Ellewoutsdijk verwelkomde zijn nieuwe burgemeester KAPPIE en de BOEVENKAPITEIN Tq WALCHEREN HERVERKAVELINGSWERK OP THOLEN VORDERT GESTADIG \xX MET VERTROUWEN TEGEMOETGETREDEN ZUID-BEVELAND Kruiningen Teraardebestelling wijlen de heer J. H. Polderman. Onder grote belangstelling werd woensdagmiddag op de algemene be graafplaats te Kruiningen het stoffe lijk overschot van wijlen de heer J. H. Polderman ter aarde besteld. De heer Polderman was ere-directeur van de harmonie „Scheldegalm" te Hans- weert. Van zijn 14e jaar af was hij lid van deze muziekvereniging en gedu rende 32 jaar bekleedde hij het voor zittersambt. Hij wist „Scheldegalm" tot één van de beste harmonievereni gingen in ons land te maken. De har monie begeleidde hem op zijn laatste reis. Toen zijn stoffelijk overschot aan de aarde werd toevertrouwd, speelde het korps de „Marche funèbre" van Frédéric Chopin. De heer H. J. de Foorter, bestuurs lid van „Scheldegalm", memoreerde de verdiensten van de heer Polderman voor de muziekvereniging. Hij noem de de heer Polderman dé man, die „Scheldegalm" groot heeft gemaakt. Aan de groeve werd voorts het woord gevoerd door ds. A. de Haan, ned. hervormd predikant te Hans- weert. Namens de familie sprak de oudste zoon van de overledene. Wissekerke Jeugdmiddag C.J.M.V. en C.J.V.F. In het verenigingsgebouw te Wis sekerke werd, uitgaande van de ring ..Om de Zandkreefc" van de Christe lijke Jongemannen Vereniging en de Christelijke Jonge Vrouwen Federa tie een jeugdmiddag gehouden. De heer Joh. Kabbord van Wolfaartsdijk opende de bijeenkomst en heette al len hartelijk welkom. Het program ma omvatte voorts een vossenjacht, die gehouden werd in het dorp Wis sekerke, waaraan met veel animo werd meegewerkt. Aan het eind van de middag werd gezamenlijk de maal tijd gebruikt, waarna in de avond uren door de heer G. M. F. Bom een film met causerie werd gehouden over Zuid Afrika. Een en ander werd met veel belangstelling gevolgd. Het slotwoord werd gesproken door me vrouw W. VeldmanKeij uit Colijns- plaat, waarin zij de heer Bom dank bracht voor het feit, dat hij deze avond voor de jeugd om de Zand- lcreek had willen beschikbaar stellen. Vervolgens hield mevrouw Veldman de dagsluiting en keerden allen vol daan huiswaarts. De collecte voor het Rode Kruis bracht in Noordwelle het bedrag van f 100.— op. bij de haven nauw betrokken zal zqn, niet geheel aan de zorgen van de gemeente voorbijgaan. Een en ander zal zijn bijzondere aan dacht hebben. Namens de raad richtte de heer L. Bosselaar 'ar) zich tot de burgemees ter en diens echtgenote. De gemeentesecretaris, de heer N. A. van Overbeeke, zegde de medewer king van het gemeentepersoneel toe. Hij noopte dat een band van echte we derzijdse toegenegenheid zal worden gesmeed in het belang van een goede vervulling van de opgelegde taak. Nadat burgemeester Lodder de offi ciële raadsvergadering met een dank- Mr. Van Hattam betreurde het verlies van dorpsschoon door ramp Woensdag is de nieuwe burgemeester van Ellewoutsdijk, de heer D. Lod der, zyn net vlaggen getooide gemeente binnengereden. Hoewel op iets minder feestelijke wijze d de vorige dag in de naburige gemeente Drie wegen doch met evenveel hartelijkheid, verwelkomden ook de Ellewouts- djjkenaren het burgemeestersgezin. In vriendelijke toespraakjes werd do basis gelegd voor een wederzijds vertrouwen