VOTERING VAN 50.000 VOOR RIOLERING UITBREIDINGSPLAN FALC0N- HOOFTMAN'S WALCHEREN ONTWERP NIEUW GEBOUW VOOR CHR. KLEUTERSCHOOL MARKTBERICHTEN Waar zijn onze schepen? KLMffi uit de ETHER Wljai'stój-'AU ÜU ii/ÜÜ NivuMi*^ 4; a U W kt u 1/ *v 4 .V -t GEMEENTERAAD AXEL Onderwijzeres benoemd aan openbare lagere school. De gemeenteraad van Axel kwam onder voorzitterschap van burgemeester P. L. D. J. V3n Oeveren in openbare vergadering bijeen. Na afhandeling van de ingekomen stnkken werd de nit 24 punten bestaande agenda afge handeld. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school werd met alge mene stemmen benoemd mej. C. L. de Jonge uit Wissekerke. Dit geschiedt met ingang van 1 juli a.s. onder voorwaarde, dat zij voor die datum in het bezit zal zijn van de onderwijzersakte. De verordening voor de genees kundige verzorging van het gemeentepersoneel werd overeenkomstig het voorstel van B, en W. gewijzigd. Pand „Kijkuit", nummer L 2, werd onbe woonbaar verklaard. De verlenging van de bewoningstermijn van diverse onbewoonbaar verklaarde percelen werd goedgekeurd. De vakantiesluiting van de slagerswinkels werd vastgesteld, evenals de kampeerverordcning. Het raadsbesluit van 10 april 1956, waarbij de verordening op de heffing van opcenten werd gewijzigd, werd ingetrokken. Aan de Z.L.M. werd een verklaring afgegeven, waarin vermeld werd, dat het wenselijk is, dat aan de landbouwhuishoudschool te Axel een r.-k. Pater Amabilisschool verbonden wordt voor meisjes van 17 jaar en ouder. Na uitgebreide discussie werd het voorstel van B. en W. om aan di- verse ontworpen straten in plan-zuid bloemen- en struiknamen toe te ken nen, verworpen. Deze straten krijgen nu de volgende namen: Johannastraat, Ferdinandstraat, Robertstraat, Olivier- straat, Van Gistellestraat, De Hout straat, te Waterstraat, Van Middel- hovenstraat en Calandstraat. Aan de hengelsportvereniging „Geduld Overwint" werd met acht tegen vier stemmen voor een ter mijn van vijf jaar het viswater bij de zogenaamde „Kleine Kreek" verpacht, De gemeente Axel nam op voorstel van B. en W. deel in de stichting aanvullende werk plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemeenten Axel, Hoek, Philip pine, Sas van Gent, Terneuzen, Westdorpe en Zaamslag zullen één of meer werkplaatsen in ex- ploitatïe krijgen. Wegverbreding In de buitenweg werd van de N.V. Eerste Zeeuwse Vlasspinnerijeen strook grond van 120 ca aangekocht voor verbreding van de weg. In de Oude Wijk en de Kerkdreef werd ten behoeve van de sanering van de Oude Wijk en de verbetering van de noord- zuidverbinding door de gemeente di verse percelen aangekocht tot een to taal bedrag van f45.000. Voor de rio lering en verharding, in het uitbrei dingsplan Zoutespui werden gelden gevoteerd ten bedrage van f50.000. Aan het Julianaziekenhuis te Ter- neuzen werd bij voorschot het geraam de tekort over 1956 tot een bedrag van f 12.800 uitbetaald. De vereniging van Zeeuwse fokkers, afdeling Axel, werd een subsidie van f200 verleend voor de organisatie van de paardenfokdag op 5 juli a.s. Op grond van artikel 73 de Nieuwstraat vastgesteld op f 1300 en f680, voor de christelijke kleuter school f 2025 en f 901, voor de r.