef tijd overleden. BIER. In de in België verschijnende „Gids op maatschappelijk gebied" wijdt de heer Sander een studie aan het alcoholvraagstuk. Hierin maakt hij er melding van dat België in 1948 83.617 cafees telde tegenover 14.000 bakkerijen en 20.000 slagerijen. In dat jaar bezat België dus op iedere 102 inwoners een café. Dat onze zuider buren het gerstenat wel mogen blijkt uit het feit, dat zij in 1954 per per soon niet minder dan 141 liter dron ken (tegenover 13,6 liter in Neder land). VELDSLAG. Uit Catania (Italië) wordt genie.d: Dertien personen ver toeven in bed tengevolge van verwon dingen, opgelopen in een gevecht dat naar aanleiding van het verbreken van een verloving werd geleverd. Wapens in de strijd waren messen, ijzeren staven en bijlen. De familie van de verloofde van de 21-jarige Agatina Savoca beval het meisje om de verloving te verbreken. De heer Savoca protesteerde daar echter tegen, waarop er een veldslag ontstond. in een kleine auto wisten te ontko men. Er werd een uitgebreide klop jacht op de aanslagplegers ingezet, waarbij ook van politiehonden ge bruik werd gemaakt. Met ingang van middernacht moesten alle openbare vermaaks- gelegenheden in het gebied van Ni cosia, de dorpen in de omgeving inbegrepen, tot nader order wor den gesloten, zulks als strafmaat regel voor de aanslag op recher Shaw. De „operatie Lucky Alphonse", de grote drijfjacht op de leider der Grieks -Cypriotische nationalisten George Grivas, is niet gelukt. De campagne die zestien dagen duurde en het leven kostte aan 21 Britse militairen, heeft wel 24 opstandelingenleiders ln Engel se handen doen vallen, doch George Grivas ls ontkomen. Canadese bungalows voldoen niet aan bouwvoorschriften Op vragen van het lid van de Twee de Kamer de heer Van Vliet over de eventuele import van 4000 houten Ca nadese bungalows door een Haagse onderneming heeft de minister van wederopbouw en volkshuisvesting onder meer geantwoord dat deze bungalows na de tweede wereldoorlog door de Canadese regering zijn ge bouwd als noodwoningen voor gede mobiliseerde militairen. De kwaliteit van deze bungalows is afgestemd op de oorspronkelijke bestemming, ter wijl voorts bij een onderzoek geble ken is, dat door het gebruik, de af braak, het vervoer en het opslaan ve le onderdelen min of meer beschadigd waren. Voorts voldoen de indeling en de hoogte niet aan de daaromtrent in de gemeentelijke bouwverordeningen gestelde eisen. Hoewel geen concrete gegevens ter beschikking staan betreffende con tacten tussen de importerende firma en de gemeentebesturen, zal het ver lenen van een bouwvergunning voor deze bungalows op onoverkomelijke bezwaren zal moeten stuiten wegens strijd met de bepalingen der bouw verordening op essentiële punten. Slechts wanneer opzet en indeling der bungalows zodanig zouden zijn gewij zigd, dat deze in overeenstemming zouden zijn met de bouwverordening, zou de vergunning verleend kunnen worden. Deze bezwaren zouden slechts ondervangen kunnen worden door een herziening van de indeling en de hoogte van de bungalows. K.A.B.-VOORZITTER OVER: Geen verhoging ten koste van de consument Te Utrecht Is maandag de twee daagse voorjaarsverbondsraadverga- dering begonnen van de Katholieke Arbeiders Beweging onder leiding van de voorzitter, de heer J. A. Mid delhuis. Op 1 juni heeft het aantal leden van de K.A.B. de 410.000 overschreden. Als belangrijke bezwaren die uit loonpolitiek-oogpunt tegen de beslis-- sing van 19 maart zijn in te brengen, noemde de K.A.B.-voorzitter: 1. De beslissing houdt in de eerste plaats geen rekening met het feit dat al lang voor 19 maart in collectieve contracten en loonregelingen de nodi ge afwijkingen van de richtlijnen wa ren binnengeslopen. Het gevolg daar van is, dat geen serieuze poging is gedaan de zich in 1955 voorgedaan hebbende ontwikkeling wat meer in de hand te krijgen. Dat zou bij een verhoging van de nationale richtlijn met 3 procent beter mogelijk zijn ge weest. 