KAPPIE mm DRIEHONDERD B.B.-ERS IN PROVINCIALE WEDSTRIJDEN WALCHERÜH Waar zijn onze schepen? MARKTBERICHTEN en de BOEVENKAPITEIN lit de ETHER geref. KERKNIEUWS Contact tussen herv. groepen en kerkeraden Rede van prof. Severijn. Op een zaterdagmiddag te Utrecht gehouden vergadering van de herv (geref.) minderheden heeft prof. dr. J. Severijn een inleiding gehouden over het voor en tegen van evange liseren. Prof. Sèverijn wees op de verwarde situatie in de Hervormde Kerk ten aanzien van de confessie. De velerlei leer is, vclgens hem, oorzaak dat de legitieme prediking, dit is de predi king naar de belijdenis, in veie plaat sen niet van de kansel wordt gehoord. Waar dit niet het geval is en een klei nere of grotere groep aanwezig is, die de prediking volgens de confessie be geert, komt het nogal eens voor dat deze groep zich verenigt in een „evan gelisatie", die samenkomsten belegt om te voorzien in de behoefte de officiële kerk niet voorziet. Dit verschijnsel, zo merkte prof. Se verijn vervolgens op, doet zich overi gens niet alleen bij de orthodoxen voor, want daar waar de kerkeraad de legitieme leer is toegedaan en ver zorgt, verschijnen z.g. confessionele, in werkelijkheid midden-orthodoxe evan gelisaties, terwijl het ook niet ont breekt aan vrijzinnge groepen die op overeenkomstige wijze handelen. Plet gevaar bestaat, dat de evangeli saties als bijkerkjes beginnen te fun geren met een eigen stempel en in- plaats van naar de kerk toe te werken zijn zij zeer bevorderlijk voor ver vreemding van de kerk. Prof. Severijn meent, dat dit gevaar ook de hervorm de gereformeerde evangelisaties be dreigt. Hij acht het noodzakelijk, dat een hervormde gereformeerde groep alvorens tot het houden van samen komsten, althans op zondag, over te gaan, alles beproeft om overleg met de kerkeraad gaande te maken en gaande te houden, teneinde zijn mede werking te winnen om dè gerefor meerde prediking, die volgens hem, krachtens de refomatorische belijdenis der kerk de legitieme mag heten, op de kansel te verkrijgen. dit verband zij vermeld, dat de brand weer ook een onderdeel van de B.B. ditmaal niet meedoet, omdat deze in eigen verbond reeds een druk bezet wedstrydprogramma moet afwerken. Omstreeks 19 uur zullen de wed strijden beëindigd zijn. Dan zal de Commissaris der Koiiingin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, in de toneelzaal van het Schuttershof de prijzen uitreiken. Onder de prij zen bevinden zich de reeds genoem de bekers. Maar bovendien zal iede re deelnemer aan deze wedstrijden een speciaal ontworpen herinnerings- medaille ontvangen, evenals vorig jaar ter gelegenheid van de B.B.- manifestatie in Vlissingen geschied de. ZATERDAG A.S. IN GOES Voor blok-, reddings- en mob. geneeskundige ploegen. Zoals gemeld, zullen zaterdag a.s. in Goes de provinciale wedstrijden worden gehouden van de organisatie Bescherming Bevolking in Zeeland. Aan dit evenement zullen ongeveer 300 B.B.