Een eigen woning kan de mens boven de massa uitheffen De dood loert op de achterbank AARDAPPELEXPORTEURS GEEN STEUN UIT EGALISATIEFONDS ACHTERSTAND WONINGBOUW PAS NA 17 JAAR VERDWENEN DONDERDAG 21 JUNI 1956 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 PROFVAN BEUSEKOM: Tegenwicht tegen verzakelijking (Van onze speciale verslaggever.) In de woensdag te Leeuwarden gehouden 173ste jaarvergadering van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, gewijd aan het onderwerp „Woningproduhtie en Welvaart?" werd o.a. een preadvies behandeld van prof. dr. ir. H. G. van Beusekom over ,,De wenselijk heid van eigen woningen voor industrie-arbeiders". Dit preadvies is een warm pleidooi voor de eigen woning, waarvan prof. van Beusekom bijvoorbeeld zegt: „De eigen woning kan de mens uitheffen boven de anonimiteit van het massabestaan en zijn individualiteit en onafhan kelijkheid versterken; zij is bovendien een krachtig middel voor de versterking van het gezinsleven. Wil men werkelyk in Nederland de bouw van eigen woningen bevorderen, dan zal een mentaliteit moeten worden aangekweekt, die betekenis hecht aan eigendom en niet alle sociale zekerheid van de overheid verwacht". Geleidelijk aan gingen overheid en bedrijfsleven inzien, dat aan de er gerlijke woontoestanden iets moest worden gedaan. Reeds in de vorige eeuw werden daartoe pogingen aan gewend, zowel door de bouw van be tere huurwoningen als door de aan moediging van eigen woningbouw. Het tekort aan waardering voor de eigen woning leeft nofr steeds. Zoals in de crisisjaren na 1930 de werkloze, die een eigen huis bezat .eerst voor zijn levensonderhoud de zo hoog mogelijke hypotheek op dat huis moest verbruiken, wordt nu op de uitkeringen krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorziening ook de' helft van de baten, verkregen door het be zit van een eigen woning, in minde ring gebracht. Het gevolg is, aldus prof. Van Beusekom, dat de man, die zich door jarenlang sparen de ei gendom van een woniwr heeft weten te verwerven, zich van dit bezit ont doet wanneer het ogenblik nadert waarop hij voor een uitkering inge volge de Noodwet in aanmerking zal komen. De woning wordt verkocht en de opbrengst wordt weggewerkt, opdat de eigenaar niet door de over heid met een lagere uitkering zal worden gestraft voor het feit, dat hij door spaarzaamheid zijn econo mische weerbaarheid heeft trachten te verhogen. Langzamerhand komt er echter een kentering. Het preadvies wijst er bijvoorbeeld met voldoening op, dat de nieuwe wet op de ouderdomsvoor ziening geen korting op het bodem pensioen wegens andere inkomsten kent. V erantwoordelijkheid Het verkrijgen en behouden van eigendom helpt de mens de zo ge vaarlijke houding van massamens te ovenvinnen en leert hem zelf ver antwoordelijkheid te dragen, stelt §rof. Van Beusekom. Eigendom geeft e mens een grotere onafhankelijk heid, waardoor hij een innerlijke vrij hei-1 verkrijgt en leert meer op zijn ei^en krachten te vertrouwen dan op de zorg van de f .t. Maar ei gendom heeft alleen betekenis, wan neer het een vaste blrjyende waarde heeft; roerende goederen voldoen niet aan deze eis, een eifen woning wel. Onder de huidige omstandigheden Is de eigen woning echter moeilijk te verwezenlijken. Zij heeft de wind niet mee.'Vele jonge gezinnen beginnen hun huwelijk op één of twee kamers en krijgen eerst na gezinsuitbreiding een woning. Door de hoge kosten van de inrichting zitten tal van jon- gezinnen dan op hoge afbetalings- lasten, terwnl zij hoge huren moeten betalen en de verleiding: groot is om op de afbetaling allerlei huishoude lijke geriefelijkheden aan te schaffen. Onder deze omstandigheden is voor het sparen voor een eigen woning een grote mate van zelfoverwinning nodig Daarbij komt nog. dat de huurwoningen wat. onderhoud, be heer en verzorging betreft, een ser vice