2.Met vrijwel geheel overboord gooien van de centrale richtlijnen is bovendien verloren gegaan „de aan wijzing omtrent het met het oog op de doeleinden van de algemene econo mische en sociale politiek meest wen selijke loonniveau". 3. In de derde plaats is aan de be slissing het nadeel verbonden dat, in tegenstelling tot de gedachtengang, ontwikkeld in de stichting en S.E.R., partijen niet gedwongen worden zich een beeld te vormen van de econo mische situatie in bedrijfstakken, al- Res.-kapitein veroordeeld De krijgsraad te velde west onder voorzitterschap van majoor mr. Ch. J. Enschede, heeft de 40-jarige reserve kapitein J. Z uit Loosdrecht veroor deeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en vier maanden, met aftrek van de tijd in arrest doorgebracht en met ontslag uit de militaire dienst zonder uitsluiting van de bevoegdheid bij de krijgsmacht te dienen. Bewezen werd geacht dat beklaagde giften heeft aan genomen, wetende dat deze werden gedaan om hem te bewegen in strijd met zijn plicht, iets te doen of na te laten. Voorts heeft hij zich schuldig gemaakt aan schuldheling. Een kaderpatrouille van het Zwitser se leger, gefotografeerd tijdens een tweéweekse oefening in het redden van Alpinisten en slachtoffers van lawines e.d. Prijsstabilisatie De K.A.B. zal de volle medewerking aan de politiek van prijsstabilisatie verlenen om de doodeenvoudige re den, dat aan de loon-operatie 1956 ten grondslag ligt het feit, dat het arbei dersaandeel in de toegenomen wel vaart was achtergebleven. Mede om het doel te verwerkelijken d.w.z. om te trachten de nominale loonsverhogingen tevens zo groot mo gelijke, reëele loonsverhogingen te doen zijn heeft de K.A.B. gemeend zo actief mogelijk te moeten gaan medewerken in het onlangs tot stand gekomen consumentencontactorgaan, een orgaan waarin behalve de drie vakcentralen ook medespelen de Ne derlandse huishoudraad, de Neder landse consumentenbond en de cen trale der Nederlandse verbruiks coöperaties. De K.A.B.-voorzitter zei verder dat er bij hem in de afgelopen maanden somtijds twijfel is gerezen of de bon den, alvorens voorstellen te doen met betrekking tot lonen en andere ar beidsvoorwaarden hij doelde hier bij op de verruiming in de secundaire sfeer en de zone 3 tot 6 procent wel voldoende zorgvuldig hebben na gegaan of de bedrijfstak in die rela tief gunstige welvaartssituatie ver keert, die het gebruik maken van het maximum der gegeven mogelijkheden veronderstelt. Spreker achtte het niet gemakke lijk hierop te antwoorden, maar men dient naar zyn mening elke dag con sequent voor ogen te houden, dat het grondbeginsel van de meer-gediffe- rentieerde loonpolitiek inhoudt: „re latief hoger loon niet ten koste van de consument, maar als gevolg van een relatief sterkere verbetering van de economische omstandigheden en brengen van het resultaat van mede van de prodnktiviteit". overleg. De piloot van een Amerikaanse straaljager bemerkte tijdens y een vlucht boven West-Duits- y land, dat hij niet meer over vol- doende brandstof beschikte om =e y de vliegbasis te halen. Met veel beleid zette hij zijn kist y toen maar neer op een auto- balm en va?iwege het verkeer deed hij het nog netjes op de y grasberm in het midden ook. lllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Lou" veroordeeld tot twee weken De rechtbank te Amsterdam heeft de 58-jarige vroegere viskoopman „Lou" V. uit Muiden, die op 5 maart jl. gewei gerd had als getuige voor de rechter commissaris m Amsterdam te verschij nen, nadat hij per dagvaarding daartoe was opgeroepen, bij verstek veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf. Vier weken was tegen hem geëist. Deze man noemt zich „de weerge keerde Christus met de nieuwe naam en dat is „Lou". De rechter-commissa- ris wenste hem te horen in een zaak tegen twee zijner volgelingen, een echtpaar uit Weesp, waarvan het jonge kind gestorven was aan een ernstige longontsteking; zonder dat de ouders de hulp van een medicus hadden inge roepen. Als volgelingen van Lou hiel den zij zich aan dien? leer, dat men bij ziekte in hem moet geloven en geen' dokter te hulp moet roepen. Tegenover rechercheurs, die