Vrijdag krijgt Middelburg weer een nieuwe brug tS.ijpe Zeeuwse Almanak VAN TOT Kilo's slanker BonKorets „MORGEN ZIE IK JE WEER", VOORTREFFELIJKE BIOGRAFIE HERVORMD RUSTHUIS TE GOES IS EIND SEPTEMBER GEREED Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 JUNI 1956 LANGEV1ELE GAAT WEER „OPEN" in de plaats kwam, dalen! vrij aanzienlijk Het ls dan ook begrijpelijk, dat de winkeli ersvereniging .Langeviele- Pottenmarkt" aan de officiële inge bruikneming van de brug een feeste lijk tintje wil geven. Niet alleen zorgt Voor beeldhouwwerk werden twee opdrachten gegeven Vrijdag 29 juni a.s. zal Middelburg er weer een nieuwe brug bij krijgen. 's-Middags om vier uur zal burgemeester mr. dr. H. Bolkcstein het lint door* knippen voor de Langevielebinnenbrug, die de Langeviele verbindt met Achter de Houttuinen. Het wordt de vierde in de reeks van vernieuwde of nieuwe overbruggingen, die de Zeeuwse hoofdstad de laatste jaren kende. De eerste was de Seisbuitenbrug en daarop volgden de Herenbrug en de Vlissing- sebrug. Het „lijstje" is hiermee echter nog niet uitgeput, want ook de Ko- ningsbrug en de Langevielebuitenbrug hebben dringend vernieuwing achter eenvolgens verbetering nodig! Thans wordt de laatste hand gelegd aan de afwerking van de Langeviele binnenbrug, die bestaat uit een betonconstructie, rustend op paalfunderingen. Zij heeft een overspanning van acht meter, evenals de oude brug en een z.g. rijbreedte van acht meter; de oude brug had slechts vier meter rijbreedte. Aan beide zijden zijn trottoirs van ongeveer twee meter breed aangebracht, zodat de brug van leuning tot leuning rond twaalf meter meet. De buiten zijden zijn bekleed met Beiers graniet. De gemeenteraad stond indertijd voor dit werk 'n krediet van 167.500 toe. In verband met het feit, dat de brug- is gelegen in een belangrijke verkeersader heeft zij thans zeer bre de landhoofden gekregen, zowel naar de zijde van de binnenstad als in de richting van het Domburgs Schuit- vlot. Het betonnen dek van de brug is met een bestrating van klinkers af gedekt, die thans bijna voltooid is. In de trottoirs van de brug zijn kokers aangebracht met de diverse' leidingen en kabels, zodat, geen kostbare zin kers nodig waren. Als leuningen dienen aan beide zij den stalen hekwerken van smeed ijzer. Aan de zijde van de Lange viele is op de beide hoekpunten van het landhoofd een granieten pilaar van ruim één meter hoog aange bracht. Deze pilaren zullen in de toekomst dienen als voetstuk voor een beeldhouwwerk. B. en W. van Middelburg hebben twee Zeeuwse bcclhouwers gevraagd een ont werp in te dienen voor heelden op de brug. Het zij» mevrouw Messer- Hoybroek uit, Vlissingen en Thilip ten Klooster uit Veere. Wanneer beide projecten ingezonden zijn zal het college hieruit een keuze ma ken. Nog zonder beelden dus, zal vrijdag deze brug voor het verkeer worden opengesteld. Niettemin zijn met na me de winkeliers in de Langeviele zeer verheugd, dat hun straat na bij na 9 maanden weer „open" komt te liggen voor het verkeer uit en naar de richting Vlissingen. Verschillende van deze middenstanders zagen na melijk hun omzetten vanaf oktober, toen de oude brug verdween en het gehate houten noodbruggetje er voor zy voor het lintje, dat burgemeester Bolkestein vrijdag zal doorknippen, maar ook zal in de Langeviele en op de Pottenmarkt worden gevlagd, 's Avonds wordt een permanente feestverlichting ontstoken, die kort geleden is aangeschaft en dezer da gen zal proefbranden. Deze verlich ting zal in de toekomst meermalen branden en men wil trachten dit te doen in overeenstemming niet andere straten die ook een dergelijke attrac tie bezitten. Ook de openingsplechtigheid wordt door „Langeviele-Pottenmarkt" geor ganiseerd. Nadat de burgemeester zal hebben gesproken voert de