BOLS JIMMYEN RINUS DE ROBOT JAN WESTDORP BESLOOT ALS AMATEUR MET ZEGE Wees Slank CENTRO Uw bromfiets. TIENJARENPLAN VOOR HAVEN VAN ANTWERPEN toeti pittig Mi Avontuur in de Residentie 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 12 JTJNI 1956 In ronde van fs-Heerenhoek Jantje- West dorp heeft zyn laatste wedstryd afgesloten met een zege voor eigen „volk". Onder grote be langstelling won hy namelyk de elf de wielerronde van 's-Heerenhoek over een afstand van 100 km. Twee- en-dertig renners schotelden een uitermate spannende wedstryd voor, waarvan de uitslag tot de laatste ki lometers onzeker bleef. Verschillende malen sloegen enkele renners door felle demarrages gaten in het peloton, maar evenzovele malen werd het veld weer by elkaar getrokken. Van Glerum en Oosthoek gingen er het eerste vandoor, maar zy kwamen niet ver. Eenzelfde lot ondergingen ontsnappingspogingen van Van Sluis, het duo De Ruiter en Luiks en nog maals De Ruiter, nu met Oosthoek. De grote groep was onverbiddelijk en haalde de vluchtelingen steeds terug. Onmiddellijk daarop probeerden De Ruiter en Frans van der Sande het, maar hun vlucht had te weinig in houd, zodat ook deze poging om zeep gebracht werd door het grote pelo ton. Het gat, dat Huissoon, Van Houwe- linge en Van Glerum na ongeveer 70 km wisten te slaan, leek meer kans op slagen te hebben, maar het liep al lemaal op niets uit. De langverwachte slag viel ein delijk in de 41e ronde, na ruim 80 km, toen de snelle Coen Niesten een kleine voorsprong wist te ne men. Jan Westdorp sprong erby, terwyi het enkele ronden later aan Theo van WUchen eveneens geluk te om aansluiting te krygeu. De zaak was nu wel bekeken. In de Kampioenscompetitie en beslissingen yoor K.N.V.B. Aanvang 17 juni Nu tijdens het afgelopen weekein de vrijwel alle beslissingen bij het be roepsvoetbal zijn gevallen, heeft het bestuur van de K.N.V.B. de indeling en de beslissingswedstrijden voor t kampioenschap van Nederland hoofd klasse en de promotiecorapetitie voor de eerste divisie betaald voetbal be kend gemaakt. 17 juni: Nümegen: beslissingswed strijd Rapid JCSC Enschede voor deelneming aan de kampioenscompe- Kamploenscompetitie van Nederland, betaald voetbal: 20 juni: SC Enschede of Rapid Spax'ta; ElinkwijkNAC; 23 juni: SpartaElinkwijk; NAC—SC En schede of Rapid; 27 juni: NAC Sparta; Rapid of SC Enschede Elinkwijk; 1 juli: ElinkwijkRapid of SC Enschede; SpartaNAC; 4 juli: NACElinkwijk; üpartaRa pid of SC Enschede; 8 juli: Rapid of SC EnschedeNAC; Elinkwijk Sparta; 17 juni: Beslissingswedstrijd tussen GVAV en DFC voor deelne ming aan promotiecompetitie eerste divisie betaald voetbal. Promotiecompetitie, eerste divisie, betaald voetbal. 17 juni: KFCNoad; Hermes DV SRCH: 20 juni: GVAV of DFC— RCH; KFC—Hermes DVS: 23 juni: Noad—GVAV of DFC: RCH—KFC; 27 juni: Hermes DVSGVAV of DFC; RCH—Noad; 1 juU: DFC of G VAV—KFC; Noad—Hermes DVS; 4 juli: Noad—KFC: RCH—Hermes D VS; 8 juli: GVAV of DFC—Noad; KFC—RCH; 11 juli: RCH—GVAV of DFC; Hermes DVS—KFC; 15 juli: GVAV of DFC—Hermes DVS; Noad —RCH; 21 of 22 iuli: KFC—GVAV of DFC; Hermes DVS—Noad. De wedstrijd DFC—GVAV wordt op een nog nader door de K.N.V.B. aan te wijzen terrein gespeeld, daar beide clubs niet akkoord konden gaan met de voorgestelde terreinen. De thuiswedstrijden van Hermes DVS worden in het Feyenoordstadion ge speeld. De thuiswedstrijden van KFC worden alle gespeeld in het Olym pisch Stadion te Amsterdam. Faas Wilkes gastspeler bij V.V.V. tegen Zagreb. Op verzoek van het V.V.V.