hem thuis kwamen opzoeken, had „Lou" verklaard geen gevolg te willen geven aan de dwang van een dagvaarding. „Als men mij toch uit mijn huis sleurt en voor de justitie brengt, zal ik daar staap als Jezus voor Pilatus en dan spreek ik geen woord" Organisatie van het ziekenfondswezen Meer eenheid gevraagd De federatie van door verzekerden en medewerkers bestuurde zieken fondsen heeft in Utrecht haar jaar vergadering gehouden onder voorzit terschap van de heer A. J. van Leus den. arts. Als belangrijkste punt kwam aan de orde de problematiek van het ziekenfondswezen op organi satorisch gebied. De bespreking voerde tot een met bijna algemene stemmen aangenomen resolutie. Hierin wordt als oordeel uitgesproken dat een grotere een heid in de organisatie van het zie kenfondswezen in Nederland drin- Jend gewenst is en dat in de behan- elde nota de richtlijnen zijn vervat, die tot een grotere eenheid tussen de ziekenfondsorganisaties, respectieve lijk tussen de bij haar aangesloten ziekenfondsen zal kunnen leiden. In de resolutie wordt het bestuur van de federatie opgedragen, met al le bestaande ziekenfondsorganisaties hierover contact op te nemen en erleg te plegen om op grondslag van de genoemde nota tot. verwezen lijking van de daarin vervatte voor stellen te komen en voorts om zo spoedig mogelijk aan de landelykc raad der federatie verslag uit te dit Vliegongeluk bij Kano kostte dertig mensenlevens De Engelse minister van transport Harold Watkinson heeft het Lager huis meegedeeld dat bij het vliegtuig ongeluk dat zondag gebeurde bij Ka no, Nigeria, slechts 10 passagiers en 5 bemanningsleden het leven hebben be houden. Vervolgens bevestigde een woordvoerder van de Boac dat het aantal doden 30 bedraagt. Onafhankelijken hebben voorsprong op IJsland De onafhankelijken, die op IJsland de grootste partij vormen, hadden maandagavond volgens de toen be kende uitslagen van de zondag gehou den parlementsverkiezingen een rui me voorsprong op andere partijen. De onafhankelijken steunen de Navo en staan een gematigde politiek ten aan zien van de Amerikaanse basis op het eiland voor. Hoewel zij aanvankelijk enige tegenslagen te verwerken kre gen, hebben zij, naar men gelooft meer dan de helft van de 85.000 uitge brachte stemmen op zich verenigd. De stand van zaken was maandag avond: onafhankelijken 13 zetels, vooruitstrevenden vijf zetels, sociaal democraten vier zetels en de volksal liantie drie zetels. Illlllllllllllllllllllllllllllll Russische toeristen uit winkelen Meer dan vierhonderd Russi- M sche toeristen die zondag met de „Pobeda" in Rotterdam wa- y ren aangekomen, hebben giste- ren in rècordtempo Amsterdam y en Den Haag „gedaan". Het was de eerste grote groep toe- risten uit de Sowjet-Unie, die y door „Intourist" naar Neder- land werd gebracht. De Russen moesten maandagmiddag aan- y treden voor een boottocht door y de Amsterdamse havens, maar het bleek dat zij de winkelstra- s ten prefereerden. De gidsen werden verlaten, de gereedliggende vloot van rond- 1 vaartboten liet men leeg langs de Amstelkant dobberen.. s Een van de gidsen zeide „de 1 toeristen zijn in het bezit van adressen van alle grote mode- 1 y magazijnen en vastbesloten hun dollars nuttig te besteden". Nog y hijgend voegde een andere koe- ner daaraan toe: „Ze kopen he- 1 ee le confectiepakken". Dit bete- f| y kende de vernietiging van het laatste sprankje rondvaarders- y hoop. Bijna zichtbaar gedesillu- y sioneerd zette het vlaggeschip van de rondvaartvloot dan maar koers naar de Amster- ee damse havenniet geheel y toeristenloos. p Op het laatste nippertje had- 1 ee den zich vier Amerikanen inge- ee scheept. Illlllllllllllllllllllllllllllllllll Metselaars door patroons gedagvaard Voor de vice-president van de rechtbank te Amsterdam heeft maandag een principiëel kort ge ding over de zwarte lonen van met selaars gediend. Twaalf metse laarspatroons in Amsterdam wa ren overeengekomen om met in gang van 11 juni j.l. hun metse laars volgens het z.g. modelboek waarin lonen, tarieven e.d. wet telijk zijn geregeld te gaan be