KAPPIE Gemeentelijke Volkskredietbank voorziet in behoefte WALCHEREN en de BOEVENKAPITEIN VRIJDAG 22 JUNI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANl 1 SOCIALE ZAKEN GOES IN 19SS Werkplaats voor minder validen is druk bezet De gemeentelijke volkskredletbank te Goes, die op 1 januari 1955 haar werkzaamheden aanving, blijkt in een behoefte te voorzien. Vooral in de aanvang was het aantal kredietaanvragen vrij groot. Verscheidene leners vroegen direct na aflossing een nieuw krediet aan. De overeengekomen af lossingen werden vrijwel steeds zonder moeite ontvangen. In 1955 werden totaal 70 aanvragen gedaan, waarvan er 49 werden toegewezen en waaraan totaal f 17.421,50 aan leningen werd verstrekt. De gemiddelde grootte van de verstrekte leningen bedroeg dus ongeveer f 353.50, zo blijkt uit het ver slag van do afd sociale zaken der ge meentesecretarie over 1955. brandstofverstrekkingen gedaan voor totaal f 8.103.24 (in 1954: f 5.536,76). Voor ziekenfondspremiën werd aan 30 personen een bijdrage verleend tot een totaalbedrag van f 695,39, terwijl in 139 (156) gevallen vrijstelling van betaling van de luisterbijdrage voor de radio werd verleend. In totaal werden per-31 dec. jl. 28 patiënten voor rekening van de ge meente in inrichtingen voor krankzin nigen verpleegd. De totale verpleeg- kosteri over '55 bedroegen f 53.146,31, waarvan uiteindelijk f 45.426,38 ten laste van de gemeente bleef. Het merendeel der leningen (32) tot een bedrag van f 12.533.50 werd ver strekt aan werknemers op weekloon in particuliere bedrijven. De meeste leningen hadden een looptijd van lan ger dan 1 jaar. De exploitatie van de werkplaats voor minder valide ar beidskrachten had ook een bevredi gend verloop. Op 31 december 1955 waren er 45 personen tewerkgesteld, van wie 26 uit Goes en 19 uit andere f;emeenten op Zuid- en Noord-Beve- and. Het ruimteprobleem werd steeds urgenter, zodat reeds moest worden uitgezien naar mogelijkheden om hierin te voorzien. In afwachting van het tot stand komen van een nieuwe, ruimere werkplaats werden daarom stappen gedaan om door het huren van een houten barak een voorlopige oplossing voor dit probleem te ver krijgen. Om het steeds stijgende aan tal geplaatsten van werk te voorzien, konden in voldoende mate opdrachten worden aangetrokken. In totaal kon Voor f 22.498,16 aan opbrengsten uit vervaardigde produkten en verrich te diensten worden verkregen, Het exploitatie-overzicht is over het ver slagjaar geëindigd met een nadelig saldo van f 1.546,12, doch in feite is er een voordelig slot van f 1.778,96. Er waren namelijk 7 personen in gevolge de gem. sociale werkveor- ziëningsregeling voor handarbei der geplaatst, die tevoren onder steuning ontvingen van het Bur gerlijk Armbestuur. Het vervallen van deze ondersteuningen bete kende voor het B.A. en derhalve ook voor de gemeente, een bespa ring van f 3.325,08. Voor het toe komstig beheer van de werkplaats is, zoals bekend, 'n gemeenschap pelijke regeling ontworpen, waar toe inmiddels alle gemeenten op Zen N-.Beveland zijn toegetre den. Het algemeen maatschappelijk werk dat zich in hoofdzaak uitstrek te tot maatschappelijk minder aange paste gezinnen, oorlogsslachtoffers en gerepatrieerden, armlastige krank zinnigen, zieken en ouden van da gen, bestond voornamelijk