Half miljoen teruggevorderd aan dubbel vergoede oorlogsschade Nieuw.Y. JIMMY_ EN RINUS DE ROBOT apart van karakter apart van smaak! NIEUWE WET INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN KLM» uit de ETHER MÜ Avontuur in de Residentie 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 JUNI 1956 JAARVERSLAG ALGEMENE REKENKAMER Abuisje van f 577.000 bij levering van stookolie in Koreaanse oorlog In de loop van 1955 bleek de Algemene Rekenkamer, dat de con trole van de Centrale Accountantsdienst destijds op verzoek der Kamer ter hand genomen op de vergoedingen, vastgesteld door de Schade-Enquêtecommissies, wederom belangrijk geldelijk resultaat ten voordele van 's Rijks kas heeft opgeleverd. Dit wordt medegedeeld in het verslag van de Kamer over 1955. In totaal, zo staat daarin ver meld, werd circa 510.000 wegens dubbele betaling van vergoedingen teruggevorderd, welk bedrag inmiddels geheel is terugontvangen, of met nog te vergoeden oorlogsschade is verrekend. Het onderzoek naar de berekening van de bijdragen in schade aan bedrijfs- en beroepsuit rusting, respectievelijk handels- en bedrijfsvoorraden had tot gevolg, dat ruim 27.600 moet worden terugbetaald of verrekend. De minister van financiën deelt in een kanttekening mede, dat het bedrag ad 5.100.0000 schadege vallen betreft, waarin het Commis sariaat voor Oorlogsschade (bij de vergoeding van de materiële schade) en andere instanties (bij de vergoeding van exploitatiever liezen, waarbij ook kosten in ver band met herstel of vervanging kunnen worden betrokken) niet hadden bemerkt, dat de beiderzijds verleende vergoedingen deels neer kwamen op goedmaking van de zelfde schadeposten. Bg haar controle op de uitgaven van de stichting tot ontwikkeling van komgrondengebieden bleek de Algemene Rekenkamer, dat de kos ten, verbonden aan het herontginnen van z.g. komgronden (dit zijn moei lijk te bewerken gronden, gelegen tussen de grote rivieren) volledig ten laste van het rijk werden gebracht. De cultuurtechnische dienst nam hiervan 60 procent voor zijn reke ning, het restant werd betaald door genoemde stichting uit daarvoor door et ryk beschikbaar gestelde gelden. Het gevolg van deze regeling was, dat de eigenaren van de herontgon- nen komgronden de aangebrachte verbeteringen om niet zouden ver krijgen. De kamer stelde zich in verbinding met de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, die be sliste, dat het herontginnen van kom gronden niet meer als een afzonder lijk complex van maatregelen zal worden beschouwd, maar wordt opge nomen in het geheel van de sane ringsmaatregelen in de betreffende gebieden. Dit heeft tot gevolg, dat een gedeelte der kosten, voort vloeiend uit de herontginning, over belanghebbenden in het betrokken ruilverkavelingsblok zal worden om geslagen en in de vorm van ruilver kavelingsrente ingevorderd. Op grond van gegevens, door de cultuur technische dienst verstrekt, "is het geldelijk resultaat voor 's rijks schat kist te stellen op f 1.250.000. Stookolie Tijdens de oorlog in Korea zijn de daar dienstdoende schepen van de Koninklijke Marine door andere lan den van stookolie voorzien. Bij de controle op een der deswege bij het departement van marine ingediende rekeningen bleek, dat slechts voor een gedeelte van het gedeclareerde bedrag certificaten van oplevering waren overgelegd. Een verzoek der kamer om de ontbrekende certifica ten te mogen ontvangen, gaf het de partement aanleiding een volledig overzicht op te stellen van de stook olie, welke in de periode juli 1950 tot en met november 1953 aan de Ne- Nederlandse mijnenvegers naar