-ers Uit de gehele provin cie deelnemen, ingedeeld in bijna 30 ploegen. Er wordt gestreden in drie categorieën, namelijk voor mobiele geneeskundige teams, blokploegen en opruim- en reddingsdiensten. Voor elk der drie winnaars is er een fraaie beker. Deze trofeeën werden beschikbaar gesteld door de commissaris der koningin, de Stichting Bevorderi ng Bescherming Bevolking en de Kring Zeeland 2, Bevelanden, der B.B., die als organisatrice optreedt. De leiding van eht geheel berust bij het kringhoofd van de Bevelanden, de heer H. B. Pilaar. De wedstrijden beginnen rond 12.30 uur. De blokploegc.. en reddings ploegen verzamelen zich een half uur tevoren in zaal Krijger. Vandaar worden zij naar de wedstrijdplaatsen vervoerd. Waar deze gelegen zijn wordt nog niet bekendgemaakt voor de dag zelf, opdat de deelnemers niet de gelegenheid hebben te gaan zien wat hen te wachten staat. De mobiele geneeskundige teams komen een half uur van tevoren in de to neelzaal van het Schuttershof bij een. Deze ploegen zullen hun opga ven in hetzelfde gebouw afwerken. Alle wedstrijden zullen maximaal 40 minuten duren. Het doel van deze wedstrijden is het peil van het werk der noodwachters op te voeren en uiteraard bevat een evenement als dit ook zijn waarde voor de z.g. binding. Ér komen welgeteld 28 ploegen naar Goes, met teza men 388 leden. De blokploegen zullen uit 12 man bestaan, namelijk 1 blokhoofd, 1 plaatsverv. blokhoofd, 3 brand weerlieden, 3 redders, 3 EHBO-ers en 1 melder. De reddingsploegen omvatten 10 man: 1 leider, 1 redder- EHBO-er, 1 chauffeur en 7 redders. De mobiele geneeskundige teams bestaan uit negen leden, namelijk 1 leider, 1 verpleegster, 1 chauffeur en 6 EHBO-ers. Deze ploegen worden afgevaardigd uit elk van de z.g. be- schermingsgebieden 6 B-Kringen en 6 A-gemeente in Zeeland deels na een voorselectie, deels na aanwij zing. Deze wedstrijden zijn de eerste, die in deze opzet in Zeeland worden ge houden. vorig jaar namen Zeeuwse B.B.-ploegen deel aan de landelijke wedstrijden, die tijdens de nationale B.B.-manifestatie ter gelegenheid van de E-55 in Rotterdam werden gehouden. Nu echter komen aanzien lijk meer B.B.-ploegen uit onze pro vincie in actie dan vorig jaar het geval was. De belangstelling voor dit evenement zal naar meri Ver wacht vrij groot zijn, daar vele autoriteiten, onder wie alle Zeeuwse burgemeesters werden uitgenodigd. Velen van hen zullen die dag wel in Goes zijn om de Zeeuwse Culturele Dag bij te wonen. Geen brandweer De deelnemers aan de wedstrijden voor de mobiel geneeskundige ploe gen zullen „tussen de bedrijven door" in de toneelzaal van het Schutters hof worden beziggehouden door de heer P. de Kam uit Goes, provinciaal vertegenwoordiger van de Stichting Bevordering Bescherming Bevolking, onder wiens leiding o.a. films worden vertoond. Bij de andere twee plaat sen - waar dus de reddingsploegen en de blokploegen aan het izerk zijn zal een kantinewagen met verver singen voor het nodige zorgen. In Examens Rijkskweekschool Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden maandag voor het examen onderwijzer (es) de dames J. J. van Cadzand, IJzendijke; J. M. de Hullu, Oostburg en H. L. van Leeuwen, Vlissingen en de heren H. Eckhardt, St. Maartensdijk en G. J. A. Kok, Goes. In bestuur N.C.R.V. gekozen In de te Utrecht gehouden verga dering van de Verenigingsraad van de N.C.R.V. (Ned. Chr. Radio Ver eniging) werd tot lid van het alge meen bestuur gekozen, de heer C. Duvekot Lzn. te Goes, zulks in de vacature ontstaan door het overlrj- lijden van ds. Joh. J. van Petegem. Voor deze wedstrijden zijn drie ju ries samengesteld. In die voor