Feestelijk welkom voor nieuwe burgemeester van Driewegen olijfje Zeeuwse Almanak Examen LANDJUWEEL ALLEEN MIDDEL OM TONEELPEIL TE VERBETEREN GEVAARLIJKE WEGGEBRUIKERS EN SCHELDENDE BURGERS IN ZIERIKZEESE N0BELP00RT WOEDDE EEN FELLE BRAND Agenda BKUVlNUiALE t Ui ti L W E CSV U tiA. NT WOENSDAG 20 JUNI 1956 VLAGGENEREPOORTEN EN PRAALWAGENS Hartelijke ontvangst in versierd dorp door vrolijke gemeentenaren Driewegen hoeft, zjjn nieuwe burgemeester ingehaald. En hoe! Men zou het zich moeilijk nóg feestelijker kunnen indenken. Praktisch van huls tot huls werd er gevlagd, mooie erepoorten riepen de burgemeester reeds van verre een welkom toe, een lange optocht met goed verzorgde praalwagens wachtte de heer D. Lodder met zijn gezin en familie aan de grens van de gemeente op en verder hadden de Driewegenaren voor dinsdag hot werk la ten rusten. Van 's njorgens tot 's avonds werd er gezellig gefeest op een wet aan de Dorpsstraat, alles ter ere van de nieuwe burgemeester, die na een burgemeesterloos tijdperk van negen maanden, deze vriendelijke Zuid-Be- velandse gemeente thans leiding zal gaan geven. Ook tijdens de installatie vergadering mocht burgemeester Lodder ervaren, dat zijn gemeentenaren en zyn collega's hem vriendschappelijk en met groot vertrouwen tegemoet treden. Reeds uren voor de komst van bur gemeester Lodder ging het er vrolijk toe op Driewegen. Op het feestterrein worden er 's middags kinderspelen gehouden, waarbij de P.Z.C.-geluids- wagen vrolijke marsmuziek over het dorp liet klinken. Rond het middag uur werd de optocht geformeerd, die voor velen een openbaring werd. De zorg, waarmee vele wagens waren uitgevoerd, getuigde van een intensie ve voorbereiding voor Uit festijn. Omstreeks kwart over één arriveer de de stoet bij de weegbrug in de Duit, waar de heer Jac. de Jager namens de feestcommissie uit de burgerij, bur gemeester Lodder met echtgenote en zoontje een welkom toeriep. Hij deed het op hartelijke, ongekunstelde wijze. „We nopen in U een echte Zeeuwse burgemeester te krijgen", zo voegde hij de heer Lodder toe, die hij de kracht, wijsheid en gezondheid toe wenste, om Driewegen te mogen be sturen naar Gods welbehagen. De nieuwe burgemeester dankte verrast voor de hartelijke ont vangst, welke hem en zijn gezin hier was bereid. Nadat de school kinderen een welkomstlied hadden gezongen, ging het op het dorp aan. In de versierde Dorpsstraat was de bevolking saamgestroomd voor het gemeentehuis. Bij aan komst overhandigde het jongste schoolkind, Christina Kole, daar een ruiker bloemen aan mevr. Lod der. Installatie In de raadzaal vond vervolgens de installatie plaats. Nadat de secretaris, de heer 31. A. Slaakweg, het benoe mingsbesluit en het proces-verbaal van beëdiging had voorgelezen, hing de waarnemend burgemeester, de heer J. Bloerdyk, de nieuwe burgervader de ambtsketen om. Hy riep hem daarbij namens de raad een welkom toe en hoopte op een prettige samenwerking en een hartelijk meeleven in vreugde en In droefheid. In het. kort wees de heer Bloerdijk ook op de veranderin gen welke zich door de herverkaveling in Driewegen voltrekken. Een grool weidegebied werd tot bouwland ge maakt, waardoor het zeer wel moge lijk is, dat het inwonertal der gemeen te zal toenemen. Burgemeester Lodder begon met dank te brengen aan H. M. de Konin- ging en haar adviseurs voor de benoe ming en gaf verder uiting aan zijn blijdschap, na jaren als administratief ambtenaar dicht bij het gemeentebe stuursapparaat te hebben gestaan, thans tot het burgemeestersambt te zijn geroepen. Hij dankte wethouder Moerdijk voor de wijze waarop deze het ambt van burgemeester negen maanden heeft waargenomen en even zo de heer Jb. de Winïer, voor zjjn tij delijk wethouderschap, in verband met de ziekte van de heer Johs. Krij- fer. De laatste was zover hersteld, at hij deze installatievergadering thans kon bijwonen. De burgemeester hoopte op een prettige samenwerking, waartoe bij zijn eerste bezoek door ae hartelijke ontvnngat reeds de basis werd gelegd. Hij zegde toe, zich zo snel mogelijk tu zullen inwerken in de diverse vraagstukken, o.a, de herver kaveling. Door middel van de P.Z.C.