voorzitter van de winkeliersvereniging, de heer A. P. van de Kamer, het woord en na afloop van deze bijeenkomst in de buitenlucht zal aan de genodigden in café „Groenewegen" een verversing worden aangeboden. Een bijzonder heid is nog, dat de eerste bus van dé „Stoomtram Walcheren", die weer over de nieuwe brug gaat die van 16.30 uur vrijdag versierd zal zijn ter ere van dit feit. De winkeliersvereniging vestigt door een en ander de aandacht op haar straat onder het motto „Kom over de brug". Het slot zal zaterdag worden gevormd door een concert van de accordeonvereniging „Con Brio" uit Middelburg op een daartoe te zetten tent bij het Militair Hospi taal. Dit optreden duurt van 20 tot 23 uur en het programma vermeldt po pulaire werken. ItVltt TEN VOORBEELD In het leven komt men soms voor onaangename verrassingen te staan. Dat ondervond ook de heer V. te Clinge, die in deze grensgemeente een boerderij houdt. Op doktersad vies moest hij enige tijd het bed houden en derhalve zou het werk op de akker blijven liggen. Zou blijven liggen Maar het bleef niet lig gen. Want het leven kent ook aange name verrassingen! Buren en vrien den staken de hoofden bijeen en ver volgens de handen uit de mouwen en deden het werk, dat de heer V. niet doen kon. Een voorbeeld ter navol ging. Vriendendiensten als deze zijn tegenwoordig él te schaars. GASTUITVOERING. Het hervormd kerkkoor te Krab- bendijke, dat onder leiding staat van mevrouw PhilipseBuis, zal zater dag 30 juni a.s. een gastuitvoering geven in de kerk aan de Winkel- BERGEN OP ZOOM In Kapelle-Biezelinge kwam een omvangrijke dame de trein binnen en ging hijgend en breed zitten naast een 'héér, die verdiept was in de lectuur van een weekblad. Het was een wat droevig gezicht: de man plus het weekblad werden tengevolge van de uitgebreide formaten, waarover de daine beschikte, volkomen in het hoekje geperstzodat man en krant een zeer verkreukeld uiterlijk kregen. Plotseling bemerkte de dame, dat er nog wat naast haar zat, Ze keek tenminste naar de in elkaar gepropte buurman, maar omdat zij praktisch van aard was stelde zij onmiddellijk een vraag ten eigen bate: „Zit ik zo goed naar Bergen op Zoom, meneer?" Re.meneer althans wat, van hem overgebleven was schudde 't hoofd: „Nee mevrouwkreunde hij, „dan zit U verkeerd. Als U naar Bergen wilt moet U daar zittenEn hij wees naar de banA tegenover hem. „Gut, danku'wel meneer", zei de dame en ze oegon direct met de ver plaatsing van alles wat. aan en rond haar zat Teoenovei haar vroegere buurman is 'Ai vaar Bergen op Zoom gereisd. Doch die buurman heeft zonder moeite zijn krantje uitgelezen. straat te Antwerpen in samenwer king met het Antwerps kerkkoor. Het vocale gedeelte zal worden af gewisseld met orgelspel door de heer G. van Krulningen uit Krabbendijke en zijn Antwerpse collega. Veel be langstellenden maken de reis naar de Belgische Scheldestad mee. WELVAARTSTEKEN De „Brugsche Courant" is eens een kijkje gaan nemen bij de sa mengevoegde grensposten te Sint Anna ter Muiden en deed daar een merkwaardige ontdekking. In Schapenbrugge is de handel sterk verminderd en in Sint-Anna ter Muiden sterk toegenomen. Hoe goed het daar gaat, kan men vol gens die krant o.m. zien aan het feit, dat daar nu de toren in de steigers gezet is. Het zij de „Brugsche Courant" echter dui delijk, dat deze steigers niets te maken hebben met de toeneming van de nering, want de restaura tieplannen bestonden reeds lang vóór er van een Beneluxkantoor sprake was GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar K. Geubelsde Cock te Clinge vierde dezer dagen onder grote belangstelling zijn vijftigjarig huwelijksfeest. Op verzoek van het echtpaar werden geen openbare fees telijkheden georganiseerd, maar het was er niet minder gezellig