de blokploegen hebben zitting de heren J. L. R. Kapitz, Middelburg, Kring hoofd B.B. van Walcheren; P. van Voornveld, Kringhoofd van Tholen en K. Reinders, hoofd B.B. van Terneu- zen met de assistenten de heren M. L. Louws, Middelburg; K. Blaas, Tholen en J. Smit, Terneuzen. De jury voor de reddingsploegen is als volgt samengesteld: A. P. Maas, Middelburg; J. Wijga, Goes en I. Lambert, Terneuzen. De jury voor de mobiele geneeskundige teams bestaat uit de artsen P. C. J. van der Slikke, Middelburg; D. N. van Gelderen, Mid delburg; E. Tonkes, Middelburg; H. J. Entink, Kloetinge; K. H. Wouda, Kloetinge; A. S. Vos, Wolfaartsdijk; M. Huygens, Westkapelle en A. Ampt, Yerseke. Middelburg „Sprookjeswereld" door tienduizendste bezocht De „Sprookjeswereld", een der nieuwe attracties op „Miniatuur Walcheren" in Middelburg, mag zich in een druk bezoek verheugen. In de zaal van het gebouw der voorma lige centrale keuken, waar de sprook jes door middel van byzondere licht effecten een feeërieke aanblik ople veren, werd zaterdag zelfs reeds de 10.000e bezoeker genoteerd. Het was Freddy Ververken uit het Belgische Zonnebeke, die deel uitmaakte van een grote gl'oep scholieren, welke on der leiding van één der gidsen van de Zeeuwse Gidsendienst „Miniatuur Walcheren" bezocht. Als aandenken aan dit feit kreeg Freddy een fraai uitgevoerde kabouter mee naar huis. Zij nog vermeld, dat ook de stand van de Nederlandse Heide Maat schappij een groot aquarium met zoetwatervissen en het paviljoen van de Nederlandse Spoorwegen zeer grote belangstelling ondervinden. „Juliana" was op bezoek Het pijperkorps „Juliana" uit Mid delburg bracht zaterdag een bezoek aan Domburg en Oostkapelle. Op het gazon van het zeehospitium „Zon neveld" werd een aantal nummers ten gehore gebracht voor-de jeugdi ge patiëntjes én .het verplegend per soneel Vah dit zeehospitium. De di rectrice, zuster Traas dankte de pij pers hartelijk voor het gebodene, waarna de jongelui een verfrissing aangeboden kregen. Na dit concert maakte „Juliana" nog een muzikale rondwandeling door Domburg, waar men vele inwo ners en vroege badgasten op de been bracht. Het bezoek werd besloten met een concert in het openlucht theater, dat helaas een voortijdig einde kreeg door de regen. Van onze adverteerders Voorlichtingsbijeenkomst Uitgaande van de Technische Unie werd maandagavond in „De Verge noeging" te Middelburg een voorlich tingsbijeenkomst gehouden, tijdens weike tal van elektrische apparaten op huishoudelijk gebied werden gede monstreerd. Onder andere liet men de werking zien van wasmachines en wascentrifuges, koelkasten, koffie- zettoestellen, strijkijzers, stofzuigers, ventilatoren en keukenapparaten, een en ander van diverse soorten en mer ken. Het geheel werd van een uitvoe rige en duidelyke toelichting voor zien. De bijeenkomst maakte duide lijk, welk een groot nut deze hulp middelen voor de moderne huisvrouw bezitten, met name nu huishoudelijke hulp schaars en duur is. Vooral de demonstraties met de kooktoestellen hadden de belangstelling van het vrij talrijke publiek, dat zowel uit dames als uit heren bestond. Ook was in de ze zaal een expositie van deze toe- stelleh te bezichtigen. Vandaag, dins dag. en morgen, zal de demonstratie worden herhaald. Drs. Th. J. Westerhout sprak voor „In Dienst der Kerk" Voor de afdeling Middelburg van de Hervormde Mannenvereniging „In Dienst der Kerk", sprak drs. Th. J. Westerhout over ,,De Kerk en het Delta-plan". De leiding van de ver gadering berustte bij de heer H. J. Ikkink. Op de interessante rede volgde 'n zeer geanimeerde, uitvoerige discussie, waarbij de secretaris, de heer J. Lie- vaart nog sprak over de nieuwe aan pak van het jeugdwerk enz. door de Hervormde kerk. Opbrengst zomerpostzegeis Van 23 april tot en met 19 mei wer den in het Middelburgse postkantoor aan een stalletje kinderpostzegels verkocht door dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Deze activi teit, die uitging van het comité zo merpostzegeis Van de U.V.V. heeft een totaalbedrag van 2162,14 opge leverd Verkiezingsvuurwerk V.V.D. De Volkspartij voor Vrijheid en Democratie heeft een nieuwe vorm van verkiezingspropaganda aan de vele reeds bestaande toegevoegd, na melijk een vuurwerk. Dit altijd aan trekkelijke, maar zeer zeker wat kostbare evenement, was maandag avond in Middelburg te aanschouwen. Enkele duizenden toeschouwers heb ben het, staande op de Seissingel, gevolgd. Het vuurwerk werd op het tegenoverliggende bolwerk afgesto ken en bevatte naast de traditionele kleine, grotere en „spektakelstuk ken" enige propaganda voor de V. V. D. en haar doelstellingen. De regen had zijn invloed van tevoren doen gelden, zodat enkele onderdelen niet geheel tot hun recht kwamen. Al met al dient het vuurwerk toch als geslaagd te worden beschouwd. Nieuw- en Sint Joosland Rijtoer voor bejaarden. Ook dit jaar zullen de bejaarden van Nieuw- en St. Joosland weer een rijtoer maken; het wordt dan de 10e keer. Ten gemeentehuize werd hiertoe reeds een bespreking gehouden on der leiding van het comité van voor bereiding, dat bestaat uit burge meester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck, de kantoorhouder der P. T.T.. de heer A. M. van Zweden, ge meentesecretaris P. J. Brakman en dokter P. J. Brons, gemeente-arts. De datum van de rijtoer is bepaald op dinsdag 26 juni a.s. De route die zal worden gereden is als volgt: Nieuw- en Sint Joosland, Middelburg, Vlissingen, met veer over naar Breskens, Groede, Nieuwvliet, Sluis, grens St. Anna ter Muiden, Westkapelle (B.), Knokke door Ave nue Lippens langs de boulevards via Heijst naar Blankenberge, Brugge, terug indien de tijd het toelaat via Damme naar St. Anna ter Muiden, Sluis, Draaibrug, Oostburg, Bres kens, met veer over naar Vlissingen, Middelburg, Nieuw- en Sint Joosland. Het ligt in de bedoeling om in Heijst, Brugge en Oostburg te pauzeren. In dien de weersomstandigheden en de beschikbare tijd zulks toelaten zal gelegenheid worden gegeven om in Brugge een rondvaart te maken. Op stelling van de deelnemende auto's bij de kerk om 11.45 uur. Teneinde weinig mogelijk vertraging te dervinden bij dc veerpont te vlissin gen is besloten, dat diegene wiens auto vol is direct vertrekt naar Vlis singen en met de eerst komende boot meegaat. In Breskens wordt dan ge groepeerd en van daaruit zal de tocht gezamenlijk worden voorgezet. Ook ditmaal doet het comité een beroep op de autobezitters de 26 juni vrij te houden en hun auto voor dit schone doel beschikbaar te stellen. Opgave voor deelneming wordt gaarne inge wacht ten postkantore. Dit