en een goede samenwerking, tenv\jl met een gezellig feestprogramma het vreugdevolle feit van deze dag verder werd gevierd. Toen rond twee uur een aantal mo torrijders het dorp uitreed om burge meester Lodder aan de grens, in de Koekoek, te verwelkomen, stond de accordeonclub „Scheldegalm" met de schoolkinderen en talrijke gemeente naren reeds aan de ingang van de dorpskom de komst van de stoet af te wachten. Nadat de auto's met de mo torescorte was gearriveerd werd bur gemeester Lodder verwelkomd door de heer H. J. Pauw, die de gevoelens van zijn medeïngezetenen vertolkte „De bevolking is vol verwachting". Cobi Maat en Janus de Reiger, in Zeeuwse klederdracht brachten mevr. Lodder een bloemenhulde en nadat „Scheldegalm" nog het Wilhelmus had doen klinken, ging het in optocht naar het gemeentehuis. Hier zong de schooljeugd de nieuwe burgemeester een welkomstlied en het Zeeuwse volkslied toe, waarop in de raadzaal de installatieplechtigheid werd gehou. dén. Samenwerking De loco-burgemeester, wethouder J. Oele, hing de lieer Lodder de ambts keten om en getuigde hoe de gemeen te negen maanden lang, met spanning had uitgezien naar een nieuwe burge meester. Spr. hoopte dat burgemees ter Lodder een wijs beleid naar Gods wil zal voeren en dat hij lief en leed met de gemeentenaren zal willen de ren. Zonder een uitvoerig overzicht te geven, wees de heer Oele toch nog op enkele facetten van het gemeentelijk leven. Doordat Ellewoutsdyk de tol van oorlog en ramp heeft moeten be talen, is de financiële positie nog niet zo mooi. Burgemeester Lodder schetste, na H.M. de koningin en haar adviseurs dank te hebben gebracht, op het gro te belang van een goede samenwer king. Slechts door gezamenlijk te arbei den, is het mogelyk een goed en recht vaardig bestuur te voeren. Na verder dank te hebben gebracht aan wethou der Oele voor de wijze waarop deze het ambt van burgemeester heeft waargenomen, ging de nieuwe burge meester nog nader in op de waarde van de openbaarheid van de raad, sa mengesteld uit door de bevolking zelf gekozen vertegenwoordigers. Voorts deed de nieuw benoemde een beroep op het gemeentepersoneel. „Met bewondering heb ik het her bouwde Ellewoutsdijk gadegesla gen". zo verklaarde burgemeester Lodder verder. Ook wierp hij een blik in de toekomst. Zo zal het leggen van een nieuwe dijk, waar woord had gesloten, brachten nog di verse sprekers' hun gelukwensen over. Ds. L. W. Blok, nea. herv. predikant, vroeg daarbij ook de medewerking van de burgemeester op het gebiea van de geestelijke volksgezondheid. Burgemeester W. N. van Liere uit Oudelande sprak namens de collega's van de buurgemeenten, burgemeester Th. J. Andriessen van Ovezande voor de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Z. en N.-Beveland, de heer P. A; Trimpe voor het gemeen tebestuur van Meppel en de heer H. J. Pauw, hoofd van de o.l. school, na mens het onderwijs. Dorpsbeeld. Als laatste voerde mr. F. W. D. O. A. van Hattum het woord namens de ambachtsheerlijkheid. Deze deed vooral een beroep op de burgemeester om te trachten de gemeente een mooi aanzien te geven. Hij sprak daarbij van drie rampen: oorlog, watersnood en herverkaveling, die het dorp een geheel ander beeld hebben gegeven. „Alle intimiteit, alle eigene wat ons lief was, is verdwenen'zo merkte mr. Van Hattum op. Hij zegde de me dewerking van zijn