-bestuur en van aanvoerder Jan Klaassens, heeft Faas Wilkes zich bereid ver klaard als gastspeler mee te spelen in het V.V.V.-team, dat op woensdag 27 juni a.s. aan Dc Kraal te Venlo op het V.V.V.-terrein zal uitkomen tegen de Joegoslavische prof-club Zagreb. Het plan bestaat om behalve Wilkes voor deze ontmoeting nog een tweede gast speler te vragen. Klaas Buchly ploegleider voor Ronde van Europa. Naar wij vernemen heeft de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie aan Klaas Buchly gevraagd of hij als ploegleider wil optreden voor de Ronae van Europa, die van 8 tot 19 augustus van Zagreb naar Rotter dam wordt gehouden. Buchly heeft deze uitnodiging in beginsel aan vaard. Hij zal na terugkomst van de Dauphiné Liberé overleg plegen in zake de samenstelling van de ploeg. Ook S.Z.V. startte slecht in waterpolocompetitie Voor de derde klasse M van de lan delijke waterpolocompetitie speelde S.Z.V. uit Souburg zijn eerste wed strijd tegen R.E.S. uit Tilburg. Even als Luctor begon ook S.Z.V. met een nederlaag, want de Tilburgers namen de beide punten mee naar huis (1 3). Een slecht begin dus voor de Zeeuwse clubs in deze afdeling. vee* getond l In Uw houding. Uw ging, Uw teint eu Uw kleding, in d*t alles «iet men hel prachtige resuJlsst van Carrugan, het on- •ehadelijkc en romige Zweedse raelkdieet. Carruganmelk .msskt ook lekker, vermengd met sterke koffie of vruchtensappen. laatste ronde kon de sterk rydende Weetdorp zich van zyn metgezel len ontdoen om met een voor sprong van acht seconden over de finish te stormen. Op 35% seconde volgde een groepje met De Tolk, Cees Paymans en Gel dermans, terwijl daarna nog een groep arriveerde, onder wie zich Bram van Sluis bevond. Ook Jaap Huissoon had zich in deze groep ge nesteld. De uitslag luidt 1. Jan Westdorp, 's-Heerenhoek, 100 km in 2.38.02; 2. C. Niesten, Be verwijk, op 8 sec.; 3. Theo van Wjj- chen, Goes, z.t.; 4. J. de Tolk, Zwijn- drecht, op 35% sec.; 5. C. Paymans, Tilburg, z.t.; 6. A. Geldermans, Be verwijk, z.t.; 7. W. Heren, Roosen daal; 8. A. van Sluis, Vlissingen; 9. A. van Steen, Zundert. 10. J. Huis soon, Heinkenszand. Luctor B I kampioen in j uniorenvoetbalstrij d In de juniorencompetitie van de K.N.V.B. afdeling Zeeland is het af gelopen weekeinde Luctor B I kam pioen geworden van groep B IV door de beslissingswedstrijd tegen Lewe- dorpse Boys B I met 26 te winnen. Deze beide ploegen waren namelijk gelijk geëindigd met 23 punten uit 14 wedstrijden. Verder werd in groep B II nog één wedstrijd gespeeld: Vlissingen B IIZeelandia B II 100. Voor de zaterdagcompetitie werd in de 2e klas A nog gespeeld Nieuwdorp II Wolfaartsdijk It, waarin de gasten wonnen (34) en waardoor de com petitie in deze klas ten einde is. H. de Vos wint de zesde wielerronde Onder grote publieke belangstel ling werd te Sluts de 6e wielerronde verreden. Onder hen bevonden zich ook de Sluise beginnelingen B. de Ruyter, F. Stabij en de 13-jarige R. Vijnckier. die