Officiële opening van nieuwe kleuterschool te Zonnemaire verstopping ZILVEREN JUBILEUM VAN ZIEKENHUIS „BETHESDA" Zeeuwse Almanak PROVINCIALE STATEN KOZEN LEDEN VAN DE EERSTE KAMER SUBSIDIE CULTUURTECHNISCH WERK IN EIGEN BEHEER Agenda 2 PROVINCIALE ZEE U W 8 E COURANT VRIJDAG 15 JUNI 1956 GESTE VAN ONDERWIJZERS UIT HEEL DE WERELD Kleuters vierden het feest mee! Onderwijzers uit alle delen van de wereld brachten na de ramp in 1958 gelden bijeen voor Nederland en via de Nederlandse Onderwijzersvereniging werd naar een object gezocht, dat ten goede van de jeugd in het rampgebied zou komen. Zonnemaire, hoewel één der minst getroffen dorpen op Schou- wen-Duiveland, werd hiervoor uitgekozen. Om de jongste kinderen aan wie de verschrikking van de watersnood niet ongemerkt voorbijgegaan was, iets te vergoeden, viel de keus op een kleuterschool. Donderdagmiddag kon dit nieuwe gebouw in aanwezigheid van veel belangstellenden worden geopend door de voorzitter van de N.O.V., de heer Jac. Lootsma uit Amsterdam. Af wijkend van de gewoonte om bij dergelijke openingsplechtigheden de kleu ters zelf thuis te laten, betrok het gemeentebestuur de toekomstige bewo ners van het kleuterhuis ook in de festiviteiten. Nadat burgemeester H. J. Roelvink de gasten op het gemeentehuis ver welkomd had, begaf men zich naar de nieuwe school, waar de kleuters on geduldig stonden te wachten om hun eigen gebouw te betrekken. De vlag ging in top en de heer Lootsma ont ving van de kleine Stoffel Duinhou wer en Janneke de Munnik een sleu tel, waarmee hij onder applaus van de vele belangstellenden, de deur ont sloot. Na de bezichtiging werden in het met vlaggetjes versierde werk- en speellokaal vele goede wensen uitge sproken. Stiefkind In een uitvoerige toespraak rele veerde de heer Lootsma de totstand koming van het gebouw. Direct na het bekend worden van de ramp in Nederland kwamen uit vele landen aanbiedingen van gelden binnen uit onderwijskringen, tot uit Haïti toe. Uit België en Frankrijk bezocht een delegatie enkele dagen na de eerste februari de getroffen gebieden, waar bij een diep contact met de N.O.V. groeide. Deze organisatie, die bestaat uit leerkrachten bij het openbaar on derijs, besloot echter geen groep te helpen, maar zocht wegen om deze in ternationale verbondenheid tot uit drukking te brengen. Gekozen werd voor het kleuteronderwijs, dat de heer Lootsma een stiefkind noemde. De heer Lootsma ging dieper ln op de noodzakelijkheid van het kleuteronderricht, dat een plaats wil zijn, waar de kleuter zijn fan- Advertentie) Geef de strijd niet op tegen DIT IS de manier om verstopping te overwinnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voed sel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regel matig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvig heid af. u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel etenoverver moeidheid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVERPILLETJES - t 1.20 per flacon. tasie ontwikkelt, door spel de om geving verkent en zich leert aan passen aan nieuwe sociale verhou dingen. De heer Lootsma droeg tenslotte het nieuwe gebouw over aan de goede zorgen van het ge meentebestuur van Zonnemaire. Burgemeester Roelvink, die met de wethouders de openingsplechtigheid namens het gemeentebestuur bijwoon de, aanvaardde het geschenk met een kort dankwoord waarin hij de archi tect Wesselo, de directeur van de cen trale dienst Noord-Zeeland, de heer A. J. Argelo, en de aannemers Schut te en Ooihorst betrok. Mevrouw Lootsma ontving vervolgens van bur gemeester Roelvink een ruiker Schouwse aanplant. Verantwoord De directrice van het kleuteronder wijs in het zuidelijk district, mej. R. Glasz bleef, naar zij zei, weinig meer over om over het doel van het kleuter onderwijs te vertellen, na de uiteen zetting van de heer Lootsma. Spr. herinnerde eraan dat het con tact tussen Zonnemaire