familie toe by de pogingen om Ellewoutsdijk weer te verfraaien. Tijdens de installatievergadering werden er voor de schoolkinderen en kele spelen gehouden. Voorts was er in de namiddag een receptie, „Schel degalm" gaf een concert, terwijl voor de avonduren een filmvertoning in het Van Hattumhuis op het programma stond. Middelburg Goede openbare les van Middelburgse Zangschool. De Middelburgse Zangschool van de koninklijke vereniging „Uit het Volk- Voor het Volk" gaf woensdagavond in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg haar jaarlijkse openbare les. Hoe wel dit evenement ditmaal wat laat in het seizoen viel, waren toch vele ouders en belangstellenden gekomen, zodat dc leerlingen optraden voor een goed bezette zaal. Deze les is altijd een prettig gebeuren. Met name de uitingen van de jongste leerlingen vormen steeds een verfrissend en boeiend onderdeel van het program ma. Ook ditmaal werd klasse I door mevrouw Kuiler-Puype, die samen met haar echtgenoot, de heer J. Kui ler, op de van dit echtpaar bekende en uitnemende wijze de school leidt, uitvoerig getoetst op de toepassing van de Gehrels-methode. Het bleek, dat de jongens en meis jes de lessen goed hadden gevolgd. In liederen en canons werden ook de an dere klassen klasse II en III be trokken, waarbij kon worden gecon stateerd, dat ook aan deze verder ge vorderden de lessen welbesteed waren geweest. Tevoren had mevoruw Kuiler een welkomstwoord gesproken en een uiteenzetting over de Gehrels-methode gegeven. Het programma voor de pau ze vermeldde nog een drietal duetten voor blokfluit, waarin de jeugdige mu sici van deze school blijk gaven van ontluikende muzikaliteit. Hierop volg de het bekende „Vier Weverkens" in een bewerking voor koor, orkest en piano, dat een zeer groot succes oogstte. Na de onderbreking kwamen meest de ouderen aan de beurt in een goed gekozen programma, dat begon met „Sonntagsmorgen" van Mendelssohn Bartholdi en een Volkslied. Evenals „Deutsche Tanze" van Schubert kon den deze verrichtingen de toets der kritiek goed doorstaan. Het publiek toonde zich dankbaar. Als laatste num mers kwamen „Heer Jezus heeft een hofken" en zulks op verzoek „Die winter is verganghen", waarin koor, orkest en piano zich weer gezamenlijk deden horen. Vooral het laatste num mer, dat in een bewerking van Jan Kuiler werd uitgevoerd, kreeg veel bijval. Al met al heeft deze openbare les zeker weer aan het doel beant woord en er mag van een geslaagde avond worden gesproken. Oogst van de straat Bij de Middelburgse politie zijn in lichtingen te verkrijgen over de vol- gendé in het tijdvak van 12 tot 19 ju ni gevonden voorwerpen: vulpen, kin derzonnebril, bijbeltje, vulpotlood, si garettenaansteker, vulpen, jutezak, contactsleutel, huissleutel, portemon- naie gevonden in een kerkgebouw, kinderportemonnaie, step, speelgoed emmertje, ballpoint en vulpen in etui, aktentas, glas van rijwielkoplamp, verstelbare sleutel, wieldop van een vrachtauto, blauwe bal, jongensjas met bontkraag, geruite parapluhoes, zilveren driekleurenpotlood, snoer, blauwe kralen, herdershond, mond harmonica, broche, kinderpistool, br. portemonnaie met inhoud, knipporte- monnaie met inhoud, passer, bruine herenportemonnaie met inhoud, das speld, motorwant, sjaal, rode porte monnaie met inhoud, haarstrik, brui ne aktentas, poppenjurk, sigarenaan