-k. kleuterschool f 1950 en f 875,50. „Het Vrije" verzekert zijn bestuursleden. Diverse grondaankopen. Enige discussie ontstond dinsdag middag tijdens de te Oostburg gehou den jaarvergadering van het water schap „Het Vrije van Sluis" over een voorgestelde ongevallenverzekering voor bestuursleden. Nadat enkele aan wezigen hun bezwaren hadden ken baar gemaakt, werd besloten een voor stel van de heer J. Mijs, namelijk ieder bestuurslid voor f50.000 te verzeke ren in stemming te brengen. Nadat er op gewezen was, dat de premie slechts fïen een tvoor elke duizend gul den bedraagt, werd dit voorstel met 22 tegen 16 stemmen aanvaard. Discussie was er ook over het voor stel van de heren Mijs en J. M. A. C. van Dongen om aan de heer C. M, van de Broecke, voormalig dijkgraaf, ge durende drie jaar wachtgeld te ver lenen, namelijk gedurende het eerste jaar 75 procent, gedurende het tweede jaar 60 procent en' gedurende het der de jaar 50 procent. Velen meenden echter dat zulk een besluit te veel consequenties zou hebben en het voor stel werd dan ook verworpen met 13 stemmen vóór en 36 tegen. Voorts werden talrijke besluiten ge nomen tot aankoop van stroken grond, namelijk voor verbetering van de af watering in de Grote Henricuspolder te Oostburg, voor verbreding van de bermsloot Slüiseweg I te Zuidzande; voor verbetering Bormsloot te Aar denburg; voor verbetering van een watergang te Cadzand; voor het del ven van waterleidingen in de Oranje- en Amaliapolder; voor verbetering Blokkreek te Sint-Kruis; voor verbe tering van ae afwatering in het vjn. waterschap Groede 'en Baanst; voor verbreding van een waterleiding te Waterland kerkje: voor verbetering van een du ker te Sluis; voor verbé tering van óp wegbocht Krabbedijk Klittesveg t.e Groede. Verder wüid besloten tot verlenging van erfpach'en. lot verkoop van diver se -perceeltj.- erfpachtgrond, tot over. dracht van een gedeelte van de weg Sluisedijk id nde gemeente Zuidzande en tot overmacht, beheer en onder houd van 1e weg over de Liniedijk aan de gemeente ÏJzendijke. Ook werd besloten de bekende 3 pro cent a3n het personeel uit te keren. De aanwezïger gingen akkoord met een voorstel om meer kosten aan de begroting toe te voegen voor herstel van het gemaal te Biervliet. De weg KruisdijkPlalteweg tot aan de Kou- dedijk onder de gemeente Groede zal verbeterd worden. De kosten zullen ongeveer f 100,000 zijn. De subsidie van de cultuurtechnische dienst zal circa 53 procent bedragen. Ontvangst ten stadhuize Zoals gemeld bracht de Schouw- se vereniging „Stad en Lande" za terdag een bezoek aan Veere. In het verslag, dat wij hierover publiceer den, werd verzuimd te vermelden, dat bij de ontvangst in het Veerse gemeentehuis het voltallige college van B. en W. aanwezig wan. Diverse reclames op de aanslagen der gemeentebelasting werden overeenkomstig de voorstellen af gehandeld. De gemeentebegroting over 1955, de begroting voor het gasbedrijf 1955, het woningbedrijf dienstjaar 1955, het burgerlijk armbestuur dienstjaar 1956 en de gemeentebegroting 1956 werden eveneens volgens de voorstellen op diverse punten gewijzigd. Het schilderwerk van 176 woningen van het gemeentelijk woningbedrijf werd voor zes jaar onderhands aanbe steed aan de firma H. J. Höebé te Axel. In de commissie aanbieding gemeente en bedrijfsrekeningen 1956 werden be noemd de heren D. J. Oggel, K. Hame link en W. de Feijter voor de gemeen terekening en de heren P. A. Wonder- gera, C, van Bendegem en F. Gerrits voor de bedrijfsrekenipgen en van het burgerlijk armbestuur. Rondvraag Bij de rondvraag verzocht de heer C. van Bendegem (p.v.d.a,) aan B. en W. hun invloed aan te wenden om aan de Do Bilt verwacht nog meer regen. Daarom is het raadzaam U spoedig van een MANTEL of JAS te voorzien. Kledingmagazijn VLASMAKKT 33-35, ÜÏIDDELBURG, heeft de nieuwste mantels en jassen in gabardine en popeline voorradig. BIG BEN-MANTELS en JASSEN 14.75. arbeiders, werkzaam in de gemeente lijke sociale werkvoorzieningsregeling de laatste loonsverhoging van drie procent over 1955 toe te kennen. Deze spreker verzocht eveneens inlichtin gen over de toestand van de woningen in de Julianastraat en stelde voor gel den te voteren voor de belangenver eniging in de kanaalzone. De heer D. J. Oggel (g.v.p.) had klachten over het