jaarlijk se festijn voor de ouden van dagen moet zeer zeker slagen en de onmis bare hulp van de autobezitters kan niet worden gemist. on- Aagtekerk 8 van Melbourne. Abbedijk 11 San Francisco. Alnati io van Las Paltnas nr. Antwerpen. Aalsdijk 9 van Pënang naar 'Colombo. Abbekerk 8 Singapore. Aalsum 9 van Aden naar Suez. Akkrumdijk 8 471 mijl n.o. van Albaco. Albireo 11 te Aden verwacht. Alchiba 9 van Rotterdam. Alphard 9 van Rotterdam naar Bremen. Artemis 9 130 mijl z.o. van Santiago. AlmdijK 8 400 mijl z.o. van Kaap Hatteras. Amerskerk 8 80 mijl z.o. van Kaap Roca. Appingedijk 8 375 mijl w. van Trinidad. Arendskerk 11 Marseille. Averdijk 8 410 mijl n.o. van Bermuda. Axeldijk 8 van Santos naar Montevideo. Annenkerk 9 van Las Palmas naar Le Havre. Blitar 9 Rotterdam. Banka 9 naar Semarang. Blijdendijk 8 600 mijl z.w. van Kaap Race. Beninkust 10 te Lagos verwacht. Bontekoe 8 Djakarta. Brltsum 11 Durban. Boschfontein 13 te Amsterdam verwacht. Cameroenkust 12 te Dakar verwacht. Cistula pass. 9 Socotra. Cottica 8 800 mijl z.w. van Azoren. Cleodora pass. 9 Fayal. Crania 10 170 mijl zw. van Ouessant. Canistia 8 1200 mijl z.w. van Recife. Delfshaven 10 Emden. Dongedijk 7 San Francisco. Duivendijk 9 Rotterdam. Eos 8 Piraeus. Eljo 8 20 mijl w. van Sedserren. Elizabeth B. pass. 9 Malta. Esso Amsterdam pass, in Kreta, Esso Nederland 9 v. Antwerpen te Sidon. Grootekerk 8 Louren?o Marques. Groote Beer 10 van Southampton. Gabonkust 8 ten anker Accra. Hauierwijk 8 400 mijl n. van Norfolk. Harold 8 Hamburg. Helicon 9 Bremen. Helena 9 Trinidad. 13 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 5.08 5.40 6.24 6.41 6.56 2.39 2.55 2.63 1.71 17,27 18.01 18.38 18.57 19.19 2.23 2.40 2.48 1.46 11.22 11.57 0.22 12.01 0.07 1.87 .- 1.99 2.59 12.30 2.1 2.01 12^25 L6 Jason 8 Mobile. Japara (K.P.M.) 9 van Durban. Japara (K.R.L.) 10 Belawan. Keizerswaard 9 Curasao. Kellia 8 650 mijl z.w. van Fayal. Korovina 8 870 mijl z.w. van Fayal. Kryptos 8 110 mijl z.w. v. Kp. Naturaliste. •Kota Gede 9 Marseille. Kylia 9 Balik Papan. Kieldrecht 10 Ouessant. Krebsia 9 van Suez in Fao. Langkoeas 8 van Belawan naar Djeddah. Larenberg 16 te Amsterdam verwacht. Laurenskerk 11 Marseille. Lawak 7 900 mijl n.w. van Sint-Helena. Lutterkerk 9 Algiers. Leopoldskerk 8 880 mijl n.w. van Perim. Lekhaven 9 Rotterdam. Liberty Bell 8 Mena al Ahmadi. Limburg 8 Soerabaja. Lemsterkerlc 11 Abadan. Molenkerk 11 Port Sudan. Maas 9 Amsterdam. Maashaven 9 van Santos naar Antwerpen. Moordrecht 8 1300 mijl o. van Santos. Mariekerk 7 Rangoon. Maetsuyker 7 naar Fremantle. Markab N. 8 Southampton nr. Rotterdam. Mataram 8 500 mijl o. van Kaap Race. Mehskerk 8 Port Scid. Muiderkerk 10 Rotterdam Mijdrecht 5 van Amin Said. Merwede 8 Port Harcourt. Nieuw Amsterdam 8 van New York naar Southampton. Noordam 9 van New York naar Rotterdam Ouwerkerk 8 580 mijl z.o. van Guardafui. Oldekerk 11 verm, van Antwerpen naar Amsterdam. Oostkerk 10 Melbourne. Johan van Oldebarnevelt 8 860 mijl z.o. van Kaap Guardafui. Ondina 9 Maracalho. Oranje 8 Amsterdam. Oranjefontein pass. 8 Dakar. Polydorus 7 100 mijl w. van Sabang. Peperkust 11 Antwerpen. Perna 8 350 mijl zw. van Kerdal. Prins Casimir 10 Rotterdam. Rondo pass. 8 Socotra. Rotula 8 Stavanger. Ridderkerk 10 verm. Amsterdam naar Bremen: Rijndam 9 Halifax. Rijnland pass. 9 Ouessant. Scherpendrecht 8 van Suez naar Ras Tanura. Schle 8 Istanboel. Schelpwljk 8 Thameshaven. GRAANMARKT ROTTERDAM. 