steker. Programma Molenwaterconcert. De Muziekvereniging „Excelsior" zal deze week het Molenwaterconcert verzorgen, op vrijdag 2 juni a.s. Onder leiding van de directeur, de heer J. Laroes, wordt dan het volgende pro gramma uitgevoerd: 1 Wij vieren reest, mars, G. Boedijn; 2 Ouverture Romantique, Kelar Bela, G. Mol; 3 Folkloristische parafrase, G. Boedijn; 4 Selectie Rosamunde, F. Schubert-F. Jakma; 5 Indische bruidsstoet, L. Sie- de-Dreissen; 6 Colonel Bogey on para de, K. J. Alford; 7 Suit CÓppelia, L. Delibes-Bisselink; 8 Andante in G, G. Batist-G. Mol; 9 La Trouvère, G. Ver di; 10 The thin red line, mars, K. J. Alford. Wedvlucht De postduivenlioudersver. „De Te legraaf" uit Middelburg hield een wedvlucht op Mons over een afstand van 118 km. De duiven waren om 13 uur los, de le duif kwam 14.34 uur, de laatste 16.02 uur; in concours waren 175 duiven. De uitslag van deze vlucht luidt: 1 C. L. Daane; 2 en 9 G. Annot: 3 H. Leijter; 4 en 7 P. A. Philipse; 5 M. D. Walraven; 8 R. Vader; 10 M. Korstanje. Vlissingen Veertigjarig jubileum de heer A. v. d. Pijl Woensdag was het 40 jaar geleden dat de heer A. v. d. Pijl in dienst trad van het gasbedrijf te Vlissingen. In het bijzijn van het gehele perso neel is de jubilaris op hartelijke wijze gehuldigd, waarbij hij allereerst werd toegesproken door de -directeur, de heer P. L. Abrahamse, die hem de ge lukwensen overbracht van het provin ciaal bestuur, vergezeld van de .ge bruikelijke enveloppe met inhoud. Met zijn persoonlijke gelukwensen over handigde de directeur de jubilaris een boekenbon, waarna mevr. Abrahamse aan mevr, v. d. Pijl bloemen aanbood. Namens het personeel bood de heer A. H. le Feber hierna onder gelukwensen een elektrisch scheeraparaat aan. Nadat men enige tijd gezellig bijeen was geweest, dankte de jubilaris voor de waarderende woorden en de aan geboden geschenken. Examens Het diploma B I voor acheepswerktuig- kunde werd behaald door de heer J. J. Lous. De heer L. Joosse behaalde het di ploma B II voor scheepswerktuigkunde. Beiden zijn leerlingen van de „De Ruy- terschool" te Vlissingen. Aan de spoitschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor de 2e graad jlu jitsu F. Pietersz en P. de Vis ser belden uit Vlissingen. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: M. Z. Lensellnk-Mos ter dijk, d.; J. A. Joosse-v. d. Water, d.; C. C. Ver- straten-Pieterse, z.; W. Lakatua-Piklrij, d.; J. Wiegel-Groenenberg, d.; L. Aal- bregt-De Ronde, z. Ondertrouwd: van Wijhe, 23 j. en C. Adrlaanse, 22 j.; C. C. J. Klasen, 26 j. en C. M. Gillissen, 30 j. Getrouwd: C. I. J. Gillissen, 22 j. en P. H. Helleman 19 j. Overleden: P. J. Vlekke, 73 j., geh. met J. c. Heeren. Trekwaamemingen. De vogelwacht Schouwen-Duiveland heeft enige trekwaamemingen van vo gels vastgelegd. Zo werd op 13 okto ber 1955 te Banca, 60 kilometer ten zuiden van Bayonne in de zuidwest hoek van Frankrijk een dode, op 22 juni 1955 te Haamstede geringde, jon ge zilvermeeuw aangetroffen. Wan neer men in aanmerking neemt, dat de jonge vogel waarschijnlijk de At lantische kust heeft^evdlgd, dan legde het dier in korte tijd een enorme af stand af. Een op 18 juni 1955 geringde jonge torenvalk werd op 29 augustus 1955 in een plaatsje tussen Bernay en Evreux (Eure) in Frankrijk aangetrof fen. Op 12 uovember werd in de Bel gische stad Knokke een torenvalk ge vangen