houden van een ijle dag tegelijk met de biddag voor het gewas. Hij verzocht tevens aanslui ting op de riolering van de huizen aan de oostzijde van de Nieuwedijk, en wenste inlichtingen over de weg- verbetering Spui-Schapenbout. Ook verzocht de heer Oggel een kleinere agenda op de volgende raadszittingen. De heer W. de Feijter (c.h.) vroeg om uitgave van bouwterrein aan de Evertsepstraat aan eventuele gegadig den, De heer A. J. M. Kesbeke (k.v.p.) merkte op, dat de rioolzuivering stag neerde door verhuur van materiaal aan diverse andere gemeenten. De heer Kesbeke verzocht tenslotte ver harding van de weg aan het bewoonde gedeelte van de Zuidsingel. Vlissingen Jaarvergadering vereniging chr. kleuteronderwijs. Prinses Beafrixschool door schoolarts ongeschikt verklaard. Onder voorzitterschap van ds. F. S. Kloosterman hield de Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs in het hervormd verenigingsgebouw te Vlis singen haar jaarvergadering. Naar aanleiding van de weigering van de Vlissingse gemeenteraad om in de Beriagestraat grond ter beschikking te stellen voor de bouw van een chris telijke kleuterschool werden aan de secretaris, de heer C. J. P. van Keu len, uit de vergadering verschillende vragen gesteld. Deze antwoordde hierop dat de aanvraag werd afgewe zen, omdat de ouderverklaringen niet in orde waren en dat wethouder W. Poppe het bestuur hiervoor gewaar schuwd had. Het bestuur der vereni ging heeft nu echter een brief ontvan gen van het gemeentebstuur, waarin wordt ontkend dat gewaarschuwd werd. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat de Prinses Bealrixschool door de schoolarts ongeschikt was verklaard, als kleuterschool. Ook het gereformeerd jeugdgebouw in de Rochussenstraat werd ongeschikt ge acht om een kleuterschool in te hou den. De ventilatie der lokalen in de Prinses Ireneschool vond de school arts onvoldoende. Voorts werd de 'op merking gemaakt, dat hij deze school geen speelruimte aanwezig is. Wegens ziekte van de penningmees ter, de heer J, P. Ventevogel, las de boekhouder de heer J. S. Adriaanse, de rekening voor, waaruit bleek, dat het afgelopen jaar een nadelig saldo van f 3.152,63 had opgeleverd. De in komsten bedroegen f 51,370,86 en de uitgaven f 54.523.49. De voorzitter bleef, na al deze min der opgewekte geluiden toch optimis tisch. Hij verwachtte dat het aantal scholen in de toekomst zou toenemen en hij stelde daarom voor om het be stuur met twee leden uit te breiden, waarvan er dan één uit de gerefor meerde groep zou moeten komen. De vergadering kon zich hiermee vereni gen. De heer J. S. Adriaanse werd geko zen tot penningmeester. De dames N. W. Johannes-v. d. Brink en S. Smit- v. d. Wees werden bij acclamatie her kozen. In de vacature van mevrouw T. Reijnhoüt-Giïjff werd gekozen me vrouw A. H. de Groot-de Lange. Me vrouw M. K. Kolff-Kruizinga had als lid bedankt en in haar plaats werd benoemd mevrouw H. Vader-Lagaay Mevrouw C. G. Kuyvenhove-Vreugdê- hil werd aan het bestuur toegevoegd. In de vacature van mevrouw I. W. de Vuyst-Brass werd mevrouw A. Ver- hey-Koetje gekozen. Drs. J. Smit was als üd van de kascontrole-com missie niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer W. P. Jacobs benoemd. Aanrijding. Maandagmiddag gebeurde op het .