-micrp- foon richtte de burgemeester zich ook tot de buiten liet gemeentehuis verza melde inwoners om op hen een beroep te doen, door een volle medewerking, een vruchtbaar bestuur mogelijk te maliën. Hij riep daarbij ook hot geor ganiseerde kerkelijk, sociaal en cultu reel leven op, samen aan de verheffing van het geestelijk, sociaal en cultureel peil van de gemeente te werken. Ten slotte verklaarde burgemeester Lod der zijn ambt te wilen zien, in dienst van God. Gelukwensen Na de officiële raadsvergadering kwam er een lange rij van spre ker-s om burgemeester en mevr. Lodder geluk te wensen. De ge meentesecretaris, de heer M. A. Slaakweg deed dit namens het ge- meentepersoneel. De burgemeester van Meppel, mr. A. Kleijn, schetste hoe de heer Lodder in de negen jaar dat hij daar op de secretarie werkzaam was, zich heeft doen kennen als een vriendelijk en be hulpzaam persoon. Mevr. Loddef- Smallegange wenste hij toe, in na volging van de Zeeuwse kroniek schrijver van dezelfde naam, hier „geschiedenis" te mogen maken. De burgemeester van Kortgene, de heer A. A, Schuit, herinnerde aan de tbd dat de heer Lodder ambtenaar in zijn gemeente was en zich toonde als een „man die de handen uit do mou wen stak". Namens de vereniging van burge meesters en secretarissen op Z.- en N.-Beveland, sprak burgemeester Th. J. Andriessen van Ovezande een wel komstwoord. Burgemeester D. Tho massen a Thuessink van dér Hoop van Slochteren, thans te Bennet/roek, sprak als oud-burgemeester van Drie wegen en Ellewoutsdijk, terwijl de Qe- lef, en Hervormde kerken de nieuwe burgemeester verwelkomden bij mon de van de predikanten J. v. d. Veen en R. Das. Voorts voerden nog het woord maj. W. H. Ballegoyen de Jong, dis trictscommandant van de rijkspolitie, burgemeester P, J. Dominicus namens de kring van burgemeesters in de Zak van Zuid-Beveland, de heer D. J. Deés als dijkgraaf van het waterschap El lewoutsdijk, de heer J. P. Israel, hoofd van de o,l. school, mej. T. C. de Vrieze, hoofd van de gem. kleuterschool, de heer A. Koeman als voorzitter van het B.A. en de heer I. de Dreu, blokhoofd van de B.B. Tot slot van de bijeenkomst sprak burgemeester Lodder een dankwoord tot allen, waarbij hy zich nog in het bijzonder tot de burgemeester van Bleppel richtte. De jaren in deze ge meente doorgebracht zag hy als „winst op zyn levensweg". Op een receptie was er later In de middag voor-de bevolking gelgenheid nader met burgemeester en mevrouw Lodder kennis te maken. De dag werd verder gezellig doorgebracht met volksspelen e.d. WEDSTRIJD MAG GÉÉN DOEI ZIJN Rapport over Zeeuws Landjuweel 1955/'56. Het eindverslag van de jury van het Zeeuws Landjuweel over het sei zoen 1955/'ö6 is thans verschenen en daarin worden enkele beharteiiswaar- dige dingen gezegd, Er zijn n.l. in de ze jaarlijkse strijd sentimenten geslo pen, die de jury in hoge mate funest acht. voor het bestaan van het Land juweel. Kennelijk realiseert niet iede re deelnemer zich, dat het louter en alleen gaat om een poging om door middel van een wedstrijd tot een be ter niveau van het amateurtoneel te komen. Die