uit-arbeid van, voorlichtende aard. Ingevolge de sociale voorzienings- regeling, waarvan de kosten volledig door het rijk worden vergoed, werd in 1955 aan 33 aanvragers f 6701 uit gekeerd in 1954: f 7570), voor ge vallen van gehele of gedeeltelijke werkloosheid. In de sociale werkvoorzieningsre geling voor hoofdarbeiders was slechts één persoon werkzaam. Het aantal gewerkte dagen bedroeg 24 (vj.: 523) terwijl aan loon f 231,49 (f 5361.36) werd uitbetaald. Bij de objecten van de gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling voor hand arbeiders waren 20 (in '54: 27) handarbeiders geplaatst, wier lonen, exclus. soc. lasten, totaal f 31.887,27 (f 54.017,44 inclus. sociale lasten) bedroegen, Het aantal gewerkte da gen beliep 4320 (6282), terwijl in to taal 627 (914) verzuimdagen voor kwamen. Ingevolge de zelfstandigen regeling werd f 4.787,66 (f 3.745,37) uitgekeerd, verdeeld over 28 (30) aan vragen. Aan 11 oorlogsslachtoffers werd f 18.148,70 (f 15.773,17) aan uitkerin gen voor levensonderhoud verstrekt. Per 31 december 1955 waren er voorts 9 gerepatrieerden in zorg, waaraan f13.023,53 (f 19.227,99) aan uitkerin gen voor levensonderhoud werden ge daan, terwijl voor bijzondere voorzie ningen f 5.655.35 (f 8.007,67) werd besteed. Per 31 december jl. werden aan 470 personen uitkeringen gedaan ingevol ge de Noodwet Ouderdomsvoorziening tegen 452 in 1954. Er werden 209 Sint Laurens N.C.V.B. bezocht Sas van Gent De afdeling Sint Laurens van de N.C.V.B. maakte woensdag een uit stapje naar Sas van Gent. Nadat men een bezoek had gebracht aan de spiegelgiasfabriek, werd het ge zelschap door het college van B. en W. op het Sas van Gentse gemeen tehuis ontvangen. In zijn welkomst woord sprak burgemeester R. A. ,T. den Boe rer zijn voldoening over uit. da' da Walcherse dames speciaal zijn gemeente tot doel van hun reis had den gekozen. Mevrouw P. H. BaasKemp, pre sidente van de afdeling Sint Laurens van de N.C.V.B., dankte op geestige wijze voor de goed verzorgde ont vangst. Zij overhandigde B. en W. van Sas van Gent sigaretten en een zilveren lenel met het wapen van Sint Laurens. Na een bezoek aan het nieuwe zwembad en het bezichtigen van en kele fabrieken vertrok men weer naar de overzijde van de Schelde. Raad vergadert Maandag 25 juni a.s. om 14 uur vergadert de gemeenteraad van St. Laurens. De agenda vermeldt o.a. voorstellen met betrekking tot vast stelling van een interimregeling ziektekosten gemeentepersoneel 1956, voorbereiden van een herzie ning van het Plan van uitbreiding, het verlenen van een voorschot aan db chr. kleuterschool ingevolge de kleuteronderwijswet, het akkoord gaan in principe met eventuele ver koop van een perceel bouwgrond, wij zigingen van de begroting 1955 en 1956. Eindexamen r.-k. H.B.S.-A te Schoondijke. Aan de r.-k. h.b.s. Sint Eloy" te Schoondijke slaagden voor het diplo- ma-A de dames Annie E. Goossens te Biervliet, Ylva S. A. Haverland te Aardenburg, Marijke A. A, Hendrik- se te IJzendyke, en Agnes R. de Keij- ser te Oostburg en de heren Johan P. Bauer te -Sluis. Petrus E. van den Bossche te Biervliet en August P. P. Tas te Oostburg. Er werden geen kandidaten afgewezen. Opening wijkgebouw en zusterhuis. De echtgenote van de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, mevrouw S. C, de Casembroot-baro- nesse Van der Feltz, zal dinsdag 10 juli a.s. 