bieden, waarmee een eigen wo ning niet kan concurreren, zodat de waarde van een eigen woning door de meeste gezinnen niet wordt ge voeld. Maar, zegt prof. Van Beusekom, de mens, die zichzelf een woning bouwt, behaalt daarmee een over winning op zyn omgeving. Het eigen dom van een woning laat de ruste Tydens de mstallatieplechtighcul in de raadzaal van het qemeentehuis te Eïlenwntsd'jk hing de loco-burge meester wethouder J Oclu tie. nieuw benoemde burgemeester de heer D. Lodderde ambtsketen om. (Foto PJS.O,). loze mens van heden wortel slaan in een vaste bodem. Het geeft hem rust en uithoudingsvermogen. Het tegen woordige arbeidsproces is verzake lijkt, de moderne stadswijk ook. In die verzakelijking kan de eigen wo ning een tegenwicht bieden. 2y geeft de mens, die in een huurwoning ano niem zou blyven weer iets terug van het mens-zijn, zij geeft hem het ge voel van een hogere plaats op de maatschappelijke ladder. En die eigen woning acht prof. Van Beusekom dan vooral van be lang voor de industriearbeider, om dat dit bezit uit een oogpunt van de versterking van het persoonlijkheids- bewustzijn en van de sociale onaf hankelijkheid voor h2m van oneindig groter belang is dan voor personen uit de middenklassen of de intellec tuele beroeoen. Na te hebben geconstateerd, dat het eigen bezit en de eigen woning in de openbare mening een grotere plaats moeten verkrijgen dan zij tot dusver hebben en dat aan de midde len, om tot het bezit van een eigen woning te komen, meer bekendheid moet worden gegeven, vervolgt het preadvies: er moet een einde komen aan de algemeen verbreide opvatting, dat de zorg voor de woningvoorzie ning een zaak is van de overheid en haar organen. Dat de overheid in tijden als de tegenwoordige de wo ningbouw subsidieert, is onvermijde lijk. In normale tr 'en echter dient de overheid zich van subsidiëring te onthouden en dient ieder gezin, dat behoorlijk in eigen levensonderhoud kan voorzien, ook de volle lasten van zijn woning te dragen en ook zelf het initiatief te ontwikkelen om een wo ning te verkrijgen. Tenslotte gaat het preadvies dan nog in op de mogelijkheden om tot het bezit van een eigen woning te geraken. Daarbij wordt o.a. gewaagd van de voorstellen, die de Werk groep E;gen-Woningbezit heeft ge daan voor een regeling ter bevorde ring van de bouw van eigen wonin gen. Zoals wij onlangs publiceerden, zijn deze aanbevelingen door de mi nister van Wederopbouw grotendeels gevolgd in de maatregelen ter be vordering van het eigen-woningbezit, die met ingang van 1 juni in werking zijn getreden. Landelijk congres van schoenhandelaren In Apeldoorn zal op 26 en 27 juni het jaarlijkse congres van de Neder landse Bond van schoenmakerspa troons, maatschoenmakers en schoen winkeliers worden gehouden. Op woensdag 27 juni zal het bestuur van deze bona officieel door het gemeen tebestuur worden ontvangen. Het departement Gelderland-Over- ïjsel van de bond viert terzelfder tijd het zilveren bestaansfeest. Richtprijs haver en gerst Het bestuur van het Landbouw schap heeft woensdagmiddag tydens een besloten vergadering de situatie besproken, die ontstaan is tengevolge van het noodlottige verloop van ae aardappelenexport. Het is de vraag, zo menen de ex porteurs, of zij door de financiële moeilijkheden nog wel de afzet kun nen verzorgen en de export financie ren. Het produktschap voor aardap pelen zoekt met minister Mansholt naar een oplossing van de moeilijk heden. Het Landbouwschap heeft zich woensdag over de kwestie beraden. Na afloop van de besloten vergadering deelde de voorzitter van het Land bouwschap. de heer H. D. Louwes, mede, dat het bestuur met een meer derheid van stemmen had geconclu- Russische afscheidsparade in Oost-Duitsland. Woensdag is te Brandenburg een af scheidsparade gehouden bij het ver trek van een divisie van de Sowjet- russische luchtmacht, die