en de inspec tie reeds dateerde uit de tijd, dat een plaatselijke vereniging in één der klassen van de lagere school een kleu terklas „exploiteerde", waarvan me vrouw Roelvink een enthousiaste pro motor was. Mej. Glasz wilde geen ver gelijking gaan maken met andere scholen, maar achtte de aanwinst voor Zonnemaire volkomen verantwoord, zodat er met recht van een kleuteron derwijs gesproken kan worden. Zij richtte zich nog met een speciaal woord van dank tot de leidster me vrouw Verstraten, die lange tijd met liefde en zorg in het oude gebouw werkte en feliciteerde mej. Berrevoets uit Tholen die tot hoofd van de nieu we school is benoemd. De architect Wesselo prees de heer Argelo, die er in geslaagd is een combinatie te ma ken in het uitbreidingsplan met het nieuwe Groene-Kruisgebouw, de school en de aanvankelijk geplande doorbouw. De chef van de afdeling onderwijs van de gemeentesecretarie van Am sterdam, de heer Morren, bood namens de hoofdstad felicitaties aan. Voor niet-ingewijden verklaarde hij, dat de banden tussen Amsterdam en Zonne maire veel ouder zijn dan die van de adoptie van Schouwen-Duiveland, daar uit dit dorp de jonge Zeeman naar Amsterdam ging en één der grootste geesten van de wetenschap geworden is. En daar Amsterdam en Zonnemaire sinds jaren bij officiële gebeurtenissen bij elkaar op visite gaan, bood de heer Morren namens zijn gemeentebestuur ook hier weer zijn gelukwensen aan. Tenslotte sprak nog de heer Berrevoets als vader van de toekomstige kleuterleidster op Zonnemaire. De kinderen zelf hadden gedurende deze toespraken in de gang gewacht en konden eindelijk hun nieuwe werk en speellokaal betrekken waar een traktatie wachtte. Een gedenksteen aan de voorgevel van het gebouw, rechts van de ingang, zal de hulp Aan de onderwijzers uit vele landen levendig houden. OP 1 SEPTEMBER A.S. Herstel immdatieschade vergt nog aandacht De Vereniging tot Stichting en In standhouding van een Christelijk Zie kenhuis „Bethesda" te Vlissingen, hield donderdagavond in de fraaie, nieuwe eetzaal van het ziekenhuis haar algemene ledenvergadering on der leiding van de voorzitter, de heer J. Moll, die de avond opende met schriflezing en gebed. In een korte toespraak wees de heer Moll erop, dat dit jaar het 25- jarig bestaan zal worden gevierd; in deze 25 jaren heeft het ziekenhuis vele ups en downs meegemaakt. Spreker wees voorts op de totstand koming van de nieuwe eetzaal en keu ken, een grote verbetering voor het personeel en de trots van het bestuur. Het verdere herstel van de imm datieschade biedt echter nog zorgen en zal nog belangrijke financiële of- VAN De fruitkweker D. de Jonge te Ka- pelle heeft dinsdagmiddag een wel zeer zeldzame vondst gedaan. Tijdens werkzaamheden in één zijner boom gaarden vond hij namelijk een schild pad, waarvan bij nader onderzoek bleek, dat het een zeer zeldzaam exemplaar is. Onze biologische mede werker, Barend Zwerfmans, met wie de heer De Jonge contact opnam, meent dat het naar alle waarschijn lijkheid een moerasschildpad betreft, die slechts by hoge uitzondering in on ze provincie voorkomt. Hoewel ver schillende soorten schildpadden door mensen als huisdier worden gehou den, achtte de heer Zwerfmans het uitgesloten, dat het hier een dergelijk exemplaar betreft. Vermoedelijk is deze schildpad een nakomelingen van een soort, dat vroe. ger toen onze provincies nog moe rassen rijk was vrij veel in Zeeland voorkwam. Moerrasschilpadden wor den momenteel nog waargenomen in Zuid-Limburg, maar handel in jonge dieren van dit ras wordt niet gedre ven. Binnenkort zal de heer Zwerf- TAART 't Is een beetje moeilijk om de dag na dverkiezingen los te komen van de politiek. Het dreunt allemaal nog een beetje na in het moede hoofdhet tolt er nog van de cijfers en de uit slag is nog even het gesprek van de dag. Goed, nog even dan, maar ook dat gaat over. In Vlissingen is er in ieder geval