11 juni. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vochtconditie, 28.25; witte 29. Voedergranen: Zomergerst, naar kwa liteit, 27—28. prima tot 28,75; Haver naar kleur en droogte 26—27, extra blanke tot 28; Peulvruchten: Groene erwten 40,50; Schokkers 42.50; Bruine bonen, met meer attentie, tot 42.50. VEEMARKT ROTTERDAM. 11 Juni. Aanvoer ln totaal 1997. Vette koelen en ossen 936; varkens 1041. Prijs ln cents per kg le kw. 2e kw. 3e k\v. Vette koelen 330—370 280—310 270—280 Varkens (lev. gew.) 174 172 170 Prijzen: vette koeien prijshoudend, en kele prima's boven notering; varkens iets stijver in prijs, zouters boven notering. Varkens van 1,63—1.65. VISMIJN VEERE 11 juni. 7522 kg. Exportgarnalen 68—89. 393 kg. Handelsgarnalen 61—67. 308 kg. Schar 36—63. 164 kg. Bot 17—47. 292 kg. Wij ting 16—25. 179 kg. Middeltong 136—223. 273 kg. Rog 34—87. 1 kg. Griet 109. VEILING MIDDELBURG 11 Juni. Fruit: Aardbeien per doos 25— 52, aardbeien per kg. 119—161. Rode bessen per doos 59—62. Tomaten A 99, B 136. Druiven 254. Aardappelen: Vroege: grote 36—45, ld. drieling 3542. idem kriel 2430. Late: Furore, grote 8, id. Meerlanders, grote 10. Groenten: Kropsla A 36. Bloemkool A 22—60, B 20—27, C 13—22. Radijs 16—19. Bos- peen 4865. Boskroten 22—45. Bossjalot- ten 7—16. Rabarber 5—9. Andijvie 17—34. Spinazie 2654. Postelein 2845. Waspeen 65—67. Spitskool 31—39. Asperges 98—231. Sav. kool 38. Dubb. princessen 212—219. Tuinbonen 58—62. Bospeen voor export 51—10. De eerste kasdruiven werden aange voerd door de wed. P. Ton, Serooskerke (W.). De eerste tuinbonen werden aange voerd door de heer J. Vendevielle. Mid delburg en door de heer Jozlasse, Vlissin gen. MARKTBERICHT VLAS 11 juni. Waterroot vlas: lage soorten van 1.40 tot 1.60, middensoorten tot 1.90, best vlas tot 2.25 Dauwroot vlas: lage soorten van 1.20 tot 1.40, middensoorten tot 1.65, best vlas tot 2.—. Breekvlas: van 0.90 tot 1.40, naar gelang van kwa liteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0.60 tot 0.90. Markt onveranderd. De produktie was vrijwel op- het peil van vorige week. Of schoon er wat meer belangstelling was, kon de gehele produktie niet opgenomen worden. De prijzen waren nagenoeg on veranderd. Lage middensoorten worden gezocht, prijzen Iets vaster. Aanbod van dauwrootvlas wat kleiner, prijzen vrijwel onveranderd. De meeste belangstelling blijft voor de beste soorten, middensoor ten weinig gevraagd. De produktie van breekvlas ls gering, prijzen als vorige tering. Aanbod van gezwingelde lokken wat ruimer, de vraag blijft gering, prijzen iets lager. De vooruitzichten voor de nieu we oogst blijven gunstig. VEILING V.V.Z.B. GOES 11 JunJ. Groenten. Kropsla A I 3. Bloem kool A I 39—40, A II 34, B I 31—35, afw. 22—34. Rabarber 11—12. Gr. sjalotten 10. Boskroten 24—25. Aardbeien per doos I 42—50, id. per doos II 24—35, idem per kg. 160—170. Westkapelle Uitslag verkoping. Ten overstaan van mr. P. Loeff, notaris te Middelburg werd in YVest- ka.pël'ft gryHM het huis met erf en tuin aan de Rookstraat 3. Koper werd de heer J. Lievense Dz. aldaar q.q. voor oen prijs vah f 10.120. Officiële publikaties MIDDELBURG. Spreekuur burgemeester, in verband met de op 13 juni a.s. te houden verkiezing, kan het spreekuur van de burgemeester op die dag niet ge houden worden. Middelburg. 