en weer losgelaten, die op 16 juli 1954 als jong te Renesse geringd was Te Weerde in Belgisch Brabant vond men op 30 maart een dode kok meeuw die 9 juli 1953 als jong te Zon- nemaire geringd was. Westkapelle Zomerconcert Zaterdagavond om 8 uur geeft de muziekvereniging „O.K.K." te West kapelle haar derde zomerconcert in in dit seizoen. Onder leiding van de heer Piet de Rooij wordt het volgende programma uitgevoerd: 1. W. H. de Monchymars, C. Bijster; 2. ouverture Caesar en Cleopatra. C. Boedijn; 3. The Mad Mayor, K. J. Alford; 4. wals Versmade Liefde, P. Lincke; 5. Jhr. Mr. De Casembroot-mars, P. de Rooij; pauze; 6. Westkapelle-mars, P. de Rooij; 7. fragmenten uit opera's van Verdi; 8. karakterstuk De Dorp3smid, P. Geugjes; 9. Finale Populaire. Zaterdagavond omstreeks half ne gen zal de commissaris der koningin met zijn echtgenote in Westkapelle arriveren om de eerste uitvoering van de hem opgedragen mars te beluiste ren. Bij ongunstig weer wordt het con cert gegeven in het verenigingsge bouw „Westkapelle Herr|jst". Collecte De bruto opbrengst van de verlo ting ten bate van het Rode Kruis bracht te Westkapelle f 620.op. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen op 19 juni: Cal- tex Pernis. Curagao; Boskoop, Curagao; 20 juni: Tyne (slb.) met sleep. zee. Vlissingen vertrokken op 19 juni: Bos koop, Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 19 juni: Beekbergen, zee/Gent: Noord, zee/Gent; Almdijk, Le Havre; Blijdendijk. New York; Repeto, zee/Gent; Arendskerk, Duinkerken; 20 Juni: Rini, Oostende; Wal cheren, Amsterdam; Odile R, Londen; Bernina, Rotterdam; Wulp, Liverpool; Gre, Northfleet. Gepasseerd van Antwerpen op 19 juni: Vrouwenpolder, Rotterdam: Thames, New Castle; Astra Londen; Kora, Gr. Yar- mouth/Gent; Eenhoorn, Piraeus; Leuveha- ven, Rotterdam; Wilca, Aalborg; Cocep- cion, Rotterdam; 20 juni: Zus, Aagenraa: Westpolder, Rotterdam; Averdijk, Rotter dam; Alnati, Rotterdam; Holland, Vlaar- dingen; Navis. Dublin. Marktberichten VEILING ZUID-HOLLANDSE EILANDEN 19 juni. Groenten: Andijvie 8—21 per kg; Bloemkool A I 36—77; A II 22—60; B I 21 —47; B II 22-36; C 14—22; Sla 2,50—3,60; Komkommers A I 32—35; B I 28—29, alles per stuk; Sp'nazie 18—46; Snijbonen 160 —200: Dubb Princessebonen 170—230; Tuinbonen 5561; Rabarber 511; Spits kool 2635; Waspeen 42—63; Sjalotten 11 —18; Postelein 27: Peulen 130—140, alles per kg; Bospeen I 30—49; n 19—38; Kro ten 6—17; Se'derlj 24,10, alles per bos. Aardappelen: grote 25—31; poters 22—29; kriel 20—25. Fruit: Jonathan hulsh. I 106—108; hulsh. n 97; keuken 60: Aardbeien per doosje 47—69; per kg 150—220; Rode bessen per doosje 83; Perziken A I 43; BI 37; C I 31, per stuk. VEILING MIDDELBURG. 20 juni. Fruit: Aardbeien 140—181 per kg; 32—53 per doos; Rode bessen 60—64 per doos: Perziken 22—35 per stuk; St.- Remy keuken 63: Tomaten A 169; B 158. Aardappelen: vroege: bonken 31; grote 25—31; drielingen 22—27: kriel 19—25. Aan voer 14.000 kg. Aardappelen: late: Bintjes grote 11.30; Alfa grote 8,80. Groenten: Komkommers A 38—42; B 21 —39- C 21—33; Bloemkool A 39—72; B 32 C 25—29: Kropsla A 2,50—5; Bos- asperges 138—251; Boskroten 11—41; Bos peen 18—57; Bossjalotten 12—16; Sjalotten per kg 21—28: Andijvie 7—17; Postelein 4b—60; Tuinbonen 47—56; Snijbonen 157— 165. Dubb. Pnncessebonen 160194; Peu len 204—225; Doperwten 46—66: Radijs 14— 16; Uien 1216: waspeen 58; Savoye kool 32—37; Spitskool 35—40; Rabarber 13—25. WERKPLAN 1957 OP WEIHOEK GERICHT Voor nazorg veel werk verzet De herverkavelingstverken op het eiland Tholen vorderen gestadig. In de zomermaanden wordt er uiteraard zo weinig mogelyk geëgaliseerd maar voor het trekken van waterlopen en de aanleg van wegen is de zomer de beste periode. In die polders, waar men reeds begonnen is, dus de Scherpe- nisse- en de Poortvlietpolder, is de definitieve deklaag op de B.