iemand, die aan de verkiezings strijd een taart te danken heeft en daar danken wij op onze beurt dit stukje weer aan. Aan de Koude- kerkseweg werd een zijgevel van een woning naarstig volgeplakt met ver kiezingsleuzen en de bewoonster maakte onlangs een praatje met een van die ijverige plakkers. Ze snrak er haar voldoening over uit. dat de aanplakbiljetten nu tenminste vc^r ee- eerlijke zaak dienden. ..ln de bezettingstijd was dat anders", zo betoonde z\i. en de plakker was hel daar roerend mee eens. Zó roerend dat 7 spontaan uitriep: Mevrouw als onze partij wint, krijgt U van ons een taart toegestuurd TOT tS.ijpC mans in zijn rubriek „Onder Zeelands hoge hemel" waarschijnlijk nader op deze vondst terugkomen. NL-PLAAT VERPLICHT Het is >de A.N.W.B. gebleken, dat de Belgische autoriteiten de laatste dagen een strenge controle uitoefe nen op de aanwezigheid van een na- tionaliteitsplaat opbuitenlandse mo torvoertuigen. De bond waarschuwt daarom bestuurders van auto's, mo torrijwielen en scooters er zorg voor te dragen dat hun voertuig bij een reis naar het buitenland is voorzien van de „N.L."-plaat. Op die manier kunnen onaangenaamheden aan de grens worden vermeden. KOFFERAVONTUUR De negentienjarige landbouwer J. van de V. te Yerseke heeft deze week een merkwaardig en wat be nauwd avontuur beleefd. Hij stond in gezelschap van een buurjonge tje bij zijn auto en vroeg zich af. of werkelijk een groot mens in de kofferbergplaats zou kunnen wor den verborgen. Dit was met probe, ren aan de weet te komen. H\j kroop er in en vroeg het jongetje de koffer tot op een kier te slui ten. Het ging echter niet helemaal naar wens, wanthet deksel viel dicht! Het jongetje hield ech ter het hoofd koel en waarschuw de de vader van de gevangene, die •met een buurman arriveerde en met gezamenlijke inspanning van krachten slaagden ze er in het deksel zover te openen, dat de jeugdige Van de V. door een kier het sleuteltje kon aan reiken, waarna het leed snel geleden was. GOUDEN PAAR Vandaag is het feest voor het echt paar A. Koster en E. G. de Kaart, Ro zenhof 2 te Vlissingen. Het is een hal ve eeuw geleden, dat tussen deze ech telieden het huwelijk werd voltrokken. fers vergen. Getracht wordt hiervoor een bijdrage van het rijk te verkrij gen. Bovendien vraagt ook de algehe le vernieuwing van het ziekenhuis de aandacht, daar de technische appara tuur en de moderne verpleging steeds grotere eisen stellen." De secretaris, de heer W. J. Berg, bracht vervolgens het jaarverslag uit, waarna de penningmeester, de heer Joh. Prins, verschillende cijfers uit het financieel verslag meedeelde. (Zie elders in dit blad). De voorzit ter dankte secretaris en penningmees ter voor het vele werk, dat zij ten dienste van „Bethesda" hadden ver richt. Een bijzonder woord van dank sprak hij tot de heer G. de Wit, die jarenlang de controle heeft ge had over balans, verlies- en winst rekening en exploitatie van het ziekenhuis. Als bestuursleden werden her kozen de heren ds. A. Verschoor, Joh. A. Prins en W. J. Berg. Dr. P. C. Kraan hield hierna een causerie met lichtbeelden over zijn ervaringen als scheepsarts op een emigrantenschip. Het was spreker op gevallen, dat vele emigranten op zeer lichtvaardige gronden naar een ander land trekken en hij weerlegde de algemeen in ons land heersende mening, dat het de beste vaklieden zijn, die emigreren. Toch steken de Nederlandse emigranten zijns inziens ver uit boven die uit andere landen. Uitgebreid besprak de heer Kraan vervolgens het werk van de geeste lijke verzorgers, die op een groot schip handen vol werk hebben. Een serie lichtbeelden illustreerde 't ge sprokene. Tot slot van de avond deed de voorzitter nog enkele mede delingen over het aanstaande jubi leum op 1 september. Plannen voor samenwerking in de kanaalzone. Naar wjj vernemen bestaan er plan nen om Ln de kanaalzone tot grotere samenwerking te komen tussen