11 Juni 1956. Samarinda 7 San Francisco. Schiedijk 10 Antwerpen. Sliedrecht 8 Antwerpen. Statue of Liberty 8 van Port Said naar Philadelphia. Soestdijk 8 10 mijl van Lands End. Sunetta 8 930 mijl n.o. van Dar es Salaam. Stad Leiden 8 naar Hamburg. Stad Rotterdam 8 Seven Islands. Straat Makassar 8 520 mijl z.w. van Mau ritius. Talisse 9 van New York. Teiresias 8 Avonmouth. Tjibodas 6 1000 mijl w. van Kaapstad. Tlba 9 500 mijl n.w. van Perth. Tomori 8 50 mijl z. van Marseille. Triton 10 Curacao. Telamon 10 Curacao. Tjlluwah 8 van Singapore naar Hongkong. Tjisadane 9 Singapore. Utrecht 8 Galveston. Vasum pass. 8 Ouessant. Van Cloon 8 Sorong naar Tawao. W. Alton Jones 8 van Suez. Willemstad 10 Brighton. Willem Ruys 7 Djakarta. Wongirl 8 van Colombo naar Cochin. Zeeland 8 van Singapore. Vlissingen Beheer kantoor I. en A. De ontvanger van 's rijks belastin gen de heer E. F. .T. van den Bos sche, te Vlissingen (kantoor der di recte belastingen) is met ingang van 1 juli 1956 belast met het beheer van het kantoor der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Vlissingen. 40. Ratelend en dreunend bewoog het wonderlijke luchtvaartuig zich zee waarts. „Ziezo", zei Kappie, ter wijl hij zich tevreden de handen wreef, „dit begint gelukkig ergens op te lij ken. Ik had ja nooit ge dacht, dat je met dit sak kerse ding door de lucht kon varen!" „Best leuk, 20'n lucht reisje!" schreeuwde Okki boven het lawaai Uit. „En bet gaat nog behoorlijk bard ookl" „Dat mag warempel ook wel", antwoordde Kappie, die ijverig door eeli kijker tuurde. „Anders zit me die Bull Dozer al lang en breed midden op de oceaan en probeer hem dan nog maar eens te vinden!" „Met deze zeppelin zullen wij de boef zeker achterha len, amigo." meende de pi loot. „We hadden natuur lijk even goed met een van onze prachtige luchtballons kunnen gaan. maar met die dingen weet je van te voren nooit, waar je ver zeild raakt". „Kapitein!" onderbrak Okki plotseling. „Een schip aan bakboord! Heel ln de vertel" „BUksiekateidat moet het schip van Bull Dozer zijn!" riep Kappie. „Ik moet me ja heel erg vergissen als dat hem niet is." „Nr ziet U toch maar hoe bijzonder nuttig een zep pelin is voor een bliksemsnelle jachtvlucht als deze", sprak de pilout met voldoening. Op dat ogenblik begon de motor vreemd te sputte ren en de snelheid van de bliksemsnelle zeppelin verminderde zienderogen AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 11 juni. Kleiaardappelen, 35 mm op waarts: Eigenheimers 131330; Bintjes 11—13; Bevelanders 9—11; Furore 11—12; Meerlanders 9—10 Zandaardappelen: geen handel. Voeraardappelon 2,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. WOENSDAG 13 JUNI. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—2.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 7.10 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Grammofoonmuzlek; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de hulsvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Amusementsmuziek: 10.10 Grammofoonmuzlek: 10.30 Morgendienst; 11.00 Grammofoonmuzlek; 11.20 Luchtbrug naar Plmlico, hoorspel: 12.10 Bariton en piano; 12.30 Land- en tulnbouwmededelln- gen; 12.35 Grammofoonmuzlek; 12.55 Grammofoonmuzlek of actualiteiten; 13.00 Nieuws. 