wedstrijd is derhalve geen doel, doch louter en alleen middel. VAN TOT ONDERSCHEIDINGEN. Mejuffrouw R. de Waal uit Bos- kapelle (gemeente Vogelwaarde) en de heer A. Thomaes uit Terneuzen ontvingen uit handen van de burge meester van Vogelwaarde, de beer F. A. Hendrikse, een getuigschrift van het „Carnegie-heldenfoncls" voor hun redding van een drenkelinge De ze drenkelinge kwam op 21 augus tus van het vorige jaar bij 't zwem men lp het zogenaamde „Hellegat" Westerschelde in levensgevaar. ONGEVALLEN. Bij het uitrijden uit de Barakken- straat te IJzendijke kwam mevrouw J. R. uit Aardenburg met haar per sonenauto in botsing met een vracht auto, die door de Minnepoortstraat reed. De personenauto liep enige schade op. maar de vrachtauto bleef „ongedeerd". De huisvrouw L. van O.-S. te IJ zendijke maakte aldaar in de Nieuw- AUTO-MOBIEL Een „automobiel"zo is in een ver klarend woordenboek te lezen, is een zelf-beweger. Voor de hedendaagse mens is daar weinig bijzonders meer aan Merkwaardig wordt het pas, wanneer een auto gaat bewijzen een „zelf-beweger" te zijn, zoals dit dins dagavond m de Vlissingse Wolstraat geschiedde Vaar stond, ongeveer ter hoogte van de Nieuwstraat, een bestelauto geparkeerd, die op een gegeven mo ment zo maar, zonder dat iemand ér een hand naar had uitgestoken, be gon te rijden. Het voertuig aaide eerst langs de gevel van een café en kwam pas tot stilstand, nadat het eén etalageruit had ingedrukt. De bestuurder ver klaarde aan de politie, dat hij voor het verlaten van zijn auto de handrem had aangetrokken. En een z eman, die in de buurt stond, zei tegen de politie, dat niemand aan de auto ge weest was Deze beide verklaringen in aanmer king genomen, mag men wel vast steken dat het betrokken voertuig over een uiterst merkwaardige auto- mentaliteit beschikte landsegtraat zulk een ongelukkige val met haar bromfiets, dat het no dig bleek haar voor verdere behan deling naar het ziekenhuis te doen overbrengen. DANKBETUIGING. Het Axelse gemeentebestuur ontving deafer dagen van de com mandant van Hr. Ms. mijnenveger „Axel" een brief, waarin deze mede namens de bemanning harte lijk dankte voor het gulle en gast vrije onthaal, dat hun tijdens het bezoek aan Axel te beurt viel. Te vens verzocht de commandant van de „Axel" aan de burgerij de dank over te brengen voor het fraaie ra diotoestel, dat de bevolking de be manning aanbood. VORDERINGEN Het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis te Sint-Annaland, dat in het uitbreidingsplan wordt ge bouwd, nadert zijn voltooiing. Men is thans bezig met het schoonmaken van het interieur en met de meubile ring. Wanneer zich geen onvoorziene omstandigheden voordoen, hoopt men het gebouw volgende maand in ge bruik te kunnen nemen. NIEUWE KONING. IJzendijke dat wil zeggen: de plaatselijke handboogsociëteit „Sint- Sebastiaan" heeft een nieuwe, ko ning. Dezer dagen werd de jaarlijkse koning schioting gehouden. Het zag er naar uit, dat de „oude" ltonin y niet zou kunnen worden onttroond, maar na twee en een half uur yverig schie ten gelukte het de heer Herman Wijf fels de begeerde koningsvogel neer te halen. „Wij kunnen ons voorstellen, dat een aantal acteurs en actrices bij de komst van een jury meer gespannen en nerveus zijn. dan als zy een zgn. gewone voorstelling moeten verzor gen. Op zichzelf is dit niets bijzonders en die grotere geladenheid kan zelfs een positieve factor zijn om tot gro tere spelprestaties te komen. Onjuist vinden wij het als men uitsluitend en alleen voor de jury gaat spelen. Ama teurtoneel spelen is een vorm van vrije tijdsbesteding. Een bijzonder edele vorm, waaraan men grote vreugde kan beleven als men ze op de juiste wijze beoefent. Waar blijft echter die vreugde als men zich dermate inspant om veei punten te verzameley, dat van een wezenlijke ontspanning geep sprake meer is?", aldus de jury. Zij acht die puntengeverii een noodzake lijk kwaad, dat zij tot een rmnimum wil beperkt zien. Er zyn echter vere nigingen, die nog slechts in punten Hunnen redeneren als zij een voorstel ling zien. In het bijzonder geldt dit wel als zij een voorstelling zien van een andere vereniging! 