de vyf in deze zone gelegen gemeenten, te weten Terneuzen, Sas van Gent, Axel, Hoek en Westdorpe. Indien de raden van deze gemeenten met dit voorne men akkoord gaan, wil uien binnen kort komen tot een vergadering, waarbij ook de Prov. Planologische Dienst, het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland en de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschap- pelijk Werk vertegenwoordigd zullen zijn. Het Initiatief hiertoe ls uitgegaan van de burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen. In eerste in stantie is overleg gepleegd tussen burgemeesters en wethouders van de vijf betrokken gemeenten. De raad van Westdorpe heeft als eerste een voorstel van B. en W. aan vaard om 0,25 per inwoner beschik baar te stellen voor het doen opstel len van een „ontwikkelingsplan Na dat dit plan zal zijn opgesteld, wil de raad opnieuw bezien of aan de uitvoe ring er van medewerking kan worden verleend. Vader Merriepremiekeuringen. Uitgaande van de Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandsche Trek paard" zal deze en de volgende maand weer een aantal merriepremiekeurin gen in Zeeland worden gehouden. De data zijn als volgt vastgesteld: vrij dag 22 juni: Domburg, 8.30 uur; woensdag 27 juni: Goes, 9 uur; vrij dag 29 juni; Zierikzee, 14 uur; dins dag 3 juli: IJzendijke, 9 uur en Oost burg, 13.30 uur; woensdag 4 juli: St.- Philipsland, 10 uur en Oud-Vossc- meer, 13.30 uur; donderdag 5 juli: Axel, 9.30 uur; vrijdag 6 juli: Kort ge ne, 10 uur. Vrij vervoer Westerschelde voor beneden 4-jarigen. Het provinciaal bestuur van Zeeland 'heeft besloten om met ingang van he den, vrijdag 15 juni, op de veren over de Westerschelde aan eerste klasse passagiers beneden de leeftijd van 4 jaar vrij vervoer te verlenen. Examens rijkskweekschool Voor het examen onderwijzer (es) slaagden woensdag aan de Rijks kweekschool te Middelburg de volgen de kandidaten: de dames D. J. Ottens Vlissingen; C. J. v. d. Reepe, Zuidzan- de; T. W. A. de Ruijter, Burgh; Sj. Schipper, Vlissingen en de heer N. G. N. de Pree, Vlissingen. Donderdag slaagden de volgende kandidaten: mej. A. van Selms, Mid delburg en de heren A. M. Westdorp, Hansweert, M. J. Wisse, Heinkens- zand en N. J. Zandee Vlissingen. 39 STEMMEN UITGEBRACHT Slechts 4 stemmen voor Zeeuwse kandidaten De Provinciale Staten van Zeeland kwamen donderdag in de Middelburg se Statenzaal bijeen in de tweede buitengewone zitting van 1956 ter verkie zing van leden der Eerste Kamer. Er werden in totaal 39 stemmen uitge bracht; de heren P. Heering (V.VJD.), C. Boender (A.R.) en ir. G. P. M. Dlkötter (K.V.P.) waren niet aanwezig. Het resultaat van de stemming luidde als volgt: Lyst 1, Volkspartij v. Vryh. en Dein., 2 stemmen. Lyst 3, Party van de Arbeid 12 stemmen. Lijst 4, Staatk. Geref. Party 3 stemmen. Lyst 5, Chr. Historische Unie 8 stemmen. Lyst 6, Katholieke Volks Party 8 stemmen. Lyst 1Anti-Revolutionaire Partij 6 stemmen. Deze stemmenaantallen waren als volgt verdeeld: Voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie verwierf de heer N. J. C. M. Kappeijne van de Coppello, Loenen aan de Vecht, 1 stem en de heer J. L. Verhagen, Vlissingen één stem. De 12 stemmen van de Par tij van de Arbeid gingen alle naar de heer J. J. Kramer uit Brunssum. Alle stemmen van de S.G.P. 3 waren voor de heer D. Kodde uit Zoutelande. De heer J. Reijers uit Kamerik ver wierf alle acht stemmen der C.H.U. De acht stemmen van de K.V.P.