al een hele prestatie leverde door, zij het met meer dan een ronde achterstand, de koers uit te rijden. Nadat ongeveer 20 van de 40 ron den waren afgelegd, sprong J. v. d. Klundert na het winnen van een premie weg uit het peloton, waarin toen nog alle renners bijeen waren. Na enkele ronden wisten H. de Vos en J. Zijlmans zich bij hem te voe gen. Tezamen en vooral met de hulp van M. Heeren, wisten zij spoedig een ruime voorsprong te nemen. De reactie van de streekfavoriet Miel Verstraete uit Eede, C. van Amster dam en enkele anderen kwam, ook al omdat de samenwerking tussen hen niet erg vlotte, te laat. In de sprint wist H. de Vos zyn rivalen met ruim verschil te slaan. Hij mocht de bloemen en de beker in ontvangst nemen. De uitslag luidde: 1 H. de Vos, Oosterhout; 2 J. Zijl mans, Raamsdcmk3 J. v. d. Klun dert, de Heen; 4 J. Horvest, Breda; 5 C. van Amsterdam, Oosterhout; 6 E. Verstraete, Eede; 7 J. van Geel, Lepelstraat; 8 J. Linders, Roosen daal; 9 H. Vernooü, Sluiskil; 10 M. Roks, Bosschenhoofd; 11 Konings, Rucphen; 12 v. Doeselaar, Sluiskil; 13 Van Espen, Axel; 14 v. d. Weele, Goes; 15 Verhoef, Goes. Nederlandse ploeg voor Ronde van Zwitserland De Nederlandse ploeg voor de Ronde van Zwitserland, die van 16 tot 23 juni wordt gehouden, zal be staan uit Wout Wagtmans, Jan Nol ten, Thys Roks, Jules Maenen, Wies van Dongen en Leo van der Pluim. Advertentie DE ENIGE ECHTE DUBBELZ/T EXPANSIE NOODZAKELIJK Op plechtige zitting in raadhuis ingediend De Belgische minister-president, zes andere ministers en een groot aantal andere autoriteiten hebben in het raadhuis van Antwerpen de plechtige zitting bijgewoond naar aanleiding van de indiening door de minister van openbare werken van het tienjaren plan voor uitbreiding van de Ant werpse haven. Burgemeester Craey- beekx wees er o.a. op, dat de ligplaats ruimte te klein is geworden. Ook doet zich een nijpend tekort aan industrie- gronden gevoelen. Hij dankte de re gering voor het tienjarenplan, dat in de vorm van een wet de noodzakelijke expansie vastlegt. De heer Lebon, schepen van de ha ven, wees er op dat Antwerpen niet zijn rechtmatig aandeel kreeg in de ge weldige stijging van het na-oorlogse goederenverkeer. Hij onderstreepte dat de concurrenten Antwerpen als lijnhaven vlug inhalen en dat Antwer pen zijn eerste plaats als stukgoed- haven dreigt te verliezen, ondanks de internationale spreekwoordelijke vlug heid der goederenbehandeling te Ant werpen. Spreker wees op de noodza kelijkheid de uitrusting van de haven aan te passen aan de voortschrijdende mechanische specialisatie en op de dubbele betekenis van de industrieter reinen die de havenbedrijvigheid sta biliteit waarborgt en de werkloosheid voorkomt. De eerste minister stippelde het pro gramma der werken en de financie ringsmodaliteiten uit. Eerst komt het vijfde havendok aan de beurt waarvan de bouw in 1958 moet voltooid zijn. Geleidelijk volgen dan de uitbrei ding van het laadbruggenbedrijf, de bouw van het zesde havendok en de verwezenlijking in twee fazen van het nieuwe noordelijk zeekanaal dat als de eerste stap op Belgisch grondge bied naar de aanleg van het Moerdijk kanaal mag beschouwd worden en waar belangrijke nieuwe mogelijkhe den voor de vestiging van