3Iet nadruk wordt er nog op gewe zen, dat de jury met haar uitslag nimmer beoogt ie beweren dat deze of gene vereniging de beste is van Zeeland; ook wU zij niet aangeven welke vereniging beter of slechter is. De jury geeft uitsluitend met haar uitsiag weer haar bevindingen, die zy opdeed bij een bepaalde voorstelling op een bepaalde avond van een be paald stuk. Het is in het geheel niet uitgesloten, dat eenzelfde vereniging met een ander stuk wellicht tot veel betere prestaties komt; zelfs ook is het mogelijk dat een vereniging met hetzelfde sluit maar op een andere avond met een totaal andere voorstel ling voor het voetlicht komt. De le den der jury hebben zelf lang genoeg op de planken gestaan om te weten, dat men de ene avond veel en veel beter gedisponeerd is dan de andere avond. In het rapport worden voorts en kele vergelijkende opmerkingen ge maakt over regie, spel, keuze van net stuk enz. Ook wordt nog ingegaan op het zitting nemen van Jan Lemaire jr. in de jury. De heer Jan Lemaire jr. werd met ingang van 1 januari 1956 door de beide landelijke toneelorganisaties benoemd tot provinciaal toneel-advi seur voor de provincie Zeeland. Hy kon slechts zitting nemen in de jury omdat dank zij de woningnood zyn werkzaamheden als toneel-advi seur praktisch nog ^een aanvang hadden genoemen. Het zou n.l. 'n iet wat vreemde figuur geven als da heer Lemaire na eerst een aantal voor stellingen mede te hebben voorbereid' later deze zelfde voorstellingen moest g'aan beoordelen als jurylid, De jury wil niet beweren, dat deze func tie-combinering onmogelijk moet wor den geacht, doch zy meent de overge- chocolade in z'n fijnste vorm (Advertentie) NIEUW bij zoutloos dieet toch hartige vleeswaren Anton Hunink'' Anton Hunink's Daventrio vleeswaren geven een „pittige" oplossing voor foutloos dieet-problemen. Rookvlees - gekookte tong - procureur - bacon zonder zwoerd - ham - snijworst - boterhamworst - gekookt mager spekniettegenstaande uw zoutloos dieet kunt u ze gerust eten. En dan Anton Hunink's blikconserven voor zout loos dieeti leverpastei - soepbolletjes - gebraden gehakt - knakworst - hamworst! Dank zij een nieuwe vinding (Ned. Octrooi 74530) natriumvrij bereid, zonder keukenzout, maar toch hartig van smaak en normaal houdbaar. Let op het label met loodje I Dat is uw garantie. De pittige oplossing van uw zoutloos dieet! Verkrijgbaar in elke goede zaak voor fijne vleeswaren Linex-Nederland te Koewacht Ongericht is de n.v. Platenfabriek Linex-Nederland te Koewacht, ten doel hebbend het vervaardigen, be werken of verhandelen van lichte bouwmaterialen en van materialen gebruikt in de meubelindustrie, meer in het bijzonder van geagglomereer- de panelen en platen enz. Het maat schappelijk kapitaal bedraagt 1.000.000. verdeeld in 2000 aande len, elk groot f 500. Geplaatst zijn 800 aandelen, volgestort in contan ten. Directeuren zijn de heren A. en R. de Witte en Ch. Leva, commissa rissen zijn de heven G. en J. de Wit te. Allen zijn woonachtig in België. Bran dweerwedstrij den te Cadzand Op zaterdag 23 juni zullen te Cadzand grote brandweerwedstrij- -den