-ers werden uitgebracht op mr. F. G. C. J. M. Teulings uit Vught. De stemmen van de A.R. werden verdeeld uitge bracht, namelijk 4 op prof. mr. I. A. Diepenhorst uit Amsterdam en 2 op de heer J. Hommes uit 's-Hcer Arendskerke. Jarige Na deze verkiezing hielden de Sta ten een korte besloten zitting. Bij de Jaarvergadering chr. koorleiders In de te Utrecht door de vereniging van Koorleiders in de bond van Chr. zangverenigingen gehouden vergade ring, heeft de heer Adr. Kousemaker uit Goes gesproken over vernieuwing en verbetering van de stijl en de in houd van de bondsmuziek van de on geveer 900 chr. zangverenigingen, ter wijl hij tevens de geanimeerde discus sie, die hierover werrl gevoerd, leidde. De heer Kousemaker werd vervolgens met algemene stemmen tot lid van het bestuur herkozen. Vrijzinnige Landdag in Westhoek van Schouwen De jaarlijkse Vrijzinnig Protestantse Landdag voor Zeeland zal ditmaal op zondag 24 juni in de westhoek van Schouwen worden gehouden. Het the ma van deze samenkomst, die de der de in successie zal worden, is „De strijd om het geloof". Volgens het pro gramma komen de deelnemers om streeks 12.30 uur te Burgh in hotel „Het Wapen van Burgh" bijeen, waar ds. N. v. d. Wall uit Vlissingen een wijdingswoord zal spreken. Na een broodmaaltijd volgt om 14 uur de mid dagbijeenkomst, die bij goed weer in de duinen achter het. slot Haamstede en bij slecht weer in de Dorpshuis van Renesse zal worden gehouden. In deze samenkomst zal ds. C. J. v. Royen uit Zierikzee het openings woord spreken. Ds. W. de Weerd uit 's-Gravenzande zal een toespraak hou den over „Vrijzinnigen, waar gaat het nu eigenlijk om?" Verder zal de Mid delburgse Lekespelgroep het spel „Roof en Geloof" van Ch. Williams opvoeren, waarvoor ds. I. J. van Hou- te uit Middelburg, die ook de sluiting verzorgt, een inleidend woord zal spreken. Het kerkkoor van Renesse onder leiding van mevrouw J. M. BeyeJonker en het Zierikzees Vrij zinnig Kerkkoor onder leiding van de heer J. M. Luykenaar, verlenen mede werking. Deze landdag wordt georga niseerd door een comité, waarvan ds. Van Royen voorzitter is. ZEEUWSE C.B.T.B. VERGADERDE Stimulans nodig. Het bestuur van de Zeeuwse C.B.T. B. besloot in zyn jongste vergadering om er bij het landelijke bestuur op aan te dringen, stappen te ondernemen om de subsidies voor cultuurtechnische werken in eigen beheer te handhaven op het peil van '54 en '55. Deze wer ken, die de boer veelal in de slappe wintertijd met zyn eigen vaste kern uitvoert, werden gesubsideerd met gemiddeld 85 tot 40 De laatste tyd werd deze subsidie echter drastisch beperkt. - Het bestuur achtte een en ander wenselijk om zo de vaste ker nen op de bedrijven te kunnen hand haven en om binnen redelyke kosten- grenzen verbeteringen te kunnen aan brengen, die anders wellicht achter wege blijven. Mogelijk kan hierdoor het wegtrekken van arbeiders naar de industrie worden tegengegaan. Voorts werd besloten akkoord te gaan met de liquidatie van de Zeeuw se Grondverbeteringsmaatschappij, die in 1938 werd opgericht en beoogde de opbrengst van de gronden te ver hogen en de werkloosheid in Zeeland te bestreden. Gedurende en na de oor log heeft deze maatschappij geen ac tiviteiten meer vertoond. Het voort bestaan heeft ook geen enkel doel meer. Dc C.B.T.B., die een der oprich ters was, heeft geen bezwaar, om het kleine liquidatiesaldo te bestemmen voor dc Stichting Proefboerderyen Zeeland. Er zijn klachten dat in Zeeland vaak zeer slordig wordt gedorst, spe ciaal met de maaidorser. Het nascho- nen vraagt zodoende extra zorg en tijd. Dit geldt in het bijzonder vopr zaaigranen en brouwgerst. Er wordt nu gedacht aan een toeslag boven de normale dorsprrjs van zaaigranen en en brouwgerst. Het moet de boer een gering offer waard zijn, wanneer hij met meer zekerheid kan aannemen, dat zijn granen worden goedgekeurd. De B.O.V.A.L. zal nadere mededelin gen doen. Besloten werd toe te treden tot het nieuwgevormde instituut voor Brouwgerst, Mout en Bier-T.N.O. De Zeeuwse C.B.T.B. zal in de raad van aangeslotenen vertegenwoor digd worden door de heer W. J. Dieleman, Sluiskil. Het bestuur van de C.B.T.B. op Noord Beveland had in een schrij ven zijn grote teleurstelling uitge sproken over het feit, dat de prov. jaarvergadering ditmaal niet op N.