om. Advertentie Waarom de laat van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen? BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. Na de maaltijd een dragee met een slokje water - en u verliest ponden per week. BonKorets werken volgens het principe van dehydratie - eenvoudig en snel. Opgehoopt vet smelt weg, geen loomheid en verstop ping meer. Veroverende charme straalt van u af. U voelt u weer opgewekt en monter - een ander mens! Begin een nieuw leven - begin nog vandaag mei BonKorets. ƒ3.30 per flacon. VERMAGERINGSDRAGEES Een kijkje gv de nieuwe, fcangeviele- binnenbrug te Middelburg, die vrijdag a.s. zal worden geopend. Het monu mentale militair hospitaal dient ais fraai decor voor de mensen, die bezig zfjn de laalsie hand te leggen aan de afwerking van de nieuiöe oeverver binding. (Foto P.Z.C.) „Bevolkingsbe.ekhoiiding" vergadert in Middelburg Landelijk congres op 6 juli. Zoals reeds gemeld zal de Vereniging voor Bevolkingsboekhouding deze zomer haar landelijke congres in Mid delburg houden. Als datum voor deze algemene vergadering is nu bepaald vrijdag 6 juli a.s. Ieder jaar verga dert deze vereniging in een andere Erovincie. "celand komt thans voor et eerst aan de beurt. Het programma, dat de deelnemers er wordt een honderdvijftigtal uit alle delen van het land verwacht krijgen af te werken, begint om 1Ö: uur met een ontvangst door B. en W. van Middelburg in de Burgerzaal van. het stadhuis. Daarna begint, om 11.15 uur de huishoudelijke vergadering, die gehouden wordt in het Schuttershof, deze bijeenkomst zullen o.a. het jaarverslag 1955 en de begroting voor 1956 aan de orde komen. Aansluitende op deze vergadering zal de heer W. Chr. Schoonheim, advi- seur voor administratieve organisatie, 'n causerie houden over „Dccument- treproduktie" in de bevolkingsboek houding". In het Schuttershof zal hierop een gemeenschappelijke maal tijd worden gebruikt, waarna het ge zelschap een tocht over Walcheren zal maken. Onderweg worden o.a. Veere, Domburg, Westkapelle en Vlissingen bezocht. In de avonduren vertrekken de deelnemers weer. Maandagmorgen ging op het in aan bouw zijnde hervormde rusthuis te Goes aan de Heernisseweg d'e vlag in top, het hoogste punt van de bouw was bereikt! De aannemers ho pen het rustnuis eind september aan staande te kunnen opleveren. (Foto P.Z.C Aanbesteding van werken j zeedijk Ellewoutsdijk Het waterschap Ellewoutsdijk be steedde maandag de uitvoering aan van werken tot verzwaring, verhoging en verkorting van de zeedijk tussen de dijkpalen 0 en 45 met bijbehorende werken en leveringen. Er werd als volgt ingeschreven N.V. Aann bedrijf v/h firma T. den Breejen van de Bout, Aerdenhout 3 725.000; NV. Aann. Mij. v/h Hillen en Roosen. Amsterdam 3.696.000; Bagger Mij D. Verstoep N.V., Den Haag 3.644 000; N.V. Aann. en Han delsbedrijf Van Oord, Werkendam 3.487.000; Aann. Mij. Oostervvijk N. V., Rotterdam f 3.394,000; R. Boltje Zn., N.V., Zwolle 3.250.000; N.V. Zandtransport Mij., 's-Hertogenbosch 3.163.000; Amsterdamse Aann. Mij. N.V„ Den Haag 3.149.000; N.V. Mij. tot Aann. van waterb. werken v/h A. Hofman, Haarlem 3.149.000; Aann. Handel Mij. Jac. G. van Oord N.V., Utrecht 3.147.000; N.V. Amsterdamse Ballast Mij. Amsterdam 3.055.000; Combinatie firma C. J. J. Geluk N. V. Bagger Mij. Holland, Hardinxveld 2,888,000; Holl. Aann, bedrijf Zanen Verstoep N V., Den Haag 2.862.000; Kon. Mij, „Adriaan Volleer" en Aann. bedr. E. Blok, Sliedrecht/Rotterdam 2.776.700; D Blankevoort Zoon N. V., Bloemendaal 2.674.000; Van Hat- tum Blankevoort N.V., Beverwijk 2.396.700. Koninklijke onderscheiding Bij koninklijk besluit is verleend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, aan de heer P. Bakker te Terneuzen, klerk op het kantoor der N.V. „Zeeuws-Vlaam- se Tramweg