deel uit maakt van de 33.500 man Sow jet troepen die voor mei volgend jaar zul len worden teruggetrokken. De divi sie telt ongeveer tweeduizend man. Haar 87 eenmotorige propeller-vlieg tuigen, Iljoesjins, kozen na de parade, die door twintigduizend Duitsers en ook door vertegenwoordigers van de westelijke militaire missies werd bij gewoond, het luchtruim, richting Po len. De Oostduitse vice-premier Nusch- ke zei in een openingstoespraak, dat het de bedoeling van deze parade was de westelijke mogendheden aan te spreken 't Sowjetrussische voorbeeld van ontwapening in Duitsland te vol gen. Geeft Sowjet-Unie Karelië aan Finland terug? Het in Stockholm verschijnende avondblad „Expressen" heeft woens dag onofficieel bericht, dat Finland een deel van Karelië, dat het aan de Sowjet-Unie moest afstaan, zal terug krijgen. Hét blad zegt dit vernomen te heb ben uit bronnen, die nauw contact met de regering onderhouden. Hoewel het bericht niet officieel bevestigd kon worden, is de mogelijke overdracht van een deel van Sowjet-Kareiië aan Finland op het ogenblik het onder werp van gesprek in diplomatieke kringen te Helsinki, aldus de corres pondent van de „Expressen" in de Finse hoofdstad. Het weer in Europa. Volgens de rapporten van woensdag avond 19 uur- Stockholm; zwaar bewolkt 19 gr. Oslo: licht bewolkt 19 gr. Kopenhagen- licht bewolkt 18 gr. Aberdeen: zwaar bewolkt 16 gr. Londenzwaar bewolkt 18 gr. Amsterdam: half bewolkt 15 gr. Luxemburg: zwaar bewolkt 16 gr. Parijs: zwaar bewolkt 19 gr. Bordeaux: zwaar bewolkt 22 gr. Grenoble: zwaar bewolkt 23 gr. Nice: zwaar bewolkt 22 gr. Berlijn: regenbui 19 gr. Frankfort: zwaar bewolkt ia gr. München: regen 17 gr. Zürich: regen 16 gr. Genève: zwaar bewolkt 21 gr. Locarno: zwaar bewolkt 26 gr. Wenen: geheel bewolkt 21 gr. Innsbruck: regen 19 gr. Rome: zwaar bewolkt 37 gr< deerd dat de gelden uit het egalisatie fonds voor consumptieaardappelen niet mogen worden aangewend om deze moeilijkheden op te heffen. Het bestuur van het landbouwschap heeft besloten de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening te verzoeken de minimumpryzen voor haver en gerst in het kader van hqt systeem van monopol ieheffingen voor het seizoen 1956/'57 vast te stellen op resp. f 24,25 en f 22,75. Daarbij heeft men zich gebaseerd op de kostprijsberekeningen van het Landbouw Economisch Instituut en een verhoging toegepast voor de door berekening van de drie procents loonsverhoging in de landbouw. Er zit voorts een afgeronde correctie van een kwartje in deze prijzen, omdat men meent, dat de kostprijzen van het L. E. I. gebaseerd zijn op bedrijven, wier uitkomsten liggen boven die van het gemiddelde Nederlandse akker- bouwbedrijf. Zierïkaee staat vjeer in het te- f| ken van de avond-vierdaagse. Bijna 500 enthousiasten hebben de wandelschoenen aangetrok- ken om in totaal 60 kilometer f| door de Schouwse dreven te M tippelen. De kleintjes doen het met minder, maar ook van hen wordt nog een prestatie van 32 jp kilometer gevraagd. (Foto P.Z.C.J m lllllll!llllllllllllllllllll!lllll!llll|l!lllllll!!lllllilllllllllll|||||||||||||[||||||il Meubelmakers bestalen hun fabriek voor f 4000. De Arnhemse rechtbank heeft dinsdag een strafzaak tegen twee Wijchense meubelmakers behandeld, die ervan werden verdacht, de fa briek waar zij werkzaam waren te hebben benadeeld door het wegnemen van meubels en onderdelen van meu bels. Tegen de meubelmaker J. A. van den H. eiste de officier van justitie twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk en tegen de meubelmaker W. A. H. vier maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Van den H. zette volgens de ten lastelegging tydens zijn werkzaamhe den in de fabriek stelselmatig meu belstukken klaar, om ze 's avonds te kunnen weghalen. Hij verschafte zich dan toegang via een gebroken ruit. Op deze wijze had