worden gehouden. Vrijwel alle West-Zeeuws-Vlaamse en 5 Belgi sche korpsen zullen hieraan deelne men. Na afloop van de wedstrijden zal door de wedstrijdcommissie aan alle deelnemers een eenvoudige koffie maaltijd worden aangeboden. „Johanna" zonk door foute manoeuvre van schipper. Ondergang Terneuzens binnenschip voor Raad voor de Scheepvaart Het 4758 brt metende m.s. „Van Lin schoten" van de Nederlandse Tank- en Paketvaart Mij N.V. te Am sterdam heeft geen schuld aan de aanvaring op 8 februari j.l. op de Schelde met het veel kleinere, 538 ton metende binnenschip „Johanna" van de Mü, „Terneuzen uit Terneuzen, dat beladen met grint als gevolg van de aanvaring vrijwel onmmiddeliyk zonk. De vier opvarenden werden ge red door een ander schip, de „Dort mund".. Aldus de raad voor de scheepvaart, die in deze zaak dus een vrij negatie ve uitspraak moest doen, want dit college mag geen bestraffing uit spreken over de binnenvaartschepen. De schipper van de „Johanna" voer de grote „Van Linschoten" tege moet, maar hield daax-by de verkeer de wal, een gewoonte voor opvaren de binnenschepen, zoals de schipper heeft verklaard, omdat hij by Ldlo nrc-est inklaren en onder het plaatsje Doel loopt de lichtenlyn dient langs de westoever. Wel zagen beide schenen elkaar na deren, doch door een misverstand be oordeelde 't binnenschip een manoeu vre van het zeeschip verkeerd, zodat de botsing onvermijdelijk werd. De „Van Linschoten" liep daarbij een gat in de stoven op, waardoor een lek in de voorpiek ontstond, maar maakte geen water, zodat het de i-eis naar Amsterdam kon voortzetten. voeligheden der amateurtoneelvere nigingen goed kennende, een derge^- lijke figuur niet te moeten aanbeve len. Tenslotte wordt opgemerkt, dat de deelnetning aan het landjuweel toe neemt. Vorig jaar waagden zich 16, dit keer waagden zich 21 clubs in de strijd. Te betreuren valt het dat een zestal verenigingen die het vórig jaar wel van de rartij waren, dit keer door welke oorzaak of reden dan ook verstek lieten gaan. Wellicht dat een volgend seizoen of ter gelegen heid van het eerste lustrum van het landjuweel in Zeeland het zover kan komen dat alle amateurtoneel-vereni- gingen gaan meedoen, „Men make zich niet ongerust dat het niveau van het amateurtoneel in Zeeland lager zou liggen dan in welke andere provincie ook. Gezien de ge deeltelijke geïsoleerdheid en de be perkte mogelijkheden om terzake kundige figuren aan te trekken mag men zelfs en dit in bescheiden ma te uiteraard van enige tevreden heid getuigen. Met de mogelijkheden die nu door de landelijke amateurto- neel-organisaties, dank zrj de steun van Rijk, Provincie en Gemeentebe sturen, aan de Zeeuwse amateurto neelverenigingen geboden worden in de vorm van de Provinciale Toneel Adviseur voor Zeeland, kan het niet anders of het amateur-toneel zal in Zeeland nog eens bloeien als een scho ne bloem", aldus besluit het rapport. „PERLVLAG" DEKTE LADING NIET Politierechter Middelburg strafte streng. Biet een „Perlvlag" rond de hals lag de 24-jarige metselaar E. S. uit Oostburg op de avond van de 7e mei j.l. op de stoep van een café in Sluis heerlyk uit te rusten van de vermoeienissen. Die vlag dekte echter de la ding van acht of negen biertjes in geen geval, zo kreeg hy dinsdagmorgen te horen van de Biiddelburgsc politierechter, mr. J. A. Abbing, waarvoor hy terecht stond. Niet vanwege die biertjes, want geen enkele politieman zal iemand Iets In de weg loggen als hy in het café do aanwezigen gezellig be zighoudt. Blaar als die dienaar van de wet een slingerende auto over de weg ziet ryden met als Inzittende een „In Iets meer dan