industrieën zullen bestaan. Minister Van Acker legde er de na druk op, dat het plan waarmee een nitgave van 4,2 miljard frank is ge moeid. waarvan de staat 3,5 miljard frank voor zijn rekening neemt, bin nen de gestelde tijd dient afgewerkt te worden en dat de regering er naar zal streven in het kader en het tijds bestek van de verwezenlijking ook de oplossing voor de Rijnverbinding te verkrijgen. Het hoofd van de regering sprak eveneens over de regeringspolitiek tot verbetering van de toegangswegen tot de haven en tot uitbreiding van de nationale koopvaardijvloot. Hij ver wees naar de kredieten aan de natio nale scheepsbouw verleend en voor aankoop van tweedehands schepen in het buitenland. Dank zij deze inspan ning mag de verdubbeling van de Bel gische koopvaardij eerlang tegemoet gezien worden. Kringbesiuur N.C.G.V. over demonstralie te Middelburg Het kringbestuur Zeeland en Noord- Brabant van het Nederlands Chris telijk Gymnastiek Verbond kwam za terdagmiddag in „De Landbouw" te Goes bijeen onder leiding van de voorzitter, de heer F. Luyk uit Goes. Uitvoerig werd de demonstratie, welke a.s. zaterdag te Middelburg wordt gehouden, besproken. Hieraan zullen diverse verenigingen uit Zee land en Noord-Brabant deelnemen, n.l. Genie, Zeelandja, Zuidwesters, Hoedekenskerke, Oranje Nassau en O.K.K. Voorts werd de mogelijkheid be sproken om twee leiderscursussen te organiseren en wel één in Goes, on der leiding van de heer Speekman, en één in Eindhoven. Het ligt in de be doeling met deze cursussen in sep tember a.s. te starten. Over het al gemeen is een groot gebrek in Zee land aan leiders voor de verenigin gen, zodat deze cursus in een grote behoefte voorziet. 37. Ondanks het verband dat om zijn hoofd zat, luister de Jimmy Brown vol aandacht naar het verhaal dat de heer Antenne, Jackie's directeur, kwam doen. „Ja", zei deze, „die De Wroeter van ons heeft blijkbaar on der dwang gehandeld. Hij heeft mij bekend, dat hij on geveer anderhalf jaar geleden 50 gram van het kost bare metaal vunilium heeft weggenomen om er zelf radarprc :ven mee te nemen. Dat is ontdekt door een zekere professor X. en deze heeft toen gedreigd alles te zullen verraden als De Wroeter niet deed wat hem door hem professor X werd bevolen. Deze X. ook wel het Grauwe Gevaar genoemd, is bizonder kundig volgens De w roeter, maar hij is op en top een misdadi ger en een avonturier. Hij zou een sieraad voor de we tenschap kunnen zijn, maar ln feite is hij een bandiet, die voor geen enkele misdaad terug schrikt". Jimmy en ook Jackie hadden met open oren naar het relaas van de heer Antenne zitten luisteren. „En waar denkt U, meneer Antenne" vroeg Jimmy, die rechtovereind in zijn bed was gaan zitten, „dat die professor X. de ro bot voor nodig heeft?" De heer Antenne schudde zijn hoofd. „Ik weet het net zo min als U", antwoordde hij, „en De Wroeter beweert eveneens het niet te weten. Hij weet zelfs niet eens waar professor X. woont, noch wie zijn handlangers zijn. Maar hij durft er zijn hoofd onder te verwedden, dat het niet veel goeds is, dat pro fessor X. met onze robot wil uitspoken". Handel in verdovende middelen Twee jaar geëist in hoger beroep na vonnis van half jaar Met tranen in zijn ogen heeft „Blackie", de 