[•uispunt vap de West-Souburgse- weg, dé Paul Krugerstraat, de Ko ningsweg en de Prins Hendrikweg te Vlissingen een aanrijding, waarby een bromfietsberijder een hersenschud ding opliep. Op de Keersluisbrug haal de een personenauto een bromfietser in. De auto sloeg rechtsaf naar de richting Souburg. De bromfietsberij der kon niet snel genoeg afremmen en reed tegen de achterzijde van de auto. De bromfietsberijder viel en werd overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda". Daar bleek, dat hij een hersenschudding had opgelopen. Zijn rijwiel werd licht beschadigd. Brandweerdemonstraties Ter gelegenheid van de „Vlissing se Zomershow" zullen, zoals wrj reeds schreven, brandweerdemon- straties worden gehouden. Behalve de reeds genoemde brandweerkorp sen neemt hieraan ook het bedrijfs brandweerkorps van de Kon. Mij. „Da Schelde" 'deel, Middelburg Schaakgongwedstrij d Vorige week hield de Middelburg se Schaakvereniging in haar clublo kaal een sehaakgongwedstrijd, die zeer geanimeerd verliep. Er werd ge speeld in groepen van zes spelers, die elkaar allen één keer bekampten, zodat het aantal te behalen punten maximaal 5 bedroeg. De prijswinnaars, twee in elke groep, waren: groep A: 1 Gabe Woudstra 4 pnt.; 2 H. Strooband 3 pnt. Groep B: 1 C. D. Voogd 4 pnt,, 2 A. Niemarkt 3 pnt. Groep C: 1 W. Flissebaalje 4 pnt., 2 K. J. Holster 3Vs pnt. Groep D: 1 R. van Benne- kom 5 pnt., 2 J. Louwerse 4 pnt. Groep E: IJ. de Meij 5 pnt., 2 J. Louws 3 pnt., 3 A. Ebuhinsky 3 pnt. (troostprijs) In dezè wedstrijd, waar de be denktijd slechts 10 seconden per zet bedraagt, kwamen de meest komi sche situaties voor en werd soms rustig doorgespeeld zonder dat de spêlers bemerkten, dat een der par- tije.. reeds mat stond! Het was voor de spelers, die zaterdag a.s. in Goes gaan meedoen aan het persoonlijk snelschaakkampioenschap van Zee land, een goede oefening. Ir. C. D. Voogd onderzoekt champignonteelt. Ir. C. D, Voogd te Middelburg land bouwkundig ingenieur bij de Neder landse Algemene Keuringsdienst Zee land, is benoemd als ingenieur by het instituut voor tuinbouwtechniek te Wageningen, speciaal belast met het onderzoek Inzake de teelt van cham pignons. Zoals bekend heeft de Neder landse organisatie voor zuiverweten- schappelijk onderzoek onlangs ge noemd instituut een subsidie verstrekt voor een onderzoek inzake het ont staan van stikstofverbindingen tij dens het broeiproces van champig- nonvoedingbodems. ZUID-BEVELAND Ellewoutsdijk Twee woningwetwoningen. Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Ellewoutsdijk, die on der voorzitterschaj? van loco-burge meester J. Oele bijeenkwam, werd be sloten om een geldlening van f 25.000 aan te gaan voor de bouw van twee woningwetwoningen. De openbare la- fere school krijgt een evenwichts- oom en ander gymnastiekmateriaal. De gemeentebegroting en de begro ting van het burgerlijk armbestuur over 1955 werd gewijzigd. Burgemees ter D. Lodder werd benoemd tot on bezoldigd ambtenaar van de burger lijke stand. Aan een adres van de ge meente Woensdrecht aan de minister van Verkeer en Waterstaat om te ko men tot verbetering van de weg KortevenBergen op Zoom werd ad hesie betuigd. Een verzoek van de stichting Rembrandt Herdenking '56 om subsidie werd afgewezen. Voorts werd het onderhoud van de gemeente woningen en de regeling met betrek king tot de installatie van de burge meester besproken. Driewegen Prijzen optocht. De prijzen voor de deelnemende wa gens aan de optocht welke dinsdag ter gelegenheid van het burgemeesters- feest, door Driewegen trok. werden als volgt toegekend: 1. Rattenvanger van Hameln, 2. Zwaluw, 3. Sneeuw witje, 4. Lentefee, 5. Café Vriend schap, 6. Fanfare „Blaast blare", 7. „Lijdt geen dorst", 8. school Driewe gen, 9. Bruiloft Kloris en Roosje, 10. school Ovezande, 11. Koets. Veere Onderwijsbenoeming Mejuffrouw W. M. Mol te Veere werd benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere schqol I te Krim pen aan de IJssel. - Officiële publikaties MIDDELBURG. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door I. en P. de Klerk beroep bij H. M. de Koningin is in gediend tegen het besluit van hun college van 29 mei 1956, no. 2361, tot sluiting van de door adressanten geëxploiteerde auto- en motorenherstelplaats in het perceel Vlasmarkt no. 40, daar binnen de in de Hinderwetvergunning gestelde termijn niet voldaan was aan enkele voorwaarden. Middelburg. 