aangeschoten staat" verkerende metselaar, dan w ordt dc zaak wel iets anders. De biertjes kwamen S. duur te staan, want de officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen eiste voor dit abnormaal gevaarlijke rijden 14 dagen gevangenisstrafen zes maan den ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr. Abbing vonniste een week gevan genisstraf en een jaar ontzegging van het besturen van motorvoertuigen. De .volgende dronken weggebruiker wilde het eens op zijn bromfiets pro beren. De officier eiste tegen de 26- jarige los-arbeider Th. J. C. uit Hon- tenisse f7*.subs 15 dagen, een maand voorwaardelijk gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis luidde conform. Ook de 38-jarige metselaar L. van H. uit Sas van Gent was in dronken toestand op zijn bromfiets aangetroffen. Mr. Van der Dussen eiste f 60.subs. 12 dagen. De politierechter vonniste con form. Torenrestauratie te 's Heer-Abtskerke Zaterdagmiddag zal de gerestau reerde toren van de ned, herv. kerk te 's-Heer-Abtskerke weer in ge bruik genomen worden. Een aantal genodigden zal daartoe om twee uur samenkomen in het verenigingsge bouw Irene, waarna de overdracht wordt verricht. De restauratie, die met subsidie van rijk en provincie geschiedde, werd uitgevoerd door de firma Woudenberg tB Middelburg, terwijl als architect van monumen tenzorg optrad de heer G. M. Sturm te Middelburg. Het ligt in de bedoeling, dat de hoofdingang tot de kerk voortaan onderdoor de toren zal worden ge bruikt. Universitair examen. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde de heer F. W. J. Puylaert uit Sas van Gent voor het kandidaatsexamen geneeskunde, Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer J. C. van de Veer uit Hulst voor het kandidaatsexa men wis- en natuurkunde. AANZIENLIJKE SCHADE Betimmering rechter toren in lichterlaaie. Dinsdagmiddag precies twee uur bereikte de politie in Zierikzee een melding van brand in de eeuwen oude Nobelpoort. De brandweer rukte onmiddellijk met groot mate rieel uit en, op het horen dat dit bekende monument gevaar liep, verzamelde zich een grote menigte toeschouwers in de Nobelstraat en op het kruispunt van de Blokweg. Hoewel aan de buitenkant slechts l'linkc rookwolken tussen de dak leien vuur verraadden, bleek de houten betimmering van de rech ter toren, gezien vanuit Schouwen, in lichterlaaie te staan. Met enkele stralen werd de vuurhaard be streden. Een voorlopig onderzoek wees direct uit, dat de oorzaak gezocht moest wor den bij de aan de gang zijnde werk zaamheden in de toren ter beveiliging tegen blikseminslag. De voor deze re paratie benodigde ladders deden bij het blussingswerk goede dienst. De brand bleek hardnekkig stand te hou den, waarop besloten werd van bui ten af de dakleien kapot te slaan om de verschillende vuurhaarden te be naderen. Om kwart over drie was het gevaar geweken, al bleef de brand weer nog geruime tijd op haar hoede voor het weer oplaaien van het vuur in de oude en droge betimmeringen, Een gelukkige omstandigheid was, dat de zolders niet als opslagplaatsen van goederen dienst deden. Grote golven water die als miniatuur-watervallen van alle kanten uit de torenschiet gaten naar beneden kwamen waren het bewijs van de strijd die in de to ren onder leiding van brandmeester Berrevoets gevochten werd. Burge meester F, Th. Dyckmeester, die zijn grote voldoening uitsprak over het spoedige optreden van de brandweer, sloeg vanaf de poortomloop het blus singswerk gade, De schade, die nog moeilijk te bepalen is, wordt aanzien lijk geacht. Verleden jaar in april ont kwam de Zuidhavenpoórt eenzelfde lot. Ambtswoning