V.S. en Canada. Dinsdagochtend ziin de divisie mij nenvegers Hr. Ms. „Dokkum" en Wildervank", onder commando van luitenant ter zee T. H. de Meester, uit de haven van Den Helder vertrokken, voor een reis naar de Verenigde Sta ten en Canada. De beide schepen zullen van 18 tot 20 juni te Ponte Delgada (Azoren) verblijven en van 27 tot 29 juni de Bermudaeilanden bezoeken. Op 2 juli worden zij in de grote mijnenveegba sis Charleston verwacht, waar tot 9 juli vergelijkende proeven met Ame rikaanse mijnenveger^ van overeen komstig type zullen worden geno men. Van 11 tot 16 juli zal Washing ton officieel worden bezocht, waarna van 19 tot 23 juli een bezoek wordt gebracht aan de Canadese ma rinebasis Halifax. Beide bezoeken geschieden op verzoek van de Ameri kaanse resp. Canadese regering. Op 6 augustus worden de beide mijnen vegers weer in de haven van Den Helder terugverwacht. Mozart-tentoonstelling in Amsterdams concertgebouw In samenwerking met de dienst voor schone kunsten der gemeente 's-Gravenhage wordt in een der bo venzalen van het concertgebouw in Amsterdam gedurende het Holland Festival 1956, een Mozart-tentoon stelling gehouden. De opening ge schiedt op donderdagmiddag 14 juni a.s. in de Mengelbergfoyer. Incasseerder verduisterde f 5000 van koopman De politie te Haarlem heeft de 35- jarige incasseerder-verkoper R. O. v. S. aangehouden en opgesloten, omdat hij verdacht wordt ten nadele van de Haarlemse koopman W. H. K. 5000 p-ulden te hebben verduisterd. De in casseerder is belast geweest met het innen van kwitanties ten behoeve van de koopman en zou een tekort hebben gehad van ongeveer 5000 gul den, waarvan de koopman bij de poli tie aangifte deed. Tijdens zijn verhoor bij de politie bekende Van S. het geld voor zijn gezin te hebben gebruikt. derlandse schepen door andere lan den was geleverd. Daarbij kwam aan het licht, dat een dier landen abusie velijk ruim f577.000 teveel in reke ning had gebracht. Na terugbetaling van dit bedrag is het onder de rijks middelen verantwoord. Overwerk In 1954 vestigde de Algemene Re kenkamer de aandacht van de minis ter van Oorlog en Marine op het feit, dat op verscheidene afdelingen van zijn departement geregeld tegen be taling werd overgewerkt. Sommige ambtenaren deden dit reeds jaren achtereen viermaal per week gedu rende drie uren per dag. Dit moest niet alleen een nadelige invloed heb ben op hün arbeidsprestaties, maar bovendien achtte de kamer het ge vaar niet denkbeeldig, dat de betrok ken ambtenaren zien op een te hoog inkomstenniveau zouden instellen, waardoor zij na het beëindigen van een overwerkperiode in moeilijkheden zouden kunnen geraken. De kamer deed bij wijze van steekproef een overzicht samenstellen van het over werk, dat bij een der bureaus gedu rende een periode van bijna drie ja ren was verricht. Daaruit bleek, dat het aantal overuren van sommige ambtenaren redelijke grenzen over schreed. Enigen van hen hadden bij voorbeeld in twaalf maanden 586 uren overgewerkt, een ander in de zelfde tijdsduur 631 uren, nog een ander zelfs 702 uren. Voorts kon worden becijferd, dat de gemiddelde overwerkbeloning van de ambtenaren van het betreffende bureau ruim 25 procent bedroeg van hun gemiddelde maandsalaris. De minister berichtte gegronde hoop te hebben, dat hef. overwerk by bedoeld bureau behoudens zeer bij zondere tegenvallers omstreeks eind 1955 zou kunnen worden be ëindigd. De kamer tekent hierbij aan, dat de verwachting van de minister niet geheel in vervulling is gegaan. Wel zijn er aanwijzingen, dat het over werk by vorenbedoeld bureau onge veer tegen 1 juli 1956 zal aflopen. Door