-wegen aan gebracht. In de laatste maanden is de meeste aandacht besteed aan de Thoolse- en Stavenissepolder. Onder Tholen is '«et gedeelte ten zuiden van de provinciale weg geheel verkaveld. De werkzaamheden aan de brug in de Schakerloopolder vorderen goed en het buitendijkse werk voor het gemaal is ai een flink eind op weg. Binnenkort begint men eveneens met de werk zaamheden in de andere helft van de Nieuwland'older. Het egaliseren en de wegenaanleg zijn reeds gegund. Verder wordt door de Dalensepol- der een weg aangelegd. Het is daar tot uitbreiding van het project geko men door de voortreffelijke samen werking met de gemeente Tholen, toen de uitvoering van «een gedeelte van het uitbreidingsplan en dat van de herverkaveli parallel liepen. In Stavenlsse en Oud-Vossemeer is men eveneens goed opgeschoten. Er dienen hier twee belangrijke projecten te worden genoemd, namelijk de aanleg van de weg tussen Poortvliet en Oud- Vossemeer, die in oktober gereed kan zijn, en de grote A-weg van Sint-An- naland naar Poortvliet, waaraan eveneens op volle toeren wordt ge werkt. Weihoek Alle waterlopen, die gegraven moesten worden in het oostelijke deel van bet eiland, beginnen thans hun voltooiing te naderen. Het werkplan voor 1957 zal zich zeer waarschijnlijk op de Weihoek rich ten. In de laatstgeho' den vergade ring van de Herverkavelingscom- missie Zeeland is de aanleg van waterleidingen met bijbehorende egalisatïewerken in de Poortvliet- se Weihoek gegund. Het zal niet eenvoudig zijn om vol doende weidegebied te vinden voor de veestapel in het ,1aar, dat de Weihoek aangepakt wordt. In verband hier mede heeft het bureau van uitvoering aangeraden om een kunstweide aan VEILING SINT-ANNALAND. 20 Juni. Aardappelen: Eerstelingen ge wone 28; drielingen 26; kriel 27. De aan voer bedroeg 2500 kg. VEILING KAPELLE. 20 juni. Fruit: Kruisbessen (export) 43.10—43,60; klein 38,20. Aardbeien per doos: Deutsch Evem I 53—73: n 3047; Regina I 59—73: H 36— 56; Mach. Frfihernte I 54—71; H 31—52; Climax I 56—73; H 35—56; Mad. Lefebre I 53—60; II 38—53; Mad. Moutót I 49; n 35 —47: Bowa I 63—88: n 48—57; Jucunda I 48—53; rr 36—45: Ydun I 63; Soltwedel I 55; n 46; Aardbeien per kg I 138—194; n 110—158; afw. 68—125. Kersen: Vroege van Spitshoven II 121. Appelen: Golden Delicious keuken 119; fabr. 108. Aardappelen 5—9>,i; Eerstelingen grote 20—25; drielingen 1518; kriel 8Vè—13. Groenten: Kropsla 2%: Bospeen 27—43; Boskroten 31-39; Sjalotten 7—13; Rabar ber 14; Bosuien 19; Spitskool 31; Bloem kool 15—35. VEILING GOES. 20 juni. Fruit: Kruisbessen 42,20—43,30 per 100 kg; Aardbeien per doos I 39—52 II 31—36; per kg 95—160. Groenten: Krposla 3—4; Bloemkool A I 56-64; A H 46—56; B I 40—47; afw. 22— 32; Komkommers A II 39—40; B I 35; C I 30, alles per 100 stuks: Rabarber 6—7; Sja lotten 6; Doperwten 6064; Eerstelingen grote 34—36: drielingen 