hij voor een waar de van ongeveer vierduizend gulden weggehaald. Hij verkocht de buit of gaf het gestolène aan personen uit zijn omgeving ten geschenke. De an dere verdachte had Van den H. ge holpen bij de diefstal. Als thuiswer ker van de fabriek had hij zich bo vendien linnenkastdeuren toegeëi gend. De verdediger wees het gemakke lijke afbetfilingsstèlsel als de oorzaak van vérdachtes moeilijkheden aan. Verdachte kocht een motorfiets, kon de afbetalingen niet volhouden en verviel tot de diefstallen, zo betoog de hij. Krachtig Brits protest bij regering van Griekenland Het Britse ministerie van buiten landse zaken heeft woensdag bekend gemaakt, dat Engeland bij Grieken land geprotesteerd heeft tegen het feit, dat Griekse jagers een toestel van de „British European Airways" gedwongen hebben te landen. WONINGPRODUKTIE EN WELVAART Bij een jaarproduktie van 70.000 woningen „By een gemiddelde jaarproduktie van 70.000 woningen zal het meer <lan 17 jaar duren, voordat de kwantitatieve achterstand is ingehaald. In kwali tatief opzicht mogen grote spanningen worden gevreesd, tengevolge van de technische veroudering van een deel van de bestaande en gehandhaafde wo ningvoorraad. Het gevaar bestaat, dat de gemiddelde kwaliteit ver achter zal blijven bij de gemiddelde maatschappelijke welvaartsontwikkeling". Dit zeide prof. II. A. Albrcgts, voorzitter van de commissie woningbouw van de maatschappij voor nijverheid en handel op de 173e algemene jaarver gadering van de maatschappij te Leeuwarden. Prof. Albregts zeide met vreugde kennis te hebben genomen van het „besluit uniforme bouwvoorschriften" van de oprichting van 't „economisch instituut voor de bouwnijverheid" en van het thans in gang zijnde overleg tussen het ministerie van wederop bouw en volkshuisvesting en enige ge meenten en enige bouwbedrijven, om tot doelmatige en zo doeltreffend mo gelijke woningproduktie te komen. Spreker zeide tenslotte, dat het noodzakelijk is in de bouwvakken meer industrieel te gaan denken en met relatief minder arbeidskrachten meer en doeltreffender te gaan produ ceren. Daartoe gedane suggesties die nen in hun onderlinge samenhang in overweging te worden genomen. Rapport Minister Witte zeide, alle waarde ring te hebben voor het in mei ver schenen rapport der maatschappij „woningproduktie en welvaart". Indien men een hierin gesugge reerd project tot opvoering van de bouwcapaciteit kan verwezenlijken, dan zal iedere steun worden gegeven. Zeker zal men dan niets tegen halve premie behoeven te bouwen. De minister wees erop. dat de norm van de woningproduktie de bouwcapa citeit is. Wordt deze door grotere con tinuïteit, standaardisatie, typebeper king en mechanisatie vergroot, dan Duitse taxichauffeurs eisen wapens (Van onze correspondent.) Voor 20.000 Westduitse taxichauffeurs, voor het grootste deel ge huwde mannen met gezinnen, loert de dood op de achterbank. Vol gens cijfers van de vakgroep Taxichauffeurs van de Transport-arbei dersbond zijn in het afgelopen jaar in de Bondsrepubliek 7 taxi chauffeurs door passagiers van de achterbank af aangevallen en ver moord, terwijl er 144 min of meer zwaar zijn gewond. Het merendeel van deze aanvallen is gepleegd door leden van de Amerikaanse strijd krachten, die op Westduitse bodem zijn gestationeerd. Het Ameri kaanse opperbevel in Westduitsland heeft echter enkele weken gele den aangekondigd, dat het voortaan strenger zou gaan optreden tegen Amerikaanse soldaten, die Duitse taxichauffeurs overvallen. Tot dusverre is nog maar één Amerikaanse soldaat wegens moord op een Duitse taxichauffeur tot le venslange gevangenisstraf veroord- deeld, maar 21 andere Amerikaanse militairen hoorden wegens doodslag straffen tussen de 3 en 7 jaren tegen zich eisen. Het is natuurlijk prettig, dat het Amerikaanse hoofdkwartier in West-Duïtsland nu strenger gaat optreden, maar