18 juni 1956. GEMEENTERAAD B1GGEKERKE Verbetering van de duinovergang De gemeenteraad van Biggeker- ke kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Dregmans. Na behandeling van enkele inge komen stukken werd het verplaat- singskostenbesluit, dat nu reeds geldt voor het gemeentepersoneel en het personeel van de scholen voor gewoon lager onderwijs, njede van toepassing verklaard op het personeel werkzaam bij het kleu teronderwijs. Aan de vereniging voor chr. kleu. teronderwijs alhier, werd een ver goeding vastgesteld voor huur van 500.per jaar. zijnde de huur, die de ver. moet betalen aan de ver, voor gereformeerd schoolonderwijs voor het gebruik van een schoollo kaal. Het bedrag per kleuter en per lokaal werd vastgesteld op respec tievelijk 331.50 en 650.—. Zoals boven reeds vermeld, huurt de vereniging voor chr. kleuteron derwijs voor het geven van les een lokaal van de vereniging voor geref, schoolonderwijs. Dat lokaal is even wel voor het geven van kleuteron derwijs ongeschikt, terwijl boven dien een speellokaal ontbreekt. Het bestuur wil, nu de nieuwe kleuter- onderwijswet daartoe de mogelijk heid schept, overgaan tot de bouw van een nieuwe school. Het opmaken van een plan, teneinde daartoe te geraken, kost evenwel geld en het bestuur is niet bij machte dat te fourneren. Teneinde het bestuur uit deze moeilijkheden te helpen, besloot de raad een bedrag van 51)0.— op de begroting uit te trekken, welk be drag kan worden beschouwd als een gedeelte van de stichtingskostep voor het te stichten schoolgebouw. Eerst nadat dit op te maken schets- plan gereed is, kan een verzoek worden ingediend om op de urgen- tielijst te worden geplaatst. De raad ging akkoord met een jaarweddeverhogïng voor de schoon- houdster van het gemeentehuis. In beginsel werd besloten tot aan leg van een eindje straat in het ka der van het uitbreidingsplan tot de plaats waar de heer Si van Keulen bouwt. De voorzitter deelde mede, dat aan bouw- en woningtoezicht zal worden opgedragen voor de gehele straat, die in dit plan valt, een ex- ploïtatieopzet te maken, waarin de kosten van het onderhavige gedeel te worden verwerkt. Op de verzoeken van de besturen van de beide scholen voor de aan schaffing van een stofzuiger, werd gunstig beschikt, evenals aan het verzoek van het bestuur der gerefor meerde school om de afheiqing van het speelterrein te verhogen in ver band met de moeilijkheden, die wor den ondervonden bij het geven van gymnastiekonderwijs. Besloten werd tot vaststelling van een verordening, houdende toeken ning van een tegemoetkoming voor het jaar 1956 in de ziektekosten van het gemeentepersoneel. Bij de begrotingswijziging voor het jaar 1956 werd een extra bedrag van 500.— uitgetrokken voor het verder klaarmaken van de overgang over de duinen. VEILING KRABBENDIJKE. 19 juni. Fruit: Aardbeien: Reglna 34— 47 per doos: Deutsch Evern 40—44 per doos; Mach. Frllhernte 28—50 per doos; Mad. Moutót 28 per doos; Climax 38 per doos: Krulhessen 47—60 en 4960 per leg. Kloetinge Ned. Bijbélgenootschap vergaderde. Maandagavond hield de afdeling Kloetinge van het Ned, Bijbelgenoot schap haar jaarvergadering in de con sistoriekamer van de ned. herv. kerk onder leiding van ds. P. Kloosterman. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental van de afdeling met twee was achteruitgegaan en nu 104 bedraagt. De penningmeester deelde mee, dat het kassaldo op het eind van het ver enigingsjaar f 4.98 bedroeg, nadat f 142.30 aan het hoofdbestuur was af gedragen. De heer J. W. de Vrieze heeft als bibliothecaris van de afde ling in totaal in het afgelopen jaar voor f 432,60 aan bijbels verkocht. Een nieuw plaatselijk afdelingsre glement werd door de vergadering aanvaard, zoals het was voorgesteld door het hoofdbestuur. De heren R. Buitenhuls en M. J. Straub werden als bestuursleden her kozen. Ds. P. Kloosterman werd aan gewezen als afgevaardigde naar de algemene vergadering van het Bijbel genootschap te Amsterdam. Tenslotte sprak ds. Kloosterman over „Hoe is de bijbel ontstaan". Krabbendijke Onderlinge damcompetitie Voor de onderlinge competitie van de damclubcombinatie „Oostdiik" te Krabbendijke werden de volgende partijen gespeeld: Jar van IwaavdenJan van Iwaar- den 0; L. Nieuwenhuize—E. Hen- nekii 02" M. SinkeJ. van Burg 20; A. van WeeleG. Hollestelle 1— 1M de BatJac. Nieuwenhuize 11; Jp. van IwaardenG. Holle- stelle 20; Jan van IwaardenJac. v; n Iwaarden 20: J. van Burg—M. Sinke 0—2; M, de Bat—Jp. van I\yptarden 02; J. van Burg—Jac. Meeuwsen 02; SinkeJp. van Iwaarden 20; G. HollestelleA. van Weele 02; C. HaHhoornJo Boone 02; Jac. Nieuwenhuize—M. de Bat 02;; Jo Boone—C. Hart- hoorn 20. Hoedekenskerke Tocht ouden van dagen Dezer dagen vergaderde te Hoede kenskerke het comité „Ouderen der gemeente" onder voorzitterschap van burgemeester mr. H. J. M. Stieger. Besloten werd om op 4 juli a.s. een tocht per autobus te maken naar Ant werpen via Zeeuwsch-Vlaanderen. In Antwerpen zal een bezoek aan de die rentuin worden gebracht en zal de stad bezichtigd worden. Zo mogelijk zal op de terugreis een bezoek worden gebracht aan het waterleidingbedrijf te Ossendrecht. Gymnastiekfeest Vorige week vergaderde het bestuur van de gymnastiekvereniging „Luctor et Emergo" te Hoedekenskerke onder voorzitterschap van de heer M. Alle- wijn. Besloten werd deel te nemen aan een demonstratie te Middelburg met de andere verenigingen uit het gewest Zeeland. Getracht zal worden om in samenwerking met de muziekvereni ging „Con Amore" en de gymnastiek vereniging „O.K.K." uit Goes op 28 juli a.s. een zomerfeest te houden op het terrein van de heer Leendertse. Als bestuurslid trad tot de vereni ging toe mevrouw D. Dekker in de plaats van mevrouw Van der Have. Oudelande Jong en oud op reis De kinderen van de o.l. school te Oudelande zijn op reis geweest naar Brabant. Na een wandeling door 't Liesbos ging het naar Burgers die renpark en later naar de vennen te Oisterwijk. Op de terugweg werd nog een poosje in een speeltuin ver toefd. Het was een prettige dag voor de kinderen. Reis ouden van dagen. Op 19 juli zullen de ouden van da gen te Oudelande hun jaarlijks uit stapje maken. Dit jaar is het plan om naar het openluchtmuseum in Arnhem te gaan. Aagtedijk ie Calcutta. Aalsum 16 Pt. Said n. Marseille. Abbekerk 17 620 m. o. Galle. Adonis 17 La Gualra. Albireo 17 Suez. AliabJ 19 Santos. Alphard 17 Rotterdam. Alnatl 16 Antwerpen. Alwakl 17 Karaqhl n. Aden. Alphacca 16 Santos. Alhena 19 Rlo de Janeiro. Almdijk 18 Le Havre. Almkerk 18 Bangkok n. Sjanghai. Amsteldijk 18 Houston n. Le Havre. Amerskerk 17 Hamburg. Arendskerk it> 120 m. z.w. Ouessant. Arkeldilk p. 18 Sclliys n. New Orleans Arnedijk 17 New Orleans. Averdijk 18 Antwerpen. Ball p. 18 Malta. Blommersdijk 17 800 m. n.w. Azoren. Blijdendijk 19 Wielingen. Blitar p, 18 Dungeness. Bontekoe 16 Priok n. Cheribon. Boschfontein p. 18 Gibraltar. Camltia 17 Rotterdam. Cleodora 17 Rotterdam. Cottiea 17 Amsterdam. Crania 17 950 mijl n. Martinique. Delfshaven 18 Narvik. Delft 17 Port Cabello. Ena 19 Thameshaven. Eibergen 17 Zaandam. Esso - Amsteidam p. 18 Vlissingen n. Antwerpen Esso Nederland 18 Bandarmashur nat Fawley. Eos 18 Alexaridrië n. Liyorno. Gaasterland (7 Bremen. Grootekerk 18 Durban. Guineekust p 17 Seillys n. Montreal. Haulerwijk 17 700 