's namiddags om drie uur de officiële opening verrichten van het wykgebomv en zusterhuis van het Groene Kruis te Sint-Annaland. Weg Oostburg-Groede via Scherpbier gesloten In verband met de uitvoering van onderhouds- en herstelwerkzaamhe den aan de weg Oostburg-Groede over Scherpbier zal deze weg tot 1 augustus voor alle verkeer in beide richtingen gesloten worden. Middelburg E.H.B.O.-diploma's aan 22 geslaagden uitgereikt. Dezer dagen werd in de Bogardzaal te Middelburg de uitslag bekendge maakt van het E.H.B.O.-examen uit gaande van de afdeling Middelburg der Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor E.H.B.Ö. Aan 22 van de 24 kandidaten kon het diploma worden •uitgereikt. Het examen werd afgeno men door dokter D. N. van Gelderen uit Middelburg en de cursisten werden door dokter Stapper, eveneens uit Middelburg, opgeleid. De laatste werd bijgestaan door mevrouw De Vries- Draajsma uit IVIiddelburg, die veel tijd aan deze cursus besteedde. In een kort woord wees dokter Van Gelderen de geslaagden op de waarde van dit diploma. Hij wekte hen op een trouw lid te blijven van een E.H.B.O.-afde- ling. De voorzitter van de afdeling, de heer J. C. Polderman, dankte in een toespraak de artsen Van Gelderen en Stapper en mevrouw De Vries voor hun werk. Hij wenste de geslaagde cursisten hartelijk geluk. Tot slot deed de secretaris, de heer J. F. de Muljnck, nog enkele mededelingen over de uit reiking der diploma's en over het lid maatschap. De geslaagden zijn: de dames'T.'S: de Kam, Souburg; E. M. Caljouw, Veere; N. Douw, Zoutelande; J. Cor- nelisse, H. van Roon, J. A. Alewijnse en J. H. Snijder, allen uit Middelburg en de heren: H. de Wolf, W, van de Voorde, M. Hoogesteger, A. van Rooijen, P. Bosdijk, J. Neuféglise, J, Haksteen, W. Westmaas ,S. Remeijn, S. Addink-, G. de Man, D. J. van Loo, W. Lokerse, A. de Hollander en C. Jobse, allen uit Middelburg. De afdeling Middelburg heeft thans nog een cursus lopende, waaraan ruim 30 kandidaten deelnemen. Deze zul len vandaag, vrijdag en morgen voor examen doen om in september met de diplomacursus verder te gaan. De lei ding van deze cursus berust bij dok ter C. F. Frumau uit Middelburg. Diploma-uitreiking Middelburgse Handels avondschool. Donderdagavond zijn de diploma's uitgereikt van de vijf- en de driejarige cursus der middelbare handelsavond school te Middelburg. De uitreiking geschiedde door de voorzitter van de vereniging voor handelsonderwijs, de heer J. W. Kögeler. Voor de vijfjarige cursus slaagden: W. J. Th. van Beest, J. P. Ie Due, M. A- Mondeel, J. A. Pou- wer, J. C. Sinke en A. van Sluijs. Geen der kandidaten werd hier afgewezen. Voor de driejarige cursus slaagden: W. H. Barendsen. D. van Belzen, F. J. Damman, J. Florusse, B. Gouds waard, mej. J. P, de Groot, J. D. van Hoven, A. Kwekkeboom, J. G. Loge- mann, mej. J. C. Mannie, J. A. L. Meerman, W. de Pagter, mej. J. Post, W M. Roelse, J. Vellekoop, mej. J. B. Verschuure en mej. J. Vos. Twee kan didaten werden afgewezen. Gapinge N.C.V.B. vergaderde De afdeling Gapinge van de Neder landse Christen Vrouwen Bond hield haar maandelijkse vergadering. De heer Taal, hoofd van de christelijke school te Veere, hield in deze bijeen komst een causerie over „De opvoe ding