het tekort aan personeel ten gevolge van de spanning op de ar beidsmarkt moet evenwel by ver schillende afdelingen nog meermalen worden overgewerkt, al mag worden verwacht, dat er thans in voldoende mate naar zal worden gestreefd, dit tot het uiterste te beperken. (Advertentie) Voor de liefhebbers van een bijzondere pijp tabak brengt Douwe Egberts nu MIX-BAAI. Een tabak die anders is, anders geurt, anders smaakt. Samengesteld uit vele met zorg gekozen mixture- en baaitabakken, houdt MIX-BAAI het juiste midden tussen pittig en mild. 'n kwaliteitstabak van DOUWE EGBERTS (Advertentie) LIKDOORNS wonSUE Wsg met onhandige llkdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de Pbn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel ®n.,al- Bevat gezuiverde wonderolie, Jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U onnoemelijk veel ellende. (502) In Benelux-verband Verschenen Is de memorie van ant woord op het voorlopige verslag van de vaste commissie voor financiën uit de Tweede Kamer betreffende het ontwerp van de algemene wet inzake rijksbelastingen. Dit wetsontwerp wil de grondslag leggen voor de komende algemene herziening van de belastingwetgeving. Het ontwerp heeft in hoofdzaak be trekking op het formele belasting recht. Omtrent de samenvoeging van de formele bepalingen inzake de invoer rechten en accynzen enerzijds en die Inzake de overige belastingen ander- zUds licht de staatssecretaris toe, dat door de zeer grote verschillen tussen de heffing van beide soorten van be lastingen, samenvoeging van de for mele bepalingen meer nadelen dan voordelen biedt. De geheel ver ouderde algemene wet inzake de invoerrechten en accijnzen van 1822 zal worden herzien. Daartoe wordt, rekening houdend met de op dat ter rein voortgaande aanpassing, in Be nelux-verband een nieuwe algemene wet in zake de invoerrechten en ac cynzen ontworpen. Aangiftebiljetten De nota van wijziging komt voorts tegemoet aan de bezwaren betreffen de de verhoging, op te leggen wegens te late indiening van aangiftebiljet ten. Volgens de bestaande bepalingen bedraagt deze verhoging 5 van de 'in de aanslag te begrijpen belasting met een minimum van vijf gulden. Vooral doordat deze verhoging in de toekomst ook ten aanzien van naam loze vennootschappen zal gelden, kan het bedrag van 5 van de aanslag hoog oplopen. Hoewel van deze ver hoging een sterk preventieve werking moet blijven uitgaan, zal daaraan in gevolge de nota van wijziging een vast maximum worden gesteld en wel van duizend gulden Met betrekking tot de vraag of niet de mogelgkheid zou moeten worden geopend een bezwaarschrift in te die nen tegen een voorlopige aanslag, deelt de staatssecretaris van finan ciën mede, het niet juist te oordelen een dergelijke regeling in het leven te roepen Aangezien zulks in de systematiek van liet ontwerp beter past, heeft de staatssecretaris voorts gevolg gege ven aan de suggestie om in de for mulering van de bepaling betreffen de eventuele verlenging van de ter mijn voor het indienen van bezwaar- of beroepschriften, indien belangheb benden de normale termijn door bij zondere omstandigheden niet in acht hebben kunnen nemen, het criterium te verleggen naar het ontvangen van de desbetreffende geschriften. Bij de nota van wijziging wordt voorgesteld de daarop betrekking hebbende bepaling aldus te doen lui den, dat op verzoek van belangheb bende machtiging kan worden ver leend, alsnog een bezwaar-, verzoek- of beroepschrift in te dienen, indien een dergelijk geschrift tengevolge van een bijzondere omstandigheid niet binnen de daartoe gestelde termijn door de inspecteur of de rechter is ontvangen. 