13.15 Hollandse liedjes: 13.35 Na- bucco, opera; 15.30 Pianorecital; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Grammofoonmuzlek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Orgelspel; 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en ver enigingsleven; 18.30 R.V.U.: Tijdsmeting en tijdsbeleving, door dr. H. Groot: Eer ste lezing: Van zandloper tot atoomklok; 19.00 Nieuws en weerberichten: 19.10 Ne derlandse volksliederen; 19.30 Buitenlands overzicht; 19.50 Grammofoonmuzlek; 20.00 Radiokrant; 20.20 Verkiezingsuitslagen en grammofoonmuziek; 22.45 AVondover- denking; 23.00 Nieuws; 23.15—2.00 Verkie zingsuitslagen en grammofoonmuzlek. HILVERSUM n, 298 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—2.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym nastiek; 7.20 Grammofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.18 De ontbijtclub; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Grammofoonmuziek; VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA; 10.20 Grammo foonmuziek; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land en tuinbouwmededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellingsagenda; 13.18 Dans muziek; 13.45 Medische kroniek; 13.55 Grammofoonmuzlek; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Grammofoon muziek; 17.15 Promenade-orkest; 17.50 Re geringsuitzending; Rijksdelen overzeet Het centrale ziekenhuis te Hollandia, door dr. J. s. dé Vries; 18.00 Nieuws en commentaar; 13.20 Lichte muziek; 18.40 Humanisme, socialisme en andermans overtuiging, caus.; 18.55 Grammofoonmu ziek; 19 10 Joods programma; VPRO: 19.30 Voor de jeugd! VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Verkiezingsuitslagen en grammofoonmu ziek; 23.00 Nieuws: 23.15 Verklezingsuit* slagen en grammofoonmuziek; 23.50 So cialistisch nieuws ln Esperanto; 23.58—2.00 Verkiezingsuitslagen en grammofoonmu zlek. TELEVISIEPRO GRAMMA. NCRV: 17-00-17.30 Voor de kinderen! NTS: 20.00 Journaal en weekoverzicht; KRO: 20.15 De ondergang van de Eppie Reina, spel; NTS: 23.00—2.00 Verkiezings uitslagen. Nagekomen advertentie. De heer en mevrouw Os man Fahmy—Everaars, ge ven met blijdschap kennis van de geboorte* van hun dochter LAURENCE LEILA Heluan, Egypte 9 juni 1956 48 rue Nubar. g Heden overleed, zacht :i kalm, onze geliefde -nrgzame vrouw, moe- ;.t. behuwd- en groot moeder PIETERNELLA VAN HOUCKEPOPPE, m de ouderdom van uyna 64 jaar. Vlissingen: J. H. C. VAN HOUCKE Ede: S. J. J. VAN HOUCKE L. G. VAN HOUCKE— HOWSON CONSTANT CHRISTINA Vlissingen. 11 juli 1956 Oude Markt 17. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het ziekenhuis „Bethesda". De teraardebestelling zal plaats vinden op donderdag 14 juni a.s., des n-m. 2 uur, vanaf Oude Markt 17. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante FIETERNELLA VAN HOUCKE— POPPE op de leeftijd van bijna 64 jaar. Vlissingen C. M. KESTELOO POPPE. A. KESTELOO. J- SCHOT—POPPE. J. SCHOT. Middelburg H. POPPE. C. POPPE— PADDENIER Vlissingen N. GOEDBLOED— POPPE L. GOEDBLOED Den Dolder M. HANSEN— POPPE vlissingen J. RADDER— POPPE. J- RADDER, en neven en nichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 7