54-jarige Surinaamse koopman L. S. R. H. uit Amsterdam, het gerechtshof in de hoofdstad be zworen, dat hij nooit iemand kwaad deed, alleen zelf graag marihuana-si- Saretten rookte en soms andere ver- ovende middelen gebruikte, maar dat hy er nooit in gehandeld had. Zijn verklaring werd door het hof nogal sceptisch ontvangen. Op zijn strafblad prijkten uit 1948 en 1951 veroordelingen wegens deze verboden handel. Na afloop van de zitting deed zich nog een incident voor, dat ook twijfel deed rijzen aan zyn goede inborst. „Ik wil voor jou 20 jaar ondergaan", riep hij dreigend uit tegen rechercheur Houweling van de Amsterdamse politie, die tot taak heeft de handel in narcotica te be strijden en die by „Blackie" thuis in februari jl. onder een stapel vuil was goed drie blikjes marihuana-tabak aantrof. „Blackie" had niet zelf hoger be roep aangetekend. Na een eis van en kele jaren had de rechtbank hem slechts 6 maanden met aftrek opge legd, maar de officier nam er geen genoegen mee en ging in appél. De procureur herinnerde aan de on langs in Amerika voorgestelde wets wijziging, waarbij „verkoop door han delaren van deze middelen aan jeug dige personen „bij herhaling" zal worden bedreigd met de doodstraf Hij sprak over een zorgwekkende toestand, die daar uiterst krasse middelen noodzakelijk maakt. „In ons land ligt het nog wel wat anders maar wij moeten oppassen, dat het niet dezelfde richting ingaat. In dit licht bezien is my de door de recht bank opgelegde straf van 6 maanden niet duidelijk. Die is zeker niet in overeenstemming met de ernst van het maatschappelijk belang". Gezien het strafblad van de ver dachte eiste hij 2 jaar met aftrek van het voorarrest. Het hof zal op 25 juni a.s. uit spraak doen. Afschaffing dwangarbeid Overeenkomst door Moskou bekrachtigd De opperste raad vah de Sowjet- Unie heeft de I.L.O.-overeenkomst over de afschaffing van dwangarbeid bekrachtigd. Dit is maandag door het Russische persbureau Tass meege deeld. Ook de overeenkomst aangaande pogingen om tot een 40-urige werk week te komen is door de raad be krachtigd. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Herstel na nerveuze stemming 8 juni 11 juni Nederland 1955 (3%) 91% 91% Nederland 1951 (3%) 96% 95%1 Nederland 1948 (3%) 90% 90% Nederland 1947 (3%) 3 92% 92 Nederland 1937 3 91% 90% Dollarlening 1947 3 91% 91% Investeringscertificaten 3 95% 95% Nederland 1962-64 3 95% 95% Nederland N.W.S. 2% 71% Ned. Indlë 1937 A3 94% 93% Grootboek 1946 3 91% 91% Nat. Handelsbank 126 129% Ned. HandelmiJ. 194 195 A.K.U. 251% 260% Bergh's en Jurgens 286 284 Calvé-Delft 328 327 Kon. Ned. Hoogovens 313 317% Unilever 394% 392% Ned. Kabelfabrieken 294 290 Philips 285% 291% Wilton-Feljenoord 286 302 Billiton 295 Kon. Petroleum Mij. 776% 776 Amsterdam Rubber 96 96% Holland-Amerika Lijn 186% 184% Kon. Paketvaart 177 178 Rotterdamse Lloyd 180 177 Ned. Scheepvaart Unie 197 194 Stv. Mij. Nederland 190 196 H.V.A. 115 113% Dell Mij. 131 130% Bank v. Ned. Gem. 4% 102% 102% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 127 Van Berkels Patent 1141 Centrale Suiker 202 204 Kon. Mij. De Schelde N.B. 203 203 Baltimore-Ohio 49 48% New York Central 38% 37% Pennsylvania 24% 24% Anaconda 71% Bethlehem Steel 144%e.d General Motors 43 43 Intern. Nickel 91% Kennecott 127 124% Republic Steel 43% 42% U.S. Steel 55 54% Shell Union 80 79% Tide Water 43% Amsterdamse wisselmarkt Amsterdam. 