-Beveland gehouden zal worden. Besloten werd deze zaak voor de volgende jaarvergadering weer ernstig onder het oog te zien. Voor de nieuwe landbouwhuishoud- school in 's-Gravenhage is tot direc trice benoemd mej. A. v. d. Wetering, thans directrice van de chr. landbouw- huishoudschool in Garijp. Er meldden zich reeds 34 leerlingen aan, zodat per 1 september "a.s. met 2 klassen kan worden begonnen. De Chr. land- bouwhuishoudschool te Bruinisse zal zo mogelijk eveneens per 1 september a.s. kunnen beginnen. Voor de nieuwe cursus aan de chr. landbouwwinter- school te Middelburg gaven zich reeds 29 leerlingen op. Nu getornd wordt aan het voortbe staan en het reële belang van de be lastingvrije wegenkaart voor land bouwtrekkers, zal men zich hierover met de landelijke organisatie ver staan. Er dient een duidelijke uit spraak te komen, wat de landbouwer wél en niet mag vervoeren met zijn landbouwwagens Naar aanleiding van een schrijven van het boekhoudbureau, zal getracht worden de leden van het nut van een bedrijfs-economische boekhouding te overtuigen. Getracht zal worden de sociale commissie van de Zeeuwse C.B.T.B. nieuw leven in te blazen. aanvang der vergadering wenste de voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, het iid van Gedeputeerde Sta ten de heer C. Philipse geluk, die juist op de verkiezingsdag, 13 juni j.l., zijn 65e verjaardag vierde. Deze woorden werden door de afgevaardigden met applaus onderstreept. Na de besloten zitting werd de ver gadering weer heropend om de heer D. Kodde gelegenheid te geven na mens de Statenleden de heer Philipse geluk te wensen met diens verjaar dag. De jarige werd een bloemstuk aangeboden; de heer Philipse sprak mede namens zijn echtgenote woorden van dank voor dit huldebetoon. Personenwagen sloeg bij Rilland-Bath over de kop Donderdagmiddag omstreeks drie uur is de landbouwer W. uit Kapelle op de rijksweg bij Rilland-Bath met zijn auto over de kop geslagen, door dat hij de macht over het stuur ver loor. Wonder boven wonder kwam hij met de schrik vrij, maar zijn wagen werd ernstig beschadigd. De heer W-, die uit de richting van Bergen op Zoom kwam, wilde bij Rilland-Bath een voor hem rijden de auto passeren. Hij achtte het ech ter bij nader inzien beter de wagen nog niet in te halen en remde dus af. Hierdoor verloor hij echter de macht over het stuur. Zijn auto schoot naar links van de rijweg af en vloog tegen de spoordijk op. Toen de wagen bijna boven aan de dijk was, kantelde het voertuig, stortte naar beneden en kwam „ruggelings", dus met de wie len omhoog, op het rijwielpad te lig gen. Met de hulp van enkele voor bijgangers zette de heer W. zijn wa gen weer overeind en reed vervol gens het zwaar beschadigde vehikel voorzichtig naar Kapelle. Contactdag Vrouwenbond P.v.d.A. Het gewest Zeeland van de Vrou wenbond van de P.v.d.A. houdt dins dag 26 april a.s. in de Graanbeurs te Zierikzee een gewestelijke contactdag. Mevr. J. A. DekhuizenZeehuizen zal een nabeschouwing geven over de Tweede-Kamervcrlciczing en zij zal ook spreken over het bejaardenpro bleem. Na een gemeenschappelijke maal tijd en bezichtiging van Zierikzee, volgt er des middags een ontspan ningsprogramma. Advertentie Imp, N.V. Hapé Nwe Herengracht J1 -A'dam -lel. VANDAAG. Middelburg Electro: „Mambo", (18 Jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Heb zucht". (cinemasc.), (14 jr.), 20 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie repro- dukties van en boekwerken over Rem brandt, 10—12,30, 13.30—17 uur; Molen water: „Miniatuur Walcheren", 10—24 Vlissingen Alhambra: „Het recht om geboren te worden", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor: „Abbott en Costello in stofzuigers", (a.l.), 20 uur. Goes Grand: „Wien bleibt Wien", (a.l.), 20 uur: Prins van Oranje: Ned. Ver eniging v. Landaanwinning, 14.15 uur. Hotel Centr. al: Ned. Ver. Chr. Han delsreizigers en -agenten, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 2