talen. De reden daartoe was de on mogelijkheid om de steeds stijgen de lonen te betalen en tevens dat de arbeidsprestatie ondanks de ho ge lonen verminderde. Bij de werken van drie patroons, die deze regeling in de keten be kend hadden gemaakt, en die in 't geding als eiseressen optraden, liepen de metselaars weg en de pa troons dagvaardden negen metse laars in kort geding. De raadsman van de patroons, mr. M. V. van de Woude, betoogde, dat de werknemers zonder vergunning van het arbeidsbureau hun dienstbe trekking hebben beëindigd, hetgeen nietig is. Gevraagd wordt de werkne mers, omdat de dienstbetrekking niet officieel geëindigd is, te veroordelen het werk te hervatten op de rechtens geldige lonen. Daarbij hebben eiseres sen een dwangsom van 35 gulden op de overtreding daarvan per dag ge stéld in hun eis. De raadsman voegde er aan toe, dat de werknemers tegen alle gewoonten in, bij andere aanne mers aan het werk waren gegaan. De metselaars verdienden per week een brutoloon van 120 gulden, dit zou volgens de regeling dan c.a. 80 gulden worden. „De situatie in Amsterdam volgens een lid van het college van rijksbemiddelaars: de rotte plek in het bouwbedrijf in ons land is cri- tiek. De arbeidsintensiviteit is schrik barend teruggelopen. Werkgevers, die weigerden zwarte lonen te betalen zijn ten onder gegaan" aldus mr. Van der Woude. De raadsman van een der gedaag den, mr. D. Boltjes. voerde evenals de andere advocaat voor deze party aan dat er tussen de patroon en de betrokken metselaars een monde linge overeenkomst was gemaakt, dat boven het werkelijke loon een percen tage zou worden uitgekeerd. Nu wer den de metselaars ineens voor een vol. dongen feit gesteld door de medede ling, dat geen andere, dan de wette lijke lonen zouden worden betaald. De advocaat kwalificeerde dit als een eenzijdige verbreking door eiseres van de afspraak. De poging om tot een nieuwe regeling van de lonen te ko men wordt nu afgewenteld op de werknemers. Dit zal volgens pleiter, als dit geding tot een gedwongen te rugkeer zou leiden, een nadelige in vloed hebben op de woningbouw. „Proefkonijn' 'n Andere raadsman van de gedaag den, stelde ten aanzien van de lonen, dat men moest accepteren, dat dit 'n bestaande toestand is. Is het redelijk, als men, na jaren zich niet te hebben gestoord aan een bindende loonrege ling om dan ineens daarop terug te vallen, terwijl het overleg tussen de organisaties nog gaande is? Deze zaak moest volgens pleiter als „proef konijn" dienen. Hetgeen de president deed opmerken, dat het hoogst onge wenst voorkwam, dat een jarenlang bestaande toestand op de rechter zou worden afgewenteld voor een uit spraak. Een der patroons luchtte ter zit ting zijn opgekropt gemoed door me de te delen, dat zij (de patroons) wor den getard door de werknemers die er over praten „dat daar en daar" meer wordt verdiend. Wij betalen 25 tot 30% boven het wettelijk toegesta ne. en dat is dus „zwart". „Er is geen houden meer aan". In zyn repliek stelde de raadsman van de patroons zeer nadrukkelijk, dat als de eis niet wordt toegewezen en door gemodderd en gekonkeld zal worden. Het college van rijksbemiddelaars en de werkgevers zijn machteloos. erkgevers- en werknemersorganisa ties hebben de loonregelingen goed gekeurd. maar men is by de bonden bang om tegen de mensen te zeggen: „Dat is jullie plicht". De uitspraak werd bepaald op woensdagmorgen 27 juni half tien. Het Wereldgebeuren. Het kan verkeren Zo solidair toonde Walter Ulbricht (63) zich in de dertiger en het begin van de veertiger jaren met de Russische communisten, dat hij voor het staatsburgerschap van de Sowjet-Unic in aanmerking werd gebracht. Vloeiend sprak h)j de taai van het Kremlin, zowel naar de letter als naar de geest. En hij had het niet het minst aan zyn brave verblijf in Moskou tussen 1932 en 1945 te danken, dat hij vice-pre mier werd in het eerste kabinet van de (Oost-) Duitse Democratische Re publiek. Als secretaris kreeg hy het heft in handen van de Oostduitse communistische partij, die zich ver schuilt achter de naam