11 juni 1956. Londen 10,65%—10,65%; New York 3,82%-8,83%; Montreal 3,87%— 3.88%: Parijs 1,0852%—1,0862%; Brussel 7,6547—7,6597; Frankfurt 91,13—91,18; Zürich 87,23—87,28; Zu rich (vrije francs) 89,35%—89,40%; Stockholm 73,50%—73,55%; Kopen hagen 55,01—55,06: Oslo 53,22%— 53,27%; Milaan 60,02%—60,87%; Ar gentijnse verrekeningsdollar 3,79% —3,80%; Japanse verrekeningsdol lar 3,76%3,7714; Turkse verreke ningsdollar 3,79%—3,79%. PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 Breda 1954 Eindhoven 1954 Enschede 1954 's-Gravenhage 1952 I 's-Hravenhage 1952 II Rotterdam 1952 I Rotterdam 1952 n 112 126 98% 99 99% 99% 97 97% 116 117% 118 120b A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES 1953 100. 7-6 8-6 11-6 Intern, concenrs 294,65 285,46 287,63 Industrie 161,09 159,93 160,34 Scheepvaart 161,77 161,77 161,01 Banken 138,55 135.61 135,94 Ind fondsen 122,20 120,37 120,19 Algemeen 217,06 211,99 213,05 De Amsterdamse Effectenbeurs heeft maandagmiddag een flink herstel te zien gegeven, na de nerveuze stemming van vrijdagavond en zaterdagmorgen. Van zelfsprekend zag men met meer dan ge wone belangstelling uit naar de ontwik- door TJEERO ADEMA Tegen de morgen viel hij in een zware slaap en droomde, dat hij aan alle zijden door onzichtbare vijanden omringd was en ten slotte als een hemd werd neergeschoten in een don ker straatje, waarna niemand zijn verminkt lijk had kunnen herkennen. Hij word op stadskosten begraven en had niet alleen medelijden met zichzelf, maar ook met z\jn bejaarde ouders, die nimmer iets van hun spoorloos verdwenen zoon zouden vernemen. De zon stond al lang aan de hemel toen hij wakker werd en met een ge voel van bevrijding constateerde, dat hij in zijn eigen vertrouwde kamer lag en al dat verschrikkelijke alleen maar gedroomd had. Zijn blik gleed over de leuning van zijn stoel waarover zijn smoking had ~ehangen en hij schrok plotseling op Ij de gedachte, dat hij na de vrolijke J"uit een mysterieuze ont moeting Had gehad en binnen wei nige uren een belangrijk besluit zou moeten nemen. Tegelijkertijd wist hy met grote ze kerheid, dat hij liet voorstel zou aan nemen. Hij zou het zich later nooit vergeven, wanneer hii de kans op for tuin en avontuur, zoals die hem thans geboden «werd, angstvallig had laten verlopen. Hij bedacht dat hij in de loop van de middag zijn besluit kenbaar moest maken en dat er voordien nog heel wat zou moeten gebeuren. Binnen een kwartier zat hij aan het ontbijt en schreef daarna twee brie ven. De een was voor zijn ouders be stemd en bevatte de verklaring dat hij een belangrijke opdracht had, wel ke naast de zekerheid van een grote beloning de mogelijkheid van levens gevaar met zich meebracht. Wanneer aeze brief zo schreef hii zijn ouders onverhoopt mocht bereiken, zouden zy er zich op moeten voorbe reiden hun zoon niet terug te zien en wellicht zelfs nimmer te weten, waar en op welke wijze hy" was gestorven. Hjj nam in deze brief afscheid van zijn ouders en dankte hen voor alles wat zij voor hem gedaan hadden. De tweede was aan zijn vriend, de