m. z.w. Lands End. Jason 17 New Orleans. Kellla 16 Heysham n. R'dam. Kleldrecht 17 Bremen. Kinderdijk 17 Antwerpen. Korovina 17 Stanlow. Krebsia 19 Fao n, Balikpapan. Katelysia p. 18 Oporto n. Abadan. Kot a Gede 19 Pt. Said. Kota Agoeng 18 Safaga. Kryptos 17 100 m. z.w. Sabang. Langkoeas p, 18 Perim n. Djeddah. Lawak 19 Pt. Elisabeth. Leersum 17 New Orleans n. Jacksonville. Lekhaven 16 Antwerpen. Lutterkerk 16 Pt. Said. Maas 18 Ferrnl n. Tunis. Maasdam 19 Le Havre. Maashaven 17 430 m. z.w. Kp. Verd. eil. Moordrecht pass. 18 Recife n. Aruba. Marlekerk 18 Rangoon n. Calcutta. Meerkerk 18 Antwerpen. Mehskerk 16 375 m. o. Sokotra. Murena 17 Poeloe Samboe. Oldekerk p. 18 Kp Vilano n. Las Palmas. OldenbarnevMlt, J v. p. 18 Malta n. A'dam Ondina 17 13.10 m. z.w. Azoren. Oranje p, 18 Kp. Vincent n, Pt. Said. Ovula 19 Makassar. Pendrecht p 17 Aden n Rastanura. Ridderkerk if Schiedam. Schelpwljk >9 Banlas n. Genua. Slngkep 17 1020 m. n.w Perim Stbajak 19 Napels. Statue of Lioerty 16 45 m. n.w Flores. Tallsse p. 18 Gibraltar. Tomori p. 18 Ouessant n. R'dam. Tibia 18 Geelong. TJIpanas 19 Kaapstad. W. Alton Jones 16 Mena al Ahm n. Philadelphia. Willem Barendsz in Suez n. Mena al Ahmadl. Willem Ruys i9 Colombo, Zuiderkruis 17 1200 m. z.o. Kaap Race. VISMIJN VEERE. 19 Juni. Aangevoerd; B019 kg export garnalen 88—150; 201 kg schar 34—70: 93 kg bot 25—46; 387 kg wijting 10—26; 107 kg tong (middelt 179-293; 142 kg rog 16-71; 4 kg griet 68- 80. EIEi:NOTERING GOES. 19 Juni. Ber'cht van handelaren: klppc- cicrcn lO'.fe cent; poelJeÉiercn 9 cent; ceiyleëioren cent: kallcoenclcrcn 15 cent; ganseieren 20 cent, VEILING GOES. 19 juni. Fruit: Kruisbessen 43—44,10 per 100 kg; Aardbeien I 35-44; II 28—35, per 100 grarn; Aardbeien II en afw. 98—150 per kg; Perziken 23 per stuk. Groenten: Kropsla 2,50—3; Bloemkool A I 50—64; A II 47—58; B I 40—10; aiw. 23—SI; Komk.-.mmcrs A I 42; All 38; B I 35; C I 80, alles per 100 stuks: Rabarber 4; Eerstelingen 35; Doperwten 64; Peulen 210- 220: Spinazie 50: Spitskool 21—22: Sa- voye kool 1G—17. alles per 100 kg; Wor telen 4549; Kroten 36, belde per 163 bos. VEILING Z.-HOLLANDSE EILANDEN. 13 Juni. Andijvie 9—21, bloemkool l A 45-80, Idem 2 A 22—63, Jdcm 1 B 26—50, Idem 2 B 20-49, Idem C 17—35, sla 2.50— 3.90 komkommers 1 A 27—33, Idem 1 B 24—28. dubb. prlnc. 2.40. snijbonen 1.80— 2, waspeen 23—68, peulen 1.50 aardappelen gr. 27—34, idem poters 25—32, Idem kriel 22 —28. rabarber 8—11, spitskool 30—34, spina zie 22—48. bospeen 1 33—36, idem 2 17—39, kroten 10—21 selderij 2—3.80, rode bessen per doos 73—04, aardbeien per doos 53—97, idem per kg. 2 36—3, tomaten 1 A 1.191.51, idem 1 B 145, idem 1 C 1.50, Idem 1 CC 124, idem binnenland 1.J0—1.70. VEILING KAPELLE. 19 Juni. Fruit: Kruisbessen (export) 42,90 —48,10. Aanvoer 30 ton. Aardbeien per doos: Deutsch Evern I 46—57: n 36—42; Regina I 48—53: n 31—46; Mach. Frlihevnte I 45—64: n 30—46; Cli max I 46—38: n 31—48; Bowa I 50—56; II 33—46; Mad. Lcfebre I 37—46; H 29—36; Mad. Moutöt I 44—47; n 32—40; Jucunda I 36—44; n «0—34; Soldwedel I 42—53; n 32—33; Aardbeien per kg I 129—149; n 108 —137; afw. 72—115. Kersen: Vroege van Spitshoven n 107. ROTTERDAMSE VEEMARKT. 