voor Zierikzees burgemeester, B. en YY'. van Zierikzee doen de. raad voorstellen tot het aankopen van de woning Oude Haven 48, waarin thans de heer J. YY'. v. d. Doel, directeur van de Scheldebank woont. Het aange kochte huis, één der mooie oude pa- triënvoningen langs de oude haven, wordt bestemd als ambtswoning van burgemeester Dyckmeester, YY'aar het hier onroerend goed betreft staat de ze verkoop, waarbij de heer v. d. Doel als raadslid betrokken is, geen moei lijkheden in de weg. De laatste „drankzaak" betrof de 55-jarige steenkolenhandelaar A. F. E. W. uit Terneuzen. Deze in kennelijke staat verkerende auto bestuurder was met zijn voertuig tegen een boom gereden. Maar hy was al zo ver weg, dat hij rustig opnieuw begon te starten cn niet eens gemerkt had, dat hy tegen iets opgereden was. Mr. Van der Dussen vond dit toch wel wat al te bar en eiste een maand gevange nisstraf en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De raadsman van V. mr, P, C. Adri- aanse wees er op, dat de verhouding thuis niet zo erg best geweest is, maar dat hierin reeds een aanmerke lijke verbetering gekomen is. In het belang van het gehele gezin vroeg mr. Adriaanse daarom een voorwaardelij ke straf. Mr. Abbing eiste f 250.of 25 dagen, zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, een voorwaar delijke. gevangenisstraf van één maand, met een proeftijd van tweo jaar. SCHELDPARTIJEN. Een buurvrouw en een aantal buur- kindertjes hadden op 12 mei j.l. de tuin van de 54-jarige inwoner uit Breskens, J. A. K., ais wandelpad ge bruikt. Daarover had hjj zich zo kwaad gemaakt, dat het op een flin ke scheldparty was uitgelopen. Tal van lelijke woorden gooide inj de 22- jarlge A. L. de W. voor de voeten, die dat op haar beurt ook niet op zich liet zitteii. De officier eiste f 25.of 5 da gen, de politierechter vonniste f 10. of 5 dagen. De 54-jarige glazenwasser J. G. S. uit Bliddeiburg had op 7 mei ook al woorden van beledigende strek king aan een voorbijganger toege voegd. Zijn 46-jarige collega C. BI. trad als etuige op. „Ach ja, edel achtbare, ze zitten me al meer dan tien jaar dwars en dan word ik wel eens giftig" aldus verdachte. BIr. Van der Dussen eiste f 20 of vier dagen. Het vonnis luidde conform. Ook een roddelgeschicdenis van twee dames eindigde in een scheld partij. Het kostte de 32-jarige T. J. uit Middelburg f 7.50 of drie da gen. De officier eiste f 15.of 3 dagen. In opdracht van de verzekering, vol gens haar zeggen, hadden de vervoer ders C. W. M. S. en J. V. uit Souburg zich sehuldig gemaakt aan een erger lijk transport van een paard. Dit ge wond geraakte dier moesten zij opha len bij een boer, daar een veearts het nodig geoordeeld had om het paa?d naar Middelburg te vervoeren. Een ieder, die het gezien had, sprak schande over de wijze van vervoer. Daar men onder meer ook de veearts in deze zaak wilde horen, werd cle zaak aangehouden voor onbepaalde tijd. Rustig denken M ij n ha r d t's jwt a bIe 11 e n VANDAAG! Middelburg Electro: „Mannen zonder mededogen", (18 jaar), 13 en 21.15 uur; Prov. Bibliotheek; expositie repro» dukties van en boekwerken over Kern- brandt, 10—12.30 en 13.30—17 uur; Mo lenwater: „Miniatuur Walcheren", 10 —24 uur; Concert- en Gehoorzaal: openbare les Middelburgse Zang school, 19.30 uur. Vlissingen Alhambra: „Detective Calla han grijpt in", (18 jaar). 19 en 21 uur; Luxor: „De man zonder noodlot", (18 jaar), 20 uur; Grote Markt: openlucht bal, 21 uur. Goes Grand: „Duivels spel", (14 Jaar), 20 uur; De Prins van Oranje: verga dering afdeling Zuid-Bevelanri (west) van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2