daarmede zijn de ta xi-chauffeurs niet geholpen... Wat er kan worden gedaan om hun bete re bescherming te bieden tegen de onverlaten, die het meestal op hun verdiensten hebben gemunt, zal de zer dagen liet onderwerp zijn van een bespreking met hoge ambtena ren van het Westduitse ministerie van verkeer. Wapens De taxichauffeurs zelf eisen, dat zij een vergunning krijgen tot het dra gen van wapens, teneinde zich in noodgevallen te kunnen verdedigen. Het nut van zulk een wapen is ech ter nogal twijfelachtig. In het me rendeel van de gevallen, waarin het gebruik door de omstandigheden zou worden geboden, zal de bedreigde taxichauffeur die altijd wordt overvallen als de taxi zich onderweg bevindt en nooit zolang zij stilstaat zijn wapen te laat voor de dag kunnen halen. Tenzij hij de revolver naast zich op de bank laat liggen, wat nu niet zo'n prettig gezicht is voor die passagiers, die niet met kwade bedoelingen in het voertuig stappen... Bovendien speelt de leef tijd wel een rol mee. Er zijn heel wat Westduitse taxichauffeurs van 2fi j&ac ea ouder» Op öie late leeftijd werken zij nog, omdat zij geen ou- derdoms-verzorging genieten of door de oorlog alles zijn kwijtgeraakt. Zij zijn eenvoudig gedwongen om nog hun boterham te verdienen. Er zijn nog veel meer taxichauffeurs tussen de 60 en 70 jaar, van wie evenmin 'n grote reactiesnelheid in noodgeval len kan verwachten. Met het bewa penen van 20.000 Westduitse taxi chauffeurs zou men bovendien een afzonderlijk legertje scheppen, dat bepaalde gevaren in zich zou bergen voor de democratische staat, die Bondsrepubliek heet. T raangas De vakgroep Taxichauffeurs van de Transportarbeidersbond heeft, in- plaats van revolvers, andere plan nen uitgewerkt om de bestuurders van taxis een grotere mate van be scherming te bieden, waarvoor men hoopt de autoriteiten in Bonn te kunnen interesseren. In dat geval zouden er bepaalde wettelijke bepa lingen moeten worden gemaakt ten aanzien van de interieurs en uitrus ting van taxis in West-Duitsland. De vakgroep denkt b.v. aan een dui delijke afscheiding tussen de bestuur der en zijn passagiers. Een wand van gewoon glas zou niet voldoende zijn, aangezien degene, die van plan is om een taxichauffeur te beroven en desnoods te vermoorden zich door een glazen wand niet zal laten af schrikken. Op het moment, dat de overvaller de glazen wand zou stuk- of inslaan, zal het voor de taxichauf feur meestal reeds te laat zijn om nog te reageren. De wand zou dus van plexi- of kogelvry glas moeten zijn, dat piet zo gemakkelijk is ka pot te slaan of te schieten. Als de wand uit twee delen bestaat wat wel zal moeten, teneinde een gesprek tussen chauffeur en .passagier mo gelijk te maken moet zij slechts van de bestuurdersplaats af te ope nen zijn. Een ietwat ingewikkelder af weermiddel is de inbouw in ta xis van traangasbomnien, die van de bestuurdersplaats af tot ontploffing te brengen zijn en die tegelijkertijd een alarmsignaal in beweging zetten. Deserteurs Daarnaast heeft men nog verdere beschermende maatregelen overwo gen. De Keulense collega's, die min der aan het gevaar van roofoverval len zijn blootgesteld dan de taxi chauffeurs in de Amerikaanse mili- tire zones in het zuiden van de bondsrepubliek hoewel ook in het noorden een toeneming is opge merkt), hebben de volgende sugges ties gedaan: weigering tot het ma ken van nachtelijke tochten naar oorden, die ver buiten de grote ste den zijn gelegen. Voorts „afmel dingsplicht" voor's nachts rijdende taxichauffeurs aan taxi-standplaat sen, opdat hun collega's tenminste kunnen vermoeden dat er iets is ge beurd en dan alarm kunnen slaan, als zij binnen een bepaalde tijd niet terug zijn wat overigens de bedreig- kan men pas van vergroting van het bouwvolume spreken. Evenwijdig aan het in het rapport beoogde project, dat bij realiseren eveneens een