van onze kinderen". Spreker be handelde in- deze uiteenzetting op boeiende ,en heldere wijze een groot aantal facetten van de opvoeding. Hij had een aandachtig en dankbaar ge hoor, zodat het geheel een leerzame avond werd. Burgemeester aangereden. Op het kruispunt Schuit vlotst raat Hondegemstraat in Grijpskerke is donderdag omstreeks 12 uur de heer A. .T. H„ burgemeester van de gemeen te Meliskerke, door een auto aange reden. De heer H., die per fiets was, wilde de weg oversteken toen een voorrang hebbende auto naderde. De bestuurder van deze wagen, de heer A. W.-V. uit Middelburg, remde krach tig, maar slaagde er niet in zijn voer tuig tijdig tot stilstand te brengen. Dit had tót gevolg, dat de fietser door de auto werd gegrepen en ten val kwam. De heer H. werd spoedig naar het ziekenhuis in Middelburg ver voerd: vermoedt wordt, dat hij een lichte hersenschudding heeft opgelo pen en een schouderfractuur. Zijn fiets werd beschadigd, de auto van W liep geen schade op. Vlissingen Concert „St. Caecilia" Zaterdagavond a.s. geeft de har monie ,,St. Caecilia" o.l.v. haar diri gent Jan de Graaf wederom een con cert in het Bellamypark te Vlissin gen. Deze keer vermeldt het program ma o.a. naast de traditionele marsen, een grote selectie uit de operette „The Geisha" van Sidney Jones, de wals „Hoehzeit der Winde" en de Kroningsmars uit de opera „De Profeet" van Meyerbeer. Deze opera, die het bekende ge schiedenis-verhaal van Jan van Lei den uitbeeldt, is bekend geworden doordat de componist hoofdzakelijk de In. die tijd (1849) bestaande ko peren blaasinstrumenten, voor het orkest gebruikte. Deze mars is dus de oudste bekende mars voor blaas- orkest. Ontslagverlening Bij beschikking van de staatsse cretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is met ingang van 1 september 1956 aan de heer Ph. H. Krijgsman op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leraar aan de r.h.b.s. te Vlissingen. Oogst van de straat Aan het bureau van politie te Vlis singen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwer pen: kinderbezem, grijze vulpen, kin dertasje, zonnebril, verschillende sleu tels, broche, verschillende portemon- nee's, kentekenplaat van auto, lede ren handschoen,, kindertrom, kinder schoentje, balpoint, rode step, zwarte gebreide das, wapen loodswezen, fou- draal van parapluie, broche met steentjes, zwarte vulpen, portefeuille met inhoud, muntbiljet, oorbel (pa rel) bruine kip, herenpolshorloge, swabbera e aiese vbglc vbgk bgkkk grijs windjack, portemonnee, zwem abonnement t.n.v. M. Swabber, don kergrijze deken, shawl, wit kinder schoentje, groene vulpen, huissleu tel, .wee sleutels aan kaperkettink je, boodschappennetje, wieldop volks wagen, herenhandsohoen, kinderpor temonnee, knot jaegerwol, blok schaaf. uitlaat van bromfiets, zwar te dameshandschoen, koperen kroon tje en vlag van het Loodswezen (uit monstering), fietspompje, grijs ge ruit jongensjasje. Ritthem Vrouwen op stap De Ritthemse vrouwenvereniging maakte een autotocht naar Den Haag, waar verschillende beziens waardigheden werden bezocht (o.a. het Vredespaleis en het Panorama van Mesdagh). Op de terugreis werd nog een bezoek gebracht aan Breda. Ook de vrouwenvereniging uit Nw.