journalist Storm en had, wat het za kelijke gedeelte betreft, vrijwel de zelfde inhoud. Hij verzocht hierin alle vrienden zyn groeten en hartelijke dank voor hun vriendschap te willen overbrengen. Na deze brieven te hebben geschre ven en nauwkeurig te hebben verze geld, helde hij het telegraafkantoor op en dicteerde een telegram aan zichzelf waarin hij door de directie van een grote Franse scheepswerf verzocht werd, zo spoedig mogelijk te willen overkomen om een belangrijke functie te aanvaarden. Vervolgens te lefoneerde hy' naar het redactiebu reau waar zijn vriend Storm resi deerde, met het dringende verzoek of deze hem nog in de loop van de mid dag zou willen opzoeken. Hij was volkomen helder, in het minst niet nerveus en tot ieder ge wenst optreden in staat. Hij bespeur de tot zijn verwondering zelfs een ze kere strijdlust en zou het liefst dade lijk met het pakken van zijn koffers zijn begonnen als hij terwilie van zijn hospita, met alle toebereidselen tot vertrek niet tot de komst van het telegram had moeten wachten. Een kwartier na het verzenden van het telegram bracht juffrouw Van Lunteren, een vrouw van omstreeks vijftig jaar, na een bescheiden klopje op de deur, met een verschrikt ge zicht het formulier binnen. In haar kringen betekende een tele gram de dood of minstens een levens gevaarlijk ongeluk van een geliefd familielid en nadat zij het telegram met ietwat bevende handen aan naar huurder had overhandigd, bleef zy in bange verwachting naar hem staan kjjken. Jelle Steensma glimlachte en stak alvorens het formulier te openen, rustig een pijp op. „Er zaler zal toch geen ernsti ge ziekte in uw familie zynuw vader misschien?" informeerde de hospita zichtbaar verlegen. „Ik hoop het niet", zei Steensma, het zegel verbrekend. Hy las de Inhoud van het telegram vlug door en slaagde er in een trek van blijde verrassing over zijn gelaat te laten glijden. „Uw moedervroeg juffrouw Van Lunteren, maar zij voleindigde haar sombere voorspelling niet, toen zij het van vreugde stralende gelaat van haar huurder zag. „Een benoeming", legde Steensma uit, „een, eervolle benoeming aan een der grote Franse scheepswerven. Ik zal zo spoedig mogelijk, wellicht van daag nog, moeten vertrekken". Juffrouw Van Lunteren had een hoorbare zucht van verlichting ge slaakt toen. zij iets van een benoe ming had vernomen, maar haar ge zicht trok in verticale plooien toen onmiddellijk daarop de Jobstijding van het vertrek was gevolgd. ,,'k Zal de kamerhuur nog drie maanden vergoeden", zei ir.Steensma bemoedigend. „Mischien vind ik nog wel een andere huurder voor u, want de hospita van mijn vriend Storm is de vorige week overleden en Ik weet, dat hij andere kamers zoekt. Het zou prachtig zijn als hij alles direct van mij kon overnemen. Hij komt vanmid dag toevallig hier en dan zal ik er over spreken". (Wordt vervolgd) keling van het Damrak. De geruststellen de berichten uit Amerika over het ver loop van Eisenhowers gezondheidstoe stand hebben hun invloed niet gemist. Kon. Olie, die vrijdagavond ingezakt was tot 752, opende maandag op 779. Ook Philips lag zeer vast in de markt en werd vernomen op 296. A.K.U. gold 263 en Uni lever 395. Onmiddellijk na opening lie pen de koersen weliswaar