29—32; kriel 23— 24, alles per 100 kg: Wortelen 22—36; Kro ten 27—32, beide per 100 bos. VEILING TERNEU2EN. 20 Juni. Groenten: Sla 2.5IV-3.30; Bloem kool A n 52—70; B 34—51; B II 31—48: afw. 36—45; Groene komkommers B 41; C 34 39; Witte komkommers C 37—38; Selderij 8—9: Peen n 28—41; Kroten 15—28: Uien 11; Sjalotten 10—11; Eerstelingen bonken 39; I 27—31; 11 18—24; kriel 15—17; Andij vie 15—18; KassnlJbonen 167; Peulen 148— 153; Savoye kool 21—29; Rabarber 18—20; Fruit: Tomaten A H 120; Aardbeien per doos 40—56; afw. per doos 35—41. VISMIJN VEERE. 20 Juni. Aangevoerd: 3251 kg export garnalen 70—131; 25 kg schar 49—69: 32 kg bot 58—69; 34 kg wijting 19—36; 70 kg tong (mlddel)®120—228; 99 kg rog 15—40; 40 kg griet 77—109; 3 kg visiever 209—564; 27 ongesorteerde vis 43—91; 2 kg kreeft 684 —706. te loggen. Er wordt echter al het mo gelijke gedaan om moeilijkheden te voorkomen, getuige de degelijke com pensatie en net feit, dat 550 ha com- pensatiegronden aan bijna 230 grond gebruikers is uitgegeven. Met betrekking tot de nazorg is veel werk verzet door de Riiksland- bouwvoorlichtingsdienst. Zy hield praatavonden en een forum, zij be zocht de boeren en er werd een de monstratie gegeven met elektrische vee-schcerapparaten. Verder werden talrHke grondmonsters genomen, zo dat b|jv. alle grondgebruikers in Sta venlsse eind van dit jaar advies krij gen, wat voor een goede bewerking van de kavels noodzakelijk is. In Scherpenisse werd een proef- kalkveld aangelegd om aan te to nen, welk effect de verschillende hoeveelheden kalkbemesting ge ven. In deze gemeente is verder een rationalisatiekem gevormd, waar twaalf bedrijven met rijks subsidie zeer intensief worden voorgelicht, op het gebied van landbouw en veeteelt. De sanering wordt nog steeds als het grootste probleem van de herverka- verkaveling beschouwd. Het is op Tholen praktisch nog niet toegepast en de eigenlijke sanering ligt nog in het verschiet. Wel is ds ministeriële goedkeuring ontvangen en uit het antwoord van de bewindsman bleek wel, dat gestreefd wordt naar gezon de levenskrachtige bedrijven met een voldoende bedrijfsgrootte. De uitstekende adviezen van de voorlichtingsdienst, die door de land bouwers goed opgevolgd worden, wa ren mede van invloed op de ontwik keling der gewassen. Een ontwikke ling, die in de meeste gevallen de ver wachtingen heeft overtroffen. De meevallers en het feit, dat het bureau van uitvoering al het mogelij ke doet om tot een goede voorlichting ruggespraak en verstandhouding te komen, zorgen er voor, dat het stroe ve herverkavelingsbegin soepeler loopt. Ai deze feiten maken, dat de aanvankelijke schuwheid ten opzichte van dit steeds dieper ingrijpen is ver minderd en houden de beloftein, dat het werk in I960 gebeurd kan zijn. 22 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A. 1.22 1.50 2.21 2.47 3.01 2.03 2.18 1.28 1.52 13.50 14.19 1A53 15.18 15.32 2.14 2.27 7.46 8.15 8.47 8.25 8.41 2.11 1.62 1.87 20.07 20.37 21.10 20.46 21.07 1.03 2.05 2.23 1.62 1.85 48. in een oogwenk was het vertrek, waarin de drukpers stond, tot berstens toe ge vuld met valse bankbiljet ten. De Meester en de Oos terlingen hadden amper ge legenheid om aan de aan rollende papierlawine te ontkomen. „Dat is dat", bromde de Meester. „Het is technisch natuurlijk nergens verant woord om zware scheeps motoren op een drukpers