3t'. Twee dagen later zat Jimmy Brown zo goed als geheel hersteld weer in de huiskamer. Het verband was vervangen door een pleister en de eetlust, die enige tijd wat verdwenen was, was in volle omvang teruggekeerd. Hij zat samen met Jackie en Miebet aan het middagmaal en U moogt driemaal raden waarover gesproken werd.. Natuurlijk over de verdwenen robot. Miebet was hele maal niet gesteld geweest op die griezelige metalen pop, maar dat dat ding nu uit hün huis gestolen was, nadat Jackie er zoveel uren en dagen aan gezwoegd had, dat achtte zij een schandaal, waarover zij niet zo gauw uit gesproken raakte. Zij was vooral gebeten op De Wroe ter die die diefstal In de hand had gewerkt door naar hij bekend had op het ogenblik dat Jackie even een kop koffie was gaan bestellen, razendsnel een nieu we ontvanger in de robot te monteren, terwijl hij de andere er uit genomen had. „Daardoor onderwierp hij zich heel gemakkelijk aan de bevelen die een ander hem radiografisch overbracht", zei Jack. „Envoegde hij er zonder er doekjes om te winden aan toe, „deze ont vanger was veel beter dan de mijne. Dat heb ik wel ge merkt aan datgene waartoe de robot nu in staat was. Hij kon zelfs heel gemakkelijk een trap afdalen". Mie- bed knikte heftig. „Ja, dat heb ik zelf gehoord", riep ze, „want daar ben lk wakker van geworden". DONDERDAG 14 JUNI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Caus. over de uitslag van de verkie zingen. 8.45 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuln- bouwmeded. 12.33 Wij van het land, 12.40 Gram. 12.55 Prof. Romme spreekt. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Tenor en piano. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Promenade-ork. en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Meis jeskoor. 15.40 Orgelconc, 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz. 17,00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Amus. muz. 18.10 Vocaal ens. 18.30 Fries progr. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-Vossenjacht. 21.30 Gram. 21.45 Blokfluiten, cello en clavecim- bel. 22.00 Brazilië als ontwikkelingsgebied, caus. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gram. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal. en het schip. caus. 11.15 Omr. ork. 12.00 Plano en orgel. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Cello en piano. 14.30 Klaver vier, hoorsp. 15.05 Gram. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Varianten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Regeringsultz.: Nederland en de wereld. Wat vond U van Nederland?, een gesprek met drie Amerikanen, die hier een Jaar onder het Fullbright-progr. gewerkt hebben. Dit gesprek staat onder leiding van mej. dr. J. J. van Dullemen, exec, officier U.S. Educational Founda tion in the Netherlands. 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Lichte muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Amus. muz. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Nws. 20.05 Ka- merork. en solist. 21.00 Disco-caus. 21.45 Met een postkoets onderweg. 22.15 Koor zang. 22.40 Journ. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. en gram. 23.20—24.00 Interv. en dansmuz. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerover. NCRV: 20.15 Bezoek aan een zigeuner kamp. 21.00 Gevar. film progr. 