..LEZERS SCHRIJVEN. Ook in Zeeland voor tennissport een toenemende belangstelling NIEUWS UIT DE KERKEN ZWITSAL MONDELINGE CURSUS VOOR VOETBALSCHEIDSRECHTER 0LYMPIA MOET KLEINE ZEGE OP VOLHARDING KUNNEN HALEN Examen 12 PROVISO' r. r> ZEE T7 W SE COURANT VRIJDAG 15 JUNI 1956 ZEEUWSE SPORT SPIEGEL Dure lesgelden maken de training niet voor iedereen toegankelijk (Van onze sportredacteur.) DE VIRTUOSITEIT, die Abe Lenstra op het voetbalveld laat zien, spreekt nog altijd meer tot de verbeelding van de jeugd en van vele ouderen dan bijvoorbeeld het meesterlijk hockeyspel van Dick Loggere, de kundige techniek van de tennisser Hans van Swol of de tomeloze kracht van onze roeier Rob van Mesdagh. Wat populariteit betreft stelt het voetbalspel de andere takken van sport ver in de schaduw. En werkelijk niet alleen in NederlandDe oorzaak van deze gigantische populariteit ligt eigenlijk voor de hand. Want veel meer dan in andere sporten spelen de sentimenten in de teamsport, die „voetbal" heet, een grote rol. En juist die emotionele factoren oefe nen een magische aantrekkingskracht uit op de jeugd en ook op vol wassenen. Maar er zijn meer oorzaken, simpel en duidelijk aanwijsbaar! Zie wat schooljongens doen als ze een bal te pakken krijgen. Ook al is het een tennisbal dan nog rennen ze er achteraan en schoppen de neu zen van hun schoenen kaal. De jeugd heeft immers aan dat ene mid del, een bal, al voldoende om een partijtje te voetballen. Daartegen over staat dat men voor vele andere sporten hockey, tennis, korf bal, roeien, zeilen attributen nodig heeft, die het nu niet bepaald gemakkelijk maken het spel spelenderwijs op straat onder de knie te krijgen. Vandaar dan ook dat in Nederland ruim 350.000 voetballers zich bij de KNVB aangesloten hebben, maar dat de Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond bijvoorbeeld nog geen 39.000 leden teltWaarbij men dan ook nog even moet bedenken, dat het voet balspel alleen door mannen en de tennissport door mannen en vrou wen wordt bedreven Aangezien ook in Zeeland wel in praktisch ieder dorpje een voettri- club te vinden is, maar in lang niet alle plaatsen een tennisclub, liggen de cijfers voor deze provincie onge veer in dezelfde- verhouding als bovengenoemde petallen. Er lopen namelijk circa 8000 „georganiseer de voetballers" op de sportvelden in Zeeland rond, terwijl slechts een kleine 950 „georganiseerde tennis sers" gebruik maken van de Zeeuwse gravelbanen. Men heeft in Zeeland dan ook welgeteld vgftien tennisver enigingen, die aan de competities van de K.N.L.T.B. deelnemen. Niet minder 'dan acht van de Zeeuw se verenigingen vindt men in Zeeuwsch-Vlaanderen: SJEF (Aar denburg), TC Axel, Hulster Ambacht, Hulster TC, Smash uit Sint Jan steen, Ludo et Emergo uit Oostburg, Drive uit Sas van Gént en Animo uit Terneuzen. Walcheren komt met vier clubs voor de dag: LTC Dom burg, Middelburgse LTC. DOS uit Vlissingen en De Schelde uit Vlis- singen. Op de Bevelanden nemen al leen de Goesenaren aan de competi ties deel: Goesse Sla Raak en 't Hal ve Maantje. Het ziet er echter naar uit, dat ook in Kruiningen, waar ook de tennisbaan door de ramp was verwoest, spoedig weer deelgenomen wordt aan de competities. De tennis club te Kruiningen heeft namelijk 'n bedrag van 1700 van de K.N.L.T.B. ontvangen en kan tevens de beschik king krijgen over een renteloos voor schot van 2500. In noord-Zeeland zal men slechts één tennisclub vinden, namelijk de L.T.C. Zierikzee. Witte-boorden-sport! De sportlieden, die zich niet be zig houden met het tennisspel, noe men deze sport wel eens smalend „de witte-boorden-sport". En zij voe ren dan aan, dat in Nederland het tennisspel slechts door een beperkte kring wordt beoefend. In ieder ge val