Maatschappij". Schade aan gewassen door herverkaveling Bij het voortschrijden van de her- .verkavelingstverkzaamheden in het herverkavelingsgebied Zak van Zuid- Bev.eland blijkt dat de teelt van meer derjarige gewassen zoals aardbeien, lu cerne, ed. moeilijkheden met zich mede brengt,. De agrarische subcommissie acht het daarom noodzakelijk dat men alvorens tot inzaai of inplant van dergelijke ge wassen ovei te gaan, overlég pleegt met het Bureau van Uitvoering te Goes. Doet men dit niet, dan loopt men gevaar dat nieuw ingezaaide percelen door herverknvelingswerken zullen moeten worden opgeruimd, zonder dat hiervoor vergoeding zal worden ver strekt Eindexamen r.h.b.s.-b te Middelburg Voor het eindexamen afdeling b slaagden vorige week aan de r.h.b.s. te Middelburg de volgende kandida ten; de heren P. Gabriëlse, A. Goed hals, W. Kweidam, J. J. Leijnse, J. H. Louwerse, C. Portier, B. C. Roest, A. Teve] en L. J. Versluis, allen te Mid delburg en H. Gelderblom te Nieuw- dorp; P. P, J. v. d. Guchte uit Vrou wenpolder; D. Koole uit Sint-Lau- rens; J. Noordhoek uit Serooskerke (W.Drie kandidaten moesten wor den afgewezen. Youth for Christ zaterdag' 30 juni houdt Youth for Christ in "de St. Jacobs- kerk té Vlissingen een interkerkelij ke evangelisatie-samenkomst, waar op het woord' zal worden gevoerd door de heer L. Pasman uit Haar lem. De heer A. Schout, lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland, zal een openingstoespraak houden. Een massaal koor, samengesteld uit ko ren van Vlissingen, Middelburg, Sou burg en Breskens, verleent zijn me dewerking onder leiding van de heer K. Deenik. Deze samenkomst begint om acht uur 's avonds. FILMS IN ZEELAND Over de predikant dr. Peter Marshall Het ALhambra-theater te Vlissingen brengt tot en met donderdag „Morgen zie ik je weer" („A man called Pe ter") met o.a. Richard Todd en Jean Peters. Deze film is een voortreffe lijke biografie over de Amerikaanse predikant dr. Peter Marshall, in Schotland uit arme ouders geboren en later naar de Verenigde Staten geëmigreerd, waar hy een der geliefd ste predikanten by de Presbyteriaan se kerk wordt. De film is een kleuren- cinemascope. Er wordt veel in ge preekt, maar doordat slechts korte fragmenten daaruit genomen zyn, wordt de film daardoor niet eentonig of langdradig. Dit godsdienstige on derwerp is mede dank zy de uitste kende regie van Henry Koster tot een eerlyke en warme getuigenis gewor den. „Detective Callaghan grijpt in" is tot en met woensdag te zien in Grand te Goes. Het is de verfilming van Pe ter Cheney's gelijknamige detective roman en Tony Wright vertolkt er de hoofdrol in. Een film vol vaart en al lerwildste achtervolgingen, die de lief hebbers van dit genre veel te genieten biedt. Financiering afsluiting van zeegaten (Slot van pag 1) beveelt aan het project zonder de een heid daarvan uit het oog te verliezen, begrotingstechnisch te splitsen, in ge deelten, die toch weer een eenheid vormen. Aldus kan men rekening hou den met nieuwe technische mogelijk heden en moeilijkheden die tot wijzi ging zouden Kunnen nopen en behoudt men de mogelijkheid tot periodieke fi nanciële en economische toetsing. Bovendien kan het tempo in een eventuele depressie worden versneld. In feite wordt dit stelsel toegepast bij de financiering van het Surinaamse tienjarenplan. De Staten-Generaal zou den op dezp wijze „mederegeren" in een vorm die geheel past in de moder ne bestuursontwikkeling (b.v. ten op zichte van de conjunctuurbeheersings maatregelen; Op deze wijze wordt het mogelijk een jaarlijkse taakstelling- post op te nemen met daarbij het elk jaar maximaal te verwerken bedrag. Zou men het Deltaplan als geheel ne men dan krijgt men een niet te be heersen complicatie van overlopende posten. De techniek van prof. Smeets be