aan te sluiten, maar ik moest Iets doen, om de schuit van deze bende on klaar te maken." Daar was hij overigens aardig in geslaagd.... Al gauw vormden de persende papiermassa's een bedrei ging ,voor het hele schip! De wanden van de drukkerij bezweken en nu stortten lawine's van bankbiljetten zich in de machinekamer, waar de hevig verschrikte Oosterlingen een goed heenkomen zochten. En maar steeds ging de razende drukpers voort met aanmaak van nieuwe biljetten, die de papiervloed verder stuwden. Kapitein Bull Dozer, die tot zijn ergernis bemerkt had, dat het schip niet meer vooruit kwam, raasde en tierde door de spreekouis naar de machinekamer. Hij kreeg echter geen antwoord.... Juist wilde hij zich naar beneden begeven om te kijken, wat er aan de hand was, toen hij opeens Iets vreemds aan de schoorsteen zag. „Wat namerstamelde hij ademloos, „wat komt daar opeens uit mijn schoorsteen?! Ik ben een ge pekelde zeehaas, als dat geen bankbiljetten zijn'" Vakantietoeslag in de landbouw. Het bestuur van het landbouwschap heeft dinsdag beraadslaagd over de verruiming van de secundaire arbeids voorwaarden in de landbouw. De minister van landbouw had aan het landbouwschap een brief gezonden waarin hy mededeelt dat de regering van gevoelen is dat gegeven de thans gevolgde loonpolitiek het op dit ogen blik uitermate inopportuun zou zijn om goed te vinden dat een verruiming van de secundaire arbeidsvoorwaar den in de garantieprijzen zou worden doorberekend. Nadat het bestuur van het land bouwschap over deze aangelegenheid van gedachten had gewisseld besloot het, op voorstel van de voorzitter, over deze kwestie advies te vragen aan de hoofdafdeling van sociale za ken. In de eerstvolgende vergadering zal het bestuur van het landbouw schap de zaak verder bezien. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Aangenomen naar St. Anna-Paro- chle: H. J. van Leeuwen te Roswin kel; naar Heilo (toez.): L. van Doom te Berkhout. Bedankt voor Ede: C. Vos te West broek; voor Papendrecht: J. van Wier te Putten; voor Ouderkerk aan de Ussel: M. Vroegindewey te Bleiswijk; voor Sommelsdyk: j. Smit te Groot- Ammers. Benoemd tot hulpprediker te 's-Gra- venmoer, Hoornaar, Langerak", Leer broek, Nieuwpoort en Ter Aa (U.): C. Broerse, kand. te Oegstgeest. Bedankt voor IJsselmuiden: G. M. van Dieren te Ede. Benoemd tot voorganger van de af deling Loosduinen van de Ver. v. Vrijz. Herv: C. A. Schenk, aanstaand emeritus predikant te Scheemda. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Blokzijl: G. Harms, kand. te Haarlem, die bedank te voor Andel, Heijken en voor Grtjps- kerke. GEREF. KERKEN ART. 31 Aangenomen naar Haarlemmer meer O.Z.: H. J. v. d. Kwast te Kat wijk aan de R|jn. Bedankt voor Vlaardingen: H. J. Zwarts te Hengelo (O.). CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogeveen (vac. D. H. BiesmaB. van Smeden te Rotter dam-Z.; te Huizen N.H.: G. H. Blom te Meerkerk. EVANG. LUTH. KERK Drietal te Deventer: A. Burghoorn te Edam, P. H. G. C. Kok te Weesp en D. SoUnger te Purmerend, van wie eerstgenoemde is beroepen. REMONSTR. BROEDERSCHAP Examens. Geslaagd voor het prop. examen de heer E. J. Kuiper te överveen. GEREF. GEIMEENTEN Beroepen te Vlaardingen: F. Malan te Bruinisse. CHR GEREF. KERK. Bedankt voor Biezelinge ds. M. Drayer te Drachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 3