is het in ons land niet zoals in Australië, waar het tennis min of meer een „volkssport" is geworden. In dat land werkt het klimaat er ech ter aan mee, dat het spel met het ra cket en de witte bal een veel gro ter populariteit geniet, want men kan in Australië het spel inderdaad veel langer beoefenen. De uitdrukking „witte-boorden- sport" houdt voor de meesten tege- lyker tyd in, dat het een dure sport is. Is dat inderdaad het geval? wie tennis wil gaan doen moet zich na tuurlijk eerst de kleding en het ma teriaal aanschaffen. Een tennisra cket kan men zo ongeveer in de prgs van 25 tot 60 krijgen, voor schoenen is men circa tien gulden kwyt en dan volgt nog de aanschaf van een broekje en een shirt. Deze aankopen maken de tennissport zeer beslist niet duur! Een voetballer bij voorbeeld is voor schoenen, scheen beschermers, kleding enz. ook onge veer hetzelfde bedrag kwijt. Ook de circa dertig gulden contributie voor een tennisclub kan deze sport niet duur maken. Duur wordt de sport door de ten- nisles^en! Per persoon betaalt men 7,50 per uur en als men met een groepje les neemt kost het 8,50. Wil men echter nrofijt van de lessen hebben dan mag een groep toch niet groter zijn dan vier personen. Hier en daar 'wordt de jeugd gemakkelij ker in de gelegenheid gesteld het tennisspel te leren. Zo geeft een leraar van de HBS, de heer Boldrik, aan jeugdleden van de Vlissingse vereniging DOS op woensdagmiddag gratis les. Behalve het lesgeld moet men ook nog baan- en ballenkosten betalen. Meestal betalen de tennisverenigin- gen deze kosten echter voor him le-' aen. De lesgelden maken de tennis sport dus duur! Eigenlijk is deze sport dan ook alleen maar toe gankelijk voor iedereen te ma ken als bijvoorbeeld de gemeen ten een subsidie beschikbaar stel len voor de training. Ondanks de vrij dure lesgelden is er momenteel toch een toenemende belangstelling voor de tennissport waar te nemen. In vele plaatsen, ook in Zeeland, heeft men zelfs al een wachtlijst moeten samenstellen, om dat alle beschikbare tennisbanen de belangstelling niet kunnen verwer ken. Deze tennisbanen worden in de meeste gevallen door particulieren geëxploiteerd. Venzelf sprekend maakt deze situatie de tennissport ook duurder en niet geheel ten "on rechte zijn velen dan ook van mening, dat de tennissport op dit punt ten achtergesteld wordt bij andere spor ten, die gebruik kunnen maken van gemeentelijke sportvelden. Daartegenover staat echter, dat er ook besturen van tennisvereni gingen zijn, die helemaal niet zo verlangend uitzien naar subsidie. Van zonder meer geld toeschuiven zal immers niet vaak sprake zijn. Subsidie betekent ook vaak, dat de gemeente een vinger in de pap wil hebben, want gemeentelijke gelden aanvaarden betekent immers gel delijke verantwoording afleggen tegenover de gemeenschap. Waar men echter geen bezwaar tegen kan hebben is, dat de gemeente bar nen ter beschikking stelt op voor waarden, die voor de verenigingen aanvaardbaar zijn! Hoffelijke sport Wie op de hoogte is van enkele gewoonten in de tennissport moet wel tot de conclusie komen, dat het ten nisspel een hoffelijke sport is. Want het streven van de tennissers is er niet alleen op gericht wedstrijden te spelen, men wil ook verder contact hebben met de tegenstanders. Van daar dat een bezoekende ploeg altijd zeer gastvrij wordt ontvangen. Er wordt bijvoorbeeld meestal een geza menlijke lunch gebruikt. Op deze ma nier krijgt men niet alleen contact op de tennisbanen, maar ook een per soonlijk contact. De amateuristische gedachte komt dan ook bij de wed strijden van de clubs niet in het ge drang. Ondertussen ligt het in de be doeling volgend jaar de competi tie-indeling te reorganiseren. Er zijn namelijk te veel vierde