- en St. Joosland maakte op uitnodi ging van de Ritthemse de tocht meo. Het werd een zeer geslaagde dag, waarbij de dames ook nog iets voor „thuis" meebrachten. Collecte De Rode Kruis-collectg bracht te Ritthem 161,90 op. Grijpskerke Examen. In Den Bosch behaalde de heer J. P. Sanderse te Gi'ijpskerke het diplo ma vakbekwaamheid voor tabaks- handel. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Squadron 313 adopteert I Klaas Zachariasse g De vliegtuigherkennings- wedstrijden nebben de Goeso lycelst Klaas Zachariasse nog wat meer opgeleverd dan de eerste prijs, die hij daarmee s aan het begin van dit jaar be- haalde. Klaas gaat dinsdag a.s. g een helikoptervlucht maken van Goes naar Volkel en terug. H Dat zit zo: De vliegers van het 313 squadron van de eerste tactische vliegbasis Volkel van n de Koninklijke Luchtmacht willen him waardering voor Klaas' prestatie doen blöken door hem te adopteren! §f Dinsdag a.s. zal hy In ge- zeischap van de rcctor-classi- s cus van het christelijk lyceum p te Goes, dr. D. Barënds op ■m de vliegbasis worden ontvan- gen. Het mag bekend veron- dersteld worden, dat de heer e§ Barends van 1925 tot 1930 lui- tenant-vlieger was te Soester- n berg; vandaar misschien het luchtvaartenthousiasme zijner m leerlingen Dinsdagmorgen om negen uur landen twee helikopters op het gemeentelijk sportveld aan s H de haven van Goes cn deze brengen Klaas en zijn rector naar Volkel. 's Avonds om zes uur worden beiden per helikop- ter naar Goes teruggebracht. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Waar zijn onze schepen Aagtedijk 20 Madras, Aalsdljk 19 500 mijl z.o. van Kaap Guardaful. Aalsum 22 Marseille. Aagtekerk 19 610 m. z.w. v. Cocos-eil. Aardijk 20 Colombo. Abbekerk 10 60 m. z.w. v. Colombo. Adonis 18 La Guarda. Akkrumdijk 19 Tampa. Albireo 19 00 m. z. v. Kreta. Aldabl 20 v, Santos n. Rio de Janeiro. Alnatl 20 Rotterdam. Alwaki 21 Aden. Alphacca 20 v Santos n. New Vork. Alamak 18 Koeweit. Alhena 19 Rio de Janeiro. Almdijk 19 Antwerpen. Almkerk 19 v, Bangkok. Amsteldijk 18 n. R'dam vla Le Havre. Arnoudspolder 20 v, R'dam n. Lissabon. Artemis 18 380 mijl n. van San Salvador. Arendskerk 21 Rotterdam. Attis 19 n. Guanta. Arnedijk 20 Houstoit. Averdijk 20 Rotterdam. Baud 20 Soerabaja. Bali 20 Port Said. Barrka 20 Port Swettenham- BlommerscUjk 20 p, Cape Race. BlijdenrtiJk 21 Rotterdam. Blitar 20 p. Oporto. Bosqhfontein 20 Marseille. Boissevain 19 Hongkong.' Camitia 19 naar Curasao. Cistula 19 1000 nj, n.o, v. perna. Crania 21 Curacao. Delfshaven 18 Narvik. Delft 20 Cartagena. Duivendijjc 20 v. Londen n. Chrlstoba], Ena 49 Thameshaven. Esso,- Amsterdam 19 Antwerpen. Esso - Nederland 18 n. Land's End. Eos 19 ',20 m. v. Kreta, Esso - Den Haag 19 paedalus, Gaasterland 20 Bremen, Grpotekerk 18 Durban. Grote Beer 19 540 m. z.w. v. Valentia. Guineekust 19 Kalabar. Haulerwijk 19 172 m. z.w. v. Land's End. Heemskerk 20 v. Sydney n. Melbourne. Helena 18 840 m. z.w. v. Fayal. Helicon 19 n. Curasao. Japara (K.R.L.) 19 v. Singapore, Jason 19 112 m n,w. v, Jamaica, Kalydon 20 v. Glasgow n. Curasao. Kield recht 20 Hamburg. Kinderdijk 19 300 m. n. v. Land's End. Korovina 18 stanlow. Krebsia 19 n. B^iikpapan. Katelysla 20 p. Oran n. Abadan, Keizerswaard 10 420 m. n.w. v. Fortalera. Kgta Gede 18 Port Said. Kota Agoeng 19 v. Safaga. Kota Baroe 19 n. Tjeribon. Kyijx 20 v. Balikpapan. Kryptos 