19 juni. Aanvoer in totaal 3755. Week- totaal 5793, Vette koelen en ossen 559; ge- brulksvee 860; vette kalveren 220; gras kalveren 220; nuchtere kalveren 796; var kens 97: biggen 148; paarden 146; veulens 13; schapen oi lammeren 132; Welde/zuig- lammeren 528; boken of geiten 5L Vette koelen per kg. in ct. le kw. 3.30— 360, 2e kW. 280—310, 3e kW. 270—280. Vette kalveren per kg. In ct. le kw. 230 —290, 2e kw. 260—270, 3e kw. 220—240, Pr. p. kg. in ct. Pr. p. st. in gid. le 2e 3e le 2e Se kwaliteit kwaliteit Groskalveren 525 425 300 Nuchtere kalveren 75 62 50 Biggen 65 55 50 Slaehtpaarden 250 230 210 Schapen 140 120 100 Welde/zuiglammeren 100 90 70 Kalfkoeien 1200 980 750 Melkkoeien 1200 980 750 Vare koeien pao 775 630 Vaarzen 900 750 600 Pinken 675 525 400 Vette koelen aanvoer even groter, han del kalm, vooral nie' hoger ln prijs, enkele prima's boven not.; vette kalveren aan voer iets meer, handel vlot, iets stijver in prijs: graskalveren aanvoer evéq ruimer, handel kalm, ruim prijshoudend: nuchtere kalveren aanvoer Iets kleiner, handel vlot, stijgende prijzen; biggen aanvoer even groter, handel redelijk, prijzen constant; slaehtpaarden aanvoer iets groter, handel vlug, prijshoudend; schapen aanvoer even meer, handel kalm, prijzen onveranderd; weide/zuiglammeren aanvoer korter, han del redelijk ruim prijsh.; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer als vor. week, han del stil, prijzen onverand.; vare koeien aanvoer flink, handel stroef, niet hoger in prijs; vaarzen en pinken aanvoer als vor. week, handel stil, goed prijshoudend. DONDERDAG 21 JUNI. HILVERSUM I. 4Ui. m 740 kc/s. 7.00 KRO. 10.09 NCRV. 11.00 KRO .14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws, 7.10 Gram, 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram, 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterst, Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: U.OO Voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Instr. Sextet 12.30 Land- en tulnbouwme- ded 12.33 WU var het land. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewltzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13,20 Viool en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.09 Evangelische morgendienst. 14.45 Voor de vrouw. 15,15 Lichte muz. 15-35 Gr. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Claveolmbel, cello en vlooi. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram, 17.55 Vocaal ens. 18,;» Ork. conc. 18.45 Leger des Heils kwartier. 19 00 Nws.- en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-vossenjacht. 21.30 Gram. 21.45 Gram. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avonfioverdenking. 23.00 Nws. 23 15—24 00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/S. 7.8» AVRO. 7.50 VPRO 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.io Gym. 7.20 gram. VPRO: 7.50 Dogopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 G.vm voor de vrouw. 9.10 Vooi de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. '0 09 Gram. 10.50 Voor de kleuters 11 .uil Voor de hulsvrouw. 11.15 Lichte muz. n 45 Ons wonderlijk hart. caus 12.00 Orgelspel. 12.25 In t spionnetje. iZ.iO Land- en luinbouwmeded. 12.35 Gr. 12 59 UI' het bedi ufsleven. iJ.oo Nws. 13.15 Meded en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber 14.UO Viool en piano. 14.30 Kla ver vlei hoorspel 15.05 Gram. 15.15 Voor de /leken, 16 00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 16.45 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 16,4: "oor de ;eugd. 17.30 Pianospel. 17.45 Regeringsultz.: Nederland en de wereld: Het Nederlands lectoraat in Australië. 18.UO Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 19,00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Amateurprogr. 19.40 Luister- wedstrijd. 20.'V NWS, 20.05 Gram. 20.15 Hol land Festival 1956 Tsjechisch Philharm.- ork. In de pauze (plm. 21.10-21.25) Met een postkoets onderweg klankb. 22.30 Gr. 22 40 Act *22.50 Sportact 2J.0O Nws. 23.15 TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 15 05—10 5n Eurovisie: De Royal As cot Races. KRO: 20 00 Jnurn en weerber. 20.15 Eind* examen 1956 Toneelacademie Maastricht. 20.30 Rep. uit Parijs. 21.10 Telcvltrine. 21.20 Pottenkijken. 21.30 Testplaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 15