klas- sers en met ingang van het voor jaar 1957 zal er een vijfde klas se bij komen. In iedere afdeling spelen vier clubs. Het is nu reeds vrijwel zeker, dat de. nummers drie en vier van iedere afdeling volgend jaar als vijfde klasser zullen spelen. Het is zelfs nog niet volkomen zeker, dat de club, die in de vierde klasse als num mer twee eindigt volgend jaar wel in deze klasse zal blijven spelen. Bij het spelen van de compe titiewedstrijden is het voor vele clubs een probleem ook in de uit wedstrijden met een volledig team uit te komen. Wel kan men de he- renploeg bijna steeds compleet for meren, maar moeilijker is net steeds de sterkste dames op tè stellen. Met eën uitwedstrijd is men namelijk steeds bijna een dag zoek en vele gehuwde speelsters kunnen uiteraard niet iedere zondag geheel aan de tennissport opofferen! Behalve de competitie nemen de toernooien in de tennissport een gro te plaats in. Deze toernooien zijn individuele wedstrijden. Bij zoge naamde „open" toernooien kan iede re tennisser inschrijven, onafhanke lijk van woonplaats. Bij de districts- kampïoenschappen moeten de deel nemers woonachtig zijn in het des betreffende district. Ook voor de jeugd zijn er districtskampioen schappen en open toernooien. In Zeeland is vooral het open toernooi in Domburg steeds zeer sterk bezet. Men werkt bij de toer nooien met een afvalsysteem, dat uitstekend werkt. Men kent name lijk in vrijwel alle gevallen dt sterkte van de spelers en kan er zo doende voor zorgen, dat werkelijk de twee sterkste spelers de finale be reiken. Men bereikt dit door bij een toer nooi, waaraan bijvoorbeeld 32 ten nissers deelnemen, de vier spelers, die het sterkste zijn, bij de indeling op de plaatsen 1, 9, 17 en 25 te stel len. Gen. Synode Ned. Herv. Kerk. In de op Woudschoten te Zeist ge houden zitting van de Gen. Synode der Ned. Herv. kerk kwam een motie van de classis Bommel aan de orde, waarin bezorgdheid werd uitgespro ken over het functioneren van een artikel van de kerkorde dat handelt over het belijden der kerk bij de colle- quia, die beslissen over de toelating tot het predikantenambt. Na discussie werd besloten deze motie door te zen den aan de commissie voor de collo quia met het genotuleerde van wat in de Synode over deze zaak gezegd is. De Synode behandelde verder het jaarverslag van de generale financiële raad 1954, terwijl de voorlopige gege vens over 1955 ter tafel lagen. eHt vens over 1955 ter tafel lagen. Het tekort van de kas voor de administra tiekosten over 1954 is f 32.097,22 en over 1955 f 59.084,20 het tekort van 't collecteplan over 1955 is f 38.111,72 terwijl ei' over 1Ö54 een overschot was. In beide jaren waren de baten van het collecteplan ruim f 1.000.000. De bijdragen aan de generale kas voor de geestelijke belangen, waarvoor van elk lidmaat een bijdrage gevraagd wordt, bracht in 1954 f 388.000 op un 1953 f 266.000). NED. HERV. KERK Beroepen te Dreischor (toez.) J. Korpershoek, vic. te Overschie. Be roepen te Zijpe B. Holl, vic. te Hel der. Aangenomen de benoeming tot vic. te Eefde H. H. v. d. Neut, Kand. te Amersfoort. Beroepen te Nijkerkerveen W. Vroeg- indeweij te Bleiswijk, die bedankte voor Bennekom; te Oosterwolde (Fr.) (toez.) D. J. Miedema te Tzum- maraum. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuwe Pekela W. v. d. Zwan te Bruchtenveld. Beroepen te Hemelum H. Groeenveld kand. te Terneuzen. Beroepen te Laren N.H. P. Popma te Abcoude: te Amsterdam-Noord (vac. Joh. de Boer) G. ter Steege te Vianen; te Treebeek C. Brilman te Ooster-Nijkerk. GEREF. KERKEN onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Baarn (2e maal) W. Borgdorff te Gorinchem, die dit be roep ook aannam. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Bussum E. Venema te Maassluis en M. Vlietstra te Eemdijk. NED. HERV. KERK. Benoemd tot hulpprediker te Wil- sum Ov. C. Broere kand. te Oegst- geest. GEREF. KERKEN Beroepen te Kampen dr. E. van Wi- chem te Oude- en Nieuwe Wetering. GEREF. GEMEENTEN Gezonde Bab/es Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Beslissingswedstrijden voor hoofdklasseclubs Rapid en D.F.C. sterker dan Enschede en G.V.A.V. Voor de meeste Nederlandse voet ballers is nu zo langzamerhand een rustperiode aangebroken. Echter nog niet voor allen. Zo zijn er voor aan staande zondag voor het betaalde voetbal nog zes wedstrijden vastge steld. Belangrijk zijn de' meeste van deze wedstrijden zeker, want er zul len enkele beslissingen vallen in de hoofdklasse. Rapid JC en Sportclub Enschede gaan zondagmiddag in het Goffertstadion te Nijmegen uitmaken wie zal deelnemen aan de kampioens competitie. Een beslissingswedstrijd dus, want de winnaar van dit duel gaat met Elinkwyk, Sparta en NAC uitmaken wie kampioen van Neder land zal worden. Rapid JC, die de laatste weken in goede vorm steekt, is voor deze wedstrijd de favoriet. Belangrijker nog dan de wedstrijd tussen Enschede en Rapid is de ont moeting tussen GVAV en DFC. Ook dit is een beslissingswedstrijd die gespeeld zal worden in Alkmaar want de winnaar van deze ontmoe ting zal met Hermes DVS, KFC, NO AD en RCH een gehele competitie spelen met als inzet twee plaatsen in de eredivisie. Hier verwachten wij 'n overwinning voor DFC. Overigens wordt aanstaande zon dag de promotiecompetitie voor twee plaatsen in de eredivisie al ingezet met twee wedstrijden. In het duel K FCNO AD lijkt NOAD verreweg de beste kansen te hebben, terwijl over de uitslag van de wedstrijd Her mes DVSRCH weinig te voorspel len is. Verder zijn voor het betaald voet bal nog de volgende wedstrijden vastgesteld: le klas C: Be Quick ONA; le klas C: OosterparkersVo- lendam. DREIGEND TEKORT AAN ARBITERS Op 4 zaterdagen in diverse plaatsen van de provincie Hoewel reeds meermalen is gewezen op het onrustbarend tekort aan voet balscheidsrechters in Zeeland en de pogingen om tot uitbreiding van het korps te komen niet geheel zonder succes zijn gebleven, dreigen door uit breiding van het aantal aan de com petities deelnemende elftallen, ernsti ge moeilijkheden. Omdat momenteel geen scheidsrechters voor het leiden van nog meer wedstrijden beschikbaar zijn, is het gevaar groot, dat verschei dene wedstrijden geen doorgang zul len kunnen vinden wegens gebrek aan leiding. Om dit gevaar af te wenden probeert de scheidsrechterscommissie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland op zo kort mogelijke termijn een voldoend aantal scheidsrechters beschikbaar te krijgen. Hoewel de afdelingscompetities zijn afgewerkt en de vakanties in zicht zijn, heeft bet afdelingsbestuur ge meend juist nu een en ander reeds on der de aandacht van de verenigingen en officials te moeten brengen om te bevorderen, dat met ingang van het nieuwe seizoen in september a.s. een voldoende aantal scheidsrechters ter beschikking staat. Men heeft daarom besloten, bij voldoende deelneming een mondelinge cursus voor scheidsrech ters te organiseren, zo mogelijk op verschillende plaatsen in de provincie en zeer waarschijnlijk op de zaterda gen 18 en 25 augustus en 1 en 8 sep tember. De cursus zal worden verzorgd door op spelregelgebied deskudige perso nen, waaronder o.a. de heer J. v. d. Kaa, voorzitter van de Centrale Orga nisatie voor Voetbalscheidsrechters. De kandidaten zullen na het volgen van deze korte cursus en na het afleg gen van een eenvoudige test, worden aangesteld als kandidaat-scheidsrech ter. Men kan daarby zelf bepalen voor welke categorie men wenst te scheidsrechteren, hetzij