10 n. Pladjoe. Laagkerk 21 R'dam n. Antw, Langkoeas 20 v. Djeddah. Lawak 10 Port Elizabeth. Leersum 20 Jacksonville. Lekhaven 1" d. Flnisterre. Liberty Bell 21 v. Port Said. ■Laurenskerk 19 van Genua n. Port Said. Lekkerkerk 20 v. Londen n. R'dam. Loenerkerk 20 v. Genua n R'dam, Lutterkerk 20 p. Djeddah. Leuvelcerk 19 95 m. z.o. Suez, Maas 19 15 m. z. v. Farlings. Maasdam 19 v. Southampton n. Quebec. Maashaven 19 Kaap Verdische eil. Moordrecht 19 p. Natal. Mataram 20 Antwerpen. Maiiekerk 21 Calcutta. Meerkerk 21 Rotterdam. Meiiskerk 20 p. Ceylon Molenkerk 21 Genua. Muiderkerk 20 p. Gibraltar. Mijdrecht 19 370 m. n. v. La Libertad. Nw. Amsterdam 20 v. Southampton n. New York, Oldekerk 21 v. pas Palmes n. Kaapstad. 01denbarne»elt, J. v. l« 50 m. n. v. Malta. Oostkerk 21 Newcastle. Oranje 20 p. Malta. Oranjefontein 20 v. Kaapstad. Ovula 18 Makassar. Overijssel 20 v. R'dam n. Genua. Peperkust 21 v. A'dam te Antwerpen. Perna 18 Pladju. Pr. Alexander 19 v. Hamburg n, Montreal. Pr. Caslmir 21 v. R'dam n. Montreal. Pr. Willem II 20 Toronto. Roggeveen li- ||amburg. f Advertentie J Jeuk1 •t tenger cteg en t Neem nog DÉBRQLME Groot muziekconcours te Hengstdijk op 28 juli a.s. 's Zaterdag» voorafgaande aan de grote wielerkoers voor professionals te Hengstdijk waar zoals bekend, de volledige Nederlandse Tour-de-Fran- ce-ploeg aan de start komt, wordt in deze plaats een groot muziekcon cours georganiseerd, waaraan zowel door individuele musici als door en sembles kan worden deelgenomen. De organisatie van dit muzikale gebeu ren is in handen gelegd van de Hul- sterse musicus, de heer A. Eeckhout, die inmiddels reeds enkele weken met de voorbereidingen doende is. Op het ogenblik zijn reeds 50 in schrijvingen binnen. Uit alle delen van het lana zullen de deelnemers op 28 juli a.s. naar Hengstdijk komen. Ook over de medewerking van de diverse instanties had de heer Eeck hout geen klagen. De jury bestaat uit de heren J. B. van Aalderen, toonkun stenaar en ere-directeur van de kon. stedelijke harmonie te Hulst; J. van Landeghem, accordeon-kampioen van België en dirigent van de accordeon vrienden te Sint Niklaas (B.) en Q. J. van Trigt, toonkunstenaar en voor zitter van de Nederlandse Accordeon Associatie te Zeist. Het ziet er dus wel naar uit, dat op 28 .juli een groot aantal muzieklief hebbers naar Hengstdijk zullen trek ken om dit unicum op muziekgebied te gaan beluisteren. Bovendien kun nen de liefhebbers van de wielersport die zelfde avond hun hartje ophalen, want er zal dan een nachtkoers wor den verreden tussen de beste Neder landse en Belgisohe amateurs. Zeeuwse geref. diaconale conferentie te Goes. De Zeeuwse gereformeerde diakenen hielden in Goes hun negenentwintigste provinciale conferentie om zich geza menlijk te bezinnen op de taak, die de diaconieën ook in deze tijd ppg hebben In de morgenbijeenkomst, waarin de voorzitter %'an het provin ciale comité, de heer A. de Poorte uit Middelburg, werd herkozen, zette deze in zijn openingswoord reed» uiteen, dat niettegenstaande de rijksregeling voor de uitkering aan ouden van da gen, nog een breed werkterrein voor de diaconieën overblijft. or.c iricte Naar aanleiding van een desbetref fende vraag van de diaconie te Ter- neuzen werd besproken of de uitke ring ingevolge de oudedagsvoorziening