prioriteit verdient, is de na twee jaar werken gerealiseerde continue bouw van standaardwonin- gen volgens afgesproken typen in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Dordrecht, Nijmegen, Groningen en andere gemeenten. Gezocht wordt naar een groep fi nanciers, die in diverse kleinere ge meenten tot het bouwen van groepen standaardwoningen opdracht geeft. Dit i» tot op heden niet gelukt. Voor waarde voor gestandaardiseerde, ge- mevhaniseerde, continue bouw van be perkte typen is een bundeling van op drachtgever, architect, aannemer en toeleveringsbedrijven, aldus minister Witte. Te zeer komt thans de bouw tofc stand door een reeks beslissingen, die onafhankelijk en zonder of met te weinig onderling verband worden ge nomen. Studentenconferentie in Indonesië gaat niet door De wereld-universiteitsdïenst, een internationale organisatie voor het welzijn van studenten, heeft plannen voor het houden van de jaarlijkse vergadering van de organisatie in In donesië opgegeven, omdat de Indone sische regering geweigerd heeft visa te verstrekken voor twee Israëlische afgevaardigden naar de bijeenkomst. Een woordvoerder van de organisa tie verklaarde dinsdag in New York. dat de vergaderingen op 25 juli bij Djakarta hadden moeten beginnen. Het initiatief voor de conferentie was genomen door de Indonesische afdeling van de organisatie. de taxichauffeur zelf niet veel zou baten. Er zal in ieder geval wat moeten gebeuren om bestuurders van taxi's beter te beschermen tegen de over vallers. En terwijl de vakmensen hierover in Bonn gaan beraden met de ambtenaren van het ministerie van Verkeer (helaas zullen er geen deskundigen uit de auloinduslrie bij zijn), zijn de twee beruchtste taxi bandieten op de thuisreis. Dat zijn de Russische onderdanen Staphan Herus en Alexei Schewzow, die op 1 maart 1950 beiden tot levenslange tuchthuisstraf werden veroordeeld, omdat zij in samenwerking met de Pool Musor de twee Hamburgse ta xichauffeurs Lange en Frank had den vermoord en hadden deelgeno men aan de mislukte aanslag op de taxichauffeur Braasch. Zij werden op hun verzoek naar de Sowjet-Unie gerepatrieerd. Waarschijnlijk'hoewel dat nooit helemaal zeker is zullen zijn in Rusland ook de pot indraaien en hun straffen moeten uitzitten. Beiden zijn n.l. deserteurs uit het Rode Le ger, dat met afvalligen niet zacht aardig pleegt om te springen. Advertentie ontketende „opstootje" Toen de echtgenote van de nieuwe Amerikaan se consul in Moskou per advertentie in één van de Berlynse dag bladen vroeg om een kindermeisje, dat met haar en haar kinderen mee -wilde gaan naar Moskou, nnst z\j niet wat daarvan de oor zaak zou zijn. Op de aangegeven tijddat sollicitanten zich moes ten mélden in het hotel waar mevrouw Hay- ward Isham logeert, stond het zwart van de „meisjes" van IS tot 50 jaar in de ont vangstsalon van 't ho- telj in de foyerop de trappen en op straat. Minuut na minuut werd de solliciterende schare groter. Toen verslaggevers op. de drukte afkicamen om te zien wat er aan de hand was, kregen zij van mevrouw Isham te horen: ,Jk weet niet wat ik begonnen ben. Wij hebben een Rus- sich meisje, maar de kinderen zijn gewend aan een Duitse. Ik ben daarom naar Berlijn gekomen om te zien of er ook iemand genegen is voor vijftien maan den meer naar Moskou te gaan om de kinde ren te verzorgen." Mevrouw Isham en drie assistentehebben meters papier vol ge schreven met namen, geboortedata, vorige betrekkingen van de „meisjes" en andere bijzonderheden over de sollicitanten. Tegen de verslagge vers. die de ondervra gingen bij mochten wo nen, zei ze steeds: „Wat ben ik begonnen, ik dacht hoogstens een 'uur kwijt te zijn." Op dat moment was het einde van de rij van sollicitanten voor de deur van het hotel niet meer zichtbaar. De staart stond in een zij straat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7