voor de ju- ZEEUWS KORFBALPROGRAMMA Eerste winst voor Tjoba II? Omdat het Zeeuwse korfbaltwaalf- 1 zoals gemeld zaterdag deel neemt aan het z.g. vïerbondentoer- nooi in Huizen, werd voor deze speel dag wat de eerste en tweede klassers betreft slechts een beperkt program ma samengesteld, waarin bovendien weinig belangrijke wedstrijden voor komen. In de eerste klasse is er slechts één ontmoeting: Volharding- Olympia, waarin de gasten een kleine overwinning moeten kunnen behalen. In 2 A is Swift HI sterk genoeg om Eendracht met lege handen naar Tholen terug te zenden. Het is niet onmogelijk, dat Tjoba H hier zijn eerste overwinning zal behalen ten koste van Vios II namelijk. ïn de 2e klasse B zal BKC wel met lege handen uit Zaamslag terugko men, waar Scampolo H dan de winst bezit. Elto zal nu thuis revanche willen nemen voor de indertijd bij Volharding H geleden nederlaag. In de 3e klas A wordt slechts gespeeld AKCKVL, waarin de bezoekers kunnen zegevieren. Dos '55 zal in 3 B Swift VI handen vol werk geven, maar de Middelburgers kunnen uit eindelijk aan het langste eind trek ken. Ook Top H zal het niet gemak kelijk krijgen, maar het is in staat de punten aan Ondo niet uit handen te geven. SSS kan waarschijnlijk in 3 D een kleine zege behalen op De Poel H. Kats en Blauw Wit zijn oude rivalen; de gasten lijken thans iets sterker. Zeelandia II moet zijn positie ten koste van SVS kunnen versterken. Voto gaat (3 E) in Wolfaartsdiik bij de reserves van Vitesse een nederlaag tegemoet. Luctor H zal ook niet wij zer worden van de uitwedstrijd, die het te spelen krijgt, in dit gevaL te gen Vopo H. Bij de aspiranten kan Swift A in de A-afdeling een kleine zege behalen op het bezoekende Tjoba. Vopo-Swift B zal niet ver van een gelijk spel af komen. In B moeten de bezoekende Zuidwesters in staat zijn Animo B te kloppen. Vedo-Swift Vlot wordt in C een zege voor de gastheren en dames. In D zou de wedstrijd Togo-Volhar ding A wel eens beslissend kunnen worden. Beiden behaalden tot dusver tegen zwakke tegenstanders grote overwinningen. Nu volgt dus een tita nenkamp, waarin het terreinvoordeel vermoedelijk de doorslag zal geven. Scampolo A is sterker dan Vitesse en Blauw Wit A gaat bij Vios B winnen. In E tot slot, keert Volharding B win nend van Blauw Wit B terug. Door de week Door de week worden nog de vol gende wedstrijden gespeeld: maandag 18 juni: 3 C: Animo III—Vedo II; dindsdag 19 juni: aspirantenB: Swift Snel-Swift Vlug; woensdag 20 juni. aspiranten D. De Poel-Blauw Wit A; 3 C: Vedo H-Swift V. Het programma voor zaterdag luidt: eerste klas: Olympia-Volhar- ding; 2e klas A: Swift IH-Eendracht, Tjoba n-Vios H; 2e klas B: Scam polo H-BKC, Elto-Volharding II- 3e klas: B: Dos '55-Swift VI. Top II- Ondo; 3e klas D: Dos '55-Swift VI, Top II-Ondo; 3e klas D: SSS-De Poel H, Kats-Blauw Wit, Zeelandia H-S VS; 3e klas E: Vitesse n-Voto, Vopo H-Luctor H; aspiranten: A: Swift A- Tjoba, Vopo-Swift B; Animo B-Zuid westers A; C: Vedo-Swift Vlot: D: Scampolo A-Vitesse, Vios B-Blauw Wit A, Togo-Volharding A; E: Blauw ilhardrag B. nioren-, zaterdag- of zondagcom petitie. De scheidsrechters ontvan gen, na hun aanstelling, een ver goeding voor verblijfkosten, welk bedrag wordt bepaald naar het aantal uren hetwelk men buiten de plaats van Inwoning zal vertoeven, alsmede vergoeding van gemaakte reiskosten. Verder ontvangt men het bondsdlploma, dat recht geeft op vrije toegang op de Zeeuwse voetbalvelden en heeft men tevens recht een toegangsbewijs aan te vragen voor Interlandwedstrijden met de verzekering van een toewij zing. Ook reeds aangestelde scheidsrech ters kunnen om hun spelregelkennis te vermeerderen, eveneens aan deze mondelinge cursus deelnemen. Omdat het scheidsrechterstekort