na 1 januari 1957 toereikend moet wor den geacht. Men bleek van gedachten, dat dit voor een echtpaar njet voldoen de zal zijn. Wanneer er geen eigen in komsten zijn, zullen de diaconieën hebben na te gaan, in hoeverre nog gesuppleteerd kan en moet worden. Hiervoqi* is geen vaste lijn aan te ge ven- Een vraag van de diaconie van de GërefóTriïeerde Kerk van Goes of een uitgaaf van f 15.000 voor een sociolo gisch onderzoek inzake de bejaarden zorg gerechtvaardigd is, werd beves tigend beantwoord. Des middags sprak dr. C. Stam, ge reformeerd predikant te Goes over „De diaconale arbeid in een wondere wereld", waarbij hij zijn gehoor be paalde bij de diaconale taak in de hui dige tijd, welke zich niet meer beperkt tot alleen de armenzorg. Rotula 10 Penang. Rijndam 81 Cobh. Rijnkerk 21 Tahu Bar, Sarangan 20 R'dam te Port Said. Schelpwijk T9 Genua, Sehiedijk 21 Rotterdam. Siiedrecht 21 Banlas. Sibsjak 19 v. Napels n. Pt. Said. Statue of Liberty 19 360 m. n.o. v. Kaap Sable. Sunetta 18 n. Bombay. Stad Dprdredbt ld p Kaap de Gata. Stad Rotterdam 19 Glasgow. Straat Makassar I? Penang. Tomqrl 21 Rotterdam. Triton 19 Pampata. Telamon 21 Norfolk, Tibia 18 Geelong. Tjiluwah 20 Singapore. TJisadane 18 Hongkong. Utrecht 19 43 m. z. v. Miami. Van eioon 20 Bangkok. Vaaum 19 100 m. n. v. Massaua. Van Waerwyck 19 275 mijl z.w. van Poeloe Weh. W. Alton Jones 21 p. Aden. Willem Barcndsz. (walvis) 18 Suez. Willem Ruys 20 p. Minlkoy. Wonorato 19 2000 m. n.o. v. Yokohama. Wonosobo 20 Abadan. Willemstad 18 800 m. z.w. v. Flores. Zeeland 19 ten anker op rede Kllanada. Zuiderkruis 19 450 m. z.o. v. Kp. Race. Marktberichten VISMIJN VEERE. 21 juni. Aangevoerd: 4895 kg export- garnalen 70—118; 302 kg schar 16—82; 141 kg bot 16—33; 289 kg Wijting 16; 84 kg tong (midden 169-229 61 kg rog 17—31; 1 kg griet 100. VEILING GOES. 21 Juni, Fruit: Kruisbessen (export) 42,50 —42,90; fabr. 38.30—38,40 per 100 kg. Aardbeien oer doos: I 42—63; II 33—50; per kg 110—180. Stavenisse ontving zijn nieuwe burgemeester. (Slot van paR. 2) wil aanvaarden cn voor het vertrou wen, hem door de commissaris van de koningin geschonken. Veel leed ,Er !s over Stavenisse veel leed ge komen en ik zal dit niet kunnen ver zachten en vandaag denk ik ook aan hen, die nog inwoners van deze stad zouden zijn geweest, wanneer de ramp niet geschied was. Bouwend op God, doe Ik een beroep op wethouders en leden van de raad mij bij te staan, waarbij ik toezeg boven alle parthen en politieke en plaatselijke verschillen te staan", zo zei burgemeester Sluy- mers, die zich speciaal richtte tot de burgemeester van Woudrichem, de politie, waterschappen en waarne mend burgemeester Van den Bos, „Ik zal U niet allen kunnen bevredigen, maar ik zal burgemeester zijn van rijk en arm, zonder onderscheid van poli tieke of kerkelijke gezindte", zo be sloot de heer Sluymers. Wethouder C. J. Moerland atten deerde op verschillende gemeente zaken, die nop wachten, zoals een gymnastieklokaal, een sport- en speelterrein, het havenprobleem en het arbeidsoverschot in bepaalde Jaargetijden. Als oudste raadslid sprak de heer L. Potappel en de heer Gabrielse zegde namens het gemeentepersoneel alle medewer king toe. Verdere sprekers Na de sluiting van de officiële raadsvergadering hebben meer dan twintig sprekers de nieuwe burge