21.50. Dag sluiting. NTS: 22.15—22.35 Eurovisie: Olympische ruiterspelen 1956. Chefarine „4" doet wonderen door TJEERD ADEMA 10 Het gelaat van juffrouw Van Lun- teren ontspande zich weer. Zij stak har tel yic haar hand ter felicitatie uit en verzekerde, dat meneer er van overtuigd kon zgn, dat ze van ganser harte in zijn geluk deelde en Dereid was alles te doen wat zijn spoedig vertrek zou kunnen vergemakkelij ken. Zij haalde op zijn verzoek enkele koffers van de zolder en Steensma besloot zijn officiële stukken en alles waarop hij verder prijs stelde en dat na zijn dood aan zijn ouders moest worden gezonden, in enkele valiezen bijeen te pakken en aan Storm in be waring te geven. Een half uur na de lunch was hg met pakken gereed en had juist zgn koffer gesloten, toen de journalist, na de hospita in de gang luidruchtig begroet te hebben, de kamer binnen stapte. „Aha!" riep hij schijnbaar verrast, „meneer is al op na de vermoeiende uren van gisteravond. Mgn compli ment voor je uithoudingsvermogen, waarde vriend, jy, die momenteel niets anders te doen hebt dan eten en slapen, denkt zeker, dat wij alle maal in luilekkerland leven. Heb je er ooit besef van gehad hoe veelomvattend en vermoeiend het le ven van een journalist is?" „Ik lieb diep medelijden met je", zei Steensma glimlachend. „Wat heb ik aaa je medelgden!" riep Storm, met grote passen de ka mer op en neer stappend. „Daden, meneer, daar komt 't alleen op aan". „Wat had je dan verwacht vroeg Steensma uitnodigend naar een fau teuil wijzend. Storm liet er zich met een zucht van verlichting in neervallen. „Wat ik verwacht had" brieste hij, „wel, natuurlijk, dat jij, die niks an ders te doen hebt dan ie vet te mes ten de moeite zou hebben genomen je luie benen eens te strekken en een wandelingetje naar bet redactiebu reau te maken inplaats van mij met mijn honderdduizend besognes hier op audiëntie te laten verschijnen. Je hebt geen begrip van verhoudingen, me neer Steensma. Neen werkelgk niet, dat meen ik. Je bent, wat dat betreft altnd een kind getaleven". „Hoe zalig als de jongenskiel citeerde Steensma glimlachend. „Man!" stoof Storm op, „spaar me in 's hemelsnaam de herinnering aan die oerdegelijke Hildebrand, die ge slachten lang de vrijbuitersneigingen van alle Hollandse H.B.S.-jongens onderdrukt heeft". „Ik had ie nodig voor een ernstige bespreking^', zei Steensma „een con ferentie, die ik rustiger hier kan hou den dan in die bijenkorf waarop ze bg jullie de naam „Redactie" hebben geschilderd". ,,'t Zal wel wat ernstigs zijn", zei de journalist smalend. „Geldgebrek natuurlijk. Ver boven zgn financiële draagkracht geleefd. Gisteravond in een onbezonnen bur alles opgegeten en opgedronken en nou diep aan de grona. Een dreigende hospita en een platte portemonnaie. In gedachten de brede rij vrienden gemonsterd en overwogen wie er goed en stom ge noeg zou zijn om je tot hét eind van de maand wat te lenen. En dan is Storm natuurlek de pisang, dank zij zijn grootmoedigheid, zijn medelij dend hart, zijn „Kerel!" riep Steensma bezwerend, „Schei uit met die zelfverheerlijking". De journalist haalde zijn schouders op. „Och,' ja", zei hg, „wat geeft 't ook of we er nog langer over praten. Je boft, dat ik mij juist bijzonder goed herinner hoe gezellig het gister avond geweest is al zal ik die ge zelligheid dan ook wel duur moeien betalen. Zeg op, hoeveel heb je no dig?" „Geen cent", zei Steensma glim lachend. „Geen cent, beste kerel, in tegendeel, ik wil je wat aanbieden". „Wat aanbieden?" vroeg Storm verschrikt naar de kliekjes van de koffietafel kijkend. Bedoel je mis schien dat potje schoensmeer, dat je hospita onder de valse naam „appel stroop" op je tafel heeft gesmok keld „Niets van dat al, Theodoras", zei Steensma glimlachend. „Ik wilde je alleen maar voorstellen mgn plaats aan deze tafel in te nemen en je drie