In hoofd zaak verenigingsbelangen raakt, zijn de besturen dringend uitgenodigd het scheidsrechteren bij hun oud-spelers te animeren en ook andere daarvoor in aanmerking komende en geschikt geachte personen tot deelname op te wekken. Wit B-VoÜi Rustig denken M ij n h a r d t's uwtabletten Zwemsport nabij Goes (II) Naar aanleiding van het stukje „Zwemsport nabij Goes", waarin de directie van de „Wilhelminapolder" een ernstige waarschuwing laat ho ren, zij het mij vergund namens de Zwemvereniging ,,'t Sas" een beroep te doen op alle bezoekers van het Goese Sas. Hoewel ons van de zijde van de directie van de „Wilhelminapolder" nimmer klachten hebben bereikt over minder behoorlijk .gedrag van onze leden, nemen wij gaarne aan dat niet alle van onze 700 leden zich immer aan de gestelde bepalingen houden, waarbij wij vooral denken aan onze jeugdige leden! Echter, onze 700 leden maken nog slechts een klein deel uit van het groot aantal mensen dat zomers het Goe se Sas bezoekt en op hen allen zowel leden van ,,'t Sas" als niet- leden 'doen wij een dringend be roep zich behoorlijk te gedragen en de eigendommen van anderen te ontzien. Wijk niet af van de norma le toegangswegen en betreedt in geen geval de bezaaide percelen, waar U tenslotte niets te maken hebt. Bedenk vooral dat U zich op particulier terrein bevindt! Tenslotte komt dit alles slechts neer op het in acht nemen van de normale beleefdheidsvormen en door dit te doen toont men niet alleen zelfdiscipline te bezitten, maar te vens dat men waardering heeft voor het feit dat men, dank zij de mede werking van de directie van de „Wilhelminapolder", in staat is aan het Goese Sas van de zwemsport te genieten. Moeilijkheden met het ontkleden zijn niet nodig; voor een zeer gering bedrag is men lid van de zwemclub en kan men van de kleedgelegen heid gebruik maken. Namens de Zwemvereniging ,,'t Sas", L. van Bel, voorzitter. Gestegen welvaart (II) Naar aanleiding van het artikel van een gepensioneerde van de Kon. Mij. „DeBchelde" onder het hoofd „Gestegen welvaart" zou ik het vol gende willen opmerken. Ook bn ondergetekende leeft sterk de indruk dat de gepensioneerden eerder nadeel, dan voordeel onder vinden van de huidige welvaart. De prijzen immers passen zich zeer snel aan, terwijl een verhoging van de uitkeringen der Noodwet „Drees" eerst na eindeloze kamerdebatten zal plaats hebben. Maar niet de particuliere onderne ming, doch de Gemeentelijke Diens ten van Sociale Zaken hebben hier een taak. Juist op dit punt bestaat n.l. een grote onrechtvaardigheid voor de ou den van dagen uit de provincie t.o.v. die uit de grote steden. In Rotterdam b.v. krflgt een echt paar per maand naast de f 109.50 van „Drees", f 33.54 toeslag van de Gem. Dienst van Soc. Zaken. Tijdens de wintermaanden komt hier nog eens bij f 17.58 per maand, terwijl gedurende de laatste vorstperiode 6 weken lang f 4.10 per week werd uitgekeerd. Met Kerstmis was er een extra uitkering van f 10.terwijl in dezelfde periode f 156.kleding- geld werd uitgekeerd. Is hier niet enig verschil en zo ja, waarom Liggen hier dezelfde motieven aan ten grondslag als de loonverschillen tussen de gemeenteklassen, dus dat het leven m de grote steden zoveel duurder zou zijn? Zijn de huren der nieuwe arbeiderswoningen in Zeeland zoveel lager dan in de grote steden (In Rotterdam krrren de gepensio neerden een extra uitkering wanneer door omstandigheden een Hoge huur moet worden betaald). Het levens middelenpakket is in de grote steden zeker niet duurder. Kolen, elektra, gas idem. Wordt het dan geen tijd dat aan deze achteruitstelling van de bewo ners der kleine gemeenten een einde komt? Nu men tracht de grote loonver schillen voor de industriearbeiders weg te