perkt de mogelijkheid sterk, zodat het parlement na x jaar voor de uit voering van het grote plan zo no dig zou kunnen weigeren verdere termijnen toe te .staan. Formeel- theoretisch moet dit n.l. mogelijk blijven. Ket nut van dit systeem ligt hierin dat het een wettelijke verplichting tot invoering in het leven roept die bij een redelijke toepassing van de Deltawet ook wordt verwerkelijkt. Men ziet dat ook op dit punt de Del tawet de gemoederen beweegt. Geen wonder, want het raakt elke maat schappelijke activiteit, geeft van het totaal dier activiteiten een doorsnee. Bij het stellen van eisen van Zeeuwse zijde dient men daarmee rekening te houden. Het hire beschreven systeem opent aan onze provincie mogelijk heden, maar het legt ons ook redelijke beperkingen op. Wij kunnen die tel kens per „eenheid van onderdeel" on der de ogen zien. Donderdagavond biedt Grand de realistische film „Havenkwartier", waarin Jean Gabin en Michèle Mor gan de hoofdrollen vertolken. Het is de tragiek van mensen, die in de net ten van de misdaad verstrikt geraakt zijn en daarin ook ten onder gaan. Wie sensatie wil, kan tot en met donderdag terecht in Luxor te Vlis singen, waar de Franse film „Haven café" op het witte doek gebracht wordt. In en om dit havencafé gebeu ren nogal vrij sensationele dingen en het is de Fransen toevertrouwd dit op het celluloid vast te leggen. In Electro te Middelburg draait tot en met morgen „Jacht op blond" wel ke rolprent reeds eerder werd bespro ken en dit theater geeft donderdag avond een reprise van „Anna Kareni- na", waarin de titelrol wordt ge speeld door Greta Garbo. Provinciale subsidies voor restauratie van monumenten Gedeputeerde Staten van Zeeland doen een achttal voorstellen tot sub sidiëring va,n monumenten. Voorge steld wordt om 356.by te dragen in de restauratiekosten van een zes tal rouwborden op het Slot Haam stede, die in totaal 3.559 bedragen. De borden, die vermeld staan op de voorlopige monumentenlijst, zrjn alle in'geringe mate door houtworm aan getast. "Voorgesteld wordt vervolgens om een bedrag van 825.te subsi diëren in de Kosten van restauratie van 8.246,80 van de korenmolen van de heer C. Kasse te Souburg. Dit bouwwerk heeft dringend herstel no dig; van verschillende andere zijden zal ook worden bijgedragen. De kos ten van het herstel der ned. herv. kerk te Serooskerke (W.) zijn ge raamd op 56.200. G.S. stellen voor hierin 4310.bij te dragen. Het pand B 88/89 in Zanddijk on der Veere van de heer W. Wouters, dat niet gemist kan worden in het straatbeeld ter plaatse, is bouwvallig en dient daarom te worden hersteld. De kosten bedragen 26.150, waarin G.S. 2615.willen bijdragen. Het Serceel Kade A 65 te Veere van de eer Huijbrecht. dat reeds werd her steld, zal een bedrag van 1.160 ver gen, waarin een provinciale subsidie van 116.wordt verzocht. Voor gesteld wordt voorts in de restaura tie van nog een ander Veers pand bij te dragen, namelijk Kraanstraat 138, van mevrouw M. S. E. Augustyn, tot een tiende van de totale kosten DE VLAG GING IN TOP Maandag hoogste punt bij de bouw bereikt. Op de liftschacht van liet aan de Heernisseweg te Goes in aanbouw zijnde rusthuis voor de hervormde diaconieën van Goes en Kloetinge, ging- maan dagmorgen de vlag in top. Het hoogste punt van dit bouwwerk was bereikt. Daarom werd ook hier niet van de goede traditie in de bouwwereld afgewe ken om even bij dit moment stil te staan. Wanneer de afwerking in het zelf de vlotte tempo blyft voortgaan, zal over enkele maanden opnieuw de vlag van het. gebouw kunnen wapperen, maar dan voor de officiële opening. Eind september hopen de aannemers dit rusthuis te kunnen opleveren. In het gebouw, waar op het ogen blik vijfenveertig man aan het werk zijn, begint al aardig tekening te ko men. De metselaars