maanden als mgn gast van deze ap pelstroop te bedienen. Ze is werke lgk niet zo zwart als ze door jou wordt afgeschilderd". „Als jouw gast?" vroeg Storm verbaasd?" „En een zeer bgzondere", voegde Steensma er aan toe, „namelijk als een gast zonder gastheer. Ik ga voor ongeveer drie maanden op reis en om dal ik weet, dat je een geschikte ka mer, een degelijk pension en een ju weel van een kostjuffrouw zoekt, bied lk je dat alles hier gratis en franco aan. Mijn enige verzoek is eventueel voor mij komende brieven te bewaren tot tijd en wijle ik gele genheid zal vinden ze hier te laten afhalen". Theodorus Storm zweeg een ogen blik en keek zgn vriend een beetje ongerust aan. „Je hebt goed geslapen?" infor meerde hg. „Dat gaat best, dank je", ant woordde Steensma. „En je voelt je ook nu heel ge woon, ik bedoel niet in een droom toestand?" vroeg Storm belangstel lend. Ir. Steensma legde glimlachend de duim van zgn rechterhand op zgn linker pols en telde een ogenblik de slagen. „Voor zover ik mgn eigen toestand beoordelen kan", zei hg, „hen ik op het ogenblik normaal. Mischien een tikje misselgk, maar dat komt dan alleen door de rook van die stink stok waarmee jg de atmosfeer in deze kamer zit te bederven". „H'm", zei Storm geïnteresseerd. „En waar wou jg dan naar toe gaan „Ikehik ga op reis" ant woordde Steensma. „Ik heb een eer volle benoeming gekregen, kgk maar hier". Hij reikte zijn vriend het telegram formulier over en Storm nam met buitengewone belangstelling van de inhoud kennis. „Een promotie!" riep hg opsprin gend, „een pracht promotie. Van harte mijn gelukwensen, beste kerel. Je ziet, dat de stomste kat nog altgd op zgn pootjes terechtkomt". „Dank ie voor je prettige vergelij king", zei Steensma glimlachend. „Je moet me goed begrijpen", leg de Storm uit. „Ik spreek in 't alge meen. Hoe laat is 't nou?" Hg tuurde nerveus op zijn polshor loge. „Half twee, dat kan nog juist in de stadseditie. Hoe heet die onder neming waar ze zo onvoorzichtig zijn jou te benoemen zonder eerst eens bij mij te informeren? D'r staat geen naam in het telegram. Ja toch Den Haag. Een stadstelegram Maar wat „Stil nou maar, vaatje bus kruit", onderbrak Steensma de woor denstroom en laat in 's hemels naam die courant er buiten, dan zal ik je een bekentenis doen. Ik ga je iets vertellen, dat jij alleen weten mag en niemand anders. Niet omdat ik jou zo bgzonder aardig vind of omdat ik zo'n buitengewoon vertrou wen in de zwijgzaamheid van jour nalisten heb, maar omdat ik je nodig heb, omdat ie mgn oudste vriena bent en gentleman genoeg om me van dienst te willen zijn zonder je te zeer in mgn particuliere zaken te ver diepen. lk ben helemaal niet benoemd en ik heb dat telegram alleen maar ter wille van mgn hospita aan mgzelf ge zonden om een reden te hebben deze kamer voor een drietal maanden te kunnen verlaten". Theodorus Storm nam de grote si gaar uit zgn mond, tipte de as in een bloempotje en keek zijn vriend be langstellend aan. ,,Ga je op reis?" vroeg hg, of blgf je m de stad „Dat kan ik nog niet zeggen", ant woordde Steensma. „Pat weet ik zelf nog niet'. Storm haalde zgn schouders op en bleef enkele ogenblikken peinzend voor zich uitstaren. „Natuurlgk een vrouwenkwestie", „Tos dusver heeft geen vrouw er iets mee uit te staan", verzekerde Steensma. „Dan geef ik 't op", zei Storm moedeloos. „Ik ben te oud om derge lijke raadseltjes op te lossen. Het enige dat mij volkomen duidelgk is geworden is, dat jg van plan bent voor drie maanden te verawgnen en dat je mg gratis huisvesting met pension aanbiedt". (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 12