een kleinig heid achteruit, maar al met al was het herstel zeer behoorlijk. De handel heeft geen grote omvang aangenomen. Wel vertoonden diverse hoe ken een flinke drukte onmiddellijk na de opening, doch daarna luwde de belang stelling. Men wenst eerst nog eens even het koersverloop in Wallstreet af te wach ten De ontwikkeling in New York en de berichten over Eisenhowers toestand blij ven uiteraard een belangrijke Indicatie voor de komende dagen. Kon. Olie sloot op circa 776, Unilever op 392 en A.K.U. op 261. Philips hield zich nog het beste en verliet de markt op 291. Ook elders was de activiteit niet groot. Bij de scheepvaartaandelen onderscheid de Maatschappij Nederland zich met een openingswinst van 6 punten. Later op de middag liep de notering licht achteruit van 196 tot 194. Scheepvaart Unie had nog enig aanbod te verwerken en noteerde 4 punten lager. K.N.S.M. daarentegen was een tweetal punten hoger. De cultuurafdeling had wederom een onbelangwekkend verloop. Amsterdam Rubber en Verenigde Dell nagenoeg op peil H.V.A. twee lager. Guldensbeleggingen stil en hier en daar een fractie luier. De incourante industrie- afdeling boekte over het algemeen klei ne nadelige verschillen. Prolongatie 8 procent. Vervallen Frans kasteel opgeblazen Met behulp van dynamiet is zon dag het Chateau de la Badonniere te Marcay, nabij Poitiers, eens een van de fraaiste kastelen van West-Frank rijk, in een puinhoop herschapen. Het gebouw was zo vervallen, dat herstelwerkzaamheden ruim 300.000 gulden zouden hebben gekost. De ei genaar, de 37-jarige René Villemiers, die dit bedrag niet kon opbrengen, had nog alle moeite gedaan om het kasteel aan weldadigheidsinstellingen te schenken, doch hij kon geen gega digde vinden. Aangezien het kasteel, bewoond of onbewoond, jaarlijks ettelijke duizen den guldens aan belasting kostte, besloot de eigenaar tenslotte het ge bouw te laten slopen. Architect M. Duintjer buitengewoon hoogleraar De heer M. Duintjer, die benoemd is tot tijdelyk buitengewoon hoogle raar in de architectuur aan de tech nische hogeschool te Delft, is sinds 1937 als architect in Amsterdam ge vestigd. Marius Duintjer werd op 22 decem ber 1908 te Veendam geboren en ver wierf in 1933 het architectendiploma aan de „Technische Hochschule" te Zürich. Hij was van 1934 tot 1936 werkzaam op verschillende architec tenbureau-j in Nederland en Frank- r;" In 1937 vestigde hij zich als ar chitect in de hoofdstad. Van de door hem uitgevoerde wer ken noemen wij de ontspanningsge bouwen voor Werkspoor n.v. te Utrecht en Amsterdam, ziekenhuis „Der Boede" te Koudekerke, de Kruiskerk van de Herv. gemeente te Amstelveen, de Opstandingskerk der Herv. gemeente te Amsterdam (in aanbouw) en het kantoorgebouw van Vinke C« te Amsterdam. Prof. Duintjer maakte verschillende stu diereizen in Europa. Koningin Wilhelmina-fonds Te Amsterdam is maandag ten overstaan van notaris dr. mr. K. L. Piccardt, de trekking gehouden van de nationale loterij 1956 ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. De eerste en tweede prijs zijn gevallen op resp. no. 84894 en no. 226769, de derde prijs op no. 135413. Voorts zijn 350 prijzen uitgeloot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1956 | | pagina 4