zijn praktisch klaar en het is nu nog maar een kwes tie van afwerken. In september van het vorig jaar is- met de eigenlyke bouw begonnen en ondanks ruim vijf weken vorstverlet, staat het gebouw thans geheel overeind, zodat er heel wat werk verzet is. Nog waait de wind door de kale gangen en kamers, maar de schilders zijn reeds begonnen om de ruiten in te zetten. De leidin gen voor elektriciteit en centrale ver warming zijn reeds voor het overgro te deel aangelegt, terwyl de stuka doors druk bezig zijn met het bestrij ken van plafonds en muren. De dertig kamers voor de bejaar den zyn. verdeeld over drie woonla gen, alle op het zuiden en zuidwesten gelegen. Voor elke kamer komt er een afgesloten balkon. De toekomstige be woners zullen daar van een aantrek kelijk zicht op Goes kunnen genieten. De oostelijke vleugel zal geheel be stemd worden voor dienstruimten, als keuken, bergruimte. Tevens zijn daar de kamers voor het personeel felegen. Naast de ingang krijgen de ewoners een recreatiezaal en in een bijgebouw komt er voor knutselaars onder de bejaarden een werklokaal. Voor hen die moeilyk ter been zijn, zal een lift de last van "het trappen klimmen wegnemen en zo is er in dit rusthuis nog veel meer te vinden, dat het verblijf voor de bejaarden hier straks zo geriefelijk en aangenaam mogelijk zal maken. 6.430.—. Tenslotte wordt nog 155.bij drage verzocht in de meerdere res tauratiekosten van de standaardmo len te Retranchement en van 96. in de meerdere herstelkosten der hekpalen van de hofstede „Zand- voort" te Grypskerke. G.S. stellen tenslotte voor ae verzoeken om sub sidie voor het pand Warwyksestraat A 113, Veere, de toren te Dreischor en-in de meerdere kosten van de res tauratie van kerk en toren van St. Anna ter Mui den en van de torens van Biggekerke, Domburg, 's-Heer- Arendskerke, Oostkapelle en Ovezan- de voorlopig aan te houden. Voor de instrumenten f§ Voor de beide gedupeerde s Vlissingse muziekverenigingen „Sint-Caecilia" en „Ons Ge- noegen" werd tot dusver een bedrag van 5208,52 bijeenge- bracht. Inmiddels is het de H H verenigingen mogelijk ge- s H maakt om te concerteren, doordat tot dit doel door parti- culieren, verenigingen en be- dryven instrumenten werden afgestaan de meeste uiter- s aard in bruikleen. Er is nog veel geld nodig om de geleden schade te dekken. Wie iets voor de korpsen over heeft, kan dit storten op giro 66287 ten name van de Fa. F. van de Velde jr. te Vlissingen of aan- bieden aan het kantoor van de P.Z.C. te Vlissingen. Hier volgt dan' weer een specificatie van de ontvangen gelden: Vorige verantwoording 5108,52 Woningbouwvereniging „Goed Wonen", Vlissingen 50, Woningbouwvereniging „Gem, Belang", s Vlissingen 25, Buurtver. Spuistraat- Beliamypark, Vlissingen 25, Totaal 5208,52 Advertentie Zilver Uw bloed en bevrijd Uzelf zó van Rhenmatische Pijnen. Als die ondragelijke pijnen een ge volg zijn van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kruschen, de beproefde combinatie van zes minerale zouten, wetenschap pelijk samengesteld, is al jaren het reddende middel voor generaties van lijders aan Rheumatiek. Neem voor taan ook Kruschen. De aansporende werking op lever, nieren en ingewan den doet uw bloed sneller stromen. Onzuiverheden en die veroorzaken de pijn zetten zich niet meer vast, maar worden afgevoerd langs na tuurlijke weg. VANDAAG Middelburg - Electro; „Jacht op blond" (18 Jr.), 19 en 21.15 uur; Prov. Biblio theek: Expositie reprodukties van en boekwerken over Rembrandt, 10—12.30, 13.30—17 uur; Molenwater: „Miniatuur Walcheren", 9—24 uur. Vlissingen Alhambra: „Morgen zie ik Ie weer". (H jr.). 19 en 21 uur; Luxor: Havencafé". (18 jr.). 20 uur. Goes Grand: „Detective Callaghan grijpt ln", (18 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2