Socialistische Eenheidspartij. Van Stalin wilde hjj niets dan goeds horen en alleen maar lof spreken. Zijn party en de regering waarin hy ook een rol van betekenis speelt, was niet mals met maatrege len tegen politieke tegenstanders, die het waagden om in het openbaar stelling te nemen met de stalinistische opvattingen. Dat blijkt wel uit het met veel ophef aangekondigde, zoge naamd edelmoedige gebaar om een aantal politieke gevangenen amnes tie te verlenen. Het aantal, waar het bij die amnestie om zou gaan, is niet minder dan 19.000 Dat het kan verweren, ondervindt ook Ulbricht in deze dagen. Voor het eerst heeft hy geen maatregelen genomen tegen iemand, die zomaar Stalins naam door de modder haalde, en dat was de Russi sche partijsecretaris Nikita Kroesjt- sjew, naar wiens rede op het twintig ste partijcongres in Moskou ook Wal ter met open mond heeft zitten luis teren. Dat hij zo mak bleef als een lammetje, is te begrijpen wanneer men weet, dat hij in Kroesjtsjew zijn „grote baas" ziet en dat alles wat die zegt niet anders kan zijn .dan waar. En zoals hij eens op hoog bevel de heer Stalin op een voetstuk zette, is hij nu ertoe overgegaan om in het kielzog van de Russische bonzenboot de anti-Stalinkoers te varen. Dezer dagen sprak hij tot partijleden in de universiteit van Oost-Berlijn. Hij kon digde daar een verder „kritisch her onderzoek van het eigen werk" aan. En hij kon er niet onderuit, dat het centrale comité in Oost-Duitsland met de Russische partij deelt in de volle dige verantwoordelijkheid voor de Stalincultus. Met geen woord heeft Ulbricht het aangedurfd, zyn Franse en Italiaanse collega's te vol gen, die in bedekte termen kritiek heboen uitgeoefend op een deei van Kroesjtsjews beweringen over Stalin en die zeiden, dat de communisten buiten de Sowjet-Unie nu maar ver der hun eigen weg moesten gaan. Geen zweem ook-was er van de ter- mén, waarin het Nationale Comité van de Amerikaanse communistische partij zondag in de kwestie-Stalin stelling nam. De Amerikaanse com munisten gaven ook toe, zonder kri tiek de foutieve Russische beslissin gen op het gebied van de buitenland se politiek te hebben aanvaard. Maar daaraan werd toegevoegd, dat de communistische partij in de V.S. niet kon geloven dat zulke ernstige fou ten slechts aan één persoon te wijten kunnen zijn. hoe dictatoriaal de macht van deze persoon ook was.... In zekere zin zou men dit een dolkstoot kunnen noemen in de richting van Kroesjt sjews vug. Want aie verbleef immers met andere machthebbers van de Sowjet-Unie in de nabyheid van de tiran, toen die zijn wandaden beging. Dolkstoten op zo'n grote afstand als New-York van Moskou ligt, treffen geen doel, al zullen ze misschien even opzien baren. Opzien barender echter zou het zijn geweest, wanneer Ulbricht daar in Oost-Duits- !f J-ïi Sowjet-invloedsfeer, iets dcrgelyKs had durven zeggen. Maar hg kon niet. „hij was niemand". Juist m ?euit' Stalin ten koste van veel bloedvergieten herhaaldelijk ont spoorde, was hij immers als Sowjet- burger en Russïsch-spreker bezig, een belangrijke rol te spelen in de inter nationale communistische beweging, die te werk ging volgens de methodes die door ^tahn en door verscheide- der tegenwoordige leiders in de powjet-Ume werden aangegeven Het is met ;e verwachten, dat deze jabroer jneans neen zegt tegen de IS! anderzijds wordt het door velen schgnlijk geoordeeld, dat de Russen het wel prettig vinden, om moeihjue gebied Oost-Duits- lo iofeen stel onvervaIste Stalinisten te laten regeren. De heren zullen el- k - u. Keen kwaad doen Of Ul- ki f.de z'nen toch °P zeker ogenblik het veld moeten ruimen, maar don voor de kritiek ook van communistische landgenoten, die de kop ops! eek nu on Russisch bevel de teugeis wat worden gevierd, zal de lOekomst leren. Men rag aannemen, J de vriendschap van-de co.le:->7eve X rem'inleiders, met helemaal de o k- Stalin-en-zich- "C -verheerlijkend Walter is. En dat h 12®ilVertrouvven ietwat is ge- WALTER ULBRICHT ...vloeiend Russisch....

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3