krijgen, is het toch recht vaardig dat ook de „ouden van da gen" een hogere uitkering kunnen krijgen als compensatie voor stijgen de prijzen, wat nog niet betekent dat zij profiteren van gestegen welvaart. Maar als men zyn bijdrage niet meer levert aan de produktie, schijnt men daar geen recht meer op te hebben. Vlissingen. Een 40-jarige. Scheldebekerzwemwedsb'ijd gaat dit jaar niet door Cracks kunnen niet present zijn. Het staat nu volkomen vast, dat de „Internationale Scheldebekerzwem- wedstryd" dit jaar niet gehouden zal worden. Woensdagavond heeft het Comité Scheldebeker-zwemwedstrijd □amelyk hesloten dit bekende sport evenement in 1956 niet te laten door gaan. De belangrijkste oorzaak van het nlet-doorgaan van deze zwemrace ls, dat de winnaars van 1955 hun wis seltrofeeën dit jaar vermoedelijk niet zouden kunnen verdedigen. Zoals bekend mogen de Nederland se zwemcracks met het oog op de Olympische Spelen in Melbourne niet deelnemen aan wedstrijden. Zij mogen alleen trainen in vrjftigmeter-banen. De cracks zouden dit jaar dus niet present kunnen zijn bij de Scheldebe- kerzwemwedstrijd. Arndt Kayser, die in 1955 winnaar werd bij de heren kan zodoende niet zijn „Scheldebeker" verdedigen, terwijl Lenie de Nijs, die bij de dames de snelste was, haar wis- selschaai dit jaar niet veilig kan stel len. Demonstratie zweefvliegen op vliegveld „Haamstede" Ook demonstratie met motorsportvliegtuigen Zaterdag 30 iuni zal op het vlieg veld „Haamstede" een demonstratie met zweef- en sportvliegtuigen ge houden worden. Dit werd besloten tijdens een vergadering van het voor lopige bestuur van de in oprichting zijnde Zeeuwse aerociub „Haamste de". In deze vergadering, die gehou den werd in hotel „Haamstede-Vlieg veld", waren ook aanwezig burge meester jhr. R. J. H. Q. Röell en lui tenant Wener van de militaire zweef- vliegclub Woensdrecht, alsmede de voorzitter en secretaris van de West brabantse aerociub ..Woensdrecht". Zowel op zaterdag 30 juni als op zondag 1 juli zal er gelegenheid be staan vluchten te maken met een zweefvliegtuig of een motorvlieg tuig. De Westbrabantse aerociub zal aan de demonstraties medewerking verlenen. Zowel de zweef- als de mo torvliegtuigen zullen van Woens drecht door de lucht naar Haamste de worden vervoerd. De zweefvlieg tuigen zullen door motorvliegtuigen worden gesleept. In de buurt van het vliegveld „Haamstede", dat voor de demonstraties is vrijgegeven, worden de zweefvliegtuigen losgehaakt, waarna deze in zweefvlucht landen. Aan het eind van de vergadering werd dank gebracht aan de heren uit Woensdrecht en aan burgefnees- ter Röell, die ook zijn medewerking verleende. Zeeuws elftal dit seizoen niet meer in het veld? In verband met de kampioenswed strijden van „Vlissingen" en de pro motiewedstrijden van ..R.C.S." zal de voorgestelde wedstrijd tussen het Zeeuws K.N.V.B.-elftal en „De Zwa luwen" voorlopig niet kunnen worden gespeeld. Het is zelfs zeer de vraag, mede in verband met de wedstrijden om de K.N-V.B.-beker. of dit seizoen het Zeeuws elftal nog binnen de lij nen zal kunnen komen. i Real Madrid won de Europese voetbalbeker De Spaanse club „Real Madrid" heeft de Europese voetbalbeker ge wonnen. In de finale versloegen de Spanjaarden de Franse club Reims met 43. By de rust was de stand 2—2. I Duitsland zegevierde in Oslo over Noorwegen Ongeveer 28.000 toeschouwers woonden in het Ullevaalstadion te Oslo de voetbalwedstrijd tussen Noor wegen en Duitsland bij, waarin het verjongde Duitse team na een lange serie nederlagen sedert de wereld kampioenschappen eindelijk weer een overwinning behaalde. Met 31 wer den de Noren verslagen, nadat de rust met gelijke stand (11) was in gegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 14