meester hartelUkc welkomstwoorden toegesproken. Burgemeester A. G. A- Dingeman Wierts uit Woudrichem vertolkte de gevoelens van de Inwo ners van zirjn gemeente, waarin de heer Sluymers een zo belangrijke plaats innam. Namens linkse en recht se fracties uit deze gemeente werden eveneens hartelijke woorden gespro ken. Felicitaties werden verder nog aan geboden door mr. A. J. van de Hoeven, namens de kring Tholen van de ver eniging van B.S. en O., burgemeester L. A. Verburg uit IJsselmuiden, ds. Bouter. ned. herv. predikant te Stave nisse mede namens de stichting Dorpshuis en een aantal verenigingen, dijkgraaf C. van Putte, mr. L. G. Wolff, inspecteur van het lager onder wijs, de heren J. Voorneveld en M. J. Leune, respectievelijk namens de kring en de plaatselijke BJ3., A. G. IJsseldijk, van de boerenleenbank, West dorp, als voorzitter van de mu ziekvereniging, J. van der Slikke, uit naam van net Groene Kruis, G. de Rij ke, namens de middenstandsvereni ging en adjudant L, Kouwen. als ver tegenwoordiger van de rijkspolitie. Na een dankwoord van burgemees ter Sluymers maakten velen kennis met de nieuwe functionaris, waarbij zich de belangstellenden, die bniten via de geluidswagen van de P.Z.C. het gesprokene beluisterd hadden, aanslo ten. De gehele dag bleef er ln Stave nisse nog een feestelijke stemming. Wegens plaatsgebrek moest de strip Jimmy en Rinns de Robot blijven overstaan. KERKNIEUWS Ds. G. Enkelaar overleden In de ouderdom van ruim 69 jaar is in Zijderveld (Z.H.) overleden ds. G. Enkelaar, emeritus-predikant der Nederlands Hervormde Kerk. Ds. Enkelaar werd te Wijngaarden in 't ambt bevestigd. Hij diende de ge meenten van Tholen, Wierden, Lan- §ere en Korteraar, Monster, Oud- eijerland, Krimpen aan de Lek en Stavenisse, waar hij 1 mei 1952 met emeritaat ging. De overledene be hoorde tot de modaliteit van de ge reformeerde bond. Nagekomen advertentie) Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde vrouw, moeder, be- huwd- en grootmoeder, mevrouw JULIANA ROELSE geb. TRAAS op de leeftijd van 47 iaar. - S. J. ROELSE P. A. ROELSE C. ROELSE— VAN BELZEN en kind. D. A. ROELSE J. ROELSE Vlissingen, 21 juni 1956. Kanaalstraat 16. De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 23 juni a.s. Vertrek van net sterf huis des nam om 2 uur 49. De zeppelin had het val semuntersschip weer inge haald. Met verbazing sloe gen de luchtreizigers het gebeuren daar beneden ga de. „Alle kniezebieter5 nog eens an toe!" stamelde Kap- pie. „Dat is me ja een raat spul! Waarom ligt die schuit Ineens stllï En wat komt me daar voor rommei uit die schoorsteenpijp?" Die vraag wenste ook ka. pitein Bull Dozer dringeer beantwoord te hebben. „Wat hamer!" bulderd< hij. „Er is jets glad mis ge gaan. Ik mag gekielhaal' worden, als dit niet he werk van de machinist ls! Hij sprong de trap of 011 te onderzoeken wat e> gaande was. Verbijster. nam hij Intussen waar, ho< op verschillende plaatsen dc tussenwanden bezweker onder vrachten valse bank biljetteen, die met gewelc naar buiten geperst werden In de buurt van de machinekamer kreeg hij de Mees ter ln het oog en met een grauw sprong hij op hem machines verprutsen" schreeuwde ny. „Wat neb je met mijn schuit uit gevoerd?! Spreek op, wat hamerl"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3